The getaway

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εδώ και ένα μήνα περίπου απείχα από τον τομέα των ιστοριών, τουλάχιστον σε δικιά μου ιστορία. Μιας και πλησιάζει το καλοκαιράκι είπα να ξεκινήσω μια ακόμα, έτσι χαλαρή... Το κακό με την πρηγούμενη ιστορία ήταν οτι δε μπορούσα να ελέγχω το ρυθμό της με αποτέλεσμα να παίζω πάντα περισσότερο από όσο έγραφα. Αυτή τη φορά μπορώ να πω οτι από τότε που σταμάτησε η ιστορία, ασχολούμαι κ λιγότερο με το μάνατζερ, οπότε ελπίζω να έχει αυτή η ιστορία καλύτερο ρυθμό. Πάντως κ αυτή τη φορά θα ασχοληθώ με το φάντασυ φούτμπολ μάνατζερ. Όχι όπως την άλλη φορά, αλλά πάλι θα υπάρχει μια λεπτομέρεια που θα κάνει τη διαφορά...
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή :wink:
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Κάτι τέτοια ποστ με κάνουν να χαίρομαι ιδιαίτερα....Χαίρομαι να βλέπω παιδιά να μπαίνουν σε αυτό το τομέα και...να μη μπορούν να βγουν. sta8erman, δεν χρειάζεται να πω πολλά. welcome back παίκτη... :wink:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε ρε sta8erman επιτέλους......η αποχή σου άφησε κενό στον κόσμο των φανταστικών πρωταθλημάτων......
Κανόνισε να ξανασταματήσεις.....
Krazy
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1282
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Σκόντα Ξάνθης - ΟΣΦΠ - ΡΕΑΛ Μ.
Location: Μεταξύ αγάπης και μίσους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εφόσον έχεις αυτό το άβαταρ θα σε διαβάζω ανελειπώς :D
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

welcome back!

καλά τι γίνεται, κάθε μέρα 3 καινούριες ιστορίες.. Τσακ τι έχεις να πεις!?
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

7 ιουλίου 2007

Με μια λιτή εκδήλωση η ομάδα ανακοινώνει την πρόσληψη μου στη θέση του προπονητή με αμοιβή 85000? για ένα χρόνο (θα ήταν πιο αληθοφανές αν χρησιμοποιούσα λίρες, αλλά θα μου έπαιρνε χρόνο για να κάνω τους σχετικούς υπολογισμούς, οπότε...)

Image
Image

Η ομάδα δεν πήγαινε για πολλά. Πέρσι κατάφερε το θαύμα και παρέμεινε στη λίγκ ουάν, αλλά φέτος είναι από τα μεγάλα φαβορί για τον υποβιβασμό. Γι' αυτό και η διοίκηση το μόνο που ζητούσε από μένα ήταν να αποφύγουμε τον υποβιβασμό. Ωστόσο εγώ γνωρίζοντας τι μου γίνεται τους απάντησα οτι μπορούμε με το πλάνο μου να φτάσουμε τουλάχιστον στο πρώτο μισό της βαθμολογίας... Κ έτσι, ο πρόεδρος της ομάδας κ το διοικητικό συμβούλιο μου καθόρισαν τα σχετικά μπάτζετ.

Image
Image

Πρώτα από όλα δυο λογάκια για την πόλη. Μια μικρή σχετικά πόλη (110000 κάτοικων) στα νοτιοδυτικά του νησιού, που φημίζεται ως σπα θέρετρο (για τους πιο αργόσχολους: http://en.wikipedia.org/wiki/Cheltenham). Η ομάδα στην ιστορία της δεν είχε καταφέρει και τίποτα αξιόλογο και ευελπιστώ να είμαι αυτός που θα τη βάλει στον ποδοσφαιρικό χάρτη... Πάντως υπάρχουν κάποιες ενδιαφέρουσες προσωπικότητες που τίμησαν τη φανέλα της ομάδας με εξέχουσα τον γνωστο σχολιαστή άντι γκρέι (αν δεν κάνω λάθος έκανε σχολιασμό κ για τα βίντεογκέημς της σειράς φιφα)...

