Zουν ανάμεσά μας...

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Locked
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Planet X
Image

13.710.235 χρόνια... μετά big bang

Uria
H πρωτεύουσα των "Ισορροπιστών"
Image

...Κι αυτή η αποστολή, έλαβε τέλος... η πιο εύκολη αποστολή της καριέρας μου, για έναν έμπειρο "ισορροπιστή" σαν κι εμένα θα έλεγα... η τροχιά του κομήτη W124 άλλαξε και διατηρήσαμε και πάλι την γαλαξιακή ισορροπία... Οι αποστολές αυτές έχουν καταντήσει ρουτίνα για μένα...
Image
Ουφ! Θα ήθελα κάποτε να βγώ, για πιο δύσκολη αποστολή εκτός του Γαλαξία... ίσως οι ανώτεροί μου κρίνουν πως είμαι αρκετά νεος για τέτοια αποστολή, είμαι μόλις 192 ετών... Και τι δε θαδινα όμως... Θα ήθελα όλο το γαλαξιακό σύμπλεγμα κάποτε να μιλάει για τα κατορθώματα του Captain Κerei !!!

-Captain Kerei?
-Ναι, Yazibo, πως μπορώ να σε βοηθήσω?
Image
-Σας ζητά ο πρεσβύτερος Alentuba...
-Mάλλον θα θέλει τις λεπτομέρειες της αποστολής... οκ Yazibo, σε λίγο θα είμαι εκεί...

Σε λίγα λεπτά...

