Kitserman Returns [SGP]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Γεια σας.
Κάποιοι με ξέρετε αλλά οφείλω να συστηθώ και σε αυτούς που δεν με γνωρίζουν. Ονομάζομαι Roulis Kitserman και είμαι ένας προπονητής που ποτέ μου δεν κατάφερα να προπονήσω κάποια σοβαρή ομάδα στην καριέρα μου. Δυστυχώς η μοίρα μου έπαιξε ένα σκληρό παιχνίδι το οποίο με πλήγωσε.
Ενώ καθόμουν και έπινα ήσυχος τον καφέ μου σε ένα πολύ ωραίο και γαλήνιο μέρος, το τηλέφωνο μου χτύπησε και στην άλλη μεριά ήταν ο Αργύρης ο Μήτσου που με καλούσε να αναλάβω τον Παναθηναϊκό. Φυσικά δεν του αρνήθηκα και βρέθηκα από το πουθενά να είμαι ο πρώτος προπονητής της ομάδας. Έμεινα εκεί τρία χρόνια περίπου και δεν μπορώ να πω καλά ήταν αλλά ήθελα κάτι νέο. Έφυγα λοιπόν και αναζήτησα την τύχη μου αλλού κάτι που ήταν τελικά ότι χρειαζόταν για να ανεβάσει την καριέρα μου.
Στην σταδιοδρομία μου στις άλλες ομάδες κατέκτησα σχεδόν τα πάντα, βρήκα τον χαμένο μου αδερφό και έγινα πασίγνωστος σε όλη την υφήλιο με αποτέλεσμα μέχρι και ταινία να γυριστεί με το όνομα μου.
Και εδώ ερχόμαστε στο άσχημο παιχνίδι της μοίρας που σας είπα στην αρχή. Όπως αποδείχτηκε τελικά, όλα ήταν ένα όνειρο. Ένα όνειρο πολύ σκληρό, γιατί είναι δύσκολο να συνειδητοποιείς ότι είσαι απλά ένας άγνωστος και μοναχικός manager?..
Valas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 654
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Ομόνοια Λευκωσίας
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

\:D/ Ρισπέκτ στον Ρούλη Κίτσερμαν !!!!!!!!!
η Ωρα των Σπορ 15/8/08 wrote:Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία των οπαδων της Ομόνοιας στο χθεσινό παιχνίδι.Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο , και ενώ το σκορ ήταν 0-0 , νόμιζε κανείς ότι το παιχνίδι γινόταν στη Κύπρο κι όχι στην Αθήνα !
Manchester City Fan 3/10/08 wrote:They were without a doubt the best set of passionate fans ever seen at our ground.They never shut up.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

(συνέχεια από περσινή ιστορία)

Χώρα : Ελλάδα
Περιοχή : Κέρκυρα , Πέλεκας



Image



- Κύριε!!!! Κύριε!!!
- ?.
- Κύριε ξυπνήστε!!!!
- Ε ; Τι ; Τι έγινε ;; Που είμαι ;;;
- Σας πήρε ο ύπνος και δεν ξυπνούσατε με τίποτα.
- Ο ύπνος ; :shock:
- Με συγχωρείτε που σας ξύπνησα αλλά πέρασε η ώρα και πρέπει να κλείσουμε.
- Δηλαδή όλα ήταν ένα όνειρο ;;; Ούτε μουντιάλ πήρα , ούτε έγινα φίλος με τον Αργύρη ;;; :(
- Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάτε, ο λογαριασμός είναι 10 ευρώ, πληρώστε με σας παρακαλώ.

Αφού πλήρωσα τον σερβιτόρο, κατευθύνθηκα προς το αυτοκίνητο μου συλλογιζόμενος αυτά που είχα δει στον ύπνο μου.
Ένα όνειρο!!! Ένα όνειρο!!!! Τι κρίμα, και ήταν τόσο αληθινό? :(


Image

Τόσα κύπελλα, τόσα βραβεία, κρίμα, πραγματικά κρίμα? Αλλά βέβαια αυτά μόνο στα όνειρα συμβαίνουν, ποιος θα ήθελε να προσλάβει τον άγνωστο Rouli Kitserman?. :cry:
(Τριιιιιιιιιτ, Τριιιιιιιιιτ) Οοοχ, βαριέμαι. Ποιος με παίρνει τώρα τηλέφωνο?
- Ναι!!!
- Έλα Rouli, ο αδερφός σου ο Soulis είμαι.
- Μπα, γύρισες από την Αφρική ;
- Ποια Αφρική, τι λες ; Αδερφέ μου, μου φαίνετε ότι κάτι ήπιες και σε πείραξε.
- Ναι άσε, δεν είμαι πολύ καλά σήμερα.
- Γι αυτό υπάρχει και ο αδερφός βρε. Έχω να σου πω δύο νέα που σίγουρα θα σου φτιάξουν την διάθεση.
- Τι νέα ;; Για πες.


