Απ'τα αλώνια στα σαλόνια(Η πορεία προς την καταξίωση...)

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια.Οσον αφορα το νησι, θα επανερθω και σ'αυτο απλως τωρα θελω να τρεξω το αγωνιστικο κομματι :wink:
Κατι σπανιο, αλλα και αρκετα ενδιαφερον ειχαμε να αντιμετωπισουμε στη συνεχεια.Θα παιζαμε 3 συνεχομενες φορες με την Κατανια.2 για το κυπελλο και μια για το πρωταθλημα...

Catania:Bρισκεται στη ζωνη του υποβιβασμου.Αξιομαχο συνολο, αλλα οχι κατι ιδιαιτερο.Ξεχωριζει ισως ο ταλαντουχος Ισραηλινος Weisberg...
H εδρα της...
Image
Image

Ξεκινουσαμε με το κυπελλο...

Italian Cup,Rnd 1 Leg 1
Image
Image
Κυριαρχησαμε στον αγωνιστικο χωρο, αλλα βολευτηκαμε με το Χ.Υπαρχει ρεβανς και εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα προκριθουμε.Εκτος αγωνιστικων χωρων θα μεινει για 2 εβδομαδες ο Esparza -mperdema

Serie A, 18η Αγωνιστικη
Image
Image
Στο πρωταθλημα δεν εχουμε περιθωρια για ισοπαλιες και γι'αυτο πηραμε τους 3 βαθμους.Οι αντιπαλοι μας εκαναν μολις 1 σουτ -meaculpa

Italian Cup, Rnd 1 Leg 1
Image
Image
Με το ιδιο σκορ νικησαμε την Κατανια και προκριθηκαμε στην επομενη φαση του κυπελλου.Αδιαμφησβητητα, οπως αποδειχτηκε απο την τριπλη αυτη αναμετρηση, εχουμε καλυτερη ομαδα απο την Κατανια :P

Τα μεταγραφικα θεματα βρισκονται στο ζενιθ.Απο την ομαδα εφυγαν οι Esparza,Tiago για 25Μ και 10Μ αντιστοιχα...
Φρεσκο χρημα στο ταμειο του συλλογου και αμεσως εφυγα για την Πορτογαλια και την αποκτηση ενος ακομη ποδοσφαιριστη.
Οι διαπραγματευσεις ηταν σκληρες, αλλα ο ποδοσφαιριστης αποκτηθηκε.Η πιο ακριβη μεταγραφη που εχω κανει στη σταδιοδρομια μου...Miguel Veloso για 32Μ
Image
Image


Off Topic:
Στο αμεσο μελλον θα ακολουθησουν και αλλες τριπλες μονομαχιες με πολυ πιο ενδιαφερουσες ομαδες :wink:
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λίγο μπερδεμένο συστηματάκι δεν παίζεις?
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thodorispalios wrote:Λίγο μπερδεμένο συστηματάκι δεν παίζεις?

Off Topic:
Μπερδεμενο μεν, αποδοτικο δε :P .Αν και δε μου φαινεται τοσο περιπλοκο :?
Η ομαδα εδειχνε να βρισκει το δρομο της και θα προσπαθουσε να συνεχισει το νικηφορο σερι της απεναντι στην Παλερμο...

Serie A, 19η Αγωνιστικη
Image
Image
Απολυτη κυριαρχια στον αγωνιστικο χωρο και δεν αξιζαμε κατι λιγοτερο απο τους 3 βαθμους.Θα μπορουσαμε να νικησουμε και με μεγαλυτερο σκορ, αλλα και τα 2 καλα ειναι :D

Στο μεταξυ ανακοινωθηκε η αποχωρηση τριων παικτων της ομαδας...
Η Juventus ανακοινωνει την πωληση των Marchisio,Mirante,Di Maria για 42Μ,10Μ και 30Μ αντιστοιχα.Ο συλλογος ευχαριστει τους παικτες για την παρουσια τους στην ομαδα.Τα χρηματα θα διατεθουν για την ενισχυση της ομαδας.

