Υπάρχει ζωή στην εξορία ?

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σεζόν 2009

Οι χειμωνιάτικες διακοπές έχουν τελειώσει, αλλά η προετοιμασία μας για τη νέα σεζόν ξεκινάει δύσκολα καθώς είμαι υπό αμφισβήτηση..Τα στατιστικά του περασμένου πρωταθλήματος με δικαιώνουν όμως καθώς είμασταν η έκπληξη του πρωταθλήματος!!
Image


-..Ρε συ δεν αντέχω άλλο..Δε μπορω να είμαι στο περίμενε.. Ή να φύγω από μόνος μου προτού με διώξει ο πρόεδρος, ή να μου πει άμα μένω να αρχίσω τον προγραμματισμό ήρεμος..Δε γίνεται έτσι!!
-Έχεις δίκιο coach αλλά πρόεδρος είναι αυτός,ότι θέλει κάνει..Πάντως νομίζω θα ανανεώσεις ,δεν υπάρχει λόγος να φύγεις..Η ομάδα τα πάει καλά ,ούτε εξαιρετικά ούτε χάλια..
-Και συ ο ίδιος το γνωρίζεις πως δε γίνεται απ'τη μια στιγμή στην άλλη η ομάδα να πετάει στο γήπεδο..Θέλουμε χρόνο..Λές να ρίξω του προέδρου μ@λ@κίες για πενταετές πλάνο κλπ; :D
-Ναι καλή ιδέα..Κάντο δεκαετές καλύτερα ναμαστε πάντα μέσα..
-Έχεις και χιούμορ πανάθεμα σε..Για πες οι παίκτες τι θέλουν; Να μείνω ή υπάρχουν και ορισμένοι που θέλουν να φύγω; Μίλα ελεύθερα και πες μου ονόματα, δεν θα με επηρεάσει αυτό στην κρίση μου, θα είμαι δίκαιος μαζί τους.γκούχουγκουχ :twisted: -ksilo
-Οι περισσότεροι παίκτες θέλουν να μείνεις αφεντικό..΄Πλην του Smirnov που δεν ανανεώνει , οι υπόλοιποι θέλουν να μείνεις..Μέχρι και συλλαλητήριο λένε θα κατέβουν για σένα.!!
Spoiler: show
Image
-Σοβαρά; Με συγκίνησαν τα καλόπαιδα.. :snif: Αν και μερικοί ξέφυγαν από τον σκοπό της παρέλασης και γκομενίζουν..Θα τους φτιάξω..Ο Smirnov ακόμα δεν ανανεώνει; Κρίμα και τον χρειαζόμουνα,αλλά αφού είναι έτσι θα δει..Καλά θα περάσει.Αρχηγός να σου πετύχει!!

Στις επόμενες μέρες ,με κάλεσε ο πρόδρος στο γραφείο του και μου ανακόινωσε επέκταση του συμβολαίου μου για τα επόμενα τρία χρόνια!!Αυτά είναι ..σκέφτηκα χαμηλόφωνα !! 8) Πρέπει να φτιάξω και το προφίλ μου λίγο,πολύ φτωχό!!
Image


Μαζί με την αναέωση του συμβολαίου μου, είχα και άλλες ευχάριστες εκπλήξεις που έδειχναν πως η ομάδα κάνει βήματα προόδου.
Image
Image
Χρειάζεται δουλειά ακόμη στις εγκαταστάσεις αλλά από κάπου έπρεπε να ξεκινήσουμε..Ακολούθησε δυστυχώς μια αντιαθλητική απόφαση της τοπικής πολιτείας..Δε θα έχει εκλογές, θα σας φτιάξω καλά..
Image

Οι μετεγγραφές συνολικά!! Οικονομικά βγήκαμε με κέρδος απομένει να βγούμε κερδισμένοι και στο γήπεδο! Ο Smirnov μας άφησε.. :twisted:
Image



Αναλυτική παρουσίαση νέων αποκτημάτων.



Branko Bajovic
Ο δεξιοπόδαρος μεσοεπιθετικός αποκτήθηκε ελεύθερος και γεμίζει το χώρο της μεσαίας γραμμής.
Image

Eugeny Pomazan
Πανύψηλος νεαρός τερματοφύλακας, ήρθε στη θέση του Khomich..Ξεκινάει βασικός και στο μέλλον τον βλέπω πολύ ψηλά.
Image


Dmitriy Rekish
Νεαρός μεσοεπιθετικός , έχω αρκετές ελπίδες γιαυτόν ειδικότερα για το εγγυς μέλλον.
Image

Haman Sadjo
Ο διεθνής Καμερουνέζος είναι ο βασικός αριστερός μπακ για φέτος.
Image

Αrtem Radzkov
Πολυθεσίτης αμυντικός ποδοσφαιριστής που κόστισε αρκετά χρήματα..Ελπίζω σε σύντομη απόσβεση!
Image


Ivan Taranov
Ο νεαρός Ρώσσος ο οποίος είναι η άλλη μας ακριβη μετεγγραφή.Παίζει με άνεση τόσο ως αμυντικό χαφ,όσο και ως κεντρικός αμυντικός..
Image


