Ο Ξυπόλητος Πρίγκηψ

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε συ τί σερί είναι αυτό;;; :shock: :shock: :shock: :shock:

Πάμε μωρή ομάδα :drinking: :drinking:

Πολύ ωραία ιστορία.. 8)
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μου είσαι φοβερός , δυστυχώς εγώ δεν έχω πιάσει το κολάει για να γράψω καλή ιστορία!
Εσύ έχει ταλέντο και στην προπονητική και στην αφήγηση!

P.S.G!? Φυσικά όχι PARIS FC!!! Σαν κόντρα Barcelona-Badalona μου θυμίζει!!!!!

Άντε τρένο βλέπω και την επόμενη χρονιά!
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
@matthew21, Bob4, iraklara1908: Σας ευχαριστώ όλους πολύ
@Bob4: Κερδίζω απο τον Ιανουάριο...14 αγώνες σερί... :D
Ο ήλιος έμπαινε μέσα από τις γρίλιες, και λίγες δεσμίδες φωτός εστίαζαν στα μάτια μου. Θέλοντας και μη, έπρεπε να τα ανοίξω.Δίπλα μου αισθανόμουν μια παρουσία? «Manu, αγάπη μου, ξύπνα! Σου έχω ετοιμάσει πρωινό, το αγαπημένο σου.», είπε μια γνώριμη, ζεστή φωνή. Όλα έμοιαζαν σαν ένα όνειρο, όλα ήταν διαφορετικά. Το σπίτι ήταν πιο φωτεινό, πιο όμορφο, πιο αγνό.
Άνοιξα τα μάτια μου και κατευθύνθηκα στο μπάνιο. Το μπάνιο μύριζε ένα μεθυστικό άρωμα. Αφού πέρασα 10 λεπτά απολαυστικής προσωπικής περιποίησης, έκλεισα την πόρτα πίσω μου. Το άρωμα συνέχιζε να μυρίζει, να επεκτείνεται στο χώρο, να γίνεται ένα με το σπίτι μου.
Κατέβηκα αργά, αργά τις σκάλες, θέλοντας να απολαύσω την μυρωδιά αλλά και την ίδια την ζωή. Κάθε της στιγμή. Στην τραπεζαρία με περίμενε ένας δίσκος γεμάτος λιχουδιές. Περνώντας από τον καθρέφτη έριξα μια ματιά. Το βλέμμα μου ήταν γεμάτο από αυτοπεποίθηση και ευτυχία. Αυτός ναι, είναι ένας γαλήνιος άνθρωπος. Αυτό θέλω να είμαι, αυτό μου αρέσει να είμαι, και αυτό θα είμαι.
Δίπλα στον δικό μου δίσκο βρισκόταν ακόμη ένας. Πιο λιτός, λιγότερο περιποιημένος και φυσικά με λιγότερα φαγώσιμα. Στην καρέκλα βρισκόταν η σημερινή εφημερίδα. Την άνοιξα κι έφτασα σε μία σελίδα που με αφορούσε: «Σαν όνειρο» ήταν ο τίτλος του άρθρου. Το κείμενο έγραφε ότι ο πρόεδρος της Paris FC έβαλε ένα προσωπικό στοίχημα το οποίο και κέρδισε προσλαμβάνοντας εμένα. Κανείς δεν περίμενε ότι θα μπορούσαμε να πετύχουμε την άνοδο. Εδώ που τα λέμε, ούτε καν εγώ δεν πίστεψα κάτι τέτοιο. Πόσο δίκιο είχε ο Farid, όταν μου έλεγε να τον πιστέψω! «Η Paris με 2 γκολ του Henaini, κέρδισε την Louhans-Cuiseaux και κέρδισε επάξια το εισιτήριο για την Ligue 2. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Paris κέρδισε 14 σερί αγώνες πρωταθλήματος, από την 12η Ιανουαρίου, μέχρι και την 10η Μαϊου, σημειώνοντας εκπληκτικό ρεκόρ. Σε αυτό φυσικά συνέβαλλε η σημαντική μεταγραφική ενίσχυση του χειμώνα. Τώρα μένει να δούμε τι θα γίνει με τα συμβόλαια των παικτών, τις ενισχύσεις για την Ligue 2 και φυσικά με τον ίδιο τον Emmanuel Petit, ο οποίος φέρεται να είναι στο στόχαστρο πολλών ομάδων.»

Image

Image

Image

Image


Το διάβασμα μου διακόπηκε από την γνωστή ζεστή φωνή. Κατέβασα την εφημερίδα και αντίκρισα το αγγελικό της πρόσωπο. 20 λεπτά και μου είχε ήδη λείψει πάρα πολύ?
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σαρώνεις....!!! Και με την ομάδα και με την ιστορία.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο ρε Εμμάνουελ ... άξιζε αυτή η ιστορία να συνδυαστεί και με την άνοδο ....
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο ρε μεγαλε πολυ ωραιος!
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο μανού!!!

