Ιστορίες και Σκέψεις ενός Rolligan (ΙΙ)

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ώρα 7.00

Image

Το ξυπνητήρι χτυπούσε επίμονα σαν να ήθελε να υπενθυμίσει ότι άλλη μια μέρα ρουτίνας ξεκινούσε.
Εντάξει, μπορεί να ήταν λίγο διαφορετικά λόγω του ταξιδιού στην Κοπεγχάγη αλλά και πάλι o Jorgen δεν μπορούσε να το χωνέψει?
Δε πήγαινε στην Δανία για να διασκεδάσει και να κάνει διακοπές αλλά επαγγελματικό ταξίδι με την εταιρία στην οποία εργαζόταν. Πόσο τα βαριόταν αυτά τα σεμινάρια..
Όλοι δήθεν που το μόνο που είχαν στο μυαλό τους ήταν πως θα επεκτείνουν τις επιχειρήσεις τους και πώς θα έχουν τους καλύτερους υπαλλήλους για να αυτοεπιβεβαιώνονται.
Με αυτές τις σκέψεις ετοίμασε τα τελευταία πράγματα του και έφυγε με προορισμό το αεροδρόμιο.
Φτάνοντας και βλέποντας όλους τους ηλίθιους συναδέλφους του σκέφτηκε τι τον περιμένει στο αεροπλάνο?
Όλοι θα μιλάνε για το Χρηματιστήριο, τα ομόλογα και για τόσα άλλα βαρετά πράγματα που ο Jorgen σιχαινόταν.
Ένας θεός ξέρει πως βρέθηκε σε αυτή την εταιρία. Πήρε την απόφαση του! Θα έκανε πως κοιμόταν ώστε κανείς να μην τον απασχολήσει,
και αν ήταν λίγο τυχερός ίσως κοιμόταν στ' αλήθεια...

================================================================

Ώρα 13.00


Image

Το αεροπλάνο προσγειώθηκε στην Κοπεγχάγη και ο Jorgen ξύπνησε αμέσως.
Είχε καταφέρει να αποφύγει όλες τις βαρετές συζητήσεις αλλά άλλο τον προβλημάτιζε τώρα πια. Είχε δει ένα περίεργο όνειρο με έναν μεσήλικα μια γοργόνα και ένα μπλε λιοντάρι.
Δεν μπορούσε να εξηγήσει τίποτα, μόνο την γοργόνα- σύμβολο της Κοπεγχάγης εδώ και αιώνες.

Αποφάσισε να κάτσει για έναν καφέ με τους συναδέλφους του και να προσπαθήσει να συγκεντρωθεί στη δουλειά ξεχνώντας το όνειρο.

Image

Βυθισμένος στις σκέψεις του άκουσε κάποιον να του φωνάζει:
"Jorgen! Jorgen!"

Γύρισε και είδε έναν μεσήλικα.. Κάτι του θύμιζε.. Ήταν ο κύριος που είχε δει στο όνειρο..
"Τι να με θέλει άραγε;;" σκέφτηκε και προσπάθησε να συνεννοηθεί με τα λίγα Δανέζικα που ήξερε και του είχε μάθει ο πατέρας του.

"Jeg er Jorgen! Hvad er du bede om efter hukommelsen?"
(Εγώ είμαι ο Jorgen! Τι θες από μένα;)

"Kunne jer indr?mme mig 5 minutter af jeres personlig gang for at behandle?"
(Μπορείς να μου δώσεις 5 λεπτά από τον χρόνο σου για να συζητήσουμε;")

"Sikker! Jeg er n?r forest?ende hen til sidde hos jer.
(Σίγουρα! Έρχομαι να κάτσω μαζί σας...)


Σηκώθηκε αργά από το τραπέζι ζητώντας συγγνώμη από τους συναδέλφους του λέγοντας ότι σε 5 λεπτά θα είναι μαζί τους...
Φτάνοντας κοντά στο τραπέζι δεν μπορούσε να πιστέψει στα μάτια του!
Ήταν ο κ. Flemming! Αμέσως σηκώθηκε να του συστηθεί ο μεσήλικας χωρίς να γνωρίζει ότι ο Jorgen τον θυμόταν...

