Αυτά είναι κόλπα ζόρικα...

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

ποιο ειναι το νεο σου σκιν ρε τσακ?
:liverpool:
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ο Αύγουστος τελειώνει όπου να ναι...ο μαρτυρικός Αύγουστος....

Indonesian Cup, quarter final, first leg
Image
Κουτσά - στραβά...προχωράμε...


Indonesian premier League, Game 33
Image
Πωπωπωπωπω...αγκαρία κανονική....άντε να τα δω τα σαπάκια στα τελικά...άντε...


Το τέλος του Αυγούστου....
Image



Indonesian Cup, quarter final, Second leg
Image
Πάλι καλά...πάλι καλά....το πρόβλημα είναι μεγάλο...όσο μεγάλο είναι και το λάθος μου όσον αφορά το υλικό στην ομάδα...το οποίο είναι εξαιρετικό αλλα λίγο...


Indonesian premier League, Game 34
Image
Πάει και το παλιάμπελο....τώρα...ή τίτλος ή αυτοκτονία....

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ
Image


Second stage...groups...
Image


Indonesian Premier League, second stage, game 1
Image
Καλά ξεκινήσαμε....η μάλλον, όπως έπρεπε για να είμαι ακριβής....τώρα πρέπει να ρίξουμε λίγο το βάρος στο Ασιατικό κύπελλο....


Τα ζευγάρια στους προημιτελικούς
Image


Asian Confederation cup, quarter finals, First leg
Image
Έχουμε εξαιρετικούς βασικούς...αν είχαμε και βάθος σαν ομάδα...θα κάναμε...όργια θα κάναμε...



Μάζεψα μετά τη προπόνηση του τρεις αρχηγούς...Τον Άντρο, τον Τζάτζαντ και τον Ενγκαντίονο... λίγα φωνήεντα ήθελα να τους πω, για να ξερουν τι περιμενω...


"Λοιπόν...θα είμαι σύντομος, όπως πάντα...Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, δεν έχουμε άλλη επιλογή...μόνο το τρέμπλ...δεν μπορείς να μη δεν κατακτήσεις τους θεσμούς στους οποίους όλο και όλο μετράς μια ήττα;;;; σωστά;;;; Το λάθος μου είναι μεγάλο, απαράδεκτος είμαι για να πω την αλήθεια...έχουμε μείνει λίγοι...ή μάλλον έχετε μείνει λίγοι....19 νοματαίοι για τρεις διοργανώσεις...οτι έγινε, έγινε, δε θα το αναλύσουμε τώρα....βάλτε το κεφάλι κάτω, όπως και εγω, μαζί σας και πάμε για την υπερκούπωση...Και αυτό που θα πω τώρα δεν είναι ούτε καμια αμπελοφιλοσοφία, ούτε τίποτα καταπραϊντικο σα τα λιζοπαϊν....αν τα καταφέρουμε, θα έχετε εσεις το 90% της ευθύνης...γιατί εσείς παίζετε...αν τα χάσουμε, θα έχω εγω το 90% της ευθυνης, γιατί σας διαλέγω και γιατί δεν έκανα τπτ να αναπληρώσω απώλειες σοβαρές, ούτε φρόντισα για να έχουμε βάθος στο πάγκο..μη πείτε τίποτα...δεν θέλω λόγια...τα λόγια είναι για μένα επειδή εγω δεν παίζω...εσεις..το τόπι κοιτάξτε και τίποτε άλλο... "
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Indonesian Premeri league, Second stage, Game 2
Image
2X2 και πλέον ακόμα και με ήττα πάμε τελικό...


Asian Confederation Cup, quarter final, Second leg
Image
Ωραία...για δεύτερη φορά φτάνω σε ημιτελικό αυτής της διοργάνωσης....για να δουμε ποιος θα είναι στο δρόμο μας για τους διπλούς τελικούς...


Image
Βρε βρε βρε...τα ρινοκεράκια.... :!:

Indonesian Cup, Semi final, first leg
Image
πρώτος ημιτελικός και πρόκριση απο τώρα....


Indonesian Cup, Semi final, Second leg
Image
Σαν τον έρωτα...τον κατάντησα μια τυπική διαδικασία.....

