Φεστιβάλ ιστοριών μικρού μήκους 2008

Ελάτε τα γνωριστούμε και μάθετε τους κανόνες του τόπικ
Krazy
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1282
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Σκόντα Ξάνθης - ΟΣΦΠ - ΡΕΑΛ Μ.
Location: Μεταξύ αγάπης και μίσους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η σεζον 2007/2008 εφτανε στο τελος της... ενα ματσ εμενε στον καταξιωμενο προπονητη της και θα πετυχαινε το απιστευτο 30/30 ή 90/90(βαθμοι), ο sir Rak προπονητης του ολυμπιακου , εχει φτασει στον στοχο του , φτανοντας την πρωτη χρονια στους 8 του τσουλου , κατακκτωντας το κυπελλο , και περνοντας το πρωταθλημα , πολυ πριν το τελος του.Εμενε ο αγωνας με την Βεροια και το απολυτο των νικων ηταν δικο του...





2' - ο λουα χ2 χανει τετ α τετ


4' το σουτ 2 του κωνσταντινου σταματαει στο δεξι δοκαρι


7' τραυματισμος του λουα χ 2 στη θεση του ο Νουνιεζ


28' γκολλλλλλλλλλ ο νουνιεζ .ε??????? ακυρο?????? τι λες ρε λαμακισμενο κορακι??????


45' ληξη πρωτου ημιχρονου


67 - κοκκινη στον γκαλετι




78- κοκκινη στον Τοροσιδη



85 - κοκκινη στον Νουνεζ



90+4 σουτ η Βεροια γκολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ διπλο στο καραισκακη η Βεροια με τον ολυμπιακο




