Ξανά στη Δράση...

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Post Reply
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Ένας χρόνος εχει περάσει που στάματησα το ποδόσφαιρο στα 33 μου.Ένας χρόνος μακρια από το ποδόσφαιρο.Ένας χρόνος χωρίς ποδοσφαιρική δραση.Σκέφτηκα ότι πρεπει να κάνω κάτι για να ξανασχοληθώ με το ποδόσφαιρο,για να μπώ ΞΑΝΑ ΣΤΗ ΔΡΑΣΗ.Το πρώτο που σκέφτηκα ήταν η προπονητική.Ετσι μετα από λίγους μήνες σε μια γνωστή αθλητική εφημερίδα έγραφε:

Το ανώτερο δίπλωμα προπονητικής παρελέβε στα χέρια του ο πρώην παίκτης Θανάσης Ρωσσίδης.Έπειτα από ένα μήνα σενεχόμενων σεμιναρίων και μαθημάτων είναι έτοιμος να μανατζάρει την πρώτη του ομάδα.

Επιτέλους αναφώνησα.Έχω το δίπλωμα στα χέρια μου.Άντε να δούμε τώρα ποιός νοήμων πρόεδρος θα μου δώσει να αναλάβω την ομάδα του.:D :D :D

Εκείνη τη στιγμή χτυπάει το τηλέφωνο.

-Παρακαλώ.
-Έλα ρε Θανάση,μπράβο ρε το πήρες.Άντε τωρα να βρεις και ομάδα.Είπε ο Χρήστος από την άλλη γραμμή.
-Ευχαριστώ ρε κολλητέ.
-Αντε τώρα το μόνο που μένει είναι να βρείς ομάδα.
-Ρε Χρηστάκη θα μου κάνεις τη χάρη να μου ψάξουμε μαζί για ομάδα.
-Ναι ρε φυσικά.Αντε σε αφηνω για να αρχίσω το ψάξιμο.
-Γεια.

Πωρε τον φουστη πολύ σοβαρά το πήρε να μου βρει ομάδα.Αυτοί είναι φίλοι. :D :D
Και για να εξηγήσω τι εστί Χρήστος.Ο Χρηστάρας όπως καταλάβατε είναι ο κολλητός μου εδώ και χρόνια.Είναι μέσα,πολύ μέσα στα πράγματα.Έτσι θα με βοηθήσει στην αναζήτηση.

2 μέρες αγωνίας πέρασαν και το τηλέφωνο χτυπά.
Ο Χρήστος ήταν πάλι.

-Έλα ρε.
-Έλα.
-Σου έχω 2 προτάσεις.
-Τι με λές ρε.Από μέσα μου σκέφτηκα λές να είναι η ΠΑΟΚΑΡΑ μου αλλά ξανασκέφτηκα ότι αυτοί έχουν τον Santos.
-Aλήθεια λέω.
-Ωραία,ποιες ομάδες;;;
-Δε σου λέω,εκπλήξη!!!
-Κόψε τις μ@λ@κίες Χρήστο.
-Καλά,καλά.Η μία είναι η Βεροια και η άλλη η Leicester.
-Εεεεεεεεεεε :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
-Τι εεεεεεεε ρε;Άντε πάρε το αμάξι και πάμε στη Βέροια να μιλήσεις με τον Αρβανιτίδη.
-Καλά,σε μισή ώρα στο σπιτί σου.

Πω ρε.Δεν το περίμενα τόσο γρήγορα :shock:

Επειτα από μισή ώρα ήμασταν στη Βέροια στα γραφεία της ομάδας.

-Καλημέρα.Είπαμε και οι δύο.Το συμβούλιο και ο πρόεδρος της ομάδας κ.Αρβανιτίδης μας περίμαναν.
-Καλημέρα.Καθείστε μας απάντησε ο πρόεδρος.
-Όπως κατάλαβες Θανάση ψάχνουμε για έναν ικανό προπονητή.Η ομάδα όπως ξέρεις θέλει να αποφύγει τον υποβιβασμό.Καταλαβένουμε πως δεν έχεις εμπειριά αλλά μας αρέσεις και θέλουμε να αναλάβεις την ομάδα και πιστεύουμε πως θα τα καταφέρεις.Ξέρουμε πως έχεις και άλλη μια πρόταση άπό Αγλλια που είναι οικονομικά πιο ανεβασμένη αλλά θα κάνουμε ότι μπορούμε για να σε ικανοποιήσουμε και εμείς οικονομικά.Λοιπόν σου προσφέρουμε συμβόλαιο 2 χρόνων με 10.000 το μήνα.Δεχεσαι;;;
-Τι να πω.Κατ'αρχας δεν το περιμενα πως με θέλετε αφου είμαι τοσο άπειρος.Θέλω πολύ τη δουλειά και θα τη δεχτώ
και θα προσπαθήσω για το καλύτερο αλλά να σας ξεκαθαρίσω πως δεν εγγυώμαι και τιποτα.
-Δεν πηράζει.Εμείς σε εμπιστευόμαστε και πιστευουμε πως θα τα μας καλά.Μην ανυσηχείς αν αποτύχεις δεν θα είναι δικός σου τοσο το λάθος όσο δικό μας που σε εμπιστευτίκαμε.Άντε τώρα υπέγραψε.

