απο την πεiνα στα Harrods [PCP]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ναι...έχεις δίκιο....δεν πας για πρωτάθλημα...απλά δε θέλεις να αλλάξεις θέση μέχρι το τέλος της χρονιάς... :wink:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
christosfl
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Wed Dec 12, 2007 11:54 am
Football Manager της ομάδας: MAN UTD
Αγαπημένη Ομάδα: PAO,River Plate,EN Paralimni
Location: Paralimni,Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ωραίος !! συνέχισε έτσι! Κάθε μέρα περιμένω νεότερα! -gioupi
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πέρσι οι ανθρακωρύχοι ήταν οι πρωταθλητές Αγγλίας έτσι και αλλιώς τα παιχνίδια με αντίπαλο την Newcastle ήταν πάντα δύσκολα, φέτος λοιπόν η δυσκολία ήταν μεγαλύτερη.
Έπρεπε η ομάδα να αποδείξει ότι μπορεί να κερδίσει παιχνίδια κρίσιμα και εκτός έδρας. Κάτι τέτοια ματς θα κρίνουν τον πρωταθλητή στο τέλος.

Κυριακή 9 Οκτωβρίου 9η αγωνιστική
St James? Park, Newcastle


Σε αυτά τα ματς πρέπει να ξεκινήσεις δυνατά για να σπάσεις τον τσαμπουκά του γηπεδούχου. Αυτό ακριβώς κάναμε ξεκινήσαμε πιέζοντας από το 1? λεπτό και ευτυχίσαμε να προηγηθούμε στο 5? με τον Guilherme. Lampard και Ca στο κέντρο έκοβαν και έραβαν και οι ευκαιρίες χανόντουσαν η μια πίσω από την άλλη. Φοβήθηκα ότι θα το πληρώσουμε και έτσι αποφάσισα να βάλω τον Μakoun στην θέση του Lampard εκεί τελείωσε το ματς θωρακίσαμε το κέντρο δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα και φύγαμε από το Newcastle με ένα πολύ μεγάλο διπλό.

MVP: Oscar Ustari


Image


Υπήρξε διακοπή για εθνικές ομάδες και ήταν ευκαιρία για να επιστρέψουν μερικοί τραυματίες που θα μας δίνανε παραπάνω λύσεις. Στην συνεχεία έχουμε δύσκολα παιχνίδια ειδικά τα εκτός με Arsenal και Liverpool είναι φωτιά.

Σάββατο 22 Οκτωβρίου 10η αγωνιστική
Stamford Bridge


Όταν σε ένα παιχνίδι είσαι με παίχτη παραπάνω για 90? λεπτά είναι εύκολο να κερδίσεις έτσι και έγινε με αντίπαλο τα παγόνια 2-0 και είμαστε ακόμα 1οι.

MVP: Genero Zeefuik


Image


Επόμενο ματς με την Arsenal στο Emirates ΤΟ ντέρμπι του Λονδίνου, έπρεπε να ετοιμάσω τους παίχτες ψυχολογικά, όλη την εβδομάδα έγινε πόλεμος δηλώσεων για τον τελικό νικητή.

Ξεχάστε τα όλα 90? λεπτά έχουμε μπροστά μας είμαστε καλύτερη ομάδα αν παίξουμε όπως έχουμε πει θα φύγουμε νικητές από το γήπεδο.


Σάββατο 29 Οκτωβρίου 11η αγωνιστική
Emirates Stadium, London


Image

Πήρα ρίσκο θα κατέβει η ομάδα και με Lampard και με Kalstrom θα παίξουμε από την αρχή για την νίκη. (Μέσα μου ήξερα ότι μπορεί να μου γυρίσει μπούμερανγκ)

Ξεκινήσαμε δυνατά και χάσαμε 3-4 καλές ευκαιρίες, γενικά στο 1ο ημίχρονο ήμασταν κυρίαρχοι αξίζαμε σίγουρα να σκοράρουμε αφού για πολλή ώρα είχαμε κλείσει την Arsenal στο μισό του γηπέδου.
Αντί όμως να γίνει το 0-1 σε μια αντεπίθεση στο 58? έγινε το 1-0 κόντρα στην ροή του αγώνα. Απογοητευτήκαμε εκεί πίστεψα ότι θα μας βάλουν και άλλο γκολ για 15 λεπτά δεν υπήρχαμε μέσα στο γήπεδο. Έκανα κάποιες αλλαγές και η ομάδα ξύπνησε και ξανά πίεσε και ενώ όλα έδειχναν ότι θα φεύγαμε με το 1-0 ο Sinclair στο 92? με ξερό σουτ έγραψε το 1-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Παίξαμε καλύτερα έπρεπε να είχαμε κερδίσει αλλά έτσι είναι τα ντέρμπι. Δεν έχω κερδίσει ποτέ την Arsenal σαν προπονητής μέσα στην έδρα της.

MVP: Scott Sinclair


Image

Την επόμενη βδομάδα ακολουθεί το ντέρμπι του Harrods Chelsea vs Fulham σίγουρα θα ζωντανέψουν μνήμες από το παρελθόν.
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Το γλίτωσες στο "φευγα"...πάλι καλά....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Fulham από τότε που έφυγα είχε ξοδέψει μια περιούσια είχε αλλάξει σχεδόν όλη την ομάδα αλλά ακόμα υπήρχαν κάποιοι παίχτες που είχα φέρει εγώ στην ομάδα.

Ένιωθα μια πίεση φυσιολογικό νομίζω αντιμετωπίζω την παλιά μου ομάδα και ήθελα να κερδίσω το τοπικό ντέρμπι. Το θετικό είναι ότι έπαιζα στην έδρα μου και θα είχα την συμπαράσταση του κόσμου.
Η Fulham ήταν 6η στην βαθμολογία αλλά πιστεύω ότι θα ήμασταν το φαβορί για το παιχνίδι.

Πριν το ματς έγιναν κάποιες δηλώσεις που με δυσαρέστησαν από την διοίκηση της Fulham ότι τους πρόδωσα και επέστρεψα στην μισητή αντίπαλο.