Συγχαρητήρια για την άνοδο!! Άντε πάμε να σαρώσουμε και τη league 2 με καλές μεταγραφές :-D
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Σας ευχαριστώ όλους για τα συγχαρίκια :D Θα προσπαθήσω να ανταποκριθώ και στην Ligue 2, αλλά πιστεύω πρώτος στόχος είναι η παραμονή και από του χρόνου το κοιτάμε για άνοδο
Σηκώνοντας το βλέμμα μου από την εφημερίδα, τα μάτια μου σκόνταψαν πάνω στην Laura, τη Laura Coufret, ιδιαιτέρα γραμματέα του Cortret. Αυτές τις μέρες περάσαμε υπέροχα, διασκεδάσαμε, γιορτάσαμε την άνοδο και τελικά ήρθαμε αρκετά κοντά.
Spoiler: show
Image
Και να, πόσο αστείο μοιάζει...Πριν λίγες μέρες ήμουν τόσο άσχημα ψυχολογικά που δεν πίστευα σε τίποτα θετικό, και τώρα είμαι πραγματικά άλλος άνθρωπος.
«Manu, μωρό μου πρέπει να φύγουμε», είπε. Και πόσο ωραία ακουγόταν?Ένιωθα γεμάτος. «Ναι, σε μισό λεπτό, έχω να δω κάτι χαρτιά Laura». Πήγα γρήγορα προς το γραφείο μου και άνοιξα το συρτάρι. Σύντομα βρήκα ένα στυλό που να γράφει και υπέγραψα εκείνο το χαρτί?Ναι εκείνο το καταραμένο το αίτημα διαζυγίου. Μέσα σε 2 λεπτά είχα βρει φάκελο και το είχα κλείσει μέσα. Πλέον όλα είχαν δρομολογηθεί.
Σε μισή ώρα βρισκόμασταν στο γραφείο μου και ρυθμίζαμε τις τελευταίες λεπτομέρειες για το κλείσιμο της χρονιάς. Έβγαλα το κινητό μου τηλέφωνο και σχημάτισα το αριθμό του Farid. «Έλα, Manu, μόλις θα σε έπαιρνα τηλέφωνο. Θέλω να βρεθούμε το μεσημέρι, να περάσω από το σπίτι σου;». Ο Farid ακουγόταν ανήσυχος και βιαστικός. Σεβόμενος την θέληση του, δέχτηκα. Εξάλλου είχαμε και σημαντικά πράγματα να συζητήσουμε.
Η ώρα πέρασε γρήγορα, ειδικά με την Laura στο γραφείο. Γυρίσαμε σπίτι μου το μεσημέρι και αφού πήραμε κάτι από ένα γνωστό εστιατόριο, ετοιμάσαμε το τραπέζι για να υποδεχτούμε τον Farid. Σύντομα χτύπησε και το κουδούνι και σηκώθηκα για να του ανοίξω.
Αφού καθίσαμε στο τραπέζι, ξεκινήσαμε να γευματίζουμε, και παράλληλα ξεκίνησε και η κουβέντα μας. «Λοιπόν, τι τρέχει με εσάς τους δύο;» ρώτησε ο Farid, για να λάβει από ένα χαμόγελο αμηχανίας. «Σ?το είχα πει μικρέ, δεν στο είχα πει; Το είχα καταλάβει από την πρώτη στιγμή. Πάντως, ειλικρινά χαίρομαι που είστε μαζί, το χρειαζόσασταν και οι δύο» συμπλήρωσε με βεβαιότητα. «Τώρα που είστε και οι δύο μαζί θα ήθελα να σας πω κάποια πράγματα. Αρχικά, το συμβόλαιο μου λήγει σε λίγες μέρες και αφού λύσουμε αυτό θα ήθελα να σας πω και κάποια άλλα θέματα που με απασχολούν.» Σχεδόν πριν τελειώσει την πρόταση του πήρα τον λόγο. «Farid δεν νομίζω να τίθεται θέμα συνεργασίας εδώ?Έχω ήδη εισηγηθεί για νέο συμβόλαιο στον Cortret και δεν νομίζω να κολλήσει κάπου. Εξάλλου είχαμε άψογη συνεργασία και θα συνεχίσουμε κι έτσι στο μέλλον.» Έτσι πριν καν τεθεί θέμα ανανέωσης είχε ήδη λυθεί? «Ωραία Manu απλά ήθελα να το λύσουμε, όσο το δυνατόν γρηγορότερα, ξέρεις μόλις πήρα και στεγαστικό δάνειο και με καταλαβαίνεις». Ο Farid χαμήλωσε το βλέμμα του. Κατάλαβα αμέσως ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, αλλά δεν ήθελα να τον πιέσω. Όταν θα είχε διάθεση θα μου μιλούσε ο ίδιος. Ούτως ή άλλως ήταν πολύ κλειστός χαρακτήρας και δεν θα ένιωθε άνετα μπροστά στην Laura.
«Λοιπόν Farid κάτι πρέπει να κάνουμε, πρέπει να ελαφρύνουμε το roster μας από αχρείαστους ποδοσφαιριστές. Λήγουν και πολλά συμβόλαια και περνάμε πλέον σε επαγγελματικό επίπεδο. Σκέφτομαι να αποδεσμεύσουμε γύρω στα 10 άτομα τουλάχιστον, ενώ ότι εισήγηση κάνεις θα την ακούσω όπως και να ?χει». Κάπως έτσι τελείωσε η συζήτηση μας με τον Farid. Τώρα πλέον μόνο ένα πράγμα είχα στο κεφάλι μου και δεν μου το έβγαζε κανείς. Διακοπές! Και ήταν ακριβώς ότι χρειαζόμουν?
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δώσε καμιά αύξηση στο farid, ολόκληρο στεγαστικό πληρώνει!! :wink:
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
@matthew21: Την πήρε την αύξηση, πήρε και καλό σύμβολαιο, όλα καλά για τον Farid...
28 Ιουλίου 2008