Indonesian Premeri league, Second stage, Game 3
Image

Για να κάνουμε μια σούμα....Έχουμε να παίξουμε...τελικό πρωταθλήματος, τελικό κυπέλλου, ημιτελικούς Ασιατικού κυπέλλου και αν όλα πάνε καλά, τελικούς....σύνολο 6 παιχνίδια....Η τώρα, ή ποτέ....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μη σταματάς φίλε,τα πας περίφημα.Πιστεύω πως έχεις άνετα τελικό κυπέλλου και τελικό Πρωταθλήματος,καθώς είσαι μακράν η καλύτερη ομάδα στην Ινδονησία.Για το Ασιατικό κύπελλο δεν κόβω και το λαιμό μου,αλλά άποψή μου είναι πως με λίγη τύχη,τό'χεις κι αυτό.Ας λείψουν τα λάθη,και έχεις τρέμπλ,και με αυτό τον τρόπο θα επαναφέρεις και την Ινδονησία στις πιο πάνω θέσεις της βαθμολογίας στην Ασία.Καλή τύχη,και μη μας αφήσεις σε αγωνία! :wink:
Image
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Marios R wrote:Μη σταματάς φίλε,τα πας περίφημα...
Thanx....
Marios R wrote:Πιστεύω πως έχεις άνετα τελικό κυπέλλου και τελικό Πρωταθλήματος,καθώς είσαι μακράν η καλύτερη ομάδα στην Ινδονησία
Και εγω αυτό πιστεύω...παίζω με την Αρέμα τεικό κυπέλλου και τελικό πρωταθλήματος με τους Πουσουσουδες...όπως και πέρυσι....και ελπίζω να πάμε όλα καλά, όπως πέρυσι....

Marios R wrote:Για το Ασιατικό κύπελλο δεν κόβω και το λαιμό μου,αλλά άποψή μου είναι πως με λίγη τύχη,τό'χεις κι αυτό.
Δε ξέρω γιατί, αλλα για το Ασιατικό κύπελλο δε το φοβάμαι...το πιστεύω οτι είμαι καλύτερη ομάδα και απο τα Ρινοκεράκια... άσε που αν γίνει καμια στραβή, πρέπει να παραιτηθώ...

Marios R wrote:Καλή τύχη,και μη μας αφήσεις σε αγωνία! :wink:
Μακάρι φίλε...μακάρι....θα το παλέψω, αλλα φοβάμαι εμένα, εμένα και μόνο...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμενω με αγωνια το ματς με τα ρινοκερακια.Βασικα, ειναι η μονη ομαδα που ξερω απο οσες παιζεις αυτη τη στιγμη και στην πραγματικοτητα πεταει κατι 5αρες στη Σιγκαπουρη.Βεβαια, νομιζω οτι θα γινει ερμαιο στα χερια των αδιστακτων Andro και Jajang :P .

Keep up the good work :wink:
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Asian Confederation Cup, Semi Final, First leg
Image
Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο....Α-Ν-Ε-Π-Α-Ν-Α-Λ-Η-Π-Τ-Ο...Τέτοιες στιγμές είχα καιρό να τις ζήσω....ήταν αυτό που ακριβώς χρειαζόμασταν...Η κούραση είναι μεγάλη, τα λάθη είναι πολλά...έχουμε δυο τελικούς μεσα στην ερχόμενη εβδομάδα και χρειαζόμασταν μια ψυχολογική ένεση....0-8 στον ημιτελικό του Ασιατικού κυπέλλου...υπάρχει κάτι καλύτερο;;;; δε νομίζω...στο ξενοδοχείο στήθηκε ένα μικρό πάρτι, γιατί τους είπα οτι θα έχουμε λόγους να γιορτάσουμε μετά...Πρέπει να ετοιμαζόμαστε για τους τέσσερις τελικούς...ο τελικός του ACC είναι διπλός....


I N D O N E S I A N_____C U P______F I N A L
Image

Bουβαμάρα...σιωπή, εκνευρισμός...πρώτη φορά έπιασα τον εαυτό μου να έχω βάλει τα δυο χέρια στο πρόσωπό μου και να τα πιέζω τόσο πολύ, που να μη βλέπω τίποτα...να μην ακούω τίποτα...δεν είναι εύκολο...να προσπαθείς να ηρεμήσεις, και την ώρα που έχεις κλειστεί απόλυτα στον εαυτό σου, απο δίπλα σου, στο διάδρομο των αποδυτηρίων να περνάει μια ορδή παικτών με το κύπελλο...παικτών της αντίπαλης ομάδας....Μέσα σε ένα κλάσμα του δευτερολέπτου σου περνά απο το μυαλό να τους διαολοστείλεις, να φωνάξεις, να ορμήξεις ..."πατε παραπέρα ρε...δε μας χέζετε λεω γω;;;; μας τα έχετε κάνει τούμπανο..." αν δεν είχα μάθει να χάνω, ίσως να έκανα κάτι απο όλα αυτά...αν δεν ήξερα οτι και εγω φταίω για το οτι αυτοί πανηγυρίζουν, θα το είχα κάνει...απο τη μια νιώθω πικρία, απο την άλλη νιώθω βαριά ευθύνη...αυτή την ευθλυνη την οποία αν δεν είχα χάσει σήμερα, ίσως να μην έβλεπα ποτέ...όλα τα λάθη κρύβονται στη νίκη, και στην ήττα στέκονται περήφανα μπροστά σου...και τα βλέπουν ΟΛΟΙ...και στα θυμίζουν ΟΛΟΙ....έχουμε τον τελικό του πρωταθλήματος μπροστά μας...πλεον, δεν μου κάνει ούτε ζέστη, ούτε κρύο...