-Με ζητήσατε πρεσβύτερε?
Image
-Nαι, παιδί μου...
-Η αποστολή εξετέλεσθη με απόλυτη επιτυχία...
-Ναι, ναι το ξέρω... συγχαρητήρια...
-Σας ευχαριστώ... ορίστε εδω έχω όλες τις λεπτομέρειες και τις νέες συντεταγμένες που ορίσαμε στον κομήτη...
-Άστα αυτά για αργότερα, θαρραλέε νέε μου... τώρα σε θέλω για κάτι άλλο... πιο σημαντικό!
-Πιο σημαντικό... :!: Σας ακούω...
-Έλα εδώ...
(με την αφη του χεριού του, ανοίγει η τεράστια οθόνη, παρατηρήσεως του σύμπαντος... οι ισορροπιστές είναι υπεύθυνοι για την καλή λειτουργία των πάντων στο νεογέννητο σύμπαν...)
-Θα ήθελα να σε πάω κάπου μακρυά... σε έναν άλλον γαλαξία...
-Άλλο γαλαξία? -gioupi
-Ναι... τον Milky way galaxy...
Image
-Wow, ποτέ δεν είχα ακουστά γι αυτόν τον γαλαξία....
-Είσαι πολύ μικρός γι΄αυτό...
-Υπάρχει κάποια αποστολή για μένα εκεί? Κανένα άστρο να του αλλάξω πορεία... να απομαγνητίσω καμμιά μαύρη τρύπα?
-Περίμενε και θα δεις... Σε αυτόν τον μακρινό γαλαξία που λες, υπάρχει ένα ηλιακό σύστημα... και συγκεκριμένα, ο "απαγορευμένος πλανήτης"!
-Ο απαγορευμένος πλανήτης?
-Ναι... ένας πανέμορφος πλανήτης!
Image
-Πως το ξέρετε? έχετε πάει?
-Ναι, έχω πάει... οι κάτοικοι του τον ονομάζουν "Γη"!
-Γη? τι παράξενο όνομα...
-Παράξενο σαν τους κατοίκους του θα έλεγα...
-Βρίσκεται κάποιος απ΄αυτούς στο διαγαλαξιακό συμβούλιο?
-Για όνομα του σύμπαντος!!!!!!!
-Γιατί?
-Έχουν αυτοκαταστροφικές τάσεις... θέλουν πολλά δις χρόνια ακόμη για να είναι ικανοί να λάβουν μέρος σε κάτι τόσο σημαντικό!
-Είναι επιθετικοί?
-Θα σου πω... πριν κάποιες χιλιάδες χρόνια τους είχαμε βοηθήσει να εξελιχτούν... βρισκόντουσαν σε μια ζωώδη κατάσταση... ζούσαν σε σπηλιές... δεν μπορούσαν να επικοινωνήσουν μεταξύ τους... δεν υπήρχε στόχος και μέλλον παρά μόνο, η καθημερινή τους επιβίωση...
Image
-Χμ... τόσο άσχημα δλδ...
-Και όμως... τους δώσαμε την ώθηση και τα φώτα ώστε να μπορέσουν να εξελιχθούν σαν είδος... και όντως μετά από κάποιες χιλιάδες χρόνια κατάφεραν πολλά... κατέκτησαν τον κόσμο τους και κατάφεραν σε κάποιες περιπτώσεις να μεγαλουργήσουν!
Image,Image
-Κάθε τόσο παρεμβαίναμε διακριτικά και τους βοηθούσαμε, αλλά...
-Αλλά?
-Το σημαντικότερο δεν το είχαν αποβάλει... ενώ δεν υπήρχε λόγος για αίμα... για θάνατο, ενω είχαν λύσει το θέμα της καθημερινής επιβίωσης, αυτοί προχωρούσαν σε όλο και μεγαλύτερα εγκλήματα, του ιδίου τους του είδους...
Image
-Ένα συναίσθημα το οποίο εμείς έχουμε αποβάλει εδω και εκατομμύρια χρόνια, αυτό του "εγωϊσμού" κυριαρχούσε στο έπακρον... η διαφθορά έντονη σε όλους... στην αρχή προσπαθήσαμε να τους ελέγξουμε και να τους περιορίσουμε με φόβο... ίσως είπαμε με το φοβο να δουν τα πράγματα αλλιώς... στήσαμε τη βάση μας στον Όλυμπο...
-Όλυμπο?
Image
-Ναι ένα βουνό ασύκριτης ομορφιάς! Και κάθε τόσο προσπαθούσαμε να επέμβουμε στις ζωές τους και να τους θέσουμε κάποια όρια, είτε με το καλό, είτε με το ζόρι... Στην αρχή τα καταφέραμε... ώσπου κάποιοι από το διαγαλαξιακό μας συμβούλιο το θεώρησαν χαμένο χρόνο... είχαμε σημαντικότερα πράγματα να τακτοποιήσουμε στο σύμπαν...
-Και τι έγινε? φύγατε...
-Για λίγο καιρό ναι... αλλά με την δική μου επιμονή αλλά και κάποιων άλλων προσπαθήσαμε να στείλουμε κάποιους "αντιπροσώπους" μας... με δικά τους χαρακτηριστικά, ώστε να τους μάθει τι σημαίνει "ειρήνη"... τι σημαίνει να σέβεσαι το άτομο του ιδίου σου του είδους και πως μόνο με το σεβασμό και την ομαδικότητα μπορεί το είδος τους να εξελιχθεί...
-Και τα καταφέρατε?
-Εν μέρει... ναι, αρκετοί προσηλυτίστηκαν και πείστηκαν, άλλοι πάλι όχι... επιμέναμε όμως... στείλαμε και κάποιους άλλους αντιπροσώπους μας μετέπειτα...
-Που είχαν επιτυχία?
-Έτσι νομίσαμε... αυτοί όμως, τους ονόμασαν "θεούς"...
-Θεούς?
-Ναι, γι αυτούς, θεός είναι το πανίσχυρο ον που ελέγχει το σύμπαν... και το τρομερό είναι πως στο όνομα του πανίσχυρου αυτού όντoς διέπραξαν τα μεγαλύτερα εγκλήματα της ιστορίας τους!!!
Image
-Πω...
-E, τότε όλοι μας απογοητευτήκαμε... και είπαμε να τους αφήσουμε στη μοίρα τους... και εδώ και 1500 χρόνια κανείς μας δεν ασχολήθηκε μαζί τους...
-Μήπως, υπήρχε δάκτυλος των Νibiru, πρεσβύτερε?
-Nαι, υπήρξε... κάποτε ο πλανήτης των Nibiru πέρασε πολύ κοντά στον "απαγορευμένο" πλανήτη
Image,Image
-Και προσπάθησαν να τους καταστρέψουν?
-Ίσως στην αρχή αυτό να είχαν στο μυαλό τους... αλλά μόλις κατάλαβαν την παρουσία μας, τότε υποψιάστηκαν ότι έχουμε επενδύσει σε αυτό το είδος και άρχισαν τον αθέμιτο πόλεμο... Προσέφεραν υλικές και περιστασιακές απολαύσεις ώστε να διαφθείρουν τα ήδη διεφθαρμένα μυαλά των "ανθρώπων"! Μας έκαναν το έργο μας πιο δύσκολο φυσικά, αλλά αν αυτοί είχαν τα μάτια τους και το πνεύμα τους πιο ανοιχτά, θα έβλεπαν πως αυτά που τους προσφέρουμε εμεις ήταν η απόλυτη γνώση και αθανασία του μέλλοντος... και αυτό μετράει πιο πολύ, από το τι θα απολαύσω τώρα για κάποια λεπτά ή ώρες!
-Κατάλαβα... και γω πως μπορώ να βοηθήσω πρεσβύτερε?
-Όπως σου είπα εδω και 1.500 χρόνια το συμβούλιό μας αποφάσισε να τους αφήσουμε στη μοίρα τους διότι το άξιζαν... όμως θα ήθελα να δω ποια είναι η εξέλιξή τους αυτό το τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα που είναι μόνοι τους... ίσως αξίζουν μια ευκαιρία ακόμη...
-Ναι, αλλά οι Nibiru? δεν θα τους έχουν διαφθείρει πλήρως? Ίσως να μην υπάρχουν καν σαν είδος πια!
-Ίσως, αλλά υπήρχαν και κάποιοι που ήξεραν ποιο είναι το μέλλον τους και πιο δρόμο θα έπρεπε να παρουν, γι αυτούς και μόνο αξίζει τον κόπο μια τελευταία προσπάθεια...
-Είμαι έτοιμος, για αυτή τη μεγάλη αποστολή!
-Ναι, αλλά θα τηρηθεί άκρα μυστικότητα... θα πας εκει με δική τους μορφή... ανθρώπινη... δεν θα χρησιμοποιήσεις καμμία εξελιγμένη τεχνολογία, θα ζήσεις ανάμεσά τους σαν να είσαι ένας από αυτούς... θα κάνεις αυτά που κάνουν, θα χαίρεσαι με αυτους, θα λυπάσαι κ.λπ. Δεν πρέπει να μας ανακαλύψουν οι Νibiru...
-Κατάλαβα σεβασμιότατε...
-Η αποστολή σου πιστεύω πως θα διαρκέσει αρκετά χρόνια, αλλά τακτικά θα επικοινωνούμε μαζί σου για να μας λες τι βλέπεις και που οδεύει το είδος τους...
-Hay, hay!
-Πήγαινε τώρα... ο ειδικός μας θα σε βοηθήσει στη μετάλλαξη...

