Nottingham Forest: The glory of the past

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply

Ποια πρεπει να ειναι η συνεχεια της ιστοριας μετά τη κατάκτηση του Champions League?

Poll ended at Fri Jun 20, 2008 2:33 pm

1) Υπεράσπιση τίτλου&4/4 τη νέα χρονιά (Η Φόρεστ έχει 1 πρωτάθλημα).
31
66%
2) Ο κύκλος σου έκλεισε στην ομάδα, πήγαινε σε άλλη ομάδα.
10
21%
3) Σταμάτησε τη καριέρα σου στο καλύτερο σημείο, είσαι πρωταθλητής Ευρώπης.
6
13%
 
Total votes: 47
dirky41
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Fri May 23, 2008 11:25 pm
Football Manager της ομάδας: nottm forest,koln,Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης,Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και ειναι οι τελευταιες στιγμες που ζουμε σε αυτη την ιστορια ποσταρω για πρωτη φορα αν και την ιστορια σου την παρακολουθω απο την αρχη!!!Συγχαρητηρια ρε αλανι!!!!Καταφερες τα παντα!!!!!Αν ημουν στη θεση σου και εγω θα σταματουσα!!!
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Οντως ειναι η καταληλη στιγμη για να σταματησω. Εξαλου πλεον δεν εχω πολυ χρονο και θα ηταν καλυτερα να σταματησω εδω. Xαιρομαι παντως που αρεσε η 1η μου ιστορια και ειχε τοσο μεγαλη απήχηση
dirky41
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Fri May 23, 2008 11:25 pm
Football Manager της ομάδας: nottm forest,koln,Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης,Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποτε σκοπευεις να γραψεις την καινουργια :?: :?: :?: Μηπως θα περιμενεις το καινουργιο μανατζερ :?: :?:
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν εχω ιδεα να πω την αληθεια. Εδω καλα καλα δε ξερω αν θα γραψω αλλη ιστορια, λογο περιορισμενου χρονου αν και θα ηθελα. Αν και εχω στο μυαλο μου 2 σεναρια σε πρωταθληματα που δεν εχει ακουμπησει κανεις στο site. Το ενα θα ειναι τρελο καψιμο και θα εχει πολυ γελιο + το 2ο θα ειναι μεγαλη πρόκληση. θα δουμε. Αν και μετα απο αυτη την ιστορια θα πρεπει να βρω κατι πολυ καλο αν ειναι να γραψω.
User avatar
**John**
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Fri Oct 26, 2007 8:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Juventus
twitter: calchas7
Location: Λέσβος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκουράσω κύριε coach τώρα και σε περιμένουμε στο καινούργιο fm!! Πάντως ήσουν απίστευτος!
We don't stop playing because we grow old, we grow old because we stop playing.
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγώ στο είχα πει όταν ούτε τα προκριματικά δεν είχες παίξει ότι είσαι Παγκόσμιος Πρωταθλητής.Είσαι ένας από τους καλύτερους προπονητές στο site και πραγματικά το άξιζες!!!


:wav: :wav: Congratulations mr.Fanopoulos :wav: :wav:
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H βραβευμένη ιστορία έφτασε στο τέλος της ... μετά από 107 σελίδες δόξας και ατελείωτο σήκωμα κουπών 24000 περίπου επισκέψεις θαυμαστών και 1600 περίπου ποστ το μεγαλείο ενός προπονητή που τα πήρε όλα και έφυγε είναι αυτό που μένει .... ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΦΙΛΕ .....

Για άλλη μια φορά το είχα προβλέψει ... και καλά έκανες και δεν ανησυχούσες .... :D
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

-ypoklinomai ._
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

**John** wrote:Ξεκουράσω κύριε coach τώρα και σε περιμένουμε στο καινούργιο fm!! Πάντως ήσουν απίστευτος!
Eυχαριστω πολυ...χρειαζομαι ξεκουραση μιας και οσο και αν απολαυσα την ιστορια χρειάστηκαν πολλες ωρες και πολυ δουλεια για να φτασει ως εδω...

jimis21 wrote:Εγώ στο είχα πει όταν ούτε τα προκριματικά δεν είχες παίξει ότι είσαι Παγκόσμιος Πρωταθλητής.Είσαι ένας από τους καλύτερους προπονητές στο site και πραγματικά το άξιζες!!!


:wav: :wav: Congratulations mr.Fanopoulos :wav: :wav:
:oops: :oops: :oops: Δεν εχω λογια...1000thanks

MaxKarapro wrote:H βραβευμένη ιστορία έφτασε στο τέλος της ... μετά από 107 σελίδες δόξας και ατελείωτο σήκωμα κουπών 24000 περίπου επισκέψεις θαυμαστών και 1600 περίπου ποστ το μεγαλείο ενός προπονητή που τα πήρε όλα και έφυγε είναι αυτό που μένει .... ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΦΙΛΕ .....

Για άλλη μια φορά το είχα προβλέψει ... και καλά έκανες και δεν ανησυχούσες .... :D
Οπως παντα Max επεσες μεσα για μεσα. Τα σχολια σου ηταν παντοτε ευστοχα και μου εδιναν κουραγιο να συνεχισω και να φτασω ως εδω. Πραγματικα ενα μεγαλο ευχαριστω σε ενα απο τους πιο πιστους αναγνωστες μου. Το ταξιδι ηταν μαγικο αλλα ειχα καλη παρεα...

Tsakalaki wrote:-ypoklinomai ._
Ετσι απλα τα ειπες ολα.
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πραγματικα αξιως.Ξεκινησες απο τα χωραφια της League 1 και εχεις κατακτησει τσου λου και πρωταθληματα με την Φορεστ.Και τωρα Μουντιαλ!!!!Πραγματικα εισαι αξιως.