I N D O N E S I A N ________P R E M I E R___L E A G U E____F I N A L
Image
Μια μεγάλη ήττα είναι όπως στην άρση βαρων το αρασέ...σου πετάνε στα χέρια ένα βάρος...ή το σηκώνεις και γίνεται πρώτος μάγκας, ή σε πλακώνει και όλα τελειώνουν εκεί...χάναμε 1-0 και βρήκαμε τη δύναμη τα το γυρίσουμε μέσα σε 3 λεπτά (72', 75') και στο 82' ήρθε το 2-2... εκεί, δε βρήκαμε άλλα αποθέματα...η κούραση μας λύγισε...Στα πέναλτι δεν περίμενα πολλά...θα μπορούσα να πω οτι "είναι άδικο ένα ολόκληρο πρωτάθλημα να κρίνετε με αυτό το τρόπο"...ας το έλεγα αν το είχαμε πάρει... Σε μια σεζον, στη διάρκεια της οποίας δώσαμε 51 παιχνίδια και δεν είχαμε ούτε μια ήττα....στα 2 τελευταία, στα δυο πιο σημαντικά παιχνίδια...χάσαμε...αυτή είναι μια μικρή διαφορά για τους απλούς αριθμούς, μια μεγάλη διαφορά για μια ομάδα που θέλει το νταμπλ...




Image

Δεν ήθελα να απαντήσω θετικά...έχω σκεφτεί πάρα πολλά, αλλα πρώτα πρέπει να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι ρε tsak αυτό είναι μεγάλη αδικία. Να χάσει αυτό το -traino δύο σερί τελικούς? Πάρε το Ασιατικό τουλάχιστον και μετά κάντην γιατί νομίζω ότι χαραμίζεσαι με αυτούς εκεί.
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πώ ρε φίλε,αυτό θα πει ατυχία...

Δε φταίς εσύ,μη στενοχωριέσαι,η κούραση από τα συνεχόμενα ματς και η έλλειψη παιχτών φταίνε.Για το Κύπελλο,πάει στα κομμάτια,το Πρωτάθλημα όμως είναι κρίμα να το χάσεις έτσι μετά από τόσους κόπους,σε τέτοια χώρα.Πραγματικά κρίμα,ΟΛΟΙ ξέρουμε ότι η Makassar του Ian,είναι καλύτερη από τους Πουσουσούδες...

Πιστεύω πως τη δεδομένη χρονική στιγμή και έτσι όπως έχουν τα πράγματα,ορθώς δεν ανανέωσες το συμβόλαιό σου.Προσπάθησε πολύ για το ACC,δες τι έφταιγε,και θα τα καταφέρεις...Δε θα σου ευχηθώ καλή τύχη,καθώς πριν που το έκανα...θυμίζω Μητσοτάκη τώρα... :oops:
Ξέρεις ότι όλοι είμαστε μαζί σου σε αυτή την ιστορία,καθώς δεν θέλουμε να τελειώσει ΠΟΤΕ.
Πρόσθεσε ξανά αν θες λίγη δράση με άλλα άτομα μέσα,καθώς τελευταία με τις αγωνίες σου,την ξέχασες.

May the force be with you...
Image
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Χρειαζόμασταν οπωσδήποτε ηρεμία...Οι δυο αγώνες με τους Ιορδανούς δεν ήταν καθόλου δύσκολοι...το ήξερα...αλλα στη κατάσταση που είμαστε, με δυο ήττες σε τελικούς...δυο ήττες που ήρθαν σε 5 μέρες, όταν τα 2 τελευταία χρόνια κάναμε σύνολο 2 ήττες...ε, δύσκολο είναι να καταρρεύσεις;;;...Σκεφτόμουν να βγάλω ολόκληρο λόγο πριν τον αγώνα στους παίκτες... το μετάνιωσα...τους είπα απλά "ξέρετε τι πρέπει να κάνετε...το έχετε κάνει τόσες και τόσες φορές...όποιος δε νιώθει έτοιμος, ας μείνει εδώ...εδώ σας περιμένει η ηρεμία σας, η ξάπλα σας, ο χαβαλέ σας...εκεί έξω σας περιμένει η αιωνιότητα...εκεί θα περάσετε αν πάρετε το τρόπαιο...τα πράγματα είναι απλά..."

