Η επιστροφή του Johan Cruijff στον Αίαντα

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Όνομα: Johan
Επίθετο: Cruijff
Ημ. Γέννησης: 25 April, 1947
Τόπος καταγωγής: Amsterdam, Holland
Δεύτερη υπηκοότητα: -
Αγαπημένη ομάδα: Ajax
Ομάδα με την οποία ξεκινήσατε: Ajax
Ανοικτά πρωταθλήματα: Holland
Database: Large
Παιχνίδι: 8.02

Τίτλος Ιστορίας: Η επιστροφή του Johan Cruijff στον Αίαντα



Οι μεγαλες αγαπες κρατουν για μια ζωη και σιγουρα δε λησμονιούνται. Τα χρονια περνουσαν?οι τιτλοι χανονταν?και η λαμψη του παρελθοντος ειχε χαθει?Ο Αιαντας από πρωταγωνιστής στα Ευρωπαικα σαλονια εχει μετατραπει σε κομπαρσο του Ολλανδικου πρωταθληματος. Αυτό πρεπει να αλλαξει. Κατι πρεπει να γινει?Ο Τεν Κατε απετυχε 2 φορες να προκριθει στους ομιλους του Champions League και ετσι απομακρύνθηκε από το παγκο του συλλογου. Ο χρονος κυλα, ενώ υπαρχει στασιμότητα στο θεμα του νεου προπονητη του Αιαντα.

Δε γινοταν να παρακολουθω αμετοχος τις εξελιξεις?η αγαπη μου για την ομαδα μιλησε μεσα στη καρδια μου και ενώ ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου ότι τελειωσα με το ποδοσφαιρο γρηγορα μεσα μου καταλαβα ότι μολις τωρα αρχιζω?

Δεν εχασα χρονο?τηλεφωνησα στη γραμματεα του προεδρου και κανονισα ένα ραντεβου για αυριο το πρωι.
Image

Ετσι και εγινε?πρωι-πρωι κατευθύνθηκα για τα γραφεια του συλλογου για να μιλησω με το προεδρο?


-Johan Cruijff : Καλημερα Προεδρε

-Προεδρος: Καλημερα κ.Cruijff τι ευχαριστη εκπληξη

-Λοιπον ηθελα να μιλησουμε

-Σε ακουω

-Εμαθα για την απολυση του προπονητη με μεγαλη μου θλίψη.

-Δε γινοταν αλλιως η ομαδα τα τελευταια χρονια κινηται μεταξυ φθορας και αυθαρσιας

-Ναι το ξερω. Με ποναει ολο αυτό που γινεται και θα ηθελα να αλλαξει.

-Ολοι μας το θελουμε κ.Cruijff αυτό.

-Ναι αλλα ειμαι εδώ για να βοηθησω.

-Πως?

-Θελω να αναλαβω τις τυχες τις ομαδας ξανα και να επιστρεψει ο Αιαντας στη κορυφη της Ολλανδιας αλλα και της Ευρωπης.

-Ναι μα νομιζα ότι ειχατε αποσυρθει από τη προπονητική κ.Cruijff?

-Οι μεγαλες αγαπες δεν ξεχνιουνται. Εξαλου νομιζω ότι η ομαδα με χρειαζεται.

-Είναι μια πολύ ευχαριστη εκπληξη για μενα και με μεγαλη μου χαρα θα σας καλωσορίσω ως τον νέο προπονητη του Ajax.

-Ωραια ολα αυτα αλλα τι θα γινει και με το μαρουλι?

-Σκοπευω να σου προσφερω 2ετες συμβολαιο με ετησιες απολαβες £500.000.

-Ποτε υπογραφω?


Image


Αυριο θα γινει η παρουσιαση στο τυπο...

-Προεδρος: Σημερα η ομαδα γυριζει σελιδα. Ενα αγαπημενο προσωπο επεστρεψε στην οικογενεια του Αιαντα. Ειμαι στην Ευχαριστη θεση να σας παρουσιασω τον νεο προπονητη μας...διχως ιδιαιτερες συστασεις σας παρουσιαζω τον Johan Cruijff.

- Johan Cruijff: Ειμαι πολυ χαρουμενος που αναλαμβανω την ομαδα της καρδιας μου για 2η φορα. Ελπιζω να οδηγησω το συλλογο στη κορυφη της χωρας αλλα και της Ευρωπης. Δεν ειμαι ανθρωπος που μου αρεσουν τα πολλα λογια αλλα τα εργα. Ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου να απεχω απο το ποδοσφαιρο αλλα βλεπωντας την ασχημη αγωνιστικη κατασταση του Αιαντα αλλα και την αποχη απο τους τιτλους με εκανε να παρω τη κατασταση στα χερια μου. Θελω να δεσμευτω εδω μπροστα σε ολους οτι θα δουλεψουμε σκληρα για να επιστρεψουμε στη κορυφη. Με περιμενει αρκετη δουλεια. Σας ευχαριστω ολους δε θα δεχτω ερωτησεις προς το παρον.

