Χαμένος στην Ιρλανδία.....

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1/6
Εκτός έδρας αγώνας με την Bray Wanderers
Με νίκη περνάμε 1η θέση στην βαθμολογία , ετοιμάζομαι να δω τον κόσμο μας στις κερκίδες , οι εφημερίδες λένε ότι μόνο φιλοξενούμενοι δεν θα είμαστε στο σημερινό ματσ... η ΠΑΕ πήρε 1.500 εισητήρια... που θα μας βάλουν ήθελα να ήξερα...


Στα αποδυτήρια

-Λοιπόν παλικάρια μου με νίκη περνάμε στην 1η θέση της βαθμολογίας και έχουμε 2 εντός έδρας για να ξεφύγουμε από τον 2ο , σε τι κατάσταση είμαστε?
-ΟΛΑ ΟΚ ΚΟΟΥΤΣ!
-Λοιπόν έχουμε και λέμε το σχήμα της ομάδας θα είναι 4-2-4 στην επίθεση και θα γυρίζει 4-4-2 στην άμυνα. Ξεκινάμε οι ίδιοι με το προηγούμενο ματσ , απλά θα παίξει ο Follan Δεξί εξτρεμ και Κορυφή Murphy και Purcell, Fergi με Whe στο κέντρο της άμυνα, θέλω γρήγορη κυκλοφορία στο πρώτο 20λεπτό μετά θα σας δώσω οδηγίες να πέσει ο ρυθμός για λίγα λεπτά να πάρετε ανάσες...
ΦΥΓΑΜΕ ΓΕΡΑΑΑΑΑΑΑ

You never walk alone...

http://youtube.com/watch?v=WOyLdi33BiQ
Mία δύσκολη ΝΙΚΗ ! ΑΛΛΑ ΝΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΟΙ!!!
Image

Ήρθαν κι'άλλες νίκες στις επόμενες αγωνιστικές!
Image
Image
Βαθμολογία
Image
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Escobar_Lives wrote:Έλα μωρή τριφυλλαρα!!!!
Πάμε δυνατά φιλέ στον δεύτερο γύρο, ώστε τον μάιο να πίνουμε guinness μες απ την κούπα!!!! :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:
Έχει πολλές αγωνιστικές το πρωτάθλημα αλλά δεν μασάμε!!! θα πιούμε σίγουρα!!! (το ελπίζω δηλαδή!
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

15/6
Μεγάλος αγώνας σήμερα μέσα στην έδρα της Drogheda united , η ομάδα μας είναι outsider , εάν κερδίσουμε και σήμερα αποκτάμε αβαντάζ ψυχολογίας. Το αρνητικό της υπόθεσης είναι ότι δεν έχουμε τον κόσμο στο πλευρό μας , διότι δεν μας έδωσαν εισητήρια...
Στα αποδυτήρια επικρατούσε μία καλή ατμόσφαιρα και οι παίκτες όλοι ήταν έτοιμοι για την πρόκληση , θέλουμε την ρεβάνς , διότι χάσαμε στην έδρα μας!


-Ομάδα έτοιμοι? ΘΕΛΩ ΝΙΚΗ ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ! Ρεβάνς και μόνο!
ΕΜΠΡΟΣ!


Η Νίκη 1-3 ήταν κάτι που δεν περίμενα να έρθει ,αυτά που μας ξαφνιάζουν είναι και τα θετικά , ελπίζω να μην κάνουμε καμμία γκέλα... στις επόμενες αγωνιστηκές.
Image

Στην εφημερίδα των οπαδών μας ΤΗIS IS ROVERS ο εθνουσιασμός του κόσμου για την ομάδα και ο προβληματισμός για την διοίκηση ήταν φανερός.
Image
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΑΤΑΡΑ ΤΙ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!??!?!?
Image
ΑΙΣΧΟΣ ΠΡΟΔΩΣΙΑ ΑΡΚΟΔΕΪΔΕΣ!!!!
Image
16 αγωνιστικές απομένουν και οι 2 φορμαρισμένοι επιθετικοί μου τραυματίστηκαν λες και έγινε επίτιδες... Καλή ήταν η πρώτη θέση... Το πιστεύω ότι θα την ξανακατακτήσουμε!!!
Image

Ευτυχώς ήρθε 1 Ιουλίου και έρχονται οι παίκτες που κλείσαμε.