ληξη









:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
User avatar
lgotzy02
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Fri Oct 03, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Location: Αγ.Παρασκευη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα και απο μενα.Η δικια μου ιστορια γραφτηκε και γραφεται απο μια μικρη ομαδα.
Σαν καλος και παλιος προπονητης απο το 93 που ασχολουμε δεν μπορω παρα να ξεκινω απο την οσο δυνατον μικροτερη κατηγορια της αγγλιας.Ετσι φετος πηρα την σκληροτραχηλη LEIGH RMI και ειπα να κατακτησω τον κοσμο.
Τα λεφτα λιγα.για να μην πω καθολου.
το μονο μου βοηθημα ενα δικο μου προγραμμα στο εξελ που με βοηθα βαζοντας καποια στοιχεια να κανω καλο σερτινγκ και να μου δειχνει ποιοι παιχτες ειναι καταλληλοι.δεν κλεβω.δεν ειναι genie scout.ειναι ολοδικο μου προγραμμα το οποιο μπορω να σας ανεβασω στο σαιτ και να το δοκιμασετε.παντως επεσε πολυ δουλεια για να το ετοιμασω.
τελος παντων....παμε στην ομαδαρα μου.
την πρωτη χρονια κιολας κανοντας 13 μεταγραφες ελευθερων και 2 δανεισμους μετα απο περιπετειες και πολλα ατυχα αποτελεσματα βρεθηκα μια ανασα απο την ανοδο απευθειας.μια ηττα σοκ απο την Ταμγουορθ με 0-1 στο 89' με αφησε στα πλει οφ.
Εκει κερδισα δυο φορες την Τελφορντ με 2-0 και 2-1 και στον τελικο νικησα με 3-1 την Μπλιθ.Ετσι πηρα την ανοδο.πανηγυρικα.και ακολουθησα την πρωτοπορο Κετερινγκ για την english blue sqare premier(5η εθνικη δηλαδη απο την εκτη που ημουν).
Εκει πλεον τα πραγματα ηταν δυσκολα.εκανα 7 μεταγραφες μονο η μια με χρηματα καθως δεν υπαρχει σαλιο παρα την ανοδο.ομως το προγραμματακι μου με βοηθα να βρισκω φτηνους και χαμηλομισθους νεους.
Η ολη χρονια ειναι δυσκολη και συνεχως παλευω να φτασω τους πρωτους.τελικα κατορθωνω δυο αγωνιστικες πριν το τελος να μπω στα ρημαδια τα πελει οφ.και μαλιστα τεταρτος τελικα με αποτελεσμα να παιζω με τον τριτο που ειναι η Εξετερ η μεγαλη μου αγαπη καθως παντα αυτη την ομαδα επαιρνα μεχρι που τα τελευταια χρονια δημιουργηθηκε η εκτη εθνικη.
Με πρωτη την Οξφορντ και ανοδο απευθειας στα μπαρα εγινε χαμος.Εξετερ-Λι ΡΜΙ 2-2 και νικη 4-2 στην ρεβανς.η Γουοκινγκ καθαρισε με 2-0 και 1-1 την Κιντερμινστερ.ολα τα λεφτα θα ηταν τα μπαραζ με την Γουοκινγκ και τελικη επικρατηση με 4-2.θριαμβος.!!!!...ειμαι στην κοκα κολα λιγκ 2...χαμος.
το καλο με την Λι ΡΜΙ ειναι πως ξεκινωντας το παιχνιδι σου λεει πως μετακομιζεις σε καινουργιο νεοκτιστο γηπεδο 10.000 θεσεων.στολιδι και καυτη εδρα.σε αυτο αγωνιζωμουν στην πρεμιερ σκουεαρ λιγκ.
Στην κοκα κολα λιγκ 2 εκανα 6 μεταγραφες και επιτελους εχω και χρηματα στο μπατζετ.εχω για μεταγραφες και γενικα ολα ειναι καλα.πιστευω πως η ανοδος ειναι θεμα χρονου.παω τραινο.σε 12 αγωνιστικες εχω 10 νικες και 2 ισοπαλιες.δεν ξερω ποσο καλη ομαδα εχω και ποσο δεμενη.παιζω κλασικο 4-4-2 με εξτρεμ επιθετικο μεσο και αμυντικο χαφ.2 γουινγκ μπακς και δυο σεντερ μπακ και δυο στραικερς.παντως πιστευω πως η κοκα κολα λιγκ 2 ειναι με αρκετα αδυναμες ομαδες.
λογικα θα ανεβω.με την πρωτη ευκαιρια θα σας δειξω και σκριν σοτ μην με περνατε και για παραμυθα.χαχα..
η ομαδα μου αυτη την στιγμη...
GK-PAOLO ACERBIS και αναπληρωματικος GK-NICOLAS CAGLIONI
DC-MARKO MUSLIN
DC-NICO LEYSTEN
WBR-NIKOLAY KOSTOV
WBL-LORENZO RIMKUS
DM-YOANN BOURILLON
MC-JAMAL AKACHAR
AML-KEVIN VAN BAARLEN
AMR-JEROME PEREZ
FC-MALCOLM CHRISTIE
FC-SENDLEY SIDNEY BITO
στον παγκο εχω
DC-ALEXANDRE MITRESKI
WBR-JEAN FELIX DOROTHEE
DM-AHMED YAHIAOUI
AML-LESLY MALOUDA
AMRL-ANTONINO FURFARO
AML-SYLVAIN IDANGAR
FC-DION ESAIAS
FC-ETIENNE BITO
και επισης 7-8 παιχτακια ακομα που βοηθανε απιστευτα.ολοι ηρθαν με ελευθερες μεταγραφες.δεν κανω καποια ειδικη προπονηση.απλα ριχνω το βαρος στην φυσικη κατασταση.
και κοιταω οι παικτες μου να ειναι καλα οργανωμενοι στα στημενα.τα υπολοιπα τα αφηνω στους ιδιους που μεχρι στιγμης με εχουν δικαιωσει και μπορω και κανω παρεα με τον προεδρο λες και ειμαστε κοληταρια απο το στρατο καθως τοσο αυτος οσο και οι φιλαθλοι με θεωρουν τον Σερ Αλεξ Φεργκιουσον της ομαδας τους.
για να δουμε....ολα ειναι πιθανα και ο στοχος ειναι ενας.ανοδος στην πρεμιερ λιγκ...και ευρωπη...ο καιρος θα δειξει.
καλο λιωσιμο μαγκες και καλη επιτυχια στους συλλογους μας στην ευρωπη..
paokilaos
Trialist
Trialist
Posts: 72
Joined: Thu Oct 25, 2007 11:04 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ποιο είναι αυτό το προγραμματάκι που χρησιμποποιείς?
arigbabu4
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Mon Nov 21, 2005 1:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φθάνει φθινόπωρο και ξαφνικά χτυπάει το τηλέφωνο είναι κάποιος φίλος και δεν σου λέει καλημέρα, καλησπέρα, τι κάνεις κλπ το προσπερνάει και μπαίνει κατευθείαν στο ψητό, αλλά σου λέει "Έλα ρε μαλακά μάντεψε έχω το καινούργιο manager και είναι γαμάτο!" Ξαφνικά σε πίανει τρέμουλο και είτε αρχίζεις να το παρακαλάς πότε θα στο γράψει, είτε τα παρατάς όλα και τρέχεις να το αγοράσεις. Αφού περάσει λίγη ώρα και έχεις περάσεις 2-3 κόκκινα φανάρια και δεν μιλάς σε κανέναν γνωστό στο δρόμο προμηθεύεσαι το FM. "Ναι είναι γεγονός έχω το νέο δισκάκι" την ίδια ώρα κάνεις δίαφορες σκέψεις , "λες να κολάει? το σηκώνει το PC μου? Θα πάρω καινούργια μνήμη..., πόσα leagues να φορτώσω? Πόσα θα χρωστάει ο ΠΑΟΚ άραγε?" Τελικά αφού το έχεις εγκαταστήσει το έχεις ρίξει μια επιφανειακή ματία, ΒΓΑΙΝΕΙΣ! το κλείνεις, λες "εγώ δεν μπορώ να παίξω έτσι" , πας στο ίντερνετ και κατεβάζεις facepacks, logos, kits, backgrounds κλπ αφού τα περάσεις ανοίγεις τον editor και περνάς διαφορα media sources όπως sportime, contra.gr, κλπ.
Αφού τα ολοκληρώσεις είσαι πλέον έτοιμος! σκέυτομαι ... λοιπόν φορτώνω Ελληνικό σίγουρα , Ιταλικό και Ισπανικό... χμμμμ ας βάλω και Γερμανικό και Αγγλικό, ΟΚΑΥ! ξαφνικα έρχεται μια στιγμιαία σκέψη "λές και να βάλω και να Γαλλικό και Τουρκικο μπαααα άσε θα άργει πίο πολυ από ότι το μετρό στην Θεσσαλονίκη."

