Στα δίχτυα της μαφίας

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δώσε πάθος ρε φίλε...
δώσε ψυχή, είναι κρίμα!
MuuaDeep
Amateur
Amateur
Posts: 217
Joined: Mon Dec 04, 2006 6:41 pm
Football Manager της ομάδας: Villarreal
Αγαπημένη Ομάδα: Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η καλύτερη ιστορία EVER
παραιτήσου και θα σε πάρει σίγουρα μια από τις μεγάλες ομάδες. Έτσι και αλλιώς πρωτάθλημα δεν παίρνεις (mind games)
Όταν η κατάσταση γίνεται σκληρή, οι σκληροί κάνουν κατάσταση.
Τώρα, κατεβαίνω μαμά
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για πρόσεξε καλά.. Τόσα ξενύχτια στο MSN να λέμε για τακτικές, τόσα ξενύχτια :sleeping: που έκανα για να σου βρώ καλούς παίκτες στην Italia θα πάνε στράφι??????

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Για τον Βύντρα....η προσφoρα ισχύει;;;; θα μου είναι πολύ χρίσημος στο τσουλου της ασίας με την PSM... -ksilo
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@butters,soterakis,il_biscione

Μην με πιέζετε και σεις ρε...φτανει που έχω την μαφία. -toixosmesh


@MuuaDeep

Μακάρι να μην πάρω το πρωτάθλημα..γιατι αλλιως θα με βρείτε σε κανα χαντάκι.. -maxairia


@tsak


Άργησες...έπρεπε να τον είχες πάρει όταν στον είχα προτείνει...

τώρα είναι κάπως δύσκολο...


Image
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

19/3/2008 22:00
Παλέρμο


Οι νύχτες στο Παλέρμο είναι πανέμορφες. Ο σικελικός ουρανός απλώνεται σαν πέπλο πάνω από την μεσόγειο θάλασσα και τα πυκνά δάση που κοσμούν το νοτιότερο μέρος της Ιταλίας. Τα άστρα έλαμπαν όπως πάντα ,αλλά εγώ οδηγούσα τόσο γρήγορα που δεν μπορούσα να τα δω.

Image

Νύχτες σαν την αποψινή με βάζουν στον πειρασμό να τα παρατήσω όλα. Έτσι κι αλλιώς ο μόνος λόγος που με κρατούσε ήταν η εμπιστοσύνη των ποδοσφαιριστών στο πρόσωπο μου. Πλέον δεν υπάρχει ούτε αυτή, μετά και τα σημερινά μου κατορθώματα. Η ισοπαλία απέναντι στην Juventus μείωσε μεν την διαφορά από την Inter στους +4 βαθμούς αλλά και πάλι και να χάσουμε την επόμενη αγωνιστική στο Μιλάνο, ακόμα πρώτοι θα είμαστε. Και αυτό σίγουρα δεν θα αρέσει καθόλου σε κάποιους. Όσο και να θέλω να πηγαίνω με τα νερά τους η ομάδα δεν λέει να πέσει από την κορυφή.

Έκρυψα βιαστικά το μπουκάλι με το κρασί όταν είδα το τροχονόμο να μου κάνει νόημα να σταματήσω. Τι δουλειά έχει τροχονόμος μέσα στην μέση του πουθενά; σκέφτηκα , εδώ και μισή ώρα δεν είχα δει άλλο αμάξι στον δρόμο μαζί μου.
Η κίτρινη φωσφορίζουσα στολή του τον έκανε ευδιάκριτο μέσα στο σκοτάδι καθώς πλησίαζε προς το μέρος μου.

<<Την άδεια και το δίπλωμα σας παρακαλώ>> μου είπε ευγενικά.
<< Έγινε τίποτα εδώ κοντά αστυνόμε; Κάποιο τροχαίο μήπως;>> ρώτησα καθώς του έδινα τα πιστοποιητικά.
<< Απ?όσο ξέρω όχι. Γιατί ρωτάτε κύριε ?Regges;>>
<< Να γιατί μου φαίνεται παράξενο να βρίσκεται τροχονόμος σε τέτοια ερημιά. Ψυχή δεν περνάει.>>
<< Το μόνο που θα έπρεπε να σας απασχολεί αυτή την στιγμή είναι η κλήση που θα σας κόψω. Έχετε πιει πολύ κύριε Regges;>>
<< Tίποτα μωρέ. Τα συνηθισμένα.>> είπα προσπαθώντας να κρύψω το τρέμουλο στην φωνή μου.
Δεν έδειξε να με πιστεύει αλλά τελικά έκοψε την κλήση και την πέταξε στο κάθισμα του συνοδηγού.
<< Μπορείτε να φύγετε αλλά άμα σας ξαναπιάσω σε τέτοια κατάσταση θα αναγκαστώ να σας πάω στο τμήμα.>>
Έβαλα μπροστά και ξεκίνησα να φύγω. Πήρα στα χέρια μου την κλήση για να δω το ποσό και αυτό που αντίκρισα με άφησε άφωνο.