Γενικά προχωρήσαμε σε λιγότερες κινήσεις σε σύγκριση με πέρσυ..Οι μετεγγραφές μας έχουν όμως αρκετή ποιότητα και περιμένω να βοηθήσουν..Αρνητικό το γεγονός πως και πάλι δεν αποκτήσαμε Ρώσσους ποδοσφαιριστές επειδή δεν είχε καλούς,διαθέσιμους να ρθουν στην ομάδα..Έτσι η ομάδα σε κάθε αγώνα θα έχει διάφορες χημείες ώστε να τηρούμε τον κανονισμό..
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H προετοιμασία μας συνεχιζόταν κανονικά..Τα πολλά φιλικά ήταν και πάλι μέσα στο πρόγραμμα και η ομάδα φέτος έκανε επισκέψεις για φιλικά σε Ελλάδα και Σερβία..Μα να μην μπορώ να κλείσω ένα φιλικό στην έδρα μου;;
Image


Οι παίκτες στην αρχή δεν πήραν σοβαρά το ρόλο τους στις προπονήσεις και στα φιλικά και αναγκάστηκα να τους δείξω πως υπάρχει και εναλλακτική δουλειά όταν με αναγκάσουν να τους διώξω από την ομάδα..Πολύ χαλαρά τα βλέπουν όλα.. -ksilo
Image


Η λίστα με τα πολλά φιλικά που δώσαμε και φέτος..Φαίνεται και η δυναμικότητα της ομάδας σε συγκριση με κάποια ελληνική.
Image

Και με την προετοιμασία και τα φιλικά να περνάνε,μπαίνουμε και πάλι στην τελική ευθεία για την έναρξη του πρωταθλήματος.
Το φετινό σούπερ καπ παει στη Ζενιτ..
Image
..η οποία μαζί με τη CSKA είναι και τα πρώτα φαβορί της κούρσας και για το φετινό πρωτάθλημα..Οι μπουκς μας έχουν για μια αξιοπρεπή πορεία στο πρωτάθλημα..Ευτυχώς δεν μας συγκαταλέγουν πλέον στα φαβορί για υποβιβασμό..Χμ η απόδοση για να πάρουμε το πρωτάθλημα είναι αρκετά καλή.. :D
Image

Πρώτος αγώνας για φέτος είναι στην έδρα μας..Απέναντι στην Tom Tomsk καλό θα ήταν να ξεκινήσουμε με νίκη..Στην τελευταία προπόνηση πριν τον αγώνα συγκέντρωσα όλους τους παίκτες μου και τους μίλησα για τον αγώνα και γενικότερα για το φετινό πρωτάθλημα..
Image

-Λοιπόν μάγκες αύριο είναι ο πρώτος μας αγώνας για την καινούρια σεζόν..Όπως έχετε όλοι καταλάβει κάνουμε μικρά αλλά σταθερά βήματα προόδου..Θέλω να παίξετε με ψυχή και πάθος όχι μόνο στον αυριανό αγώνα, αλλά σε κάθε αγώνα..Ξηγηθήκαμε; Το ξέρω πως εχουν έρθει αρκετά νέα πρόσωπα στην ομάδα , αλλά όλοι σας ,οι παλιοί ακόμη περισσότερο, οφείλετε να βοηθήσετε στη γρήγορη προσαρμογή και ομοιογένεια της ομάδας..Πάμε γερά για την πρώτη νίκη..Ερωτήσεις κανείς;
-Όχι coach..
-Αυτό μας έλειπε δλδ να ρωτούσατε..Άντε πάμε σοβαρά..Luch!!!!

Πρεμιέρα Ρωσσικού Πρωταθλήματος 2009

Luch Vladivostok vs Tom Tomsk

Code: Select all

Location: Vladivostok
Image
Dinamo Stadium
Image

Το γήπεδο είναι κατάμεστο με τους οπαδούς να δείχνουν πως στηρίζουν την ομάδα και φέτος..Θα πρέπει να μεγαλώσουμε το γήπεδο σκέφτομαι, αλλά αμέσως τα ξεχνάω όλα καθώς οι δύο ομάδες μπαίνουν στο γήπεδο για την έναρξη του παιχνιδιου μέσα σε εκκωφαντική ατμόσφαιρα..
Image
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν η εκκωφαντικη ατμοσφαιρα θεωρειται 1 σημαια και 5 μεθυσμενοι Ρωσσοι...?Ενταξει αυτο βρηκες.Στην Ελλαδα παντως θα πρεπει να θεωρειται κωλασμενη η ατμοσφαιρα.Ελα Ελλαδα και παρατα τα Ρωσσακια
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τα δεδομένα της ομάδας είναι κόλαση!! :D Ελλάδα;; Μπα πολύ βαρετό πρωτάθλημα.Μόνο στην αεχή ξεκινάω με Παναθηναικό αλλά μετά ξενερώνω γρήγορα!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίες μεταγραφές! Και φώτο (ειδικά αυτή με το σκάψιμο... :D )
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν αντί να προπονείσαι ξύνεις τα...φρύδια σου..Σκάβε να δεις τη γλύκα!! :D :drinking:
joana
Amateur
Amateur
Posts: 110
Joined: Fri Nov 02, 2007 1:07 pm
Football Manager της ομάδας: Δοξα Βυρωνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλες μεταγραφες γενικα και ωραια και η ιστορια σου!τον τερματοφυλακα αν δεν τον πουλησεις τουλαχιστον 7M θα εισαι απαραδεκτος...Καλο ροστερ θα χεις φετος...Για παμε...
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”