Έπεσαν και οι τζίφρες.Πωπω δεν το πιστευω.Είμαι ο νεος προπονητης της Βεροιας.Ευτυχώς και κοντά στο σπιτι(Θεσσαλονικη).

Μετα από 2 ώρες στο σπίτι.

-Μωρό μου γύρισα.
-Άντε που ήσουν 2 ώρες και σε έψαχνα.
-Ένα σου λεώ.Ξεχνα φετος τη Χαλκιδική.
-Τι;;;;;;;;;;;Και που θα παμε διακοπές
-Στη Βεροια.
-Και τι θα κάνουμε στη Βεροια βρε γαΪδουρι;;;
-Αγάπη μου είμαι ο νέος προπονητής στη Βεροια.
-Τι;;;;;;;;!!!!!!!!!!!Αυτό ειναι καταπληκτικό.

Ευτυχώς δεν είπε τιποτα το μωρό μου.

Τώρα το μυαλό μας στραμμένο στη δουλειά.

Η ομάδα δεν έχει καθόλου coaches.Γι' αυτό λοιπόν πρέπει να βρουμε.Επίσης πρεπει να βουμε και σκαουτερς και έναν καινουργιο assistant και φυσικά παίκτες.

6 φιλικά ακολουθούν όλα εκτός έδρας.Τα 5 στην Τουρκία και το 1 στην Ελλάδα με τον Εθνικό Αστέρα.

Ετσι αρχίζουν τα φιλικά.

1ο Φιλικό:Bucaspor-Βεροια
0-2 με δυο γκολ του Μουζαουι.Καλό παιχνιδι μπορώ να πω

2ο Φιλικό:Υalovaspor-Βεροια
1-3 με δυο γκολ του Herrera και ένα του Τσιμπιλίδη.Ικανοποιητική παρουσία.

3ο Φιλικό:Burnospor-Βεροια
1-1.Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και είχαμε ωραίο γκολ του Krivokapicμε ωραίο μακρινό σουτ.

4ο Φιλικό:Εθνικός Αστέρας-Βεροια
Νικη με 0-2 και γκολ του Herrera και Bykowski.Καλή εμφάνιση.

5ο Φιλικό:Dardanelspor-Βεροια
Ήττα με 2-0.Η εμφάνιση μας ήταν απογοητευτική.

6ο Φιλικό:OFFTaspor-Βεροια
Το τελευταίο μας φιλικό και λευκή ισοπαλία.Κάλη εμφάνιση με μια ισάξια ομάδα

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ:
Ήρθαν ελεύθεροι οι Emmanuel Osei(DM),David Terrier(Dc,DM),Λαμπος Χουτος(ST) και Ze Elias(DM)
Έφυγαν αρκετοί

Off Topic:
Η επιλόγη της Βέροιας ήταν εντελώς τυχαια επειδή ξεκίνησα άνεργος.
User avatar
Kostas1993
Banned
Banned
Posts: 1757
Joined: Sat Aug 09, 2008 12:05 pm
Football Manager της ομάδας: Ντεν παιζω μανατζερ
Αγαπημένη Ομάδα: Sunderland,Bayern Munchen,QPR
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιτυχία στην ιστορία σου φίλε μου!!!!
Image

Image
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλή επιτυχια φιλε...
Image
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή και από μένα 8)
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times


Off Topic:
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την στήριξη.
Η ομάδα επίσης απέκτησε 5 προπονητές(coaches).O ένας μάλιστα κινέζος για την προμήθεια της πιο εξελιγμένης ντόπας:D :D :D :D :D.Επίσης ήρθαν ένας αγγλος σκαουτερ και ένας Ιταλός για βοηθός μου πολύ πιο καλός από αυτόν που είχαμε.Ο Ζe Elias που ήρθε στην ομάδα είναι ο πρωήν παικτης του Ολυμπιακού.

