H αυτοκρατορία αντεπιτίθεται

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
Stixidas
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Mon May 26, 2008 8:23 pm
Football Manager της ομάδας: Leeds United
Αγαπημένη Ομάδα: Λαμία
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Τι έχει γράψει το άτομο ρε...!

Είσαι θεός...
τις διάβαζα μόλις τώρα,μονοκοπανιά και τις επτά σελίδες και έχω μείνει άναυδος!

Συνέχισε το...δεν βλέπεις ότι διψάει ο λαός????
Image

Image

Image

Ετσι απλά για την κουλτούρα...
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια...

Η συνεχεια της ιστοριας ειναι ετοιμη μενει μονο να τη γραψω...

Ελπιζω πριν το Σαββατο...
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οσο ετοιμαζονταν η αποστολη, πολλοι προσπαθηασν να με πεισουν να παρω μια άλλη ομαδα με καλυτερους παιχτες. Όμως εγω αρνηθηκα ολες τις προτασεις με προφασεις ότι με πορωνει το ονομα και ότι ξερω καλυτερα τους παιχτες και γενικοτερα η ομαδα είναι δουλεμενη.

Η μερες όμως περναγαν γρηγορα και ετσι εφτασε η κρισιμη μερα. Πρωι-πρωι αναχωρησαμε για Πεκινο. Κανενας πανω στη γη, παρα μονο ελαχιστοι, ηξεραν ότι κρινοταν το μελλον του πλανητη.

Για την ενισχυση όμως της ομαδας αποκτηθηκε ένας βοηθος με πολλες περγαμηνες. Ο Τσακ Νορις. Αμα γινουν τσαμπουκαδες να τους αρπαξει?

Συνεχιζεται με την περιγραφη του αγωνα?.
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι γινεται ρε?
Συνέχεια δεν έχει?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

αντε ρε παιδιά...η αυτοκρατορία δε θα αντεπιτεθεί;;;;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ψηνεται η αντεπιθεση. Λογικα μεσα στην εβδομαδα θα ποσταρω την περιγραφη του αγωνα.
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ατμόσφαιρα στην Κίνα ήταν τεταμένη. Τίποτα δεν ήταν το ίδιο. Δεν κάναμε κάποια προπόνηση διότι φοβόμουν για την ζωή των παιχτών μου.


Κυριακή βράδυ και ο αγώνας θα ξεκινούσε σε λίγα λεπτά. Δεν ήθελα να συναντηθώ με τους πρώην παίχτες μου διότι θα ήταν κάπως αμήχανα. Δυστυχώς στην φυσούνα συναντήθηκα με τον Tao Wei. Τον χαιρέτησα αλλά παρέμεινε απαθής. Αυτό με παραξένεψε αφού παρά την κατάσταση υπήρχε αμοιβαίος σεβασμός από την εποχή που ήμουν προπονητής στην ομάδα αλλά ίσως να τους έκαναν πλύση εγκεφάλου ώστε να αντιμετωπίσουν το παιχνίδι χωρίς στοιχείο συναισθηματισμού. Έτσι το προσπέρασα.


Στο γήπεδο λίγοι άκουσαν το σφύριγμα το διαιτητή, οι Κινέζοι οπαδοί έβριζαν τους παίχτες μου. Οι αντίπαλοι είχαν μπει με άγριες διαθέσεις στον αγώνα. Από το 12 αναγκάστηκα να κάνω αλλαγή τον Μενδρινό. Ήταν φανερό ότι οι παίχτες μου δεν μπορούσαν να αντιμετωπίσουν τους αντιπάλους τους. Έτσι στον 28΄ άνοιξαν το σκορ. Το παιχνίδι κύλησε με πολύ ξύλο μέχρι το ημίχρονο. Τότε ήταν που ανακάλυψα γιατί ο Tao συμπεριφέρθηκε έτσι. Σε ένα τάκλιν του Μπούρμπου ένας αντίπαλος παίχτης δεν μπορούσε να σηκωθεί. Το οι γιατροί πήγαν στο παίχτη και του άλλαξαν τις μπαταρίες! Δεν ήταν παίχτες αλλά ρομπότ????..

Προσεχώς το δεύτερο δραματικό ημίχρονο????

Y.Σ. Τα post ειναι μικρα ωστε να παρατεινεται η αγωνια.
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιτελους...Καλη συνεχεια..Πολυ ωραία ιστορία..
Image
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω πολυ. Αν δεν ειχαν ζητησει την συνεχεια δεν προκειται να εγραφα. Το δευτερο ημιχρονο ερχεται λογικα μεχρι την Τεταρτη.
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τώρα σωθήκαμε. Βγαίνει το 9 ρε. ΑΡΓΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

X.Σ.= Χρήστος Σωτηρακόπουλος
Γ.Δ.= Γιάννης Δάρας

Χ.Σ.- Καλωσήρθατε και πάλι. Beijing ? Θρασύβουλος 1-0 με την ομάδα του Πεκίνου να είναι ουσιαστικά η μόνη στο γήπεδο.
Γ.Δ. ? Έτσι ακριβώς είναι Χρήστο . Βλέπουμε ξεκάθαρα ότι έριξαν τον Θρασύβουλο στο λάκο των λεόντων.
Χ.Ρ. ? Επιστρέφουμε στην Αθήνα λοιπόν σε λίγα λεπτά πάλι κοντά σας.