Στο εργαστήριο...
-Λοιπόν Captain... έτοιμος?
-Έτοιμος...

Βρρρρρ....................... τζουφ!
Image
-Xμ...
-Ώστε έτσι είναι το ανθρώπινο είδος?
-Ναι, ναι, αλλά κάτι δεν μου παει καλά... πρεσβύτερε?
-Όχι ρε Igion, όχι θηλυκό, δεν θα μπορέσει να ανταπεξέλθει... τα θηλυκά τους είδους τους ήταν κατώτερα όντα... προσπάθησε να τον κάνεις αρσενικό...
-Οκ...

Βρρρρρ....................... τζουφ!
Image
-Eντάξει τώρα?
-Χμ... ναι έτσι είναι... αλλά γιατί το μηχάνημα δείχνει πολλές θηλυκές ορμόνες... προσπάθησε πάλι...
-Οκ

Βρρρρρ....................... τζουφ!
Image
-Tώρα?
-Χμ... ρε συ... αυτός μοιάζει με το είδος τους πριν χιλιάδες χρόνια, που τους βοηθούσαμε να βγουν απ΄τις σπηλιές... μια προσπάθεια ακόμη...

Βρρρρρ....................... τζουφ!
Image
-Πιστεύω πως τώρα είναι οκ...
-Ναι.. όντως...