1 Ιουλίου
Η Shamrock Rovers ανακοινώνει την απόκτηση των
Βούλγαρων Ivanov Georgi (MC) , Veli Sunay (MRC) , Shutev (AMC Ταλέντο) , επίσης τον Αργεντίνο Pablo Paz (DRC-DMC) και ο Βόρρειο Ιρλανδό Mark McAllister (ST) , με ελεύθερες μεταγραφές!

Είμαι ικανοποιημένος , δικές μου επιλογές ,όχι οι καλύτερες αλλά θα βοηθήσουν , διψάω για πρωτάθλημα , για τίτλους και διακρίσεις...

4 Iουλίου
Η Shamrock Rovers ανακοινώνει την απόκτησητου Βραζιλιάνου Tovar από την Cruizeiro έναντι του ποσού των 3.000ευρώ( -podilataki )
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαρά στο κουράγιο σου!!! Καλή τύχη!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από τις 2 αποτυχίες ήρθε μία τρίτη 1-1 εκτός έδρας με την Sligo Rovers , δεν απογοητεύομαι όμως , ακόμα πιστεύω ότι θα πετύχω...
Ο Τύπος με κατέκρινε... αλλά δεν μασάω ρεεεε είμαι ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΣ εγώ!!!


Image


Την επόμενη μέρα η εφημερίδα των οπαδών με στήριξε!!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
Image

Μετά από την στήριξη των οπαδών ήρθε το μεγάλο αποτέλεσμα!!! Νίκη επί της πρωτοπόρου Derry και ξανά η ομάδα μας στην 1η θέση!!!

Image
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ!!!
Image
Η 5 πρώτοι της βαθμολογίας
1.Shamrock Rovers 40 points
2.Dorgheda united 40 points
3.Derry City 40 points
4.Bohemians 33 points
5.Galway United 33points

ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΖΩΝΤΑΝΟΙ , ΣΤΗΝ ΣΚΗΝΗ , ΣΑΝ ΡΟΚ ΣΥΓΚΡΩΤΗΜΑ!!!
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν καταλαβα γιατι δεν σου αρεσει που η Shamrock ειναι αδελφια μας.Τι δηλαδη επειδη δεν εχει ο Ηρακλης κατι αναλογο...?Τεσπα καλη συνεχεια!!!
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

paixtaras wrote:Δεν καταλαβα γιατι δεν σου αρεσει που η Shamrock ειναι αδελφια μας.Τι δηλαδη επειδη δεν εχει ο Ηρακλης κατι αναλογο...?Τεσπα καλη συνεχεια!!!
Off topic
Πως δεν μου αρέσει ? :) Είδη την γούσταρα αυτήν την ομάδα μόνο από τα βιντεάκια που είδα στο youtube , επίσης ο ΗΡΑΚΛΗΣ έχει αδελφοποιηθεί με 2 σωματεία την Hercules Alicante 2η Ισπανίας και την Hercules Almelo στην Premier Ολλανδίας.

Τρένο πάει η ομαδάρα!!! Δεν έχω πρόβλημα που είστε αδελφοποιημένοι , για πλάκα το έγραψα :D



23/7
Βγήκα μία βόλτα στην πόλη , αμέσως μετά την προπόνηση , ωραία βραδιά και τα φώτα στο κέντρο του Δουβλίνου είναι τρέλα!

Image

Αύριο έχουμε αγώνα με την Cork City , ο κόσμος που με βλέπει μου λέει καλή επιτυχία για την ομάδα και για εμένα... Με ένα χαμόγελο τους ευχαριστώ αλλά τους θέλω αύριο στο γήπεδο , αχ να γίνει το δικό μας γήπεδο σκέφτηκα , να παίζουμε στο σπίτι μας...

Χτυπάει τηλέφωνο....