Αφού τελείωσαν τα φιλικά η ομάδα θα περάσει ένα μήνα σκληρής προπόνησης.Δυστυχώς μέσα σε αυτόν το μήνα θα τραυματιστεί ο βασικός επιθετικός μας Esteban Herrera όπου θα τον χάσουμε για 1 μήνα και δεν θα παίξει στην πρεμιέρα με τον Ατρόμητο.

1η Αγωνιστική Superleague:
Με τον Ατρόμητο εντός έδρας.
Στα απόδυτήρια:
-Μάγκες θέλω να μπείτε μέσα και να τους σκίσετε.Να μην φοβηθήτε τίποτα και να χαρίσετε στον κόσμο την πρώτη μας νίκη.
-Ότι μπορούμε θα κάνουμε coach.Είπαν με μία φωνή
-Σας εμπιστεύομαι μάγκες.
Στο παιχνίδι:
Μπηκάμε φοβισμένοι και στο 30' δεχτήκαμε το γκολ από τον Κουτσοσπύρο.Έπειτα οι ευκαιρίες ήταν μοιρασμένες και στο 78 ο Osei με ωραία εκτέλεση φαουλ κάνει τον 1-1.
Image
Image
-Μάγκες δεν πηράζει.Καλά παίξαμε στο δεύτερο ημίχρονο τώρα πάμε για το ματς με το Λεβαδειακό.

2η Αγωνιστική Supeleague:
Με τον Λεβαδιακό εκτός έδρας
-Παιδιά θέλω να είστε συγκεντωμένοι και πιστέυω πως θα νικήσουμε.
-Ναι coach.
To πρώτο ημίχρονο δεν είχε ενδιαφέρον.Στο 60' ο Χούτος θα ανοίξει το σκόρ και το 0-1 είναι γεγονός.Στο 67' ο Montoya σε θέση οφσαιντ θα νικήσει τον Terol αλλά το γκολ θα μετρήσει.Στο 78' ΄μπέρδεμα στην περιοχή και ξανά ο Montoya θα σκοράρει και 2-1.
Image
Image

3η Αγωνιστική Superleague:
Εντός έδρας με τον Πανιώνιο.Το πρώτο ημίχρονο δεν θα έχει ενδιαφέρον εκτός από μια κόκκινη καρτα και έναν τραυματισμό για τον Πανιώνιο.Στο 70' ο Herrera με ωραία ενέργεια θα ανοίκσει το σκορ και στο 85' ο Osei με δυνατό σουτ θα κάνει το 2-0.Στο 89' ο Μανιάτης θα μειώσει σε 2-1.
URL=http://imageshack.us]Image[/URL]
Image
-Μπράβο παιδιά,η πρώτη μας νίκη.Θέλω να συνεχίσουμε έτσι.
-Θα προσπαθησουμε πολύ coach.

4η Αγωνιστική Superleague:
Εκτός έδρας με τον ΟΦΗ.
-Παιδιά θέλω καλή εμφάνιση όπως στην προηγούμενη αγωνιστική.
Δυο γκόλ στο 15' και στο 19' δείχνουν πως είμαστε αρκετά ασυγκένρωτοι και χρειαζόμαστε ενίσχυση στην άμυνα.
Ειχαμε λίγες ευκαιρίες αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε.Τελικό αποτέλεσμα 2-0.
Image
Image

5η Αγωνιστική Superleague:
Με τον Ηρακλή εντός έδρας.
-Μάγκες θέλω να ξεχάσουμε το προηγουμενο αγώνα και να παίξουμε μπαλα αυτή τη φορά.
-Ότι μπορούμε θα κάνουμε coach,λεει ο Μπαλάφας.
-Θέλω να τα δωσετε όλα.
Στο 3' ο Νικολόπουλος θα δώσει προβάδισμα στον γηραιό.Στο 44' ο Herrera θα κλέψει την μπάλα και θα κάνει το 1-1.
Ο Χλωρός στο 63' θα κάνει το 1-2.Σε γενικές γραμμές ένα μέτριο ματς.
Image
Image

