Υπάρχει ζωή στην εξορία ?

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
H κλήρωση μας έφερε αντιμετωπους με την πρωτοπόρο της δεύτερης κατηγορίας με τον νοκ άουτ αγώνα εκτός έδρας..
Δύσκολα τα πράγματα..

Image
Η Shinik όπως το περίμενα , μας στρίμωξε στην αρχή αλλά τελικά πήραμε την πρόκριση,έστω και στα πέναλτυ..

Image
Επ τι γίνεται; Η ομάδα αρχίζει να παίρνει αποτελέσματα; Σσσσ μην το ματιάσω..
Και είπα γίνεται να είναι όλα καλά;
Image

Eπόμενος αγώνας εντός με την Rubin,καλή ευκαιρία να ανέβουμε και άλλο στη βαθμολογία.
Image
Ισοφαρίσαμε στο 90 ένα γκολ που δεν έπρεπε ποτέ να μετρήσει..Όλα τα είχαμε η διαιτησία μας έλειπε..
Image

Image
Θέλω να τους βρίσω αλλά τι μου φταίνε τα πιτσιρίκια από τις ρεζέρβες; Πάλι γκολ από....κόρνερ.

Ευτυχώς ακολουθεί διακοπή είκοσι ημερών για Εθνικές ..Θα επιστρέψουν και μερικοί τραυματίες..
Στο μεταξύ ο μικρός Lugachev γίνεται διεθνής για πρώτη φορά με την Εθνική Ουκρανίας και με ευχαριστεί δημόσια..
Image

Η πορεία μας στους τελευταίους τέσσερις αγώνες είναι ικανοποιητική..Είμαστε αήττητοι αλλά δυστχώς με ισοπαλίες που μας καθηλώνουν στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας..

Image
Τι γίνεται όποτε παίζουμε με μεγάλους αντιπάλους και μεταμορφωνόμαστε προς το καλύτερο δεν μπορώ να το καταλάβω..
Μια στιγμή αδράνειας σε μια αντεπίθεση της Μόσχας ήταν αρκετή για να χάσουμε το παιχνίδι..Οι ευκαιρίες που φτιάξαμε έμειναν ευκαιρίες..

Image
Σ'ενα ματς που μας είχαν ξεγραμμένους αποδείξαμε ότι έχουμε μεγάλα..μάτια!Η Ζενίτ προηγήθηκε 1-3 (μη ρωτήσετε πως έβαλε τα γκολ) και μεις μείναμε με δέκα..Και όμως καταφέραμε να ισοφαρίσουμε!Έχει μεγάλη ψυχή η ομάδα και χαίρομαι που το βλέπω αυτό..Είμαι αισιόδοξος για το μέλλον..Πλέον κοιτάμε να τελειώσει το πρωτάθλημα και να προετοιμαστούμε κατάλληλα για τη νέα σεζόν..
Ο ήρωας του αγώνα με τη Ζενίτ παρασημοφορείται.
Image


Πλέον απομένουν πέντε αγώνες για τη λήξη του πρωταθλήματος,αλλά το μυαλό μου βρίσκετε ήδη στον προγραμματισμό της επόμενης σεζόν..
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Καλά άμα χάσαμε και από αυτούς..Λήξτο ρε λήξτο το πρωτάθλημα..

Image
Image
Image
Η ομάδα πάει με τον αυτόματο πιλότο..Η ομάδα πρέπει να ενισχυθεί επειγόντως..Ήδη ο προγραμματισμός έχει ξεκινήσει.

Image
Έξω και από το κύπελλο..Επιτέλους ένας αγώνας μας έμεινε..

Image
Τέλος..Μεγάλη ανακούφιση καθώς τελείωσε μια εφιαλτική χρονιά..Η νέα σεζόν όμως θα με βρει πάλι στην Luch καθώς πιστεύω πως με την κατάλληλη ενίσχυση-ξεσκαρτάρισμα θα έρθουν και οι επιτυχίες..

