Zουν ανάμεσά μας...

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Locked
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Στο μικρό μου γραφείο...

Η ομάδα, είναι μικρή και άσημη... έχει πάρει ένα πρωτάθλημα το 1954 στην τότε ερασιτεχνική Πρέμιερ της Ολλανδίας.. έχει ελάχιστο κόσμο... και μηδαμινούς οπαδούς... άλλωστε γι αυτό κανεις δεν διαμαρτυρήθηκε για την πρόσληψή μου!

Ελάχιστοι παίκτες ενδιαφέρονται να έρθουν... λόγω του ότι η ομάδα έχει χαμηλό πρεστίζ, ή μάλλον δεν έχει καθόλου πρεστίζ. Δεν υπάρχουν καλές προπονητικές εγκαταστάσεις και τέλος δεν υπάρχει ρευστό! Θα έχω δύσκολη δουλειά... ελπίζω να τα καταφέρω και στο μέλλον να έχω καλύτερες προτάσεις...

Τουλάχιστον ο πρόεδρος προσφέρθηκε και μου βρήκε parent club, το οποίο είναι η μεγάλη ομάδα της πόλης η PSV, ελπίζω να θέλει κάποιος από τους παίκτες της να παίξει δανεικός έστω για 1 χρόνο!

Τα προγνωστικά λένε ότι θα τερματίσουμε στη 16η θέση από τις 20 ομάδες του πρωταθλήματος!

Η μεγαλύτερη μεταγραφή στην ιστορία της Eindhoven ήταν η μεταγραφή του Coach, που απέκτησα από την Dordecht με 28.000 ευρώ!!! :shock:

Ο Πρόεδρος δεν θέλει να έχουμε πάνω από 5 coaches, λόγω οικονομικών προβλημάτων... και έτσι πήρα ότι καλύτερο μπορούσα...
Image

Έκλεισα και ένα φιλικό στην έδρα μας με την PSV και ίσως αναπνεύσουμε οικονομικώς!

Οι μεταγραφές που έκανα ήταν όλες με ελευθέρας ή δανεικούς, προτίμησα τα λεφτά που έχουμε να τα δώσω για μισθούς...
Image

Πάντως κατάφερα να κλείσω 2 καλά ονόματα που έκαναν τους φιλάθλους μας χαρούμενους.. ιδού:

Τiempe Klompe, έμπειρος σέντερ μπακ, με καριέρα 8 ετών στην Χέρενβειν, πιστεύω να μας βοηθήσει πίσω...
Image

Seyfo Soley, πολύ δυνατός αμυντικός χαφ, με καριέρα στη Γκένκ... περιμένω πολλά απ΄αυτόν είναι και μόλις 27 ετών!
Image

Να και το ρόστερ μας...Δεν μπορώ να κάνω προβλέψεις, μιας και δεν ξερω, ακόμη τη δυναμικότητα της ομάδας... ας παίξουμε καλή μπαλίτσα και βλέπουμε.
Image

Στα φιλικά δεν τα πήγαμε καλά, αλλά η ομάδα είναι καινούρια και οι αντίπαλοί μας ήταν ισχυροί...
Image
Last edited by sioutas on Fri Jun 13, 2008 7:57 am, edited 1 time in total.
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

1η Αγωνιστική

Η μεγάλη στιγμή για το πρώτο μας επίσημο ματς έφτασε... Η ομάδα παρόλο που δεν έκανα καμμία μεταγραφή και παρόλο που το wage budget είναι πιο κάτω απ΄το όριο, έχει ήδη μπει μέσα κατά 30.000ευρώ, ελπίζω να μην επτωχεύσουμε...

-Σήμερα παιδιά μου, το μεγάλο φαβορί είναι η ADO... εμεις πάμε να παίξουμε τη μπαλίτσα μας και ότι βγει!

Image

-Μπράβο, για το 2ο ημίχρονο... στο 1ο δεν είμασταν καθόλου καλοί... πολλές λάθος πάσες... πολλά λάθη στην άμυνα... στην επανάληψη βελτιωθήκαμε και κάναμε καλό παιχνίδι... το να βάζεις 2 γκολ στην ADO, δεν είναι μικρό πράγμα...