Οι τραυματισμοί μας χτυπάνε συνεχώς χωρίς να μπορούμε να κάνουμε κατι.Οι οπαδοί ανυσυχούν για τις εμφανίσεις της ομάδας.Απολογισμός:1 νίκη,1 ισοπαλία,3 ήττες
billy_marseille
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Dec 04, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique de Marseille
Αγαπημένη Ομάδα: Olympique de Marseille/Osfp
Location: Athens/Marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη συνεχεια φιλε!
μη μασας!
DROIT AU BUT
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

6η αγωνιστική Superleague:
Δύσκολο ματς εκτός έδρας με τον Άρη.Θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο.
-Mάγκες θέλω να τα δώσετε όλα και να μην φοβηθήτε τιποτα.
-Θα προσπαθήσουμε coach.
Ο Αρης θα προηγηθει στον 9' με τον Anderson αλλά εμείς θα απαντήσουμε στο 11' με τον Τσιμπιλίδη.Ωραίο πρώτο ημίχρονο.Στο 70' ο Χουτος θα κάνει ωραία ενέργεια και με δυνατο σουτ εκτός περιοχής θα κάνει το 1-2.Στις καθυστερήσεις δυστυχώς ο Άρης θα ισοφαρίσει με τον Garcia -toixos2 -toixos2.Δεν πηράζει πάμε γι' αλλα.
Image
Image

7η Αγωνιστική Superleague:
Το πιο δυσκολο παιχνιδι μας με την ΑΕΚ εντός έδρας.
-Παιδιά θέλω να τα δώσετε όλα,να τους πατήσετε.
-Μα coach με την ΑΕΚ παιζουμε.Είπε ο Πετκάκης.
-Δημήτρη δεν με νοιαζει με ποιον παίζουμε.
Πολύ καλή εμφάνιση από όλους.Δεν τους αφίσαμε να σκοράρουν αλλά ουτε και αυτοί εμάς.Έτσι ισοπαλία 0-0.Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.
Image
Image

8η Αγωνιστική Superleague:
Εκτός έδρας με τον Αστέρα Τριπολής.Ο στόχος μας το διπλό ή ισοπαλία αν και τα προγνωστικά λένε άλλα.Ο Jean θα ανοίξει το σκορ για τον Αστέρα στο 24' αλλά εμείς θα απαντήσουμε με κεφαλιά του Χούτου στο 33'.Ο κανακούδης θα κάνει στο 57' το τελικό 2-1 δυστυχώς.Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο.
Image
Image

4ος Γύρος Κυπέλλου Hellas Online:
Ένα εύκολο παιχνιδι με τον Εθνικό και νίκη με 2-0.
Image
Image

9η Αγωνιστική Superleague:
Με την Λαρισσα εντός έδρας.Θα προηγηθούμε με τον Herrera στο 15' και θα συνεχίσουμε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο.Μετά το 65' θα προσπαθήσουμε να παίξουμε αργά και να σπαταλήσουμε το χρόνο.Στο 84' σέντρα από τον
Κόλτζο και ο Bykowski θα κάνει το 2-0.Επιτέλους νίκη μετά από 6 αγώνες.
Image
Image

10η Αγωνιστική
Εκτός έδρας με την Ξανθη.
-Μαγκες κάναμε καλή εμφάνιση με την Λάρισσα και θέλω να την επαναλάβουμε και σήμερα.
-ΟΚ,Coach.
H χειρότερη μας εμφάνιση με την Ξάνθη.Το πρώτο ημίχρονο ήταν καλό.Αλλά στο δέύτερο ήμασταν ταργικοί και δεχτήκαμε 5 γκολ.Παιζαμε σαν να ήμασταν :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:.Απόγοητευτικοί απλά.
Image
Image
-Καλά ρε άχρηστοι τι εμφάνιση ήταν αυτή ρε.Δεν ξέρατε που πηγαίνουν τα 4.Καλά ρε πήραν τα μυαλά σας αέρα με τη νίκη με τη Λάρισσα.
-(Νεκρική Σιγή)...

