Απ'τα αλώνια στα σαλόνια(Η πορεία προς την καταξίωση...)

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Ευχαριστω για την υποστηριξη παιδια :wink:

To επομενο πρωι ειχα ραντεβου στο γραφειο του προεδρου.
Το προηγουμενο βραδυ ειχε περασει πολυ γρηγορα.Βυθισμενος στις σκεψεις μου αναρωτιομουν αν θα οφελουσε το μελλον μου η παραμονη μου στην ομαδα.Επαφες με αλλες ομαδες δεν ειχα κανει για λογους δεοντολογιας, αν και ηταν γνωστο οτι ηταν αδειοι οι παγκοι ομαδων οπως της Φιορεντινα.
Ολα, ομως, θα ηταν πιο ξεκαθαρα μετα τη συναντηση μου με τον προεδρο...


Αυτη τη φορα δε με υποδεχτηκε με το χαμογελο στα χειλη, αλλα ηταν φανερα σκεπτικος...
Image


-Καλημερα Μανωλη.Καθισε παρακαλω.
-Καλημερα προεδρε.
-Για να μη μακρυγορουμε, ας μπουμε αμεσως στο θεμα.
-Συμφωνω.
-Οπως ξερεις, λοιπον, οι φιλαθλοι ειναι πολυ δυσαρεστημενοι με την αποδοση της ομαδας.Και το τελευταιο πραγμα που επιθυμω ειναι μια συγκρουση μαζι τους.
-Καταλαβαινω.
-Ειναι αδιαμφισβητητο οτι η εικονα της ομαδας πρεπει να αλλαξει αρδην.Ο αγωνας με τη Ντιναμο ηταν η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι για τους φιλαθλους.
-Προεδρε, ο αγωνας με τη Ντιναμο δεν ηταν τοσο ευκολος οσο τον παρουσιαζαν τα μεσα.Ολοι προσπαθουν να το παιξουν προπονητες, αλλα εγω ειμαι ο μονος που επωμιζομαι την ευθυνη.Επισης, ακομα δεν εχει τελειωσει τιποτα.Εχουμε τη ρεβανς.
-Εγω θελω να ξερω Μανωλη πως αισθανεσαι στην ομαδα.
-Το μονο σιγουρο ειναι οτι τα πραγματα εχουν αλλαξει...δεν ειμαι οπως την πρωτη χρονια.
-Θες να συνεχισουμε ή να διακοψουμε τη συνεργασια μας;
-Το σκεφτηκα πολυ προεδρε..και αποφασισα να φυγω απο τον παγκο της Ατλετικο..
-Καταλαβαινω.
-Μεχρι τη ληξη της χρονιας δεν εχω σκοπο να αναλαβω καποια αλλη ομαδα.Θα ξεκουραστω στην πατριδα μου και μετα θα εξετασω τις επιλογες μου.
-Καλο θα ηταν να μην πας απο τωρα σε καποια ομαδα.Οπως επισης και να μη συνεχισεις στο Ισπανικο πρωταθλημα.
-Σας καταλαβαινω απολυτα.Μπορουμε επομενως να υπογραψουμε την παραιτηση μου;
-Μη βιαζεσαι Μανωλη.Η παραιτηση θα υπογραφει σε 3 μερες απο σημερα.
-Γιατι;
-Εχουμε ηδη κλεισει τον αντικαταστατη σου.Προκειται για τον Tommy Soderberg.Ο ιδιος δεν επιθυμει να προπονησει την ομαδα στον αγωνα με τη Ντιναμο.Γι'αυτο θα αναγκαστεις να την προπονησεις εσυ...
-Δηλαδη χωρις να εχουμε μιλησει ειχατε ηδη συμφωνησει με αλλον προπονητη;
-Ελπιζω να κατανοεις τη συμπεριφορα μου..η ουσια ειναι οτι πρεπει να προπονησεις την ομαδα..
-Δεν κατανοω αυτη τη συμπεριφορα..αλλα και παλι εγω θα βγαλω το φιδι απο την τρυπα...
-Σε πιστευουμε..θα τα καταφερεις μια χαρα..
-Περιεργη αντιληψη εχεις για τη λεξη πιστη προεδρε..αλλα ας τελειωσουμε εδω τη συζητηση.
-Ενταξει.
-Θα ξαναπερασω σε τρεις μερες για τα διαδικαστικα...
-Τα λεμε τοτε.



