Ένα πρωτάθλημα φανταστικό

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Aυτα ειναι γουστα...Αν και δε μπορω να χαρω ποτε με νικες και κατακτησεις του γαυρου...παραθετω και ανεκδοτακι πανω σε αυτο...

Off Topic:
Δύο ΠΑΟΚτζήδες βλέπουν στην τηλεόραση τον αγώνα Γαλατασαράι-Ολυμπιακού. Γυρνάει ο ένας ΠΑΟΚτζής και λέει στον άλλον:
- "Ρε'συ, με ποιον είμαστε σήμερα;"
- "Φυσικά και με τη Γαλατασαράι ρε φιλαράκι! Είσαι καλά; Με τον Ολυμπιακό θα είμαστε;"
- "Και την Κυριακή που παίζει Αρης-Ολυμπιακός; Με ποιον θα είμαστε;"
- "Πάλι με τη Γαλατασαράι!"
Με αλλα λογια δε μπορω απο τη φυση μου να υποστηριξω το γαυρο αλλα...με σενα Max μπορω να πω οτι καπως το χαρηκα. Σπουδαια κατακτηση. Μεγαλο μου παραπονο παντως η εμμονη σου στο συστημα. Προσωπικα αλλαζω 2-3 συστηματα σε καθε αγωνα, αλλα χαλαλι σου...Ενα μεγαλο μπραβο για το τροπο που παρουσιασες την ανασκοπιση καθως και για το σουπερ τρεμπλ.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GLORY GLORY MAXKARAPRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

serkok7 wrote:Η τελεια χρονια :drinking:
Αυτή όντως είναι η καλύτερή μου χρονιά στα τόσα χρόνια που παίζω manager ever ...... όχι μόνο από άποψη τίτλων ..... αλλά και από το γεγονός ότι το έζησα μαζί σας ... αυτός είναι ο σημαντικότερος λόγος .......
netshaft wrote:Aυτα ειναι γουστα...Αν και δε μπορω να χαρω ποτε με νικες και κατακτησεις του γαυρου...παραθετω και ανεκδοτακι πανω σε αυτο...

Off Topic:
Δύο ΠΑΟΚτζήδες βλέπουν στην τηλεόραση τον αγώνα Γαλατασαράι-Ολυμπιακού. Γυρνάει ο ένας ΠΑΟΚτζής και λέει στον άλλον:
- "Ρε'συ, με ποιον είμαστε σήμερα;"
- "Φυσικά και με τη Γαλατασαράι ρε φιλαράκι! Είσαι καλά; Με τον Ολυμπιακό θα είμαστε;"
- "Και την Κυριακή που παίζει Αρης-Ολυμπιακός; Με ποιον θα είμαστε;"
- "Πάλι με τη Γαλατασαράι!"
Με αλλα λογια δε μπορω απο τη φυση μου να υποστηριξω το γαυρο αλλα...με σενα Max μπορω να πω οτι καπως το χαρηκα. Σπουδαια κατακτηση. Μεγαλο μου παραπονο παντως η εμμονη σου στο συστημα. Προσωπικα αλλαζω 2-3 συστηματα σε καθε αγωνα, αλλα χαλαλι σου...Ενα μεγαλο μπραβο για το τροπο που παρουσιασες την ανασκοπιση καθως και για το σουπερ τρεμπλ.
Αυτό είναι το μεγαλείο αυτού του φόρουμ .... ο γαύρος να χαίρετε με νίκες του βάζελου ή του ΑΕΚτζή ή του ΠΑΟΚτζή (βλέπε Τσακ) ... και το ανάποδο ..... Όντως υπήρξε μια εμμονή στο σύστημα, το οποίο βέβαια κάποιες φορές παραλλασότανε ... αλλά νομίζω ότι αυτό τελικά ήταν το μυστικό της επιτυχίας ...... το ότι οι παίκτες έπαιζαν για το σύστημα αφού το είχαν αφομιώσει και είχαν αποκτηθεί ειδικά για αυτό ...... ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια ....

DrGonzo wrote:GLORY GLORY MAXKARAPRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μαγικές στιγμές έζησα τότε ρε φίλε .... πραγματικά το λέω .... δεν έχω ξαναχαρεί τόσο με άλλη χρονιά στο manager .... είναι αυτή η μαγεία που έχει αυτός ο τομέας .... να παίζεις ένα παιχνίδι και να νοιώθεις σαν να είσαι πραγματικά προπονητής με τις επικρίσεις και τις αποθεώσεις όταν τελικά τα καταφέρεις .........
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό ήταν ..... άλλη μια έκδοση του αγαπημένου μας manager έφτασε στο τέλος της ..... το fm2008 θα μείνει χαραγμένο στην μνήμη μου για πολλά χρόνια, γιατί μου έδωσε την ευκαιρία να γράψω μια ιστορία για πρώτη φορά και να ζήσω το παιχνίδι που τόσα χρόνια παίζω με έναν διαφορετικό τρόπο ... να το μοιραστώ .... και ήταν πραγματικά μοναδικός .... δεν κρύβω ότι θέλω να το ξαναζήσω ... ελπίζω να μπορέσω να το ξανακάνω .... την σκυτάλη παίρνει τώρα το fm2009 που πολύ σύντομα θα το έχουμε όλοι στην κατοχή μας ... μπαίνουμε στην εποχή του 3D και από λίγο που το δοκίμασα στο demo είναι πολύ διαφορετικό και σαφώς καλύτερο .... τώρα βλέπουμε πραγματικά ποδοσφαιρικό παιχνίδι ...δεν λέω ότι τα καπάκια που τόσα χρόνια μας κράτησαν συντροφιά δεν μας έδιναν να καταλάβουμε το τι παιζόταν στον αγωνιστικό χώρο ... αλλά τώρα βλέπεις και άλλα πράγματα την ώρα του παιχνιδιού που με τα καπάκια τα έχανες και έπρεπε να διαβάζεις ταυτόχρονα την περιφραφή του αγώνα, όπως για παράδειγμα κάποιες φάσεις οφσάιντ κ.α. .... τέλος πάντων ... όπως παλιά από την σκέτη περιγραφή περάσαμε στο 2D έτσι και τώρα θα πάμε στην νέα εποχή .... see you at the fm2009 world .....


GOODBYE FOOTBALL MANAGER 2008

Image
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WELL SAID MAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
koboud
Amateur
Amateur
Posts: 114
Joined: Fri Nov 21, 2008 9:23 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν και ετεροχρονισμενα...

ρε φιλε φοβερη η ιστορια σου
και τρομερη δουλεια εκανες!!!

και συγχαρητηρια για το τρεμπλ!
με καθηλωσες μιλαμε!
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:-D Φοβερη ιστορια.
-gioupi Συγχαρητηρια για το reble! :-)
Η ιστορια σου εγραψε :shock:
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

koboud wrote:αν και ετεροχρονισμενα...

ρε φιλε φοβερη η ιστορια σου
και τρομερη δουλεια εκανες!!!

και συγχαρητηρια για το τρεμπλ!
με καθηλωσες μιλαμε!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια ... ποτέ δεν είναι αργά ... ελπίζω να σου αρέσει και η καινούργια ιστορία μου ...


ngeorgenho wrote::-D Φοβερη ιστορια.
-gioupi Συγχαρητηρια για το reble! :-)
Η ιστορια σου εγραψε :shock:
Ευχαριστώ .... η ιστορία αυτή είχε πολύ καλούς αναγνώστες που βοήθησαν ...
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”