Αποφάσισα να μην δώσω συνέχεια αν και ήταν φανερό ότι με είχε πειράξει, ποτέ δεν ξέχασα από πού ξεκίνησα.

Σάββατο 5 Νοέμβριου 12η αγωνιστική
Stamford Bridge


Οι δηλώσεις με είχαν πεισμώσει ήθελα νίκη και αν γίνεται με εμφατικό τρόπο. Στο 6? έγινε το 1-0 και βάλαμε τις βάσεις για την νίκη, ισοφαριστηκαμε όμως στο 17? από τον Saivet. Χάναμε ευκαιρίες σε κάθε επίθεση σχεδόν όποτε λογικά έγινε το 2-1. Στο 2ο συνεχίσαμε στο σφυροκόπημα για να πετύχουμε και αλλά γκολ o Bouzanis όμως είχε κατεβάσει τα ρολά. Ακόμα και έτσι όμως φύγαμε χαμογελαστοί από το γήπεδο αφού κερδίσαμε με 2-1.


Image
MVP: Dean Bouzanis

Αφού συνεχίσαμε με επιτυχημένα αποτελέσματα βρεθήκαμε απέναντι σε μια σοβαρή και πάντα υπολογίσιμη ομάδα.

Σάββατο 12 Νοέμβριου 13η αγωνιστική
Villa Park, Birmingham


Οι επιθετικοί μας βρέθηκαν σε μεγάλη μέρα 3 χρησιμοποίησα συνολικά από ένα γκολ ο καθένας και καθαρίσαμε με 0-3. Σίγουρα όμως αυτός που εντυπωσίασε ήταν ο kalou με 3 ασιστ.


Image
MVP: Salomon kalou

Διακοπή λόγο εθνικών, είμαστε ακόμα 1οι αλλά με την Liverpool 1 βαθμό πίσω μας δεν υπάρχουν περιθώρια για γκέλες. Παίζουμε ωραίο ποδόσφαιρο. Έχουμε την καλύτερη άμυνα και την 2η καλύτερη επίθεση.

Ακολουθούσε ακόμα ένα δύσκολο παιχνίδι η Μanchester City σίγουρα δεν είναι εύκολος αντίπαλος γιατί έχει αρκετούς ποιοτικούς παίχτες.

Κυριακή 21 Νοέμβριου 14η αγωνιστική
Stamford Bridge


Σταθήκαμε στο ύψος των περιστάσεων και αφού επιθετικά λειτουργήσαμε σωστά ήταν θέμα χρόνου να πετύχουμε κάποια γκολ, πριν τον ημίχρονο πετύχαμε 2 κολλητά και κλειδώσαμε την νίκη. Στο 2ο μετά το 60? κατεβάσαμε ρυθμούς αφού ακολουθεί το μεγάλο ντέρμπι με την Liverpool.


Image
MVP: Genero Zeefuik

Όλη την εβδομάδα υπήρχε ηρεμία τουλάχιστον σε επίπεδο ομάδας αφού ο προπονητής της Liverpool ήθελε να ανεβάσει τους τόνους με διάφορες προκλητικές δηλώσεις.

Ναι ήταν ένα ντέρμπι αλλά δεν κρινόταν και το πρωτάθλημα αν χάναμε θα ισοβαθμούσαμε αν κερδίζαμε θα φεύγαμε 6 βαθμούς μακριά.

Θύμισα στους παίχτες μου το παιχνίδι για το League Cup και πως βγαίνει η Liverpool από τα πλάγια εκεί λοιπόν πρέπει να προσέξουμε να μην δεχτούμε πολλές επιθέσεις από τα πλάγια.

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 15η αγωνιστική
Anfield, Liverpool


Image

Το Anfield είναι κατάμεστο δεν πέφτει καρφίτσα

Image


Image

Το παιχνίδι ξεκίνησε απίστευτα για εμάς μόλις στο 3? ο Zeefuik έκανε το 0-1 και στο 10? ο Sinclair το 0-2. Ενώ εκεί έπρεπε να παγώσουμε το παιχνίδι η τακτική πήγε στράφι η Liverpool αλώνιζε στις πλάγιες γραμμές και μέχρι το 19? το σκορ ήταν ήδη 2-2. Ξανά από την αρχή είχαμε πάρει τον χώρο του κέντρου και πιέζαμε για το 3 γκολ αλλά χωρίς επιτυχία. Το ημίχρονο ήταν έτοιμο να τελειώσει όταν οι κόκκινοι κέρδισαν φαουλ έξω από την περιοχή ο Alonso εκτέλεσε και το 3-2 ήταν γεγονός, ήταν το πιο τρελό ημίχρονο που έχω δει από το 0-2 πίσω στο σκορ σε 3-2.Επιχειρηση ανασύνταξης στο 2ο βγήκαμε μουδιασμένοι αλλά γρήγορα πήραμε τα πάνω μας και αρχίσαμε να πιέζουμε. Δυστυχώς χάσαμε πολλές ευκαιρίες αλλά τίποτα το παιχνίδι έμεινε στο 3-2, 2ο φετινό ντέρμπι που χάνουμε από την Liverpool.


Image
MVP: Fernando Torres


Το κλίμα μετά την ήταν δεν ήταν άσχημο όπως κανείς θα περίμενε είχαμε παίξει καλά αλλά δυστυχώς προδοθήκαμε από τα λάθη μας στον χώρο της άμυνας.


Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 16η αγωνιστική
Stamford Bridge



Υποδεχτήκαμε σε ακόμα ένα λονδρέζικο ντέρμπι την West Ham και θέλαμε νίκη και μόνο νίκη. Αυτό έγινε δεν ήταν εύκολο αλλά μετά το 2-0 και την αποβολή της West ham το ματς έγινε πιο εύκολο παρόλο την μείωση του σκορ σε 2-1.

Image
MVP: Shaun Wright Philips

Στην βαθμολογία διατηρούμαστε στην 1η θέση βέβαια το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμα.