Image
Πολύ άσχημη τελική θέση αν και δεν κινδυνεύσαμε σοβαρά..Οι προσδοκίες που είχα ίσως να ήταν εκτός δυνατοτήτων αυτών των παικτών..
Image
Η επόμενη χρονιά επιφυλάσσει αρκετές αλλαγές σε πολλούς τομείς..Θέλουμε ένα παίκτη σε κάθε θέση τουλάχιστον..

Η επόμενη χρονιά ακολουθεί σύντομα,με πάρα πολλές αλλαγές προς το καλύτερο..
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρολιγο να υποβιβαστεις...καλη προσπαθεια ομως.Σε εφαγαν οι τραυματισμοι
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ φίλε νασαι καλα. :wink:

Σεζόν 2008-2009

Image

Βρισκόμουν στο τραίνο της επιστροφής για το Βλαδιβοστόκ μετά από τις διακοπές των Χριστουγέννων που πέρασα στην πατρίδα μου..Έξω το τοπίο το ίδιο.Σιγά μην άλλαζε σκέφτηκα χαριτολογώντας και νέες σκέψεις άρχισαν να έρχονται στο μυαλό μου..

-Eπιτέλους έφτασα..Μου φάνηκε πιο μακρινή η διαδρομή αυτή τη φορά..
-Καλωσόρισες coach, πως πέρασες;
-Πολύ ωραία,ήταν ακριβώς ότι χρειαζόμουν.Εσύ τι γίνεται;Είσαι έτοιμος για τη νέα σεζόν;
-Ναι coach..Έχω καλά νέα..Ο πρόεδρος συμφώνησε με ιαπωνική εταιρία πλοίων για τη διαφήμιση στη φανέλα..Πλέον θα μας ενισχύει με 4 εκατομύρρια ευρώ το χρόνο αυξάνοντας έτσι το Bank balance της ομάδας στα 5 εκατομύρρια..
-Αλήθεια; Τέλεια αρχίσαμε καλά..Οι προτάσεις μου για αναβάθμιση προπονητικών εγκαταστάσεων και γηπέδου; Πώς τις είδε;
-Μόλις του το είπα έδειξε πολύ ενθουσιασμένος..Συμφώνησε σε όλα και είπε πως είναι μέσα στα σχέδια του..Ακόμη θα αναβαθμίσει και τις ακαδημίες γιατί χρειαζόμαστε παίκτες από τις ακαδημίες στην αποστολή της ομάδας..Έχει βγει νέος κανονισμός στο πρωτάθλημα που υποχρεώνει την ομάδα να έχει τουλάχιστον δύο δικούς της παίκτες στην αποστολή..
-Χμ ενδιαφέρον κανονισμός αλλά δυστυχώς δεν μας ευνοεί..Τέλοσπάντων με τις μετεγγραφές έκανες καμμιά επαφή:Πως το βλέπεις;
-Οι πρώτες επαφές που έκανα με ορισμένους παίκτες ήταν επιτυχείς..Δύσκολο το βλέπω βέβαια με το μπάτζετ που έχουμε να πάρουμε όσους παίκτες θες αλλά θα προσπαθήσουμε..
-Κοίτα θα σου δώσω μια λίστα με κάποιους παίκτες οι οποίοι θα πουληθούν γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος και τότε θα μπορέσεις να κάνεις αυτά που σου ζητώ..
-Οκ coach ότι πεις..Υou are the boss!
-Αυτό ξαναπέστο!
-Οκ coach ότι πεις...You are the boss!
-Όχι ολόκληρο ρε [System Interruption: Μη βρίζεις!]..Άκου φιλικά φέτος έχεις κανονίσει;
-Nαι έχω κλείσει τέσσερα φιλικά όπως πέρσι..
-Πόσα; Μόνο τέσσερα; Όχι θα παίξουμε περισσότερα..Κανόνισε να κάνουμε μια περιοδεία στη Σερβία για φιλικά εκεί..Σύνολο θέλω να παίξουμε πάνω από δέκα φιλικά φέτος ..Ας παίξουμε και τις ρεζέρβες μας δέκα φορές δε με νοιάζει..Κανόνισε..
-Έγινε coach..