Ενα ματς εμεινε, για να σωσω την αξιοπρεπεια μου.Ενα ματς, για να τους αποδειξω τι αξιζω...
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαι τώρα πού θα πας;;; :?

Τράβα σε καμιά μεγάλη ομάδα με φράγκα να δείξεις την αξία σου :D :D
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bob4 wrote:Kαι τώρα πού θα πας;;; :?

Τράβα σε καμιά μεγάλη ομάδα με φράγκα να δείξεις την αξία σου :D :D

Off Topic:
Η απαντηση συντομα :D

Η προετοιμασια για το τελευταιο μου ματς στον παγκο της Ατλετικο εγινε σε τεταμμενο κλιμα.
Οι παικτες ενημερωθηκαν αμεσως απο μενα οτι θα ηταν η αυλαια στην πορεια μου με αυτην την ομαδα...
Παρολα αυτα οι παικτες εδειχναν μεγαλο παθος στις προπονησεις και ανυπομονουσαν να παιξουν απεναντι στη Ντιναμο.Οπωσδηποτε, ηταν και οι ιδιοι θιγμενοι για οσα ακουγονταν απο τα ΜΜΕ.


Οι μερες της προετοιμασιας περασαν και ηρθε η στιγμη του αγωνα...

24.02.2011

Οι συνθεσεις των δυο ομαδων:
Image
Image

Οι παικτες στα αποδυτηρια εδειχναν αποφασισμενοι...

-Πολλοι απο σας μπορει καν να μη με συμπαθειτε ή να μη με εκτιματε.Δεν εχω σκοπο να σας αλλαξω τη γνωμη τελευταια στιγμη.Σας ζητω απλως να δωσετε ο,τι περισσοτερο εχετε και να κανετε οσα εχουμε πει.Βοηθηστε με να φυγω με το κεφαλι ψηλα.
-Θα κανουμε ο,τι καλυτερο μπορουμε κοουτς.
-Πρεπει αρχικα να διατηρησουμε το μηδεν στην εστια μας και επειτα να κυνηγησουμε ενα γκολ στο πρωτο ημιχρονο...αν ερθουμε στα αποδυτηρια με το σκορ στο 1-0 θα εχουμε πολλες ελπιδες.Βαλτε τα δυνατα σας.
-Εγινε...


Τα πραγματα στο πρωτο ημιχρονο πηγαν οπως επιθυμουσα.
Στο 30' ο Pitchu Atienza με κεφαλια μας εβαλε μπροστα στο σκορ και οδηγηθηκαμε στα αποδυτηρια με προβαδισμα....


-Παιδια, στο πρωτο ημιχρονο τα πραγματα πηγαν αψογα.Ειμαστε μπροστα με 1-0.Το πρωτο δυσκολο βημα εγινε...απο εσας τωρα θελω ηρεμια και ψυχραιμια.Εχετε 45' να σκοραρετε τουλαχιστον ενα γκολ, για να παμε στην παραταση...
-Το πιστευουμε κοουτς...
-Μπειτε μεσα και δειξτε τι αξιζετε.


Απο τα πρωτα λεπτα του δευτερου ημιχρονου η ομαδα πιεζε αποτελεσματικοτατα και ειχαμε ηδη δημιουργησει αρκετες ευκαιριες, οι οποιες ομως περασαν ανεκμεταλλευτες.Ωσπου ηρθε η ψυχρολουσια...

60':Ο Alex κανει ενα φονικο τακλιν στον επιθετικο της Ντιναμο,Kleber και ο διαιτητης τον τιμωρει με κοκκινη καρτα...