Image
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3 παιχνίδια είχαν μείνει για την λήξη του 1ου γύρου και έπρεπε να τα κερδίσω και τα 3

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 17η αγωνιστική
JJB Stadium, Wigan


Image

Για μια ακόμα φορά ξεκινήσαμε το παιχνίδι με γκολ από τα αποδυτήρια με τον Zeefuik και συνεχίσαμε ακόμα πιο εντυπωσιακά με 2 γκολ του Sinclair, η αντίδραση της Wigan ήταν μηδαμινή και μόνο όταν χαλαρώσαμε κατόρθωσαν να πετύχουν ένα γκολ και να κάνουν μερικές ευκαιρίες.

Image
MVP: Scott Sinclair

2 μέρες μετά τα Χριστούγεννα Boxing Day στην Αγγλία και πάντα υπάρχει αγωνιστική ότι μέρα και να είναι.

Δευτέρα 26 Δεκεμβρίου 18η αγωνιστική
Stamford Bridge


Το ματς έγινε υπό καταρρακτώδη βροχή αλλά αυτό δεν μας επηρέασε καθόλου στο γήπεδο εμφανίστηκε ένας άλλος καταρράκτης με το όνομα Scott Sinclair μέσα σε 28 λεπτά είχε πετύχει 4 γκολ και είχε κάνει το σκορ 4-0. Στο 2ο χαλαρώσαμε απόσυρα τους 2 βασικούς φορ και δεχτήκαμε ένα γκολ στο 90?

Image
MVP: Scott Sinclair

Επόμενος αγώνας 2 μέρες μετά χωρίς ανάσα ούτε καν προπόνηση δεν κάναμε από το χαλάρωμα ταξίδι για την πόλη του Sheffield για τον αγώνα με την τοπική United. Σκληροτράχηλη ομάδα η οποία ποτέ δεν το παρατάει αλλά ήμασταν σε εκπληκτική φόρμα.

Τετάρτη 28 Δεκεμβρίου 19η αγωνιστική
Bramall Lane, Sheffield


Image

Το έχουμε κάνει θεσμό να σκοράρουμε νωρίς 0-3 στο ημίχρονο 1-5 στο τέλος τους διαλύσαμε αυτήν την στιγμή η ομάδα αποδίδει απίστευτο ποδόσφαιρο και φυσικά πάει από νίκη σε νίκη

Image
MVP: Jean II Makoun


Ο 1ος γύρος έφτασε στο τέλος του έχω κάνει εντυπωσιακές εμφανίσεις και υπό κανονικές συνθήκες θα έπρεπε να είχα διαφορά από τον 2ο η Liverpool όμως είναι ακριβώς πίσω μου έτοιμη να εκμεταλλευτεί κάθε στραβοπάτημα μου.


Image

Ας παραθέσουμε και μερικά στατιστικά από το πρωτάθλημα στα ομαδικά στατιστικά έχω την καλύτερη επίθεση και την καλύτερη άμυνα.

Image

Στα ατομικά στατιστικά έχουμε τον 1ο και 3ο σκόρερ 2 παίχτες φανταστικούς 22 χρονών και 20 αντίστοιχα μπορούν απλά να διαλύσουν οποιαδήποτε άμυνα στην καλή τους μέρα, έχω τον καλύτερο παίχτη σε τελικές πάσες που έρχεται πολλές φορές από τον πάγκο.

Image

Αποφάσισα να μην κάνω καμία μεταγραφή αν και έκανα μερικές επαφές με 2-3 ομάδες όποτε μέχρι και το τέλος του πρωταθλήματος το ροστερ θα έμενε αναλλοίωτο όπως είχε μέχρι τώρα.

Image

Μια μέρα πριν την αλλαγή του χρόνου καθόμουν στο γραφείο μου όταν μπήκε μέσα ο Peter Kenyon μου φάνηκε παράξενο δεν το συνήθιζε.

-Δημήτρη έχεις χρόνο να μιλήσουμε
- Ασφαλώς Peter όσο χρόνο χρειαστείς
- Καταρχήν να σε συγχαρώ για την μέχρι τώρα πορεία της ομάδας αν και η ήττα από την Liverpool στο League Cup μας πόνεσε.
- Το ξέρω όλη η ομάδα στεναχωρήθηκε πολύ αλλά πίστεψε με ότι θα τα δώσουμε όλα μέχρι τέλους για να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα και το κύπελλο.
- Βασικά ήρθα εδώ για να σου ανακοινώσω ότι ο Roman αποφάσισε να κάνει αποδεχτή την πρόταση της Liverpool για τον Michael Woods.
- (Πάγωσα πάλι τα ίδια δεν αντέχω -toixos2 ) Peter δεν μου αρέσουν αυτές οι παρεμβολές δεν έχω μάθει να δουλεύω έτσι αυτήν την φορά δεν θα μιλήσω γιατί και εγώ σκεφτόμουν να παραχωρήσω στον παίχτη. Φυσικά όχι στην Liverpool αλλά την επόμενη φορά στο δηλώνω ότι θα σηκωθώ και θα φύγω.
- Μείνε ήσυχος δεν θα υπάρξει άλλη φορά.

Image

Happy New Year

Image
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2η μέρα του νέου έτους αρχίζει ο 2ος γύρος

Δευτέρα 2 Ιανουαρίου 20η αγωνιστική
Stamford Bridge


Η Nottingham δεν είχε να επιδείξει τίποτα σπουδαίο αργήσαμε να προηγηθούμε αφού περάσανε 10 λεπτά μέχρι να γίνει το 1-0. Ήταν το 1ο παιχνίδι μετά την ανακατασκευή του γηπέδου και 51,000 κόσμος μας είδαν να πετυχαίνουμε εύκολη νίκη με 4-0.

Image
MVP: Genero Zeefuik

2 μέρες πέρασαν ήρθε το μεγάλο ντέρμπι στο βόρειο Λονδίνο με αντίπαλο την Tottenham.