Oι παίκτες οι οποίοι έφυγαν για άλλες πολιτείες καθώς δεν ήταν στα πλάνα μου,αλλά επίσης χρειαζόμασταν και το χρήμα έιναι..Οι δύο τερματοφύλακες καθώς είχα ήδη το νεαρό Khomich που θα ήταν βασικός, και οι επιρρεπείς στα λαθη ,αμυντικοί
Cralevski και Νovkovic..Aκολουθεί παρουσίαση των νέων αποκτημάτων..
Αlexandr Amisulashvili Παράξενο όνομα,ελπίζω να είναι σταθερός ως αριστερό μπακ.
Image
Vladimir Ilic Νεαρός ελπιδοφόρος καλή ρεζέρβα για επιθετικούς..Παίζει και σαν σέντερ μπακ.
Image
Igor Lebedenko Επιθετικός προορίζεται για βασικός..Στηρίζομαι αρκετά πάνω του.
Image
Sergey Yashin Δεξί εξτρέμ ,μια θέση στην οποία πονάμε.
Image
Μarko Topic Ο έμπειρος Βόσνιος παίζει δεξί εξτρέμ..Ελπίζω να μας βοηθήσει αρκετά..
Image
[bVitaly Volkov[/b] Σημαντική ενίσχυση που γεμίζει την αριστερή μας πτέρυγα.
Image
Salif Nogo Ο νεαρός αμυντικός από τις καλύτερες μας μετεγγραφές..Προορίζεται για βασικός..
Image
Alexey Pomerko Επένδυση για το μέλλον ο δεξιος οπισθοφύλακας.
Image
Sergey Sakho Ο νεαρός αμυντικός μέσος προσθέτει βάθος στα χαφ του κέντρου.
Image

Συνολικά όλες οι προσθαφαιρέσεις του νέου ρόστερ..
Image


Συγκριτικά με πέρσι δώσαμε δυσκολότερα φιλικά με δυνατούς αντιπάλους..Είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμες,από τις προσπάθειες των παικτών στα φιλικά, με προβληματίζει όμως το εύκολο γκολ που δεχόμαστε..
Image


Βγήκαν και οι αποδόσεις για το νέο πρωτάθλημα..Βλέπω μας υπολογίζουν να δίνουμε αγώνα για παραμονή..ΕΛπίζω να τους διαψεύσουμε.Μπορούμε κάτι καλύτερο φέτος, έχουμε τις δυνατότητες..Κύριος στόχος να τερματίσουμε στην πρώτη δεκάδα και από κει και πέρα όσο πιο ψηλά..
Image

Το σούπερ κύπελλο δεν αλλάζει χέρια.
Image







Είμαστε έτοιμοι για την καινούρια χρονιά..Θα παλέψουμε για ότι καλύτερο και συγχρόνως θα βελτιωνόμαστε συνεχώς για τον μακροπρόθεσμο προσωπικό μου στόχο..Την έξοδο στην Ευρώπη..Καλή μας τύχη!
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορεις σιγουρα να κανεις καλυτερη χρονια απο την πρωτη.Οσο για τις μεταγραφες ειναι καλες.
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
Babaklas7
Backup
Backup
Posts: 979
Joined: Tue Jun 17, 2008 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: Internationale
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε φίλε για μια χρονιά πολύ καλύτερη από την άλλη... Καλές οι μεταγραφές σου... Έχεις όμως ένα προβληματάκι στην άμυνα και πρέπει να το διορθώσεις γρήγορα...
[quote="zidane72003"]Μη λες παπαριες παρακολουθει η εφορια το φορουμ ρε[/quote]

These are 8)
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με κάλυψε απολύτως ο από πάνω!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

'Άντε να δούμε τι θα κάνουμε φέτος..Η άμυνα όντως πονάει μάγκες αλλά ελπίζω να φτιάξει με τις φετινές προσθήκες..Χαίρομαι που σας αρέσει. :wink:

Συνέχεια..