Μια αναφορα σε καθενα απο τους τρεις που αποχωρησαν...
Marchisio:Ταλαντουχος μεσος.Ετσι λενε δηλαδη, γιατι οσο προπονουσα την ομαδα δεν μου απεδειξε κατι τετοιο..με τα λεφτα απο την πωληση του μπορουμε να παρουμε οχι εναν, αλλα δυο αντικαταστατες...
Mirante:Οσο υπαρχει ο Gigi στην ομαδα, αυτος δεν εχει μελλον.Εψαχνε ομαδα, οπου θα ειχε συμμετοχες..κατι που εμεις δεν μπορουσαμε να του προσφερουμε.Παρολο που μπορουσε να διαλεξει αλλη ομαδα στην οποια θα πηγαινε μεσω του κανονα Bosman(και εμεις δε θα παιρναμε ουτε δραχμη :evil: ),επελεξε τη Newcastle και εμεις τσεπωσαμε 10Μ.
Di Maria:Ισχυουν τα ιδια με το Marchisio.Πιστευω μαλιστα οτι ο αντικαταστατης του ειναι κλασεις ανωτερος... 8)

Για να αντιμετωπιστει μια πιθανη αρνητικη αντιδραση των οπαδων για τις μαζικες πωλησεις, ανακοινωθηκε αμεσως ο αντικαταστατης του Angel Di Maria.Ιδου ο Sander Jansen που αποκτηθηκε απο την Everton για 24Μ.
Image
Image
Στα 21 του και με τετοια στοιχεια μπορει να αφησει ιστορια... -doublekiss

Το επομενο ματς μας ηταν για τη διοργανωση του κυπελλου.Η ατυχια μας χτυπησε την πορτα και θα αγωνιζομασταν με τη Μιλαν για τα προημιτελικα...

Italian Cup Qtr Final, Leg 1
Image
Image
Aααχ...στο 90' απο τον Μπονερα...μεγαλο πληγμα αυτο το γκολ, καθως ηταν και εκτος εδρας...υπαρχει και ρεβανς, ομως, οπου θα κυνηγησουμε μονο τη νικη :?

Κακα τα ψεματα, ομως, σε πρωτο πλανο ειναι το πρωταθλημα και η ανοδος μας σε υψηλοτερες θεσεις...μια αποτυχια στο κυπελλο θα ενοχλουσε διοικηση και οπαδους, αλλα πρεπει να θετουμε καποιες προτεραιοτητες...παμε λοιπον στο πρωταθλημα...

Serie A,20η Αγωνιστικη
Image
Image
Ο Iaquinta που πουληθηκε πριν λιγες μερες εναντι 1Μ πηγε να μας τρομαξει..ο δικος μας Μιχαλακης ομως εβαλε τις καρδιες μας στις θεσεις τους... :drinking:

Επειδη, ομως, ο Μιχαλακης εχει μια καποια ηλικια και δεν μπορει να βγαλει ολη τη χρονια μονος του, επρεπε να βρεθει καποιος να τον βοηθαει...
Το ονομα αυτου,Miroslav Stano, wonderkid απο τα λιγα.Η τιμη του, 25Μ -meaculpa
Image
Image
Ο Σλοβακος εχει μελλον και μια μερα θα ηγηθει της επιθεσης της Γιουβε... 8)

Ολες οι μεταγραφες του Ιανουαριου συμμαζεμενες...
Image
Image
Τοσα δωσαμε, τοσα πηραμε...κλεισαμε με ενα +17M και οικονομικα ειμαστε βασιλιαδες 8) .Το μονο που μενει ειναι να δουμε τα αγωνιστικα αποτελεσματα... -kavala
Last edited by Man0lios on Mon Jun 16, 2008 9:24 am, edited 1 time in total.
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλά ρε,εσύ δεν είχες 80μύρια μπάτζετ;;; :roll: :P Με φαίνεται Τζιγγεριάζεις... :D :D
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bob4 wrote:Kαλά ρε,εσύ δεν είχες 80μύρια μπάτζετ;;; :roll: :P Με φαίνεται Τζιγγεριάζεις... :D :D
Ειχα 80Μ...πηρα τα 126 απο τις πωλησεις των παικτων..απο τα 126Μ κλασικα ο προεδρος εβαλε ενα σεβαστο ποσο στην τσεπη του σακακιου του :P
Ετσι εδωσα 106Μ και εχω υπολοιπο γυρω στα 65Μ για να τα διαθεσω οποτε παραστει αναγκη... 8)
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλές μεταγραφές ...... καλά έκανες και δεν τα ξόδεψες όλα...δεν ξέρεις τι μπορεί να σου χρειαστεί....
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω παλι θα σου ελεγα να τα ξοδευες ολα τωρα γιατι μπορει και να μην προλαβεις αργοτερα. . . . .
(ο κακος) :D