-Ναι?
-Έλα Μάριε ο πρόεδρος είμαι
-Ορίστε πρόεδρε πέσμου
-Θέλω να σου πω ότι αύριο θα έρθω στο γήπεδο .
-Ωραία πρόεδρε χαίρομαι που θα έρθεις να μας δεις τα λέμε
-φιλάκια

-ksilo Ε ρε σούτια που θα φάει από τους οργανωμένους... χΑχΑχΑχΑ όπως είχε φάει ο Σαρή στο ντου της αυτόνομης στα γραφεία της ΠΑΕ... πω θα ρίξουμε γέλιο...

Tην ημέρα του αγώνα... δώσαμε όρκο νίκης για τον κόσμο...


http://www.youtube.com/watch?v=wB-3tXlzEO0

μεγάλη νίκη , τεράστιος κόσμος!!!
Image
http://www.youtube.com/watch?v=wB-3tXlzEO0

Στην επόμενη αγωνιστηκή όμως χάσαμε 4-1... εκτός έδρας Galway με ίδιες φάσεις και στατιστικά... -toixos2 -toixosmesh
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1/8

Ξύπνησα στις 7 από την πόρτα που χτυπούσε , σηκώνομαι να ανοίξω και βλέπω τον καθαριστή του γηπέδου της ομάδας , ήρθε να μου πει κάτι που άκουσε την ώρα που καθάριζε τα γραφεία του γηπέδου ,άκουσε έναν διάλογο του προέδρου προς κάποιον άγνωστο...
<<καλημέρα και συγνώμη για την ενόχληση αλλά ήρθα άρον άρον γιατί σε συμπαθώ νεαρέ προπονητή>>.
Συνέχισα να τον κοιτάω όλο απορία και του λέω <<μπες κάθισε , σαν το σπίτι σου>> , συνέχιζα να μην καταλαβαίνω , λόγω ύπνου... χωρίς καφέ ... με 2 ώρες ύπνο , άντε βγάλε συμπέρασμα...
<<Σας ακούω>> του λέω , πίνω μία γουλιά καφέ και περιμένω να δω τι θα μου πεί... <<δεν θα το πιστέψετε αλλά άκουσα τον πρόεδρο να μιλάει με έναν τύπο και να μιλάει για 2 στημένα ματσ>> μου είπε την ιστορία , ότι εκεί που καθάριζε άκουσε καθαρά , τον ρώτησα αν ήταν σίγουρος... και για πια ματσ έγινε η δολοπλοκία... <<Δεν γνωρίζω νεαρέ>> μου λέει , <<Ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά πιστεύω ότι δεν ακούσατε καλά>> του είπα και τον πήγα μέχρι την πόρτα , όπου έφυγε...
Εκείνη την στιγμή προβληματίστηκα , για ποιον λόγο? Πόσα θα πήρε? ΤΟΣΟ ΜΠΙΜ είναι πια? , είπα να του τηλεφωνήσω αλλά το ξανασκέφτηκα και λέω άσε... στο τέλος της χρονιάς θα κάνουμε ταμείο... Ελπίζω να μην έκανε κανένα λάθος...


Εκτός έδρας εύκολο ματσ κερδίσαμε 0-2 με μέτρια εμφάνιση...
Image
Άλλη μία νίκη , με άσχημη εμφάνιση...
Image
Νίκη επίσης 2-1... Καλή εμφάνιση
Image

25/8
Σκέφτομαι ότι 3 στα 3 , καλά πάμε συνεχίζουμε πρώτοι , μέτριες εμφανίσεις , δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί...

Ήττα 3-0 από την μετριότατη Bohemians
Image
εμείς? Άθλιοι o Rice το δεξί μπακ έδωσε 3 φορές την μπάλα στους αντιπάλους και είχε απόδοση 3...,κόκκινη στον McAllister για θέατρο... ούτε καν κίτρινη...
Δίκιο είχε ο Γέρος ή απλά ήταν μία σύμπτωση...?


2 Νίκες ...

