Η Πλατεία άναψε τα φώτα της... [END]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όνομα: Jaime
Επίθετο: Poursas
Ημερομηνία γέννησης: 01-05-1979
Τόπος καταγωγής: Σέρρες, Ελλάδα
Δεύτερη υπηκοότητα: Ισπανική
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Ομάδα με την οποία ξεκινώ: Πανιώνιος
Ανοιχτά πρωταθλήματα: Primera Division (Ισπανία), Serie A (Ιταλία)
Database: Large
Παιχνίδι: FM 2008 Version 8.0
Τίτλος ιστορίας: Η Πλατεία άναψε τα φώτα της?

29 Ιουνίου 2007
Ήταν ένα πρωινό όπως όλα τα άλλα? από νωρίς καρφωμένοι στις καρέκλες μας σε γνωστό καφέ της πόλης, με τις εφημερίδες ανά χείρας, από ένα freddo cappuccino και η συζήτηση να γίνεται σε ένα όχι και τόσο ευχάριστο κλίμα:
- Δε σε βλέπω πολύ καλά σήμερα Jaime!
- Δεν έχεις κι άδικο Teo. Δε διάβασες τι γράφει στην SportCafe? Ο Έβαλντ Λίνεν είναι έτοιμος να αναχωρήσει από την Πλατεία. Έχει πρόταση να αναλάβει την Εθνική Γερμανίας και όπως όλα δείχνουν θα αποτελέσει παρελθόν για την ομάδα.
- Χαχαχα? φαντάζεσαι να σε πάρει τηλέφωνο ο Τσακίρης και να σου πει να αναλάβεις την ομάδα?
- Teo, ξέρεις πολύ καλά ότι αν υπάρχει φέτος καμιά περίπτωση να αναλάβω τεχνικός κάπου, θα είναι μόνο στον πάγκο του Ιστορικού!
Δεν είναι τυχαίο που απέρριψα πριν λίγες ημέρες πρόταση από Ισπανία, για τη ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας της Athletic Bilbao.
Πάντως, αντικειμενικά, η ομάδα με τον Λίνεν έκανε πολύ καλή πορεία πέρυσι και ο αντικαταστάτης του θα έχει δύσκολο έργο.
Δεν πέρασαν 10? και χτυπάει το κινητό μου:
- Παρακαλώ?
- Έλα Jaime, πως πας? Φαντάζομαι έμαθες τα νέα.
- Ναι Gabri, τα έμαθα. Βλέπεις τα άσχημα μαντάτα μαθαίνονται πολύ γρήγορα καθώς φαίνεται. Για πες μου εξελίξεις που αναμένονται.
- Για αυτό σε πήρα τηλέφωνο. Μου ζήτησε ο Πρόεδρος να έρθω σε επαφή άμεσα με κάποιον που να εμπιστεύομαι να αναλάβει προπονητής της ομάδας. Δε χρειάστηκε πολύ σκέψη και κάλεσα αμέσως εσένα.
- Φίλε μου, γνωρίζεις καλά ότι όποτε χρειάστηκε ήμουν κοντά στην ομάδα. Και ιδιαίτερα στις δύσκολες στιγμές.
- Το ξέρω, γι? αυτό και τα πράγματα πιστεύω θα έχουν ευτυχή κατάληξη. Λοιπόν, τι λες?