Η μέρα ξεκίνησε όπως συνηθίζεται τον τελευταίο καιρό. Η Laura είχε ετοιμάσει το πρωινό, φάγαμε και ξεκινήσαμε για την δουλειά. Στο πρόσωπο της είχα βρει ότι μου έλειπε αυτό το διάστημα. Σίγουρα δεν είμαι τόσο ερωτευμένος μαζί της όσο είμαι ακόμα με την Agathe ? ναι το ομολογώ, συνεχίζει να μου λείπει -, αλλά περνάω υπέροχα μαζί της. Σκεφτόμουν όλο αυτό το διάστημα τι είχαμε περάσει. Οι διακοπές στην Κορσική με τους Fouzari, τα βράδια στις πλατείες, τα πρωινά στα καφέ για πρωινό. Ωραίες στιγμές? Σίγουρα είναι πολύ διαφορετικά όλα αυτά από όλα όσα έκανα αυτά τα χρόνια. Πλέον δεν είμαι εξαρτημένος από κάτι, αν εξαιρέσεις βέβαια την εξάρτηση από την Agathe, και ελέγχω καλύτερα τα πάθη μου.
Αυτές οι σκέψεις χάθηκαν στην φασαρία του πλήθους. Γύρισα και κοίταξα δίπλα μου. Στεκόταν η Agathe, περπατούσαμε μαζί, μιλούσαμε, την ρώτησα για τον πατέρα της. Τελικά όμως η εικόνα της χάθηκε έτσι απλά, όπως εμφανίστηκε. Την θέση της πήρε η Laura η οποία με κοίταξε στα μάτια και με φίλησε. Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι έχει καταλάβει τι συμβαίνει τόσο καιρό, αλλά η Ιώβια υπομονή της την απέτρεπε να το συζητήσει.
Φτάνοντας στο γραφείο είχε έρθει το φαξ με την ανακοίνωση της συνεργασίας του συλλόγου με έναν ακόμη παίκτη. Η Laura έλειπε οπότε πήρα την πρωτοβουλία να αρχειοθετήσω εγώ το έγγραφο. Ανοίγοντας τον μεγάλο μπλε φάκελο με το λογότυπο της ομάδας, αντίκρισα αυτά:

Στο πρώτο κεφάλαιο βρίσκονταν οι αποδεσμεύσεις του συλλόγου, 15 στο σύνολο?
Spoiler: show
Image
Αμέσως μετά βρίσκονταν οι νέες συνεργασίες, 7 μέχρι τώρα?
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Image

Αφού άνοιξα τους συνδετήρες έβαλα μέσα το νέο έγγραφο
Spoiler: show
Image

Και αν όλα πάνε καλά θα προστεθούν 2 ακόμη. Το πρώτο μάλιστα είναι κλεισμένο και δεν πρόκειται να χαλάσει η συγκεκριμένη μεταγραφή?
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image