-glwssa
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως όμως είναι υπερβολή να ξεριζώσεις την ομάδα στη μέση της χρονιάς; Εννοώ ίσως χρειαστεί το χρόνο της τώρα για να βρεί τα πατήματά της. Ειδικά για τους δυο ρητζέν που είναι και μικροί ακόμα, εγώ δε θα τους έβαζα με τίποτα στην εντεκάδα με τη μια. Ααααααα, και πρόσεξε λιγάκι τον μπριάντ... Το παληκάρι το μιλάει το γκολάκι... Όσο για το μπάτζετ, όταν είσαι ομάδα τέτοιου μεγέθους δεν έχει και τόσο σημασία. Το μπαγιόκο μαζεύεται πολύ έυκολα. Και καλό είναι να αυγατίζει κιολας ώστε να τα σπρώξεις μελλοντικά σε παίκτη που θα κάνει τη διαφορά.
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Καταρχην σας ευχαριστω ολους που με διαβαζετε και ουσιαστικα συμμετεχετε εκφραζοντας τις αποψεις σας...
Ως προς αυτο που ειπε ο σταθερμαν, η ομαδα ειχε αναγκη απο αλλαγες.Ειχε μια σειρα απο καλες θεσεις ωσπου ξαφνικα βρεθηκε στην 12η θεση.Φυσικα και δε μου ηρθε ξαφνικα να αλλαξω ολη την ομαδα, αλλα με τα λεφτα που μου δοθηκαν μπορουσα να βρω καλυτερους παικτες απο αυτους που αποχωρησαν.Τα δυο τελευταια αποκτηματα φυσικα και δε θα παρουν θεσεις βασικων.Ο Stano θα δινει ανασες στον Owen και ο Jansen θα κανει το ιδιο βοηθωντας ποτε δεξια και ποτε αριστερα :wink:.Ο χρονς θα δειξει 8)
Το Μιλανο ειχε βαλει τα καλα του και μας περιμενε για τη ρεβανς του κυπελλου.Η Μιλαν ειχε αδιαμφισβητητα το προβαδισμα μετα τα 2 γκολ που σκοραρε μεσα στην εδρα μας, αλλα εμεις θα διεκδικουσαμε καθε πιθανοτητα νικης...

Italian Cup Qtr Final Leg 2
82946 ατομα ειχαν συγκεντρωθει και η ατμοσφαιρα ηταν καυτη...
Image
Image

Οι συνθεσεις των δυο ομαδων με τη δικια μας να εχει καποιες αλλαγες συμφωνα με τις προσθηκες που καναμε τον Ιανουαριο.Veloso,Diego ειχαν παρει θεση στο βασικο σχημα και οι Marchisio,Luci ειχαν αντικατασταθει...
Image
Image

Το ματς ηταν πραγματι συναρπαστικο με συνεχεις εναλλαγες στο σκορ.Βρεθηκαμε μπροστα στο σκορ με 2-0 και 3-2, αλλα στο τελος παλι χυσαμε την καρδαρα..

Image
Image
Σκοραραμε τρεις φορες κ ομως δεν εξασφαλισαμε την προκριση.Ο Forestieri σκοραρε 2 φορες τα τελευταια 10 λεπτα και μας εριξε στο καναβατσο(γραφικοοος :P ).

Περιπου μιση ωρα μετα τη ληξη του αγωνα χτυπησε το τηλεφωνο μου και στην αλλη γραμη ηταν ο προεδρος.

