Η Πλατεία άναψε τα φώτα της... [END]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε jamies είμαστε μαζί σου!!!Περιμένω τον τελικό :drinking: :drinking:
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το βλεπω να σηκωνεις Ch.L. με χατ-τρικ του Vantaggiato.... :drinking:
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

06.05.2015
Primera Division 36η Αγωνιστική
Image
Το παιχνίδι εξελίχτηκε σε κινηματογραφικό θρίλερ. Στο τέλος όμως νικάει πάντα ο καλός. Πολύ σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Την ίδια ώρα:
Ρεάλ Μαδρίτης - Σαλαμάνκα 1-0
Βαλένθια - Μαγιόρκα 5-0

09.05.2015
Primera Division 37η Αγωνιστική
Image
Νέα μεγάλη νίκη, εντός έδρας αυτή τη φορά. Με βάση τα αποτελέσματα των Ρεάλ και Βαλένθια, μια ισοπαλία στη Σαραγόσα είναι αρκετή για να μας δώσει τον τίτλο.

Την ίδια ώρα:
Μούρθια - Ρεάλ Μαδρίτης 1-0
Σαλαμάνκα - Βαλένθια 0-2

17.05.2015
Primera Division 38η Αγωνιστική
Image

Είμαστε πρωταθλητές Ισπανίας. Επικρατεί πανδαιμόνιο στα αποδυτήρια. Οι παίκτες ένα κουβάρι να πανηγυρίζουν την κατάκτηση του τίτλου. Θρίαμβος!!!

Την ίδια ώρα:
Ρεάλ Μαδρίτης - Κάντιθ 2-0
Βαλένθια - Μούρθια 2-0

Βαθμολογία Primera Division
Image

Η πιο μεγάλη ώρα είναι τώρα. Τελικός Champions League... Το πρώτο θαύμα συντελέστηκε φτάνοντας ήδη στον τελικό έχοντας τη δυνατότητα να διεκδικήσουμε ακόμη έναν τίτλο, ίσως πιο σημαντικό και από το πρωτάθλημα... Αντίπαλός μας η... Άρσεναλ!

20.05.2015
UEFA Champions League Final

Image

Παρέταξα την ομάδα επιθετικά. Ήθελα να εκμεταλλευτώ την πολύ καλή μας επιθετική γραμμή, γνωρίζοντας πως αμυντικά όλη τη χρονιά αντιμετωπίσαμε κάποια προβλήματα.

Image

Το εγχείρημα όμως απέτυχε. Η Άρσεναλ κατέβηκε πιο διαβασμένη στο γήπεδο, έκλεισε όλους τους χώρους και έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Carlos Vela, ο οποίος σκόραρε και τα δύο γκολ, μας κέρδισε δίκαια. Περίμενα καλύτερη παρουσία από τους παίκτες μου, αλλά ίσως η κούραση των τελευταίων παιχνιδιών, ίσως η υπερβολική αισιοδοξία πριν την έναρξη του αγώνα, μας κόστισε τελικά και παρουσιάσαμε ένα πολύ κακό αγωνιστικό πρόσωπο...

Image
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Συγχαρητήρια αρχηγέ....

αν σου είναι εύκολο, κάνε μια αναδρομή στις σεζόν που έχεις παίξει και στα κατορθώματά σου...έτσι...να το γουστάρουμε λίγο το θέμα... :D
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:Συγχαρητήρια αρχηγέ....

αν σου είναι εύκολο, κάνε μια αναδρομή στις σεζόν που έχεις παίξει και στα κατορθώματά σου...έτσι...να το γουστάρουμε λίγο το θέμα... :D
Αυτό ετοιμάζομαι να πράξω εν ευθέτω χρόνο...
Θα είναι κάτι σαν ανασκόπηση 2008-2015 και με αυτό θα επέλθει και το τέλος αυτής της ιστορίας...
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Πλατεία άναψε τα φώτα της
Η ανασκόπηση

Αυτό είναι ένα από τα τελευταία μου posts σε τούτη την ιστορία και θεώρησα σωστό να επιχειρήσω μια ανασκόπηση όλων των γεγονότων που συνέβησαν από την πρώτη μέρα ανάληψης της τεχνικής ηγεσίας της ομάδας που αγαπώ μέχρι την τελευταία ημέρα ασχόλησής μου με την ομάδα που συμπάθησα...

Σεζόν 2007-2008

Την 29-06-2007 μου δόθηκε η ευκαιρία να αναλάβω την τεχνική ηγεσία του Πανιωνίου Γυμναστικού Συλλόγου Σμύρνης. Ήταν ιδιαίτερη η τιμή που μου έκανε ο κ. Τσακίρης εμπιστευόμενος τις τύχες της ομάδας στο πρόσωπό μου και στηρίζοντας με αυτόν τον τρόπο τις ελπίδες μιας φίλαθλης κοινωνίας που αγαπά το ποδόσφαιρο και ιδιαίτερα τα όσα συμβολίζει αυτός ο ιστορικός σύλλογος.

Η πρώτη μου χρονιά στον Πανιώνιο ξεκίνησε με πολλές δυσκολίες, αλλά και πολλά όνειρα τα οποία στην πορεία έπρεπε να πραγματοποιήσω.