Αφού έχει φορτώσει το παιχνίδι ξεκινάς βλέπεις τα οικονομικά του ΠΑΟΚ και απογοητεύεσαι βλέπεις το roster και λες πωωωώ είμαι σε απόγνωση!!! λες δεν πειράζει θα κάνω πλάνο 3 ετίας , κάνεις την προπόνηση και λες τώρα θα τους βγάλω το λάδι θα πετάνε όμως! θα έχω την πιο γυμνασμένη ομάδα στην Ελλάδα, μετά κάνεις και το σύστημα αυτό βέβαια αλλάζει και διορθώνεται αν πάρεις κανα παικταρά αν πουλήσεις. εν το μεταξύ περνάνε 2-3 ώρες μέχρι να ξεκινήσει η season, Ξαφνικά βγαίνουν οι αποδώσεις είσαι 5 φαβορί μετά τον Άρη και λες ΕΛΕΩΣ !!! ξεκινάει το πρωτάθλημα αγχος αγωνία και κερδίζεις 3-0 των λεβαδειάκό στην Τούμπα! αυτό είναι είμαι θεός λές, μετα λίγα και με τα πολλά κάνεις ένα σερί 6-0 και πας να φτιάξεις έναν καφέ ενώ σκέφτεσαι τι θα κάνεις που είναι τραυματίας ο Λάκης και ο Μπέμπης, "να βάλω των αραμπατζή; ή να αλλάξω σύστημα ? " περνάει η πρωτη σεζον και έχεις πάρει DOuble ενάντια σε όλες τις προβλέψεις.!!! Λόγω των ψρεών τα οικονομικά είναι σκατά... κάνεις 2-3 μεταγραφές οι 2 ελεύθεροι και ο ένας παικταράς ταλέντο...
Ξεκινάει η δεύτερη σεζόν και εκεί αποκλείεσαι στα προκριματικα του Champions League ενώ έχεις παίξει πολύ καλά και τα χειρότερα ο Γεωργιαδής είναι χρόνο μεγαλύτερος 36 πλέον τα στατισικά του πέσανε, τον Iliev που σου έκανε φοβερή χρονιά πέρσυ στον παίρνει η Samptoria και ο Χριστοδουλόπουλος σου λέει "Τα έχω πετύχει όλα σε αυτό το club... ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ!!! και έχεις και επιθετικό πρόβλημα και η κλήρωση του UEFA είναι η χειρότερη δυνατή... VALE NCIA!!! και ξαφνικά 1-0 στην Τούμπα 1-2 στο Mestalla! Ωραία έχεις 16 ετοιμοπόλεμους παίκτες και 3 διοργανώσεις στο πρωτάθλημα δεν δείχνεις την σιγουριά της περσυνής χρονιάς έρχεται ο αποκλεισμός από την κέρκυρα στο Κύπελλο, κλαύτα Χαραλαμπε! και όμως ο Η νίκη 5-0 έπί του Ολυμπιακού και η καλή πορεία στην ευρώπη σου αναπτερόνουν το ηθικό! Αφού κάναμε ένα σωρό αυτοκτονίες ο Παναθηναικός τελικά παίρνει το πρωτάθλημα αλλά εμείς είμαστε στους 4 του UEFA χάνουμε εκτός από Φεγενορντ 2-0 με γκολ στο 90' και στην Τούμπα 4-1 !!! Έρχεται ο Τελικός με Everton, Γκοοοολ 1-0 ! και ξαφνικά 1-1 και 1-2 με πέναλντυ! Χανουμε!!! στο 68 κόκκινη ο Sznaucer και όλοι παίκτες ειναι έξαλλοι με τον διαιτητή! Αλλά λες "δεν μασάμε, All attack!!"
στο 78 Σέντρα απο δεξιά και Γκοοοοοοολ 2-2 και στο 85 2-3!!!!!!!!!!!!!! Αφου περάσουν 5 δραματικά αιώνια λεπτά ναι είναι γεγονός πήρες το UEFA!!! Ήρθε η μεταγραφική περιόδος και βλέπεις στο roster του ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠ. έναν παικταρά εν ονόματα Milano και λες "άντε ρε έχει τέτοιο παικταρά ο αστέρας ? γιαύτο βγήκε 5ος, τον θέλω!" και ξαφνικά έρχεται το ξενέρωμα 3,5 εκατ ευρώ σου ζητάνε και έσύ έχεις μόνο 500.000! λες "δεν γαμιεται, θα δοκιμάσω" συμφωνείς με τον παίκτη αλλά σου βγάζει not enough funds πατάς delay και πάς στο board και λες "θέλω λεφτά!!!!" και σου λένε "θα στα δώσουμε άμεσα" αφου τό περνάς στα ψιλά περνάει μια βδομάδα και έκπληκτος βλέπεις ότι μπορείς να κάνει confirm the transfer και βλέπει ότι έχει 8 εκατ για μεταφραφες!!! Ναι λέγανε αλήθεια!!! Μου τα δώσανε!!! άντε να το κλείσεις μετά...
Aiscalp
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Thu Nov 15, 2007 11:17 am
Football Manager της ομάδας: Burghausen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό θα πρέπει να πάρει το βραβείο της ιστορίας "με μιά ανάσα". (: Μέχρι να το διαβάσω όλο κρατούσα την αναπνοή μου.
hrtc
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Sat Dec 15, 2007 5:55 pm
Football Manager της ομάδας: palermo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε Aiscalp θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου!!! Και εγω το ιδιο επαθα!!! χαχα ταλεντο το παλικαρακι!!
Joey
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 263
Joined: Sun Jul 29, 2007 1:39 pm
Football Manager της ομάδας: Stjarnan FC
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Πανναυπλιακός
Location: Νέα Σμύρνη / Ναύπλιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν παίδες ανέλαβα την Toronto FC και έκλεισα πρώτο φιλικό με την Canadian Lions, έτσι για να δούμε πού βρισκόμαστε.. με το υψηλότερο morale να είναι okay δεν περίμενα και κανένα μεγάλο σκορ..Στο πρώτο ημίχρονο όλα καλά, προηγούμαστε 1-0 με γκολ του Brennan, και στο δεύτερο κερδίζω κόρνερ, και βλέπω τον τερματοφύλακά μου, τον Kenny Stamatopoulos να προωθείται! Πού πάει το τούβλο λέω...Λες και παίζουμε τελικό MLS...πάει να κάνει ηρωισμούς το μεταναστόπαιδο...θα φάμε γκολ στην κόντρα από τους ερασιτέχνες και θα μας ρίξουνε στο Νιαγάρα...θα γελάνε και οι πάγοι...
ΚΑΙ ΟΜΩΣ!! Έπιασε την κεφαλιά από το κόρνερ και σκόραρε! Ιδού και το screenshot:
Image