-Μανωλη καλησπερα.
-Καλησπερα προεδρε.
-Ολο το διοικητικο συμβουλιο παρακολουθησε το ματς και θελουμε καταρχην να πουμε ενα μπραβο για την εμφανιση της ομαδας.
-Ναι..
-Παρολα αυτα, δε μας αρκουν οι καλες εμφανισεις.Θελουμε νικες.Αυτες γεμιζουν τα ταμεια και αυτες ικανοποιουν τους φιλαθλους.Αυτη ειναι η διαφορα μιας μεγαλης ομαδας απο μια μικρη.Η μεγαλη δεν αρκειται στις καλες εμφανισεις.Και εμεις ειμαστε καλη ομαδα Μανωλη.
-Συμφωνω προεδρε.Αλλα πιστευω οτι ισως αυτο το εμποδιο να ειναι πραγματι καλο.Θα αφοσιωθουμε στο πρωταθλημα και στην Ευρωπη και πιστευω οτι θα παρουμε καλα αποτελεσματα.
-Το ευχομαι Μανωλη.
-Και γω το ιδιο.
-Καλη συνεχεια στο εργο σου.
-Ευχαριστω.

Εκλεισα το τηλεφωνο νευριασμενος.Προπονητητης ειμαι και οχι ταχυδακτυλουργος.Δεν μπορω να φτιαξω μια ομαδα μεσα σε 3 μερες. :evil:
Προς στιγμην ενιωσα απογνωση.Αλλα δε θα αφηνα αυτο το συναισθημα να κυριαρχησει.Βρισκομουν σε εναν απο τους καλυτερους παγκους της Ευρωπης και θα υπερασπιζομουν τη θεση μου με καθε τροπο.Παλεψα σκληρα για να φτασω εδω...δε θα τα παρατουσα ετσι ευκολα..


Οι συγκυριες εξακολουθουσαν να μη με βοηθουν.Μετα απο το τελευταιο στραπατσο καλο θα ηταν να εχω ενα ευκολο ματς, οπου θα διασκεδαζα τις εντυπωσεις μετα την οδυνηρη ηττα στο Μιλανο.Τωρα, ομως, θα επρεπε να ταξιδεψω στο Ολιμπικο της Ρωμης...

Serie A, 21η Αγωνιστικη
Απο τη Σκυλλα στη Χαρυβδη..αυτη τη φορα θα παιζαμε σε ενα γηπεδο με 81174 θεατες...
Image
Image

Μια νικη θα ηταν αληθινο οξυγονο..μια ηττα θα μας εσπρωχνε ακομη πιο χαμηλα και θα χειροτερευε τα πραγματα...
Image
Image
Παλι στα τελευταια λεπτα.Αυτη τη φορα δεν ηταν ο Forestieri, αλλα ο Okaka.Αρχιζω και θυμαμαι τον Ολυμπιακο και τα κατορθωματα του στο Τσαμπιονς Λιγκ, οπου δεχοταν γκολ στα τελευταια λεπτα.Μονο που εγω δεν ειμαι Σολιντ και δε σκοπευω να φυγω απο τον παγκο της ομαδας... :evil:

Καποιος θα μπορουσε να ισχυριστει οτι τα δυσκολα περασαν.Στην περιπτωση μου θα εκανε λαθος.Γιατι ο επομενος μου αντιπαλος ηταν και παλι η Μιλαν :P .Αυτη τη φορα εντος εδρας.

Serie A, 22η Αγωνιστικη
Image
Image
Ατυχια :evil: Ειχαμε περισσοτερες ευκαιριες και διεκδικησαμε με αξιωσεις τη νικη, αλλα δεν τα καταφεραμε.Τουλαχιστον καναμε μια καλη εμφανιση..αλλα ξεχασα -meaculpa Ειμαστε μεγαλη ομαδα και δε μας απασχολουν οι καλες εμφανισεις αλλα οι νικες -pappous :D

Βαθμολογια
Image
Image
Μπορει να μας εχει μεινει μια αρνητικη διαθεση, αλλα η διαφορα απο τις ομαδες που διωκουμε δεν ειναι μεγαλη.Η 6η Μιλαν βρισκεται μολις 4 βαθμους μπροστα, ενω η 6η Ρετζινα 6.Το μονο που με απασχολει ειναι να βρει τους ρυθμους της η ομαδα.Υστερα, ολα θα γινουν ευκολοτερα....