Ολα τα σχεδια φανηκαν να πηγαινουν στραφι.Ο Αλεξ πηγε σκυφτος στα αποδυτηρια και οι 10 συμπιακτες του ειχαν 30' για να σκοραρουν τουλαχιστον μια φορα παρα την αριθμητικη υπεροχη των αντιπαλων.Αλλα και να σκοραραν, δεν ηταν βεβαιο οτι οι 10 θα αντεχαν να βγαλουν και τα 30' της παρατασης...
Παρολα αυτα, διατηρουσαμε και στα επομενα λεπτα τον ελεγχο του παιχνιδιου...


73':Με καταπληκτικη ατομικη ενεργεια ο Aguerro αδειαζει τους δυο κεντρικους αμυντικους της Ντιναμο και με σουτ γραφει το 2-0.Η Ατλετικο δειχνει να εξασφαλιζει τουλαχιστον την παραταση..

Και ετσι εγινε...μετα το γκολ του Σερχιο καναμε καποιες προσπαθειες για να τελειωσουμε το ματς, αλλα ηταν ανεπιτυχεις...
Αλλα 30' μας περιμεναν...οι παικτες εδειχναν κουρασμενοι, αλλα και διατεθειμενοι να διαθεσουν και την τελευταια ικμαδα των δυναμεων τους.
Αμεσως ανελαβαν δουλεια οι φυσιοθεραπευτες, οι οποιοι προσπαθησαν να τους ανακουφιδσουν, εστω και προσωρινα, ενω εγω πηγαινα απο παικτη σε παικτη στην προσπαθεια μου να τους ενθαρρυνω......μετα απο λιγο αρχισε το πρωτο ημιχρονο της παρατασης...


93':Δεν προλαβαινουν να συμπληρωθουν 3 λεπτα απο την εναρξη της παρατασης και ο Aguerro ξαναοπλιζει.Με σουτ εξω απο την περιοχη κανει το 3-0 και η Ατλετικο παιρνει το προβαδισμα...

Το τι εγινε με το που μπηκε το γκολ του Σερχιο δεν περιγραφεται...προς στιγμην ξεχασα την αποπομπη μου απο τον παγκο και καθε αλλο βασανο...ολοι στον παγκο γιναμε μια αγκαλια και πανηγυρισαμε σα μικρα παιδια...

97':Σεντρα απο τα πλαγια και ο Aguerro με κεφαλια-ψαρακι κανει το 4-0!!!

Ανακουφιση...δυο γκολ προβασιμα και η προκριση δε χανοταν απο τα χερια μας...ο ενθουσιασμος μας δε γινοταν να διακοπει.Αυτο το ματς θα το κερδιζαμε και θα προκρινομασταν...

Στο ιδιο τεμπο συνεχιστε ολη η παραταση.Ειχαμε την υπεροχη και στις οποιες προσπαθειες των Ουκρανων ο Λεο Φρανκο ελεγε οχι...
Ετσι, ολοκληρωθηκε ο αγωνας...


Image
Image

Μετα τους πανηγυρισμους βρεθηκα στα αποδυτηρια, οπου με περιμεναν οι παικτες.Τοτε, εμφανισαν μια φανελα της ομαδας με το ονομα μου στην πλατη και το νουμερο 1.
-Για να μας θυμασαι...

Με συγκινησαν τα καθαρματα... :cry:

Τους αφησα ολους να φυγουν και καθησα να μαζεψω τα πραγματα μου...
Μονος μου στα αποδυτηρια θυμομουν ολες τις στιγμες που εζησα εκει..καλες και κακες...

Ετσι, κατευθυνθηκα προς το γκαραζ φορωντας την εμφανιση της ομαδας...



