Ο Ξυπόλητος Πρίγκηψ

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίο το background ρε :wink:

Καλή συνέχεια πατριώτη :P :D
User avatar
Dinos7
Backup
Backup
Posts: 778
Joined: Fri Nov 30, 2007 8:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Πανσερραϊκός
Location: Ηράκλειο(Κρήτης)/Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε καλή συνέχεια
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Count me in! Ωραία επιλογή ομάδας.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
capitano
Trialist
Trialist
Posts: 99
Joined: Sun Jun 29, 2008 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: ROMA
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απεκτησες κ εναν ακομη πολυ καλη αφηγηση εχει ενα ρομαντισμο!!!περιμενω συνεχεια!!!
ΤΕΛΕΙΑ Κ ΠΑΥΛΑ ΑΕΚ ΕΙΣΑΙ ΚΑ..ΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!
Ismael Blanco oeoeoeoeoe!!
Laziali Tutti a Casa.................Lazio Merda................Grazie Roma!!!!!!!!!!!!!

Image
Image
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αλλος ενας και συνεχιζουμε με γοργους ρυθμους!!!!τι κατηγορια εισαι???
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!
ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!
ΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕ!!!!!(ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΝΝΟΙΑ)
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΠΑΝΤΩΣ +1 ΕΓΩ
Γίνε μαντέμι πρώτα
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
@Petrominas, wolfsbourger, matthew21, Bob4, Dinos7, DrGonzo, capitano, paixtaras, Anton Kousnij: Σας ευχαριστώ όλους μαζί και έναν έναν ξεχωριστά!
@ paixtaras: Είμαι στη Γαλλική Championnat National, Τρίτη τη τάξει κατηγορία της Γαλλίας?
Τρίτη 16 Οκτωβρίου 2007, 18.30

