Από κάτω προς τα πάνω

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Post Reply
Greekmanager
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sun Apr 10, 2011 2:03 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή το μανατζερ του 2008 είναι και το αγαπημένο μου είπα να ξεκινήσω μια ιστορία με αυτό. Ήταν μια ηλιόλουστη μέρα μολίς είχα στα χέρια μου το πτυχίο προπονητικής. Ο κουμπάρος του ξάδερφου μου ήταν ο πρόεδρος του συλλόγου της Καλλιθέας η ομάδα για τη νέα χρονιά έψαχνε έναν προπονητή με βασικές προδιαγραφές για να κάνει η καλλιθέα μια καλή χρονιά. Την επόμενη μέρα χτυπάει το τηλεφωνό μου ->
- Ορίστε ποιός είναι ?
- Γειά σου ξάδερφε ο Τάκης είμαι.
- Γειά σου Τάκη τι λέει όλα καλά?
- Καλά ρε ξάδερφε εσύ?
- Καλα και εγώ τι έγινε.. Πως και έτσι με πήρες τηλέφωνο.. Εσύ για να με πάρεις τηλέφωνο κάτι θές..
- Ναι η αλήθεια είναι οτι σε πήρα για ένα συγκεκριμένο λόγο
- Πέσμου λοιπόν
- Ο κουμπάρος μου ψάχνει καινούργιο προπονητή μετά την φυγή του Νίκου Παντελή. Τι λες μπορείς να αναλάβεις?
- Φυσικά και μπορώ
- Τότε πέρνα αύριο από τα γραφεία της ΠΑΕ.
- Έγινε τα λέμε λοιπόν
- Τα λέμε ξάδερφε
Έτσι και έγινε λοιπόν αύριο το πρωί είχα συνάντυση με τον πρόεδρο της ΠΑΕ Καλλιθέας Νίκο Σαλέβρη.
Το επόμενο πρωί ξύπνησα νωρίς νωρίς και ξεκίνησα για τα γραφεία της ΠΑΕ. Στο δρόμο σκεφτόμουν πολλά για το έμψυχο δυναμικό της ομάδας και για το αν θα αναλάβω τελικά. Καθώς έφτασα με υποδέχτηκε ένας μπράβος του πρόεδρου και με μετέφερε στην αίθουσα της ΠΑΕ. Εκεί ήταν όλο το δοιηκητικό συμβούλειο. Έκατσα και ευθύς αμέσως ο πρόεδρος μπήκε στο ψητό.
- Κύριε Νικολαίδη
- Πείτε μου πρόεδρε
- Θα ήθελες να αναλάβεις την ομάδα της Καλλιθέας ?
- Φυσικά πρόεδρε..
Στόχος σου θα είναι να οδηγήσεις την ομάδα στην πρώτη 5αδα και γιατί όχι και στην Α' Εθνική. Τι λές θα τα καταφέρεις?
- Έτσι πιστεύω πρόεδρε..
- Εντάξει ο Υπέυθυνος τμήματος θα σε ξεναγήσει στο χώρο από αύριο ξεκινάς προπονήσεις..
- Εντάξει πρόεδρε γειά σας..
Να λοιπόν μου δόθηκε η ευκαιρία να αναλάβω την τεχνική ηγεσία της Καλλιθέας.
Είδα της προπονητικές εγκατάστασεις και γενικά το χώρο υποδομής και όλα ήταν τέλεια.. Από αύριο ξεκινάω προπονήσεις αφού γνωρίσω τους παίχτες.
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλη αρχη με ενα απο τα πιο αγαπημενα μου FM!!!!
nek.
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 657
Joined: Sat Nov 13, 2010 8:38 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Status: 5 ος λοχος δυναμη 5ος λοχος κολαση
Location: Κυψελη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη και καλυ τυχη φιλε
Image
Spoiler: show
Image
Greekmanager
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sun Apr 10, 2011 2:03 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην πρώτη προπόνηση γνωρίστηκα με τους παίχτες είδα το έμψυχο δυναμικό της ομάδας και κατάλαβα οτι πρέπει να γίνουν ριζικές αλλαγές.
Τα φιλικά για τη νέα χρονιά:
29.6.2007 Διαγόρας - Εκτός
03.7.2007 K. Erciyesspor - Εντός
11.7.2007 Νίκη Βόλου - Εκτός
14.7.2007 Pendikspor - Εκτός
17.7.2007 Λάρισα - Εντός
20.7.2007 ΠΑΟΝΕ - Εκτός
Θα κλείσουμε κι άλλα δύο φιλικά απλά αυτά είναι ήδη κλεισμένα από τον Assistant Manager: Βασίλη Αλεξίου.