Την επομενη μερα εγινε γνωστο...
Image
Image

Αλλο ενα κεφαλαιο της προπονητικης μου καριερας εκλεισε..μεχρι το καλοκαιρι θα ξεκουραζομουν στην Ελλαδα..και μετα..
ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΗΤΤΕΣ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΣΥΝΤΡΙΒΕΣ!!!
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kρίμα ρε :|

Τουλάχιστον να τσιμπούσες ΟΥΕΦΑ :arrow:

Τεσπά,τώρα πάμε γιάλλα :twisted: :twisted: :twisted: -foumarw
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aπο την Ατλετικο εφυγα το Φεβρουαριο...
Οπως ειχα πει και στον προεδρο της ομαδας μεχρι τον Ιουνιο δεν ειχα σκοπο να προπονησω καποιον αλλο συλλογο...απο τον Ιουνιο και επειτα ομως θα ψαχνομουν για τον επομενο σταθμο της καριερας μου.Ηθελα να εχω οσο το δυνατον μεγαλυτερο χρονικο διαστημα για μεταγραφες, ωστε η νεα μου ομαδα να ειναι γρηγορα ανταγωνιστικοτερη και πιο αξιολογη...

Η πρωτη προταση ηρθε απο την Παρμα
Image
Image
Δε λεω...ιστορικη ομαδα η Παρμα, αλλα δεν εφυγα απο την Ατλετικο, για να παω καπου χειροτερα...reject -oxi

Αλλη μια προταση ηρθε απο την Πορτσμουθ
Image
Image
Διολου ευκαταφρονητα τα 30Μ...αλλα εψαχνα για κατι μεγαλυτερο..κατι που θα μπορουσε να ικανοποιησει τις φιλοδοξιες μου...reject -oxi

Ο καιρος περνουσε, αλλα αποτελεσμα μηδεν... :x
Το καλοκαιρι περασε και αρχισε η νεα αγωνιστικη περιοδος...και εγω παρεμενα ανεργος...

Ολα αλλαξαν στις 24 του Νοεμβρη..τελικα η υπομονετικοτητα μου απεδωσε καρπους..

Image
Image

Μια προταση που πραγματικα με ικανοποιουσε..μια προταση που μπορουσε να με οδηγησει ψηλα στο μελλον...

Για τα επομενα δυο χρονια η Γιουβεντους και εγω θα πηγαιναμε χερι-χερι... -diatakste
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mπράβο ρε 8) 8)

Με 80 μύρια πας για τρέμπλ...Είναι της μόδας τελευταία τα τρέμπλ... -gioupi -gioupi

ΠΑΜΕ :-)

Καλό -kapetanios
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στις 25 Νοεμβριου ημουν στο Τορινο, για να υπογραψω τη συμφωνια...
Με υποδεχτηκαν οι δυο ισχυροι ανδρες της ομαδας, ο προεδρος Giovanni Cobolli Gigli και ο αντιπροεδρος Jean-Claude Blanc
Image
Image

Η ομαδα στο χρονικο σημειο που αναλαμβανα ηταν στην 12η θεση του πρωταθληματος ενω ειχαν διεξαχθει οι πρωτοι 13 αγωνες... :?
Image
Image

Στο κυπελλο δεν ειχαν γινει ακομη πολλοι αγωνες και ημασταν εντος διοργανωσης...
Στο Τσαμπιονς Λιγκ τα πραγματα ηταν δυσκολα... :roll:
Image
Image
Εχοντας ενα ματς στο Λονδινο εναντια στην Τσελσι και ενα στην εδρα μας εναντια στην πρωτοπορο ΤΣΣΚΑ ακομα και η 3η θεση εδειχνε δυσκολη...

Αν εξαιρεσουμε την πορεια της ομαδας αυτη τη χρονια, στην ομαδα ηταν ολα ροδινα...ειχε αρκετα χρονια να κανει μια ασχημη πορεια και μονιμως τερματιζε στις πρωτες δυο θεσεις...
Image
Image

Το υλικο που θα επρεπε να διαχειριστω δεν ηταν ασχημο.Ηταν αδιαμφισβητητα αξιολογο και η θεση της ομαδας στον πινακα της βαθμολογιας δεν αντικατοπτριζει τις δυνατοτητες του...
Image
Image

Παρολα αυτα καποιες αλλαγες ηταν αναγκαιες..και σ'αυτο θα βοηθουσαν τα 80Μ που μου δοθηκαν για μεταγραφες....