Βαθμολογία
Spoiler: show
Image
Image
Οι τραυματισμοί μας θερίζουν συνεχώς.Ο Πετκάκης 2 βδομάδες έξω και ο Guadalupe με σπασμένο πόδι,και άλλοι πολλοι δυστυχώς. :( :( :(

11η Αγωνιστική Superleague:
Με τον Ολυμπιακό εκτός έδρας και δεν περιμένουμε πολλά αλλά μια αξιοπρεπής εμφάνιση.Ο Galletti θα ανοίξει το σκόρ στο 26' και ο Djordjevic θα κανει το 2-0 στο 52'.Τελικά θα μειώσουμε με τον Bykowski στο 73'.Καλή εμφάνιση και σταθήκαμε στο υψος μας χωρίς να ρεζιλευτούμε.
Image
Image

12η Αγωνιστική Superleague:
Με τον Εργοτέλη εντός έδρας.
-Μάγκες,ήρθε η ώρα να κάνουμε την 3η μας νίκη,γι' αυτό φάτε τους
-Θα κάνουμε ότι μπορούμε coach.
-Όχι ότι μπορείτε,φάτε τους.
Το ματς θα λήξει 0-0.Δωδεκα σουτ από τα οποια τα 2 βρίσκουν στόχο και κανένα δίχτυα.Τραγικά αποτελέσματα.Επιτρέψαμε στον Εργοτέλη να μας κάνει 17 σουτ.
Image
Image

Οι οπαδοί ανυσηχούν για την πορεία της ομάδα όμως η διοικηση συνεχιζει να δείχνει την εμπιστοσύνη της.Δεν τους άρεσε η μεταγραφη του Ze Elias.
ale_13
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Tue Aug 26, 2008 2:47 am
Football Manager της ομάδας: Everton F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,Liverpool,Juve,Valencia
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μη μασας φιλε...Η ομαδα θα δεσει και μετα θα πηγαινεις μια χαρα... 8)
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια χαρά θα πάς...Χρόνο χρειάζεσαι...

Off Topic:
Άλλαξε background γιατί δν φαίνονται οι σκόρερ
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

13η Αγωνιστική Superleague:
Εκτός έδρας με τον Απόλλων Καλαμαριάς και απογοητευτική εμφάνιση και ήττα με 4-1.Δυο γκολ
στο πρωτο και δυο στο τευλευταιο δεκαλεπτο.Το γκολ μας αυτογκολ.Επισης αποβολή του Paez.
Image
Image

14η Αγωνιστική Superleague:
Δύσκολο παιχνίδι εντός έδρας με τον ΠΑΟΚ.
-Μαγκες θέλω να ξεχάσουμε την ήττα και να μπούμε δυνατά.
-Θα τα δώσουμε όλα coach.
Έτσι και έγινε.Στο 20' και στο 43 ο Χόυτος θα σκοράρει και το ημίχρονο θα τελειώσει 2-0.
Στο δεύτερο ημιχρονο θα κάνουμε ευκαιρίες και θα κλειστούμε πίσω.Στο 81' ο Βρύζας με
πέναλτυ θα μειώσει σε 2-1.
Image
Image

15η Αγωνιστική Superleague:
Εκτός έδρας με τον Παναθηναϊκό και αναζητούμε μια αξιοπρεπής εμφάνιση.Δυστυχώς ο
Καραγκούνης είναι σε καλή μέρα και θα κάνει χατ-τρικ με μια απευθειας εκτελεση
φαουλ.Από ένα γκολ ο Τσιγκας και ο Τζιωλης.Εμείς θα μειώσουμε με δυο γκολ και
5-2 το τελικό σκορ.
Image
Image

Πρωταθλητής Χειμώνα ο Ολυμπιακός


16η Αγωνιστική Superleague:
Με τον Ατρομητο εκτός έδρας και θέλουμε καλή εμφάνιση.Ο Terrier στο 11' θα βάλει αυτογκολ
και ο Cherad στο 19' θα κάνει το 2-0.Στο 26' ο Herrera θα κάνει το 2-1.Λαζανάς στο 45' θα
κάνει το 3-1.Στο 57' ωραίο γκολ του Krovokapic και 3-2.Η πίεση δεν θα αποφέρι καρπούς.
Image
Image


ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ:
Με τις μεταγραφές προσπαθήσαμε να καλύψουμε τα κενά στην άμυνα
Spoiler: show
Image
[url=http://g.imageshack.us/g.php?
Biagui Κamissoko (DC,DM)h=183&i=kamissokocb3.jpg]Image[/url]
Image
Adrian Sikora (ST)
Image
Image
Rubens Junior(DL)
Image
Δώσαμε μονο 4.000 για τον Kamissoko ενώ οι δυο άλλο ήρθαν ελεύθεροι.