Και ήρθε επιτέλους η ώρα να γνωρίσω την ομάδα... Χμμμμ... Μπορώ άνετα να χαρακτηρίσω το υλικό της ομάδας με μια μόνο λέξη!!! ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ... Δε βρήκα ούτε έναν που να το θεωρώ αξιόλογο και καταλαβαίνω το ρίσκο που ανέλαβα. Πρέπει δυστυχώς να φέρουμε πολλούς παίκτες και αυτό συνήθως δεν είναι και πολύ καλό. Θα δοκιμάσω να φέρω κάποιους όσο πιο ποιοτικούς μπορώ γιατί αυτό που είδαν τα ματάκια μου ήταν τρομακτικό... Και τα παιδιά από μόνα τους δεν ξέρω αν μπορούν να τα καταφέρουν χωρίς στηρίγματα δίπλα τους. Στο κάτω κάτω τρεις είναι μόνο, ε όσο καλοί και να είναι δεν είναι και ο μπάτμαν με τον σούπερμαν και τον σπάιντερμαν...

Κατευθείαν λοιπόν τηλέφωνα σε όλους τους μάνατζερς που γνώριζα και πάμε για το κυνήγι του θησαυρού. Θα πάρουμε τουλάχιστον 5 παίκτες ή και παραπάνω αν βρούμε ελεύθερους ή και με μηδενικό κόστος... Το αρχικό ρόστερ της ομάδας είναι το εξής (από το οποίο ομολογώ οτι δε μου γεμίζει ούτε ένας το μάτι...):

Image
Image

Να διευκρινίσω οτι η πρώτη μου κίνηση ήταν να απομακρύνω τους μπρούκερ κ ράσελ που είχαμε δανεικούς, αλλά είχαν πολύ μεγάλη αμοιβή. Στη συνέχεια έγιναν προτάσεις σε πολλούς παίκτες από τους οποίους όμως οι περισσότεροι δεν έδειξαν διατεθειμένοι να αγωνιστούν στην πιο μικρή ομάδα της league one. Και φυσικά έκλεισαν και οι τρεις μικροί στους οποίους θα στηριχτεί το μέλλον της ομάδας...
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sta8erman wrote:Πάντως κ αυτή τη φορά θα ασχοληθώ με το φάντασυ φούτμπολ μάνατζερ.
Επειδή είμαι και λίγο νέος στο FM τι είναι το φαντασυ φουτμπολ μανατζερ??? :oops:
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φάντασυ φούτμπολ μάνατζερ φίλε φιλόλογε σημαίνει έντιτορ. Ξεκινώ δλδ μια ιστορία παραποιώντας τα στοιχεία με τα οποία ξεκινά το παιχνίδι. Αυτό πχ που έκανα και στην προηγούμενη ιστορία μου, όπως έκανε και ο μαξ καραπρό στη δικιά του. Μόνο που αυτή τη φορά έχω πειράξει πολύ λιγότερο τα πράγματα.
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οκ κατάλαβα. Θα αναφέρεις τι πείραξες ή οχι??
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sta8erman IS BACK!!!!!! NUFF SAID!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

League 1 ε? Τι κάνεις τόσο ψηλά?

Αντε καλή αρχή !
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρόσεχε πολύ με την προπονηση και τους τραυματισμους. Το πρωτάθλημα της Λιγκ 1 είναι μεγάλο και αν υπολογίσεις και τα κύπελλα πας χαλαρα για 60 αγώνες... Φτιάξε ένα μεγαλύτερο ροστερ αν μπορεσεις...
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Black steel (TRICKY)

Πάμε πρώτα για ένα μικρό πρίκουελ...

Λίγους μήνες πιο πριν ήμουνα στο μπρίστολ, όπου είχα βρεθεί για σπουδές, αλλά παρέμεινα και μετά από αυτές. Γεννημένος στο λίβερπουλ πριν από 28 χρόνια λείπω από την πόλη μου από τα 18 μου. Έχοντας τον τίτλο του chemical engineer βρήκα μια δουλίτσα σε μια εταιρία πλαστικών με μισθό 50000? το χρόνο και για συμπλήρωμα έκαν το χόμπι μου παίζοντας μουσική σε ένα μπαράκι. Εκεί ξεκίνησε και η περιπέτεια μου όταν ένα βράδυ γνώρισα εκεί μια γνωστή μουσική φυσιογνωμία της πόλης... Κόντα ατο κλείσμο λοιπόν πήγα να κάτσω στο μπαρ μαζί του μιας και τα έπινε μόνος του...



-Hey mate, να κάτσω λίγο μαζί σου;

-Ναι αμέ...

-Ονομάζομαι στήβ μακκουήν και γουστάρω πολύ τη μουσική σου...

Image
Image


-Eίσαι ο dj ε; Ωραίο πρόγραμμα δικέ μου... Εγώ είμαι ο άντριαν θόουζ...


Image
Image


-Ναι ρε σε ξέρω... Σου είπα ήδη οτι γουστάρω τη μουσική σου... Αλλά γιατί έτσι κατσούφης σήμερα...

