Ελα μωρη ΟΜΑΔΑΡΑ! [END]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image



Μεγαλο ματς απο τους πιτσιρικαδες.Υπαρχουν πολλοι ταλαντουχοι παικτες σε αυτην την ομαδα που κανουν την διαφορα.1000 μπραβο στον Νικο Νιοπλια..


Πριν το ματς με τους Γαλλους τραυματιστηκε ο Στελιος Ηλιαδης και την θεση του πηρε ο Παβλης


Ενδεκαδες:


Image


Match:


Image




Ratings:



Image



Επιθετικο ματς και απο τις 2 ομαδες με την γαλλικη ομως να ειναι πιο αποτλεσματικη.Επιθετικα ημασταν πολυ καλοι αλλα η αμυντικη λειτουργια δεν ηταν καλοι και προβληματιζομαι αρκετα...
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο τις 2 ηττες τις 2 πρωτες αγωνιστηκες δεν υπαρχουν περιθωρια αλλων απωλειων...
Ετσι επελεξα μια 26αδα με τους καλυτερους και τους πιο φορμαρισμενους ωστε να παρουμε τους 3 υπερπολυτιμους βαθμους στο ματς με την Σλοβενια.Μετα απο αυτο το ματς υπαρχει ενα φιλικο με την εθνικη Βραζιλιας...


Image


Παραμονη του αγωνα τραυματιζονται οι Σπυροπουλος,Μορας και ευσπευσμενα καλειτε ο Μακος και ο Γιαννης Γκουμας...



Εθνικη Ελπιδων:


Image


Ενδεκαδες:


Image


90':


Image


Bαθμολογιες:


Image


EΛΕΟΣ!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!Τι εμφανιση ηταν αυτη?Δεν αξιζουμε να παμε στο Μουντιαλ.Αλλα δεν καταλαβαινω...Πως καταφερνουν να κανουν τετοιες εμφανισεις?δεν εξηγηται...
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


Αλλο ενα καλο ματς για την εθνικη νεων και σκορερ εναν ανερχομενο 10αρι.



Ενδεκαδες:

Image


Aγωνας:

Image


Βαθμολογιες:

Image


Δεν μπορω να ψυχολογησω αυτην την ομαδα.Βαζω βασικους με ομαδα χαμηλου επιπεδου οπως η Σλοβενια και φευγουν απο το γηπεδο με διασυρμο.Βαζω πιτσιρικαδες και παγκιτες και παιζουν σαν ισο προς ισο με την Βραζιλια.
emo sucksssss
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

τόσο καιρό δεν ηρθε καμια προταση απο ομάδα;;;;
στην εθνικη αισθάνεσαι ασφάλια η θέλουν να σε φανε???
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:τόσο καιρό δεν ηρθε καμια προταση απο ομάδα;;;;
στην εθνικη αισθάνεσαι ασφάλια η θέλουν να σε φανε???

Πρωτασεις δεν εχουν φτασει,μονο φημες ακουγονται που σαν επαγγελματιας που ειμαι τις διαψευδω...

Οσο για το δευτερο ερωτημα....
Οι εξελιξεις πλησιαζουν.... :wink:
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην Ελλαδα η κανονικη περιοδος τελειωσε, πρωταθλητρια βγηκε ξανα η ΑΕΚ και Παο,Οσφπ,Αρης και Ξανθη θα παρουν τα ευρωπαικα εισητηρια μεσω των Play-off

Image



Image



Eνω η μεγαλη εκπληξη εγινε στο κυπελλο


Image


Champions League

Image


Uefa

Image


26αδα για το ματς με την Λιθουανια:


Image
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image



Αλλη μια πολλη καλη εμφανιση απο τις Ελπιδες.Μακαρι να παραδειγματιζομασταν απο τους πιτσιρικαδες...




Ενδεκαδες:


Image



Match:

Image



Ratings:

Image




Iσοπαλια.
Χ.
1 βαθμος.
Αποτυχια.
Οι παικτες μου ηταν απογοητευμενοι και γω αποτυχημενος.Μετα απο 4 ματς εχω μαζεψει 4 βαθμους.Ποια αλλη λεξη θα με χαρακτιριζε εκτος απο το αποτυχημενος?Με το τελος του ματς πηγα στα αποδυτηρια μιλησα στους παικτες μου και τους ανακοινωσα οτι παραιτουμαι απο την θεση μου.Δεν προσπαθησαν να με μεταπεισουν.Ποτε δεν τους κερδισα,ποτε δεν με εμπιστευτικαν.Ισως και γι αυτο να απετυχα....