?Flemming Ostergaard! Bestyrelsesformand i FC Kobenhavn!?
(Φλέμμινγκ Όστεργκαρντ. Πρόεδρος της FC Κοπεγχάγης»

?Jeg huske jer hr. Ostergaard! Jeg kan ikke lade ligge al disse genstand jeg h?re hjemme i Kobenhavn. Men hvad er den opgave heraf meeitng??
(Σας θυμάμαι κ. Οστεργκαρντ. Δεν μπορώ αν ξεχάσω όλα αυτά που έζησα στην Κοπεγχάγη! Αλλά ποιος είναι ο σκοπός της συνάντησης μας;;)

? Jorgen jer nu da jeg skam beundre jer! Men jeg har en opgave! Jeg gjorde ikke hitte en coach v?rs?god at g? foran igen.
Og den hold er igangv?rende hen til paly i 15 dage nemlig den Tele2 Afsn?re Kop!?
(Jorgen το ξέρεις ότι σε εκτιμώ! Αλλά έχω ένα πρόβλημα! Δεν βρήκα προπονητή αφότου έφυγες και η ομάδα παίζει σε 15 μέρες για το Δανέζικο Σούπερ Καπ.)

?Jeg understand,but hvad jeg kunne lave hr. Flemming??
(Καταλαβαίνω, αλλά τι μπορώ να κάνω κύριε Flemming;)

? Kunne u tr?de til henne ved FC Kobenhavn igen??
(Μπορείς να αναλάβεις την Κοπεγχάγη ξανά;;)


Και κάπου εκεί ο Jorgen έχασε τη μιλιά του! Δεν ήξερε τι να κάνει!
Να ευχαριστήσει τον κ. Ostergaard που του έδινε την ευκαιρία να ξεφύγει από την μίζερη δουλειά του και να ξανασχοληθεί με την προπονητική;;
Να ρίξει μια μούτζα στους συναδέλφους του;; Ή απλά να πει το Ναι και να γίνει ξανά ενδιαφέρουσα η ζωή του;;

================================================================

Προτίμησε το 3ο. Συμφώνησε με τον κ. Οstergaard και έφυγε για το σπίτι που του παραχώρησε η ομάδα. Δεν αισθανόταν καθόλου κουρασμένος και έκατσε να σκεφτεί τα πάντα για την ομάδα.

Έβγαλε ένα post-it και έγραψε τους στόχου που του είχε θέσει η διοίκηση καθώς και τους οικονομικούς πόρους που θα είχε στη διάθεση του κ.α χρήσιμες πληροφορίες.

Image

Τελειώνοντας το κόλλησε στο ψυγείο του για να το βλέπει όσο το δυνατόν συχνότερα και έφυγε για την πρώτη προπόνηση όπου , όπως πάντα, θα γνώριζε τους παίκτες!

================================================================

Στ? αποδυτήρια της Κοπεγχάγης επικρατούσε αναστάτωση.
Οι παίκτες ήξεραν ότι σε 15 μέρες θα διεκδικούσαν τον πρώτο τίτλο της χρονιάς αλλά δεν ήξεραν ακόμα τον προπονητή του οποίου τις εντολές θα ακολουθούσαν.

Μόλις μπήκε ο Jorgen στα αποδυτήρια η πλειοψηφία των παικτών έμεινε με το στόμα ανοιχτό! Δεν το πίστευαν ότι ήταν αυτός! Πρώτος σηκώθηκε ο Gravgaard

»Κόουτς, σαν αρχηγός σε καλωσορίζω εκ μέρους της ομάδας. Καλωσήρθες και καλή δουλειά με μας τα ρεμάλια» είπε και τα αποδυτήρια σείστηκαν από τα δυνατά γέλια των υπολοίπων!