5ος Γυρος Κυπελλο Ελλάδος Hellas Online:
Ξανα με τον Ατρομητο για δευτερο σερι παιχνίδι και επιδιώκουμε καλύτερη εμφανιση.Το σκορ θα
είναι το ίδιο 3-2.Πάλι αυτογκολ στο 6' με τον Ze Elias.Ο Λαζανας στο 30' θα κάνει το 2-0
και ο Ηerrera θα μειώσει στο 45΄και θα ισοφαρίσει στο 53'.Ο Cartero στο 76' θα κάνει το
3-2 και άπόχαιρετάμε το κύπελλο.
Image
Image


17η Αγωνιστική Superleague:
Με τον Πανιώνιο εκτός έδρας.
-Παιδία θέλω να παίξουμε συγκεντρωμένοι.
Στο 31' ο Jarzebowski θα κάνει το 1-0 με φάουλ και στο 49' ο Djebbour το 2-0.Παάλι στον
τοίχο μιλούσα :D :D :D :D.Θα ξυπνήσουμε στο τέλος και o Herrera στο 86' το 1-2 και ο
Sikora στο 90' το 2-2.Δυστυχώς θα μείνουμε σε αυτά παρα τις ευκαιρίες.
Image
Image

Βαθμολογία:
Spoiler: show
Image
Image

18η Αγωνιστική Superleague:
Με τον ΟΦΗ εντός έδρας.Θα προηγηθούμε στο 33'με τον Paez.Στο 56' και το 59' ο Onwauchi
σκοράρει και 1-2 στα ξαφνικά.Ο Seedorf στο 64' θα ισοφαρίση και άλλη μία μέτρια εμφάνιση.
Image
Image

19η Αγωνιστική Superleague:
Εύκολο ματς με τον Λεβαδειακό.Η νίκη είναι αυτή που κυνηγαμε πάση θυσία και θα την
πετύχουμε με δυο γκολ του Sikora στο 11' και στο 86'.Καλή εμφάνιση.
Image
Image

20η Αγωνιστική Superleague:
Με τον Ηρακλή εκτός έδρας.Δεν μπορούμε να ελπίζουμε σε πολλά αλλά...Στο 18' ο
Marinkovic με δυνατο σουτ θα γράψει το 1-0.Στο 29' ο Sikora θα ισοφαρίση σε 1-1.
Στο 59' ο Herrera θα κάνει το 1-2 και ο sikora στο 79' το 1-3!!!!!!!!!!!!!!!
Στο 82' ο Νικολόπουλος θα μειώσει σε 2-3.Εξαιρετική εμφανιση στην πρώτη μας
εκτός έδρας νίκη.
Image
Image

21η Αγωνιστική Superleague:
Εντός έδρας με τον Άρη.Τα μυαλά μας έχουν πάρει πολύ αερα και αφου νικήσαμε τον
Ηρακλή νομίζουμε πως είμαστε ο Ronaldo και η παρέα του.Τραγική εμφάνιση και ήττα
με 2-5.
Image
Image

22η Αγωνιστική Superleague:
Με την ΑΕΚ εκτός έδρας.Θα προηγηθούμε στο 12' με πέναλτυ που θα εκτελέσει ο
Rubens Junior.Στο 33' ο Παύλης θα κάνει το 1-1.Στο 48' θα ξαναπροηγηθούμε με τον
Sikora.Στο 76' ο Λυμπερόπουλος θα κάνει το 2-2.O Julio Cesar θα χάσει πέναλτυ.
Πολύ καλύ εμφάνιση.
Image
Image

23η Αγωνιστική Superleague:
Με τον Αστέρα Τριπολης στη Βέροια.
-Μάγκες θέλω να ξανακάνουμε καλή εμφάνιση όπως με την ΑΕΚ.
-Θα προσπαθήσουμε.
Ο Αστέρας θα προηγηθεί στο 20' με τον Rogerio.Θα ισοφαρίσουμε στο 48' με τον Herrera.
Μέτρια εμφάνιση
Image
Image

24η Αγωνιστική Superleague:
Με την Ξάνθη πάλι εντός έδρας.Θα προηγηθούμε με τον Herrera στο 18' και o Osei με έναν
κεραυνό στο 34' θα κάνει το 2-0.Η ξάνθη θα μειώσει σε 2-1 με τον Κοντοδήμο στο 47.Στο
56' ο Οsei θα κανει το 2-1 με εκτελεση φαουλ.Η Ξάνθη θα ξαναμειώσει σε 3-2 με τον Καζακη
στο 81'.Καλή εμφάνιση και σημαντική νικη.
Image
Image

