Πατάτες Αντιναχτές

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έχω προσκυνήσει αυτές τις δύο τακτικές και πάει η ομάδα τρένο!

Sioutas 4-3-3 (8.0.2)

Ο Fassotte πρώτος σκόρερ της ομάδας κάθε χρόνο. Φέτος έχει δύσκολο αντίπαλο (Βακουφτσή) αλλά και πάλι δεν το βλέπω να το χάνει.

Ετοιμάζεται η συνέχεια παιδιά, λίγη υπομονή.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πάρτε πατάτες να φάτε! :D

Ματς φωτιά με τον Ολυμπιακό Λευκωσίας. Μόνο νίκη θέλουμε για να παραμείνουμε σε απόσταση ασφαλείας από τους αντιπάλους μας.

Image
Μία νίκη που δεν ήρθε ποτέ. Και όχι μόνο αυτό, αλλά χάσαμε και για ένα μήνα τον αρχηγό μας, τον Φιλανιώτη...

Ο επαναληπτικός στο κύπελλο φαντάζει δύσκολη υπόθεση. Ναι μεν νικήσαμε με 2-1 στο Τσίρειο την Ανόρθωση, αλλά με απουσίες του Φιλανιώτη και του Fassotte, τα πράγματα δεν είναι και τόσο εύκολα.

Image
Μεγάλο δώρο από τον Βακουφτσή! Πήραμε το Χ στην παράταση και παράλληλα την πρόκριση για τον Προημιτελικό! Ο Μπάγεβιτς θα κλαίει για πολύ καιρό αυτόν τον αποκλεισμό! Χαχα!

Επόμενος αντίπαλος η Αλκή. Επέστρεψε ο Fassotte, άρα είμαστε έτοιμοι για μία άνετη νίκη.

Image
Άσχετα τι δείχνει το τελικό σκορ, η νίκη ήταν εύκολη. Χάσαμε πολλές ευκαιρίες, αλλά τουλάχιστον μία μπήκε στα δίχτυα. Πάμε παρακάτω...

Image
Κρατάμε γερά την 1η θέση. Από πίσω ΑΠΟΕΛ και Ομόνοια (κέρδισε τον αγώνα που λείπει) και έναν βαθμό πιό πίσω η Ανόρθωση. 5 αγώνες πριν το τέλος και η αγωνία κορυφώνετε!

Εδώ οι σκόρερς:
Image
Αχ ,αυτός ο Gonzalez...

Το τελευταίο μας ντέρμπι της Λεμεσού, με τον Άρη αυτή τη φορά.

Image
Ο Αλεξανδρόπουλος στο τέλος έδωσε το 3ποντο και κράτησε την ομάδα σε απόσταση ασφαλείας.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ακολουθούν 2 ματς με την Ομόνοια, 1 πρωταθλήματος και 1 κυπέλλου. Ειδικά το 1ο δείχνει σαν ματς - τελικός! Αν χάσει η Ομόνοια, χάνει τις ελπίδες της για τίτλο.

Κατεβαίνω με το γνωστό πλέον σύστημα για τα ντέρμπι, 4-5-1 και δίνω εντολές στην ομάδα να προσέξουν το κέντρο των αντιπάλων. Κόβοντας την Ομόνοια στα δύο, δεν είναι δύσκολο να νικηθεί.

Image
Τακτική νίκης! Ένα γκολ του Fassotte ήταν υπεραρκετό για να μείνει εκτός τίτλου η Ομόνοια.

Image
Στην ουσία μόνο ο ΑΠΟΕΛ μας κυνηγάει πλέον (και ο κακός μας εαυτός).

Ίδια τακτική και στο ματς κυπέλλου με τους πράσινους.

Image
Εκείνο το γκολ του Kaseke θα μπορούσε να αποφευχθεί, αλλά τέλος καλό όλα καλά. Θα πάμε στο ΓΣΠ σε 1 βδομάδα να προστατεύσουμε το σκορ.

Στο μεταξύ, δίνουμε ένα ματς πρωταθλήματος θεωρητικά εύκολο με την Αγία Νάπα, η οποία όμως παλεύει για την παραμονή στην κατηγορία. Αλλαγή συστήματος σε 4-3-3 με επιθετικές βλέψεις.

