Η Σιδηρά Παρθένος - In the end there can be only one...

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Previously, on «Η Σιδηρά Παρθένος»:

Χρωματικός κώδικας


__________________________________________________________________________________________________
Ντάνκαν Μακλάουντ/Στηβ Χάρρις : Εγώ, αθάνατος, θέλω να εκδικηθώ το θάνατο του μέντορά μου και γίνομαι προπονητής undercover με άλλη ταυτότητα, ως Στηβ Χάρρις. Όταν αφηγούμαι μπαίνει σε πλάγια γράμματα
__________________________________________________________________________________________________
Ρίτσι: Βοηθός και φίλος μου, αθάνατος, αδελφός της πρώην(?) συντρόφου μου, λίγο άσχετος με τα σπαθιά και λίγο "περιορισμένης ευθύνης"
__________________________________________________________________________________________________

Τζο Ντώσον
: Παρατηρητής μου αλλά και φίλος μου, αν και ενάντια στους κανόνες. Ιδιοκτήτης της παμπ "Hung, Drawn and Quartered", το στέκι της υπόθεσης. Επίδοξος μπλουζίστας
__________________________________________________________________________________________________

Μύθος
: Παρατηρητής, αλλά στην πραγματικότητα ο παλαιότερος Αθάνατος, ο Μύθος. Με βοηθάει να βρω τον Slan Quince για δικούς του λόγους. Σύμμαχος
___________________________________________________________________________________________________

Slan Quince : ο "κακός", υπεύθυνος για το θάνατο του μέντορά μου, αλλά και της γυναίκας μου. Καλά κρυμμένος. Πολύ δυνατός.
__________________________________________________________________________________________________

Κόνορ: Μέντοράς μου και σημαντικός Αθάνατος. Πλέον νεκρός.
__________________________________________________________________________________________________

Τέσα: Πρώην σύντροφος και συνέταιρος. Αδελφή του Ρίτσι. Νεκρή από το χέρι απεσταλμένου του Slan Quince
__________________________________________________________________________________________________

Πρόεδρος: Πρόεδρος.
__________________________________________________________________________________________________

Abigail: Γραμματέας μου.




Βρισκόμαστε στον 3ο χρόνο της ιστορίας. Η ομάδα έχει ανέβει 2 κατηγορίες σε 2 σεζόν και προσπαθεί να προλάβει τα πλέιοφ για να ανέβει στην League 1. Παραμένει feeder της Ρέντινγκ, αλλά οι δανεικοί έχουν μειωθεί κατά πολύ, δεν είμαστε πλέον παράρτημα. Η ομάδα τη βγάζει με πολύ χαμηλό μπάτζετ και παίκτες από την Anguilla.
Ο κακός της ιστορίας, Slan Quince, μετά τη δολοφονία του μέντορα και φίλου μου, Κόνορ Μακλάουντ, κατάφερε να βρει τη γυναίκα μου, Τέσα, και να τη δολοφονήσει. Οργισμένος, σκότωσα κατευθείαν τον απεσταλμένο του που έκανε τη δολοφονία, πριν προλάβει να ειδοποιήσει το αφεντικό του για τα ίχνη μου. Αφού αποσύρθηκα στον πύργο μου στα νησιά Σέτλαντ, ο Μύθος με έπεισε να γυρίσω στην ομάδα.
Ενδιάμεσα ο Ρίτσι έγινε και αυτός Αθάνατος.





Stay tuned.... Η πολυαναμενόμενη συνέχεια της "βραβευμένης" ιστορίας ακολουθεί με καταιγιστικούς ρυθμούς. Time to fulfill our promises...
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

welcome back!!!!


εντιτ

σε ποιο εφεμ θα συνεχιστει?
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Εκεί που ξεκίνησε, στο φμ08, άλλωστε το 09 τσάμπα τα λεφτά, δεν το έχω παίξει καθόλου, λέω να κλείσω τον κύκλο μου με την maidenhead...

Το σέηβ είναι ένα, με όλα τα καλά παιδιά, Ιλούγκασον, Πιοτρόφσκι, Ντορίβα-Παζ, Ρίτσαρντ Πρόκας και αυτοί που έρχονται :D
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έκατσα και ξαναδιάβασα την ιστορία για να μπώ στο κλίμα...
Άντε ρε αθάνατε σάρωσε τα όλα... :drinking:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καιρος ηταν και ολο στο νου μου την ειχα λεω θα την συνεχισει η μπα...