Υ.Γ. Εν τέλει νικήσαμε 3-0, όχι και άσχημα για ξεκίνημα..Μήπως να γράψω καμιά ιστορία?
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια κανονική μέρα άνοιξα την πόρτα του σπιτιού μου και μπροστά μου να το εξώδικο. Χωρίς πολλά-πολλά τα μάζεψα και πήγα στον Τόλη (Απόστολος Νικολαϊδης) και έκανα αίτηση για την πολυπόθτητη δουλειά του προπονητή του Παναθηναϊκού. Χωρίς πολλά-πολλά με δέχτηκαν. Όταν πήρα την ομάδα στα χέρια μου αποφάσισα να συζητήσω τις μεταγραφές που έπρεπε να κάνω, με τον assistant manager μου (τον Eduardinho). Μετά από την συζητησή μας αποφασίσαμε ότι χρειαζόμασταν ένα αριστερό χαφ, ένα δεξί back και ένα αριστερό back. Οι μεταγραφές ήταν έτοιμες: Dominique Scholten (AML, ένας υποσχόμενος νέος με βοήθησε να πάρω το πρωτάθλημα), Antunes (DL, όσο γι' αυτόν έπρεπε να περιμένω να τελειώσει ο δανεισμός του στη Ρόμα), Aeladdine Yahia (DR, αυτόν μπόρεσα να τον κάνω approach to sign στο τέλος της χρονιάς), και τον φοβερό επιθετικό Cesar Carignano.
Η πρώτη χρονιά πέρασε και έγιναν πολλά. Στο uefa πέρασα από τον ομιλό μου με τα εξής αποτελέσματα:

PAO-Palermo CSKA(Σόφιας) - PAO PAO - Fenerbhce Mlada Boleslav - PAO
2 - 2 0 - 2 4 - 3 2 - 2

Πέρασα 2ος από τον ομιλό μου και έτυχα με την Tohtenam. Όμως έγινε κάτι τρομερό. H Portsmouth μου αγόρασε τον Morris για 10,25Μ! Όταν έπαιξα με την Τohtenam έχασα 1-0(εκτός έδρας) και 2-1 (εντός έδρας). Κατά τα άλλα πήρα πρωτάθλημα αλλά στο κύπελλο έχασα στον τελικό από την ΑΕΚ (*!@#$%^&^%^!) Όμως την νίκησα στο super cup. θλημαίθηκα για το Champions league και ο ομιλός μου είχε τις εξής ομάδες: Bayern (Μονάχου), Inter και Dinamo (Βουκουρεστίου). Τελικά βγήκα τρίτος και πήγα πάλι uefa όπου έτυχα με την Σπάρτα Πράγας την οποία νίκησα. Και μετά έτυχα με την socaux έχασα δυστηχώς... Τέλος πάντων, πάλι πήρα πρωτάθλημα αλλά και κύπελλο και πήγα στην HSV. Δύσκολα πράγματα, η ομάδα είχε λεφτά αλλά το γερμανικό πρωτάθλημα είναι πολύ ανταγωνιστκό και η HSV δεν είναι από της καλύτερες ομάδες. Αλλά με κόπους και μόχθους είμαι πρώτος στο πρωτάθλημα τώρα είμαι στον Δεκέμβριο και προσπαθώ να πάω στο uefa ή στο Champions League, γιατί ο προηγούμενος προπονητής δεν πήγε στην Ευρώπη.......
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

λοιποοοον, ηθελα παρα πολυ καιρο να δημιουργησω αυτο το topic... επιτελους, θα σας δειξω τα screenshots μου, που μερικα απο αυτα πιστευω θα τα βρειτε πολυ ενδιαφερων... αρχιζω λοιπον...


1.αυτα τα 2 screenshot τα ειχα περιγραψει καποτε σε ενα topic, και μου ειχατε πει να τα ανεβασω... να λοιπον, εκεινο το barcelona-inter 8-8!!!

http://img186.imageshack.us/my.php?imag ... iewqe0.jpg
http://img301.imageshack.us/my.php?imag ... ngsmm6.jpg

2.τωρα ακολουθουν καποια διαφορα screenshots που μου εχουν συμβει...

http://img185.imageshack.us/my.php?imag ... inggd1.jpg
http://img255.imageshack.us/my.php?imag ... ruemt8.jpg
http://img153.imageshack.us/my.php?image=ksilovn3.jpg