»Ευχαριστώ Μάικλ. Θα σας πω δυο κουβέντες και μετά θα βγούμε λίγο να τρέξουμε και να κάνουμε κάποιες ασκήσεις για να διαπιστώσω σε τι επίπεδο βρίσκεται η ομάδα.
Είμαι αποφασισμένος να διώξω ?σχεδόν- όλους τους προπονητές-«


»Γιατί κόουτς;; Δεν κάνουν καλά την δουλειά τους;;» ανταπάντησε ο Gronkjaer.

» Jesper παίζεις χρόνια στο εξωτερικό και ήλπιζα να έχεις καταλάβει ότι ο τρόπος προπόνησης δεν συμβαδίζει με το ευρωπαϊκό προφίλ που έχει πλέον η ομάδα.
Φέτος θα δουλέψουμε με το πρόγραμμα ενός πολύ καλού μου φίλου από την Ελλάδα, του Παντέλου από την Θεσσαλονίκη»


»Και ποιος είναι αυτός κόουτς;» είπε ξανά ο Gronkjaer.

» Ένας φίλος μου που ασχολείται με την προπονητική και ιδιαίτερα με τα προγράμματα προπόνησης και την βελτίωση των ικανοτήτων των παιχτών μέσω αυτών των προγραμμάτων.
Αρκετά είπαμε όμως για την προπόνηση."

Πάμε τώρα στους στόχους της ομάδας.Αυτοί δεν είναι άλλοι από αυτούς που μου έθεσε ο πρόεδρος όταν ανέλαβα την ομάδα και τους οποίους πιστεύω και εγώ.
Θέλω να κερδίσουμε ΟΛΕΣ τις εγχώριες διοργανώσεις ξεκινώντας από το Σούπερ Καπ σε 15 μέρες.
Για την Ευρώπη στον πρόεδρο αρκεί η είσοδος στους ομίλους του Champions League.
Εμένα πάλι όχι. Θέλω να μπούμε στους ομίλους και να συνεχίσουμε.
Στο Champions League στο Κύπελλο ΟΥΕΦΑ μου είναι αδιάφορο.
Θέλω να πετύχουμε την Ευρωπαϊκή Διάκριση. Είμαστε συννενοημένοι;;»

»Ναι κόουτς»
απάντησαν οι παίχτες με μια φωνή!

»Επίσης να σας ενημερώσω ότι θα παίξουμε ένα γερό φιλικό μέχρι τον τελικό του Σούπερ Καπ, με την Bayer Leverkusen. Και τώρα έξω για προπόνηση.»

Οι παίχτες βγήκαν για προπόνηση και ο Jorgen ήταν σίγουρος ότι όλα τα παιδιά θα έδιναν τον καλύτερο εαυτό τους για να πετύχουν τους στόχους που έθεσε.

================================================================

Image

Μεσημέρι και ο Jorgen μόλις είχε μπει σπίτι με ένα πάκο χαρτιά.
Είχε ζητήσει από τους coaches reports για τους παίκτες ώστε να θυμηθεί τους παλιούς και να ενημερωθεί για τους καινούριους ? αν υπήρχαν βέβαια.
Αλλά κυρίως ήθελε να δει πού θα χρειαζόταν ενίσχυση η ομάδα.
Σε ποιες θέσεις «πόναγε» και σε ποιες ήταν πλήρης καθώς και ποια νέα παιδιά είχαν προωθηθεί. Κοίταξε προσεκτικά την κατάσταση και διάβασε ένα ένα όλα τα ονόματα.