Το Προφιλ του νεου προπονητη του Αιαντα
Image

Image
Αυτό ηταν, η επιστροφη μου στους παγκους ηταν γεγονος. Τυπικη διαδικασια με το προεδρο οπου με μεγαλη του χαρα μου εμπιστεύτηκε τις τύχες της ομαδας.

Ηρθε η ωρα να σηκώσω τα μανικια και να πεσω με τα μουτρα στη δουλεια?και φυσικα είναι κατι που το ξερω πολύ καλα?
Direct
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 677
Joined: Fri Jun 01, 2007 3:56 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο.Καβάλας
Αγαπημένη Ομάδα: Καβάλα
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ολεεεεεεεεεεεεεε πάμε!!! άντε και καλή αρχή να έχουμε!!!

Κερνάς :drinking: για την νέα αρχή? :D
Image
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλως το παιδι το δικο μας...Καλη μας αρχη λοιπον. Περιμενω σχολια για το νεο συλλογο καθως και στοχους και μεταγραφες. Πεστε τα δικα σας και λιγο πιο μετα θα τοποθετηθω σε συνεντευξη τυπου εφ ολης της υλης...

Off Topic:
Φυσικα και κερναω...περαστε απο το γραφειο μου, αφου πρωτα εχετε κλεισει ραντεβου με τη γραμματεα μου βεβαιως βεβαιως
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιλογή ομάδας ,σαφώς όμως θα έχεις υψηλούς στόχους..Μια και είσαι ο Κρόυφ θα πρέπει να εκμεταλλευτείς τις
εξαιρετικές ακαδημίες του Άγιαξ!!
Προχώρα μεγάλε και καλή επιτυχία στην ιστορία σου!! :-D
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου. Οντως οι στοχοι φετος ειναι μεγαλοι αλλα η ομαδα ειναι στο μαυρο της το χαλι. Μεγαλα πολυετη συμβολαια σε παλτα που θα κανω οτι μπορω να τα ξεφορτωθω. Ελπιζω να γουσταρουμε με μια ομαδα θρυλο και με ενα σπουδαιο ποδοσφαιρανθρωπο στο τιμονι της ομαδας
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε λίιιιιιγο υπερβολικό το σενάριο σου... Εν πάσει περιπτώσει, όλα μπορούν να συμβούν στις ΦΜ στόρις, γιατί όχι κ αυτό...
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εχει και συνεχεια...ε οχι και υπερβολικο...Στη πραγματικοτητα ο johan σκοπευε να επιστρεψει φετος ως τεχνικος διευθυντης αλλα δε τα βρηκε με το Βαν Μπαστεν - διαφορα φιλοσοφιας και ετσι εμεινε στο σπιτι του.

Proposed return to Ajax

On 20 February 2008 it was announced that Johan Cruyff would be the new technical director at his boyhood club AFC Ajax?this would be his fourth stint at the Amsterdam club.[17] However, Cruyff announced in March that he is pulling out of his planned return to Ajax because of "professional difference of opinion" between him and Ajax's new manager, Marco van Basten. Van Basten said that Cruyff's plans were "going too fast", because he was "not so dissatisfied with how things are going now


http://en.wikipedia.org/wiki/Cruijff
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ο Άγιαξ επιστρέφει....

Μπράβο ρε Νετ ωραία επιλογή ομάδας!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ευχαριστω πολυ ρε jimi. Παμε για νεες δοξες...
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εφτασε η ωρα που θα μπω στο νεο σταδιο ως προπονητης της ομαδας...

Image

Image

Image

Image

Image

Πραγματικο στολιδι...αρκει να φτιαξω μια ομαδα ανταξια του παρελθοντος για να μαζευουμαι και κοσμο...

Ο χρονος ειναι χρημα και με περιμενει πολυ δουλεια.

1ο μελημα να συμβουλευτώ το βοηθο και να με ενημερώσει για τα προβληματα της ομαδας. Μετα θα δω το διαθεσιμο ροστερ?Για να δω τι εχουμε και η ομαδα δε τραβαει?ποιος θα παρει ποδι?

