In the Army now!

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Post Reply
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Day: -2

Ξέφρενο γλέντι μέχρι πρωιας σε μικρο club στην περιοχή του Κεφαλαρίου μαζί με φίλους και γνωστούς που εύχονται τα τετριμμένα για την συγκεκριμένη περίσταση. Στο τέλος ήταν διάχυτη μια χαρμόλυπη. Χαρά για το γεγονός οτι είχα την δυνατότητα να δω μαζεμένους όλους αυτούς που πραγματικά ήθελα να δω και λύπη για το γεγονός οτι αρκετούς απο αυτούς θα έκανα κάμποσο καιρό να τους ξαναδω...

Day: -1

Η τελευταία μέρα πριν την ....
Ξύπνημα το πρωί (βασικά είχε μεσημεριάσει λόγω του γεγονότος οτι οπως αναφερθηκε και προηγουμένως είχε προηγηθεί γλέντι μέχρι αργα το βραδυ), μπανιο να ξυπνησουμε, ντυσιμο και μεσα στο αμαξι με προορισμο ενα ταβερνακι στην γειτονιά με εκλεκτούς μεζέδες, οπου θα είχα την δυνατότητα να δω και να αποχαιρετήσω τους συγγενείς μου, αυτή τη φορά. Τζατζίκια, σαλάτες, τηγανιές, τσίπουρα, ούζα, γαύρος ξυδάτος, μπιφτέκια κτλ κτλ μεχρι τις 6 το απογευμα με την ζωνη να δοκιμάζει τις αντοχες της απο την κοιλια που ειχε φτασει απέναντι!
Δεν ειχε ερθει ομως το τελος της μερας. Αργοτερα εκεινο το βραδακυ συναντηθηκα με 2 κολλητους και τον αδερφο μου για καφε στην πιο ωραια ισως καφετερια στην ευρυτερη περιοχη. Ενας espresso μετα απο τετοιο φαγοποτι ηταν οτι επρεπε! Η κουβεντα συνεχιζε... βλεπετε αυτη την φορα, σε αυτο το τραπεζι, ειχαν μαζευτει όλοι οι ... έμπειροι... πλην εμου φυσικα που ημουν στην κοσμαρα μου
Επιστροφη σπιτι, πακεταρισμα (οπως παντα την τελευταια στιγμη), αποστολη μηνυματων σε ενα συγκεκριμενο ατόμο, που εμελε και αυτο να σημαδεψει τους μηνες που ακολουθησαν και υπνος... τροπος του λεγειν δηλαδη, γιατι που να με παρει ο υπνος απο την στιγμη που ηξερα οτι αυριο θα ....

D-Day

Το ειχα παρει πλεον χαμπαρι, οτι θα εμπαινα στο αμαξι που θα οδηγουσε ο αδερφος μου, για ενα ταξιδι 2,5 περιπου ωρων με κατευθυνση βορεια

Εκεινες τις μερες ομως υπηρχε ενα σοβαρο θεμα, που εθετε σε κινδυνο την μεταφορα μας σε μια περιοχη περι τα 250χμ μακρια. Οι βενζινοπωλες για αλλη μια φορα απεργουσαν και δεν υπηρχε δειγμα βενζινης εδω και 3 μερες
Αποφασιζουμε να το ρισκαρουμε και μπαινουμε Αττική Οδό...
αλλα μια στιγμη...

"Εεεεεεεεεε"
"Τι φωναζεις πρωινιατικα ρε;"
"Καλα ρε... Χαζος είσαι; Απο λαθος εισοδο μπηκες στην Αττική οδό... Απο δω παει για Μαρκοπουλο και Αεροδρομιο, οχι για Εθνικη οδο...Τζαμπα 2,8? δωσαμε..."
"Πωωωωωω ρε πως κανεις ετσι; Ετσι και αλλιως νωρις είναι...Ειπαμε να φυγουμε απο δω κατα τις 7 και ειναι 6. Παμε καμια βολτα μεχρι το αεροδρομιο αν ειναι να δουμε αν εχουν εκει βενζινη και να πιουμε και κανα καφε"
"Καλα...εχε χαρη που είναι η μερα τετοια που δεν θελω να τσαντιστω και δεν εχω ορεξη να κανω θεμα...αντε παμε..."