Το ρόστερ της ομάδας όπως το βρήκα..
Image
Greekmanager
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sun Apr 10, 2011 2:03 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκινάμε με το πρώτο φιλικό και τον πρώτο αγώνα σαν προπονητής στον πάγκο της Καλλιθέας.
Image
Όχι και τόσο δίκαιο αποτέλεσμα μπορούσαμε κάτι παραπάνω είχαμε πολλές χαμένες ευκαιρίες η γηπεδούχοι είχαν το γκολ και ένα καλό σουτ τίποτε άλλο..
Συνέντευξη τύπου:
- Ήρθατε στην Καλλιθέα πολύ γρήγορα μετά την φυγή του Νίκου Παντελή. Ποιός είναι ο στόχος σας για φέτος?
- Ναι η αλήθεια είναι οτι ήρθα πολύ γρήγορα στόχος της ομάδας είναι να μπει στην πρώτη 5αδα και γιατί όχι να ανέβει και στην Α'εθνική.
- Για το πρώτο σας παιχνίδι στον πάγκο της Καλλιθέας?
- Είδα το σύνολο της ομάδας και σιγά σιγά αρχίζω να βγάζω συμπεράσματα για τους παίχτες μου.
- Για τις μεταγραφές?
- Μεταγραφές θα γίνουν καθώς και αποδεσμεύσεις η ομάδα χρειάζεται κάποιους παίχτες ακόμα για να ισχυροποιηθεί περισσότερο και να κάνει την υπέρβαση. Το μπάτζετ της ομάδας για φέτος είναι: 65 χιλιάδες για μεταγραφές και 16.75 για πληρωμές στους παίχτες
- Με το συμβόλαιο σας?
Το συμβόλαιο μου ειναι 2 ετών με απολαβές που αγκίζουν της 1,700 χιλιάδες.
Greekmanager
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sun Apr 10, 2011 2:03 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καθώς μπήκαμε 1η Ιουλίου το μεταγραφικό παζάρι ξεκίνησε και εμείς μπήκαμε δυνατά για την απόκτηση ενος δεξιού μπακ/χαφ παίχτη βασικού διότι από εκείνη την πλευρά έκρινα οτι χρειαζόμαστε έναν παίχτη κλειδί γιατί το υπάρχον υλικό δεν φτάνει για την υπέρβαση που πρέπει να γίνει.
Ήττα σοκ απο την Κ. Erciyesspor με 0-3
(Screenshot δεν θα μπένουν στα φιλικά)
Η ΠΑΕ Καλλιθέας ανακοινώνει την απόκτηση του 18 χρονου αριστερού χαφ Niels Houman.
Ο Βέλγος ποδοσφαιριστής θα αγωνίζεται με την κάτω των 21 ομάδα της Καλλιθέας.
Η ΠΑΕ Καλλιθέας ανακοινώνει την απόκτηση του 24 χρονου δεξιού μπακ/χαφ Χρήστου Μπούρμπο.
Η ΠΑΕ Καλλιθέας ανακοινώνει την απόκτηση του 18 χρονου επιθετικού Dele Yampolsky.
Ο Ισραηλινός ποδοσφαιριστής θα αγωνίζεται με την κάτω των 21 ομάδα της Καλλιθέας.
Ο Βαγκέλης Πλατέλας μεταφέρεται από την ομάδα κάτω των 21 στην αντρική ομάδα της Καλλιθέας.
Έγιναν λοιπόν κάποιες μεταγραφές ο Μπούρμπος είναι μεταγραφή ενδεκάδας η άλλοι δυο θέλουν δουλειά ακόμα..
Άλλα δυο φιλικά θα περιλαμβάνει η προετοιμασία για τη νέα χρονιά με Κέρκυρα ομάδα β εθνικής που διεκδικεί την άνοδο και Πανιώνιο ομάδα α'εθνικης. στης 23.7.2007 το φιλικό με την Κέρκυρα και στις 4.8.2007 το φιλικό με τον Πανιώνιο.
Η ΠΑΕ Καλλιθέας ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας κοινή συναίνεση με των Κώστα Δραμπάλη και του εύχεται καλή συνέχεια σε ο'τι και αν κάνει.
Νικη Βόλου - Καλλιθέα 2-1
15' Λαπείκης 28' Καλαμπάκας - 10' Μαρκόβσκι
Pendikspor - Καλλιθέα 0-3
Μαρκόβσκι 13' 49' 75'
Καλλιθέα - Λαρισσα 1-1
Μαρκόβσκι 30' - Ζουράφσκι 32'
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”