- Κλείνω θέση στο αεροπλάνο και νωρίς το απόγευμα κατεβαίνω Αθήνα να τα πούμε κι από κοντά. Μόνο σε παρακαλώ μη διαρρεύσει ακόμα τίποτα προς τα έξω. Θέλω να είμαστε απόλυτα σίγουροι και οι δύο πλευρές.
- Έχε μου εμπιστοσύνη Jaime. Θα σε περιμένει αυτοκίνητο της ΠΑΕ στο αεροδρόμιο. Καλό ταξίδι και θα τα πούμε σύντομα κι από κοντά.
Πράγματι, ετοίμασα στα γρήγορα μια βαλίτσα, κάλεσα ένα ταξί και σε μία ώρα ήμουνα στο Μακεδονία. Η πτήση δεν κράτησε πάνω από 40? και νωρίς το απόγευμα έφτασα ήδη στην Αθήνα. Εκεί με περίμενε ο οδηγός της ΠΑΕ ο οποίος και με πήγε απ? ευθείας στο γήπεδο του Πανιωνίου για να συναντήσω τον Πρόεδρο.
Έξω από το Members Club με περίμενε ο Gabri:
- Καλώς ήρθες Jaime. Πως ήταν το ταξίδι?
- Με πολύ άγχος Gabri. Γνωρίζω τις δυσκολίες αλλά νιώθω πανέτοιμος να προσφέρω στην αγαπημένη μας ομάδα.
Λίγες στιγμές αργότερα στο γραφείο του Προέδρου:
- Jaime, από δω ο κ. Τσακίρης, μεγαλομέτοχος και Πρόεδρος της ομάδας.
- Χάρηκα πολύ κ. Πρόεδρε.
- Κι εμείς κ. Jaime Poursas που σας έχουμε κοντά μας. Ο Gabri μου έχει πει κάποια πράγματα για σένα και νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά.
- Κι εγώ το πιστεύω αυτό κ. Πρόεδρε. Πριν συζητήσουμε οτιδήποτε, να είστε απόλυτα βέβαιος ότι ο Πανιώνιος για μένα είναι κάτι παραπάνω από ένα απλό σωματείο. Είναι κομμάτι της ιστορίας της οικογένειάς μου και θα κάνω τα πάντα για να δώσω χαρά σε σας και στους υπέροχους φιλάθλους μας.
- Οπότε δε μένει παρά να πούμε τα διαδικαστικά. Το συμβόλαιο έχει 2ετή διάρκεια με αποδοχές που φτάνουν τις 180.000? το χρόνο. Η οικονομική πολιτική της ομάδας είναι αρκετά λιτή, παρόλα αυτά όμως έχεις στη διάθεσή σου 250.000? για μεταγραφές και περίπου 3.500.000? για μισθούς παικτών. Λοιπόν τι λες?
- Έχω να πω μόνο ότι θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για να πετύχουμε τους στόχους μας. Είμαι ιδιαίτερα ευτυχής που μου δίνετε την ευκαιρία να προσφέρω στην ομάδα που αγαπώ.
- Να ξέρεις κάτι τελευταίο, πως θα είμαστε δίπλα σου όταν και όποτε αυτό χρειαστεί.
- Ευχαριστώ κ. Πρόεδρε για την εμπιστοσύνη σας.
- Καλή επιτυχία λοιπόν Jaime, στα νέα σου καθήκοντα.

