Ελα μωρη ΟΜΑΔΑΡΑ! [END]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέχρι στιγμής είμαι ακόμα στη μέση, γιατί δεν έχω και τόσο χρόνο.. Πάντως για την ώρα μου άρεσε καλή δουλειά! :D
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Uefa Cup
Group G,Game 4rth,Parc des Princes


P.S.G-Feyenoord 0-2(Bruins 37',Willian 90')


Hττα χωρις σημαντικες απωλεις.Η μονη απωλεια ειναι οτι τελικα βγηκαμε 2οι στον ομιλο και θα αντιμετωπισουμε ομαδα απο το Champions League


Ligue 1 Orange
Game 19,Stade Chaban-Delmas



Bordeaux-P.S.G 5-2(Chamakh 36',57',85',Vagner Love 70',Cavenaghi 82'-Welliton 30',Falcao 39')


Που να κρυφτουμε?Που?Οι οπαδοι ειναι εξοργισμενοι με την πορεια της ομαδας ο τυπος πιο σκληρος απο ποτε και το ηθικο των παικτων μου στο χειροτερο σημειο.Αυτες οι εβδομαδες ειναι σιγουρα οι πιο δυσκολες στην καριερα μου.Το μονο που με κραταει στην ομαδα ειναι το κυπελλο Ouefa.Με αυτα και αυτα φτασαμε στο πρωτο μισο....



Παικτες ερχονται....
Παικτες φετγουν....
Αποφασισα να δουλεψω με μικροτερο ροστερ,ετσι αρκετοι παικτες εγκατελειψαν την ομαδα.Κατι πρεπει να αλλαξει αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει τι....


French Cup
9th Rnd,Stadium Municipal


Toulouse-P.S.G 2-0(Ascoy 43',Emana 61')


Και ο κατηφορος δεν εχει σταματημο.Αυτη τη φορα σειρα ειχε το κυπελλο και ο αποκλεισμος μας.


Ligue 1 Orange
Game 20,Parc des Princes


P.S.G-Monaco 3-2(Falcao 4',Welliton 7',16'-Zeefuik 9',Konan 61')


Kαποια στιγμη θα ερχοταν και αυτο το αποτελεσμα.Βεβαια αργησε λιγο...
Ενας μηνας χωρις νικες.Βασικα....με ηττες!Ελπιζω να αφησουμε πισω αυτην την περιοδο και να πορευτουμε με σημειο αναφορας αυτην την νικη.
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ligue 1 Orange
Game 21,Stadium Municipal


Toulouse-P.S.G 1-4(Mendy own goal-Falcao 10',37',76',Fernandez 22')


H του υψους η του βαθους.Η δεν θα μπορουμε να νικησουμε επει βδομαδες η θα διασυρουμε τους αντιπαλους μας.Τοσο δυσκολο ειναι αυτες οι καλες εμφανισεις να εχουν μια συνεχεια;



Tην ιδια στιγμη που η ομαδα βρισκει το δρομο της,εμεις ψαχνουμε για τις καλυτερες δυνατες λυσεις που μπορουμε να εχουμε στην μεταγραφικη περιοδο του Ιανουαριου.Οι προτασεις για τους παικτες της ομαδας ειναι πολλες και οι δισταγμοι μου μεγαλοι.Τελικα πουλησαμε τον κεντρικο αμυντικο μας Sakho στην Milan για 30 εκατομμυρια ευρω,ενω εχουμε πολυ καλες προτασεις για τους Falcao,Welliton,Fernandez....


Coupe de la Ligue
Qtr Final,Parc des Princes


P.S.G-Sedan 2-0(Falcao 45',Fernandez 85')


Eνω περσυ ειχαμε πολυ καλη παρουσια στο french cup,οπου φτασαμε και στον τελικο,φετος τα παμε πολυ καλυτερα στο Coupe de la Ligue.Φτασαμε στα ημιτελικα και πλεον η προοπτικη ενως τροπαιου φαινεται ιδιατερα ελκυστικη...


Ligue 1 Orange
Game 22,Parc des Princes


P.S.G-Lyon 0-1(Benzema 47')

Το παλεψαμε αλλα δεν καταφεραμε να παρουμε αποτελεσμα.Οι σειρηνες των μεγαλων ομαδων εχουν αποσπασει την προσοχη καποιων παικτων μας και το πληρωσαμε.