Έπειτα πήρε ένα στυλό και το προσωπικό του σημειωματάριο και άρχισε να βάζει διάφορα σημάδια δίπλα στα ονόματα των παιχτών που μόνο αυτός ήξεραν τι συμβόλιζαν.
Last edited by Jordi_7 on Mon Nov 19, 2007 9:30 pm, edited 3 times in total.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Krazy
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1282
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Σκόντα Ξάνθης - ΟΣΦΠ - ΡΕΑΛ Μ.
Location: Μεταξύ αγάπης και μίσους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στηριζουμε τον boixos

παρτους τα ολα μεγαλε
Madrilenos
Backup
Backup
Posts: 886
Joined: Fri Oct 26, 2007 2:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έτσιιιιιι....Καλή αρχή!!! :-)
Mike Batiste:
«Αφήνω το μπάσκετ να με οδηγήσει όπου θέλει. Αν είναι η μπάλα του μπάσκετ να με στείλει να παίξω σ' έναν άλλον πλανήτη, θα το κάνω. Ή οπουδήποτε πάνω στη Γη. Αγαπάω τόσο πολύ το μπάσκετ, που δεν με ενδιαφέρει σε ποιο μέρος του κόσμου θα παίζω».
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έπειτα πήρε ένα στυλό και το προσωπικό του σημειωματάριο και άρχισε να βάζει διάφορα σημάδια δίπλα στα ονόματα των παιχτών που μόνο αυτός ήξεραν τι συμβόλιζαν.
Πήρε την κατάσταση στα χέρια του και γρήγορα απογοητεύτηκε!

Image

Η ομάδα δεν είχε δεξί-μπακ, αριστερό μπακ, αριστερό χαφ, αμυντικό χαφ και έναν αξιόπιστο MC για backup του Hutchinson. Άρα οι προτεραιότητες του θα ήταν αυτές οι θέσεις.
Και ήθελε να βρει και αξιόπιστους προπονητές για να εφαρμόσει το πρόγραμμα προπόνησης του Παντέλου.
Έτσι ξεκίνησαν οι κινήσεις στο μεταγραφικό παζάρι, τόσο για παίκτες όσο και για προπονητές!

Αυτό που τον ενδιέφερε επίσης ήταν αν θα βασιζόταν στο περυσινό του σύστημα το 4-1-3-2 με ανάπτυξη από τα πλάγια και playmaker.
Δεν το πολυσκέφτηκε και κατέληξε στο 4-1-3-2.
Playmaker θα ήταν ο Hutchinson και ο MC που θα αποκτούσε.

=================================

Οι μέρες πέρασαν με πολλές προτάσεις για παίκτες με πολλά scouting reports και φυσικά πολλή προπόνηση. Η ομάδα βρισκόταν σε καλό επίπεδο φυσικά και αυτό τον χαροποίησε!
Έφτασε το παιχνίδι λοιπόν με την Bayer Leverkusen που θα αποτελούσε το μεγάλο τεστ ενόψει των επίσημων διοργανώσεων.

8-6-2007
Friendly
Parken, Copenhagen

ImageImage
FC K?benhavn- Leverkusen: 1-1

L. Sinkiewicz (o.g) 14? / T. Barnetta 19?


================================================================

Δεν ήταν ότι καλύτερο η εμφάνιση μας αφού χάσαμε πολλές ευκαιρίες για γκολ αλλά ελπίζω σε βελτίωση της ομάδας! Στα + η πολύ καλή εμφάνιση του έμπειρου Allback.

Μετά από αυτό το φιλικό μας περίμενε η Odense Boldklub για τον τελικό του Σούπερ Καπ και είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα θέλανε να χάσουμε αυτό το ματς
για να αποδείξουν στον πρόεδρο ότι δεν κάνω για τη θέση αυτή. Αλλά δεν θα το έβαζα κάτω τόσο εύκολα!
Έχω ένα όραμα για την ομάδα και θα το πραγματοποιήσω!

================================================================

14-7-2007
Πήρα τα καθιερωμένα reports από τον βοηθό μου.
Στην κατάσταση με τους παίχτες είχαν προστεθεί και οι εφτά φετινές μεταγραφές.
Πλέον μπορούσα να ατενίζω το μέλλον με περισσότερη αισιοδοξία καθώς η ομάδα ήταν πλήρης και έτοιμη να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις τις εκάστοτε διοργάνωσης.

Image

Είχα μπροστά μου ένα ηλεκτρονικό γράφημα με το σύστημα της ομάδας καθώς και τις προτιμήσεις μου πάνω στον τρόπο παιχνιδιού της ομάδας σε ηλεκτρονική απεικόνιση.
Α, ρε θαύματα που κάνει η τεχνολογία!