30 Ιουνίου 2007
«Η ΠΑΕ Πανιώνιος είναι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσει τη συνεργασία της με τον κ. Jaime Poursa για τα επόμενα 2 χρόνια. Πιστεύουμε πως ο ανωτέρω προπονητής καλύπτει απόλυτα τις φιλοδοξίες μας και του ευχόμαστε καλή επιτυχία στο προπονητικό του έργο»

Η πρώτη μου συνέντευξη στην εφημερίδα FreddoSport:
- Αναλάβατε μόλις χθες την τεχνική ηγεσία ενός ιστορικού συλλόγου. Πείτε μας, ποιοι είναι οι στόχοι σας?
- Η ομάδα πέρυσι έκανε μια εξαιρετική πορεία, αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο και εν τέλει κατέλαβε μία πολύ καλή θέση στη βαθμολογία. Ο στόχος του φετινού Πανιωνίου είναι να κάνουμε ένα βήμα παραπάνω.
- Δηλαδή? Μιλάτε για πρωτάθλημα ή έξοδο στο Champions League?
- Χαχαχα? Πιστεύω πως είναι πολύ νωρίς να οριοθετήσουμε τέτοιους στόχους. Έχουμε καλό υλικό. Τα περισσότερα παιδιά είναι μαζί αρκετά χρόνια, οπότε η ομάδα είναι αρκετά δεμένη. Οφείλω να πω πως αυτό οφείλεται κατά πολύ και στην εξαιρετική δουλειά του απερχόμενου προπονητή. Ο στόχος της ομάδας είναι να αποδίδει καλό και ποιοτικό ποδόσφαιρο. Να είναι ανταγωνιστική σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχουμε. Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο, θα θέλξουμε τον κόσμο του Πανιωνίου ο οποίος βρισκόταν σε λήθαργο για πολλά χρόνια και που πέρυσι δειλά δειλά άρχισε να επιστρέφει στο γήπεδο. Μέσα από την καλή παρουσία της ομάδας στον αγνωστικό χώρο, θα έρθουν και τα αποτελέσματα, εκείνα που θα μας επιτρέψουν στην πορεία να οριοθετήσουμε τους στόχους μας.
- Η ομάδα φέτος συμμετέχει σε 3 διοργανώσεις. Πρωτάθλημα, κύπελλο και UEFA Cup. Πιστεύετε πως μπορούν οι παίχτες σας να ανταπεξέλθουν σε μία τόσο δύσκολη σεζόν?
- Χρειάζεται σίγουρα πολύ δουλειά, γιατί οι ποδοσφαιριστές δεν είναι συνηθισμένοι να παίζουν Πέμπτη ? Κυριακή. Παρόλα αυτά όμως πιστεύω πως θα τα πάμε εξίσου καλά και στις 3 διοργανώσεις. Με λίγες προσθήκες έμπειρων παιχτών, το ρόστερ της ομάδας θα είναι τέτοιο που θα μπορούμε να είμαστε όσο το δυνατό πιο ξεκούραστοι σε κάθε παιχνίδι.

01 Ιουλίου 2007
Φιλικός αγώνας προετοιμασίας
Ankaraspor - Πανιώνιος 3-1 (1-0)
Serhan (21, 89), Hasan (71) - Καπετάνος (69)

«Η ΠΑΕ Πανιώνιος απέκτησε τον Rolan Gusev (RUS) ο οποίος έμεινε ελεύθερος από την CSKA Moskow. Είναι 29 ετών και αγωνίζεται στη θέση AM R»

03 Ιουλίου 2007
«Η ΠΑΕ Πανιώνιος απέκτησε τον Mohamed Kallon (SLE) ο οποίος έμεινε ελεύθερος από την AS Monaco FC. Είναι 27 ετών και αγωνίζεται στη θέση AM RC, FC»

«Η ΠΑΕ Πανιώνιος απέκτησε τον Lauri Dalla Valle (FIN) ο οποίος έμεινε ελεύθερος από την JIPPO. Είναι 15 ετών και αγωνίζεται στη θέση AM / FC»


05 Ιουλίου 2007
Φιλικός αγώνας προετοιμασίας
Αγροτικός Αστέρας - Πανιώνιος 0-3 (0-1)
Kallon (17), Yao-Kurmudzi (47), Gusev (88)

08 Ιουλίου 2007
Φιλικός αγώνας προετοιμασίας
Άγιος Δημήτριος - Πανιώνιος 2-1 (1-0)
Σαπάνης (28), Γιαννιτσανάκης (83) - Μάκος (56)

11 Ιουλίου 2007
Φιλικός αγώνας προετοιμασίας
Ολυμπιακός Βόλου - Πανιώνιος 0-5 (0-3)
Μάκος (10), Djebbour (23), Kallon (25), Πέτρου (67) (Αυτογκόλ), Lourenco (89)
Last edited by jamiespoursas on Sat Dec 22, 2007 1:52 pm, edited 5 times in total.
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλη αρχη!
emo sucksssss
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ποδαρικο μας κανεις φίλε μου...όλα να πάνε καλά, και καλά κουράγια...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Ελπίζω να σας κρατήσω το ενδιαφέρον, όσο γίνεται περισσότερο.
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
User avatar
martkonsta
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 322
Joined: Tue Mar 13, 2007 5:18 pm
Football Manager της ομάδας: Βέροια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