Image
Ο Βακουφτσής καθάρισε το ματς. 2 γκολ στο 1ο ημίχρονο και ευκαιρία για ξεκούραση στο β', αλλά και το μυαλό μας στα άλλα γήπεδα.

Image
Το τέλειο δώρο ήρθε από την Ομόνοια! Κέρδισε τον ΑΠΟΕΛ και τον θέτει εκτός τίτλου!

Image
Μία νίκη την επόμενη αγωνιστική είναι αρκετή για να σηκώσουμε την κούπα!!!

Ο επαναληπτικός στο ΓΣΠ έρχεται. Ακολουθώ ακριβώς το ίδιο σύστημα των 2 προηγούμενων αγώνων με αντίπαλο τους πράσινους.

Image
Παρόλο που παίζουμε με 10 παίχτες με την άδικη αποβολή του Παύλου, ο Fassotte βρίσκει την δύναμη σε μία στημένη φάση και ισοφαρίζει! Πρόκριση στον τελικό και το νταμπλ έρχεται όλο και πιο κοντά!

Προτελευταία αγωνιστική. Το Τσίρειο είναι ασφυκτικά γεμάτο. Μία νίκη σήμερα και θα πετάξουμε στους 7 ουρανούς!!!

Image
Και ήρθε! Ήρθε με την σφραγίδα του καλύτερου παίχτη την τελευταία 3ετία της ΑΕΛ! Του Laurent Fassotte! Πρωτάθλημα μετά από 42 ολόκληρα χρόνια! Αυτό και αν είναι κατόρθωμα!!!

Η Λεμεσός καίγεται από τα πανηγύρια.

Image

Διθυραμβικές στήλες γράφονται για εμένα και την ομάδα μου στις εφημερίδες, μερικά από αυτά λένε και τρελά πράγματα:

Ο Ττοφής έχει πρόταση από τη Γαλλική Λυών!
Image

Το θέμα είναι ένα! ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ, ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΛΑΨΕ ΟΣΟ ΘΕΣ!

Οι σούβλες δεν θα σταματήσουν εδώ όμως! Έρχεται και ο τελικός κυπέλλου!
Last edited by Antonisjk on Mon Sep 08, 2008 8:56 am, edited 1 time in total.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Δε πανηγυρίζω τώρα... doubble r nothing....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Double θα ειναι μωρέ...Πηρες φορα απο το πρωτάθλημα και δεν σταματιεσαι..Καλη εππιτυχια..
Image
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

(Τα screenshots θα τα ανεβάσω το απόγευμα)

Τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος στην Αραδήππου με αντίπαλο τον τοπικό Ερμή. Ο Ερμής έχει μία από τις χειρότερες ομάδες του πρωταθλήματος, και δεν είναι ικανός να δημιουργήσει προβλήματα. Δεδομένου ότι το πρωτάθλημα έχει κατακτηθεί, κατεβάζω μία 11άδα με αρκετές αλλαγές για να ξεκουράσω και παίχτες εν όψη τελικού.

Image

Άνετη νίκη-κλείσιμο πρωταθλήματος. Η ΑΕΛ πρωταθλήτρια Κύπρου μετά από 42 ολόκληρα χρόνια και επίσημα πλέον.

Στατιστικά:

Image

Image

Image

Πήρα και τον τίτλο του καλύτερου προπονητή της χρονιάς!

Image

Στον τελικό κυπέλλου με τον ΑΠΟΕΛ μας προέκυψε πρόβλημα της τελευταίας στιγμής! Τραυματίστηκε ο Βακουφτσής. Έχουμε και τον Azevedo ανέτοιμο λόγο παλιότερου τραυματισμού, οπότε πάμε με Φρούσσο βασικό. Ένας Φρούσσος που πρόλαβε και σκόραρε με τον Ερμή, όταν έπαιξε ως αλλαγή. Επίσης είναι το τελευταίο παιχνίδι της καριέρας του.

Image

Το θέλαμε, το θέλαμε πολύ, αλλά ο ΑΠΟΕΛ το ήθελε περισσότερο... Μία λάθος πάσα του Φυλακτού μας κόστισε το κύπελλο. Δεν πειράζει όμως, ο στόχος μας φέτος επιτεύχθηκε.