-Λοιπόν Captain Kerei... μερικές λεπτομέρειες πριν σε διακτινίσουμε... οι άνθρωποι, ζουν 80 περίπου χρόνια...
-80??? :shock: Πω, πω, τι να πείτε και σεις που είστε 7.000 ετών!
-Απ΄ότι θυμάμαι, τα όντα με αυτή τη μορφή που έχεις τώρα, είναι γύρω στα 40, άρα λοιπόν θα είσαι 40 ετών και θα λέγεσαι... Alli Brave!
-Έγινε... πότε διακτηνίζομαι?
-Μην είσαι ανυπόμονος, Alli :D Mόλις αφηχθείς, κοίταξε να βρεις κάποια βιβλιοθήκη να διαβάσεις την ιστορία τους τα τελευταία 1.500 χρόνια, προσπάθησε να ενσωματωθείς, οκ?
-Μάλιστα.... α, και σε ποιο σημείο θα διακτινιστώ?
-Στον βουνό στο οποίο ακόμη υπάρχει ανοικτό το μοναδικό portal μας με τον απαγορευμένο πλανήτη...
-Στον Όλυμπο?
-Ναι...Καλή τύχη Captain.... θα εποικωνούμε εμείς μαζί σου...
-Ελπίζω να φέρω την αποστολή σε πέρας με επιτυχία!

O Διακτινισμός αρχίζει...
Tzzzzz................... Tssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss!
Image
Ποοοοοοοοοοοοοοουφ!!! :|
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

:? :? :?
Μπρρ.... κρύο κάνει... χμ... είμαι στα 1800 μέτρα υψόμετρο, πρέπει να κατέβω πιο χαμηλά... πρέπει να αρχίσω την εξερεύνηση του πλανήτη....

Μετά από κάποιες ώρες...
-Τz... kdud... kdidi...
-Tι λες παιδάκ μ???
Image
-Tzzz..... :| Γκουλπ...
-Τι γλώσσα μιλάς? Ξένος είσαι???
-Ερ...... ναι ξένος.... από πολύ μακριά!!!
-Και πως μπορώ να σε βοηθήσω παιδάκ μ?
-Θέλω να μου πείτε που μπορώ να βρώ βιβλιοθήκη...
-Βιβλιοθήκ??? Ε, στη Πόλη θα πας... 50 χλμ μακριά από εδώ...
-Οκ, κυρία μου!
-Τι ευγενικός που είσαι παιδάκ μ... Κυρία εγώ? Μια γιαγιούλα 80 χρονών είμαι! -jerk
-Σας ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια! :shock:

Σε λίγα λεπτά... εδώ έπρεπε να χρησιμοποιήσω την "ανώτερη" τεχνολογία...
-Ναι, γειά σας, θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρώ βιβλία ιστορίας...
-Εκεί δεξιά...
-Ευχαριστώ....

-Χμ... Πω, Πω... ΟΟΟΟ! Εργκ!!! Αν μάθει ο πρεσβύτερος τα εκγλήματα και τους πολέμους που έχουν διαπραχθεί τους τελευταίους αιώνες θα τους αφορίσει!!! Αυτοί κοντεύουν να καταστρέψουν τον ίδιο τους τον πλανήτη... Πω, πω, τι βλέπουν τα μάτια μου... δεν έχουν πολλά ψωμιά... Χμ... τι βλέπω εδω... ασχολούνται πολλοί λέει με αθλητισμό... ο αθλητισμός τρέφει το πνεύμα και γυμνάζει το σώμα... Καλό αυτό, τουλάχιστον έχουν και κάποια ωραία ιδεώδη... ο Βασιλιάς του αθλητισμού είναι το "ποδόσφαιρο" λέει... το ποδόσφαιρο παίζεται με μια σφαίρα και 22 παίκτες προσπαθούν να την κλωτσήσουν με τα πόδια τους και να τη στείλουν στα αντίπαλα δίχτυα... :!: -jerk Τι βλακεία είναι αυτό? 22 άτομα να κυνηγάνε μια σφαίρα... Στις εποχές μας λέει... το ποδόσφαιρο είναι πολύ λαοφιλές και ξεσηκώνει τα πλήθη... Τέλος πάντων για να συνεχίσουμε με το τι σημαντικές ανακαλύψεις έχουν κάνει....

Αργότερα...
-Είμαι απογοητευμένος με το ανθρώπινο είδος... ζουν σε τόσο ωραίο πλανήτη και αυτοί ασχολούνται με μικροπρέπειες.... ο καθένας ζει στον μικρόκοσμό του και δεν μπορεί να δει έξω απ΄αυτόν!!! Όλοι κοιτούν το συμφέρον τους και πατούν επι πτωμάτων για να πετύχουν το στόχο τους!!! :?
Χμ... τί γίνεται εκεί??? Tόσος κόσμος μαζεμένος.... φωνάζουν, ορύονται... για να παω να δω...