-Ρε στήβ; Από μπάλα πως τα πας;

-Φίλος... Είμαι από το λίβερπουλ...

-Χαχαχα... Red;

-Γουέν γιου γουόκ, θρού α στόρμ...

-Χμμμ, ίσως μπορείς να βοηθήσεις τότε...

-Να βοηθήσω σε τι;;;

-Ρε φίλε, ξέρεις είμαι από τζαμάικα εγώ. Κ έχω ένα ξαδερφάκι που είναι απίθανος... Πιτσιρικάς, αλλά στην πλύμουθ που έπαιζε είχε τσακωθεί με το γιο του ιδιοκτήτη της ομάδας κ δεν του είχαν καθόλου εμπιστοσύνη. Κ είπαμε να του βρούμε καινούργια ομάδα.

-Και γω τι μπορώ να κάνω δλδ;

-Ε να μου δώσεις κάποια συμβουλή για αρχή, γιατί θέλω να το βοηθήσω το παιδί... Βρήκαμε ήδη ομάδα, αλλά δεν ξέρω αν έκανα καλά γιατί εγώ τον έπεισα να πάει εκεί...

-Που δλδ;

-Στο τσέλτενχαμ.

-Πωπω... Μαύρα χάλια δικέ μου... Ελπίζω ο δικός σου να είναι σούπερ, γιατί εκεί είναι χαροκαμένοι... Δεν είναι για πολλά η ομάδα...

-Να σου πω ένα μυστικό; Μίλησα με τους ανθρώπους της ομάδας και μου είπαν οτι εκτός από τον δικό μου έχουν βρεί και άλλους δυο μικρούς που είναι και οι δυο τους πολύ καλοί.

-Χμμμ... Ρε συ... Αυτοί είναι για να πέσουνε...

-Φίλε μου θέλεις να ρίξεις μια ματιά για το τι είναι ικανός να κάνει ο ρούμπεν; Και τα λέμε μετά... Σου λέω θα βάλει 40 γκολ αυτή τη σαιζόν...

-Ε άμα είναι έτσι να γίνω εγώ μάνατζερ στην τσέλτενχαμ!

-Ρε συ... Ξέρεις... Δεν έχουνε μάνατζερ! Θα μου κάνεις μεγάλη χάρη άμα πας...

-Έλα ρε τι λες! Δεν το έχω κάνει ποτέ και δε θα με εμπιστευόντουσαν με τίποτα...

-Από τακτική ξέρεις;

-Ε πως... Τόσα χρόνια έχω πήξει στο football manager...

-E... Έλα ρε στήβ... Είσαι η ιδανική περίπτωση... Στη league one είναι μη νομίζεις οτι θα έχουν και απαιτήσεις... Άμα θέλεις θα το κανονίσω εγώ και αναλαμβάνω και την ευθύνη...

-Deal then... Πάντα ήθελα να το δοκιμάσω... Και τι στο διάολο... Ας πέσουμε... Αφού εσύ πέρνεις την ευθύνη...

-Ωραία θα τα πούμε αύριο...

-Ναι ωραία...



Ε και ένα τελευταίο κομματάκι του φίλου μου που μου άνοιξε πανιά για μια νέα καρριέρα...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Wu8LpalUelY[/youtube]
Last edited by sta8erman on Wed May 28, 2008 9:32 pm, edited 3 times in total.
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

The kids are on high street (MADRUGADA)

Στα μέσα ιουνίου έφτασα και στο τσέλτενχαμ. Είχαν γίνει ήδη οι συζητήσεις με τη διοίκηση μέσω του τρίκυ και είχε πλάκα γιατί με υποδέχτηκαν εκεί σα να ήμουν ο σωτήρας τους.


-Κύριε μακκουήν, τα όσα συνόδευαν τη φήμη σας ήταν εντυπωσιακά, παρόλο που δεν έχετε καμία εμπειρία ως προπονητής.

-Ντάξει, καλός είμαι αλλά από όσα μαθαίνω και σεις εδώ κάνετε φιλότιμες προσπάθειες για να ανεβάσετε το επίπεδο της ομάδας.

-Πως βλέπετε την ομάδα;

-Για να πω την αλήθεια, από την περσινή εικόνα της ομάδας, δε θα πρέπει να περιμένουμε πολλά, αλλά αν ενισχυθεί εκεί που χρειάζεται, κάτι καλό μπορούμε να καταφέρουμε στο τέλος. Και σε βάθος χρόνου αν τα πράγματα είναι έτσι όπως μου τα έχουν πει, μπορούμε να φτάσουμε την ομάδα εκεί που δεν έχει φτάσει ποτέ μέχρι τώρα?