Asian Confederation Cup Final, First Leg
Image
Η απώλεια πρωταθλήματος και κυπέλλου είχε δυο επακόλουθα...το ένα ήταν οτι στα αποδυτήρια έγινε χαμός μετά το ντόρτι...πανηγύρι κανονικό...ξέρουνε οτι αυτό το τρόπαιο ΔΕΝ ΤΟ ΧΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...όμως έβλεπα στο βλέμα τους, όταν ηρεμούσαν την απογοήτευση...αυτό το "γιατί"...



Asian Confederation Cup Final, Second Leg
Image
Στο Αμάν, οι Ιορδανοί κάνανε αμάν μεχρι να τελειώσει το παιχνίδι...η ψυχολογία είχε αλλάξει, οι παίκτες είχαν πια ξεκουραστεί και η διαφορά δυναμικότητας βγήκε στον αγωνιστικό χώρο....


Image


Έφτασα στον αριθμό 7...


7 τρόπαια στην καριέρα μου...

1 Ασιατικό κύπελλο
1 κύπελλο χωρών νοτιοανατολικής Ασίας
1 πρωτάθλημα Ινδονησίας
1 πρωτάθλημα Ινδίας
1 κύπελλο Ινδονησίας
1 κύπελλο Ινδίας
1 σούπερ καπ Ινδονησίας

Και τρεις χαμένοι τελικοί
1 τελικός πρωταθλήματος Ινδονησίας
1 τελικός κυπέλλου Ινδονησίας
1 σουπερ καπ Ινδίας
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
J.NES
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Oct 26, 2007 5:12 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός Α.Ο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ετσι ρε φιλε το πηρες και το Asian Cup!!!!

Σημερα ειναι Κυριακη... και πινουμε απ το πρωι... :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

19 Οκτωβρίου 2013...


- Παρακαλώ
- Πένυ;
- Πρεσβεία της Αγγλίας...παρακαλώ...
- Καλησπέρα σας....ο μπαμπάς δεν είναι εκεί;;;; πάλι κλειστό έχει το κινητό...
- Ποιος είναι;
- Ο Ίαν είμαι...
- Έλα Ίαν...δε σε κατάλαβα....
- Αλήθεια;;;; και εγω νόμιζα οτι απλά σοβάρεψες γιατί φοβήθηκες μη κάνεις λάθος..
- Ο πατέρας σου εδω είναι αλλά έχει συνάντηση...
- Με ποιόν;;;;
- Γιατί ρωτάς;;; τι τον θες;;;
- Καλά..πες του να με πάρει οπωσδήποτε...ο-π-ω-σ-δ-ή-π-ο-τ-ε όμως, ντάξει;;;
- Εντάξει...τι έγινε;;;;;
- Θα έλεγα "τίποτα το σοβαρό" αλλα θα έλεγα ψέματα...απλά, όταν με πάρει...να είσαι δίπλα του και να έχεις και νερό μαζί...να πιει αμέσως...
- Τι έγινε;;; με τρομάζεις;;;
- Όχι...τίποτα κακό...θα χαρεί...και μάλιστα πολύ....αλλά αυτός το τζερεμές ούτες τις χαρές αντέχει...ούτε τίποτα...
- Οκ Ίαν...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
eldiavolo
Amateur
Amateur
Posts: 117
Joined: Wed Jul 27, 2005 2:11 am
Football Manager της ομάδας: fm:R.Central,live:AC Westerns
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,atromitos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aυτη ειναι η ομορφια αυτου του παιχνιδιου...
Σε κανει να νιωθεις οπως οι παιχτες της Bayern στον τελικο του chl με man utd, δε πα να εχεις κανει 50 νικες σε 50 ματς...
στα φυλαει για το τελος...
Καπως ετσι ειναι τα πραγματα irl... -pappous

Congrats για την ασιατοκουπα!
Μηπως ηρθε η ωρα για πτηση προς japan μερια τσακ??? :D
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

- Λοιπόν, Ντέιβ...τι λες;;; πως τα ακούς όλα αυτά...τα έχω σκεφτεί, τα έχω ζυγίζει...
- Πότε πρόλαβες ρε;;; μεσα σε 15 μέρες;;;; 'Ετσι παίρνεις εσύ μια τέτοια απόφαση;;;
- Κοίτα...το αποφάσισα...είμαι οκ με αυτό...μη μου βάζεις λόγια..
- Δε σου βάζω λόγια ρε...απλά στα λέω όλα αυτά μη με πρίξεις μετά με φωνές του στυλ "τι με άφησες να κάνω" και άλλες τέτοιες π@παριές..εγω το πήρα απόφαση, ξέρω τι μου γίνεται...εσύ είσαι λίγο αμπλαούμπλας και κερτέγκελος...
- Όχι..ειμαι αποφασισμένος....ωχ...να τος...ο μπαμπάς...