Μετα απο 15 λεπτα...

"Αντε κατεβα, φτασαμε!"
"Δεν ειμαι γκαβος...το βλεπω οτι φτασαμε"
"Παμε να κατσουμε πανω να βλεπουμε και τον διαδρομο πρωσγειωσης"
"Τρελος εισαι; απαγορευεται το καπνισμα πανω... Μπορει εσυ να το κοψες, αλλα εγω οχι και ειδικα απο σημερα και μετα, το τσιγαρο θα είναι πολυ καλη παρέα. Ασε που παντα με τον espresso κανω και ενα τσιγαρο. Είναι ιεροτελεστια ρε παιδι μου!"
"Πωωωω που σε πετυχα εσενα ρε πστ μου... εγω φταιω που προσφερθηκα να σε παω. Επρεπε να σε αφησω να πας με το λεωφορείο"
"Τι θα πιεις;"
"Ενα φραπε, πολυ γλυκο με λιγο γαλα"
"Ελεος με τους φραπεδες σου...πιες κανα καφε της προκοπης ρε Alex"
"Ε ρε μπελα που βρηκαμε... νταβα στο μ...ι μας σε βαλαμε ρε;"
"Ωχουυυυυυ... εγω φταιω ρε που προσπαθω να σε κανω ανθρωπο. Θα φυγω ρε και να δω τι θα κανεις!

Ο ενας καφες φερνει τον αλλο, ο αλλος τον επομενο η ωρα περναει και συνηδειτοποιουμε οτι εχουμε αργησει...

"Την τρελα μου μεσα ρε Αlex. Να δω ποτε θα προλαβω να φτασω στην ωρα μου εκει με τις [System Interruption: Μη βρίζεις!] σου"
"Ναι...πες οτι εγω σου φταιω τωρα [System Interruption: Μη βρίζεις!]"
"Αντε παμε να παρουμε το αμαξι να φυγουμε μπας και προλαβουμε"

....

"Ρε..."
"Ε;"
"Που παρκαρες ρε;"
"Εεεεεεεε. εδω...νομιζω..."
"Καλα πλακα μου κανεις; βλεπεις πουθενα το αμαξι σου εδω περα; γιατι εγω, εκτος αν τυφλωθηκα απο τον ερωτα (τα μηνυματα που λεγαμε πολυ πιο πριν...) δεν βλεπω κανενα Corola
"Ναι...εχεις δικιο. Χμμμ"
"Ρε το ξερω οτι εχω δικιο...εμενα θα μου πεις ομως πως θα φτασω εκει που πρεπει να παω;"
"Ρε δεν μας γ@$!ς και συ και τα ταξιδια σου...εδω το αμαξι μου την ειδε Χαρυ Ποτερ και εξαφανιστηκε και συ με πρηζεις με λεπτομερειες..."
"Τι λεπτομερειες ρε ηλιθιε ανθρωπε;

Και ξαφνικα ενας, που σαν τουριστας φαινοταν, εμφανιζεται στο short term parking του αεροδρομιου...

"Excuse me sirs! is there a problem? I saw you arguing and I was wondering if everything's ok
"Τι λεει αυτος ο λακαμας ρε Αρη;"
"Αναρωτιεται τι παιζει εδω περα και αν ολα ειναι καλα...ειδε που τσακωνομασταν και ηρθε να δει τι γινεται" "No sir...everything's ok. I just had a tense discussion wth my brother over here, as to how I'll manage to go to ... now that we can't seem to find our car" And it's a matter of life or death to be there ASAP..."
"Hmmmm... And where exactly are you going? Maybe I could be of help..."
"You have a car?"
(" Τι εχεις πιασει κουβεντα ρε με αυτον τον μπαρμπα ρε Αρη...τι λεει;")
("σκασε Alex")
"Unfortunately I don't have a car here...no
"Then i don't see how you can help us... Thanks anyway though!I really appreciate you trying to help"
"Well I might not have a car, but i do have my private jet parked in El. Venizelos... Actually I was about to take it to go back home to take care of some unfinished business... Maybe you would like to come with me then..."
"Well the truth is that I'm really short of time and this seems to be the only solution!"
"Ρε [System Interruption: Μη βρίζεις!] Αρη...θα μου πεις τι γινεται;"
"Σκασε...κανονιζω το πως θα ταξιδεψω!"
"Ok great... Let's go by the VIP lounge first to freshen up and get a cup of coffee and then board my jet"
"Just a moment though, to say goodbye to my brother..." "Λοιπον θα με παει αν ειναι ο μπαρμπας απο δω με το jet του... Τι θα κανεις εσυ με το αμαξι ρε;"
"Ασε με εμενα, θα βρω την ακρη...Εισαι σιγουρος ρε οτι θα πας μαζι του; ουτε καν ξερεις τι σοι ανθρωπος ειναι...ουτε καν το ονομα του...
"Οντως, κατσε να τον ρωτησω μια, πως λεγεται..." "Εxcuse me sir...what's your name?...I forgot to ask before"
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε...Καλη επιτυχία...
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Aris7 wrote: ....