-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Σάβ Μαρ 29, 2008 12:57 pm ηταν το 1ο ποστ της ιστοριας...5μηνες μετα...η ιστορια φτανει στο τελος της...


Τι να πρωταθυμηθω...Μεταγραφες...ανοδοι κατηγοριων...ευρωπαικες συμμετοχες...τελικους...κυπελλα...πρωταθληματα...αποκλεισμους...συγκινησεις...απογοητευσεις...χαρες...ηδονη...απολαυση...δικαιωση...αναγνώριση...

Ολα αυτα με μια ομαδα θρυλος...μια ομαδα που μετραει πολλα τροπαια...με ονομα βαρυ σαν ιστορια...που προσπαθησα να μεγαλωσω τη λιμνη που ελεγε και μια ψυχη...θελω να πιστευω οτι την ανελαβα απο το πουθενα, τη πηρα απο το χερακι, την ανεβασα στην κορυφη της Ευρωπης και την κρατησα ψηλα...

καπου εκει ομως αποφασισα να γυρισω σελιδα και να ασχοληθω με την ομαδα του Mexico με την οποια θα ζουσα εξίσου ομορφες στιγμες...η κατακτηση του Gold Cup ηταν επιβεβλημενη...ομως η συμμετοχη και η κατακτηση του Confedaration Cup ηταν κατι το απροσδόκητο...

Οσο για το Παγκοσμιο Κυπελλο...ολα δουλεψαν ρολοι...Σπουδαια ματς...η ομαδα ηταν ετοιμη και αποδειξαμε οτι εχουμε τα @@ για μεγαλες ανατροπες και ιστορικες προκρισεις με γκολ στις καθυστερησεις της κανονικης διαρκειας του αγωνα η και της παρατασης...


Η πορεια μεχρι τη κατακτηση του Μουντιαλ
Image


Image


Image


Image


Με αυτο το ποστ πιανω τα 1000 και ελπιζω να μη σταματησω εδω... -kavala :-D


Σε αυτο το σημειο θα ηθελα πραγματικα να ευχαριστησω ολα τα παιδια που ασχοληθηκαν με την ιστορια μου, τους ευχαριστω για τα σχολια τους, για το κουραγιο που μου εδωσαν ολο αυτο το καιρο. Αν δεν ηταν καποια παιδια θα ειχα σταματησει πολυ πιο νωρις αλλα καποια σχολια με εκαναν να μη θελω να σταματησω με τιποτα...Πραγματικα περασα πολυ ομορφα γραφοντας την ιστορια...παθιαστικα...γουσταρα...και μπορω να πω οτι ηταν το καλυτερο και πιο απολαυστικο παιχνιδι απο τοτε που πρωτοεπιασα αυτο το παιχνιδι...

Αφηνω την ομαδα οντας αητητος σε επισημο παιχνιδι (για πανω απο 40 παιχνιδια :!: :!: :!: )
Image

Image

Νιωθω οτι ολοι μαζι γραψαμε την ιστορια...μιας και η συμμετοχη, τα σχολια, οι παρατηρησεις κτλ. ηταν παρα πολλα και χαιρομαι ιδιαιτερα για αυτο...


Τελος ευχαριστω παρα πολυ οσα ατομα με ψήφισαν και μου χάρισαν το βραβειο για τη Καλύτερη ιστορία Football Manager 2008 πριν απο λιγο καιρο...Ελπιζω να απολαυσατε την ιστορια οσο και εγω...Ισως επιχειρήσω να γραψω και μια 2η ιστορια με το νεο Fm πλεον...



ΤΕΛΟΣ
Direct
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 677
Joined: Fri Jun 01, 2007 3:56 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο.Καβάλας
Αγαπημένη Ομάδα: Καβάλα
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

:wav: :hello1: :hello1: :hello1:
Image
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια ρε μεγάλε!
Αν και δεν ήρθες στην ΑΕΚ η ιστορία σου ήταν πραγματικά απ'τις καλύτερες που έχω διαβάσει.Περιμένουμε και την καινούργια!
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

paixtaras wrote:Πραγματικα αξιως.Ξεκινησες απο τα χωραφια της League 1 και εχεις κατακτησει τσου λου και πρωταθληματα με την Φορεστ.Και τωρα Μουντιαλ!!!!Πραγματικα εισαι αξιως.



-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
Oντως απο τη League 1 ξεκινησα και το ταξιδι ηταν μεγαλο αλλα ευχαριστο
Direct wrote::wav: :hello1: :hello1: :hello1:
-gioupi :shock:

ismael blanco wrote:Συγχαρητήρια ρε μεγάλε!
Αν και δεν ήρθες στην ΑΕΚ η ιστορία σου ήταν πραγματικά απ'τις καλύτερες που έχω διαβάσει.Περιμένουμε και την καινούργια!
Σε ευχαριστω πολυ και πραγματικα χαιρομαι πολυ που σας αρεσε η ιστορια...οσο για την ΑΕΚ αν και ειναι η μεγαλη μου αγαπη δε γινοταν να παω...καλυτερα ετσι. Δε θα μπορουσε να παει καλυτερα η ιστορια+ιδανικο φιναλε
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τέλος μιας ιστορίας με απονομομή του Παγκοσμίου κυπέλου. Τι να πει κανείς...Ξεκίνησες από το μηδέν και έφτασες στο ανώτατο επίπεδο, συγγαφικά και μανατζερικά...Τα μπράβο και τα συγχαρητήρια μοιάζουν λίγα, αλλά το αξίζεις ρε μαν!!!!

Υ.Γ. Δεν ξέρω τι θα κάνεις, χρόνο θα βρεις για να γράψεις κι άλλες ιστορίες...αλλίως... -ksilo -ksilo
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”