Σε περιμενουμε να δουμε τη συνεχεια....
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ ? ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ ? ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2009


Τζο Ντώσον:


«Πού στο διάολο έβαλα το μαγνητοφωνάκι ρε γαμώτο? Πρέπει να μπει λίγο τάξη εδώ μέσα μου φαίνεται... Δίκιο έχει ο Ρίτσι, ίσως τελικά πρέπει να κάνουμε εκείνο το double date που έλεγε με τη φίλη της γκόμενάς του... Τα έχω παρατήσει όλα, είμαι στα 50 φεύγα και το μόνο που ασχολούμαι είναι να βρούμε τον Slan Quince.. Έχω παρατήσει το μπαρ, την κιθάρα, και κινδυνεύω να καταλάβουν οι ιθύνοντες των Παρατηρητών ότι έχω υπερβεί τα καθήκοντά μου κατά πολύ... Δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά όμως, το χρωστάω στον Ντάνκαν...
Α νάτο το μπουρδέλο, κάτω από την πίτσα... Τέλος πάντων, ελπίζω να μην είναι καμιά χοντρή η τύπισσα που μου προξενεύουν...
»

Image


Γκουχγκουχ..


Image


«Νέα καταχώρηση.
Ημερομηνία: 30/12/2009
Τζο Ντώσον, κωδικός Παρατηρητή 131232.
Αθάνατος: Μακλάουντ Ντάνκαν, κωδικός 01385
Καταγραφή γεγονότων Οκτωβρίου-Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2009 μ.Χ




Image


«Ο Μακλάουντ γύρισε από την αυτοεξορία του και το έριξε στην εργασιοθεραπεία προκειμένου να ξεπεράσει τον χαμό της γυναίκας του. Από ότι φαίνεται αποδίδει, και τουλάχιστον η ομάδα πάει καλά. Έκανε μόνο 2 ήττες σε 3 μήνες στο πρωτάθλημα και άλλες 2 ήττες-αποκλεισμούς από το FA Cup και το Johnstone?s Trophy. Αδιάφορες διοργανώσεις και οι δύο για την ομάδα, μιας και κυνηγάει το τρένο των πλέι-οφ. Με το ντεμαράζ που έκανε κλείνει τον πρώτο γύρο σε καλή θέση. Το 4-5-1 με αντεπιθέσεις a.k.a κλεφτοπόλεμος αποδίδει. Να ναι καλά ο Piotrowski? Τα καλά νέα είναι ότι έφτασε Γενάρης και θα ενισχυθεί η ομάδα με κάποιους παίκτες, προκειμένου να εξαντλήσει κάθε πιθανότητα ανόδου.
Σε προσωπικό επίπεδο, ο Μακλάουντ έχει εντείνει την πρωινή του προπόνηση στο ξίφος, όπως και τη βραδινή κατανάλωση οινοπνευματωδών. Πιστεύω πλησιάζει ένα σημείου βρασμού, και ίσως η κατάσταση οδηγήσει σε ένα σοβαρό ξέσπασμα προκειμένου να εκτονωθεί. Δεν θα ήθελα να βρίσκομαι κοντά.
Τέλος καταχώρησης.»



Κλικ.


Υπομονή, φίλε μου, σε μερικά χρόνια θα τα καταφέρουμε.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

από αύριο πιο "ζουμερές" συνέχειες, we're just warming up...
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Γουελκαμ μπακ ρε...Αντε καιρος ηταν..
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ααααααα...
Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!!!
Τέλος οι στραταίοι; -gioupi
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πω...!!! Γουέλκαμ μπακ αδερφέ!

Περιμένουμε με αγωνία! -gioupi
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Πίσω στο διαμέρισμα του Ντάνκαν....

Image

-Πιο γρήγορα Ρίτσι, πιο γρήγορα γαμώτο!

-Προσπαθώ... Δεν μπορώ!


-Πιο γρήγορα σου λέω ρε! Χειρίζεσαι το σπαθί χειρότερα από μικρό κοριτσάκι!

-Δ-δ-δεν μπορώ ρε Ντάνκαν σου λέω! Άσε με επιτέλους!



Τον έπιασα από τον γιακά και τον πέταξα στον τοίχο. Κόλλησα τη λεπίδα μου στο λαιμό του.


-Έτσι θα πεις στον Slan Quince όταν έρθει να σε σκοτώσει? «Άσε με»? Δεν καταλαβαίνεις ότι είσαι ο επόμενος?

-Με πονάς...

-Σκότωσε τον Κόνορ, την Τέσα, ό,τι πολυτιμότερο είχα. Είσαι ο επόμενος στη λίστα. Αν χάσω και τον καλύτερο μου φίλο, δεν ξέρω τι θα....


Μου έριξε μια μπουνιά ακριβώς στο διάφραγμα.