Χ.Σ. ? Από ότι βλέπω Γιάννη η Beijing μπήκε χωρίς αλλαγές.
Γ.Δ. ? Ακριβώς Χρήστο. Αλλά ούτε και ο Θρασύβουλος προχώρησε σε κάποια αλλαγή.
Χ.Σ. ? Οι ομάδες δηλαδή συνεχίζουν με τους ίδιους παίχτες. Αλλά αυτή τη στιγμή ο διαιτητής σφυρίζει την έναρξη του αγώνα με τον Θρασύβουλο να έχει την μπάλα. Ακούτε και εσείς της αποδοκιμασίες από την πλευρά των οπαδών της Beijing.
Γ.Δ. ? Και είναι απορίας άξιο Χρήστο αφού ο κ. Han πριν πάει στον Θρασύβουλο κατέκτησε ένα πρωτάθλημα με την Beijing ενώ ήταν στην 8η θέση με μόλις ένα γύρο να μένει.
Χ.Σ. ? Για να δούμε όμως αυτή τη φάση Γιάννη. Ο Flachi ντριμπλάρει δύο παίχτες και τώρα είναι σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα. Τον περνάει και αυτόν και από πολλή πλάγια θέση πλασάρει και η μπάλα καταλήγει??.άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τον Θρασύβουλο να φέρει το παιχνίδι στα ίσια.
Γ.Δ. ? Αυτό θα το έβαζε ακόμα και η γιαγιά μου με το αριστερό της πόδι. Αλλά στη αντεπίθεση ο Tao Wei κάνει το ένα δυο με τον Liang και εξαπολύει μια τορπίλη αλλά ο τερματοφύλακας την πιάνει σαν να ήταν το μωρό του.
Χ.Σ. ? Ο Tao Wei Χρήστο μου φαίνεται ότι έχει πάρει αυτό το παιχνίδι προσωπικά. Είναι παντού. Μαρκάρει, σουτάρει, φωνάζει τους συμπαίκτες του. Είναι ίσως και ο μάνος λόγος που η Beijing κερδίζει.
Γ.Δ. ? Και η κούραση του είναι αυτή που έχει κάνει τον Θρασύβουλο να έχει μπει πιο δυνατά στο 2ο ημίχρονο. Και βλέπουμε τον Θρασύβουλο σε άλλη μα αντεπίθεση. O Marques ντριπλάρει δύο παίχτες αλλά δεν βγάζει την σέντρα. ΜΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ;;;; Αργοπορεί και έτσι του κλέβουν την μπάλα.


Χ.Σ. ? Για όσους άνοιξαν τους δέκτες τους μόλις τώρα παρακολουθούμε το παιχνίδι Beijing ? Θρασύβουλος με την Beijing να κερδίζει 1-0 αλλά με την ομάδα της Φυλής να έχει χάσει αρκετές ευκαιρίες με μεγαλύτερη αυτή του Flachi στο 52 λεπτό που προ κενής εστίας έστειλε την μπάλα άουτ.
Γ.Δ. ? Την μπάλα έχει ο Marques και την κλέβει ο Tao Wei? χωρίς φάουλ λέει ο διαιτητής. Την ανοίγει στα αριστερά για τον Wang Ke. Αυτός φτάνει λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά με ένα τάκλιν για σεμινάριο από τον Μπούρμπο χάνει την μπάλα και ο Θρασύβουλος είναι πάλι στην επίθεση. Ο Μπούρμπος ξεχύνεται σαν εμετός και με μια φαρμακερή μπαλιά βρίσκει τον Tiago. Ετοιμάζεται για το σουτ αλλά ένα δολοφονικό τάκλιν του Donliang τον ρίχνει κάτω.
Χ.Σ. ? Φαίνεται ότι έχει τραυματιστεί πολύ σοβαρά. Βλέπουμε τον Ονουάτσι να έχει ξεκινήσει προθέρμανση. Βγαίνει έκτος αγωνιστικού χώρο για να του προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες. Εν τω μεταξύ το φάουλ θα το εκτελέσει ο Figueredo o οποίος έχει χαθεί. Παίρνει φόρα και?.. είναι πολύ άσχημα εκτελεσμένο.

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ??
User avatar
al3xk
Manager
Manager
Posts: 4332
Joined: Sun Jul 01, 2007 11:07 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Man Utd,Εργο,Πανναυπλιακος
Location: Στον κοσμο μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θεικες στιγμες απο τα ελληνικα fifa!! -ypoklinomai -ypoklinomai

Συνεχισε ετσι φιλε!! :wink:
http://den-pame-kala.blogspot.com/

Η ζωη ειναι ωραια...
Οι π.....ες ειναι ωραιες...
Αρα η ζωη ειναι π.....να!!
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε ρε μαλακιασμένο θα γράψεις???????
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”