Οι μεταγραφές που έγιναν ήταν σε συγκεκριμένες θέσεις και με πρόσωπα τα οποία σίγουρα θα βοηθούσαν πολύ στο να δημιουργήσουμε ένα ανταγωνιστικό σύνολο, το οποίο την πρώτη χρονιά θα μαχόταν για να εξασφαλίσει μια θέση στις επόμενες Ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Στη SuperLeague η ομάδα κατάφερε και τερμάτισε στην 3η θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και στα play-off διεκδικήσαμε μέχρι τέλους την έξοδό μας στο Champions League. Τελικά καταφέραμε να ανανεώσουμε την Ευρωπαϊκή μας συμμετοχή και τη νέα χρονιά στο UEFA Cup.

Στο Κύπελλο Ελλάδος φτάσαμε μέχρι τον τελικό όπου και χάσαμε το κύπελλο με 3-2 από την ομάδα του Ολυμπιακού. Η πορεία μας στο κύπελλο σίγουρα ήταν πέραν του αναμενομένου, αλλά οι εύκολες κληρώσεις μας έδωσαν το δικαίωμα αν μη τι άλλο να διεκδικήσουμε μέχρι τέλους τον τίτλο.

Στην Ευρώπη κάναμε μια πολύ καλή παρουσία. Αποκλείσαμε την AFC Rapid Bucharest και περάσαμε στους ομίλους του UEFA Cup. Στη συνέχεια αντιμετωπίσαμε τις Girondins Bordeaux, Besiktas, Rosenborg και Everton και τελικά αποκλειστήκαμε στην ισοβαθμία από την επόμενη φάση.


Συνεχίζεται...
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τώρα η συνέχεια...

Σεζόν 2008-2009

Στη SuperLeague δεν κάναμε πολύ καλές εμφανίσεις και έτσι δικαιολογημένα τερματίσαμε στην τιμητική 6η θέση, κάτι που μας στέρησε τη δυνατότητα να διακδικήσουμε κε νέου την παρουσία μας στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Παρ' όλα αυτά στην ομάδα ήρθαν νέοι ποδοσφαιριστές πάνω στους οποίους θα βασιζόμασταν τη νέα χρονιά για το μεγάλο θαύμα...

Στο Κύπελλο Ελλάδος απογοητεύσαμε, καθώς αποκλειστήκαμε πολύ νωρίς από την ομάδα του Πανσερραϊκού κι έτσι δεν μας δόθηκε η ευκαιρία να επαναλάβουμε την περσινή πορεία μέχρι τον τελικό...

Αυτό που κυριολεκτικά έσωσε τη χρονιά ήταν η πολύ καλή πορεία στο UEFA Cup... Στον 2ο Προκριματικό Γύρο αντιμετωπίσαμε την HSK Zrinjski Mostar την οποία και αποκλείσαμε σχετικά εύκολα. Στον 3ο Προκριματικό Γύρο την Germinal Beerschot Antwerpen. Σαφώς πιο δύσκολη ομάδα αλλά με πολύ καλές εμφανίσεις περάσαμε στους ομίλους μαζί με τις PSV Einthoven, FC Sochaux, Locomotiv Moscow και FC Otelul Galati. Κάναμε πολύ καλές εμφανίσεις και δίκαια περάσαμε στους "32" όπου συναντήσαμε την FK Partizan Beograd την οποία επίσης αποκλείσαμε. Στη φάση των "16" πέσαμε πάνω στη Celtic και κάπου εκεί τελείωσε και η Ευρωπαϊκή μας πορεία...


Συνεχίζεται...
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σιγα,σιγα ερχεται το τελος μιας μεγαλης ιστοριας..δυστυχως
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια. Περιμένουμε την επόμενη ιστορία σου. Για πότε την προοριζεις?
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kwstas12345 wrote:Συγχαρητήρια. Περιμένουμε την επόμενη ιστορία σου. Για πότε την προοριζεις?
Βασικά εσένα φίλε μου σου οφείλω μια απάντηση για το σύστημα που παίζω. Θα επανέλθω με pm.

Για καινούρια ιστορία... άγνωσται αι βουλαί του Κυρίου...

Λόγω μετακόμισης και μέχρι να ξαναβάλω ίντερνετ κανείς δε μπορεί να πει με σιγουριά!
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εκεί που ετοιμαζόμασταν πυρετωδώς για την επικείμενη μετακόμιση, μας έκατσε επαγγελματικό ταξίδι διάρκειας ενός μηνός, αρχής γενομένης από αύριο, στην Τρίπολη!
Με αυτά, με εκείνα και με τα άλλα, η ενημέρωση της ιστορίας και η ανασκόπηση θα ολοκληρωθεί μετά την 19η Φεβρουαρίου 2008...
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα περιμενουμε και νεα ιστορια σου!!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

εμείς θα ειμαστε εδώ...οτι και να γίνει.....εκτός και αν θέλεις να σου βρουμε κανα νετ καφε στη τρίπολη για να κάνεις τη δουλειά σου...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικά, έπειτα από ένα χρονικό διάστημα μη ενασχόλησής μου με το αντικείμενο, βρήκα το κουράγιο να ανοίξω τις πόρτες σε ένα internet-cafe της Μεγαλόπολης (κοντά στο Τριπολιστάν), αλλά μόνο και μόνο για να δω τα τελευταία νέα στο forum.
Η ψυχολογία μου είναι στο ναδήρ...
Υ.Γ.: Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά σαν τα δικά μας τα μέρη εκεί πάνω δεν υπάρχουν πουθενά στην υπόλοιπη Ελλάδα! Κλαψ-λυγμ!!!

Υπομονή στους φίλους μου, επιστρέφω σε τρεις (3) βδομάδες και τα ξαναλέμε τότε!
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτο με τον πετροπουλο στην υπογραφη δεν παει :D :D
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”