...

....


....



"Οντως, κατσε να τον ρωτησω μια, πως λεγεται..." "Εxcuse me sir...what's your name?...I forgot to ask
before"

Please allow me to introduce myself, Im a man of wealth and taste. Ive been around for a long, long year, stole many a mans soul and faith. And I was round when jesus christ, had his moment of doubt and pain. Made damn sure that pilate washed his hands and sealed his fate. Pleased to meet you
Hope you guess my name. But whats puzzling you is the nature of my game






Καλή αρχή Άρη
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλη αρχη...


Εγιναν στα αληθεια ολα αυτα;;; :roll:
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

ναι Νικο...ειδικα το τελευταιο κομματι ειναι τελειως αληθινο

μαλιστα ξεχασα να συμπληρωσω οτι μετα απο αυτο, συναντησα και τον Αγιο Βασιλη που ειχε παει στα Jumbo εκει κοντα για να προμηθευτει τα δωρα του για τα Χριστουγεννα :D
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε δεν εννοω αυτα....εννοω τη χαμενη εξοδο το καφε και τα λοιπα...


διοτι φευγοντας απο τα μερη σου μια φορα πηρα και εγω λαθος εξοδο και εφτασα μεγαρα.... :D


οποτε μου φαιντεται εντελως ρεαλιστικο... :D :drinking:
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13701
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

nicklloris wrote:Εγιναν στα αληθεια ολα αυτα;;; :roll:


ε :pare5: :pare5: :pare5: :pare5: :pare5: :pare5:


:D :D :D :D :D :D :D :D

Άρη καλή επιτυχία....Ο απολυμένος φίλος σου είναι εδώ για ότι χρειαστείς...
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
Krazy
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1282
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Σκόντα Ξάνθης - ΟΣΦΠ - ΡΕΑΛ Μ.
Location: Μεταξύ αγάπης και μίσους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χμμμμ....απο τη μία προαισθάνομαι να πίνουμε τσάι στο Λονδίνο και απο την άλλη μυρίζει ο πατρικός αέρας της ανατολικής ευρώπης..για να δούμε :D :D .



Spoiler: show
Καλός πολίτης ρε :P
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

"Hahaha. My name is Eugeny... Eugeny Giner"
"Nice meeting you Mr. Giner! My name is Aris Galatis!
"Hm... Your name reminds me of something but I can't recall what or whom exactly"
"Probably it's just a coincidence! I'm not anyone important..."
"No..I rarely forget names and faces...I know you from somewhere and I'll try and find out from where"

Ξαφνικα εμφανιζεται μια εκ των αεροσυνοδων του ιδιωτικου jet του εν λογω κυριου και μας ειδοποιει οτι το μπορουμε να μεταφερθουμε προς το αεροπλανο

"Thank you my dear! Come on Mr. Galatis, follow me"
Την ιδια στιγμη ακουγεται απο τα μεγαφωνα του αεροδρομιου η εξης ανακοινωση: "Παρακαλουνται οι τελευταίοι επιβατες της πτησης LH 2012 με προορισμο την Κολωνια να πάνε στην Θύρα 10 για άμεση επιβίβαση"

Ξαφνικα ενας αναστεναγμός ακούγεται απο τον κύριο Γαλάτη

(Οι διάλογοι απο δω και περα θα ειναι στα Ελληνικα)