Οπως καθομουν και τα αναλογιζομουν αυτα, ειδα τον Gigi να ερχεται σε μενα...
Image
Image

-Κοουτς, τι εχεις;
-Τι να εχω ρε Gigi;H ομαδα δεν τα παει οπως θελω...
-Υπομονη κοουτς και ολα θα φτιαξουν...
-Αυτα να τα πεις στη διοικηση...αλλα δες και τους συμπαικτες σου..ειναι ολοι με τα κεφαλια κατεβασμενα
-Μπορω να κανω κατι κοουτς για να φτιαξουν τα πραγματα;Ειμαι διατεθειμενος να κανω τα παντα για το καλο της ομαδας..
-Πιασε τους και μιλα τους.Ανεβασε τους το ηθικο και πεισε τους οτι ολα θα πανε καλα...
-Οκ Κοουτς..
-Και μετα ελα να μου πεις τις εντυπωσεις σου...

Και ετσι εγινε...
Image
Image
Οι παικτες φαινεται να πιστευουν στους εαυτους τους και στις δυνατοτητες τους...για να δουμε.. 8)
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήν μασάς φέτος Ουέφα και του χρόνου :cup:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
antonis93
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 399
Joined: Mon Dec 31, 2007 3:44 pm
Football Manager της ομάδας: Διάφορες
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μην μασάς ρε....Τα πραγματα θα αλλάξουν, ισως πρεπει να αλλαξεις το συστημα φιλε μου....δεν μου γεμιζει το ματι εμενα παντως...δοκιμασε και κανενα αλλο και δες πως θα παει η ομαδα!Δοκιμασε να ανεβαζες σινεχεια το ηθικο της ομαδας δια μεσου teamtalk.Ευχαριστω.Καλή συνεχεια ανεβασε την JUVE!
Πάμε όπως άλλοτε, πάμε σαν πάντοτε....

My stories.... viewtopic.php?f=392&t=39873 , viewtopic.php?f=388&t=39955
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sapsalomenos wrote:Μήν μασάς φέτος Ουέφα και του χρόνου :cup:
antonis93 wrote:Μην μασάς ρε....Τα πραγματα θα αλλάξουν, ισως πρεπει να αλλαξεις το συστημα φιλε μου....δεν μου γεμιζει το ματι εμενα παντως...δοκιμασε και κανενα αλλο και δες πως θα παει η ομαδα!Δοκιμασε να ανεβαζες σινεχεια το ηθικο της ομαδας δια μεσου teamtalk.Ευχαριστω.Καλή συνεχεια ανεβασε την JUVE!

Off Topic:
Ευχαριστω παιδια :wink: Και γω ειμαι αποφασισμενος να σηκωσω κατσαρολικα με αυτην την ομαδα και να την ανεβασω εκει που πρεπει... 8)

Μετα την πρωτοβουλια του Gigi το κλιμα στην ομαδα εγινε καλυτερο.Στο μεταξυ εγω και ο τεχνικος διευθυντης της ομαδας βαλαμε τα καλα μας και μεταβηκαμε στο Μονακο, οπου θα γινοταν η κληρωση για τη φαση των 32 και των 16.

Η κληρωση μπορει να χαρακτηριστει μετρια.Στη φαση των 32 αντιμετωπιζουμε τη Χερτα που δεν ειναι καποιο μεγαθηριο, ομως στους 16 θα παιξουμε με το νικητη του ζευγαριου Liverool-Kaiserslautern.Μακαρι να τα καταφερουν οι Γερμανοι, αλλα εκτος απροοπτου στους 16 θα παιξουμε με τους Αγγλους.Ενδιαφερον αποτελει το γεγονος οτι οι δυο προηγουμενες ομαδες που προπονουσα(Ατλετικο,Σεντ Ετιεν) θα αναμετρηθουν στους 32...
Image
Image


Το πρωτο ματς, λοιπον, για το Ουεφα θα δινοταν στη Γερμανια και στην εδρα της Χερτα.Δεν κρυβαμε οτι πηγαιναμε να εξασφαλισουμε την προκριση απο τον πρωτο αγωνα.Μια ισοπαλια με ψηλο σκορ ή μια νικη ηταν ο,τι χρειαζομασταν...

Euro Cup, 1st Knockout Round Leg 1
Το Olympiastadion, οπου θα αγωνιζομασταν...
Image
Image

Η αναμετρηση ηταν πολυ ενδιαφερουσα.Προηγηθηκαμε με 2-0, ισοφαριστηκαμε, αλλα στα τελευταια 10 λεπτα σκοραραμε δυο σημαντικοτατα γκολ...