Τετάρτη 4 Ιανουαρίου 21η αγωνιστική
White Hart Lane, London


Image

Ήθελα πολύ το παιχνίδι αλλά ήμασταν φλύαροι και δεν μπορούσαμε να σκοράρουμε παρά τις ευκαιρίες που κάναμε από το 30? και μετά φανήκαμε κουρασμένοι και δεν απειλήσαμε σχεδόν καθόλου. Στο 2ο πιεστήκαμε και προτίμησα να πάρω το 0-0 παρά να κινδυνέψουμε να δεχτούμε γκολ.

Image
MVP: Peter Cech

Δεν μας έφτανε η κούραση ενημερώθηκα ότι 3 βασικοί μου παίχτες θα λείψουν από την ομάδα για 20 μέρες για το Copa Africa. Makoun, Κalou και Eboue θα έφευγαν για την μαύρη ήπειρο.

Σάββατο 7 Ιανουαρίου 3ος γύρος κυπέλλου
St. David Stadium, Cardiff


Με γκολ από το 22 δευτερόλεπτο του Ca και αλλά 3 στην συνεχεία περάσαμε στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης με 0-4. Εκεί θα αντιμετωπίσουμε στην έδρα μας την Man. City.

Image
MVP: Scott Sinclair

Ευτυχώς σταμάτησαν οι συνεχόμενοι αγώνες και θα έχουμε την ευκαιρία να ξεκουραστούμε.

Σάββατο 14 Ιανουαρίου 22η αγωνιστική
Stamford Bridge


Πραγματικά την Birmingham την διέσυρα 6-0 με φανταστική μπάλα ακόμα ένα καρέ από τον Zeefuik αυτήν την φορά, όταν πραγματικά βάλουμε την μπάλα κάτω και την γυρίσουμε σωστά τότε το γκολ είναι θέμα χρόνου.

Image
MVP: Genero Zeefuik

Με την Liverpool 1 βαθμό πίσω μας και έτοιμη αν εκμεταλλευτεί κάθε στραβοπάτημα μας πήγαμε στο Manchester για να παίξουμε στο θέατρο των ονείρων με την United.

Image

Σάββατο 21 Ιανουαρίου 23η αγωνιστική
Old Trafford, Manchester


Image

Δεν φοβόμουν την United αφού δεν ήταν σε καλή κατάσταση αλλά δεν ξεκινήσαμε καλά και πιεστήκαμε την στιγμή που είχαμε ισορροπήσει το παιχνίδι δεχτήκαμε και το 1-0 από τον Anelka.
Δεν ήμουν ευχαριστημένος δεν παίζαμε όπως έπρεπε και συνέχισα να ζητάω να ελέγξουμε τον ρυθμό. Ευτυχώς για εμάς στο 43? από ένα κόρνερ ο Guilherme έκανε το 1-1 πριν πανέ οι ομάδες στα αποδυτήρια.
Στο 2ο μεταμορφωθήκαμε και πιέσαμε ανελέητα την united αλλά γκολ δεν βάζαμε στο 86? λεπτό αποφάσισα να αποσύρω τον Guilherme αφού είχε κουραστεί και να περάσω τον Ashton και ο Άγγλος επιθετικός με δικαίωσε στο 92? αφού σε μια αντεπίθεση πλάσαρε ψύχραιμα και έγραψε το 1-2.
Αυτό ήταν μεγάλη νίκη και πολύ μεγάλη επιστροφή διατηρηθήκαμε στην κορυφή.

Image
MVP: John Terry
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από την μια ομάδα του Manchester στην άλλη για τον αγώνα κυπέλλου
Θέλουμε να κατακτήσουμε το κύπελλο και για να γίνει αυτό χρειάζεται νίκη απόψε με την city.

Κυριακή 29 Ιανουαρίου 4ος γύρος κυπέλλου
Stamford Bridge


Είχαμε ξεμείνει από δεξιά χαφ και έτσι ο Sinclair θα έπαιζε με αντίθετο πόδι (για μια φορά θα γίνω και εγώ φερρερ). Το ματς δεν ήταν εύκολο αλλά ο Frank το έκανε να φαίνεται εύκολο 1-0 στο 1? λεπτό με βολίδα έξω από την περιοχή. 2-0 στο 66? με ακόμα έναν κεραυνό. Γενικά δεν εντυπωσιάσαμε αλλά περάσαμε στον επόμενο γύρο.

Image
MVP: Frank Lampard

Η Blackburn είναι τελευταία αλλά αν δεν φανούμε σοβαροί ίσως μας στοιχίσει.

Αυτό είπα και στους παίχτες μου πριν τον αγώνα σοβαρότητα για 90? λεπτά και να πάρουμε τους 3 βαθμούς.

Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 24η αγωνιστική
Ewood Park, Blackburn


Image

Ξεκινήσαμε καλά και προηγηθήκαμε στο 26? ίσως εκεί να νομίζαμε ότι το ματς τελείωσε αλλά οι αντίπαλοι είχαν άλλη γνώμη και ισοφάρισαν πριν βγει το ημίχρονο ευτυχώς πήραμε το προβάδισμα αμέσως. Στο 2ο και αφού ζήτησα σοβαρότητα πετύχαμε τον σκοπό μας και φύγαμε με τους 3 βαθμούς.

Image
MVP: Dean Ashton

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 25η αγωνιστική
Stamford Bridge


Μου φαίνεται θα έχουμε ιστορίες όταν δεχόμαστε 2 γκολ από την Portsmouth και για σχεδόν ένα ημίχρονο δεν παίζουμε μπάλα κάτι αρχίζει να πηγαίνει στραβά. Πάλι καλά που οι φορ έχουν εύκολο το γκολ.

Image
MVP: Kim Kallstrom

Γύρισαν και οι παίχτες από το Copa Africa και ήλπιζα ότι θα βελτιωνόμασταν μπορεί να κερδίζαμε αλλά δεν ήμασταν πειστικοί με την απόδοση μας.


Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 5ος γύρος κυπέλλου
Walkers Stadium, Leicester


Μια κατηγορία μας χωρίζει με την Leicester αλλά μας έπαιξαν ίσο προς ίσο και μόνο η ποιότητα των παιχτών μας τελικά μας έδωσε την νίκη και την πρόκριση στον επόμενο γύρο. Πάλι φάγαμε 2 γκολ.


Image
MVP: Genero Zeefuik

Η κλήρωση μας έφερε με αντίπαλο την Newcastle στην έδρα τους, πολύ δύσκολο ματς.

Δεν μπορούσαμε να πάρουμε ανάσα ακόμα ένα παιχνίδι για εμβόλιμη αγωνιστική με αντίπαλο την Everton.


Τετάρτη 22 Φεβρουάριου 26η αγωνιστική
Stamford Bridge


Στο βρεθήκαμε να χάνουμε 0-1 στο 15 έπρεπε να χάνουμε με 0-3 αλλά ο Cech μας κρατούσε ζωντανούς, ε αφού δεν φάγαμε 2ο κάποτε ξυπνήσαμε ισοφαρίσαμε και στο 2ο πιέσαμε και πετύχαμε το 2-1 που μας φέρνει 7 βαθμούς πάνω από την 2η Liverpool.

Image
MVP: Genero Zeefuik

Είναι καιρός να απονείμω τα εύσημα σε αυτό το παιδί, γιατί για παιδί πρόκειται ακόμα ήρθε το καλοκαίρι σαν προσωπική επιλογή με πολλά λεφτά και με έχει δικαιώσει 1000% ο λόγος για τον Genero Zeefuik η χρονιά που κάνει είναι απίστευτη όταν μιλάμε για ένα πρωτάθλημα σαν την Premier League όπου το επίπεδο είναι σαφώς ανώτερο από την Ολλανδία. Πραγματικά δεν περίμενα να έχει 26 εμφανίσεις και να έχει βάλει 24 γκολ.

Image


Στην βαθμολογία επιτέλους απέκτησα αέρα από την 2η Liverpool αλλά το πρωτάθλημα έχει δρόμο ακόμα.

Image
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φυσικά δεν έπρεπε να μείνουμε ήσυχοι σε αυτήν την διαφορά το πρωτάθλημα είχε ακόμα πολύ δρόμο μπροστά του και τα ντέρμπι ερχόντουσαν

Σάββατο 25 Φεβρουάριου 27η αγωνιστική
Stadium of Light, Sunderland


Image

Όποιος δει το τελικό σκορ θα πιστέψει ότι τους διαλύσαμε αλλά δεν είναι ακριβώς έτσι για 60 λεπτά ήμασταν κολλημένοι στο 1-1 και με την Sunderland να χάνει κάποιες καλές ευκαιρίες, με την είσοδο του Ashton τα πράγματα άλλαξαν προς το καλύτερο ο ίδιος σκόραρε 3 γκολ και εμείς περάσαμε με το επιβλητικό 1-5.

Image
MVP: Dean Ashton

Τον Ashton πρέπει αν ομολογήσω ότι τον είχα παρεξηγήσει δεν τον θεωρούσα καν επιλογή στην αρχή της χρονιάς αλλά τελικά αυτός απέδειξε ότι μπορεί να δώσει λύσεις όταν η ομάδα τον χρειάζεται.


Σάββατο 3 Μαρτίου 28η αγωνιστική
Stamford Bridge


1ο παιχνίδι με την Newcastle ακολουθεί αυτό του κυπέλλου. Ούτε βαθμό δεν αξίζαμε συνεχίζουμε να μην παίζουμε καλά βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 0-1 και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε με τον 1ο σκόρερ μας στο 82?. Απομένουν ακόμα 10 αγωνίστηκες αν δεν συνέλθουμε το πρωτάθλημα αναμένεται να πάρει φωτιά. Δεδομένων των συνθηκών νομίζω ότι το ματς του κυπέλλου με την Newcastle είναι πάρα πολύ δύσκολο ήταν και πριν τον αγώνα αλλά πραγματικά αυτή η Newcastle με τρόμαξε.

Image
MVP: Juan Manuel Vargas

Από το Λονδίνο στο Newcastle για το παιχνίδι της φάσης των 8 του κυπέλλου Αγγλίας. Ο Στόχος είναι η πρόκριση αλλά και μια ισοπαλία που θα φέρει επαναληπτικό στην έδρα μας δεν μας χαλάει καθόλου εξάλλου το κύπελλο το θεωρώ πολύ σημαντικό θεσμό αφού δεν τον έχω κατακτήσει ποτέ.


Κυριακή 11 Μαρτίου 6ος γύρος κυπέλλου
St James Park, Newcastle


Image

Από νωρίς βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με ένα σουτ του Barton, από εκεί και πέρα αξίζει να φτιάξουμε ένα άγαλμα στον Cech που μας κράτησε στο παιχνίδι. Στο 27? ισοφαρίσαμε με τον Zeefuik και μετά παίξαμε ένα παιχνίδι το οποίο λέγεται ευκαιρίες εσείς γκολ εμείς. Η Newcastle έχανε την μια ευκαιρία πίσω από την άλλη και εμείς σε κάθε ευκαιρία που βρίσκαμε βάζαμε και από ένα τεμάχιο. Τελικός απολογισμός 2-3 νίκη και πρόκριση στην επόμενη φάση αλλά η Newcastle έκανε 31 σουτ τόσο μεγάλο αριθμό δεν μου έχει κάνει ποτέ καμία ομάδα όσα χρονιά είναι προπονητής. Ένα μεγάλο μπράβο στον Cech αλλά και στην επιθετική μας γραμμή που με σαφώς λιγότερες ευκαιρίες καταφέραμε να σκοράρουμε 3 γκολ.

Image
MVP: Peter Cech

Εκτός αυτού φανήκαμε και τυχεροί στην κλήρωση των ημιτελικών αφού αποφύγαμε Arsenal και Tottenham και κληρωθήκαμε με την Bolton που είναι μια κατηγόρια πιο κάτω.