RESPECT στον πρώτο :D!!!!!!!!!!!!!!
Enjoy.
ImageDrogbaImage
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

12 Ιουλίου 2007
"Η εταιρία στοιχημάτων SkyBet ανακοίνωσε τις πιθανότητες τίτλου τη φετινή αγωνιστική σεζόν:
Άεκ-Ολυμπιακός 7-3, Παναθηναϊκός 2-1, Άρης-Πάοκ 20-1, Πανιώνιος 33-1"


15 Ιουλίου 2007
Φιλικός αγώνας προετοιμασίας
F. Karagurmuk - Πανιώνιος 0-1 (0-1)
Djebbour (44)

19 Ιουλίου 2007
Φιλικός αγώνας προετοιμασίας
Sivasspor - Πανιώνιος 1-2 (1-1)
Hilmi (18) - Καπετάνος (24), Lourenco (87)

25 Ιουλίου 2007
Φιλικός αγώνας προετοιμασίας
Celta - Πανιώνιος 2-2 (0-2)
Adrian (68). Perera (88) - Καπετάνος (1), Djebbour (43)

08 Αυγούστου 2008
Φιλικός αγώνας προετοιμασίας
Inter - Πανιώνιος 4-1 (2-0)
Adriano (17,27), Figo (64), Vieira (84) - Καπετάνος (90)

10 Αυγούστου 2008
Συνέντευξη στο περιοδικό FootballMania
- Μόλις επιστρέψατε από το εξωτερικό, όπου δώσατε μία σειρά φιλικών αγώνων στα πλαίσια προετοιμασίας της ομάδος. Τι συμπεράσματα βγάλατε κι αν είστε ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδος?
- Κοιτάξτε, νομίζω πως σε γενικές γραμμές η ομάδα έδειξε καλά στοιχεία. Προσπαθούμε να περάσουμε νέα φιλοσοφία και να αλλάξουμε λίγο και τον τρόπο παιχνιδιού της ομάδας. Έχουμε φέρει 2-3 εξαιρετικούς ποδοσφαιριστές, οι οποίοι πιστεύω θα βοηθήσουν πολύ στη δύσκολη συνέχεια.
- Στα φιλικά η ομάδα έδειξε κάποια σκαμπανεβάσματα. Πόσο σας προβλημάτισε αυτό?
- Είναι μάλλον φυσιολογικό, απ' τη στιγμή που γίνονται ακόμα δοκιμές, και στο σχήμα της ομάδας, αλλά και στο βασικό κορμό που θα πλαισιώσει την 11άδα. Είμαστε όμως σε καλό δρόμο, γιατί παίζουμε αρκετά καλό ποδόσφαιρο και αυτό φάνηκε και στα δύο τελευταία φιλικά με Celta και Inter, όπου αν και τα αποτελέσματα δεν ήταν θετικά, νομίζω πως είμασταν εξαιρετικά ανταγωνιστικοί και υπάρχουν ακόμα περιθώρια βελτίωσης.

23 Αυγούστου 2007
Συνέντευξη στην εφημερίδα SportCafe
- Καλησπέρα κ. Jaime Poursas.
- Καλησπέρα σας.
- Το πρωτάθλημα επιτέλους ξεκινά και πρώτος σας αντίπαλος ο Παναθηναϊκός. Πείτε μου τι έχετε στο μυαλό σας γι' αυτό το παιχνίδι?
- Ασφαλώς θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι, παρόλο που παίζουμε στην έδρα μας. Ο Παναθηναϊκός είναι από τις ομάδες που πρέπει να πρωταγωνιστούν κάθε χρόνο, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να φοβηθούμε το ματς.
- Θεωρείτε πως η ομάδα είναι έτοιμη γαι την έναρξη του πρωταθλήματος?
- Νομίζω πως έχουμε ακόμα περιθώρια να βελτιωθούμε. Πάντως έχω εμπιστοσύνη στα παιδιά και πιστεύω πως θα κάνουμε ένα νικηφόρο ξεκίνημα.