25η Αγωνιστική Superleague:
Με τη Λαρισσα εκτός και γίνεται ότι γινεται καθε φορά μετα από μια νίκη.ΤΡΑΓΙΚΉ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.
Διασυρμός της ομάδας με 4-1.Απογοήτευση.
Image
Image
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με εσένα προπονητή δε πέφτει η Βέροια! :wink:


Sapsalomenos wrote:
Off Topic:
Άλλαξε background γιατί δν φαίνονται οι σκόρερ
+1
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

26η Αγωνιστική Superleague:
Με τον Ολυμπιακό εντός έδρας και δεν περιμένουμε και πολλά.
-Μαγκες δεν θέλω να φοβηθήτε τίποτα και να παίξετε καλό ποδόσφαιρο.
-Θα προσπαθήσουμε να δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό.είπε ο Μπαλάφας.
όπως είπα δεν περιμένουμε και πολλά και ήττα με 0-2 με γκολ των Ledesma και Galletti.Δεν πτοούμαστε όμως και συνεχίζουμε.
Image
Image

27η Αγωνιστική Superleague:
Με τον Εργοτέλη εκτός έδρας και πάμε για το διπλό.Το πρώτο ημίχρονι ικανοποιητικό και θα προηγηθούμε με τον Sikora στο 9'.Στο δευτερο ημίχρονο θα μας ισοφαρισει ο Σουλτανίδης στο 64'.Δυστυχώς δεν θα μπορέσουμε να βαλουμε δευτερο γκολ.
Image
Image

28η Αγωνιστική Superleague:
Με τη Καλαμαριά και θέλουμε τη νικη αφου μπορουμε να την πετυχουμε.
-Παιδια θέλω οποσδήποτε νίκη.
-ΟΚ,Coach.Θα τα δωσουμε όλα.
Δεν καταφεραν οι παικτες μας να σκοράρουν αλλά οι παικτες του αντιπαλου το έκαναν για εμάς και έτσι με αυτογκολ του Παπαδόπουλου στο 67'.
Image
Image

29η Αγωνιστική Superleague:
Με τον ΠΑΟΚ εκτός έδρας και δεν περιμένουμε παλι πολλά.Στο 16' ο Luis Mario θα ανοίξει το σκορ και ο Χριστοδουλόπουλος 47'.Ο Salmon στο 87' με κεφαλιά έκανε το 3-0.Στο 89' ο Χουτος θα κάνει το 3-1 και ο Herrera θα μειώσει σε 3-2 στο 92'!!!!!!!!!Δυστυχώς δεν καταφέραμε να πάρουμε την ισοπαλία.
Image
Image

30 Αγωνιστική Superleague:
Τελευταία αγωνιστική με τον Παναθηναϊκό.Στο 8' ο Σαλπιγγίδης θα κάνει το 0-1.Στο 51' θα κανει το 0-2 ο ίδιος.Ο Sikora θα μειώσει στο 59' και θα ισοφαρίσει στο 84'!!!!!!!!!!!!!!Στο 89 ο Χούτος θα πάρει την κεφαλιά και 3-2.Δυστυχώς ο Σαλπιγγίδης είναι σς καλύ μέρα και 3-3.Καταπληκτικό ματς.
Image
Image

Τέλος της χρονιάς τελικά και θα τερματίσουμε στη 12η θέση παρά τα προγνωστικά που έλεγαν ότι θα υποβιβαστούμε.Πρωταθλητής ο Ολυμπιακός και κυπελλούχος ο ΠαναθηναΪκος.Ο Παναθηναϊκος πήρε και τη θέση για το Champions League.Το Champions League κατέκτησε η Μαντσεστερ νικώντας τη Μπαρτσελόνα με 2-1.Το UEFA κερδισε η Λυων.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τη γλύτωσες αλλά πρέπει να βελτιωθείς, ειδικά εκτός έδρας!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καμια βαθμολογία παίζει; :roll:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times


Off Topic:
Άργησα αλλά είμαι ξανά εδώ
Η πρώτη μου χρονιά στην ομάδα χρείστηκε επιτηχυμένη αφού εκπλήρώσαμε τον στόχο μας και παραμείναμε στη Superleague.