"Αααααχχχχ"
"Τι έγινε κύριε Γαλάτη; Προβληματισμένο σας ακούω ή μου φαινεται;"
"Τιποτα κυριε Giner. Απλα..."
"Τι; Πείτε μου"
"Τιποτα. Η αναγγελία για την Κολωνία..."
"Κολωνία;"
"Ναι, Κολωνία...μου φερνει ωραιες αναμνησεις αυτη η πολη"
"Α μπραβο!!! Τωρα το θυμηθηκα... Ησασταν ο προπονητης της Κολωνιας περσι και την οδηγησατε στην Bundesliga!"
"Εκπλησομαι που γνωριζετε κατι τετοιο"
"Να μην εκπλησεστε κ. Γαλάτη... Δουλεία μου ειναι να ξερω τι γινεται στον κοσμο του ποδοσφαιρου"

(εν τω μεταξυ τοσο ο κυριος Γαλάτης οσο και ο κυριος Giner εχουν επιβιβαστει στο ιδιωτικο jet του τελευταιου το οποιο ετοιμαζεται να παρει θεση στον διαδρομο απογειωσης)

"Ασχολειστε με το ποδοσφαιρο κυριε Giner;"
"Ναι...και εχω την εντυπωση οτι αυτη η τυχαια συναντηση που ειχαμε σημερα θα βγει σε καλο τοσο για σας οσο και για μενα!"
"Τι εννοειτε κυριε Giner;"
"Εννοω οτι ειμαι ο προεδρος της CSKA Moscow κυριε Γαλατη!"
"Χαρα μου που σας γνωριζω κυριε προεδρε!"
"Η χαρα ειναι ολη δικη μου κυριε Γαλατη! Αληθεια πειτε μου σας παρακαλω... Αυτο το μερος που παμε, πως το πατε...Lama;"
"Λαμια"
"Ναι Λαμία! Γιατι πατε στην Λαμια αν επιτρεπεται κυριε Γαλατη; Εχει να κανει κατι με το ποδοσφαιρο;"
"Χαχαχα... Μακαρι να ειχε σχεση με το ποδοσφαιρο κυριε Giner... θα ελεγα οτι αντιθετα ειναι ο λογος που με εκανε να τερματισω την καριερα μου σαν προπονητης της Κολωνιας..."
"Δηλαδη;"
"Στην Λαμια είναι το στρατοπεδο στο οποιο πρεπει να παρουσιαστω σημερα... Αφησα τον καιρο να περασει, βλεπετε, και δεν εχω καταταγει ακομα στον στρατο και δυστυχως, η "μαμα πατριδα" με καλεσε πανω που πηγαινα να δημιουργησω κατι καλο!"
"Δηλαδη ο λογος που φυγατε απο την Κολωνια παρολη την πετυχημενη πορεια σας, ηταν ο στρατος ετσι;"
"Ναι..."
"Χμμμμ. Τι θα λεγατε να παρεκλεινουμε λιγο της πορειας μας κυριε Γαλατη;"
"Δηλαδη;"
"Τι θα λεγατε να μην πηγαιναμε Λαμια...αλλα καποια χιλιαδες χιλιομετρα βορειοτερα"
"Που δηλαδη;"
"Εκει που θα πηγαινα ετσι και αλλιως εγω! Στην Μοσχα"
"Θα αστειευεστε βεβαια κυριε Giner!"
"Μιλαω απολυτως σοβαρα κυριε Γαλατη! Δεχεστε;"
"Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παει ποτε στην Μοσχα και θα με ενδιεφερε πολυ αυτη η προοπτικη, αλλα πρεπει να παρουσιαστω σημερα στο ΚΕΥΠ"
"Αν δεν υπηρχε το θεμα αυτο, θα δεχοσασταν να ερθετε στην Μοσχα για να συζητησουμε;"
"Το θεμα δυστυχως υπαρχει, δεν μπορουμε να κανουμε πως δεν υπαρχει!"
"Κυριε Γαλατη νομιζω οτι υποτιματε τις δυνατοτητες μου... αν και δεν σας αδικω μιας και δεν γνωριζετε προσωπα και καταστασεις. Αλλα αληθεια..πειτε μου. Δεχεστε να ερθετε στην Μοσχα να συζητησουμε;"
"Να συζητησουμε τι;"
"Μα τι αλλο κυριε Γαλατη; Τι θα μπορουσε να συζητησει ο προεδρος μιας ομαδας με εναν προπονητη;"
"Μα...ισα ισα που με γνωριζετε κυριε Giner και με καλειτε να συζητησουμε για την CSKA;"
"Βασικα...ναι! Γενικως ειμαι ανθρωπος που πιστευει στις ενδειξεις και στα σημαδια... Ας πουμε, οτι δεν θεωρω τυχαιο το γεγονος οτι οι δρομοι μας συναντηθηκαν τελειως τυχαια και κατω απο αυτες τις συνθηκες! Τι λετε λοιπον;"
"Αν δεν ηταν ο στρατος, να ειστε σιγουρος οτι θα ερχομουν κατευθειαν!"
"Μα αγαπητε κυριε Γαλατη, ξεχαστε τον στρατο"
"Τι;"
"Αυτο που ακουτε. Λοιπον; Να διαταξω τον πιλοτο να αλλαξει πορεια και αντι για Αγχιαλο να κατευθυνθουμε προς την Ρωσία;"
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