Ο Πρόεδρος μόλις με ενημέρωσε ότι για φέτος πουλήσαμε 638 εισητήρια διαρκείας! :D
stricker21
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 383
Joined: Sat Sep 29, 2007 4:08 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

639 διαρκειας
μολισ αγόρασα και 'γώ
Image
Image
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

stricker21 wrote:639 διαρκειας
μολισ αγόρασα και 'γώ
(: σου έχω κρατήσει θέση στους VIP
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

2η Αγωνιστική

Image

-Μπράβο... το παλέψαμε ως το 90' και δικαιωθήκαμε... οι 2.170 θεατές, απόλαυσαν έναν πολύ ωραίο αγώνα με πολλά γκολ! Είμαι ευχαριστημένος από όλους σας και ειδικά από τον Klompe!!!

3η Αγωνιστική

Image

-Συγχαρητήρια!!! Ωραίο ποδόσφαιρο και μεγάλη νίκη... Μπράβο παιδιά μου. Ο Petrov η μεταγραφή της τελευταίας στιγμής κλείδωσε το παιχνίδι!
Στα εκτός έδρας παιχνίδια , κατάλαβα πως αν παίζεις αμυντικά με έναν γρήγορο επιθετικό μπροστά, μπορείς να σταθείς καλά!
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

To ξεκίνημα μιας μεγάλης καριέρας... -gioupi
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Αργά το βράδυ... στη βάση μου

Έχω ξεκινήσει αρκετά καλά, θα έλεγα 2 νίκες στα 3 παιχνίδια, είναι άθλος για μια τέτοια ομάδα, ας ελπίσω πως και η συνέχεια θα είναι καλή...
Ας ανάψω την τηλεόραση, να δω τι ψυχαγωγικά προγράμματα έχει για τους γήινους, αν και τα περισσότερα είναι σκουπίδια, απλώς για να αποπροσανατολίζουν τους πνευματικά κατώτερους!
Ώπα έχει εκπομπή για τους... εξωγήινους... :D

Ωχ... τα σημάδια των Νεφελίμ... :o

Image

τα εν λόγω σχήματα λέει...έγιναν από αγνώστους, σε χωράφια ανά τον κόσμο...

...οι Nibiru έχουν επιστρατεύσει και τους Νεφελίμ???
Τι να ετοιμάζουν άραγε? :?


Την επομένη...

-Κάναμε καλή αρχή, coach
-Ναι πρόεδρε... ειδικά στο εκτος έδρας παιχνίδι κάναμε πολύ καλή εμφάνιση... τώρα έχουμε 14 μέρες μπροστά μας ως το επόμενο παιχνίδι... θα τους ξεκουράσω για κανα 2 μέρες και μετά πάλι προπόνηση...
-Έχουμε μπει όμως για τα καλά μέσα... τα έξοδα τρέχουν, αυτή τη στιγμή είμαστε στο -135.000...
-Ελπίζω με τις καλές εμφανίσεις να φέρουμε περισσότερο κόσμο στο γήπεδο πρόεδρε...


4η Αγωνιστική
2.831 θεατές!!! 700 και κάτι παραπάνω από την προηγούμενη φορά!

Image

-Ένα εκπληκτικό φαουλ από 30 μέτρα του Noyen, έφτανε για να μας δώσει τη νίκη...Στο 2ο ημίχρονο παίξαμε πιο αμυντικά και κρατήσαμε άνετα το σκορ! Οι αντίπαλοί μας, γενικά παίζουν πολύ σκληρά και έχουμε πολλούς τραυματισμούς κατά τη διάρκεια του αγώνα! Κρίμα... που είναι το Fair play, ρε παιδιά?
Last edited by sioutas on Fri Jun 13, 2008 7:44 am, edited 1 time in total.
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai

Τρομερος φιλε..
Μολις απεκτησες αλλον ενα θαυμαστη! -gioupi
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

TazZ_13 wrote:-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai

Τρομερος φιλε..
Μολις απεκτησες αλλον ενα θαυμαστη! -gioupi
Ευχαριστώ... φίλε μου
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Βαθμολογία:
Έχουμε ξεκινήσει ανέλπιστα καλά... ο 1ος ανεβαίνει απευθείας... ενώ η ομάδες από 2 εως 9 ίσως παίξουν play offs... εξαρτάται λέει από τους νικητές των 6 περιόδων... το πρωτάθλημα δλδ χωρίζεται σε 6 περιόδους...
Image
Last edited by sioutas on Sat Jun 14, 2008 9:06 am, edited 1 time in total.
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σαν απεσταλμένος των ΕΛ στην γη σε καλωσορίζω και σου εύχομαι να επιτύχεις στους στόχους σου. -diatakste

