Με κεκτημένη ταχύτητα...

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Post Reply
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Είναι η πρώτη μου ιστορία,θα προσπαθήσω να την κάνω όσο καλύτερη μπορώ...

11 Σεπτεμβρίου 2006

Είναι μια δύσκολη απόφαση. Πώς να σταματήσω να κάνω αυτό που μ? αρέσει τόσο πολύ? Πρέπει να το κάνω όμως? Τώρα που είμαι ακόμη ανταγωνιστικός? Ακόμα στην κορυφή. Είναι η τελική μου απόφαση. Μετά τον τελευταίο αγώνα της χρονιάς σταματάω?

Την επόμενη ημέρα όλες οι εφημερίδες είχαν στην πρώτη τους σελίδα το γεγονός. Το τέλος της καριέρας ενός απ? τους μεγαλύτερους- αν όχι τον μεγαλύτερο-οδηγούς της Formula 1.

Και μετά? Τι θα κάνω? Θα κάθομαι παρακολουθώντας τους αγώνες ως θεατής? Έξω απ? τη δράση? Δεν γίνεται? Δεν μπορώ? Πρέπει να βρω κάτι άλλο. Θα το σκεφτώ όσο κάνω τις διακοπές μου? Πρέπει να ξεκουραστώ. Πολύ καιρό? Η πίεση ήταν μεγάλη στους αγώνες. Χρειάζομαι πολλή ξεκούραση?

20 Ιουνίου 2007

Χτυπά το τηλέφωνο?

- Michael Schumacher, παρακαλώ?
- κ. Schumacher. Χαίρομαι τόσο πολύ που σας μιλάω. Ξέρετε είμαι πολύ μεγάλος θαυμαστής σας?Ονομάζομαι Dirk Grabow. Είμαι ο πρόεδρος της ποδοσφαιρικής ομάδας Hansa Rostock. Όπως ίσως γνωρίζετε, η ομάδα δεν βρίσκεται στην καλύτερη κατάσταση και προσπαθούμε να βρούμε ανθρώπους που μπορούν να μας βοηθήσουν. Τόσο αγωνιστικά, όσο και οικονομικά. Σας έχω δει να αγωνίζεστε σε φιλανθρωπικά παιχνίδια. Μπορεί να μην είστε φοβερός παίκτης, αλλά τα βασικά τα ξέρετε. Επιπλέον η παρουσία σας στην ομάδα θα προσέλκυε πολλούς χορηγούς, κάτι που έχει μεγάλη ανάγκη η ομάδα. Πολύς κόσμος θα έρχεται στο γήπεδο για να σας δει να αγωνίζεστε. Τι λέτε λοιπόν? Θέλετε να αγωνιστείτε στην ομάδα μας?
- Λοιπόν, κοιτάξτε κύριε Grabow. Δεν είμαι ποδοσφαιριστής. Δεν νομίζω ότι μπορώ να αγωνιστώ σε ομάδα, πόσο μάλλον σε τόσο υψηλό επίπεδο και ειδικά σε αυτή την ηλικία. Θα το σκεφτώ καλύτερα όμως και θα σας απαντήσω σε λίγες μέρες?
- Θα περιμένω εναγωνίως κ. Scumacher?

Πρόταση από ποδοσφαιρική ομάδα? Από πού κι ως πού? Πώς θα μπορέσω να σταθώ ως ποδοσφαιριστής?? Όχι, δεν γίνεται?Θα απορρίψω την πρόταση?

Λίγες μέρες μετά?

- Michael Schumacher, παρακαλώ?
- Γεια σας κύριε Schumacher, o Dirk Grabow είμαι. Θα μου πείτε την τελική σας απόφαση?
- Λοιπόν κ.Grabow, το σκέφτηκα πολύ? Θα σας απαντήσω με μία αντιπρόταση: Θα δώσω χορηγία στην ομάδα 2 εκ. ευρώ τον χρόνο με μία προϋπόθεση? Θα γίνω ο προπονητής της ομάδας? Σε περίπτωση αποτυχίας, δηλαδή υποβιβασμού, θα αποζημιώσω την ομάδα με επιπλέον 1,5 εκ. ευρώ.
- κ. Schumacher? Φυσικά και δέχομαι. Σας περιμένω αύριο στα γραφεία της ομάδας για τις υπογραφές?