25 Αυγούστου 2007
1η Αγωνιστική
Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 2-2 (1-1)

Gusev (45), Fernandez (63) - Σαλπιγγίδης (11), Παπαδόπουλος (49)
Ήταν ένα φανταστικό παιχνίδι, με πολλές φάσεις και στις δύο εστίες. Ο Παναθηναϊκός είχε την υπεροχή σε όλο το ματς, αλλά η φάση του αγώνα έγινε στο 75' όταν Καπετάνος, Μάκος και Αραβίδης με τρία διαδοχικά σουτ δεν κατάφεραν να τους κάνουμε... τα 3-2!

01 Σεπτεμβρίου 2007
Τηλεοπτική συνέντευξη στην εκπομπή EuroΜπάλα
- Σήμερα έγινε η κλήρωση του UEFA Cup. Είναι μια δύσκολη κλήρωση? ποιες είναι οι πιθανότητες να περάσει ο Πανιώνιος στους ομίλους του UEFA?
- Νομίζω πως η κλήρωση ήταν ιδιαίτερα ευνοϊκή, αν κρίνουμε ότι θα μπορούσαμε να είχαμε πέσει πάνω σε μεγαθήρια, όπως η FC Bayern Munchen, η Villareal FC ή η Fiorentina. Πιστεύω πως η AFC Rapid Bucharest δεν είναι αχτύπητη ομάδα και θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο δυνατό.

02 Σεπτεμβρίου 2007
2η Αγωνιστική
Ατρόμητος - Πανιώνιος 2-1 (1-1)

Luciano (25,75) - Delura (45)
Βασικά πιστεύω πως αμυντικά δεν πάμε καλά. Σε δυο παιχνίδια 4 γκολ. Σήμερα αν και είχαμε καλές ευκαιρίες (πετύχαμε και γκολ που δεν μέτρησε) το αποτέλεσμα μάλλον είναι δίκαιο.

16 Σεπτεμβρίου 2007
3η Αγωνιστική
Πανιώνιος - Όφη 2-0 (0-0)

Kallon (55,76)
Επιτέλους νίκη. Ο Mohamed Kallon δήλωσε παρών και με 2 προσωπικά γκολ μας έδωσε το πρώτο τρίποντο τη φετινή σεζόν. Πλέον πάμε με άλλον αέρα για το πρώτο παιχνίδι με την Rapid.

20 Σεπτεμβρίου 2007
UEFA Cup 1st Leg
Πανιώνιος - AFC Rapid Bucharest 0-0 (0-0)

Άμα δε μπορείς να βάλεις τη μπάλα στο πλεχτό, τουλάχιστον είσαι ευχαριστημένος που δεν έχασες κιόλας. Τόσες ευκαιρίες χαμένες, αλλά το τόπι δεν ακούμπησε δίχτυα. Τελικά ο Djebbour είναι απώλεια για την ομάδα.

23 Σεπτεμβρίου 2007
4η Αγωνιστική
Απόλλων Καλαμαριάς - Πανιώνιος 0-2 (0-1)

Καπετάνος (43), Gusev (81)(πεν)
Ήρθε και το πρώτο διπλό. Η ομάδα δείχνει να στρώνει σιγά σιγά. Βελτιώσαμε την άμυνα (3ο συνεχόμενο παιχνίδι με μηδέν παθητικό) και μπροστά βρίσκουμε λύσεις.

30 Σεπτεμβρίου 2007
Συνέντευξη σε τοπικό ραδιόφωνο
- Σήμερα παίζετε απέναντι στον φιλόδοξο Άρη. Ο κ. Bajevic έκανε κάποιες δηλώσεις για το σημερινό παιχνίδι, λέγοντας πως θα έρθουν στη Ν. Σμύρνη για να πάρουν το 2πλό.
- Ο κ. Bajevic μπορεί να λέει ότι θέλει. Εν τη απουσία μου του επιτρέπω ακόμα και να με... δείρει! Χαχαχα... Με τη βοήθεια του κόσμου του Πανιωνίου και με μια καλή εμφάνιση πιστεύω πως θα κερδίσουμε απόψε!