Ligue 1 Orange
Game 23,Stade la Borne de l'Espoir


Lille-P.S.G 0-0

Δεν καναμε καλο παιχνιδι,οι αντιπαλοι μας ηταν καλυτεροι αλλα πεσανε πανω σε ενα πολυ καλο τερματοφυλακα...
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα την πωληση του Μarnadou Sakho στην Milan ακολουθησαν οι πωλησεις των Fernandez στην R.Madrid για 30 εκατομμυρια ευρω και του Falcao για 35 εκατομμυρια ευρω που μετακομισε στην Βαρκελωνη.Το μεγαλο ποσο που μπηκε στο λογαριασμο της Παρι μας βοηθαει ωστε να κινηθουμε πιο ''ανετα'' στο μεταγραφικο παζαρι.Αποκτησαμε εναν παικτη για τις πτερυγες,τον Christian Wihelmsson με 3 εκατ. ευρω και εναν νεαρο παικτη τον οποιο πιστευω παρα πολυ για το κεντρο της μεσσαιας γραμμης,τον 19χρονο Thiago.Πολυ καλη προσθηκη για την ομαδα ειναι και ο Αndrey Arshavin που νομιζω οτι θα αντικαταστησει επαξια τον Fernandez,και η μεταγραφη του κοστισε 5 εκατ.Την θεση του Falcao πηρε ο Ceravolo,επιθετικος κλασης τον οποιο χρυσοπληρωσαμε με 15 εκατομμυρια ευρω.


Ligue 1 Orange
Game 24,Parc des Princes


P.S.G-Guingamp 3-0(Rothen 46',Ceravolo 48',Luyindula 73')


Στο πρωτο ημιχρονο τα βρηκαμε λιγο δυσκολα αλλα μετα την αναπαυλα ημασταν εμφανως βελτιωμενοι και πηραμε το τριποντο.Στα θετικα του ματς οτι ο Ceravolo μπηκε αμεσως στο κλιμα της ομαδας και πηρε το ''οπλο'' του απω νωρις.


Με το κλεισιμο της μεταγραφικης περιοδου κανω μια σουμα με τις συνολικες μεταγραφες...

Οι παικτες που ηρθαν:


Image


Oι παικτες που εφυγαν:


Image


Ligue 1 Orange
Game 25,Saint-Symphorien


Metz-P.S.G 1-1(Bessat 85'-Luyindula 10')


Προηγηθηκαμε πολυ νωρις αλλα στην συνεχεια οι ποδοσφαιριστες μου χαλαρωσαν.Ενω ειχαμε ευκαιριες δεν καταφεραμε να σκοραρουμε 2ο γκολ και το πληρωσαμε στο τελος.



Ligue 1 Orange
Game 26,Parc des Princes



P.S.G-Valenciennes 0-0


Αλλη μια κουλουρα.Τουλαχιστον μεσα στην εδρα μας δεν επιτρεπονται τετοιες εμφανισεις.
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Euro Cup
1st Knockout Rnd 1st leg,Parc des Princes


P.S.G-Villareal 2-1(Thiago 23',58'-Pizarro 87')


Φορεσαμε το ευρωπαικο μας κουστουμι και μπηκαμε στο γηπεδο.Μεταμορφωμενοι απο τους ενχωριους αγωνες ειχαμε αψογη αμυντικη λειτουργια και αποτελεσματικη επιθεση.Πριν αρχισει το ματς ημουνα ιδιαιτερα ανησυχος διοτι δεν ειχαμε goalkeeper.O βασικος μας τερματοφυλακας(Shust) δεν εχει δικαιωμα συμμετοχης στην Ευρωπη και ο 2ος ειναι τραυματιας για ενα μηνα,πραγμα που σημαινει πως και στον επαναληπτικο θα παμε με τον πιτσιρικα Barraja.Mακαρι να εχουμε και στην Ισπανια αναλογη αμυντικη παρουσια αλλιως πολυ δυσκολα θα περασουμε στην επομενη φαση.



Ligue 1 Orange
Game 27,Parc des Princes


P.S.G-Sochaux 3-2(Welliton 8',Armand 32',Castillo 90'-Sene 86',Quercia 90')


Σε συνεχεια της πολυ καλης ευρωπαικης εμφανισης πηραμε κι αλλο ενα τριποντο.Δεν πιασαμε ιδια στανταρ αποδοσης αλλα καταφεραμε και πηραμε το ματς.


Εuro Cup
1st Knockout Rnd 2nd leg,El Madrigal


Villarreal-P.S.G 3-1(Nihat 8',Rossi 49',81'-Elmander 56')


H ευρωπη ηταν το δυνατο μας σημειο αυτη τη χρονια.Λογω ατυχιας δεν καταφεραμε να προκριθουμε και ετσι χαθηκε και αυτος ο στοχος.Τωρα συνεχιζουμε στο πρωταθλημα και στο Coupe de la Ligue.Eτσι κι αλλιως ειναι μια αποτυχημενη σεζον αλλα η κατακτηση του κυπελλου και μια καλυτερη συνεχεια στο πρωταθλημα θα απαλεινει τους πονους μας.Το μελλον μου στην ομαδα ειναι πλεον ιδιαιτερα αμφιβολο αφου και η διοικηση δεν ειναι ευχαριστημενοι μαζι μου και γω σκεφτομαι το μελλον μου σε μια ομαδα που του χρονου θα συμμετεχει στις ευρωπαικες διωργανωσεις.