- Λοιπόν άκου, με τις γνωριμίες που έχω, έδωσα το βιογραφικό σου σε ένα γραφείο εύρεσης εργασίας και με ενημέρωσαν ότι η ποδοσφαιρική ομάδα του Ιωνικού ενδιαφέρετε να σε προσλάβει.
- Εγώ έχω μεγάλα όνειρα, δεν είμαι πλασμένος για τέτοιες ομάδες.
- Έλα ρε Rouli! Τι μεγάλα όνειρα μου λες! Η πιο μεγάλη ομάδα που έχεις εργαστεί μέχρι τώρα είναι το παιδικό τμήμα του 3ου νηπιαγωγείου Φιλοθέης.
- Χμ?, καλά, πες τους ότι δέχομαι.
- Το δεύτερο νέο είναι ότι θα ξεκινήσω μαθήματα προπονητικής στο εξωτερικό και σε λίγα χρόνια θα είμαι συνάδελφος σου.
- Μπράβο αδερφέ μου!!! Έτσι θα μπορείς να με βοηθάς κι εμένα.
- Κάτσε να πάρω το δίπλωμα πρώτα και βλέπουμε. Άντε ώρα να σε κλείσω γιατί έχω καταχρεωθεί τόση ώρα που σου μιλάω από το κινητό.
- Σε ευχαριστώ Souli, πραγματικά μου έφτιαξες την διάθεση, γεια σου.


Περιοχή : Κορυδαλλός


Επέστρεψα στην Αθήνα και αφού ετοιμάστηκα ψυχολογικά για το δύσκολο έργο που με περίμενε, βρέθηκα στον Κορυδαλλό και στα γραφεία της ΠΑΕ Ιωνικός. Εκεί με περίμενε ο ιδιοκτήτης της ομάδας, ο Χρήστος Κανελλάκης.

Image


- Γεια σου φίλε, μου είπε.
- Κύριε έχω όνομα. Λέγομαι Roulis Kitserman (στραβά αρχίσαμε) :roll:
- Καλά ντε, πως κάνεις έτσι. Γεια σου Rouli τότε.
- Γεια σας.
- Άκου, σου δίνω 2 χρόνια συμβόλαιο δέχεσαι ;
- Μπορώ να το σκεφτώ ;
- Όχι! Απάντησε τώρα! 8)
- Καλά δέχομαι (τι είναι τούτος εδώ) :|
- Ωραία. Να ξέρεις ο στόχος της ομάδας είναι να ανέβει κατηγορία και αν καταφέρουμε κάτι στο κύπελλο, έχει καλώς.
- Θα κάνω ότι μπορώ. Θέλω όμως να δω και τους παίχτες.
- Βεβαίως. Θα σε κατατοπίσει ο κύριος Τσαχειλίδης. Λοιπόν Rouli ώρα να πηγαίνω. Γεια σου και καλή αρχή.


Ενημερώθηκα πλήρως για την οικονομική κατάσταση που υπήρχε στον σύλλογο και τα πράγματα είναι αρκετά δύσκολα. Θα πρέπει αναγκαστικά να διώξουμε κάποιους ποδοσφαιριστές για να γλυτώσουμε κάποια χρήματα από τους μισθούς.