OYΣΤ ΛΙΠΟΤΑΚΤΗ!!!! :evil: :evil:
Spoiler: show
:D :D Καλή αρχή ρε :D
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδη το Νοεμβρη θα παω και γω..........
Spoiler: show
Μηπως θες βοηθο? :D
Καλη αρχη.......(και καλος πολιτης) -diatakste
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υλικό πολέμου... Πάνε ρε, μια μούφα και μισή είναι, θα περάσεις ζωή και κότα και χωρίς βύσμα...
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

"Επειδη γενικοτερα ειμαι ανθρωπος που του αρεσει το ρισκο, η απαντηση μου ειναι ναι! δεν γαμι#@$ι και ο στρατος και ολα..."
"ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Νομιζω κυριε Γαλατη πηρατε την σωστη αποφαση να ερθετε μια βολτα απο την πατριδα μου! Ας απολαυσουμε μεχρι τοτε ομως λιγη σαμπανια και λιγο χαβιαρι και ας ξεκουραστουμε λιγο"

Μετα απο μερικες ωρες...

"Πειτε μου λοιπον κυριε Γαλατη! Η Κολωνια ηταν η πρωτη ομαδα που αναλαβατε στην ζωη σας, ετσι;"
"Ναι, ηταν μια πραγματικη εκπληξη για μενα, μια τετοια ομαδα να εμπιστευτει τις τυχες της σε εναν απειρο προπονητη σαν εμενα"
"Αλλα τα πηγατε περιφημα..."
"Περιφημα δεν ξερω...αλλα οτι πηγαμε καλα, πηγαμε. Ειχαμε δημιουργησει μια πολυ καλη ομαδα, με πολυ καλα παιδια να δουλευουν σε αυτη και γι'αυτη. Και ο προεδρος της ομαδας ηταν συνεχως διπλα στην ομαδα"
"Αν και Ελληνας, πως και αποφασισατε να κανετε το πρωτο σας βημα στο εξωτερικο και οχι να αναλαβετε μια Ελληνικη ομαδα;"
"Ηταν θεμα συγκοιριων. Παντα η Γερμανια με συνεπαιρνε και ηθελα να δοκιμασω την τυχη μου στο Γερμανικο πρωταθλημα και γενικοτερα να ζησω το ποδοσφαιρο απο αλλη διασταση. Μου αρεσει κιολας η ζωη στο εξωτερικο, οποτε ηταν ενας συνδυασμος ολων"
"Δηλαδη αν σας δινοταν η ευκαιρια θα ξαναεργαζοσασταν σε ξενη χωρα, σωστα;"
"Αν οι συνθηκες ηταν καταλληλες, ναι...εννοειται"
"Και πως το εννοειτε να ειναι καταλληλες οι συνθηκες κυριε Γαλατη;"
"Εννοω να υπαρχει οργανωση μεσα και γυρω απο την ομαδα, ο προεδρος της ομαδας, πανω απο ολα να αγαπαει την ιδια την ομαδα και να την στηριζει. Αυτα ειναι τα βασικοτερα για μενα"
"Δεν σας ακουσα να αναφερεστε ομως στο κλιμα, στη πολη, στην χωρα..."
"Για μενα αυτα ειναι δευτερευοντα. Ειμαι επαγγελματιας ανθρωπος και αποψη μου ειναι οτι "οπου γης και πατρις"
"Δηλαδη θα σας ενδιεφερε μια προοπτικη να δουλευατε στην Ρωσια καποια στιγμη;"
"Συμφωνα με τα οσα γνωριζω για την χωρα σας, ναι θα με ενδιεφερε. Αν τωρα, που θα την επισκεφτω για πρωτη φορα, αλλαξει η γνωμη μου..."