Αποφασίσαμε να μην γυρίσουμε στο Λονδίνο αλλά να διανυκτερεύσουμε στο Newcastle αφού την Τετάρτη δίναμε αγώνα με την Leeds στην έδρα της.


Τετάρτη 14 Μαρτίου 29η αγωνιστική
Elland Road, Leeds


Image

Ότι είδαμε στο κύπελλο μια από τα ίδια παρακαλώ ο Cech κατεβάζει ρολά εμείς στις λίγες ευκαιρίες μας σκοράρουμε 3 γκολ όλοι είναι ευτυχισμένοι εκτός από μένα που βλέπω ότι αυτό το σενάριο σύντομα κάπου θα στραβώσει.

Image
MVP: Peter Cech

Με το κέντρο σε κακή φόρμα και τον Alex να είναι τραγικός αποφάσισα να κάνω αλλαγές στο μεγάλο ντέρμπι του Λονδίνου με αντίπαλο την Arsenal

Image

Σάββατο 17 Μαρτίου 30η αγωνιστική
Stamford Bridge


Σήμερα όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο Fulham Broadway δηλαδή στον κοντινότερο σταθμό μέτρο στο Stamford Bridge. Είχα αποφασίσει για τις αλλαγές που θα έκανα, θα έφερνα τον Ben Haim πάλι βασικό στην άμυνα και στο κέντρο αντί για Makoun και Lampard θα έβαζα Ca και Kallstrom.

Image

Το ματς ξεκίνησε νευρικά και από τις 2 ομάδες χωρίς φάσεις με πολλές κλωτσιές στον χώρο του κέντρου και με τις 2 ομάδες να θέλουν πιο πολύ να μην δεχτούν γκολ παρά να βάλλουν. Μοιραία το ημίχρονο έφυγε με το αποτέλεσμα στο 0-0. Στο 2o και μόλις στο 49? ο Zeefuik με κεφαλιά έγραφε το 1-0, αυτό ήταν έλεγχος του ρυθμού ακόμα περισσότερες κλωτσιές για να μην απειληθεί ο Cech ο οποίος στις λίγες φορές που χρειάστηκε να επέμβει ήταν πολύ σταθερός.

Image
MVP: John Terry

Ουφ ησύχασα το ήθελα πολύ αυτό το ντέρμπι κυρίως για βαθμολογικούς λόγους αλλά και γιατί πάντα μια νίκη σε ένα ντέρμπι ανεβάζει ψυχολογικά την ομάδα.

Τώρα έπρεπε να φτιάξω την δική μου ψυχολογία σκεφτόμουν πολλές φορές αυτό το ματς τελικά ήρθε η στιγμή να γίνει, η επιστροφή μου στην έδρα της Fulham.

Δεν ήταν μόνο η επιστροφή μου σαν προπονητής στην Αγγλία αλλά περισσότερο η επιστροφή μου στον πάγκο της μισητής Chelsea που είχε ανάψει τα αίματα.
Ήμουν σίγουρος ότι δεν θα δεχόμουν χειροκροτήματα και ας είναι το Αγγλικό κοινό ένα από τα πιο fair στον κόσμο.
Τουλάχιστον τέτοια μηνύματα έπαιρνα όλη την εβδομάδα ακούγοντας εκπομπές στα ραδιόφωνα.

Αποφάσισα να φορτίσω λίγο πιο πολύ το κλίμα 2 ημέρες πριν τον αγώνα λέγοντας ότι ήμουν σίγουρος ότι η ομάδα μου θα έφευγε νικήτρια από το Craven Cottage και ότι εύκολα θα έφτανε στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Image


Σάββατο 24 Μαρτίου 31η αγωνιστική
Craven Cottage, London


Image

Δεν ξέρω αν όλη αυτή η φασαρία έκανε καλό η κακό πάντως στο γήπεδο πέφτανε κορμιά κανείς δεν ήθελε να χάσει και φυσικά όπως συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις το τελικό αποτέλεσμα είναι το Χ. Έτσι και σήμερα σε ένα ματς με ελάχιστες καλές φάσεις αλλά με παρά πολλές κακές φάσεις το τελικό 0-0 δεν άφηνε κανένα απογοητευμένο. Εμάς σίγουρα όχι φύγαμε από μια έδρα που είχε γίνει καμίνι (όσο αυτό είναι δυνατόν να γίνει στην Αγγλία) με ένα βαθμό.

Image
MVP: Andres Guardado

Στην βαθμολογία οι 9 βαθμοί με 7 παιχνίδια για το τέλος μας έκανε αυτόματα πολύ μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Image
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Λοιπόν...


1)Θέλει μόνο λίγη προσοχή για νηα πάρεις το πρωτάθλημα
2)Όσο για τα κύπελλα και τα σχετικά, νομίζω οτι απλά μπορούν να προσθέσουν κύρος και τπτ άλλο..

Απο εκεί και πέρα, δε ξέρω με την κατάκτηση του τίτλου δεν ξέρω τι άλλο θέλεις με την ομάδα και πως θα κινηθείς....


Καλη επιτυχία...


ΥΓ: Sticky οσονούπω...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και εγω πιστευω οτι δυσκολα ευκολα θα το παρω το πρωταθλημα (η ιστορια γραφεται οπως εξελισεται δεν εχω πεξει αγωνες για να ξερω τι θα γινει)

το κυπελλο το εχω αχτι ειναι καθαρα θεμα γοητρου απλα το θελω σαν κουπα

απωτερος σκοπος μου ειναι να φυγω απο την βορεια Ευρωπη και ειδικα απο Αγγλια

Ισπανια, Ιταλια η Γαλλια ειναι οι προορισμοι που θελω απλα αν δεν ερθει προταση δεν θα φυγω ετσι χυμα απο την Chelsea

την επομενη χρονια φυσικα τι αλλο απο το Champions League

Ελπιζω να σε καλυψα :D :D :D
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να πάρουμε λοιπόν το πρωτάθλημα έπρεπε πάνω από όλα να πάρουμε τα παιχνίδια στην έδρα μας.