Coupe de la Ligue
Semi final,Parc des Princes



P.S.G-Grenoble 1-0(Welliton 44')


Ξεπερασαμε γρηγορα τον αποκλεισμο απο την Villarreal και πηραμε μια σπουδαια προκριση στον τελικο του θεσμου.Για δευτερη φορα θα διεκδικησω ενα κυπελλο και ελπιζω αυτη τη φορα να ειμαι περισσοτερο τυχερος.Αντιπαλος μας στον τελικο η Le Man


Ligue 1 Orange
Game 28 ,Parc des Princes



P.S.G-Le Man 2-0(Thiago 19',86')


Προβα κυπελλου και το τεστ βγηκε θετικο.Αν τους αντιμετωπισουμε ετσι και στον τελικο δεν θα χουμε προβλημα.
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

10 αγωνιστηκες πριν το τελος του πρωταθληματος και βρισκομαστε στην 10η θεση.Ασχημα,πολυ ασχημα φετος τα πραγματα στο πρωταθλημα....


Image


Ligue 1 Orange
Game 29,Stade Velodrome


Marseille-P.S.G 3-0(Cisse 2',Vossen 83',88')


Ηττα απο την μισητη αντιπαλο δεν χωνευεται ευκολα,το παλεψαμε παντως και πλεον το πρωταθλημα για μας εχει διαδικαστικο χαρακτηρα.


Ligue 1 Orange
Game 30,Stade de l'Abbe


Auxerre-P.S.G 1-0(Witsel 60')


Μπορει οι αγωνες αυτοι να μην εχουν ιδιαιτερη βαθμολογικη αξια αλλα βγαινουν πολλα χρησιμα συμπερασματα.Οπως οτι αν συνεχισω του χρονου στην ομαδα θα παιζω με 2 συστηματα αναλογα με τους αγωνες..


Ligue 1 Orange
Game 31,Parc des Princes


P.S.G-Strasbourg 0-1(Tum 35')


Σιωπη...


H μερα της κρισης εφτασε...


Coupe de la Ligue
Final,Stade de France



P.S.G-Le Man 2-1(Welliton 19',96'-Jallet 14')


Δυσκολευτηκαμε αλλα τελικα πηραμε το αποτελεσμα που θελαμε.Μετα απο 3,5 χρονια προπονητικης καριερας επιτελους κατακτω τον πρωτο μου τιτλο!


ImageImage
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφου τελειωσε και αυτος ο θεσμος αφωσιωνομαστε στα τελευταια ματς του πρωταθληματος.Εκτος των αλλων ετοιμαζομαστε για την νεα σεζον.Εχουμε ηδη επαφες με καποιους ποδοσφαιριστες ενω εχω αποφασισει και για τους παικτες που θα αποχαιρετησουν την ομαδα

Ligue 1 Orange
Game 32,Stade Geoffroy Guichard



Saint-Etienne-P.S.G 1-0(Feindouno 56')


Kαταστροφη!Που θα παει αυτο το πραγμα?Τι να πω?Αλλη μια ηττα.Πλεον ημαστε 3 μολις βαθμους απο την ζωνη του υποβιβασμου.


Ligue 1 Orange
Game 33,Parc des Princes



P.S.G-Lens 1-1(Ceravolo 27'-Kovel 79')


1 παιχνιδι παιξαμε καλο τον τελευταιο καιρο και αυτο το χασαμε στο τελος!Γ@μω την ατυχια μου!


Ligue 1 Orange
Game 34,Parc des Princes



Nice-P.S.G 1-1(Dalmat 90'-Thiago 89')

Ρε δε γινονται αυτα!Ξεσκοζομαστε σ'ολη τη διαρκεια του ματς,χανουμε πεναλτυ, καταφερνουμε να προηγηθουμε με τα χιλια ζωρια στο 89 και στο 95 ο Tavlaridis κανει πεναλτυ!Ελεος ρε μεγαλε,ΕΛΕΟΣ!


Ligue 1 Orange
Game 35,Parc des Princes


P.S.G-Bordeaux 3-0(Ceravolo 35',79',90')


Επιτελους νικη.Ξεσπασαμε στην Bordeaux και πηραμε τους 3 ποντους που ειχαμε να δουμε εδω και 6 παιχνιδια...
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν παιζει να συνεχισω,Τσακ κανε αυτο που ξερεις καλυτερα :D
emo sucksssss
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιατί?? :cry: :cry:
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bob4 wrote:Γιατί?? :cry: :cry:

Το χω κοψει το παιχνιδι και δεν προκειτε να το συνεχισω...
emo sucksssss
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Τιμής ένεκεν, κάνω το 100ο ποστ, την κάνω στίκι και την κλειδώνω....



διαφωνω με την απόφαση του Κινκ Κονκ, αλλά ...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”