Οι υποχρεώσεις μας στη νέα χρονιά αρχίζουν από το μακρινό (όλα μακρινά είναι στην ουσία) Περμ..
Θα αγωνιστούμε στην έδρα της τοπικής Amkar και έχουμε στόχο να αρχίσουμε θετικά τη χρονιά..
Image
Image
Νίκη!!!Ο κλεφτοπόλεμος μας απέδωσε..Φυσικά η Amkar έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες,απώλεσε πέναλτυ και έτσι αποδράσαμε με το τέλειο αποτέλεσμα..

Επόμενος αγώνας στην έδρα μας με τους Τατάρους της Rubin Kazan..Ευκαιρία για να να νικήσουμε και να αρχίσουμε φουριόζοι τη σεζόν..
Image
Χάσαμε ένα αγώνα από μια ισοδύναμη ομάδα..Υποπέσαμε σε πέναλτυ για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα,το οποίο ευτυχώς χάθηκε,αλλά και πάλι δεν μπορέσαμε να πάρουμε έστω το βαθμό..Κρίμα..Ελπίζω να μην αρχίσουν τα περσινά..

Πρώτη επίσκεψη για φέτος στη Μόσχα.Δεν μου αρέσει αυτή η πόλη.
Image
Προσπαθήσαμε αλλά όχι όσο έπρεπε..Το ηθικό των παικτών στα αποδυτήρια αρχίζει να πέφτει..Δεν δείχνουν να πιστεύουν πως μπορούμε κάτι καλό και σε αυτή τη σεζόν.

Image
Έχουμε φτάσει αισίως στις τέσσερις αγωνιστικές και κρατάμε τα εξής..Τέσσερις αγώνες δεχτήκαμε 7 γκόλ,2 κόκκινες κάρτες,υποπέσαμε σε 3!!!πέναλτυ και βάλαμε 3 γκολ..Πολύ άσχημο ξεκίνημα και φέτος!

Ακολουθούν τέσσερις αγώνες χωρίς screenshot λόγω τεχνικής βλάβης :oops:
Image
Πολύ καλή συγκομιδή.Ευτυχώς η ομάδα ανέκαμψε,εκμεταλλεύτηκε την έδρα όπως ακριβώς ήθελα και πήραμε επτά βαθμούς..
Δυστυχώς δεν επαναλάβαμε το περσινό θαύμα απέναντι στη Dinamo.

-Coach εντάξει όλα καλά; Ευχαριστημένος;
-Κοίτα Mladen δέκα βαθμοί σε οκτώ αγώνες είναι καλή συγκομιδή για μας..Είμαστε στο μέσο της βαθμολογίας και μακάρι να συνεχίσουμε σταθερά..Νικήσαμε τους αγώνες που περίμενα αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα..Γιαυτό όλοι μείνετε στη γη!
-Ναι coach το ξέρουν και οι παίκτες αυτό..Τώρα με τη Zenit δεν περιμένουμε και πολλά.Πως το βλέπεις;
-Θα πάμε με την περσινή συνταγή απέναντι στη Dinamo..3-6-1 και άγιος ο Θεός.Ότι και να γίνει όμως εμείς πρέπει να κτυπάμε τα ματς με ομάδες στα μέτρα μας..Εκεί θα κριθεί η πορεία μας.

Image
Απίστευτοι!!Μόνο αυτό.Ίσως και η μεγαλύτερη έκπληξη της χρονιάς ολόκληρης! Το ταμπουρι απέδωσε και πάλι αλλά οι παίκτες μου είναι άξιοι συγχαρητηρίων γιατί παρόλο που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ πολύ νωρίς και όλοι ,συμπεριλαμβανομένου και εμού,περιμέναμε σφυροκόπημα καταφέραμε να σκοράρουμε δύο φορές και να φύγουμε νικητές από το Petrovsky Stadium..
Ο Stojanovic μια επίθεση μόνος του το παλικάρι!!
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεθυσμένοι από τη νίκη μας μέσα στην Αγία Πετρούπολη,όλοι μαζί βγήκαμε έξω εκμεταλλευόμενοι το διήμερο ρεπό που τους έδωσα..άλλο που δεν ήθελα και γω.
Διασκεδάσαμε,ήπιαμε,χαλαρώσαμε και όλη η ομάδα ,συμπεριλαμβανομένων ποδοσφαιριστών και τεχνικού προσωπικου, δέχθηκε τις τιμές του Πανρωσσικού Συνδέσμου Αλκοολικών Φίλων Βότκας (Π.Σ.Α.ΦΙ.ΒΟ) και γίναμε μέλη τους.. :D :D
Image