Συνεχίζεις να κάνεις του κεφαλιού σου Regges. Προς στιγμήν νόμιζα ότι είχες συμμορφωθεί, Αλλά εσύ συνεχίζεις. Μόνο ένα γερό σοκ θα σε συνεφέρει.

Σταμάτησα προς στιγμήν να διαβάζω και κοίταξα πίσω. Ο υποτιθέμενος τροχονόμος είχε εξαφανιστεί.

Έπιασα πάλι το σημείωμα και διάβασα την τελευταία φράση πριν αυτό μου πέσει από τα χέρια.

Και μόνο ο θάνατος του Σόλιντ μπορει να το πετύχει αυτό...

Image




Συνεχίζεται.....
Last edited by Galacticos on Sat Feb 02, 2008 8:13 pm, edited 1 time in total.
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Καλά πας...σε λίγο θα βλέπεις να φανταστικές νίκες...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Krazy
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1282
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Σκόντα Ξάνθης - ΟΣΦΠ - ΡΕΑΛ Μ.
Location: Μεταξύ αγάπης και μίσους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δηλώνοντας παράλληλα την στήριξη μου στον ερασιτέχνη(ναι σπόντα ήταν) συγγραφέα galacticos εκφράζουμε την αγωνία μας για την συνέχεια και ευχόμαστε να πεθαν.... εεεε εννοώ να σωθεί ο Σόλιντ



ΞΥΠΝΑ ΛΑΜΑΚΑ ΝΟΡΒΗΓΕ :D


καλά εγώ είχα μείνει με έναν που δωροδόκησες Έναν με ένα νησι που πήγαινε μόνο ένας βοσκός με πρόβατα -rofl τι απέγινε αυτός?




τέλειωνε με την ιστορία έχουμε και άλλα να κάνουμε ...
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Krazy wrote:
καλά εγώ είχα μείνει με έναν που δωροδόκησες Έναν με ένα νησι που πήγαινε μόνο ένας βοσκός με πρόβατα -rofl τι απέγινε αυτός?
Μια χαρα ειναι........για την ωρα :-P

Krazy wrote: τέλειωνε με την ιστορία έχουμε και άλλα να κάνουμε ...
όλα θα γινουν εννοια σου
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

23/3/2008 15:00
Μιλάνο


Inter vs Palermo

<< Jose φτάσαμε>>
<< Jose φτάσαμε, πρέπει να κατεβούμε>>
<< JOSE ΦΤΑΣΑΜΕ !!!>>
<< Σου χουν πει ποτέ ότι έχεις χάλια φωνή; Ειδικά όταν φωνάζεις ακούγεται σαν να σφάζουν ένα κοπάδι ρινόκερους.>>
Φάνηκε να περεξηγήθηκε,ο Rinaldo, προς στιγμήν αλλά είχα σημαντικότερα προβλήματα να λύσω.

Οι οπαδοί της Ίντερ μας υποδέχτηκαν, με όμορφες και πολιτισμένες εκφράσεις και χειρονομίες που διαπνέονταν από ηθικές αξίες ,όπως ευγενής άμιλλα και ευ αγωνίζεσθε, θέλοντας με αυτό τον τρόπο να μας δείξουν την φιλοξενία τους, καθώς το πούλμαν μας προσέγγιζε τον περιβάλλοντα χώρο του Giuseppe Meazza.

Ντέρμπυ κορυφής που κατά πάσα πιθανότητα θα αναδείκνυε και τον πρωταθλητή και η ατμόσφαιρα ήταν το ίδιο καυτή και μέσα στο γήπεδο.

Image


Καθώς κάναμε την καθιερωμένη αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο πριν την έναρξη του αγώνα είδα έναν γνωστό μου στις κερκίδες?

Image


Δεν είχα όμως χρόνο για χαιρετούρες. Είχα πάρει μια απόφαση και για άλλη μια φορά δεν ήμουν καθόλου σίγουρος αν ήταν σωστή ή καταστροφική?.για όλους μας?


<< Λοιπόν μάγκες ξέρετε τι να κάνετε.. Βγείτε εκεί έξω και κάντε αυτούς τους 60 000 φλώρους να το βουλώσουν. Πατήστε τους και στο τέλος θα στεφτείτε εσείς πρωταθλητές.>>
Προς μεγάλη μου έκπληξη κανείς τους δεν έδειξε να παραξενεύετε. Μόνο ο Rinaldo τα έχασε από τη ξαφνική μου αλλαγή.