Τωρα χρειαζομαι οπωςδηποτε χαλαρωση και διακοπες.ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!


Image Image
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι διακοπες μου δεν ηταν οπως τις περιμενα.Ενω χαλαρωνα στιις παραλιες τις Μυκονου Image ο κοσμος με εκραζε για το σημειο που εφερα την εθνικη.Προσπαθουσα να τους αγνοησω αλλα ηταν δυσκολο.Την θεση μου πηρε ο Νικος Αναστιπουλος.

Η συνεχεια των διακοπων μου στην Σαντορινη Image δεν ειχαν μεγαλυτερη επιτυχια απο αυτες τις Μυκονου.Το τηλεφωνο μου χτυπουσε συνεχως για την αναληψη ομαδων αλλα ημουνα αποφασισμενος να διακοψω τις διακοπες μονο για κατι πολυ καλο.Προτασεις δεχτηκα απο τον Παναιτολικο και την St.Pauli αλλα ουτε που το σκεφτηκα.Ευχαριστησα τις ομαδες για το ενδιαφερον τους και τις απερριψα.Με το τελος της σεζον εληξαν πολλα συμβολαια μεγαλων προπονητων σε ''καυτες'' θεσεις.Αποφασισα να αυτοπροταθω σε καποιες απο αυτες τις ομαδες και η επιλογη μου αποδειχθηκε σωστη αφου μετα απο μερικες μερες ηρθε μια πολυ σημαντικη προταση...


Image


Μετα απο λιγες ωρες συζητησεων φτασαμε σε συμφωνια και η Pari Saint-Germain ειναι η δευτερη ομαδα που αναλαμβανω μετα την εθνικη....

Μου προτειναν 2ετες συμβολαιο με ετησιες αποδοχες 500.000 .
Αντιπροτεινα συμβολαιο μονετους διαρκειας με τις ιδιες μεταβολες και καπου εκει επιτευθηκε συμφωνια....


Ωρα για πραγματικη δουλεια...
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πιανω δουλεια λοιπον αν και λιγο αργα.Δεν εχω ιδεα τι ομαδα εχω αναλαβει δεν ξερω τους παικτες τις εκτος απο ελαχιστους.Ξερω μονο οτι τα 2 τελευταια χρονια δεν εχει παει καλα εχοντας κατακτησει περσυ την 10η θεση και προπερσυ την 4η.Πρωτα πρωτα κοιταξα τους προπονητες.Μπορουμε να εχουμε ενα καλο προπονητικο τιμ ανεβαζοντας καποιους youth coach σε κανονικους coach.Μετα εριξα μια ματια στους scouter.Δεν ειναι ολοι ικανοι για την ομαδα αλλα ο μολις ενας μηνας για την εναρξη του πρωταθληματος βαζει αλλες προταιρεοτητες απο το scouting.Tελος ζητησα ενα physio report απο τους φυσιοθεραπευτες ωστε να εχω μια καλη γνωμη για το σταδιο της προετοιμασιας.Επισης μαζεψα στο γραφειο μου τις αναφορες του βοηθου μου για τους παικτες.Υπαρχει ενα σημαντικο κενο στην θεση του επιθετικου χαφ και εκει θα επικεντρωθω στην μεταγραφικη περιοδο.

Τεχνικο επιτελειο:

Image


Οι προβλεψεις λενε οτι 30000 κοσμος θα αγορασει εισητηριο διαρκειας.Μακαρι να γινουμε πολλοι.


Τα γραφεια στοιχηματων δεν μας δινουν και περιοπτη θεση.Αποδοση 41.00 για την κουπα




Φιλικα Προετοιμασιας


Axams-Gotzens-P.S.G 0-2(Luyindula,Fernandez)


Lask-P.S.G 0-1(Sychev)


Lustenau-P.S.G 0-0


Austria Wien-P.S.G 2-2(Nagel,Mosquera-Vuoso,Sychev)


P.Ferreira-P.S.G 0-0


Με το τελος των φιλικων κατεληξα στο συστημα και στον παιχτη που χρειαζομαι για την θεση του ''δεκαριου''


Image


Image


η ομαδα διαμορφοθηκε ως εξης:


Image


Σκεφτομαι να κανω αλλη μια μεταγραφη για το αριστερο ακρο της αμυνας αλλα ακομα δεν εχω βρει τον καταλληλο.
emo sucksssss
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοίτα επιτυχία η Paris στο forum... :D

Συνέχισε έτσι φίλε......
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mου θυμιζει περυσινες εποχες στις Ιστοριες που 2-3 ειχαν Φιορεντινα! :D
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Καλη επιτυχία στα νεα σου καθηκοντα.... :wink:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπηκαμε Αυγουστο και το πρωταθλημα αρχιζει.Πρωτο ματς με την Sochaux στο γηπεδο μας.


