Άρης (2007-10) και πλέον Ολυμπιακός (2010-?)

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όλα αυτά που έχεις κάνει είναι τεράστια... -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
giannakis3
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2344
Joined: Thu May 03, 2007 8:36 am
Football Manager της ομάδας: Άρης
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε ρε παικταρά Μάρκο τρέλανέ μας με την ομαδάρα !!! Φοβερή άμυνα στο πρωτάθλημα και το πουλέν ο Λουκόπουλος σκοράρει σα πολυβόλο! Αφού πήρες πρωτάθλημα, διασκέδασε το Τσου Λου. Άντε και καλή τύχη στο Κύπελλο.
User avatar
sindarta
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6232
Joined: Sun Jun 01, 2008 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Braintree, Atsal
Status: Ζεσταίνομαι καίγοντας τις ελπίδες των μετρίων.
Location: Ebbets Field, 1955
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-ypoklinomai -ypoklinomai WOW -ypoklinomai -ypoklinomai

απλά respect! -ypoklinomai Έχεις καταλάβει τι έχεις κάνει? Απίστευτο! -gioupi
Kastroman wrote:Το Δάλειο (σικ) "κλάϊν" είναι η πιο σύντομη και πληρέστερη απάντηση στην ερώτηση σου.
Να λιπαίνει τα χωράφια του αγνώστου αγρότη, αυτό είναι το αληθινό μέλλον του αγνώστου στρατιώτη.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Περιμένω να μάθω τον αντίπαλο στα ημιτελικά του Τσουλου...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Μαρκο μας τρελλανες.100000000 μπραβο.Περιμενουμε τη συνεχεια...
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7983
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Είναι η πρώτη φορά στα 3 χρόνια που είμαι στον πάγκο της ομάδας που πραγματικά δεν με ενδιέφερε καθόλου το αποτέλεσμα.Στο μυαλό μου και στο μυαλό όλων υπάρχουν μόνο τα 2 παιχνίδια με τους Καταλανούς...

Image

Τέλος διαδρομής.Η εικόνα της αναμέτρησης σίγουρα δεν είναι για 4-0 αλλά η κλάση των παιχτών της Ισπανικής ομάδας έφερε την βαριά ήττα και τον βέβαιο αποκλεισμό από την συνέχεια.

Image

Επιβεβαίωση της ανωτερότητάς τους και στο 2ο παιχνίδι.Το συνολικό 7-1 και οι 2 ήττες δεν μπορούν όμως να αμαυρώσουν την πορεία της ομάδας μας που αν και πρωτάρα στον θεσμό έφτασε μέχρι τους ''8''.

Image

Το πρωτάθλημα ολοκληρώθηκε και τυπικά και πλέον η προσοχή του φίλαθλου κοινού της Ελλάδας στρέφεται στους αγώνες κυπέλλου και φυσικά στα play offs.

Image

Από 0-3 τους επιτρέψαμε να φτάσουν στο τελικό 3-3 :evil:

Image

Παίξαμε με την φωτιά αλλά δεν καήκαμε.Είμαστε στον τελικό και θα διεκδικήσουμε το double,με αντίπαλο όπως και πέρισυ την ΑΕΚ.

Image

Δύσκολα μεν,double δε 8)

Παράλληλα ολοκληρώθηκαν και τα play offs όπου η ΑΕΚ έκλεψε την 2η θέση από τον ΠΑΟ.

Image

Πριν δούμε αυτούς που ξεχώρισαν για την season 2009-2010 ας δούμε τί έκανε ο κάθε παίχτης της ομάδας μας αναλυτικά.

Image
Image
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7983
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Βγήκε το νέο manager (έστω,το demo) και κανείς δεν ασχολείται πλέον με το 08,ε; :P
Οι καλύτεροι της season 2009-1010

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Ο Ηρακλής ήταν ο...τυχερός της χρονιάς καθώς:
Image

Έτσι,η λίστα με τις ομάδες που θα μας εκπροσωπήσουν στις ευρωπαικές διοργανώσεις για την περίοδο 2010-2011 έχει ως εξής:
Image

Οι φίλαθλοι της ομάδας,όπως κάθε χρόνο,ψήφισαν για τον αγαπημένο τους παίχτη:

Image

Ενώ η Uefa ανακοίνωσε την ειδική βαθμολογία (με την ομάδα μας να είναι η καλύτερη Ελληνική,για 1η φορά στην ιστορία της)

Image

Οι φήμες σχετικά με την παρουσία μου στον πάγκο της ομάδας και την επόμενη περίοδο,είδαν το φως της δημοσιότητας μετά την άκαρπη πρώτη συνάντηση με την διοίκηση του Άρη.

Image

Οι ''αιώνιοι'' δεν έχασαν χρόνο και λακωνικά μεν εκδήλωσαν πάντως το ενδιαφέρον τους...

Image

Image

Αυτό αρκούσε για να φουντώσει η παραφιλολογία και πλην των ΠΑΟ και ΟΣΦΠ να εκδηλώσουν-αρχικό-ενδιαφέρον και οι Απόλλων Καλαμαριάς,Ατρόμητος και Πανιώνιος.Τελικά,και παρά την εξαιρετική οικονομικά νέα πρόταση του Άρη (ύψους 900.000-από 250.000 που πήρα εφέτος-ευρώ για κάθε χρόνο συνεργασίας),αποφάσισα να μην ανανεώσουμε την συνεργασία μας...Στις 01/07/10,μετά από 1098 ημέρες ως manager του Άρη,είχε έρθει η ώρα για τους τίτλους τέλους.