Έκλεισα το φάκελο και τον έβαλα στο σκονισμένο ράφι. Κοίταξα από το παράθυρο και σκεφτόμουν το δύσκολο έργο της χρονιάς. Οι μπουκς μας έδιναν πρώτο φαβορί για υποβιβασμό? «Δεν βαριέσαι, και πέρυσι έτσι δεν ξεκινήσαμε;», αναρωτήθηκα και κοίταζα τον καταγάλανο ουρανό. «Μια μέρα, θα φτάσουμε ψηλά?», προς το παρών όμως έχουμε τον αυριανό εκτός έδρας αγώνα με την Le Mans κι αν κρίνω από τα φιλικά?
Image
?θα έχουμε δύσκολο έργο. Έκλεισα την πόρτα βιαστικά, ενώ τα παπούτσια μου έκαναν θόρυβο στον διάδρομο για το γήπεδο?.Έχουμε δουλειά να κάνουμε?
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ρητζέν βλέπω κ γουστάρω... Να φανταστώ οτι τα παληκάρια έχουν ΡΑ>170 όλοι τους;;; Θα μάθουν δίπλα στον πετί σύντομα...
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιες μεταγραφες, και τα νεουδια πολυ καλα :)

Δεν σε βλεπω για υποβιβασμο...Mid-table finish ισως, και μπορει και ψηλοτερα...
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον Βενγκέρ και τα μωρά του μου θυμίζεις -gioupi -gioupi -gioupi

Α ρε και να σου βγουν οι μισοί απαυτούς,πάρτυ θα κάνεις -kavala


Καλή συνέχεια -diatakste
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Ήρθε η ώρα για τη συνέχεια της ιστορίας...Όσο για τους regens ήταν ότι καλύτερο μπορούσα να κάνω. Άμα βγούν, βγήκαν! :D
Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2008

Πόσο μ' αρέσει η πόλη τα μεσάνυχτα...Σε ηρεμεί ότι και να 'χεις. Βλέπεις τα φώτα που μοιάζουν με αστέρια, μόνο που είναι στη γη, μπορείς να τα φτάσεις, νιώθεις και εσύ μεγάλος... Σήμερα είχαμε ένα μεγάλο καβγά με την Laura. Τον πρώτο μεγάλο μας... Σε ορισμένα πράγματα έχει δίκιο, αλλά και πάλι πιστεύω ότι αντιδρά υπερβολικά. Ίσως είναι και η πίεση που νιώθει από την δουλειά και δεν την αφήνει να απολαύσει την ζωή. Εγώ τουλάχιστον τώρα δεν ανησυχώ, τα παίρνω όλα λίγο αψήφιστα. Μήπως θα έπρεπε να ανησυχώ;
Οι σκέψεις μου διακόπηκαν από τον κρύο ήχο της τηλεόρασης. Πλησίασα προς την οθόνη και άκουσα τα εξής: « Η Paris FC συνεχίζει την άσχημη πορεία της στην Ligue 2 και όλα δείχνουν ότι στο τέλος της σεζόν θα επιστρέψει πάλι στη National. Η πρόσληψη του πασίγνωστου Petit δεν φαίνεται να βοηθά στην Ligue 2. Την ανάλυση της αγωνιστικής εικόνας της Paris έχει αναλάβει ο Mathieu Arene, Mathieu;»
«Ευχαριστώ Jacqueline. H Paris FC λοιπόν, μπορεί να ενισχύθηκε σημαντικά το καλοκαίρι, αλλά πόνταρε σε μικρούς σε ηλικία παίκτες οι οποίοι κατά την γνώμη μου δεν κάνουν για την Ligue 2. Πραγματικά, έχω την εντύπωση ότι ο κατά τα άλλα συμπαθής, Emmanuel Petit, δεν κάνει για την Ligue 2. Τα κατάφερε καλά την περσινή σεζόν, αλλά φέτος είναι το νούμερο 1 φαβορί για υποβιβασμό και φαίνεται όλα να πηγαίνουν προς τα εκεί. Ας δούμε όμως μια επισκόπηση των αγώνων.
1η αγωνιστική:
Image

2η αγωνιστική:
Image

3η αγωνιστική:
Image

Coupe De La Ligue, 1ος γύρος:
Image

4η αγωνιστική:
Image

5η αγωνιστική:
Image

Coupe De La Ligue, 2ος γύρος:
Image

6η αγωνιστική:
Image

7η αγωνιστική:
Image

8η αγωνιστική:
Image

9η αγωνιστική:
Image


Coupe De La Ligue, 3ος γύρος:
Image

10η αγωνιστική:
Image

Και η βαθμολογία στην Ligue 2 όπως διαμορφώθηκε σήμερα το βράδυ:
Image


Έκλεισα την τηλεόραση απότομα. Με έχει ενοχλήσει αυτή η επίθεση εναντίον μας. Τι ζητάνε ακριβώς; Τι θέλουν; Τόσο πολύ τους πειράζει να βλέπουν κάτι νέο, κάτι πέρα από τα συνηθισμένα;
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14800
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Image

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ -gioupi -gioupi -gioupi
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”