Off Topic:
Θα γράφω όσο πιο συχνά μπορώ.Δεν έχω αρχίσει ακόμα το save και θα μου πάρει πολύ χρόνο να παίζω και να γράφω ταυτόχρονα.Να είστε επιεικείς...
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και δεν συμπαθω καθολου μα καθολου τον Σουμαχερ, καλη επιτυχια -gioupi
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σ'ευχαριστώ μεγάλε...
Πριν αρχίσω είχα σκεφτεί δύο πράγματα.Είτε θα άρχιζα με Χάνσα ως Σουμάχερ, είτε με Βασιλεία ως Ρότζερ Φέντερερ.Τελικά διάλεξα το πρώτο,γιατί ο Μιχάλης είναι μεγάλη λατρεία...
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή συνέχεια φίλε...!!!
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

24 Ιουνίου 2007
Υπέγραψα το συμβόλαιο και ο πρόεδρος μου μίλησε για τους στόχους της ομάδας?

Image


Στη συνέχεια ακολούθησε η γνωριμία με τους παίχτες.

Image

Καλούτσικο ρόστερ, θα χρειαστεί ενίσχυση?

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

Roque J?nior
Spoiler: show
Image
Αναμένεται να βοηθήσει αρκετά στην άμυνα. Ξεκινάει ως τρίτη επιλογή, πίσω από Sebastian και Orestes.

Amaury Bischoff
Spoiler: show
Image
Αρκετά νέος σε ηλικία, θα πάρει όμως αρκετές ευκαιρίες. Ήταν στην transfer list της Werder.

Mat?as Almeyda
Spoiler: show
Image]
Άλλο ένα αμυντικό χαφ. Με την εμπειρία του αναμένεται να μας βοηθήσει στο χώρο του κέντρου.

Alejandro G?mez
Spoiler: show
Image
Η αδυναμία μου. Θα αναλάβει τη θέση μπροστά από τα αμυντικά χαφ. Αρκετά νέος και άπειρος, όμως στηρίζω πολλά πάνω του?

Αποκτήθηκαν και τρεις δανεικοί από την Leverkusen (χωρίς option αγοράς).

Karim Haggui
Spoiler: show
Image
Κεντρικός αμυντικός σε πολύ καλή ηλικία.

Michal Papadopoulos
Spoiler: show
Image
Θα είναι back up στην αρχή?

Pirmin Schwegler
Spoiler: show
Image
Κι άλλο αμυντικό χαφ. Θα χρειαστούμε αρκετούς παίχτες εκεί, καθώς ο Beinlich είναι 35 και ο Almeyda 33.

Συνοπτικά, τα αποτελέσματα των φιλικών.

Image


Το σύστημα που σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω?

Image

4 Αυγούστου 2007

Η μέρα του πρώτου επίσημου αγώνα μου έφτασε. Αντίπαλος μας είναι η Osnabr?ck. Θέλουμε να κάνουμε καλή πορεία στο κύπελλο. Η νίκη είναι μονόδρομος.

Image

Τα καταφέραμε απέναντι σε έναν σαφώς πιο αδύναμο αντίπαλο.

Σε μία εβδομάδα αρχίζει το πρωτάθλημα. Φιλοξενούμε την Στουτγκάρδη. Νιώθω όπως ένιωθα πριν από το πρώτο μου αγώνα με την Benetton.

Τραυματίστηκε ο Gomez. Θα χρειαστώ έναν ακόμη παίχτη για τη θέση του. Γίνονται προσπάθειες για τον Marko Marin της Gladbach.

Οι μεταγραφές μέχρι τώρα:

Image

Δεν νομίζω να έχει παράπονο ο πρόεδρος... -kavouras
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίες οι μεταγραφές αλλά από τις εισπράξεις των άλλων μεταγραφών θα μπορούσες να πάρεις ένα ακριβό και καλό παίχτη...
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άλλες 3 μεταγραφές για την σωτηρία μας?

Marko Marin
Spoiler: show
Image
Πολύ ελπιδοφόρος μέσος, που αναμένεται να βοηθήσει και βραχυπρόθεσμα?