Τρομερή ιδέα φίλε ........ περιμένουμε την συνέχεια με αγωνία.....
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MaxKarapro wrote:Σαν απεσταλμένος των ΕΛ στην γη
Αληθεια δεν θα εχει ΕΛ στην ιστορια;
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

5η Αγωνιστική

Image

-Τους χτυπήσαμε στην κόντρα... βγήκαν 2 πολύ όμορφες κάθετες μπαλιές στον γρήγορο Larrumbide και πήραμε μια σπουδαία νίκη! Ο σημερινός αγώνας ήταν fan day για τη Zwolle, σίγουρα τους χαλάσαμε τα σχέδια...

6η Αγωνιστική
2.798 θεατές

-Παιδιά ως τωρα τα έχουμε παει θαυμάσια... Σήμερα όμως ο αγώνας είναι διαφορετικός... είναι το 1ο παιχνίδι όπου θα έχουν την ευκαιρία οι φίλαθλοι ανα τη χωρα να μας παρακολουθήσουν ζωντανά από την τηλεόραση... δώστε τον καλύτερό σας εαυτό!

Image

-Ενώ ξεκινήσαμε ωραία με το πεναλτάκι μας.. μετά καθήσαμε και φάγαμε 2 γκολ... θέλει αυτοσυγκέντρωση και στα 90' λεπτά, παιδιά! Δεν πειράζει όμως...

Αργά το βράδυ...

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την πορεία της ομάδος ως τώρα, οι παίκτες ακολουθούν πιστά τις οδηγίες μου...
Aς βάλω την τηλεόραση να δουμε τι έχει απόψε...
Αχα... έχει εκπομπή ενός κυρίου που λέγεται Χαρδαβέλας... μιλάει για επαφές 3ου τύπου...

Ώπα... κι άλλα σημάδια των Nibiru...
Image

Για να εξετάσω κάτι που έχω στο μυαλό μου...
Συντεταγμένες 80.12.23.2012
Image

Χμ... Σύμφωνα με τα δεδομένα... στις 23-12-2012 ο πλανήτης των Nibiru θα πλησιάσει και πάλι τη γη... γι αυτό ετοιμάζονται πυρετωδώς! Αυτό θα πρέπει να το αναφέρω λείαν συντόμως στο διαγαλαξιακό συμβούλιο...
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο φίλε...καλά τα πας!Καλή συνέχεια!
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Κύπελλο

-Πολύ δύσκολος αγώνας, με μια ομάδα που βρίσκεται στη 2η θέση στην Πριέμιερ... Παίζουμε με αντεπιθέσεις κι ότι βγει!!!

Image

-Πέσαμε ηρωϊκά στην παράταση... πολύ καλή προσπάθεια παιδιά... είμαι ευχαριστημένος από τον τρόπο παιχνιδού μας!

7η Αγωνιστική

Image

-Καλή προσπάθεια... δεν πειράζει παιδιά... δείξαμε κάποια καλά στοιχεία...

8η Αγωνιστική
2.377 θεατές

Image

-Μεγάλη νίκη κόντρα στο μεγάλο φαβορί!!! Ο αρχηγός μας ο Νέλεμανς έβγαζε μάτια απόψε! Συγχαρητήρια!!!

Βαθμολογία:
Πάμε θαυμάσια ως τώρα! Έχουμε την καλύτερη επίθεση... η άμυνα μας όμως μπάζει. Το μόνο κακό είναι ότι τα παιχνίδια είναι Τετάρτη-Κυριακή, συνεχώς και οι παίκτες κουράζονται γρήγορα. Η ΜVV έχει κερδίσει μια θέση στα play offs, μιας και ήταν πρώτη στην πρώτη περίοδο, δλδ στις 6 πρώτες αγωνιστικές!
Image
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Συνέχισε έτσι! Καλά τι κουφούς κανονισμούς έχει? 9 ομάδες πλέιοφ, οι άλλοι εξασφαλίζουν την θέση από την 6η αγωνιστική!
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
Locked

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”