Mετά την απαραίτητη χαλάρωση έπρεπε να συγκεντρωθούμε στην αναμέτρηση με τη νεοφώτιστη Shinnik,στην έδρα μας με μοναδικό στόχο τους τρεις βαθμους..
Image
-Λοιπόν ρεμάλια δεν θα ξαναπιείτε αλκοόλ όσο εγώ ή εσείς είμαστε στην ομάδα!Άμα δεν νικάμε τα ματς που πρέπει και είναι στα μέτρα μας,πάνε ανώφελες και οι εκπλήξεις και τα αναπάντεχα αποτελέσματα που φέρνουμε κάθε τόσο..Σοβαρευτείτε...


Το ρωσσικό κύπελλο από το οποίο αποκλειστήκαμε την περασμένη σεζόν ολοκληρώνεται φέτος!!
Image




Κυπελλουχος Ρωσίας για το 2007-2008 η Krylja Sovetov η οποία θα είναι και η επόμενη αντίπαλος μας μέσα στη Samara..
Image
To μισώ αυτό το γήπεδο..Πάλι βρισκόμαστε σε σημείο μηδέν..
Ακολουθεί δίμηνη διακοπή μέσα στο καλοκαίρι που ελπίζω να βοηθήσει στην ανασύνταξη μας..

-Coach με ζήτησες;
-Ναι Dmitry..Λοιπόν ρε γιατί δεν ανανεώνεις το συμβόλαιο σου;Είσαι ο αρχηγός της ομάδας και πάνω σου στηρίζω να φτιάξω τη νέα Luch που έχω στο μυαλό μου και σε χρειάζομαι.
-Coach έχω βαρεθεί να είμαι τόσο μακριά..Θέλω να φύγω για να εξελιχθώ ακόμα περισσότερο ως ποδοσφαιριστής δεν το καταλαβαίνεται;
-Καλα ρε δε βλέπεις ότι γίνεται μια καινούρια προσπαθεια; Έχουν έρθει καλοί παίκτες,θα προσπαθησω να έρθουν ακόμη καλύτεροι..Σιγά σιγά φτιάχνονται οι ομάδες..Στηρίζω πολλά σε σένα,είσαι έμπνευση για τους υπόλοιπους,είσαι γηγενής ποδσφαιριστής και πρότυπο σε όλη την ομάδα.Μην εκμεταλλευτείς τη θέση σου στην ομάδα και τη συμπάθεια που σου έχουν οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές προς εκβιασμό μου..
-Ναι coach δεν έχω τέτοιο σκοπό..
-Ωραία άρα συμφωνούμε..Ελπίζω..

Μετά από καμμιά εβδομάδα..
Image
-Δε μου γλυτώνει τελείωσε..Γίνεται ο αρχηγός να κάνει τέτοιες ενέργειες; Mladen ακούς; Διώξτον ,δώστου όσα θέλει δε θέλω να τον ξαναδώ μπροστά μου..Μου είπε ότι συμφωνήσαμε κιόλας τις προάλλες..
-Δε γίνεται να τον απελευθερώσουμε έτσι..Καλύτερα τιμώρησε τον και να τον πουλήσουμε μετά το τέλος της χρονιάς..Θα μας φέρει τουλάχιστον 1,5 εκατομύρριο πιστεύω..
-Καλά δίκιο έχεις ,αφού είναι έτσι και σκέφτεται μόνο το χρήμα,θα τον χρησιμοποήσουμε και μεις σαν εμπόρευμα..Και ας πάει όπου θέλει να φωνάξει..Λοιπόν διακοπή συμβολαίου για ένα μήνα,μπαίνει στη λίστα μετεγγραφών και φυσικά παύει να είναι αρχηγός..Δώσε το περιβραχιόνιο στον Bazaev..
-Έτσι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..
-Χέστηκες πάνω σου γιαυτό συμφωνείς.. :twisted:


Στον υπόλοιπο κόσμο τώρα το EURO κατέκτησε η Αγγλία..Καλά πως προκρίθηκε αυτή στα τελικά;
Image


Μετά τη δίμηνη διακοπή η ομάδα θυμίζει και πάλι νοσοκομείο..Κάνουμε μια νίκη και την πληρώνουμε πολύ ακριβά μου φαίνεται.
Image

Το πρωτάθλημα ξαναρχίζει..
Image
Μάλιστα..Καταρρεύσαμε στα τελευταία λεπτά και επήλθε η συντριβή..

Λοιπόν δε δεχομαι να ξαναχάσουμε στην έδρα μας..Μην αφήνετε ανεκμετάλλευτο το κυριότερο όπλο μας..
Και δε θέλω να ξαναδώ εμφάνιση σαν την περασμένη..ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ;
Image
Εμφάνιση σαν την περασμένη δεν κάναμε..Τους πατήσαμε κυριολεκτικά μέσα στο γήπεδο αλλά πάλι φύγαμε ηττημένοι.
Τώρα κατάλαβα πως νιώθουν οι άλλες ομάδες που τις νικήσαμε με ταμπούρι..Κρίμα γιατί παίξαμε εξαιρετικά..

Μόσχα..Δημοτικό Στάδιο..
-Δεν περιμένω και πολλά σήμερα.Απλά παίξτε αυτό που ξέρετε και μπορείτε και σας θέλω δυνατούς για το δεύτερο γύρο.
Image
Απλά χάσαμε ακόμη μια φορά αλλά δεν με πείραξε τόσο..Προετοιμασία για τον κρίσιμο δεύτερο γύρο..
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για το 2πλο στη Ζενιτ δεν υπαρχουν λογια.3 σουτ,τα 2 ευστοχα με τελικο σκορ το 1-2.Αυτα ειναι.Οσο για τους αλλους αγωνες ομως...αμυνα
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαι γω έχω απελπιστεί με την άμυνα φίλε.. :|

Μπαίνουμε αισίως στον Αύγουστο και τη δεύτερη μετεγγραφική περίοδο της σεζόν που μας δίνει την ευκαιρία να ενισχυθούμε κι άλλο..Πρώτα όμως ακολουθεί το πρώτο ματς του δευτέρου γύρου με την Amkar..
Image
Σημαντική νίκη που μας σταθεροποιεί στην 11η θέση του πρωταθλήματος χωρίς να κινδυνεύουμε να μας φτάσουν οι κάτω..

Στο προπονητικό κέντρο είχαμε τρεις αφίξεις οι οποίες με χαροποίησαν αρκετά..

Jose San Roman Ο ελπιδοφόρος Αργεντινός δεξιός οπισθοφύλακας είναι μέλος της ομάδας..Περιμένω πολλά!
Image

Βranislav Danilovic Προορίζεται για αναπληρωματικός του Khomich
Image

Arunas Klimavicius Σημαντική ενίσχυση για το κέντρο της άμυνας ο Λιθουανός
Image

Ιgor Zurzinov Αναπληρωματικός αριστερός μπακ ,προσδίδει βάθος στην αμυντική μας γραμμή.
Image

Οι μετεγγραφικές κινήσεις που έγιναν με αφήνουν απόλυτα ευχαριστημένο και πιστεύω πως οι παίκτες που ήρθαν μπορούν να μας βοηθήσουν..Το μόνο αρνητικό είναι το γεγονός πως όλοι τους είναι ξένοι..Στο πρωτάθλημα της Ρωσίας υπάρχει ένας κανονισμός όπου η ομάδα πρέπει να έχει στην ενδεκάδα της πάντα, τουλάχιστον έξι γηγενείς ποδοσφαιριστές και πέντε ξένους (6+5)..Και στη Ρωσία όλοι οι μη Ρώσοι θεωρούνται ξένοι..


Image
Παίξαμε καλύτερα από τους ποιοτικότερους αντιπάλους μας και παρόλο που δεν κερδίσαμε,δε χάσαμε τον αγώνα..