Το απογευματινό φως έλουζε την δυτική πλευρά του σπιτιού μου. Ο πύργος του Αϊφελ είχε και πάλι αυτό το περίεργο χρώμα που καθρέφτιζε σε όλη την συνοικία, δίνοντας της ένα λαμπερό χρώμα. Αν κάποιος ήταν προληπτικός θα μπορούσε να πει ότι ήταν ένας οιωνός για το μέλλον, ένα σημάδι ότι όλα πάνε ή θα πάνε καλά. Το τηλέφωνο μου χτύπησε και πάλι. Πλέον ήμουν πιο συγκρατημένος. Ίσως φταίει το ότι όλο το μεσημέρι απασχολούσα το μυαλό μου με την νέα μου εργασία.
«-Παρακαλώ;
-Ναι, κε Petit;
-Ο ίδιος
-Κε Petit, Farid Fouzari εδώ. Θα είμαι ο βοηθός σας στη νέα σας ομάδα
-Κε Fouzari, χάρηκα για τη γνωριμία! Θα θέλατε να βρεθούμε σε ένα caf? να τα πούμε από κοντά;
-Μα φυσικά κε Petit, σας έχω ετοιμάσει κι έναν φάκελο με τα τρέχοντα ζητήματα. Να πούμε σε μισή ώρα στο Caf? de la Place;
-Πολύ ωραία, κε Fouzari, θα σας δω εκει!»
Έκλεισα το τηλέφωνο βιαστικά και ετοιμάστηκα. Το Caf? de la Place είναι 5 λεπτά με τα πόδια από εδώ, οπότε προλαβαίνω να προσέξω λίγο παραπάνω την εμφάνιση μου. Εξάλλου ποτέ δεν έβγαινα ατημέλητος από το σπίτι. Έφτασα στις 19.00 ακριβώς. Σπάνια έφτανα στα ραντεβού μου στην ώρα μου, ακόμα και όταν ήμουν στην Αγγλία. Ο ήλιος είχε ήδη πέσει και τα φανάρια της πλατείας μόλις άναβαν. Κάθησα στο Caf? και περίμενα υπομονετικά τον κο Fouzari. Μετά από δύο γουλιές καφέ φίλτρου, είδα την δεσποινίδα Coufret μαζί με έναν μελαχρινό κύριο εμφανώς ταλαιπωρημένο, να στρίβουν την γωνία και να κατευθύνονται προς το τραπέζι μου.
«-Κε Petit
-Δεσποινίς Coufret, Κε Fouzari, σωστά;
-Σωστά κε Petit?»
Τον λόγο πήρε η δεσποινίς Coufret. «Κε Petit, ο πρόεδρος της ομάδας ο κύριος Cotret θα ήθελε να ρίξετε μια ματιά σε αυτό. Είναι το τελικό συμβόλαιο του συλλόγου το μόνο που χρειάζετε είναι η υπογραφή σας, ακριβώς εδώ.» Όση ώρα διάβαζα το συμβόλαιο, ο μελαχρινός κύριος παρήγγειλε έναν καφέ φίλτρου. Το συμβόλαιο ήταν όπως θα έπρεπε να είναι και όπως είχαμε συμφωνήσει. Το διάβασμα μου διέκοψε και πάλι η δεσποινις Coufret. «Ο κύριος Cotret εκφράζει την λύπη του που δεν μπορούσε να είναι μαζί μας απόψε, αλλά είχε ανειλημμένες υποχρεώσεις με την επιχείρηση του. Ανέλαβα εγώ να διευθετήσω τις τελευταίες λεπτομέρειες. Επίσης, μου είπε να σας μεταβιβάσω ότι η έχει ήδη ξεκινήσει τις ενέργειες που ζητήσατε σχετικά με την συνεργασία με έναν μεγαλύτερο σύλλογο». Δέχτηκα με ικανοποίηση τα λόγια της δεσποινίδος και υπέγραψα το συμβόλαιο μου. Και τυπικά πλέον ήμουν κομμάτι της Paris FC. Καθώς επέστρεφα τον φάκελο η δεσποινίς Coufret σηκώθηκε. «Εγώ θα πρέπει να σας αφήσω και να επιστρέψω στα γραφεία της ομάδας, να αρχειοθετήσω το συμβόλαιο και να επικοινωνήσω με τον συμβολαιογράφο. Ο κυριος Fouzari από εδώ θα σας ενημερώσει για τα πάντα, σχετικά με τις τεχνικές λεπτομέρειες. Λυπάμαι που δεν θα μπορέσω να παραμείνω μαζί σας.» Μετά τους αποχαιρετισμούς μας η δεσποινίς Coufret, έφυγε σχεδόν τρέχοντας. Ήταν φανερή η κούραση της, όπως και το ότι είχε πολλά ακόμα να διευθετήσει πριν ξεκουραστεί?