5η Αγωνιστική
Πανιώνιος - Άρης 2-0 (2-0)

Fernandez (3), Gusev (25)
Εμφατική νίκη αν και μπορούσαμε να πετύχουμε 1-2 γκολ ακόμα. Σημασία έχει πάντως ότι αποδίδουμε καλό ποδόσφαιρο και παίρνουμε και τα πονταλάκια (χεχεχε)!

Image
Image
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε.

Αυτα ειναι! Χρωματα εικονες σκορ και ιντριγκες! :yea:
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Adriano_10
Backup
Backup
Posts: 809
Joined: Fri Sep 21, 2007 10:24 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος, Tottehnam
Location: Noord-Holland
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

φιλε μερι τωρα η ιστορια σου ειναι πολυ..μπραβο!!!
περιμενω τη συνεχεια...
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

04 Οκτωβρίου 2007
UEFA Cup 2nd Leg
AFC Rapid Bucharest - Πανιώνιος 2-2 (2-1)

Cristea (12), Dobos (45) ? Kallon (43)(πεν), Μάκος (90)
Οεεε? Πάνθηρες ολέ? Οεεε? Τα βλέπουμε όλα κόκκινα και μπλε? Και έγινε χαμός. Φτάνουμε στο 90?? Στο κόρνερ ο Fernandez από αριστερά. Ένας ψιλοχαμός μέσα στην περιοχή, σουτ ο Μάκος και? GOAL!!! Χαμός και στις κερκίδες από 500 ψυχωμένους Πάνθηρες, που δε σταμάτησαν λεπτό να τραγουδάνε! Μπράβο σε όλους μας!

Το τι έγινε κατά την επιστροφή της ομάδας στη Ν. Σμύρνη δεν περιγράφεται?

Image

Στη φάση των ομίλων για το UEFA Cup προχώρησαν οι ΑΕΚ, Παναθηναϊκός και Πανιώνιος που απέκλεισαν αντίστοιχα τις Otelul (ROM), Loko (Sofia) (BUL) και AFC Rapid Bucharest (ROM). Δυστυχώς δεν τα κατάφεραν οι Λάρισα και Άρης οι οποίοι αποκλείστηκαν από Basel (SUI) και Club Brugge (BEL) αντίστοιχα.

Αργότερα το ίδιο βράδυ, αμέσως μετά την κλήρωση των ομίλων, σε τηλεφωνική συνέντευξη στην εφημερίδα FreddoSport:
- Συγχαρητήρια καταρχήν για τη μεγάλη πρόκριση του Πανιωνίου. Ποιος ήταν ο αρχικός στόχος της ομάδας και που πιστεύετε ότι μπορεί να φτάσει ο Πανιώνιος μέσα από τη φάση των ομίλων?
- Ευχαριστώ πολύ. Νομίζω ότι πετύχαμε το βασικό μας ευρωπαϊκό στόχο, που δεν ήταν άλλος από την πρόκρισή μας στην επόμενη φάση. Τώρα βλέποντας τις ομάδες που έχουμε να αντιμετωπίσουμε στον όμιλο?
- Girondins Bordeaux (FRA), Besiktas (TUR), Rosenborg (NOR) και Everton (ENG).
- Ακριβώς. Πιστεύω πως τις θεωρητικά πιο δύσκολες ομάδες τις υποδεχόμαστε στη Ν. Σμύρνη. Αυτό θα δούμε πόσο θα μας βγει σε καλό, αφού τόσο οι Γάλλοι, όσο και οι Τούρκοι έχουν καλές ομάδες. Πάμε με πίστη στους εαυτούς μας και ότι βγει. Κάπου όμως στην άκρη του μυαλού μου έχουμε πιθανότητες για την 3η θέση.
- Καλή συνέχεια λοιπόν κ. Jaime.
- Ευχαριστώ πολύ.