Σάββατο 31 Μαρτίου 32η αγωνιστική
Stamford Bridge


Με ένα γκολ στο ξεκίνημα και ένα στο τέλος πήραμε τους 3 πολύτιμους βαθμούς αν και το πρόγραμμα μας είναι δύσκολο είμαι αισιόδοξος ότι το πρωτάθλημα θα βαφτεί μπλε.

Image
MVP: Scott Sinclair

Η Bolton δεν ήταν άσχημη ομάδα αλλά δεν παύει να είναι μια κατηγορία πιο κάτω από εμάς, αν ήμασταν λίγο σοβαροί θα περνάμε την πρόκριση για τον τελικό του κυπέλλου.


Σάββατο 7 Απριλίου Ημιτελικός κυπέλλου Αγγλίας
Wembley Stadium, London


Image

Ως γνωστό οι ημιτελικοί του κυπέλλου γίνονται σε ουδέτερα γήπεδα βέβαια το Wembley είναι στο Λονδίνο.

Δεν ξεκινήσαμε πολύ καλά και φοβήθηκα ότι η Bolton με τον ενθουσιασμό που είχε θα μπορούσε να μας κάνει την ζημία. Ευτυχώς όμως ο Zeefuik έβαλε τα πράγματα στην θέση τους και έκανε το 0-1 πριν το ημίχρονο. Στο 2ο απλά ελέγξαμε τον αγώνα πετύχαμε το 0-2 και προκριθήκαμε στον τελικό του κυπέλλου.

Image
MVP: Genero Zeefuik

Επιστροφή στο πρωτάθλημα με το ντέρμπι με την 2η Liverpool αν κέρδιζα απλά τελείωνε το πρωτάθλημα με Χ παρέμενα φαβορί με 2 η Liverpool πλησίαζε.

Image

Τρίτη 10 Απριλίου 33η αγωνιστική
Stamford Bridge


4-4-2 από εμένα 4-2-3-1 η Liverpool. Νευρικό ματς όλα έγιναν μέσα σε ένα τρίλεπτο στο 28? το 1-0 στο 30? το 1-1 και στο 32? το 2-1. μέσα σε 4 λεπτά 3 γκολ από εκεί και πέρα το ματς κρέμασε χωρίς σπουδαίες φάσεις. Στο 2ο η Liverpool ανοίχτηκε και εμείς χάσαμε 2-3 καλές ευκαιρίες να τελειώσουμε το ματς και το πρωτάθλημα αντί γι αυτό όμως ο Torres έκανε το 2-2. Καλό και το Χ αφού μας αφήνει με τους 9 βαθμούς μπροστά.

Image
MVP: Fernando Torres

Σειρά είχαν τα 2 ματς που θα κρίνανε το πρωτάθλημα σε μεγάλο βαθμό αν έπαιρνα 6 η 4 βαθμούς τότε θα ήμουν σίγουρα πρωταθλητής.

Σάββατο 14 Απριλίου 34η αγωνιστική
Upton Park, London


Image

Ανατολικό Λονδίνο λοιπόν η west ham αδιάφορη αλλά σε ένα ντέρμπι δεν γίνεται να είσαι αδιάφορος. Προηγηθήκαμε νωρίς (πόσες φορές άραγε το έχουμε κάνει αυτό μέσα στο 1ο δεκάλεπτο) Αν και ισοφαριστηκαμε πριν το ημίχρονο δεν πανικοβληθήκαμε. Βγήκαμε στο 2ο παίξαμε μπαλίτσα πετύχαμε το 1-2 και πήραμε ακόμα 3 βαθμούς.

Image
MVP: Genero Zeefuik

Ταξίδι στο Manchester για το παιχνίδι με την City.

Τετάρτη 18 Απριλίου 35η αγωνιστική
The City of Manchester Stadium, Manchester


Image

Το παιδί θαύμα ξαναχτύπησε 2 φορές μια στο 3? ακόμα μια στο 32? το μόνο που κατάφερε η city ήταν να μείωση σε 1-2 αν και μετά τον τραυματισμό του Eboue μείναμε με 10 γιατί δεν είχα άλλες αλλαγές πιεστήκαμε αλλά κρατήσαμε την νίκη και την διαφορά από την Liverpool.

Image
MVP: Genero Zeefuik

4 μέρες μετά θέλουμε 1 βαθμό για να πάρουμε το πρωτάθλημα.

Σάββατο 21 Απριλίου 36η αγωνιστική
Stamford Bridge


Ήθελα τον τίτλο πανηγυρικά με μεγάλο σκορ.

Φτου μας 0-1 στο 11? από μια ομάδα που παίζει για να σωθεί.

Η εμφάνιση μας ήταν τραγική χωρίς αρχή μέση και τέλος φτάσαμε στο 93? για να καταφέρουμε να κάνουμε το 1-1 και να σώσουμε τον εαυτό μας από την ντροπή μιας τέτοιας ήττας. Παράλληλα αυτό το γκολ μας έδωσε και μαθηματικά τον τίτλο.

Image
MVP: Gustavo Oberman

Δεν έγιναν πανηγυρισμοί αφού αυτοί θα ακολουθήσουν του τελευταίου παιχνιδιού της χρονιάς το οποίο είναι στην έδρα μας.

Οι τελευταίες 2 αγωνιστικές λοιπόν ήταν τυπικές

Κυριακή 29 Απριλίου 37η αγωνιστική
Riverside Stadium, Middlesbrough


Image

Το παιχνίδι δεν χωράει κριτικής αφού εμείς ήμασταν πρωταθλητές και αυτοί ήδη υποβιβασμένοι στην Championship, ένα ακόμα γκολ του Zeefuik ήταν το νικητήριο αφού με 0-1 πήραμε το 3ποντο.