Image
Image
Ο αγωνας ειχε MVP και ηταν μολις 20 χρονων.O Miroslav Stano απεδειξε οτι δικαια δαπανησαμε τοσα χρηματα γι'αυτον και οτι εχει μελλον στο αθλημα 8)

Η προκριση στους 16 του Ουεφα βρισκοταν σε καλο δρομο και φαινοταν ειχαμε κανει ενα μεγαλο βημα για την εξασφαλιση της.Μπορουσαμε, λοιπον, να δωσουμε βαση στο πρωταθλημα και στην ανοδο μας σε υψηλοτερες θεσεις...Τα δυσκολα ματς για το πρωταθλημα δε σταματουσαν.Επομενη σταση η Φλωρεντια, για να αντιμετωπισουμε τη Φιορεντινα...

Serie A, 23η Αγωνιστικη
Το Αρτεμιο Φρανκι θα γεμιζε με 43332 θεατες...
Image
Image

Η Φιορεντινα ηταν 2η στη βαθμολογια και ειχε μια πολυ καλη πορεια μεχρι τωρα.Γνωριζαμε πολυ καλα οτι ηταν απο τις ομαδες που επρεπε να ανταγωνιστουμε και μια νικη μεσα στην εδρα της θα μας βοηθουσε πολυ.

Image
Image
Τα πραγματα αρχισαν με το χειροτερο τροπο.Γκολ στο 3' μετα απο αυτογκολ του Εμπουε.Η ομαδα, ομως, βρηκε τις δυναμεις και καταφερε να ανατρεψει το αποτελεσμα.Στο 84' ο Jansen φανηκε να μας δινει με το γκολ του τους 3 βαθμους.Ο Εμπουε, τοτε, ολοκληρωσε την κακη εμφανιση με μια αποβολη.Στο 90' ο Cacia σκοραρε και εμεις δεν μπορουσαμε να πιστεψουμε οτι χαθηκε αυτη η νικη...

Η απωλεια ακομα μιας νικης στα τελευταια λεπτα θα επρεπε να ξεχαστει γρηγορα.Ειχαμε να ολοκληρωσουμε το εργο με τη Χερτα και εδω δε χωρουσαν λαθη...

Euro Cup, 1st Knockout Rnd Leg 2
Image
Image
Σπιτια σας με συνοπτικες διαδικασιες.Ειμαστε καλυτεροι και το δειξαμε... :ribo

Η Λαουτερν δεν μπορεσε να κανει και πολλα απεναντι στη Λιβερπουλ.Ετσι, στη φαση των 16 θα αντιμετωπισουμε ενα μεγαθηριο... 8)
Μεχρι τοτε εχουμε αγωνες πρωταθληματος...


Serie A, 24η Αγωνιστικη
Image
Image
Αλλα 4 :ribo ...ποσο μας ειχαν λειψει αυτα τα ευκολα ματς... -foumarw

Κατι παει να γινει 8) Αναμεινατε για τις επομενες αναμετρησεις του πρωταθληματος και τη συγκρουση με τη Λιβερπουλ...
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άιντε ρε....Πήρες μπρος... -traino -traino

Γερά και με ΟΥΕΦΑ -falaina


Υ.Γ.Για να φύγει το imageshack κάτω από κάθε εικόνα μπορείς να τις ανεβάζεις και από δω...http://www.picoodle.comΔιαλέγεις το 4ο λινκ... :wink:
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομαδα βρισκει ρυθμο και αυτο πρεπει να το εκμεταλλευτουμε.Στο πρωταθλημα, τα δυσκολα φαινεται να εχουν φυγει.Στο Ουεφα, αντιθετα, οφειλουμε να ξεπερασουμε το σκοπελο της Λιβερπουλ και γι'αυτο απαιτειται μεγαλη προσπαθεια...

Serie A, 25η Αγωνιστικη
Image
Καθαρη νικη, δεν αφησαμε περιθωρια στον αντιπαλο και ετσι πηραμε αυτο που αξιζαμε... -diatakste

Φασουλι το φασουλι αρχιζει και γεμιζει το σακουλι και οι οπαδοι αρχιζουν να ικανοποιουνται.Ηδη οι περισσοτεροι εχουν στραμμενη την προσοχη τους στους αγωνες με τη Λιβερπουλ που θα κρινουν πολλα...