07 Οκτωβρίου 2007
6η Αγωνιστική
Λάρισα - Πανιώνιος 1-3 (0-2)

Bakayoko (53) ? Djebbour (15), Fernandez (42), Καπετάνος (88)
Αυτή είναι μπάλα... Μπροστά σε ένα κατάμεστο γήπεδο, αναγκάσαμε με την απόδοσή μας τόσο κόσμο να μας χειροκροτήσει. Το σκορ μιλάει από μόνο του. Μπράβο στα παιδιά, μπράβο όμως και στους Πάνθηρες που για ακόμα ένα εκτός έδρας παιχνίδι στάθηκαν στο πλευρό μας.
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
User avatar
Adriano_10
Backup
Backup
Posts: 809
Joined: Fri Sep 21, 2007 10:24 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος, Tottehnam
Location: Noord-Holland
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

συνεχισε πας καλα... (:
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλή αρχή και από εμένα!!! 8) 8) 8) Πιστεύω οτί αυτή η ιστορία μπορεί να γίνει μία από τις καλύτερες ιστορίες στο FM2008.


Καλή συνέχεια!!! :-D :-D :-D
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος φίλε, πολύ καλογραμμένη η ιστορία σου :thumbleft:
Να και κάτι που ξεφεύγει και από το δικοματισμό :D
Συνέχισε έτσι.







Off Topic:
Και οι υπόλοιποι που γράφετε/θα γράψετε ιστορία ρίξτε μια ματιά στον τρόπο γραφής εδώ.
Βάζοντας δυο-τρία χρωματάκια, μερικές γραμμές σε bold και έχοντας ένα standard format για τους αγώνες τουλάχιστον κάνεις την ιστορία τουλάχιστον πιο "εμφανίσιμη".
Αφιερώνεις λίγο χρόνο παραπάνω, και δίνεις και στους άλλους κίνητρο να αφιερώσουν χρόνο για να τη διαβάσουν. :wink:
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη συνεχεια κ σε σενα φιλε.....
Giannis0omorfos
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Sun Oct 21, 2007 5:12 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos , Portsmouth
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: νέο FM , αντίο φίλοι μου :P
Location: 127.0.0.1
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Άντε και οι πάνθηρες στο Champions League . Καλή συνέχεια φίλε
Spoiler: show
ImageImage
ImageImageImage
Image
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

24 Οκτωβρίου 2007
Συνέντευξη στο περιοδικό Χρυσό Παπούτσι
- Αύριο ξεκινούν οι αγώνες του UEFA για τη φάση των ομίλων. Έχετε ένα αντικειμενικά δύσκολο ματς με τους Γάλλους. Ποιο θα ήταν ένα καλό αποτέλεσμα?
- Καλή ερώτηση... Δε νομίζω πως θα έχει μεγάλη σημασία το αποτέλεσμα, αν τα παιδιά δεν προσπαθήσουν και δεν παίξουν όπως πραγματικά πιστεύω πως μπορούν. Αν είμαστε συγκεντρωμένοι, στην έδρα μας παίζουμε, γιατί όχι και μια νίκη! Πάντως ας είμαστε επιφυλακτικοί.

25 Οκτωβρίου 2007
UEFA Cup 1st Match
Πανιώνιος - Girondins Bordeaux 1-1 (0-1)

Αραβίδης (61) - Chamakh (14)
Μπροστά σε 11.000 φίλους της ομάδας μας, μπορέσαμε τελικά να πάρουμε τον βαθμό της ισοπαλίας. Τα παιδιά δείξανε μαχητικότητα, είχανε το κουράγιο να ισοφαρήσουν, απέναντι σε μια σαφώς καλύτερη ομάδα από εμάς. Είμαστε ευχαριστημένοι.

31 Οκτωβρίου 2007
Κύπελλο Ελλάδος 4ος Γύρος
Καλλιθέα - Πανιώνιος 0-3 (0-1)

Αραβίδης (11,56), Djebbour (82)
Απλά κάναμε το καθήκον μας. Στεναχωρήσαμε τους γείτονες αλλά τι να κάνουμε, μπάλα παίζουμε, δε βοσκάμε χόρτο!