-Μανωλη, το διοικητικο συμβουλιο της ομαδας δεν ειναι ικανοποιημενο με τις εμφανισεις της ομαδας.Και γι'αυτο σε φωναξαμε..
-Το ξερω προεδρε...
-Στη διαθεση σου θα εχεις 80Μ τα οποια μπορουν να αυξηθουν, αν πουλησεις καποιους παικτες.
-Ωραια... :D
-Πιστευουμε οτι η ομαδα εκανε τον κυκλο της και αυτος εκλεισε..σου παραδιδουμε εν λευκω το χειρισμο της ομαδας και ελπιζουμε να πετυχεις.
-Σας ευχαριστω.
-Μπορεις να αρχισεις τωρα απερισπαστος τη δουλεια σου.Θα ξαναβρεθουμε για να συζητησουμε για τα μεταγραφικα θεματα.
-Εγινε.
-Καλη δουλεια.

Καπως ετσι αρχισε η πορεια μου στον παγκο της Γιουβε...
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με 80 μύρια κάνεις ό,τι θέλεις :shock:

Δώστα εκεί που πρέπει...Ξέρεις,μανατζαρέους και λοιπούς :D :D :D
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε για νέα γλέντια.... Γιούβε λοιπόν η τυχερή .... καλό ρόστερ έχει και με τις κατάλληλες προσθήκες θα την φτάσεις πολύ ψηλα......
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ντεμπουτο μου στον παγκο της ομαδας θα γινοταν σε ενα εντος εδρας ματς με αντιπαλο την Εμπολι.Σχετικα ευκολος αγωνας που εδινε τη δυνατοτητα νικηφορου ξεκινηματος.Στη διαθεση μου ειχα μολις 1-2 μερες για να προετοιμασω την ομαδα...

Στο μυαλο μου ειχα διαφορες τακτικες.Τελικα κατεληξα σε εκεινη που νομιζα οτι ταιριαζει καλυτερα στο υλικο και στο στιλ της ομαδας.
Image
Image
(κρεντιτ στο σιουτα, του οποιου ειναι η τακτικη και εγω εκανα μονο καποιες μετατροπες :wink: )

Με αυτο ακριβως το συστημα λοιπον κατεβηκα στον αγωνιστικο χωρο...

14η Αγωνιστικη
Image
Image
Σιγουρα ειμαι ικανοποιημενος απο την αποδοση της ομαδας και τους 3 βαθμους.Δεν γινεται ομως να παραβλεψω οτι ειναι νωρις ακομα για να βγουν συμπερασματα.3 βαθμοι στο τσεπακι..και αναμενουμε τη συνεχεια... -skepsh

Και η συνεχεια ειναι ακρως ενδιαφερουσα...ο επομενος αγωνας ειναι στο Σταμφορντ Μπριτζ με αντιπαλο την Τσελσι.Ενα δυνατο κρας τεστ για τις δυνατοτητες της ομαδας.Πολυ σημαντικος αγωνας, καθως βρισκομαστε σε δεινη θεση για το κυνηγι ακομα και της 3ης θεσης... :|

Champions Cup Grp 6, Match 5

Το Stamford Bridge μας περιμενε με ανοιχτες αγκαλες
Image
Image

Οι συνθεσεις των δυο ομαδων
Image
Image

Προηγηθηκαμε μολις στο 2' με σουτ του Ιακουιντα, ομως η τυχη δε μας χαμογελασε στο τελος.Ο De Guzman ανελαβε την εκτελεση του πεναλτι που κερδισε ο Εσιεν και σκοραρε στην επαναφορα, καθως ο Buffon αρχικα απεκρουσε... :roll:

Image
Image
Με αυτο το αποτελεσμα παραμεναμε στην 4η θεση του ομιλου και η προκριση στους 16 εγινε πλεον σχεδον αδυνατη.Εργο μας ηταν η κατακτηση της 3ης θεσης και η προκριση στους 32 του κυπελλου Ουεφα... :|