Ο σιωπηλός κύριος Fouzari, όλη αυτήν την ώρα κρατούσε στα χέρια του ένα παχύ φάκελο, και τον κρατούσε τόσο σφιχτά, υποδηλώνοντας ένα άγχος και ταυτόχρονα μια υπευθυνότητα. Εξάλλου η αμηχανία της πρώτης επαγγελματικής συνάντησης είναι πάντα διάχυτη στο χώρο. Ανέλαβα το δύσκολο έργο για το σπάσιμο του πάγου. «Και τώρα οι δυο μας κε Fouzari» αφήνωντας ένα χαμόγελο να διαγραφεί στα χείλη μου. Ο κύριος Fouzari ακολούθησε χαμογελώντας και αμέσως το ύφος του σοβάρεψε και πάλι
«-Κε Petit σας έχω ετοιμάσει τον φάκελο που σας είπα
-Παρακαλώ κε Fouzari, μπορείτε να με λέτε Manu και να μου μιλάτε στον ενικό. Εξάλλου θα συνεργαζόμαστε για πολύ καιρό»
Η ανακούφιση στο πρόσωπο του ήταν έκδηλη
«-Λοιπόν, εδώ έχω τα αποτελέσματα των προηγ
-Farid, ας τα αφήσουμε αυτά για λίγο! Πες μου πρώτα μερικά πράγματα για σένα.
-Πολύ καλώς. Ξεκίνησα την καρίερα μου στους πάγκους των ομάδων το 1998 στην Sedan, όπου και παρέμεινα ως βοηθός προπονητή μέχρι το 2006. Μετά από μερικούς μήνες, τον Ιανουάριο του φετινού χρόνου ανέλαβα προπονητής στην βελγική Bertrix την οποία οδήγησα επιτυχώς στην τρίτη θέση της τέταρτης κατηγορίας. Αμέσως μετά δέχτηκα την πρόταση του κου Jean-Guy Wallemme ? του προκατόχου σας.
-Λοιπόν Farid, είμαι σίγουρος ότι θα έχουμε μια άριστη συνεργασία.
-Η ομάδα σκοπεύει να τελειώσει κάπου στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, εξάλλου και το υλικό μας δεν μας επιτρέπει κάτι παραπάνω. Εδώ είναι η βαθμολογία όπως είναι τώρα:
Image
-Δεν είμαστε αρκετά καλά, έτσι δεν είναι, Farid;
-Σίγουρα μπορούμε και καλύτερα Manu?Εδώ έχω τα αποτελέσματα των επίσημων αγώνων που έχουμε δώσει. Ο επόμενος αγώνας μας είναι με την Nimes.
Image
- Με μια πρώτη ματιά, η άμυνα μας δεν φαίνεται και πολύ καλή?
- Έτσι είναι Manu. Στην επίθεση μας βασιζόμαστε πολύ στον Pius N? Diefi, 32 ετών πρωην διεθνή με το Cameroon. Αυτή τη στιγμή είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας με 7 γκολ. Image Ο καλύτερος παίκτης μας είναι ο Yoann Bouchard, τερματοφύλακας, 30 ετών, Γάλλος, αλλά είναι τραυματίας και θα μείνει εκτός για περίπου ένα μήνα. Image Επόμενος παίκτης είναι ο Samy Houri, συμπατριώτης μου ?Μαροκινός- γρήγορο δεκάρι, 22 ετών, δανεικός από την St. Ettiene. ImageΑκόμα ένας παίκτης ο οποίος αξίζει αναφοράς είναι ο Pape Sarr, αμυντικό χαφ, πρώην διεθνής Σενεγαλέζος, 29 ετών. Image
-Πολύ ωραία η αναφορά σου Farid, πολύ επαγγελματική!
-Σε ευχαριστώ Manu. Ελπίζω όλα να πάνε κάλα.
-Όλα καλά θα πάνε Farid, μην ανησυχείς! Το μόνο που με προβληματίζει είναι το ότι δεν μπορούμε να κάνουμε μεταγραφές αλλά πιστεύω στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο να καλύψουμε λίγες από τις πολλές τρύπες?
-Manu, να με συγχωρήσεις αλλά θα πρέπει να φύγω, πήγε κιόλας 9 και με περιμένει η οικογένεια στο σπίτι για δείπνο.
-Ναι Farid, αλίμονο! Οι καφέδες κερασμένοι από εμένα»