04 Νοεμβρίου 2007
7η Αγωνιστική
Πανιώνιος - Ξάνθη 4-0 (1-0)

Αραβίδης (13,73,77), Yao-Kurmudzi (90)
Καταιγίδα...στο μυαλό μου ξέσπασε μόλις σε είδα!! Τελικά αυτό το παλληκαράκι ο Αραβίδης μήπως μας στέλνει κάποιο μήνυμα? Να αποξενοποιήσω την ομάδα και όπου μας βγάλει? Θα το σκεφτώ. Για την ώρα έχει ρέντα το παιδί.

08 Νοεμβρίου 2007
UEFA Cup 2nd Match
Everton - Πανιώνιος 4-1 (3-0)

Yakubu (14,45), Yobo (32,74) - Djebbour (64)
Το Goodison Park έγερνε επικίνδυνα από την αρχή. Καλή η Everton, δε λέω, αλλά αυτός ο μαύρος ο Yakubu, δεν υπήρχε... Σε όλες τις φάσεις μέσα ο κερατάς. Μας τα φόρεσε τα μπαλόνια και επιστρέφουμε χορτάτοι στην Ελλάδα.

11 Νοεμβρίου 2007
8η Αγωνιστική
Εργοτέλης - Πανιώνιος 0-0 (0-0)

Κουλούρια ολοστρόγγυλα... σαν να μην έγινε ποτέ αυτό το παιχνίδι.

25 Νοεμβρίου 2007
9η Αγωνιστική
Πανιώνιος - Ηρακλής 2-0 (1-0)

Αραβίδης (2), Yao-Kurmudzi (89)
Και λίγα ήταν τελικά. Αν είμασταν λίγο πιο σοβαροί θα είχαμε τελειώσει νωρίτερα το παιχνίδι. Ο Ηρακλής μάλλον απογοήτευσε, αφού δεν πλησίασε με αξιώσεις την περιοχή μας.

29 Νοεμβρίου 2007
Συνέντευξη σε ραδιοφωνική εκπομπή
- Σήμερα αντιμετωπίζετε την Besiktas για το Κύπελλο UEFA. Πόσο σημαντικό είναι αυτό το παιχνίδι μιας και για να έχετε ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση, θα πρέπει να πάρετε τους 3 βαθμούς?
- Πράγματι, τα πράγματα δεν πήγαν πολύ καλά, τόσο με την Girondins De Bordeaux, όσο και με την Everton. Ειδικά στο πρώτο ματς θα μπορούσαμε με λίγο καλύτερη απόδοση να πάρουμε κάτι περισσότερο από τον έναν βαθμό. Τώρα, αν θέλουμε να κάνουμε ένα βήμα παραπάνω στην Ευρώπη, αρχής γενομένης από σήμερα, πρέπει να κερδίσουμε τους Τούρκους.

UEFA Cup 3rd Match
Πανιώνιος - Besiktas 2-2 (1-1)

Αραβίδης (8), Gusev (54) - Ricardinho (23)(πεν), Hakan (59)
Είμαστε άτυχοι στην Ευρώπη, για άλλο ένα εντός έδρας ματς. Δυστυχώς οι ελπίδες είναι πια ελάχιστες, αλλά θα πάμε στη Νορβηγία και ότι βρέξει ας κατεβάσει. Ούτως ή άλλως η πορεία μας μέχρι στιγμής είναι πολύ καλή. Με τον Αραβίδη να πετυχαίνει κατά βούληση γκολ, δε φοβάμαι τίποτα!

02 Δεκεμβρίου 2007
10η Αγωνιστική
ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 2-1 (1-0)

Sarriegi (19), Χριστοδουλόπουλος (82) - Αραβίδης (66)
Για πρώτη φορά έπειτα από τόσο καιρό ήμασταν τόσο κακοί. Δίκαια επικράτησε ο Δικέφαλος του Βορρά, μιας και είχε την υπεροχή σε όλο τον αγώνα και ουκ ολίγες φορές απείλησε την εστία μας και για ακόμα μεγαλύτερο σκορ. Ήμασταν απλά πολύ κακοί.

Image
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”