<< Είσαι σίγουρος κόουτς;>> πετάχτηκε ο Barzagli. <<Άλλα μας έλεγες τελευταία.>>
<< Ναι?Δεν πολυήμουν ο εαυτός μου τελευταία? Αφήστε τα όμως αυτά? Κάντε αυτό που ξέρετε καλύτερα.>>
Ένας θεός ξέρει αν όντως θα βρω τον εαυτό μου κάποτε.

Λίγο πριν βγούμε στον αγωνιστικό χώρο με έπιασε ο Rinaldo και με έσπρωξε σε μια γωνία. Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα.

<<Να με ξεμοναχιάσεις θες ρε; Είπαμε δεν πάω με άξεστους Ιταλούς.>>
<< Ρε τρελάθηκες; Τι είναι αυτά που τους είπες; Εδώ στο πανε καθαρά ότι θα σκοτώσουνε τον Τροντ και εσύ κάνεις του κεφαλιού σου;>>
<< Μη φοβάσαι ξέρω τι κάνω.>> τον καθησύχασα. Πιο πολύ το είπα για να το πιστέψω ο ίδιος.
<< Θα ήθελες μήπως να μου πεις και εμένα;>> είπε ειρωνικά ο Rinaldo.
<< Μου είχες πει να πάω με τα νερά της Μαφίας γιατί το είχες σίγουρο ότι θα χάσουμε όλα τα ντέρμπυ. Επειδή λοιπόν σήμερα είμαι σίγουρος ότι θα χάσουμε είπα να πάω και με τα νερά των παιχτών για λίγο. Δεν πρέπει να καταλάβουν τίποτα..>>
<< Είσαι σατανικός>>
<< Όχι εγώ, Rinaldo. Ο τύπος που μας χαιρέτησε στην εξέδρα είναι.>>


Ημίχρονο αγώνα

<<Mπράβο σας ρε παλίκαροι. Κάνατε αυτό ακριβώς που σας είπα. Fabrizzio φανταστικό γκολ>>.
Όντως είχαν κάνει ακριβώς αυτό που τους είχα πει. Επι 45 λεπτά είχαν κλείσει την Ίντερ στα καρέ της και δεν την άφηναν να πάρει ανάσα. Το γκολ του Μiccoli στο 36?ήταν και το κερασάκι στην τούρτα για ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο.
Καλός μ@λ@κ@ς είμαι.

<< Πάμε πιο χαλαρά στο δεύτερο ημίχρονο. Έτσι παιδιά. Έχουμε και κάρτες?>>
<<?έχουμε και τραυματισμούς..μπλα μπλα μπλα..>> συμπλήρωσαν όλοι με μια φωνή. <<Άρχισες τα ίδια κόουτς; Κρίμα και προς στιγμήν νομίζαμε ότι πέρναγες απλά μια φάση.>>

Δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς. Κοίταξα τον Rinaldo και ούτε αυτός το πίστευε. Είχαμε στην κυριολεξία κλείσει το σπίτι της ίντερ και εγώ τους έλεγα εμμέσως να χάσουν.

Ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτε άλλο, ανέλαβε τα υπόλοιπα ο διαιτητής δίνοντας 2 πέναλντυ στην ίντερ για να διαμορφωθεί το τελικό 2-1.

Τελικό αποτέλεσμα

Inter vs Palermo 2-1 ( Rossina pen 67?, pen 81?/ Miccoli 36?)


Kαθώς έφευγα για τα αποδυτήρια ήμουν σίγουρος ότι ο διαιτητής μου έκλεισε το μάτι όταν πέρασε από δίπλα μου.


Συνεχίζεται????
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΟΥ ΜΕ ΒΡΗΚΕΣ ΡΕ???? :shock: :shock: :shock:
Spoiler: show
βρε δεν πας στο δι@ολο λεω εγω? :D :D :D :D
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κούκλος είσαι αγόρι μου 8) 8) (: (:
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μα δεν με έχει καν στον σύνδεσμο μου.. στην Brianza Alcoolica με έχει οχι στο Gruppo brusco.. ουστ. :D :D :D
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες λένε ότι η μπάκα, απο τις μπύρες, έχει γίνει διπλάσια απ' ο,τι φένεται στην εικόνα. -puppie
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Galacticos wrote:Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες λένε ότι η μπάκα, απο τις μπύρες, έχει γίνει διπλάσια απ' ο,τι φένεται στην εικόνα. -puppie
Τς τς, μόνο μπύρες λέει :drinking: :drinking: :drinking:





























και -mcdonalds mc donalds

(ρε δεν το πάμε στο κατινιές και λυκοφιλίες -maxairia ?? )
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”