Ligue 1 Oragne
Game 1, Parc de Princes


P.S.G-Sochaux 2-0(Vuoso 38' ,Gallrdo 45')


Καλη αρχη σε ενα ματς που ηταν πιο δυσκολο απο τι φαινεται στο τελικο σκορ.Ειναι σημαντικο να κερδιζεις ολα τα εντος εδρας παιχνιδια οταν κανεις πρωταθλητισμο αλλα και να νικας στην πρεμιερα ωστε να εχεις ψυχολογικο αβανταζ για την συνεχεια.Τα καταφεραμε και τα 2.Αξιοσημειωτο επισης ειναι οτι στο πρωτο του ματς ο Gallardo αναδειχθηκε σκορερ και MVP.

Το μεταγραφικο σαφαρι συνεχιζεται και ενω δεν βρισκω κατι αξιολογο για το αριστερο ακρο της αμυνας εχω στρεψει την προσοχη μου στην επιθεση


Ligue 1 Oragne
Game 2,Μunicipal Stadium,Toulouse


Toulouse-P.S.G 2-1(Dagano 27',Gignac 29',Gallardo 87')


Λογω ασχημης φυσικης καταστασης ο Gallardo δεν ξεκινησε το παιχνιδι και αυτο μας κοστισε πολυ.Δεν καταφεραμε να παρουμε το κεντρο και οι αντιπαλοι κανανε φαση οποτε ηθελαν.Στο δευτερο ημιχρονο ημασταν καλυτεροι αλλα καταφεραμε μονο να μειωσουμε.


Ligue 1 Oragne
Game 3, Parc de Princes


P.S.G-Monaco 2-2(Sychev 8',35',Pino 2',90')


Στο παρα πεντε να παρουμε μια μεγαλη νικη.Βρεθηκαμε πισω στο σκορ,καταφεραμε και το γυρισαμε αλλα το 87' λεπτο αλλαξε τη ροη του αγωνα.Κερδιζουμε πεναλτυ εκτελει ο Digard το χανει και μετα απο 3-4 λεπτα δεχομαστε το γκολ της ισοφαρισης στις καθυστερησεις.Ετσουξε....
emo sucksssss
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ligue 1 Orange
Game 4,Stade Chaban-Delmas


Bordeauc-P.S.G 1-2(Chamakh 71'-Luyindula 17',Sankhare 29')


Μεγαλο διπλο στο Βordeaux και πολυ καλη εμφανιση.Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι στο δευτερο ημιχρονο μας πιεσαν πολυ και υπο αλλες συνθυκες θα μπορουσε να ισοφαριστουμε.



Ligue 1 Orange
Game 5,Parc de Princes


P.S.G-Saint Ettienne 0-2(Ilan 10',Guarin 79')


Πρωτη εντος εδρα ηττα.Παιχνιδι με το παιχνιδι φαινιονται περισσοτερο τα κενα της ομαδας.Δεν υπαρχει βαθος στον παγκο,με το ζορι βγαζω 11αδα και σε ενα απαιτιτικο πρωταθλημα σαν το γαλλικο αυτο δεν μας επιτρεπει να ελπιζουμε σε πρωταθλητισμο παρα μονο σε μια θεση που οδηγει στην Ευρωπη.


Εν τω μεταξυ εχουμε κλεισει εναν επιθετικο αλλα τον κραταμε σε αναμονη γιατι εχω υποψην μου κατι πιο ''μεγαλο''....


Ligue 1 Orange
Game 5,Stade Yves Allainmat


Lorient-P.S.G 3-4(Camara own goal 18',Ahanfouf 64',65'-Luyindula 34',85',Vuoso 84',Fernandez 90')

Νικη ψυχολογικου χαρακτηρα αφου γυρισαμε ενα ματς που φαινοταν οτι ηταν χαμενο.
emo sucksssss
blakasmarios
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Wed Nov 07, 2007 6:30 pm
Football Manager της ομάδας: iran
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειλικρινα σου μιλαω φιλε μου
ποιο αχρηστο παιχτη στο fm δεν εχω ξαναδει!επιτιδες να κανεις αυτα????
ακου να βαζει τον αλβανο ΝΙΝΗ στην εθνικη ΕΛΕΟΣ>=ΝΤΡΟΠΗ!!!! :evil:
xarxarxarxarxarxar
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”