Image
Image


Τα υπόλοιπα ματσ...
Image

Χάσαμε το πρωτάθλημα και στην συνέντευξη τύπου ο πρόεδρο δήλωσε επιτυχία την παραμονή... Τελικά ο τύπος είναι μαφιόζος...
3 τελευταίες αγωνιστηκές 2 ήττες 1 νίκη και χάσαμε το πρωτάθλημα... Τώρα κατάλαβα , είχε δίκιο... Ο Ράις πάλι έκανε το θαύμα του , μαζί με τον Τερματοφύλακα... , Όπως στον ΗΡΑΚΛΗ που στήνανε τους τελικούς και τις τελευταίες αγωνιστηκές του πρωταθλήματος στο ΠΟΚ...
Ο Χαλιαμπάλιας (Δεξί Μπακ) και ο Φανάρας (Τερματοφύλακας) , αχ και εγώ που νόμιζα ότι θα δουλέψουμε αγνά και καθαρά...


Τελική Βαθμολογία Σημετοχή στο Ίντερτότο.
1)Derry City 70
2)Bohemians 69
3)Shamrock Rovers 68


Κρίμα...
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κρίμα... :(

ΟΥΕΦΑ μπορείς να μπεις;;;Το πιστεύεις;;; :?


Κοίτα,του χρόνου ΖΗΤΑΜΕ ΤΙΤΛΟ :wink: :P
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bob4 wrote:Κρίμα... :(

ΟΥΕΦΑ μπορείς να μπεις;;;Το πιστεύεις;;; :?


Κοίτα,του χρόνου ΖΗΤΑΜΕ ΤΙΤΛΟ :wink: :P
Αν έρθει ο Flachi και 1 μπακ καλό που προσπαθώ να πάρω ,με μία προσητή κλήρωση θα το παλέψω... Πάντος δύσκολο πρωτάθλημα το Ιρλανδέζικο , γιατί παίζουμε 4 γύρους και All Irland Cup , League Cup , ένα κύπελλο ακόμα...

Την επόμενη χρονιά ψάχνω να φτιάξω ένα 3-3-4 για να παίζω φουλ επίθεση , πιστεύω το έχουμε το πρωτάθλημα , με κάποιες προσθήκες στο ρόστερ


-kavouras
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

31 Δεκεμβρίου 2007

Επιτέλους πίσω στην Πατρίδα , άχ Ελλάδα!!! Πήγα Θεσσαλονίκη στο πατρικό μου σπίτι και γιορτάζω με την οικογένεια μου την πρωτοχρονιά και το νέο έτος , ένα σπίτι γεμάτο αναμνήσεις...
Μετάλια στον τοίχο από αθλητικές μου διακρίσεις , φωτογραφίες... και κάπου στο παιδικό μου δωμάτιο η φωτογραφίας μίας γυναίκας...
Ήταν η φωτογραφία της Αφροδίτης , την οποία την θυσίασα στον "βωμό" του ονείρου μου...
Τι κάνει...? Αναρωτήθηκα , που να βρίσκεται τώρα?
Σκεφτόμουν να την πάρω τηλέφωνο να δω τι κάνει αλλά δεν είχα την δύναμη να την ακούσω...
Την άφησα πίσω , ενώ είχαμε ορκιστεί ότι δεν θα αφήσουμε ο ένας τον άλλον ποτέ...
Ενθουσιασμός... Έρωτας...
<<Μάριε!!>> με φώναξε η μητέρα μου από το σαλόνι ,<<έλα ήρθε κάποιος να σε δει>> ...
<<έρχομαι!!>> είπα και σηκώθηκα... να δω ποιος ήταν...
Πήγα στο σαλόνι και είδα αυτήν... έμεινα παγωμένος κοιτόντας τα όμορφα πράσινα της μάτια και παράλληλα έβλεπα σε ασπρόμαυρες σκηνές τις στιγμές μας να περνάνε γρήγορα μπροστά από τα μάτια μου...
Αφού μπήκε ξανά η ψυχή στο σώμα μου και απέκτησα τον έλεγχο , της μίλησα... <<Μου έλειψες>> και την αγκάλιασα σφυχτά << και εμένα>> μου είπε με δάκρυα στα μάτια...
Έπειτα την πήρα από χέρι και φύγαμε έξω , μείναμε οι 2 μας και της είπα πως είναι η ζωή στην Ιρλανδία , τα νέα μου και ξανασμίξαμε...

