Άρης (2007-10) και πλέον Ολυμπιακός (2010-?)

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7978
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το συναίσθημα επικράτησε της λογικής και στις 04/08/10 υπέγραψα μονοετές συμβόλαιο συνεργασίας με τον Ολυμπιακό.Χρόνος για χάσιμο δεν υπάρχει καθώς τα χρονικά περιθώρια στενεύουν απειλητικά και πρέπει να αποφασίσω γρήγορα τόσο για το ποιοί θα παραμείνουν από το τωρινό roster της ομάδας όσο και για το ποιοί θα είναι οι παίχτες που θα έρθουν στην ομάδα του Πειραιά,με δεδομένο ότι τα χρήματα που έχω στην διάθεσή μου δεν αρκούν για να γίνουν μεταγραφές ''αεροδρομίου''.Παράλληλα αποφάσισα την απομάκρυνση σχεδόν όλων των ήδη υπάρχοντων staff προκειμένου να στελεχώσω τόσο το τεχνικό όσο και το ιατρικό επιτελείο με άτομα της εμπιστοσύνης μου και κατά προτίμηση (κι αν είναι δυνατόν) αποκλειστικά με Έλληνες.Όλα αυτά είναι πολύ χρονοβόρα κι έτσι προς γενική έκπληξη πήρα την απόφαση να μην δώσει φιλικά παιχνίδια η ομάδα και να προετοιμαστεί με τους (προκριματικούς) αγώνες του κυπέλλου Uefa προκειμένου να αφοσιωθώ στις εργασίες αυτές.

Η αναδιάρθρωση τεχνικού και ιατρικού team

Image

Οι αλλαγές στο έμψυχο δυναμικό

Image

(σε κόκκινο πλαίσιο οι κινήσεις που έγιναν από εμένα)

Το roster της ομάδας

Image
Image
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aφου τα καταφερες με τον Άρη με τον Ολυμπιακό θα είναι παιχνιδάκι... :drinking:


Off Topic:
Γτ έχεις μόνο έναν τερματοφύλακα; :D
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
filippos666
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:13 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca J.
Location: Ηρακλειο Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν μπορείς βάλε screenshot του Κ. Παπαδόπουλου και του Ματσούκα :wink:
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7978
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όλα ήταν πλέον έτοιμα για την έναρξη της season και από γνωστή αθλητική εφημερίδα κλήθηκαν οι προπονητές των 16 μονομάχων να προβλέψουν την τελική κατάταξη των ομάδων.Τα συγκεντρωτικά αποτελέσματα διαμόρφωσαν τον παρακάτω βαθμολογικό πίνακα,πρόβλεψη με την οποία συμφωνεί και το σύνολο του αθλητικού τύπου.

1.Άρης
2.Π.Α.Ο.
3.Ο.Σ.Φ.Π.
4.Α.Ε.Κ.
5.Π.Α.Ο.Κ.
6.Ηρακλής
7.Λάρισα
8.Ξάνθη
9.Ατρόμητος
10.Πανιώνιος
11.Αγροτικός Αστέρας
12.Ο.Φ.Η.
13.Κέρκυρα
14.Π.Α.Σ. Γιάννινα
15.Λεβαδειακός
16.Αστέρας Τρίπολης
Spoiler: show
Οι προπονητές των υπολοίπων 15 ομάδων

Αγροτικός Αστέρας: Περικλής Αμανατίδης
Α.Ε.Κ.: Ruud Gullit
Άρης: Felix Magath :werecomingforyou:
Αστέρας Τρίπολης: Paulo Campos
Ατρόμητος: Σάββας Κωφίδης :headbang:
Ηρακλής: Angel Pedraza
Κέρκυρα: Μπάμπης Τεννές
Λάρισα: Σάκης Τσιώλης
Λεβαδειακός: Νίκος Αναστόπουλος :cat:
Ξάνθη: Νίκος Κεχαγιάς
Ο.Φ.Η.: Γιάννης Μαντζουράκης :-#
Πανιώνιος: Γιώργος Δώνης -kavala
Π.Α.Ο.: Jose Peseiro :ribo
Π.Α.Ο.Κ.: Μαρίνος Ουζουνίδης
Π.Α.Σ. Γιάννινα: Στέλιος Αποσπόρης
Στο ξεκίνημα δυσκολεύτηκα αρκετά στο να βρω τον βασικό κορμό της ομάδας ενώ χρειάστηκε και ένα χρονικό διάστημα προκειμένου να αφομοιώσουν οι παίχτες μου σε ικανοποιητικό βαθμό την αγωνιστική νοοτροπία που επιθυμώ να έχουμε.Αυτό αποτυπώθηκε και στην δυσκολία με την οποία πήραμε κάποια αποτελέσματα στην αρχή της περιόδου ενώ προς το τέλος του πρώτου γύρου-και του έτους-φαινόταν πλέον ξεκάθαρα το επιθετικό πνεύμα της ομάδας και η ευκολία στην επίτευξη τερμάτων.

Image
Image

Σημαντικές στιγμές της μέχρι τώρα πορείας αποτελούν σίγουρα οι εκτός έδρας επιτυχίες επί Άρη και ΠΑΟ ενώ η ποδοσφαιρική Ευρώπη συζήτησε το θριαμβευτικό μας πέρασμα-πρόκριση από την έδρα της Deportivo

Image

Η χαραυγή του 2011 μας βρήκε λοιπόν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα-έστω και με βραχεία κεφαλή-ενώ και η κλήρωση των 2 πρώτων knock out φάσεων του κυπέλλου Uefa δεν μας απαγορεύει τα όνειρα για διάκριση...

Image

Image
Image

Μέχρι την επανέναρξη των αγωνιστικών υποχρεώσεων το βάρος θα πέσει στην προσπάθεια ενίσχυσης της ομάδας ενώ παράλληλα θέλω να τονίσω και το ελληνικό στοιχείο που έχει περιοριστεί,με μόλις 2 ή 3 ποδοσφαιριστές στην 11άδα να είναι Έλληνες :roll:
Spoiler: show
Για τον φίλο που τα ζήτησε:

Image

Image

Ο πρώτος είναι προς αποδέσμευση/μεταγραφή ενώ ο Κυριάκος είναι ήδη αναντικατάστατος,2ος αρχηγός της ομάδας και...σπέρνει στα στημένα 8)
filippos666
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:13 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca J.
Location: Ηρακλειο Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ! :wink:

Αυτός ο Παπαδόπουλος ρε παιδί μου μόλις 18 και είναι τρομέρος...
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”