Οι ωρες περασαν και το προσωπικο Jet του Eugeny Giner προσγειωθηκε στο Αεροδρομιο της Μοσχας

Οι 2 αντρες συνοδεια της προσωπικης γραμματεως του κυριου Giner κατευθυνθηκαν προς το κεντρο της πολης και πιο συγκεκριμενα το ξενοδοχειο Hilton

Image

στο οποιο ειχε προλαβει ο κυριος Giner και ειχε κλεισει ενα υπερπολυτελεστατο δωματιο για τον κυριο Γαλατη.

Image

Οι ανδρες εδωσαν ραντεβου στο lobby του ξενοδοχειου για τις 8 το ιδιο βραδυ

Εν τω μεταξυ οι συγγενεις και φιλοι του κ. Γαλατη περιμεναν και ενα τηλεφωνημα του για να δουν πως ειναι η πρωτη μερα υπηρετωντας την μαμα πατριδα! αλλα που να ξεραν...

"(Παλι καλα που εχω μονιμα ενεργοποιημενο το roaming Και μπορω και μιλαω απο το εξωτερικο... για να δω...θα απαντησει ο ηλιθιος ή θα βρισκεται στον κοσμο του, οπως συνηθως, και δεν θα δωσει σημασια;)

"Θανο;"
"Αρη;;;;;;"
"Ελα ρε...τι λεει;"
"Εγω τι λεει ρε βλακα; εσυ για πες...πως τα βρηκες "ψαρακα";"
"Εμμμμμμ... τι να σου πω..."
"Ξερω γω; πες μου τον καιρο..."
"Κοιτα δεν ξερω για τον καιρο στην Λαμια, αλλα στην Μοσχα μια χαρα ειναι...η αληθεια ειναι οτι ειναι χιονισμενα εξω αλλα ειναι μαγευτικα"
"ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ;Τι Μοσχα και ανοησιες μου λες ρε. Τοσο πολυ δεν την παλευεις εκει μεσα;"
"Βασικα ειμαι στην Μοσχα τωρα"
"..."
"Ναι...μεγαλη ιστορια...πολυ μεγαλη..αλλα εχει ενδιαφερον..νομιζω..."
"Ρε απαλευτε, καταλαβαινεις τι παιζει;;; Σημερα ηταν να παρουσιαστεις στον στρατο και εσυ την εκανες για διακοπες στην Μοσχα;"
"Βασικα δεν ηρθα για διακοπες. Ηρθα για δουλεια. Νομιζω δηλαδη"
"Δηλαδη;"
"Θα σου πω αργοτερα... Με παιρνει ο αδερφος μου τηλεφωνο και χτυπαει και η πορτα του δωματιου... Θα σε παρω εγω!"

Η ωρα φτανει 8 και ο κυριος Γαλατης κατεβαινει στο lobby του ξενοδοχειου οπου τον περιμενει ο κυριος Gerin μαζι με τον διευθύνοντα συμβουλο της ομαδας κ. Roman Babaev.