Serie A, 26η Αγωνιστικη
Το Sant'Elia της Καλιαρι..
Image

Προηγηθηκαν μολις στο 7' με το Λαριβει, αλλα πετυχαμε την ανατροπη με τερματα των Πικε,Γιανσεν.Ενω, λοιπον, ειχαμε αγκαλιασει τη νικη, ηρθε ο Anichebe στο 90' και μας ισοφαρισε... -toixos2 Αυτο το πραγμα πρεπει καπως να σταματησει... :roll:
Image
Αυτη η ισοπαλια ισως να ηταν εκεινη που ενοχλησε λιγοτερο τους οπαδους.Αυτο συνεβη γιατι ολα θα μπορουσαν να σβηστουν με μια νικη στην Αγγλια...

Το πιο σημαντικο ματς, λοιπον, στο κυπελλο Ουεφα, μεχρι το επομενο, ηταν πραγματικοτητα.Η νικη θα ηταν ευτυχες γεγονος, αλλα συμβιβαζομασταν και με μια ισοπαλια με αρκετα γκολ...

Euro Cup, 2nd Knockout Rnd Leg 1
Image Vs
Image

Το Anfield θα ειχε περιπου 61000 θεατες...
Image

Οι συνθεσεις των ομαδων.
Image

Στη συνεντευξη τυπου που δοθηκε πριν τον αγωνα ημουν σαφης...

-Εχουν αναπτυχθει φημολογιες για αποχωρηση σας σε πιθανο αποκλεισμο απο τη Λιβερπουλ.Ποια ειναι η θεση σας;
-Εγω κοιταω να κανω οσο καλυτερα μπορω τη δουλεια μου.Αυτα θα τα σκεφτει το διοικητικο συμβουλιο της ομαδας.
-Ηδη πολλοι οπαδοι εχουν αρχιζει και ζητουν την απολυση σας.
-Εγω δεν εχω ακουσει τιποτα τετοιο :D Εξαλλου, γνωριζουμε οτι η γνωμη του φιλαθλου κοινου ειναι τοσο ευμεταβλητη που μεσα σε μια μερα και ενα αποτελεσμα ενας ανθρωπος μπορει απο μισητος να γινει αγαπητος..
-Καλη επιτυχια στην ομαδα σας σημερα...
-Ευχαριστω.

Οι ομαδες ξεκινησαν δυνατα τον αγωνα, ηταν ομως εμφανης η νευρικοτητα τους.Το ματς συνεχιστησε σ'αυτο το τεμπο σε ολη τη διαρκεια του αγωνα και παροτι χαθηκαν πολλες ευκαιριες και απο τις δυο μεριες μειναμε στο 0-0...
Image
Ειμαι της αποψης οτι το 0-0 ευνοει το γηπεδουχο, καθως διατηρησε το 0 στην αμυνα και με ενα εκτος εδρας γκολ αποκτα προβαδισμα.Το μονο σιγουρο ειναι οτι η ρεβανς θελει μεγαλη προσοχη...

Προς στιγμην πρεπει να ξεχασουμε τη Λιβερπουλ, καθως αγωνιζομαστε με τη Λιβορνο για το πρωταθλημα.Αφου το προηγουμενο ματς ηταν μολις 3 μερες πριν και ακολουθει η ρεβανς με τους Αγγλους, θα ξεκουρασουμε καποιους βασικους ελπιζοντας να αντεπεξερθουν οι μικροι στις δυσκολιες του αγωνα...

Serie A, 27η Αγωνιστικη
Image
Οταν οι μεγαλοι ξεκουραζονται, ο Μιρο δε φοβαται να τραβηξει το κουπι.Με τα 2 του γκολ μας εδωσε τη νικη και εδειξε πως ειναι φτιαγμενος για μεγαλα πραγματα 8)

Ακολουθει:Η ρεβανς με τη Λιβερπουλ... 8)

Off Topic:
Θενκς Μπομπ για το σαιτ :wink:
stavrosanole
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sun Dec 23, 2007 10:16 am
Football Manager της ομάδας: Pao, Xanthi
Αγαπημένη Ομάδα: anorthosi,ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Juve μπορείς :drinking: μπορείς να προκριθείς.
Μην φοβάσαι τους έχεις τους Άγγλους.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ 1911
Η ιστορία μου με την Ανόρθωση μόνο στο fmgreece.gr
viewtopic.php?f=222&t=30010
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”