Image
Δεύτερος σερί αγώνας με πρωτευουσιάνους στην έδρα μας και αυτή τη φορά νικήσαμε..Παίξαμε αρκετά καλά και πήραμε τους πολύ σημαντικούς βαθμούς..

Image
Τρελό διπλό μέσα στους Τάταρους και πλέον έχουμε δύο σερί νίκες.Όχι μόνο νικήσαμε αλλά παίξαμε αρκετά καλά πάλι χάνοντας και άλλες ευκαιρίες για γκολ..

Eπόμενη έξοδος μας σε μια εύφλεκτη και επικίνδυνη περιοχή στις περιοχές του Καυκάσου..
Spoiler: show
Image
Πάμε στο Γκρόζνι την πρωτεύουσα των Τσετσένων για να αντιμετωπίσουμε την τοπική ομάδα την Terek που ανέβηκε φέτος στην πρώτη κατηγορία του πρωταθλήματος..Μια πανέμορφη πραγματικά πόλη με έντονο το μουσουλμανικό στοιχείο,αλλά όπως είπα σε υψηλού κινδύνου περιοχή καθώς συνορεύει με Γεωργία και Νότια Οσετία..
Image
Το γήπεδο όπου α διεξαχθεί ο αγώνας.
Image
Image
Δυστυχώς δε φύγαμε νικητές αλλά κρατήσαμε το αήττητο σερί μας..
Αρνητικό γεγονός ο τραυματισμός του Bazaev που έσπασε το πόδι του και χάνει το υπόλοιπο της σεζόν.
Image


Τα συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα έχουν αλλάξει πλήρως την διάθεση μου.Πλέον είμαι πιο χαλαρός και πιο αισιόδοξος για τη συνέχεια..Η πόλη αυτή τελικά δε μου φαίνεται καιτόσο αφιλόξενη..Άρχισα να χαίρομαι πλέον όταν βλέπω από το παράθυρο του διαμερίσματος μου ,τα πλοία να φεύγουν για την (τόσο κοντινή σε μένα) Άπω Ανατολή..
Image
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι μεταγραφες σου τη δεδομενη περιοδο θα βοηθησουν πολυ.Βελτιωθηκες πολυ αμυντικα στα τελευταια παιχνιδια.
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πέντε αγώνες αήττητοι και η ψυχολογία μας βρίσκεται στα ύψη..Έχουμε στη συνέχεια τον πρώτο αγώνα για το κύπελλο..
Image
Η ομάδα με πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα,κινδύνεψε αλλά προκρίθηκε έστω και με 1-0..Η άμυνα μας είναι αρκετά καλή τους τελευταίους αγώνες και ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι.

Image
Τέλεια!! Νίκη με μηδέν παθητικό..Ο Klimavicius παρουσιάζει ηγετικά προσόντα στην άμυνα!!

Image
Ακόμη μια τρομερή εμφάνιση στην έδρα μας! Δεχτήκαμε ένα γκολ αλλά αυτό ουδόλως με ενοχλεί!!Η ομάδα δείχνει να ρολάρει και παίζει και καλή μπάλα!!Είμαστε πολύ κοντά στην 6η θέση που οδηγεί στο Ιντερτότο!!Ο μεγάλος στόχος..Το κακό είναι πως από 5η μέχρι 11η θέση όλες οι ομάδες είναι πολύ κοντά και παλεύουν.

Image
Πολύ παράξενα συναισθήματα μου άφησε αυτός ο αγώνας..Φέραμε Χ με μια ομάδα αν όχι κατώτερη μας,ισοδύναμη..Με ενοχλεί αυτό..Από την άλλη γυρίσαμε ένα 2-0 με 10 παίκτες!! Χάσαμε και ένα πέναλτυ όμως το οποίο θα μας έδινε τη νικη έτσι όπως εξελίχτηκε ο αγώνας.. :?