Adigun Salami
Spoiler: show
Image
Επίσης ελπιδοφόρος, έχει πολύ μέλλον.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ?
Spoiler: show
Image
Θα είναι ο ηγέτης και πρέπει να καθοδηγήσει και τους άλλους...

11 Αυγούστου 2007

1ο ματς πρωταθλήματος με την Στουτγκάρδη. Πολύ δύσκολο παιχνίδι με την περσινή πρωταθλήτρια?

Image

Το παλέψαμε μέχρι το τέλος αλλά δεν αντέξαμε.

Off Topic:
Θα έγραφα κι άλλο, αλλά θα συνεχίσω αύριο.Πάω να δω Τσου Λου...
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

18 Αυγούστου 2007

Μας υποδέχονται Αμανατίδης και Κυργιάκος?

Image


Είχαμε το προβάδισμα μέχρι το 75, αλλά καταρεύσαμε?

25 Αυγούστου 2007

Ντέρμπι στην έδρα μας. ΠΡΕΠΕΙ να νικήσουμε!

Image

Ρε Ενρίκο, ρε αγόρι μου γλυκό, πάνω του πας και το βαράς??? Αν δεν είσαι σίγουρος να μην ξαναεκτελέσεις πέναλτι? Πολύ δύσκολα τα πράγματα?

1 Σεπτεμβρίου 2007

Μέσα στο Γκεζελκίρχεν δεν μπορούμε να διεκδικήσουμε και πολλά?

Image

Κι όμως δεν ήμασταν καθόλου κακοί.11 σουτ είχε η Σάλκε,10 είχαμε εμείς. Πρέπει να ανησυχούμε για την αναποτελεσματικότητα μας?
O Modric πρέπει να βρεί τον καλό του εαυτό,όπως και ο Κερν που δεν έχει αποδώσει ακόμα τα αναμενόμενα.
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε πήρες τα αποτελέσματα που ήθελες...δε πειράζει όμως...νομίζω πως στη Γερμανία το ξεκίνημα είναι λίγο δύσκολο από ότι έχω δει και εγώ...
Modric θα βοηθήσει πολύ και Marin πολύ καλός για το μέλλον!!!
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά σόρι που αργώ,αλλά λόγω της δουλειάς δεν προλαβαίνω να παίξω fm.Λογικά όμως αύριο θα συνεχίσω...
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την τελευταία μέρα των μεταγραφών ο πρόεδρος πούλησε τον Tim Sebastian στην Στουτγάρδη για 3.8 εκ. ευρώ χωρίς να με ρωτήσει. Δεν διαμαρτυρήθηκα, αλλά την επόμενη φορά θα σκεφτώ την παραίτηση.

15 Σεπτεμβρίου 2007

Πολύ δύσκολο ματς με την Βερντερ στην έδρα μας. Πρέπει να παλέψουμε τουλάχιστον για την ισοπαλία.

Image

Δεν τα καταφέραμε τελικά, αν και στο τέλος είχαμε αρκετές ευκαιρίες.

Έγινε και η κλήρωση του κυπέλλου. Θα αντιμετωπίσουμε τη Λεβερκούζεν.

22 Σεπτεμβρίου 2007

Ένα παιχνίδι με αντίπαλο την Μπάγερν είναι πάντα δύσκολο. Πολύ δυσκολότερο όταν παίζουμε στο Alianz-Arena και προερχόμαστε από τέτοιο σερί ηττών. Θα προσπαθήσουμε να μην διασυρθούμε.

Image

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ! Δεν έχω λόγια?
Modric, αγόρι μου, να σε φιλήσω. Wachter συγχαρητήρια βράχε μου, ογκόλιθε μου. Συνεχίστε έτσι, κάντε με περήφανο?
Δώσατε χαρά στον κόσμο μας...

Image

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1wOJzosL ... re=related[/youtube]


25 Σεπτεμβρίου 2007

Μετά τον θρίαμβο με την Μπάγερν και με ανεβασμένη ψυχολογία, φιλοξενούμε την Κότμπους με στόχο την νίκη.

Image

Δεν πειράζει. Καλός και ο βαθμός της ισοπαλίας?