"Ελπιζω να σας αρεσει κυριε Γαλατη να δοκιμαζετε καινουργιες κουζινες!"
"Μα σαφως κυριε Gerin. Ειμαι λατρης του φαγητου και σε καθε χωρα που πηγαινω, θελω να δοκιμαζω την τοπικη κουζινα."
"Χαιρομαι, γιατι εχω κλεισει για δειπνο στο αγαπημενο μου Ρωσικο εστιατοριο. Ειμαι σιγουρος οτι θα το λατρεψετε"

Ο κυριος Γαλατης και η αντιπροσωπεια της CSKA Moscow επιβιβαζονται σε μια υπερπολυτελεστατη λιμουζινα και φευγουν απο το ξενοδοχειο με προορισμο το πολυτελεστατο εστιατοριο που θα γευματιζαν

Σε περιπου 30 λεπτα η λιμουζινα παρκαρε εξω απο το εστιατοριο και η συνοδεια κατευθυνθηκε σε ενα τραπεζι σε μια prive μερια του εστιατοριου, μακρια απο τα αδιακριτα βλεματα

"Λοιπον κυριε Γαλατη, πως σας φαινεται μεχρι στιγμης η Μοσχα;"
"Αν και δεν εχω δει ακομα πολλα πραγματα, ομολογω οτι εχω εντυπωσιαστει. Αξιζε τελικα το να μην παρουσιαστω Λαμια!"
"ΧΑΧΑΧΑ. Πολυ χαιρομαι αγαπητε μου κυριε Γαλατη. Για πειτε μου ομως, για να μπουμε σιγα σιγα και στο θεμα μας... Τι γνωριζετε για την ομαδα της CSKA;
"Καταρχας γνωριζω οτι ειναι ο μεγαλυτερος συλλογος της Ρωσιας με επιτυχιες τοσο στο ποδοσφαιρο οσο και στο μπασκετ οσο και σε αλλα αθληματα οπως βολλευ, χοκευ κτλ. Επισης γνωριζω οτι η ομαδα του ποδοσφαιρου εχει στις ταξεις της μερικους εξαιρετικους ποδοσφαιριστες, τοσο γηγενεις οσο και ξενους καθως και εναν αξιοτιμο και σεβαστο ανα την Ρωσια, προπονητη τον Valerie Gazaev..."
"Οφειλω να ομολογησω οτι αν και απροετοιμαστος ειστε αρκετα ενημερωμενος...Εκτος βεβαια απο ενα σημειο!"
"Και ποιο ειναι αυτο;"
"Αυτο που αφορα τον coach Gazaev... Χτες το βραδυ αποφασισαμε απο κοινου να λυσουμε το συμβολαιο που ειχαμε και να τραβηξουμε ξεχωριστους δρομους"
"Α! Δεν ημουν ενημερος γι'αυτο το γεγονος"
"Πειτε μου κυριε Γαλατη...ποια ειναι η ιδανικη ομαδα για σας;"
"Ιδανικη ομαδα ειναι αυτη που θα μαχεται απο το πρωτο ως το τελευταιο δευτερολεπτο για το αποτελεσμα, θα ειναι αυτη που θα παιζει γρηγορο ποδοσφαιρο, που δεν θα τα παραταει ποτε και θα ειναι αυτη που θα θελει ο κοσμος να παρακολουθει"
"Απο οτι βλεπω μοιραζομαστε τα ιδια οραματα οσο αφορα την ιδανικη ομαδα"
"Πολυ με χαροποιει αυτο κυριε Gerin"
"Αληθεια κυριε Γαλατη...ξερετε τι σημαινουν τα αρχικα CSKA;"
"Μα φυσικα... Central Sports Army Club"
"Επισης μηπως γνωριζετε ποιος ειναι ενας εκ των κυριως μετοχων της ομαδας;"
"Δεν ειμαι ενημερος γι'αυτο δυστυχως"
"Ο κυριος Abramovich"
"..."

Το δειπνο καπου εδω τελειωνει και ο κυριος Γαλατης συνοδευεται στο ξενοδοχειο του