Image
Image

Είχα να παραδώσω σήμερα την αναφορά με τις μεταγραφές των παιχτών και του τεχνικού τιμ, καθώς και το πόσο κόστισαν στον Πρόεδρο, εφόσον του είπα ότι η ομάδα είναι έτοιμη.

ImageImage

Κλείνοντας με αυτές τις δουλειές μια μέρα πριν τον μεγάλο αγώνα έφυγα από τις εγκαταστάσεις της ομάδας και πήγα σπίτι μου να ξεκουραστώ!
Image
Last edited by Jordi_7 on Tue Oct 30, 2007 12:04 am, edited 2 times in total.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ο γνωστός Γιώργος....ενθουσιώδης, ουσιαστικός και αναλυτικός όταν πρέπει και ιστοριάκας απο τους λίγους και κλασικούς (αν δεν χάσει το save)...


:wink:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε ρε Jorgen δυνατά!!! :D :D :D
(Οτι και να κάνεις την OB μου ποτέ δεν θα την φτάσεις :physassult: )

Πάρτα όλα ρε μην μασάς τίποτα.. Άντε και στο Τσου-Λου με 5άρα στην Milan :P :P
Last edited by il_biscione on Sun Oct 28, 2007 1:10 pm, edited 2 times in total.
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
User avatar
kataramenos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 663
Joined: Wed Feb 21, 2007 10:56 am
Football Manager της ομάδας: Scoda Xanthi , Hofenhaim
Αγαπημένη Ομάδα: Παοκ,Αθηναϊκός
Location: Στών εξωτικό Βύρωνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Well done :thumbleft: George.Ο Laudrup (MC) έχει καμια σχέση με τους γνωστούς (Braian,Mikael)?Keep on
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kataramenos wrote:Well done :thumbleft: George.Ο Laudrup (MC) έχει καμια σχέση με τους γνωστούς (Braian,Mikael)?Keep on

Είναι γίος ενός απο τους δύο παλιούς Laudrup :-D
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιώργο, προχώρα, άλλαξε τα όλα! :D :D :D

Απλώς κάνε και καμιά κόπια το save, ε; :twisted:
Spoiler: show
04/03/2009- Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός 2-3

(75' Χριστοδουλόπουλος, 90+3' Παπάζογλου(αυτ)-23' Μπαϊκαρά, 55' Τσέχ (ΠΕΝ), 71' Τσέχ)

27/10/2009- Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός 3-1

(17' Λεοζίνιο, 52' Αθανασιάδης, 84' Ριμόλντι (Πεν.) - 66' Μήτρογλου)
User avatar
EricTheGreat
Backup
Backup
Posts: 867
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd/Ο.Φ.Η/Π.Ο.Α
Location: Sir Matt Busby Way
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε γερααααά (αν και μισώ αφάνταστα την ομάδα σου :P :P :P)
1966 was a great year for England, Eric "The King" Cantona was born


You are my Solskjaer, my Ole Solskjaer you make me happy, when skies are grey
Oh Alan Shearer was F***ing dearer, so please please don't take my Solskjaer away

boukoumtsa wrote:Ο ΟΦΗ είναι πολύ μεγάλη ομάδα για να χωράει σε μισή καρδιά
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να μου στείλεις το save να στο φυλάξω :D :P καλή επιτυχία ρε Γιώργο, άντε και CL στην Κοπενγάχη!!!!! :drinking:
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μεγάλη μέρα του ματς έφτασε. Ήμουν λίγο αγχωμένος καθώς δεν ήθελα να αποτύχω. Αν σήμερα κέρδιζα θα έκανα το 1 / 4 στους στόχους που μου είχε θέσει η διοίκηση.