3.τα ακολουθα screenshots ειναι απο την καριερα μου στην fiorentina, οπου κ ειχα την τιμη να εχω στο δυναμικο μου υον τρισμεγιστο ΣΤΑΜΑΤΗ ΜΑΝΙΚΑ!!! θα καταλαβετε τι εννοω...
τον μανικα λοιπον, τον αγορασα στην fiorentina απο τον ολυμπιακο μαζι με φακινο κ τον ματσουκα. οι 2 τελευταιοι, δεν επισαν αλλα μοσχοπουληθηκαν. αλλα ο σταματισ ο μανικας, δεν ηταν σαν αυτους. ο σταματης μανικας, ειναι μακραν ο καλυτερος ελληνας που εχω δει στο manager και ειναι στους 3 καλυτερους παικτες που ειχα ποτε σαν manager... Κυριοι, με συγκινηση κ υπερηφανια, σας παρουσιαζω, τον σταματη μανικα!!!!!!

http://img508.imageshack.us/my.php?imag ... as1xy1.jpg

μετα απο τις ακπληκτικες εμφανισεις του, τα επομενα χρονια η barcelona ασχολιθηκε μαζι του, προσπαθοντας να τον ενταξει στο δυναμικο της, αλλα οχι μονο αυτον, σχεδον την μιση 11αδα μου!! απετυχε βεβαια, καθως ολες οι προσπαθειες τις δεν ειχαν τυχη.

http://img100.imageshack.us/my.php?imag ... as3xd8.jpg

η barca ομως επεστρεψε με καπως... ανεβασμενη προσφορα... εγω, ''ερωτευμενος''γαρ, με τον σταματη, δεν ενεδωσα, και η αρνητικη απαντηση εφτασε στα γραφεια τις barca

http://img185.imageshack.us/my.php?imag ... as2di7.jpg

με την fiorentina ειχα παρα πολλες επιτυχιες... αλλα και πολλα awards

http://img341.imageshack.us/my.php?imag ... inaii3.jpg
http://img341.imageshack.us/my.php?imag ... rdslu7.jpg
http://img301.imageshack.us/my.php?imag ... ds2cq2.jpg

εδω θα δειτε το condition τηq ομαδας μετα απο εναν αγωνα με την parma. δεν το βρησκετε λιγο μεγαλο??
http://img185.imageshack.us/my.php?imag ... ionwn2.jpg

και εδω, θα δειτε τα personal του vela... !!
http://img255.imageshack.us/my.php?imag ... eladl2.jpg

4.θα σας δειξω 4 ακμα screenshots απο διαφορες στιγμες...

εδω φαινεται πως ο saviola πραγματικα χαροπαλευει!! (1%) condition!!
http://img508.imageshack.us/my.php?image=saviolayu5.jpg

εδω ειμαι με την walsall, και ιδου η 11αδα της αγωνιστικης
http://img100.imageshack.us/my.php?image=walsalles8.jpg

και τελος 2 screenshots με τον chipperfield...
ημιτελικα παγκοσμιου κυπελου.

παρατηριστε στο πρωτο, τι κανει στον αγωνα(βαζει αυτογκολ+χανει το πεναλτυ)
και δειτε τι γινεται στο δευτερο...

http://img100.imageshack.us/my.php?imag ... ld1hh5.jpg
http://img100.imageshack.us/my.php?imag ... ld2rf6.jpg

αυτα για τωρα... περιμενω τις αποψεις σας, ποιο σας αρεσε περισσοτερο κ.τ.λ. ελπιζω το ολο post-topic που εκανα να ειναι σωστα κ στο σωστο section...
User avatar
theotses
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6914
Joined: Mon May 29, 2006 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: Reading
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος, Man Utd, T.F.F.
Status: Non-stop projecting!!!
Location: Stockholm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικα μονο το 8-8 με εντυπωσιασε τωρα ολα τα αλλα συνηθισμενα ειναι...
Και πιστευω οτι ειναι και σε ακυρο section...
Form Follows Function Follows Financing
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

αφου προκρίθηκες....πάλι καλά....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
atanasis
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Wed Dec 05, 2007 12:30 am
Football Manager της ομάδας: Barakaldo
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα μιλήσω για μενα στο fm.Καταρχας , άρχισα άνεργος.Η πρώτη ομάδα που με ζήτησε ήταν η Lemona(Second Division B),και ειπα να πάω. Ευτυχώς είχα και καλο affiliated club:Athletic Bilbao.Εβαλα εγώ μερικά φιλικά και είχε και μερικά έτοιμα.
Για δείτε σκορ....
Image
prologos44
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Fri Jan 11, 2008 8:08 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόοοοον..... αφού κατάφερα να ηρεμίσω μετά από το τελευταίο συγκλονιστικότατο ματς μιας χρονιάς γεμάτης συγκινήσεις είπα να σας δείξω τι έγινε την τελευταία αγωνιστική των play offs της superleague 2007/08.