-Έλα...... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ! ΝΑΙ μπράβο παικταρά μου....
Image

-Χμ... ενδιαφέρον φαίνεται... βλέπουν το άθλημα του ποδοσφαίρου, μέσα από μια σημαντική ανακάλυψή τους, την τηλεόραση...
-ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ
-Χα, χα, πλάκα έχει, αρχίσει να μ΄αρέσει... η αδρεναλίνη μου έχει πάει στα ύψη... είναι σαν να οδηγώ την άτρακτο με ταχύτητα 50 ετών φωτώς!!! Πω, πω... -gioupi

Το ίδιο βράδυ...
-Σκοτείνιασε κιόλας... εδώ η μέρα τους κρατάει λίγο... ο πλανήτης τους σε 24 ώρες κάνει πλήρη περιστροφή απ΄τον ήλιο... πρέπει να το συνηθίσω... σε μας θέλει 88 ώρες! Θα πρέπει... όμως να βρω και κάτι να κάνω, ώστε να μπορέσω να επιβιώσω... πρέπει και να φαω κάτι... θα μπορούσα να περάσω στην 5η διάσταση και να επανέλθω χορτάτος, αλλά ο πρεσβύτερος μου είπε πως πρέπει να ζω σαν άνθρωπος, άλλωστε στην 5η διάσταση ίσως εντοπιστώ απ΄τους Nibiru! Αύριο πρωϊ-πρωϊ, θα πάω να μάθω τα πάντα γύρω από το άθλημα του ποδοσφαίρου και ίσως θα μπορέσω να ασχοληθώ με αυτό ώστε να μπορέσω να εξασφαλίσω τα του ζην προς το παρόν!

Την επομένη... στην Βιβλιοθήκη
-Χμ... εδώ λέει ότι οι ποδοσφαιριστές σταματούν περίπου στα 35 τους χρόνια και γω είμαι όπως μου είπαν, γύρω στα 40, άρα θα φανεί αφύσικο ενας 40άρης+ να παίζει ποδόσφαιρο... κρίμα! :(

*Ίσως... όμως θα μπορούσα να γίνω, απ΄ότι λέει εδώ... θα μπορούσα να γίνω ο διδάσκαλος των αθλητών... ο Όττο Ρεχάγκελ όπως λέει εδώ, που είναι ο πρωτομάστορας της ομάδας της Ελλάδας είναι 70 ετών... δίνει οδηγίες... λέει πως να παίξουν... προσπαθεί να διατηρήσει τις ισορροπίες!!! Ισορροπίες? Αχα, εδώ θα είμαι πολύ καλός!!! Και είμαι και μόνο 40 ενω εκείνος είναι 70!!! Πρέπει να μάθω τα πάντα... Κυρία μου???
-Ναι κύριε?
-Που είναι τα βιβλία της προπονητικής ποδοσφαίρου?
-Αριστερά κύριε....

...πέρασα ατέλειωτες ώρες.... διαβάζοντας...
-Χμ... διάβασα περίπου 800 βιβλία... πιστεύω πως είμαι έτοιμος να κάνω το μεγάλο βήμα... θα ήθελα μια βοήθεια όμως... πρέπει να δημιουργήσω ένα ιστορικό... ένα βιογραφικό... για να μπορέσω να κάνω αίτηση σε κάποια ομάδα για να εργαστώ... ίσως εδώ πρέπει να χρησιμοποιήσω την "ανωτέρα τεχνολογία"...

Γκζζζζζζζζζζζζ.....................
Το βιογραφικό μου, πλούσιο :wink: , έφτασε σε αναρίθμητες ομάδες ποδοσφαίρου... πρέπει να περιμένω τώρα!!!
Last edited by sioutas on Wed Jun 11, 2008 2:50 am, edited 1 time in total.
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

ΑΠΕΙΡΟ ΑΠΕΙΡΟ ΑΠΕΙΡΟ ΡΗΣΠΕΚΤ!!!!

Είδα τον τίτλο και έτρεξα -πορώθηκα! Πάει για χωλ οφ φέημ χαλαρά.

Καλή επιτυχία θα είμαι ο Νο.1 φαν!

εδιτ πόσταρα και πρώτος!