-Μου αρέσει που τοποθετείτε τόσο ψηλά τον πήχη. Για την ώρα έχουμε κλείσει και τρεις νεαρούς παίκτες, φαντάζομαι τον έναν τον γνωρίζετε ήδη, είναι και από τα μέρη σας. Πρόκειται για τρεις πολύ καλές περιπτώσεις, που από ότι μας έχουν πει είναι και οι τρεις παίκτες εντεκάδας.

-Θα τους δω και θα σας πω. Για τον ρίιντ έχω μια άποψη και όντως είναι πολύ καλός για το επίπεδο της ομάδας, θα έλεγα ότι θα πρέπει να δουλέψουμε μαζί του, όχι μόνο για να προσφέρει στην ομάδα, αλλά και για να αποτελέσει μια κερδοφόρα επένδυση .


Για να δούμε λοιπόν επιτέλους τι λένε αυτοί οι πιτσιρικάδες. Παρόλο που ήμασταν σε περίοδο διακοπών, οι πιτσιρικάδες ήταν με την ομάδα και παρουσιάστηκαν μπροστά μου για να τους δω.

-Μάγκες είστε οι πρώτοι παίκτες που βλέπω από την ομάδα. Ηλικιακά σας ρίχνω περίπου μια δεκαετία, αλλά παρόλα αυτά είμαι σε μια ηλικία που θα μπορούσα να είμαι παίκτης και το λέω αυτό γιατί σίγουρα θα υπάρχουν και κάποιοι στην ομάδα, οι πιο έμπειροι, που θα είναι και μεγαλύτεροί μου. Για μένα αυτό δε τίποτα. Δεν είμαι κ ούτε θέλω να γίνω το αφεντικό εδώ μέσα το μόνο που θέλω από σας είναι να είμαστε ομάδα κ να βάζετε κάθε βδομάδα τα δυνατά σας, τόσο για την ομάδα όσο για την πάρτη σας. Σας το λέω από τώρα ότι εσείς οι τρεις είστε ο λόγος για τον οποίο με έπεισαν και βρίσκομαι εδώ αυτή τη στιγμή και ελπίζω να μη μου λέγανε μπαρούφες. Εμπιστευτικά σας λέω ότι αν με το τέλος της προετοιμασίας εγώ βρίσκομαι ακόμα στη θέση του προπονητή, θα είναι γιατί θα έχω πιστέψει σε σας και γιατί τότε θα μου έχουν πει αλήθεια για τους τρεις σας. Και θα είμαι πρώτα από όλα για σας εδώ και για δεύτερο λόγο για την ομάδα.

Ήταν κάτι παραπάνω από εμφανές ότι οι μικροί ήταν συνεσταλμένοι αφού παρόλο το ότι τους μίλησα στα ίσια, αυτοί το μόνο που έκαναν ήταν να συμφωνήσουν μαζί μου κουνώντας το κεφάλι το οποίο βρίσκονταν συνεχώς στραμμένο προς τα κάτω, ένδειξη της πατρικής σχέσης που ένιωσαν να έχουν με τον προπονητή τους. Για καλή μου τύχη όμως αυτό που είδαν τα μάτια μου ξεπερνούσαν κάθε φαντασία. Μέσα σε λίγες ώρες είχα ξεχάσει οτιδήποτε μου θύμιζε την παλιά μου ζωή και άρχισα ήδη να δημιουργώ μέσα στο μυαλό μου τις πρώτες μου φαντασιώσεις για το μέλλον μου ως προπονητή. Είχα μπροστά μου τρεις νεαρούς που μου έδειχναν προσόντα που ξέφευγαν από την κατηγορία μας. Θα μπορούσαν να είναι παίκτες οποιασδήποτε ομάδας στο νησί (φυσικά όχι βασικοί για ομάδες της πρέμιερ λίγκ) και στους οποίους διέκρινα στοιχεία που θα μπορούσαν να τους οδηγήσουν στην κορυφή του κόσμου.

Και για να μη νομιζετε οτι σας κοροϊδεύω:

Image
Image

Image
Image

Image
Image


Ήδη στο μυαλό μου έβαζα περίεργες σκέψεις. Πως στο διάολο βρέθηκαν κ οι τρεις τους ταυτόχρονα εδώ στο ξεχασμένο από τον ποδοσφαιρικό θεό τσέλτενχαμ; Είναι δυνατόν να τους άφησαν ελεύθερους από τις ομάδες τους; Εμένα με προβληματίζει ήδη το πώς θα μπορέσουμε να τους κρατήσουμε σε μας σε περίπτωση που δεν ανέβουμε κατηγορία? Και σίγουρα ένα άλλο σενάριο που έπαιζε ήδη στο μυαλό μου ήταν να τους πάρω χεράκι χεράκι και σύντομα να αλλάξω γειτονιά, αφού βέβαια αφήσουμε τα διαπιστευτήρια μας στο τσέλτενχαμ.