Παραλληλα με την αγωνιστικη δραση ασχολιομουν και με τα μεταγραφικα θεματα.80Μ δεν μπορουσαν να μεινουν αξοδευτα :D
Η πρωτη μεταγραφικη ευκαιρια ηταν πραγματικο λαχειο...ο βραζιλιανος Diego, γνωστος απο τη θητεια του στη Βερντερ, ειχε καταληξει στην Μπαρτσελονα...
Στην αρχη ηταν ολα ροδινα, αλλα με τον καιρο παραγκωνιστηκε και δεν μετρουσε πολλες συμμετοχες.Το συμβολαιο του ληγει τον Ιουνιο, οποτε θα μπορουσε να κλειστει τον Ιανουαριο χωρις να καταβαλλουμε τον οβολο μας στην Μπαρτσα.Παρολα αυτα, επειδη αποθεμα υπαρχει 8) , αποφασιστηκε να αποκτηθει με μεταγραφη για να ενισχυσει την ομαδα αμεσως το επομενο ετος.Ετσι, με μολις 7Μ η ομαδα ανακοινωσε το πρωτο μεταγραφικο της αποκτημα...
Image
Image

15η Αγωνιστικη
Αυτη τη φορα θα βρισκομασταν στο Σαν Παολο για να αντιμετωπισουμε τη Ναπολι.
Image
Image

Δεν αλλαζει τιποτα στη συνθεση και η ομας παει για τους 3 ποντους...
Η αρχη ηταν για μια ακομη φορα ονειρωδης.Γρηγορο γκολ με τον Owen και το ηθικο ανεβαινει...
Για δευτερη συνεχη φορα, ομως, δεν μπορεσαμε να κρατησουμε το αποτελεσμα.Αυτη τη φορα, οχι μονο ισοφαριστηκαμε, αλλα ηττηθηκαμε... -thymwmenos

Image
Image
Πρωτη μου ηττα στον παγκο της ομαδας, αλλα υπαρχει μελλον ακομα.Ειναι νωρις για στενοχωριες και ειμαι σιγουρος οτι στο πολυ αμεσο μελλον η κατασταση θα βελτιωθει... 8)
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα πραγματα εχουν αρχισει και παιρνουν μια σειρα και αυτο με γεμιζει ικανοποιηση.Σιγουρα, εχουμε μεγαλο δρομο να διανυσουμε, αλλα τα πρωτα δειγματα ειναι θετικα.Πιστευω οτι με μερικες προσθηκες, οι οποιες ηδη δουλευονται, θα γινουμε αυτο που ονειρευομαι :wink:

Serie A, 16η Αγωνιστικη

Image
Image
Ηττα-σοκ απο μια Ρετζινα που δεν απειλησε ιδιαιτερα.Ο Ceravolo, ομως, ενας επιθετικος που εδω και καιρο απασχολει τις μεγαλες ομαδες, σκοραρε στα τελευταια λεπτα και οδηγησε την ομαδα του στη νικη.Πρεπει να αντιληφθουμε οτι τους αγωνες δεν τους κερδιουν οι φανελες... :?

Ο,τι εγινε, εγινε.Στο μυαλο μας τωρα ειχαμε το Τσου Λου.Υποδεχομασταν την πρωτοπορο του ομιλου CSKA και η νικη ηταν μονοδρομος.Αν τα καταφερναμε, θα ειχαμε λιγοστες ελπιδες για την προκριση στη φαση των 16 και θα εξασφαλιζαμε την εξοδο δτο Ουεφα...