Στη συνέντευξη Τύπου οι δημοσιογράφοι με ρώτησαν:
»Κ. Galanissen πείτε μας μια πρόβλεψη για το σημερινό ματς. Η OB είναι καλή ομάδα αλλά εσείς πιστεύετε ότι μπορείτε να κερδίσετε;;»

» Αν δεν πίστευα ότι μπορώ να κερδίσω δεν θα ήμουν σε αυτή τη θέση.
Σίγουρα δεν θα είναι εύκολο ματς, αλλά αν δείξουμε το καλό μας πρόσωπο πιστεύω ότι μπορούμε να κερδίσουμε! Θα τα πούμε μετά το ματς. Ευχαριστώ.»

είπα και κατευθύνθηκα προς τα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες προς τους παίκτες μου.

15-7-2007
Parken, Copenhagen (N)
Tele2 Liga Cup Final

ImageImage

OB-FC K?benhavn: 1-2

Bechara 6? / M. Allb?ck 21?, M. Nordstrand 41?

Γυρίσαμε ένα ματς που μείναμε πίσω νωρίς, με πρωτεργάτη τον star της ομάδας, Jesper Gronkjaer.
Έδωσα συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την κατάκτηση του τροπαίου και εφημερίδες έγραφαν τα κλασσικά.


»O Galanissen συνεχίζει την παράδοση της Κοπεγχάγης στο θεσμό και κατακτά το τρόπαιο»

================================================================

Image

Την επόμενη μέρα κάλεσα τους παίκτες σε ένα εστιατόριο για σύσφιξη των σχέσεων και χαλάρωση την κοιλιακών μυών. Αλλά το ζήτημα που ήθελα να διευθετήσω είναι η επιλογή αρχηγού για τη νέα σεζόν. Τελικά το χρίσμα πήρε ο «παλιός» Michael Gravgaard και αναπληρωματικός αρχηγός ο Christianssen.
Μετά από άφθονη μπύρα Carlsberg και άφθονο φαί πήρε ο καθένας το δρόμο για το σπίτι του, αλλα πριν απ? αυτό τους επέστησα την προσοχή για το επόμενο ματς που θα ήταν εξίσου δύσκολο!

Πριν το ματς με την Esbjerg ο πρόεδρος μου ανακοίνωσε ότι εξαντλήθηκαν τα 20,000 διαρκείας που είχε εκδώσει η ομάδα.
Ένιωθα χαρούμενος καθώς βλέπω ότι ο κόσμος στηρίζει την προσπάθεια μου.

22-7-2007
SAS Ligaen
Blue Water Arena, Esbjerg

ImageImage

Esbjerg fB ? FC Kobenhavn: 3-2

N. Zimling 28?, J. Bech 41?, M. Vingaard 90? / K. B?gelund 13?, Ailton 75?

Ότι και να πω είναι λίγο! Ήττα στην πρεμιέρα με γκολ στο 90?.
Υπάρχει τίποτα χειρότερο; Και οι φίλαθλοι ήταν απογοητευμένοι που δεν μετέτρεψα τις ευκαιρίες σε γκολ!
Απογοητεύτηκα και εγώ από τους παίκτες και τους το ?πα αλλά το δέχτηκαν χωρίς καμία αντίδραση. Σαν να σκύβουν το κεφάλι και να παραδέχονται ότι δεν έπαιξαν μπάλα!
Last edited by Jordi_7 on Tue Oct 30, 2007 1:08 am, edited 4 times in total.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έπεσαν βαριές οι μπύρες! :D
Spoiler: show
04/03/2009- Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός 2-3

(75' Χριστοδουλόπουλος, 90+3' Παπάζογλου(αυτ)-23' Μπαϊκαρά, 55' Τσέχ (ΠΕΝ), 71' Τσέχ)

27/10/2009- Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός 3-1

(17' Λεοζίνιο, 52' Αθανασιάδης, 84' Ριμόλντι (Πεν.) - 66' Μήτρογλου)
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

================================================================

Επόμενο ματς σε 3 μέρες ξανά με την ΟΒ. Μας χρωστάνε κάτι;; Θα δείξει κι ας είμαστε φαβορί!