Έρχεται και η ρώτη τηλεοπτική συνέντευξη στην εκπομπή Supergoal.
-Γεια σου Θανάση.Μου επιτρέπεις το ενικό;
-Ναι,φυσικά.
-Είσαι ο νεότερος προπονητης στη Superleague.Aρκετοί στην ηλικία σου ακόμα παίζουν ποδόσφαιρο.Πως νιώθεις για αυτό;
-Η προπονητική είναι εντελώς διαφορετικό απο το να παίζεις ποδοσφαιρο.Νιώθω πού ομορφα με τη ζωη στη παρούσα στιγμή.
-Αν και η πρώτη σου χρονια μπήκες κατευθειαν στα βαθιά και τα πήγες αρκετά καλά.
-Ναι είμαι ευχαριστημένος με την πρώτη μου χρονιά.Κατ' αρχήν ευχαριστώ τη διοίκηση της Βέροιας που μου έδωσε την ευκαιρία να προπονήσω την ομάδα.
-Έχεις κάποια άλλη πρόταση ή θα παραμείνεις στη Βέροια;
-Προς το παρόν θέλω να συγκεντρωθω στη δουλεία μου στη Βέροια.Η δουλειά μου στη Βεροια θα είναι και πάλι δυσκολη.Αν έρθει κάποια καλή πρόταση στο μέλλον θα το σκεφτώ.
-Πως βλέπεις την επόμενη χρονιά;
-Η επόμενη χρονια είναι πολύ δυσκολή.Η ομάδα πρέπει να ανέβει επίπεδο και για αυτό θα χρειαστούμε σημαντική ενίσχυση σε όλες τις θέσεις να θέλουμε να τα καταφέρουμε.Το καλό είναι οτι η διοκηση της Βεροιας με εμπιστευεται και έχουμε την στήριξη των φιλαθλων.
-Ευχαριστούμε πολύ Θανάση.Σου εύχομαι καλή επιτυχιά τη νεα χρονιά.Να περάσουμε τωρα στο μεταγραφικό παζαρι...

Φημες θέλουν νε με βάλουν στο τιμόβι άλλων ομάδων της Superleague όπως η Λάρισσα και ο ΟΦΗ.Η διοίκηση της Βέροιας θα μου δείξει για άλλη μια φορά την εμπιστισυνη της προσφέροντας νέο συμβόλαιο 2 ετών.

Ο νέος μας στόχος είναι να μπορέσουμε να κατακτήσουμε μια θέση στα μέσα του βαθμολογικού πίνακα και παραπάνω.Για να γίνει αυτο χρειαζόμαστε σημαντική ενίσχυση.Το budget θα είναι αρκετα ικανοποιητικό 590.000.
Θα επικεντρωθούμε στην ελληνική αγορά.

Τερματοφύλακας:Ο Terol χρήστηκε αντάξιος των προσδοκιών μας αυτή τη χρονιά αλλά δεν υπάρχει αντικαταστάτης και έτσι κοιταμε και για τερματοφύλακα.

Κεντρικοί Αμυντικοί:Ο Μπαλάφας και ο Guadalupe δεν μπορούν να βοηθήσουν την ομάδα.Άρα μένει μόνο ο Kamissoko και έτσι χρειαζόμαστε άλλους 2 τουλαχιστον παίκτες.

Αριστερο Μπακ:Ο Κόλτζος είναι για να παίζει Β΄Εθνική και ο Rubens Junior αρκετά μεγάλος.Άρα χρειαζόμαστε και εδω ενίσχυση.

Δεξί Μπακ:Εδω έχουμε τον Πετκάκη που είναι αρκετα καλός και έκανε καλή πορεια πέρυσι.Χρειαζόμαστε έναν μπακ απ.

Κεντρικοί Μέσοι:Εδώ είμαστε καλημμένοι αφού έχουμε 3 παίκτες που μπορόυν να καλύψουν επάξια τις θέσεις αλλα δεν παύουμε να κοιτάμε για κάτι καλύτερο.

Δεξής Μέσος:Ο Τσιμπιλίδης ήταν καλός αλλά φετος δεν θα μπορεί να αντεπεξέλθει άρα χρειαζόμαστε 2 παίκτες.

Αριστερός Μέσος: Ο Paez είναι καλός αλλά χρεαιζόμαστε δευτερο παίκτη με καλύτερη σέντρα.

Επιθετικοί:Ο Herrera θέλησε να συνεχίσει την καρριερα του στο Συδνει.Έτσι έχουμε τον Χούτο και τον Sikora που έπαιξε καταπληκτικά περυσι.Χρειαζόμαστε τουλάχιστον 1 παίκτη.

Αφού έφυγαν όλοι για διακοπές ώρα να πάω και εγώ διακοπές.
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”