Image


Image

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ευχαριστώ, ελπίζω ο "Αlli Brave" να σας βγάλει ασπροπρόσωπους!!! Και να μπορέσει να σώσει τον Πλανήτη!!! :D
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Οι ομάδες που ψάχνουν για προπονητή... είναι οι εξής:

Image

...ελπίζω κάποια απ΄αυτές να ενδιαφερθεί για μένα... και ελπίζω όπως οι υπόλοιποι του είδους μου βοήθησε στην εξέλιξη του ανθρώπινου γένους έτσι και γώ να βοηθήσω κάποια απ΄αυτές τις ομάδες να εξελιχθεί...
stricker21
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 383
Joined: Sat Sep 29, 2007 4:08 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ενας ακόμα θεός απο τον πλανήτη Χ ενσαρκώ8ηκε στην Γη!!!!
ΘΕΟΣ!!!
συνεχισε έτσι την ιστορια σου και θα κερδισεις επάξια μία θέσει στο επόμενο πακέτο
του τρισμέγιστου ΛΙΑ-ΚΟ
Image
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Που κρυβόσουν εσυ παλλικάριμ τόσο καιρό;;;;;;


welcome στο τρελάδικο των ιστοριών...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Krazy
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1282
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Σκόντα Ξάνθης - ΟΣΦΠ - ΡΕΑΛ Μ.
Location: Μεταξύ αγάπης και μίσους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πωπω .... πολύ ωραία ξεκίνησες μάγκα..αλλά γτ απαξιώνεις τόσο το είδος μας βρε? :D
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή.

Π'ανε όπου θέλεις εκτος από Σαουθάμπτον... Δεν τους πάω μια
User avatar
Sir_Vaggos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Apr 14, 2008 4:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παο,Exeter,At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Παο, At.Madrid, Tottenham
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη κ απο μενα
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη( αν και την εκανες ηδη) και καλη συνεχεια...
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Την επομένη...

Θα πρέπει να βρω ένα κατάλλυμα, πρέπει να έχω μια βάση... υπάρχουν κάποια σπίτια που νοικιάζονται εδώ κοντά... για να ψάξω...

Μετά απο ώρες αναζήτησης...

-Ναι αυτό μου ταιριάζει απόλυτα...
Image
-Αυτό θα σας κοστίσει 500ε/μήνα...
-Οκ, θα το πάρω...
-Ναι αλλά θέλω μια προκαταβολή... 2 μήνες ενοίκια...
-Χμ... περιμένετε λίγο... επιστρέφω....

*Και τώρα που θα βρω εγω τα χρήματα για να πληρώσω... :?:
:idea: Αχά!

-Σας πειράζει να πληρώσω αύριο? Που θα έχουν ανοίξει οι τράπεζες?
-Κανένα πρόβλημα... αύριο λοιπόν!
-Ωραία...

Το βράδυ...
-Διάβασα ότι οι άνθρωποι εδώ, τζογάρουν πολύ... προσπαθούν να προβλέψουν το μέλλον κατά μια έννοια και αν οι προβλέψεις τους είναι εύστοχες τότε κερδίζουν χρήματα... οι πιο πολύ καταστρέφονται οικονομικώς βέβαια, καημένοι άνθρωποι.... χρησιμοποιούν μόνο το 3-4% του εγκεφάλου τους... για μένα όμως είναι παιχνιδάκι...
*Αυτοσυγκεντρώνομαι...βλέπω στην 4η διάσταση...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JkxieS-6WuA[/youtube]

Τα ντα!!! 8)

Κι ενώ οι μέρες περνούν...

-Μπορεί το βιογραφικό μου να είναι πλούσιο, δεν έχω όμως προηυπηρεσία... οι πιο πολλές ομάδες και οι θεωρητικά "μεγάλες" προτιμούν πιο έμπειρους... Θα περιμένω όμως και θα δώ...
Peter_Punk
Amateur
Amateur
Posts: 245
Joined: Mon May 19, 2008 9:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Pao , Nationalmannschaft
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή και από μένα!
Image
Image
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Mετά από κάμποσες μέρες...

Δύσκολη η ζωή σ΄αυτόν τον πλανήτη για μένα... αλλα σιγά-σιγά εξοικειώνομαι... Οι περισσότερες ομάδες απέριψαν την αίτησή μου... η μοναδική ομάδα που μου έκανε προσφορά... είναι η Eindhoven... όχι όμως η PSV... αλλά η FC! Είναι στη δεύτερη κατηγορία...