Πρωταθλητής είχε βγει ο Ολυμπιακός και είχαμε ξεκινήσει τα play offs ως εξής:
ΠΑΟΚ 5 (61)
ΑΕΚ 4 (57)
ΠΑΟ 3 (55)
ΛΑΡΙΣΑ 0 (45)

Aκολούθησαν τα παρακάτω παιχνίδια:
1) ΠΑΟΚ - ΛΑΡΙΣΑ 0 - 0
ΑΕΚ - ΠΑΟ 1 - 0

2) ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 0 - 2
ΛΑΡΙΣΑ - ΑΕΚ 1 - 1

3) ΠΑΟ - ΛΑΡΙΣΑ 3 - 1
ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1 - 0

4) ΛΑΡΙΣΑ - ΠΑΟΚ 0 - 1
ΠΑΟ - ΑΕΚ 0 - 0

5) ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 1 - 3
ΑΕΚ - ΛΑΡΙΣΑ 0 - 2

Kαι έχουμε φτάσει τελευταία αγωνιστική με την βαθμολογία ως εξής:

ΠΑΟΚ 12 (GF 4 GA 4)
ΑΕΚ 12 (GF 3 GA 3)
ΠΑΟ 11 (GF 6 GA 5)
ΛΑΡΙΣΑ 5 (GF 4 GA 5)

Tα παιχνίδια είναι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και ΛΑΡΙΣΑ - ΠΑΟ.... Δείτε τι έγινε και η έξοδος στο CL άλλαξε χέρια 6 φορές μεταξύ ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και ΠΑΟ πριν καταλήξει στα χέρια της ΠΑΟΚάρας στο 92'!!!!!!!

Image
Image

Στην αρχή των παιχνιδιών βγαίνω εγώ. Στο 4' η ΛΑΡΙΣΑ προηγείται του ΠΑΟ (αδιάφορο για μας βγαίνει πάλι ο ΠΑΟΚ). Στο 10' κάνει το 0-1 η ΑΕΚ και βγαίνει αυτή. Στο 12 κάνει 0 - 2 η ΑΕΚ. Στο 18 μειώνουμε 1 - 2. στο 29' ισοφαρίζουμε και βγαίνουμε πάλι εμείς. Στο 31' ΛΑΡΙΣΑ - ΠΑΟ 1 - 1 βγαίνει ο ΠΑΟΚ. Στο 32' ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 2 - 3 η πρόκριση στα χέρια της ΑΕΚ. Στο 36' ΛΑΡΙΣΑ - ΠΑΟ 1 - 2 και ο ΠΑΟ θέλει goal του ΠΑΟΚ για να βγει αυτός. Στο 45 ο ΠΑΟ καθαρίζει το ματσάκιο και περιμένει τα καλά νέα από τη Τούμπα. Όντως στο 59' Udeze και ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 3 - 3. Στη Λαρισα ο Πεσέιρο πανυγηρίζει στη Τούμπα όλοι κάθονται σε αναμένα κάρβουνα. Ακολουθεί μπαράζ χαμένων ευκαιριών και ρεσιτάλ επιθετικού ποδοσφαίρου και από τις δύο ομάδες. Στο τέλος παίζουμε με 3 απιθετικούς ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ με 4!!!. Στο 92' η τύχη χαμογελάει στον ΠΑΟΚ .... Σάλμον και 4 - 3... Ολική ανατροπή και τρελά πανηγύρια στις κερκίδες αλλά και στο δωμάτιό μου!!!! :-D
Last edited by prologos44 on Fri Jan 18, 2008 6:38 pm, edited 1 time in total.
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλά αυτό δεν περιγράφεται με λόγια!
τι είπες στους παίχτες σου στα αποδυτήρια μετά τη σπουδαία νίκη αν θυμάσαι;
Post Reply

Return to “Ανακοινώσεις - Γνωριμίες”