Champions Cup Grp G, Match 6

Mπηκαμε στον αγωνιστικο χωρο αποφασισμενοι και ανοιξαμε το σκορ μολις στο 2' με κεφαλι του Πικε.Με ενα ακομη γρηγορο γκολ θα τελειωναμε το ματς, αλλα τελικα ο Κρασιτς στο 29' μας προλαβε.Με το σκορ στο 1-1 οδηγηθηκαμε στο ημιχρονο...Αν τα παιχνιδια εληγαν τοτε, θα βρισκομασταν στην 4η θεση του ομιλου...
Τα περιθωρια ειχαν αρχισει να στενευουν.Ειχαμε την υπεροχη, αλλα το γκολ δεν εμπαινε με τιποτα.Τελικα ο Πικε μας εβγαλε και απλι απο το αδιεξοδο σκοραροντας με πεναλτι.Στο 90' ο Ιακουιντα τελειωσε τον αγωνα...

Image
Image

Και η τελικη βαθμολογια του ομιλου...
Image
Image
3η θεση και εξοδος στο Ουεφα...μια ομαδα του διαμετρηματος μας σιγουρα αξιζει να αγωνιζεται στη μεγαλυτερη διασυλλογικη διοργανωση.Αλλα ισως μακροχρονια αυτη η 3η θεση να μας οφελησει :wink:


Μετα τη ληξη του αγωνα ελαβα ενα τηλεφωνημα απο τον προεδρο..

-Καλησπερα Μανωλη.
-Καλησπερα.
-Μας πηρε ολο το πρωι, αλλα τελικα συμφωνησαμε για τον αμυντικο μεσο που ηθελες.
-Δηλαδη;
-Εκλεισε ο Barusso για 18Μ.
-Δε φανταζεσαι ποση χαρα μου δινεις προεδρε.Ειναι καταπληκτικος παικτης..
-Σε ενα μηνα απο τωρα θα τον εχεις στη διαθεση σου.
-Εγινε προεδρε.Θα βρισκομαστε σε επαφη..
-ΟΚ Μανωλη..και μη στεναχωριεσαι για την εξοδο στο Ουεφα.Ειμαστε σιγουροι οτι η ομαδα θα διαπρεψει...

Ετσι, ενας παικτης-απωθημενο προστεθηκε στην ομαδα...
Image
Image

Serie A, 17η Αγωνιστικη
Προορισμος μας το Ενιο Ταρντινι, η εδρα της Παρμα..
Image
Image

Περιμεναμε μια νικη που θα μας ανεβαζε και ψυχολογικα και βαθμολογικα..
Image
Image
Και ετσι εγινε...αργησαμε λιγο, αλλα αυτο που εχει σημασια ειναι οι 3 βαθμοι...

Βαθμολογια

Image
Image
Η 11η θεση ειναι σιγουρα παραπλανητικη..βρισκομαστε μολις 3 βαθμους πισω απο την 6η θεση και την εξοδο στην Ευρωπη και το μελλον προβλεπεται ευοιωνο...
stavrosanole
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sun Dec 23, 2007 10:16 am
Football Manager της ομάδας: Pao, Xanthi
Αγαπημένη Ομάδα: anorthosi,ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την Juve θα την ξανανεβάσεις εκεί που της αξίζει.......
Spoiler: show
Στη 2η θέση πίσω από την Inter
Με τους άλλους στο νησί τη έγεινε?
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ 1911
Η ιστορία μου με την Ανόρθωση μόνο στο fmgreece.gr
viewtopic.php?f=222&t=30010
Bill_xanthi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5131
Joined: Sat Oct 27, 2007 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Man United
Αγαπημένη Ομάδα: Glory
twitter: iBillxan
Status: As the Reds go marching, on, on, on!
Location: Glory
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

stavrosanole wrote:Την Juve θα την ξανανεβάσεις εκεί που της αξίζει.......
Spoiler: show
Στη 2η θέση πίσω από την Inter

+1 -falaina -puppie -foumarw
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο
και τ' όνομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο..♪♫
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να σας θυμίσω πόσo ήρθε Ίντερ με Μίλαν?
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε σαν άλλοτε αρχηγέ -gioupi -gioupi

Θέλουμε πρωτάθλημα,κύπελλο,σούπερ καπ,τσου λου και vga :D :D
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”