Ο κόσμος αντέδρασε κάπως απροσδόκητα άσχημα με αυτό το αποτέλεσμα. Ήθελε το νταμπλ και έφτασε σε ακρότητες. Η διοίκηση μου τα ψηλό έχωσε γιατί δεν έφερα και αυτόν τον τίτλο στο Τσίρειο. Αυτά εγώ τα βλέπω κάπως, και στο μυαλό μου γυρίζουν σκέψεις.

Κατά την διάρκεια των θερινών διακοπών, και ενώ έβλεπα στην TV το μουντιάλ, έσκασε πρόταση από την Νυρεμβέγη της Γερμανίας! Πολύ μεγάλο βήμα για την καριέρα μου, πολύ απότομο όμως... Τελικά μετά από αρκετή σκέψη την απέρριψα την πρόταση περιμένοντας κάτι στα κυβικά μου.

Η οποία πρόταση δεν άργησε. Στις 6/7/2010 απολύθηκε ο Φερνάντο Σάντος από τον ΠΑΟΚ. Από την 7/7/2010 ο Ττοφής Χατζηττοφής είναι ο νέος προπονητής του Δικέφαλου της Θεσσαλονίκης!

Image
Last edited by Antonisjk on Tue Sep 16, 2008 2:36 pm, edited 2 times in total.
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παοκ και εσύ????Τελεια... να μαθεις και στην ελλαδα μπάλα....Κριμα για το κύπελλο....
Image
User avatar
socrateslim
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Sun Jan 21, 2007 2:11 am
Football Manager της ομάδας: Ν&Σ Erimis
Αγαπημένη Ομάδα: AEL Limassol
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο μεγαλη επιτυχια στην Κυπρο, οι πατατες αντιναχες πανε και στη Θεσαλονικη! -meaculpa
Αρκετα απολαυστικο να διαβαζω ιστοριες του Κυπριακου πρωταθληματος και ποσο μαλλον της δικης μου ομαδας!
Καλη επιτυχια στη superleague!
AEL LIMASSOL
I MEGALI IDEA

"ΜΗ ΔΙΑΧΩΡΙΖΕΤE ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ. ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ Σ' ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΦΥΛΗ, ΘΡΗΣΚΕΥΜΑ, ΧΩΡΑ, ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΗΚΟΥΝ, ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΑΔΕΡΦΟΙ."

Νίκος Σολομωνίδης
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Συμπαθούσα την ΑΕΛ, αλλά μετά από αυτή την ιστορία την αγάπησα! :D

Να δούμε τον ΠΑΟΚ τώρα...
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Οι πρώτες μέρες στη Θεσσαλονίκη ήταν δύσκολες. Μέχρι να βρω το σπίτι που ήθελα (κοντά στο γήπεδο, κοντά στη Σουρωτή , αλλά απόμακρο παράλληλα από φασαρίες κλπ, με μεγάλη αυλή για τις σούβλες μου, αν είχε και λίγο γρασίδι δεν θα με πείραζε...) πέρασε λίγος καιρός.

Βλέποντας την ομάδα του ΠΑΟΚ η σκέψη που μου πέρασε πρώτη από το μυαλό ήταν μία έκφραση ενός πολιτικού Ελλαδίτη ο οποίος είχε πει "Παραλάβαμε χάος" όταν είχε μπει στην κυβέρνηση της Ελλάδας. Πραγματικά δεν ξέρω τι σκεφτόταν ο Φερνάντο Σάντος και είχε στην ομάδα όχι έναν, όχι δύο, αλλά έξι συνολικά τερματοφύλακες! Τι στο καλό, δύο-δύο έβαζε σε κάθε ματς στην εντεκάδα;

Από κει και πέρα, αριστερά πονούσε η ομάδα γενικά. Δεν υπάρχει καλό αριστερό μπακ, αριστερό χαφ, ούτε καν παίχτης να καλύψει την κεντροαριστερή πλευρά της ομάδας (MLC). Στις πρώτες προπονήσεις οι βοηθοί μου καταπονήθηκαν καθώς έτρεχαν στην βαμβακιά πίσω από το τέρμα να μαζεύουν τις μπάλες από τα σουτ των παιχτών μου. Τραγική κατάσταση...