Image
MVP: Genero Zeefuik

Οι μέρες μέχρι την φιέστα του πρωταθλήματος πέρασαν ήσυχα για την υπόλοιπη ομάδα όχι όμως και για εμένα αφού έπρεπε από τώρα να αρχίσω να ψάχνω τους παίχτες που θα αποκτήσουμε το καλοκαίρι, γενικά δεν θέλουμε μεγάλες προσθήκες αλλά 2-3 παίχτες είναι απαραίτητοι.

Κυριακή 13 Μάιου 38η αγωνιστική
Stamford Bridge


Όλα είναι έτοιμα για την απονομή ο κόσμος έχει γεμίσει το γήπεδο ήδη βλέπω το κύπελλο μπροστά μου και αισθάνομαι πανέμορφα 2 πρωτάθλημα στο νησί. Στο ματς αποφάσισα να ξεκινήσω με όσους παίχτες δεν είχαν πολλές συμμετοχές στο πρωτάθλημα και έτσι να ξεκουράσω και παίχτες ενόψει τελικού κυπέλλου. Εντάξει δεν θα σχολιάσω το αποτέλεσμα απλά το τελικό σκορ 3-1 έδωσε το έναυσμα για να αρχίσουν τα πανηγύρια για τον τίτλο. Ήμαστε και πάλι στην κορυφή εκεί που αξίζει στην ομάδα της Chelsea.

Image
MVP: Guilherme

Image

Αφού έγινε η απονομή ακολούθησε ο τυπικός πλέον γύρος στους δρόμους του Kensington με το ανοιχτό λεωφορείο.

Image

Σίγουρα είμαστε δίκαια πρωταθλητές αφού μαζέψαμε 97 βαθμούς νομίζω ρεκόρ πόντων ειδικά τα τελευταία χρονιά στην Αγγλία.

Image

Η διοίκηση μόνο ευχαριστημένη μπορεί να είναι αφού είδαν ότι η επιλογή τους να μου δώσουν το κουμάντο της ομάδας ήταν σωστή. Φυσικά η επόμενη χρονιά αναμένεται πιο δύσκολη αφού θα έχουμε και Ευρωπαϊκές υποχρεώσεις.
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μεινε στην τσελσι και αν μπορεις ανεβασε την τακτικη σου γιατι η δικια μου με 4 χαφ στην ευθεια δεν πολυ αποδιδει!!
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://rapidshare.com/files/90968910/ch ... _.rar.html

αυτη ειναι η τακτικη δεν ειναι πατως κατι το ιδιαιτερο
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φυσικά η χρονιά δεν τελείωσε έχουμε ακόμα τον τελικό κυπέλλου απέναντι στην Arsenal στο Wembley

Τι το καλύτερο να τελειώσω την χρονιά με έναν ακόμα τίτλο έναν τίτλο που δεν έχω κατακτήσει ποτέ.

Σάββατο 19 Μάιου Τελικός Κυπέλλου Αγγλίας
Wembley Stadium, London


Image

Ήμουνα πλήρης με μοναδική απώλεια τον Ashton οπότε είχα πληθώρα επιλογών.

Φέτος στα 2 παιχνίδια με την Arsenal δεν είχα χάσει και ήλπιζα το ίδιο να γίνει και σήμερα.
Και οι 2 ομάδες κατέβηκαν με 4-4-2 και παρόμοια τακτική. Στο κέντρο αποφάσισα να εμπιστευθώ τους Kallstrom και Ca αντί για Lampard και Makoun.

Image

Το ματς ξεκίνησε εφιαλτικά θα έλεγα μόλις στο 3? ο Cech έδιωξε την μπάλα πάνω στον Tevez και αυτός με σουτ από 40 μέτρα έγραψε το 1-0. Δεν πειράζει φώναζα πάμε γερά να πιέσουμε για να ισοφαρίσουμε. Τζίφος αντί να πιέσουμε πιεζόμασταν ασφυκτικά ήλπιζα ότι θα αντέχαμε αλλά ακόμα ένα λάθος του Cech έδωσε την ευκαιρία στον Fabregas να κάνει το 2-0 μόλις στο 15?.

Όλη την χρονιά ο Τσέχος τερματοφύλακας ήταν άψογος και στο παιχνίδι που μετρούσε πιο πολύ ήταν απογοητευτικός.

Γρήγορα πάντως πήραμε την κατοχή και πιέσαμε για το γκολ που θα μας ξανάβαζε στην υπόθεση νίκη.

Μάταια αφού το ημίχρονο έληξε με 2-0.

Δύσκολα τα πράγματα έχουμε 45 λεπτά για να καταφέρουμε να ισοφαρίσουμε.

Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ήρθε αυτό που χρειαζόμασταν ένα γρήγορο γκολ από τον Sinclair. Η εικόνα του αγώνα άλλαξε με την Arsenal να μαζεύεται πίσω και εμείς να πιέζουμε για την ισοφάριση.

Αποφάσισα να κάνω μερικές αλλαγές βάζοντας μέσα τον Guilherme και τον Philips στην θέση του Guardado και του Kalou.

Παρά τις ευκαιρίες που χάσαμε δεν μπορέσαμε να φτάσουμε στο 2ο γκολ που τόσο πολύ θέλαμε. Μοιραία φύγαμε από το γήπεδο χαμένοι σε έναν τελικό που μας πόνεσε πολύ. Θέλαμε το κύπελλο και πάνω από όλα θέλαμε μια νίκη απέναντι στην Arsenal.

Ήμασταν κατώτεροι των περιστάσεων και αυτό φάνηκε κυρίως από την απόδοση των βασικών μας όπλων μόνο ο Sinclair έκανε καλή εμφάνιση.

Image

Image

MVP: Cesc Fabregas

Η Σεζόν έφτασε στο τέλος της και η ήττα στον τελικό του κυπέλλου άφησε μια γλυκοξινη γεύση ήδη κάποιοι ποδοσφαιριστές θα αποτελούσαν παρελθόν για την ομάδα με κάποιους νέους ταλαντούχους να παίρνουν την θέση τους.
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”