- Ναι...έλα...
- Ίαν;;;; Καλησπέρα αγόρι μου...τι έγινε;;;
- Όλα καλά μπαμπά..εσυ;;;; πως πάει;;;;
- καλά...μου είπε η Πένυ οτι με θέλεις...τι έγινε;;;;
- Μήπως είδες καθόλου τους τελευταίους αγώνες;;;
- Ναι...κοίτα...το Ασιατικό το πήρες και μπράβο σου...στο πρωτάθλημα και το κύπελλο τι έγινε; Απόρησα...
- Ε...ο γιος σου πατέρα έκανε βλακίες και τις πλήρωσε...
- Έλα μωρέ...γίνονται αυτά...
- Δε μου λες....το τελευταίο αγώνα, στο Αμαν, τον είδες;;
- Ναι σου είπα...
- Ήταν ο τελευταίος αγώνας...Τέλος μπαμπά
- Παραιτήθηκες;;; Τι να σου πω..εσυ ξέρεις τι θα κάνεις μετά...
- Γυρίζω Αγγλία μπαμπά...
- .....έλα;;;;; τι;;;;; Τι είναι αυτό που ακού;;;
- Ναι μπαμπά..γυρίζω Αγγλία...τέρμα το ποδόσφαιρο...- Κάτσε βρε αγόρι μου...δε τα λενε αυτά έτσι...Τι έγινε...
- Να σου πω κάτι;;;; τη καύλα μου την έκανα...7 τίτλους ρε πατέρα και δεν είμαι ούτε 35...πήραμε με τον Ντειβ μια απόφαση....δηλαδή αυτός πήρε πρώτα και μετά το σκέφτηκα και εγω....Γυρίζουμε Αγγλία..ήρθε η ώρα να αξιοποιήσουμε τα πτυχία μας..- Ίαν...ξέρεις οτι εγω είτε σωστή απόφαση πήρες μέχρι τώρα, είτε λάθος...ήταν δική σου απόφαση και τη σεβάστηκα...και τη στήριξα...θα κανω και τώρα το ίδιο...
- Μπαμπά...σκεφτόμαστε να...
- Μη μου πεις τι σκεφτόσαστε απο το τηλέφωνο...Θέλω να τα πούμε απο κοντά...ελάτε απο εδω να συζητήσουμε...και αυτό στο ζητάω σα χάρη...
- Εντάξει...θα έρθουμε....




Image






Θέλω να ευχαριστήσω ΟΛΟΥΣ εσάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το ταξίδι στην Ανατολή....είστε πολλοί, με τα ποστς σας, τα pm, ακόμα και μέσα απο το msn....Ο Ίαν Γκίλαν, με επτά τρόπαια στη βαλίτσα του, θα πάει να βρει τον Βαλεντίνο Ρόσι, στο πάνθεον των προπονητών που μου έκαναν συντροφιά το τελευταίο 1,5 χρόνο.... "Ο βασιλιάς πέθανε, ζήτω ο βασιλιάς" φωνάζανε παλιά...κάπως έτσι και εγω...Αποφάσισα να δωσω τέλος σε αυτή την περιπέτεια-ιστορία αυτές τις ημέρες...ο τομέας "Ιστορίες FM 2008" συμπληρώνει 5 μήνες ζωής, και μπαίνει στο δεύτερο μισό της πορείας του...Με το 8.0.2 να εχει κυκλοφορήσει εδω και ένα και πλέον μήνα, μπήκαμε στη δεύτερη και τελευταία φάση παιξίματος του '08....την οποία φάση θα υποδεχθώ με νέα ιστορία...

Σας περιμένω, να μου κάνετε παρέα στο νέο μου ξεκίνημα...αλλά περιμένω και τα δικά σας ξεκινήματα...εσώ, όλοι μαζί, στο καλύτερο τομέα του σαιτ (έτσι για να σκάσουν οι οχτροί μας...)
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aπλα ρισπεκτ....αλλη μια φοβερη ιστορια.....Περιμενω με αγωνια την καινουργια
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”