"Λοιπον κυριε Γαλατη ελπιζω να σας αρεσε η σημερινη ημερα και να ευχαριστηθηκατε το δειπνο"
"Μα σαφως κυριε Gerin! αν και αρκετα μπερδεμενος και ανημπορος να καταλαβω πως αντι για Λαμια βρεθηκα Μοσχα, μπορω να πω οτι αισθανομαι ωραια εδω μεχρι στιγμης"
"Χαιρομαι που το ακουω αυτο, αν και σας ειπα! Ξεχαστε το θεμα του στρατου, μην σας βασανιζει"
"Δεν ειναι ευκολο ξερετε... Ο στρατος ειναι ενα πολυ σοβαρο θεμα"
"Νομιζω οτι ακομα δεν εχετε συνδεσει ορισμενα γεγονοτα κυριε Γαλατη τα οποια θα σας εκαναν να βλεπατε το ολο θεμα με πιο θετικη ματια"
"Δηλαδη;"
"Το γεγονος οτι η ομαδα μας φερει στο ονομα της τη λεξη "Στρατος" δεν ειναι τυχαιο... Ουτε επισης πως ο κυριος Abramovich ειναι μετοχος της ομαδας μας. Συνδυαστε αυτα τα 2 και θα εχετε μια εικονα γιατι εγω θα αισθανομουν καλυτερα, αν ημουν στην θεση σας! Τελος παντων... πηγαινετε να ξεκουραστειτε και αναεωνουμε το ραντεβου μας για αυριο το πρωι
"Καληνυχτα σας κυριε Gerin"
"Καληνυχτα κυριε Γαλατη"

Αμεσως μετα τον αποχαιρετισμο ο κυριος Γαλατης, μη μπορωντας ακομα να συνηδειτοποιησει οτι εχει γινει μεσα σε λιγοτερο απο ενα 24ωρο και μην μπορωντας να κοιμηθει απο την υπερενταση, αποφασισε να κατευθυνθει προς ενα απο τα bar του πολυτελους ξενοδοχειου στο οποιο διεμενε ετσι ωστε να απολαυσει μια απο τις αγαπημενες του συνηθειες. Ενα ποτηρι βοτκα (ή 2 ή 3...). Και που καλυτερα για να πιει βοτκα,απο την Ρωσια!!
Μετα απο 2 ποτηρια και αφου η ωρα ειχε φτασει πλεον περασμενες 2 ο κ. Γαλατης κατευθυνθηκε προς το δωματιο του, αλλα και παλι δεν τον επιανε υπνος. Ετσι αποφασισε να παρει ενα τηλεφωνο...

"Ελα...Σε ξυπνησα;"
"Ελα ρε...οχι, στην δουλεια ειμαι...κλασικα"
"Βραδυνο παλι ε;"
"Ναι και δεν την πολυπαλευω"
"Υπομονη"
"Για πες ρε [System Interruption: Μη βρίζεις!], τι μου λεγες πριν; Εισαι στην Μοσχα; πως, ποτε, γιατι;"
(εδω εξηγει ο κ.Γαλατης τι εχει προηγηθει)
"Λοιπον, τι εχεις να πεις;"
"..."
"Τι ρε;"
"Ρε [System Interruption: Μη βρίζεις!], δεν ξερω... δεν ξερω τι να πω...ελπιζω τουλαχιστον να μην μπηκες σε τοσο κοπο για το τιποτα, Ευχομαι να πανε ολα καλα. Ποτε εχεις ξανα ραντεβου μαζι τους;"
"Αυριο...δηλαδη τι αυριο; σε 6 ωρες, στις 9 το πρωι, αν και δεν εχω ιδεα που θα παμε τι θα πουμε, ποιοι θα ειναι..."
"Μαιστα...Με τους αλλους εχεις μιλησει;"
"Οχι, δεν εχω προλαβει...αν και να τους παρω, ο ενας θα μιλαει με Σουηδια οποτε δεν θα μπορει να μιλησει, οι αλλοι 2 θα τρωνε παντοφλα και ο αλλος θα εχει χαθει στον κοσμο του WOW και θα εχει κλεισει τηλεφωνα"
"ΧΑΧΑΧΑ. Πες το ψεματα..."
"Τελος παντων, σε αφηνω να την πεσω για κανενα 4ωρακι γιατι δεν την πολυπαλευω αλλο. Αντε καληνυχτες"
"Νυχτες! Θα σε παρω αυριο να μαθω νεοτερα!"
"Ciao"
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πηζει ο νεοπας -rofl
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
filippos666
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:13 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca J.
Location: Ηρακλειο Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη..! :wink:

Ειχα παρει κι εγω παλια CSKA... Καλη επιλογη αλλα οι 30 περιπου παικτες απο τους 50 ειναι πολυ μπαζα... -jerk
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”