Image

Είπα στον πρόεδρο της ομάδας να μου δώσει λίγο καιρό να το σκεφτώ και όντως το έπραξε... αλλά δεν υπήρξε καμμια άλλη πρόταση... ίσως θα κάνω το βήμα να πάω αφού με θέλουν... οι παίκτες της ομάδος είναι σχεδον ημι-επαγγελματίες... δεν υπάρχει το αγχος του πρωταθλητισμού... το μόνο που με προβληματίζει είναι οι σχεδόν ανύπαρκτες προπονητικές εγκαταστάσεις... Δεν πειράζει... θα προσπαθήσω να εμφυσήσω στους παίκτες το "Ευ αγωνίζεσθαι", θα προσπαθήσω να τους μάθω τα μυστικά της ζωης... και ίσως αυτό τους βοηθήσει και σαν ανθρώπους αλλά και σαν αθλητές και ίσως το δείξουν και στον αγωνιστικό χώρο!!!

-Ναι κύριε Creemers?
-Mάλιστα κύριε Brave... σκεφτήκατε την πρότασή μας?
-Ναι την σκέφτηκα και την αποδέχομαι...
-Πολύ ωραία...για πότε θέλετε να σας βγάλουμε αεροπορικό εισητήριο?
-Μην μπαίνετε στον κόπο, δεν χρειάζεται... έχω με τι να έρθω... :wink:


Λοιπόν.... διακτινισμός... προορισμός Eindhoven, Ολλανδία....
Γκζζζζ............... Τσουφ!!!
Image

-Καλως σας βρήκα πρόεδρε...
-Καλως ήρθες Κε Brave...
-Πως και μιλάτε Ολλανδικά?
-Ερ... από μικρός μου άρεσαν οι ξένες γλώσσες...
-Και είστε μισος Έλληνας και μισός Εγγλέζος, απ΄ότι διαβάζω στο βιογραφικό σας...
-Ναι η μητέρα μου Αγγλίδα και ο πατέρας μου Έλληνας...
-Αθάνατοι Έλληνες εραστες... (:
-Πως είπατε?
-Τίποτα... ελπίζω να συνδυάζετε την γενναιότητα των Ελλήνων με την μεθοδικότητα των Άγγλων...
-Βασιστείτε σ΄αυτό κε Creemers...
-Από όσο μιλήσαμε και τηλεφωνικώς, η ομάδα μας θα θέλαμε τα επόμενα 2 χρόνια να παίξει καλό ποδόσφαιρο, χωρίς άγχος... να το ευχαριστηθούμε και μεις και ο κόσμος μας...
-Ακριβώς γι΄αυτό είμαι εδω... Επειδή η ομάδα σας και εσεις φυσικά, είστε ιδεαλιστές... θα προσπαθήσω για το καλύτερο...
-Μακάρι, καλή τύχη Coach! Πηγαίνετε να γνωρίσετε το περιβάλλον στο οποίο θα δουλέψετε...

Το γήπεδο συμπαθητικό... 5.000 καθιμένων θεατών...
Image,Image

Οι προπονητικές εγκαταστάσεις όμως...χάλια δεν μπορούμε να κάνουμε προπόνηση στις λάσπες...

Image

Ζήτησα από τον πρόεδρο την βελτίωσή τους, αλλά δεν υπάρχει το ρευστό μου είπε... Σκέφτηκα για λίγο να χρησιμοποιήσω την μεταφορά μου στην 4η διάσταση και να τον βοηθήσω οικονομικά, αλλά θα τραβήξω την προσοχή όλων... εδω ήρθα για να δουλέψω και να αμειφθώ κι όχι για να ενισχύσω τον πρόεδρο! Άλλωστε πρέπει να δρω σαν απλός άνθρωπος.... μόνο σε έκτακτες περιπτώσεις θα χρησιμοποιώ την "ανωτέρα τεχνολογία"!
Τέλος παντων θα παλέψω με ότι μου δίνουν... ελπίζω να καταφέρω κάτι καλό...

Image
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλή αρχή κι από μένα.Οδήγησε την μικρή Αϊντχόφεν ψηλά.

Off Topic:
Ωραίο σπίτι.
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
Locked

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”