Image
Όχι με τέτοιο τρόπο..Πέναλτυ στο 90; Δε μας θέλει,εκεί που προσπαθήσαμε για κάτι παραπάνω..Δεν πειράζει.
Και το αήττητο των εννέα αγώνων φθάνει στο τέλος του..Πολύ καλή προσπάθεια από τους παίκτες, δεν έχω παράπονο..
Image


Image
Γίνεται σε δύο αγώνες πρωταθλήματος με τη Ζενίτ να μη χάσω και να νιώθω ελαφρά απογοητευμένος; Κι όμως γίνεται..
Α ρε San Roman ,βάλτο αγόρι μου..

Image
Πάλι δε νικήσαμε κατώτερη θεωρητικά ομαδα,αλλά ευτυχώς δε χάσαμε τουλάχιστον..Στο 90 το η χαρά της νίκης και οι βαθμοί μας ξέφυγαν..Όπως και η ονειρική 6η θέση πάει να φύγει..

Image
Νικήσαμε..Στην έδρα μας δεν καταλαβαίνουμε από ονόματα αντιπάλων..Εκτός έχουμε το πρόβλημα..

Τι γίνεται;; Φήμες,πολλές φήμες ακούγονται και δεν μ'αρέσει..
Image


Image
Τρελή εμφάνιση!!Τέλεια!! Τι; Χάσαμε; Δε με νοιάζει πραγματικά.Και για του λόγου το αληθές..
Image
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λες να μη σου ανανεωσουν το συμβολαιο :!: Πο πο πακετο
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα δούμε αν και δε νομίζω να πρέπει να φύγω..Αλλά άλλος αποφασίζει.

Image
Ξημέρωσε ακόμα μία μέρα εδώ στην άκρη της γης! Τρεις αγώνες έμειναν για τη λήξη του φετινού πρωταθλήματος και η ομάδα είναι σταθερά 11η..Τα όνειρα μου για Ιντερτότο έχουν διαλυθεί και σαν να μην έφτανε αυτό ,η αμφισβήτηση προς το πρόσωπο μου αρχίζει και γίνεται εντονότερη..

H σχετικά κοντινή έξοδος μας στο Tomsk στη Σιβήρια..
Image
Άλλη μια :ribo !Και οι φήμες αρχίζουν να οργιάζουν γύρω από το μέλλον μου..

Image
Δεν περίμενα και τίποτα καλύτερο..Διαφορά ποιότητας απλά..

Image
ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ..Τελειώσαμε τη σεζόν με το χειρότερο τρόπο.Η γκρίνια του προέδρου με ζαλίζει ακόμη περισσότερο από την νέα συντριβή..

Η τελική βαθμολογία 2008-2009
Image
Η τελική βαθμολογία δείχνει πόσο κοντά είμασταν στην 7η θέση..Κρίμα!

Η κλήρωση μας έπαιξε άσχημο παιχνίδι στο Κύπελλο..Εκτός έδρας σε νοκ άουτ αγώνα με τη Λοκομοτίβ..
Image
Κρίμα μπορούσαμε να προκρίθουμε..Παίξαμε όμορφη μπάλα αλλά μας στοίχισε το άσχημο πρώτο ημίχρονο..

Σύνοψη σεζόν 2009

Σαφώς και υπήρξε μια γενική βελτίωση φέτος..Γλυτώσαμε με άνεση τη διαβάθμιση και τερματίσαμε στο μέσο περίπου της βαθμολογίας και με λίγη τύχη μπορούσαμε και για Ιντερτότο..Κρατάμε το αήττητο απέναντι στη Ζενιτ και γενικά τις καλές εμφανίσεις στην έδρα μας ανεξαρτήτως αντιπάλου..Στα εκτός έδρας όμως είμασταν χάλια και γνωρίσαμε συντριβές..Ελπίζω να παραμείνω στην ομάδα γιατί μου έχει κολλήσει να βγω Ευρώπη μ'αυτούς..Αν με διώξουν θα συνεχίσω την καριέρα μου πιθανον σε άλλη χώρα..Θα δούμε..Όσο για το κύπελλο δεν μπορώ να ελπίζω σε κάτι καλό γιατί συνέχεια δίνω εκτός έδρας τους αγώνες κυπέλλου και αρκετά νωρίς στο θεσμό μου πέφτουν δυνατοί αντίπαλοι..
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”