Image

Η διοίκηση του Άρη δεν έχασε χρόνο και 1 εβδομάδα αργότερα ανακοίνωσε την πρόσληψη του Felix Magath :shock: γυρίζοντας και τυπικά σελίδα...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Πιστεύω οτι θα προτιμήσεις Παναθηναϊκό. Και το εύχομαι κιόλας.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7983
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show

Off Topic:
...εγώ κι εσύ,εσύ κι εγώ... :D :D :D

Πέρασε 1 μήνας από την μη ανανέωση της συνεργασίας μου με τον Άρη...
Παρά τις διάφορες φήμες,πρόταση στα χέρια μου δεν ήρθε ποτέ από κανέναν -thymwmenos Μόνο ο Ατρόμητος με πλησίασε κάποια στιγμή αλλά δεν μπήκα καν στον κόπο να διαπραγματευτώ -oxi Εν τω μεταξύ ο Magath...τίναξε την μπάνκα στον αέρα:ξόδεψε 44.000.000 :shock: :shock: :shock: για να φέρει 3 μόλις παίχτες στον Άρη.Μήπως έκανα λάθος που δεν έμεινα; :roll: Με 44.000.000 budget θα μπορούσα να φέρω τους παίχτες που μου είχαν αρνηθεί οι ομάδες τους στο παρελθόν λόγω χαμηλών προτάσεων :?

...

Στις 31/7 η Liverpool ανακοίνωσε τον νέο της προπονητή.Το όνομα αυτού;Sven-Goran Eriksson :!: Πλήρωσαν 850.000 ευρώ στον Ολυμπιακό και υπέγραψαν 3ετές συμβόλαιο μαζί του (έναντι μάλιστα 1.100.000 ετησίως!).Μόλις το έμαθα δεν έχασα χρόνο.Πήρα το κινητό μου και έστειλα το ακόλουθο μήνυμα στον ατζέντη μου: "Ζήτα τους την δουλειά,ΤΩΡΑ,την θέλω!Ανεξαρτήτως χρημάτων!!''.

Η απάντηση δεν άργησε:"Έχουμε randez vous για να μιλήσετε μεθαύριο.Σαν φίλος όμως σου λέω ότι είσαι λαλάκας!!!Έχουν να δουν κατσαρολικό 2 χρόνια,ο Σουηδός πριν φύγει ξόδεψε το μισό + budget για να φέρει τον μέτριο Diego Valeri και πούλησε και τον Augusto Fernandez -jerk Αλλά κι ο κόσμος δεν θα σου δώσει πίστωση χρόνου όπως στον Άρη,να το ξέρεις.Τί σκατά θες να κάνεις;Να χαλάσεις το όνομα που έφτιαχνες 3 χρόνια;!Ξανασκέψου το και ζήτα τέτοιο συμβόλαιο που να αρνηθούν :wink: "
User avatar
sindarta
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6232
Joined: Sun Jun 01, 2008 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Braintree, Atsal
Status: Ζεσταίνομαι καίγοντας τις ελπίδες των μετρίων.
Location: Ebbets Field, 1955
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιατί τέτοια απαισιοδοξία? Πήγαινε και δείξε πως δεν ήταν τυχαίο ότι έκανες με τον Άρη! Καλή επιτυχία ότι και να διαλέξεις πάντως. Προτάσεις από εξωτερικό δεν είχες?
Kastroman wrote:Το Δάλειο (σικ) "κλάϊν" είναι η πιο σύντομη και πληρέστερη απάντηση στην ερώτηση σου.
Να λιπαίνει τα χωράφια του αγνώστου αγρότη, αυτό είναι το αληθινό μέλλον του αγνώστου στρατιώτη.
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7983
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Μόνο Superleague έχω ενεργή (και Β' εθνική) :wink:
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tότε πάνε Πανσερραικό :D
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7983
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η συνάντηση ολοκληρώθηκε.Η πρότασή τους πολύ χαμηλότερη του αναμενόμενου.Μόλις 300.000 το χρόνο την ώρα που ξέρουν ότι δεν δέχτηκα την προσφορά του Άρη που ήταν ακριβώς τριπλάσια...Στόχος είναι η κατάκτηση του πρωταθλήματος,το αργότερο τον 2ο χρόνο...η χρονική διάρκεια του συμβολαίου που μου πρότειναν,2 έτη.Σίγουρα περίμενα κάτι πολύ καλύτερο αλλά παρά τις απανωτές...κλωτσιές του ατζέντη μου κάτω από το τραπέζι ζήτησα και πήρα προθεσμία 1 ημέρας προκειμένου να το σκεφτώ καλά.Η ώρα της αλήθειας είχε φτάσει κι έπρεπε να ζυγίσω τα υπέρ και τα κατά κάθε περίπτωσης,είτε αποφάσιζα να πω το ναι είτε αποφάσιζα να αρνηθώ τελικά...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

είναι λιγα τα λεφτα Αρη... :D
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
filippos666
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:13 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca J.
Location: Ηρακλειο Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ λέω να πας Ολυμπιακό :-)
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”