Έτσι οι δρόμοι μας για απόψε χώρισαν? Αισθανόμουν αρκετά καλύτερα, μέχρι που ο Farid ανέφερε την λέξη οικογένεια?Ο άνθρωπος δουλεύει πολύ και φαίνεται, τουλάχιστον όμως έχει κάποιους στο σπίτι να τον περιμένουν, μια ζεστή αγκαλιά. Και στην τελική έχω καταλήξει μέσα μου, ενδόμυχα το γνωρίζω πολύ καλά, ότι αυτό που μετράει πάνω από όλα είναι η υγεία και η οικογένεια. Κι έτσι ακόμα ένα κορμί χανόταν στις σκιές των στενών δίπλα από τον Σηκουάνα?
Last edited by TritonXS3 on Sat Jul 19, 2008 12:31 pm, edited 1 time in total.
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εξαιρετικη αφηγηση, πραγματικα! Σαν να διαβαζω ενα καλογραμμενο βιβλιο :-) Κατι τετοιες ιστοριες ειναι που κανουν αλλα μελη να ξεκινησουν την δικη τους...

Καλη επιτυχια στην ομαδα -gioupi
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Α Παριιιιιιι κοντρέ λ' αμούρ....

Είσαι σε δύσκολη θέση και στα επαγγελματικά και στα προσωπικά....Λεφάκη έχουν στη Γαλλία,να σου πει δυο κουβέντες, ή θα ξεπαραδιαστείς από τα 090 της Ελλάδας;;
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Paul21(R)
Coach
Coach
Posts: 2594
Joined: Wed Sep 07, 2005 11:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: pAyLoS.R.21
twitter: PaulPotamias
Status: και το ξέρεις καλαααα ... ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΟΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΜΥΑΛΑΑΑ !!
Location: Αιγαλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαταπληκτικη αφηγηση μεχρι τωρα και σε αντιστοιχα επιπεδα φανταζομαι πως θα κυμανθει και ολη η ιστορια συνολικα!!!
Ο αριθμος των αναγνωστων σου αυξηθηκε κατα εναν και φανταζομαι θα αυξηθει κατα πολλους περισσοτερους στο μελλον...ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
T’estimo, Barça!
ΑΕΚΑΡΑ σε χιονια και βροχες ......
AEKERGO
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:36 pm
Football Manager της ομάδας: Αdelaide United
Αγαπημένη Ομάδα: AEK F.C.
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Απαιχτος :headbang:

Συνεχισε ετσι.... -diatakste
Να 'ταν ο υπνος για δουλεια, τα ονειρα αγγαρεια, μωρο μου στο κρεβατι σου να κανω υπερωρια
sindarta wrote:Κοίτα, από την στιγμή που δεν σπουδάζεις με δικά σου λεφτά αλλά υπάρχει μια οικογένεια κάπου που στερείται για να μπορείς εσύ να πηγαίνεις πανεπιστήμιο, τότε ναι, δουλειά σου είναι να σπουδάζεις και όχι να "περνάς καλά".
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πολυ ενδιαφέρουσα ιστορια. Συνεχισε ετσι
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να μαι και γω... Μπον σάνς από εμένα στα δύσκολα που διάλεξες, αλλά -θα το έχεις καταλάβει και εσύ- νομίζω οτι η γαλλία είναι η μεγαλύτερη σε παραγωγή ταλέντων στο φμ, αυτό τουλάχιστον διαπίστωσα κατά την παραμονή μου στη γαλλία και πιο συγκεκριμένα στον πάγκο της μισητής σου αντιπάλου...
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Petrominas wrote:Εξαιρετικη αφηγηση, πραγματικα! Σαν να διαβαζω ενα καλογραμμενο βιβλιο :-) Κατι τετοιες ιστοριες ειναι που κανουν αλλα μελη να ξεκινησουν την δικη τους...

Καλη επιτυχια στην ομαδα -gioupi
Συμφωνώ σε όλα με τον Μηνά.
Έχεις σκεφτεί να γίνεις συγγραφέας?
stavrosanole
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sun Dec 23, 2007 10:16 am
Football Manager της ομάδας: Pao, Xanthi
Αγαπημένη Ομάδα: anorthosi,ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φανταστική δουλειά συνέχεισε έτσι :!: :!: :!: :!: :!:
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ 1911
Η ιστορία μου με την Ανόρθωση μόνο στο fmgreece.gr
viewtopic.php?f=222&t=30010
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”