1η Ομαδα
Image


Ρεζερβες
Image

Κατω των 19
Image
Image
Image

Με μια πρωτη ματια μπορω να καταλαβω οτι η αποχη της ομαδας απο τους τιτλους μονο τυχαια δεν ειναι. Αρκετα παλτα...ακριβοπληρωμενοι παιχτες...αλλα και μερικα ακατεργαστα διαμαντια...Καποια πραγματα θα πρεπει να αλλαξουν αμεσα.

Μεχρι να βρω το νεο μου βοηθο θα δω τι νυχτοπουλος ειναι ο τωρινος assistant manager...Κατευθύνομαι στο νεο μου γραφειο...

Image


-Assistant: Χαιρεται κ.Cruijff, μεγαλη μου τιμη που σας γνωριζω απο κοντα καθως και οτι θα συνεργαστουμε.

Βοss: (Πολυ χαιρεσαι εσυ και δε σε βλεπω να φτουρας στην ομαδα) Περασε...καθησε...Λοιπον εχουμε πολυ δουλεια μπροστα μας. Το 1ο πραγμα που θελω απο σενα ειναι να μου ετοιμασεις μια λεπτομερη αναφορα για καθε ενα παιχτη της ομαδας.

-Μα εχουμε συνολικα 102 παιχτες...

-Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι??? Τεμπελιαζεις???

-Δεν ειπα αυτο Boss, αλλα...

-Δεν εχει αλλα...ειπα και μιλησα. Θα αλλαξουν ολα εδω περα. Τωρα ειμαι εγω εδω. Δε θα ρεζιλευτω εγω γιατι δε θες να κανεις σωστα τη δουλεια σου εσυ...

-Καλα καλα Boss oτι πεις.

-Καλα το πας. Ισως τελικα τα παμε καλα εμεις οι δυο. Λοιπον θελω αναλυτικες αναφορες και απο τους φυσιοθεραπεφτες για το καθε παιχτη. Δε θελω να εχω κουτσα αλογα στο μαραθωνιο του πρωταθληματος.

-Ποτε τα θελετε?

-ΧΤΕΣ :!: :!: :!:

-Οκ Boss οτι πεις εσυ...

-Θελω να μελετησω την ομαδα και να παρω μια γευση. Καλεσε ολους τους παιχτες αυριο να παρουσιαστουν. Θα μπει μια ταξη εδω.




Την επομενη μερα ο βοηθος μου ερχεται στο γραφειο μου




-Assistant: Σας εφερα οτι μου ζητησατε

-Boss: Ετσι μπραβο, για να δω τι εχεις εκει...

-Λοιπον εχουμε εδω τη καρτελα του σπουδαιότερου ταλεντου της ομαδας μας

Image

-Χμ πολυ ωραια. Ειπες στους παιχτες οτι θελω να τους δω?

-Ναι Boss. Σε καμια ωρα θα ειμαστε ετοιμοι.

-Ασε με τωρα να μελετησω τις καταστασεις και θα γνωρισω την ομαδα σε καμια ωρα...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Εσύ δεν παίζεσαι...προχώρα ακάθεκτος, και όπως βλέπεις, όλοι εδώ είναι
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βλέπω να βγαίνει το καινούργιο manager κι εσύ να συνεχίζεις αυτή την ιστορία...
Αν δεν πάρεις πρωτάθλημα,κύπελλο,Τσου Λου δεν σταματάς. :D
Καλή ομάδα ο Αγιαξ,περιμένουμε να βγάλεις κι άλλα πιτσιρίκια...
Ζήτησε και μια αναφορά και απ'τη γραμματέα :wink: 8)
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
serkok7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:40 pm
Location: βεροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερη επιλογη ομαδας,και μια συμβουλη επειδη ο ajax ειναι απο τις αγαπημενες μου ομαδες,παιρνε νεαρους απο βραζιλια και αργεντινη αφου δεν υπαρχει οριο ξενων και μετα απο λιγα χρονια τους πουλας με τεραστιο κερδος :wink:
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι ναι το γνωρίζω αυτό που λες, αλλά είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από το να αναλάβει κιολας την ομάδα στα 60 του χρόνια, κάτι που έχει να κάνει μια δεκαπενταετία τώρα. Αλλά όπως είπα κ πριν μικρή σημασία έχει, εδώ έχουμε δει το μητσοτάκη και ένα σωρό άλλους να γίνονται προπονητές, στον κρόυφ θα κολλήσουμε;; Καλή τύχη όπως και να χει σε ένα πρωτάθλημα που είναι πιο ζόρικο από όσο φαίνεται εξ' αρχής. Να προσέξεις και τον παιχταρά τον εμάνουελσον, πέρα από το προφανές δλδ τον χούντελααρ.
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αιαντας ε?Δεν σε φοβαμαι...απο κουραγια πας καλα! :drinking: :drinking:
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”