1η μεταγραφή: Για μεταγραφές λίγα τα λεφτά, αλλά τα περισσότερα τα έριξα σε έναν παίχτη που πιστεύω πολύ και με βγάζει πάντα ασπροπρόσωπο, τον Κούλη Παύλου. Τον είχα φέρει από την Ομόνοια στην ΑΕΛ, τώρα τον έφερα και στον ΠΑΟΚ. Η αριστερή πλευρά καλύφθηκε άψογα με αυτό το πουλέν μου.

2η μεταγραφή: Άκουσα ότι ο Αλεξάνδρου της Λάρισας δεν ανανεώνει το συμβόλαιό του. Πολύ καλή ευκαιρία, τον βρήκα γρήγορα-γρήγορα και τον έκλεισα.

3η μεταγραφή: Παρόλο που ο Σάντος είχε 6 τερματοφύλακες στην 11άδα, στα πρώτα φιλικά διέκρινα μία αστάθεια σε όσους χρησιμοποίησα. Έδιωξα λοιπόν τους 4 από τους 6 και έφερα τον Τζόρβα από τον ΟΦΗ. Προορίζεται για βασικός.

Με αυτές τις μεταγραφές λοιπόν, έκλεισα το ρόστερ. Ένας αριστερός μπακ μου λείπει, αλλά θα το παλέψουμε ως τον Γενάρη.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Welcome to sallllonika


Πήρες τον ΠΑΟΚ σε δύσκολη εποχή...μου έκανε εντύπωση η απόφασή σου να φύγεις για Ελλάδα.


Καλές οι πατάτες οι αντιναχτές...αλλά έχω νέες προτάσεις..


Γεμιστές πατάτες με αρωματισμένο μαλακό τυρί
Spoiler: show
* 4 μεγάλες Πατάτα(ες)
* 1 φλιτζάνι μαλακό Τυρι(ά)
* 3 φρέσκα πολύ ψιλοκομμένα Κρεμμυδάκι(α)
* 2 κουταλιές τριμμένη Παρμεζάνα
* 2 κουταλιές φρέσκος ψιλοκομμένος Βασιλικός
* 1 κουταλιά φρέσκα ψιλοκομμένα Σκορδάκι(α)

Τρόπος παρασκευής

Τρυπήστε μερικές φορές με ένα πηρούνι τις πατάτες. Τυλίξτε τες μία μία σε αλουμινόχαρτο και βάλτε τες στην πλάκα ψησίματος. Ψήστε τες περίπου 1 ώρα ή μέχρι να μαλακώσουν. Ξετυλίξτε τες από το αλουμινόχαρτο, κόψτε στην καθεμιά ένα σταυρό βάθους 5 εκ. και ανοίξτε τες προσεκτικά. Ανακατώστε τα υπόλοιπα ύλικα και πιέστε τα μέσα στο κάθε άνοιγμα.
Γλυκοπατάτες με Χαβιάρι
Spoiler: show
* 1 κιλό γλυκοπατάτες
* 2 κουταλιές σούπας αραβοσιτέλαιο
* 200 γρ. τυρί cottage (κότατζ)
* 60 γρ. χαβιάρι

Τρόπος παρασκευής

1. Καθαρίζετε καλά τις γλυκοπατάτες αφαιρώντας τη φλούδα τους και τις κόβετε διαγώνια σε χοντρές φέτες (περίπου 50 κομμάτια).

2. Αλείφετε με πινέλο ένα ταψάκι με το ½ αραβοσιτέλαιο. Τοποθετείτε τις πατάτες σε μια στρώση και τις αλείφετε με το υπόλοιπο λάδι. Τις ψήνετε στους 200 βαθμούς C για 15 λεπτά περίπου, μέχρι να πάρουν ένα χρυσαφί χρώμα. Τις αναποδογυρίζετε και τις ψήνετε για 10 λεπτά ακόμη, μέχρι να πάρουν χρώμα και από την άλλη πλευρά.