Image



2 Ιανουαρίου 2008

Είχα τηλεφώνημα από τον πρόεδρο να μου πει ότι τα οικονομικά της ομάδας βρίσκονται σε καλό δρόμο , εγώ χάρηκα και άρχισα να παίρνω τηλέφωνα στους Scouters και Managers για να μου πουν αν βρήκαν κανέναν καλό παίκτη... <<Καλησπέρα Steffen έχουμε τίποτα?>> του είπα <<Sorry Mario δεν έχουμε>> , γκαντεμιά , έτσι προσπάθησα να βρω εγώ από μόνος μου , είχα είδη βέβαια κάτι κατά νου...

4 Ιανουαρίου 2008
Η Shamrock Rovers ανακοινώνουν την απόκτηση των Βραζιλιάνων με ισπανικό Διαβατήριο
Rogerinho από την ομάδα του Ηρακλείου
Demetrius με ελεύθερη μεταγραφή


Αυτούς τους παίκτες τους έκλεισα από την πρώτη στιγμή που ήρθα στην Ελλάδα.

5 Ιανουαρίου 2008
Τα Γεννέθλια μου...

Το Σπίτι ήταν γεμάτο από αγαπημένα πρόσωπα , φίλοι , φίλες , συγγενείς και η οικογένεια μου , είδα τους φίλους μου που είχα να δω 1 χρόνο , θα ήθελα να έρθουν μαζί μου στην Ιρλανδία... αλλά παντρεύτηκαν και έχουν οικογένειες , που να τους πάρεις από εδώ?
Σε κάποια φάση πήρα την Αφροδίτη και την πήγα λίγο μέσα στο δωμάτιο , ένιωθα έτοιμος για μία μεγάλη κίνηση , άσχετα αν είμαι ακόμα 25χρονών... Πιστεύω ότι έζησα πολλά μαζί της...
Καθίσαμε και της είπα να με παντρευτεί και να έρθει μαζί μου στην Ιρλανδία... , ένα χαμόγελο μου έριξε με φίλησε και είπε <<Μαζί σου παντού , δεν θα αντέξω άλλο μόνη>>(πολύ μελό αλλά ο Φίλος Emanuel Petit στην άλλη ιστορία μου έδωσε έμπνευση!!!)
Της είπα <<Αστέρι μου άυριο φέυγουμε στις 7 πρέπει να είμαι Δουβλίνο , ξεκινάει η προετοιμασία...>> , Αγκαλιαστίκαμε και χαθήκαμε στο πάρτη.

7 Ιανουαρίου 2008

Μόλις έφτασα Δουβλίνο έκλεισα Δυνατά φιλικά για να ενισχύσω την οικονομική κατάσταση και να φέρω τον κόσμο στο γήπεδο , τα φιλικά προετοιμασίας ήταν τα εξής
Image

Δύσκολα μεν αλλά θα κερδίσουμε πολλά...
Βέβαια όλοι Ξαφνιάστηκαν...
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αποτέλεσματα φιλικών προετοιμασίας
Image


Μεταγραφές
Baker Nicholas
Geovanni - Villa Rio 16k
Marcio Abreu - Chernomorets Burgas 18k
Mauricio Chaves - Cruzeiro(RS) 85k
Bozhilov Georgi - Chernomorets Burgas 80k
Kostadinov Vladimir - Rilski sportist 20k
Total 220k

27 Φεβρουαρίου 2008

Ξύπνησα πρωί , σε 2 μέρες αρχίζει το πρωτάθλημα , για καλή μας τύχη το ματσ είναι εντός έδρας με την νεοφώτιστη Finn Harps , μία ομάδα χωρίς ιδιαίτερη δυναμική...
Ελπίζω η ομάδα να δείξει επίπεδο και να τελιώσει τον αγώνα από την αρχή.