Πήγα σπίτι? Στήβ συγκεντρώσου? Είμαι σίγουρος ότι όταν δω τους υπόλοιπους της ομάδας θα επανέλθω στην πραγματικότητα? Και όπως όλοι γνωρίζουμε το ποδόσφαιρο παίζεται με 11 κ όχι με τρεις? Είναι απίστευτο όμως το σκέφτομαι όλη την ώρα, είναι σα να μου έτυχε το τζόκερ και το λόττο την ίδια στιγμή! Τρεις 19ρηδες, ένας σε κάθε άξονα!!Και το καλύτερο από όλα είναι ότι κανείς δεν έχει ιδέα γι? αυτούς? Στο σπίτι παρακολουθούσα dvd των αντιπάλων μου. Φυσικά, με διαφορά το καλύτερο επίπεδο το έχει η λίντς, σε όλα τα επίπεδα και όχι μόνο σε επίπεδο παικτών και το καλύτερο από όλα είναι ότι ξεκινά με μειον άπειρους βαθμούς. Ξέρω ότι έιναι πολύ δύσκολο να μιλάω για άνοδο, αλλά ξέρω επίσης ότι θα έχω τον καλύτερο σέντερ φορ, τον καλύτερο αμυντικό χαφ και τον καλύτερο σέντερ μπακ της league one.


Την επόμενη μέρα στη συνάντηση με τον πρόεδρο της ομάδας:

-Λοιπόν, πως σου φάνηκαν τα παιδιά;

-Καλοί, καλοί? Είναι ότι θέλει ένας προπονητής από τους νεαρούς παίκτες του. Μόνο που?

-Μόνο που τι;

-Ε, να? Η ομάδα με το ζόρι είναι για να μείνει στην κατηγορία, για να μην πω ότι είναι από τα φαβορί για υποβιβασμό. Και αναρωτιόμουν κατά πόσο θα τα στηρίξουμε αυτά τα παιδιά για να κάνουμε κάτι πιο αξιοπρεπές?

-Δλδ, πιστεύεις ότι μπορούμε να κάνουμε και κάτι παραπάνω από το να παραμείνουμε στην κατηγορία;

-Ναι! Φυσικά! Πιστεύω ότι με τις κατάλληλες προσθήκες πάμε για τη μέση της βαθμολογίας περίπου?

-Λοιπόν δε μπορώ να σου υποσχεθώ κάτι από τώρα, αλλά θα κοιτάξω να πείσω το συμβούλιο για να σου δώσουμε ότι καλύτερο μπορούμε για να ενισχυθεί η ομάδα!

-Βασικά, δεν είναι τα λεφτά το παν. Νομίζω ότι μπορούμε να φτιαχτούμε και με δανεικούς ή με ελεύθερους παίκτες. Το σημαντικό είναι να βρεθεί κόσμος γύρω από την ομάδα και να το πάρουμε όλοι πιο ζεστά. Να γίνει η τσέλτενχαμ ελκυστικός προορισμός για διάφορους ποδοσφαιριστές?

-Στηβ, δεν έχουμε τρελή εμπειρία, αλλά θα βάλουμε τα δυνατά μας?

-Α, και κάτι ακόμα άσχετο?

-Πες μου?

-Ε, ξέρεις τόσο καιρό είχα ως χόμπι να παίζω μουσική σε διάφορα μπαράκια πέρα στο μπρίστολ και αυτό είναι κάτι που δε θα ήθελα να το κόψω τώρα?

-Λίγο εκκεντρικό, αλλά ε μπορώ να σου πω και όχι? Λοιπόν θα δούμε μ? αυτό, μάλιστα υπάρχει ένα μπαράκι που ο ιδιοκτήτης είναι μέλος της ομάδας. Θα του το πω αν είναι?


Και όντως ο κέβιν που ήταν ο ιδιοκτήτης του cuba rock bar θεώρησε τιμή του να έχει στο μαγαζί του ως dj τον προπονητή της ομάδας. Κ έτσι μερικά βράδια πιο μετά ήμουν εκεί να παίζω το ?The kids are on high street? που ταίριαζε γάντι στην περίσταση?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Rkjes5zc24A[/youtube]
Last edited by sta8erman on Wed May 28, 2008 9:33 pm, edited 2 times in total.
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”