3. Τοποθετείτε τις ψητές γλυκοπατάτες σε δίσκο ή πιατέλα σερβιρίσματος σε μια στρώση. Έπειτα μοιράζετε σε κάθε φέτα λίγο τυρί cottage και λίγο χαβιάρι. Τρώγονται ζεστές ή κρύες.

Για αλλαγή στη γεύση μπορείτε να αντικαταστήσετε το χαβιάρι με μπρικ.
Πατάτες της Ανδρονίκης
Spoiler: show
* Πατάτες
* Τυρί Γκούντα
* Κρέμα Γάλακτος
* Βούτυρο
* Αλάτι

Τρόπος παρασκευής

Καθαρίζουμε όσες πατάτες θέλουμε και τις βράζουμε ολόκληρες σε αλατισμένο νερό. τις βγάζουμε λίγο σφιχτές.

Τις βάζουμε στο ταψί και κάνουμε μικρές χαρακιές στην μια πλευρά.

Βάζουμε λίγο βούτυρο σε κάθε πατάτα από την χαραγμένη πλευρά, ρίχνουμε τυρί τριμμένο (γκούντα) πάνω στις πατάτες και μέσα στο ταψί.

Μετά περιχύνουμε με κρέμα γάλακτος.

Βάζουμε το ταψί στον φούρνο και ψήνουμε στους 200 βαθμούς μέχρι να ροδίσει το τυρί.

Σερβίρουμε κάθε πατάτα με το ζουμί που υπάρχει στο ταψί από την κρέμα και το τυρί.
Πατάτες με λαχανικά στο φούρνο
Spoiler: show
3-4 πατάτες
1 μεγάλο κρεμμύδι
1 σκελίδα σκόρδο
2 πιπεριές (μία πράσινη, μία πορτοκαλί)
2 κολοκυθάκια
φλούδα από 2-3 ντομάτες
2 κουταλιές σούπα γιαούρτι ή cottage cheese
1 ποτηράκι κρασιού χυμό λεμόνι
τζίντερ, κόλιανδρο, αλάτι, πιπέρι
λίγο ελαιόλαδο


Έτοιμοι; Πάμε:

Πλένουμε σχολαστικά τα υλικά μας. (Όχι, το γιαούρτι δεν χρειάζεται πλύσιμο, απλά στεγνό καθάρισμα :P ). Καθαρίζουμε τις πατάτες και τις κόβουμε σε σχήμα στρόγγυλο, κάπως σαν τα πατατάκια δηλαδή αλλά με πιο πολύ πάχος. Ωραία. Κόβουμε το κρεμμύδι σε ροδέλες, τις πιπεριές και τα κολοκυθάκια όπως γουστάρουμε κι έχουμε και λέμε.
Σε ένα ταψάκι ρίχνουμε το γιαούρτι, το λεμόνι, το σκόρδο, λίγο νερό και τα ψιλοανακατεύουμε. Βάζουμε από πάνω τις πατάτες, μετά το κρεμμύδι κι έπειτα τις πιπεριές και τα κολοκυθάκια. Βάζουμε τα μπαχάρια μας και καλύπτουμε τις πατάτες με τις φλούδες ντομάτας. Τελειώνουμε με το λαδάκι μας κι αφήνουμε να ψήνεται στους κλασικούς 180.
Αν δε σας αρέσει ξεροψημένη η ντομάτα, μπορείτε να την αφαιρέσετε στα μέσα του ψησίματος, έτσι για να πάρει μια γεύση. Το ζουμί φροντίστε να είναι αρκετό ώστε να γίνουν οι πατάτες καλά, μην είναι ωμές στο τέλος.
Αν οι αναλογίες είναι καλές (το νερό πάει με το μάτι), τότε οι πατάτες θα γίνουν τραγανές κι ωραίες, αλλιώς θα έχουμε πουρέ με λαχανικά στο φούρνο μόλις δοκιμάσουμε να τα βγάλουμε από το ταψί.
Εναλλακτικά, ταιριάζει και η φέτα. Επίσης, αντί για πορτοκαλί πιπεριά, καρότο αλλά μου βγαίνει λίγο γλυκό για τα γούστα μου. Ότι ορέγεστε.