28 Σεπτεμβρίου 2007

Συνεχίζεται ένα σερί δύσκολων αγώνων. Καλή ομάδα η Χέρτα, αλλά κι εμείς είμαστε αρκετά ανεβασμένοι.

Image


Πολύτιμος ο βαθμός της ισοπαλίας, αν σκεφτεί κανείς ότι παίζαμε αρκετό διάστημα με 10.


Η ομάδα αρχίζει να βρίσκει ρυθμό. Αν καταφέρουμε να συνεχίσουμε έτσι, μπορούμε να αποφύγουμε σχετικά άνετα τον υποβιβασμό?
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα πας καλά αλλά μπορείς και καλύτερα... :wink:
Σου αξίζουν πολλά μπράβο για τη νίκη επί της Μπάγερν!!!
Καμία βαθμολογία παίζει?
dmt
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:52 pm
Football Manager της ομάδας: Hellas Verona
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK F.C.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά τα πας φίλε...
Εγω στην αρχή με τέτοια αποτελέσματα περίμενα -titanikos
Off Topic:
Αυτός που μου πρότεινες πολύ παιχτούρα 1000 ευχαριστώ... 8) Τιμής ένεκεν μπήκες και στην ιστορία...Θα έχεις να το λες... Ότι κάποτε γνώρισες τον μεγαλύτερο όλων των εποχών. Τέλος γτ ψωνίστηκα... :-D :-D -foumarw
You know graffiti won't die
Because these walls don't lie......
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@philip21,dmt: Ευχαριστώ πολύ παιδιά...

6 Οκτωβρίου 2007
Αντιμετωπίζουμε την Μπόχουμ σ? ένα ντέρμπι για τις τελευταίες θέσεις. Εκτός έδρας, θα είναι θετική και η ισοπαλία.

Image

Μπορούσαμε να είχαμε πάρει την νίκη.Κρίμα?

20 Οκτωβρίου 2007

Με το Ανόβερο στην έδρα μας. Μπορούμε να κερδίσουμε και να ξεκολλήσουμε απ? την τελευταία θέση.

Image

Η αποβολή έπρεπε να έρθει νωρίτερα :P . Έκανα λάθος, γιατί χρησιμοποίησα μόνο έναν επιθετικό?


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΑΓΩΝΕΣ


Image

27 Οκτωβρίου 2007

Έχουμε 2 ματς μέσα σε 3 μέρες με τη Λεβερκούζεν. Μακάρι να κερδίσουμε και τα 2. Απουσιάζουν οι δανεικοί απ? την Λεβερκούζεν Haggui, Papadopoulos και Schwegler.

Image

Χάσαμε δίκαια. Μειώσαμε τουλάχιστον στο τέλος. Μας πίεζαν πολύ σε όλο τον αγώνα.

30 Οκτωβρίου 2007

Ελπίζω στο παιχνίδι του κυπέλλου να είμαστε βελτιωμένοι. Το κύπελλο είναι ένας θεσμός που μας ενδιαφέρει πολύ.

Image

Μεγάλη νίκη και πρόκριση. Στην επόμενη φάση αντιμετωπίζουμε την Aachen. Είχαμε καλή κλήρωση και ελπίζουμε να προχωρήσουμε κι άλλο.

3 Νοεμβρίου 2007

Πρέπει να αρχίσουμε να εκμεταλλευόμαστε την έδρα μας.

Image

Πολύ βαρετό παιχνίδι. Καμιά ομάδα δεν αναλάμβανε πρωτοβουλίες?

10 Νοεμβρίου 2007

Μέσα στο Signal Iduna Park τα πράγματα είναι δύσκολα?

Image

Δεν ήμασταν καλοί. Πληρώσαμε τα αμυντικά μας λάθη,

24 Νοεμβρίου 2007

Παιχνίδι ζωής και θανάτου στην έδρα μας. Μια ενδεχόμενη ήττα μας βάζει σε τεράστιο κίνδυνο?

Image

Καταφέραμε επιτέλους να πάρουμε μια ?καθαρή? νίκη στην έδρα μας. Οι 3 βαθμοί είναι υπερπολύτιμοι.
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δέχεσαι πολλά γκολ ή μου φαίνεται?
Χρησιμοποείς την ίδια τακτική που πόσταρες και στην αρχή?
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”