-Η Τέσα ήταν αδελφή μου! Νομίζεις εγώ δεν πονάω, νομίζεις ότι είμαι αναίσθητος? Σταμάτα να με πιέζεις! Κάνω ό,τι μπορώ!

-Μερικές φορές, αυτό δεν είναι αρκετό... Υποσχέσου μου ότι θα είσαι πολύ προσεκτικός, Ρίτσι, πρέπει να εκτελέσουμε το σχέδιο με απόλυτη ακρίβεια. Δεν υπάρχει περιθώριο λάθους.

-Στο υπόσχομαι... Ας τα αφήσουμε όμως τώρα αυτά. Πάμε για καμιά μπύρα στου Τζο? Έχω να του πω και για το προξενιό που του ετοιμάζω..

-ΟΚ, πάμε. Πρέπει να δούμε και τι θα κάνουμε με τις μετεγγραφές.. Α, σου χρωστάω και μια μπουνιά. Αν και τι να σε κάνω, σαν γυναικούλα βαράς...




Η ενίσχυση στην μετεγγραφική περίοδο είναι απολύτως απαραίτητη, προκειμένου να μπούμε στα πλέι-οφ. Ο Sigurdsson, o Piotrowski, o Bygrave και ο Doriva κάποτε θα σκάσουν. Μετά από ατελείωτο ψάξιμο, καταλήξαμε σε 10 παίκτες:

Image


Οι περισσότεροι είναι λαχεία (δηλαδή παλτά), άλλωστε με τα πενιχρά οικονομικά μας πού να βρούμε, καλό, φτηνό, ελεύθερο παίκτη που να θέλει να έρθει κιόλας. Παρ?όλ?αυτά, ξεχωρίζουν δύο παίκτες που πιστεύω θα αφήσουν ιστορία στον σύλλογο.


Kemal Izzet, εκ Τουρκίας. Θα προσφέρει τα μέγιστα στο κέντρο, έχουμε ανάγκη λίγη περισσότερη ποιότητα.

Image

Korey Lopez, από την αγαπημένη πλέον αγορά της Anguilla? Μεγάλο πουλέν, δεξί χαφ με ταχύτητα και ντρίπλα, περιμένω πολλά από αυτόν, και στο μέλλον μία «περήφανη πώληση» τύπου Γούμενου.

Image

Υπόμνημα:


Ας δούμε όμως μερικές πληροφορίες για την Anguilla, μιας και σε κάποιο σημείο της ιστορίας μας, η Maidenhead θα έχει στις τάξεις της, όχι 1,όχι 2, αλλά 8 (οκτώ!) ποδοσφαιριστές από την φτωχή αυτή χώρα της Καραϊβικής.
Image

Image

Η αποικία αυτή, έχει έκταση μόλις 100κάτι τετραγωνικά χιλιόμετρα, πληθυσμό 13.477 άτομα και πανέμορφες παραλίες. Και κυρίως, πάμφθηνους παίκτες με αγγλική υπηκοότητα. Να ?ναι καλά ο στόλος της Αυτού Μεγαλειότητος.
Image

Και ερωτώ εγώ, πόσο σουρεάλ είναι, από τους 13.477 κατοίκους, βγάλτε γυναίκες, γέρους παιδιά κτλ, εγώ να έχω 8 ποδοσφαιριστές στην ομάδα μου?

Σκρηνσοτ από το εγγύς μέλλον :

Image
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποδοσφαιρομάνα Anguilla ...
:D :D :D
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

TazZ_13 wrote:Γουελκαμ μπακ ρε...Αντε καιρος ηταν..
silver arrow wrote:Καιρός ήταν -gioupi

Περιμένουμε τη συνέχεια -gioupi -gioupi
Antonisjk wrote:Πω...!!! Γουέλκαμ μπακ αδερφέ!

Περιμένουμε με αγωνία! -gioupi
DrGonzo wrote:Ααααααα...
Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!!!
Τέλος οι στραταίοι; -gioupi
Βλέπω μαζεύεται όλη η παλιοπαρέα. Να στε καλά παιδιά σας ευχαριστώ πολύ. Με τους στραταίους είμαστε στην τελική ευθεία, λελέ λέμε
diant wrote:Ποδοσφαιρομάνα Anguilla ...
:D :D :D
Η Βραζιλία των φτωχών...
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πω την ξαναξεκινησες και οπως τοτε με ξαναπιασε τρελα να ξαναδω τα επεισοδια του Ντανκαν Μακλαουντ...



Ειμαι πολυ περιεργος να δω που θα φτασεις.... :D
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”