καλές επιτυχίες εύχομαι...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Antonisjk wrote: 3η μεταγραφή: Παρόλο που ο Σάντος είχε 6 τερματοφύλακες στην 11άδα, στα πρώτα φιλικά διέκρινα μία αστάθεια σε όσους χρησιμοποίησα. Έδιωξα λοιπόν τους 4 από τους 6 και έφερα τον Τζόρβα από τον ΟΦΗ. Προορίζεται για βασικός.

-doublekiss -doublekiss

Με αναγκασες να ποσταρω τωρα..

-kavala -kavala -kavala -kavala -kavala -kavala -kavala -kavala -kavala

Καλη αρχη στην Ελλαδα..
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Η στιγμή της αλήθειας έφτασε. Η ομάδα είναι έτοιμη να μπει στον μαραθώνιο του πρωταθλήματος με πρώτο αντίπαλο τον Λεβαδιακό στη Λιβαδειά.

Image
Χρησιμοποιώντας ένα επιθετικό 4-3-3 κάναμε το πρώτο βήμα για μία καλή πορεία στο πρωτάθλημα και ότι βγει. Το γρήγορο γκολ του Baiano και το πέναλτι που κερδίσαμε αμέσως μετά, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα της Λιβαδειάς.

Την Παρασκευή έγινε η κλήρωση του UEFA. Αντίπαλος βατός, η ελβετική Young Boys.

Image

Επόμενο ματς πρωταθλήματος και 1ο στην Τούμπα, με αντίπαλο την Βέροια.

Image
Το γεγονός ότι σκοράρουμε γρήγορα απέναντι σε κλειστές άμυνες είναι πολύ θετικό και μας οδηγάει σε εύκολες νίκες.

Ήθελα να ήξερα ποιός ανεύθυνος ορίζει να γίνει το Super Cup εν μέσω υποχρεώσεων των εθνικών ομάδων, και μάλιστα μας υποχρεώνει να παίξουμε και στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον περσινό πρωταθλητή Παναθηναικό...

Image
Παρόλο που παίξαμε με πάρα πολλούς αναπληρωματικούς, παραλίγο να κάνουμε την έκπληξη. Ακόμα είμαι έξαλος με τον ορισμό του θεσμού σε τέτοια χρονική στιγμή...

Συγκεντρωνόμαστε στο πρωτάθλημα όμως. Οι εξόδοι μας στην Αθήνα είναι πάντα δύσκολες. Το αν θα πάει καλά ο ΠΑΟΚ ή όχι στο πρωτάθλημα εξαρτάτε πολύ από το πως θα τα πάει στα παιχνίδια της Αθήνας...

Image
Ευτυχώς που τελικά τσιμπίσαμε τον βαθμό...

Και φτάσαμε στο ματς του UEFA. 1ο ματς στην Ελβετία. Για να δούμε τι μας περιμένει...

Image
Απίστευτο ότι δεν πήραμε την νίκη! Απλά...απίστευτο!

Η Κέρυρα επόμενος αντίπαλος για το πρωτάθλημα. Μία Κέρκυρα που τα πηγαίνει περίφημα μέχρι στιγμής.

Image
Νίκη στο τελευταίο λεπτό! Ας είναι, οι 3 βαθμοί μετράνε.

Στον Εύσμο η λογική λέει ότι μας περιμένει εύκολος αγώνας απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα.

Image
Η ψυχή μας πήγε στην κούλουρη όταν είδαμε τον Αγροτικό να προηγήτε με 2-0! Αλλά με αντεπίθεση διαρκείας, πήραμε νίκη και με μεγάλο σκορ.

Διακρίνω κάποια αμυντικά προβλήματα. Δεδομένου ότι δεν έχουμε παίξει δύσκολα παιχνίδια ακόμα, και σε 5 αγώνες έχουμε δεχτεί 6 γκολ, είναι αρκετά σημαντικό πρόβλημα...

Βαθμολογία
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

fantastic start ομολογώ...έχεις μια υπέροχη τούρτα. δεν πειράζει που δεν έχει κερασάκι (super cup)...σωραίος, προχώρα έτσι...πάρε πρωτάθλημα και βάλε τα γυαλιά στον Κομένες.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι ωραία θα τεντώνει μεσ τη Τούμπα το σεντόνι.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”