Κάθομαι και πίνω τον καφέ μου στο σαλόνι με την Αφροδίτη δίπλα δίπλα , χτυπάει το τηλέφωνο μου , το σηκώνω και ακούω την φωνή του προέδρου... <<Μάριε Καλημέρα>> πω... τι θέλει αυτός 9 το πρωί , <<θέλω να σου ευχάριστα νέα>> μου λέει , και έτσι χαμογελάω λίγο , <<σε ακούω πρόεδρε>> του λέω και περιμένω , << Τον κλείσαμε!!! τον παικταρά!!!>> μου λέει γεμάτος ενθουσιασμό , αρχίζω και πιστεύω πως και ο ίδιος επιτέλους ξύπνησε και ασχολείται με την ομάδα , το Budget που μου έδωσε δεν ήταν και άσχημο 80.000ευρώ με abjust Budget , όπου έφτασε κοντά στις 200.000ευρώ.
<<Ωραία και πότε θα είναι εδώ??>> τον ρωτάω , <<Αύριο το μεσιμέρι>> μου λέει και με χαιρετάει.
Με ρωτάει η Αφροδίτη , πως και με πήρε τηλέφωνο , την απαντάω ότι πήραμε έναν καλό παίκτη , την φιλάω της έσφυξα το χέρι και σηκώθηκα να ετοιμαστώ , για να κατέβω στο γήπεδο για την πρωινή προπόνηση στις 10.

28 Φεβρουαρίου 2008


Η Shamrock Rovers ανακοινώνει την απόκτηση του βούλγαρου επιθετικού Aleksandar Metodiev
για 3.000 ευρώ από την ομάδα της Pirin.
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

4 Μαρτίου 2008

Σηκώθηκα ξανά πρωί για να πάω στην κλασική πρώτη συνέντευξη τύπου πριν την πρεμιέρα.
Καθώς οδηγούσα την μηχανή (honda Varadero 1000cc -gioupi ) και πήγαινα προς το γήπεδο σκεφτόμουν την περσινή χρονιά τέτοιον καιρό , την κατάσταση της ομάδας , το μηδενικό budget και το τώρα... δυνατό budget καλές μεταγραφές 1000διαρκείας , ενώ πέρυσι είχαμε 500.

Έφτασα στο γήπεδο , κόσμος παντού , συνθήματα για την ομάδα!
Μπήκα μέσα έκατσα και άρχισαμε τις δηλώσεις...

Σας καλημερίζω όλους δεν θα πω πολλά γιατί έχουμε και προπόνηση.
Η ομάδα προχωράει σε ένα βατό μονοπάτι οικονομικής και αγωνιστικής σταθερότητας.
Οι ποδοσφαιριστές έχουν τις καλύτερες συστάσεις για τα δεδομένα του πρωταθλήματος μας και πιστεύω θα ανταποκριθούν εξ-ολοκλήρου , πιστεύω ότι του χρόνου τον Δεκέμβριιο αυτά τα παλικάρια θα με δικαιόσουν με την κατάκτηση του πρωταθλήματος!
Στην πρεμιέρα θα αγωνιστούμε για την νίκη και μόνο , γι'αυτήν την ομάδα και το Χ είναι αποτυχία.
Σας Ευχαριστώ όλους που βρίσκεστε κοντά στην ομάδα και σε εμένα γεια σας.


Νίκη στην πρεμιέρα και με το δεξί στο πρωτάθλημα
Image

Τώρα στην αναμονή για την κλήρωση του All Ireland Cup , ελπίζω να έχουμε καλή κλήρωση
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

8 Μαρτίου 2008

Βλέπω στην τηλεόραση την κλήρωση με την ομάδα , μόλις τελιώσαμε την πρωινή προπόνηση
Ο όμιλος μας είναι δυνατός αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε!
<<Παίδες σας θέλω έτοιμους και δυνατούς για όλα!!>>

Image

Στις 10 του μήνα παίξαμε με την Glentoran εντός έδρα και την κερδίσαμε 4-2 ,σε 2 μέρες παίζουμε εκτός έδρας με την Glentoraν ελπίζω να κερδίσουμε ξανά και να κάνουμε τον κόσμο μας χαρούμενο!
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”