25-7-2007
SAS Ligaen
Parken, Copenhagen

ImageImage

FC K?benhavn ? OB : 1-2


A?lton 77? / Bechera 23?, H.H Adreasen 29?

Δεύτερη ήττα σε ισάριθμα ματς στο Πρωτάθλημα!Ευτυχώς βρήκα τι φταίει!
Η κακή φυσική κατάσταση των παικτών, κάτι που είναι φυσικό αφού έχω αναλάβει την ομάδα 25 μέρες και οι παίκτες δεν έχουν κάνει προετοιμασία
εξαιτίας των αγωνιστικών υποχρεώσεων. Μήπως να βάλω pre-season πρόγραμμα ;


Ωπ! SMS στο κινητό. Ο Kasper θα ?ναι, θα θέλει να μου μεταφέρει τη γνώμη των φιλάθλων. Αλλά δεν ήταν καλό το μήνυμα!
»Ρε νούμερο τι γκέλα ήταν αυτή;; Τα παιδιά από τους fans δεν γουστάρουν να χάνουν από rivals. Και πας και χάνεις;;
Και εγώ fan είμαι αλλά πάνω απ΄όλα φίλος σου αλλά δεν γουστάρω να χάνουμε από τους «εχθρούς»
Επόμενη αγωνιστική που παίζουμε πάλι ντέρμπι, πάλι εντός, μην τα θαλασσώσεις!»


Επίσης ο Dalzell, ο βοηθός μου έχει πάει στην κλήρωση του 2ου προκριματικού γύρου του Champions League...
Μου τηλεφωνεί και μου λέει ότι παίζουμε με την ισλανδική HF. Α! Μεγαθήριο μας έκατσε?

===============================================================

Οι τρεις αυτές μέρες μέχρι το ντέρμπι με την Mitjylland πέρασαν πολύ γρήγορα!
Και αυτοί οι δημοσιογράφοι με έχουν αγχώσει! Φαβορί και @@ τούμπανα!
Εγώ μια νίκη και ένα καλό ματς θέλω. Τίποτα παραπάνω.

29-7-2007
SAS Ligaen
Parken, Copenhagen

ImageImage

FC K?benhavn ? FC Midtjylland:3-0


??ritalo 1?, 81?, Nordstrand 67?

Kαθαρή νίκη που συνοδεύτηκε από ωραίο θέαμα.
Αν και παραταχτήκαμε χωρίς τα αστέρια μας- Ailton & Gronkjaer- που λόγω κούρασης δεν μπόρεσαν να βοηθήσουν παίξαμε ωραίο ποδόσφαιρο..
Αυτό που μ΄άρεσε πιο πολύ ήταν ο ??ritalo που έπαιξε ένα ημίχρονο ως ST και ένα ως ML και παρόλα αυτά τα κατάφερε μια χαρα!


Με το τέλος του ματς ο Galanissen δέχτηκε το κλασσικό SMS από τον Kasper.
»Τους τάβλιασες! Δεν το περίμεναν και γουστάρουν τρελά την 3άρα στους «εχθρούς»»
Γέλασε και λίγο το χειλάκι του εφόσον ευχαριστήθηκαν και οι φίλαθλοι!
Σε 3 μέρες όμως έπρεπε να βάλει ευρωπαϊκό κοστούμι και να ταξιδέψει στην Ισλανδία για το 1ο σκέλος του 2ου προκριματικού γύρου της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

================================================================

Image
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Nani23
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1483
Joined: Wed Apr 05, 2006 4:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Παρου
Status: 1000+
Location: Αθηνα πλεον...
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλα ρε συ εχασες απο τα ταμπον...? :D

Καλη επιτυχια....Να τον προσεχεις τον Kasper, μπορει να σου την φερει πισωπλατα....
...του βαζει τακλιν ο Μανωλας, πεταγεται ο Σκαρταδος στον αερα...και εσυ ακομα....


Όταν ο Κόκκαλης μου βρήκε επάγγελμα με το Da Pipa :p

zidane72003 wrote: Ανανεωστε τον Σπαν.
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”