Image
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σαρωσε τα ολα Ρουλη... :-)
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
Krazy
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1282
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Σκόντα Ξάνθης - ΟΣΦΠ - ΡΕΑΛ Μ.
Location: Μεταξύ αγάπης και μίσους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΟΥΥΥΥΥΥΥΥ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΥΥ ΑΜΠΑΛΟΙ,ΠΗΓΑΙΝΤΕ ΝΑ ΜΟΛΥΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,ΚΑΤΩ Ο ΙΟΝΙΚΟΣ,ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ


:D


Σε στηριζουμε σταθερα
User avatar
EricTheGreat
Backup
Backup
Posts: 867
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd/Ο.Φ.Η/Π.Ο.Α
Location: Sir Matt Busby Way
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει....Ρούληηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!! Καλή αρχή!!!!
1966 was a great year for England, Eric "The King" Cantona was born


You are my Solskjaer, my Ole Solskjaer you make me happy, when skies are grey
Oh Alan Shearer was F***ing dearer, so please please don't take my Solskjaer away

boukoumtsa wrote:Ο ΟΦΗ είναι πολύ μεγάλη ομάδα για να χωράει σε μισή καρδιά
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΡΟΥΛΗ ΘΕΕ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΑΕ!

Ειναι αληθεια! Επεστρεψε! :snif:
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
martkonsta
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 322
Joined: Tue Mar 13, 2007 5:18 pm
Football Manager της ομάδας: Βέροια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

He is the one.He is the lord.He came back(Image)

Ο Κιλερίδης καλύτερος ήτανImage
Enjoy.
ImageDrogbaImage
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nτάξ, killeridis ftw, αλλά και ο Κίτσερμαν καλός είναι, άντε mike σκίστους όλους ρεεειιιιι!!!!!! :-D
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Respect to Roulis kitserman
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Από την ομάδα αποχώρησαν 10 ποδοσφαιριστές και δεν αποκτήσαμε κανέναν με αποτέλεσμα τα οικονομικά να βελτιωθούν κατά πολύ. Οι παίχτες που έμειναν με την κατάλληλη τακτική και με την σωστή καθοδήγηση μπορούν να φτάσουν την ομάδα σε υψηλά επίπεδα.

Image Image Image


Έμεινα ευχαριστημένος από την προετοιμασία και στα φιλικά παιχνίδια αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα ήταν η ευκολία με την οποία πετυχαίναμε γκολ.

Image


Ξεκινήσαμε τους αγώνες μας στις επίσημες διοργανώσεις αντιμετωπίζοντας τον ΑΟ Εθνικό-Ολυμπιακό Βόλου εκτός έδρας για το κύπελλο Ελλάδος και πήραμε την πρόκριση νικώντας 1-2 (Mitsopoulos 47? - Boe 5?, Makor 45?, Ucar sent off 90?). Στην επόμενη φάση αντιμετωπίζουμε τον Πανιώνιο.


B? Εθνική


Image


Πρώτη αγωνιστική χάσαμε μέσα στην Καλλιθέα 1-0 με γκολ του Pavle Delibasic στο 77?. Παίξαμε αρκετά καλά όμως όλες οι επιθετικές μας προσπάθειες σταματούσαν πάνω στον Κατεργιαννάκη


Νικήσαμε τον Αγροτικό Αστέρα άνετα στην Νεάπολη με 4-0 (Granero 35?, Onwuachi 49?, 57?, Makor penalty 87?- Athanasiadis injured 27?, Aspiridis sent off 89?) και κάναμε την πρώτη μας νίκη στο πρωτάθλημα.


Ιωνικός ? Γιάννενα 1-1 (Onwuachi 72?, Konstantinidis injured 45? ? Saitiotis 80?). Ο Saitiotis ήταν με διαφορά ο καλύτερος παίχτης του αγώνα και αν τα Γιάννενα ήταν πιο εύστοχα θα μπορούσαν να έχουν φύγει με τους τρεις βαθμούς.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Επανήλθαμε στις καλές εμφανίσεις και Καλαμάτα ? Ιωνικός 0-3, Prohorenkovs 13?, 44? και Makor με πέναλτι στο 54? τα γκολ.


Ιωνικός ? Αγ. Δημήτριος 3-0 (Onwuachi 8?, Makor 25?, penalty 51? ? Botaitis injured 45?, Mikes sent off 50?, Angos sent off 88?) Άνετη επικράτηση και άλλοι τρεις βαθμοί στο σακούλι.


Κάναμε την χειρότερη μας εμφάνιση μέχρι τώρα και χάσαμε στον Βόλο από τον τοπικό Ολυμπιακό με 2-0 (Mumin 27?, Bantas 42?, Mumin sent off 84?). Αυτή η ήττα ήταν ότι χειρότερο την δεδομένη χρονική στιγμή γιατί ο Ολυμπιακός ανέβηκε στην πρώτη θέση, εμείς πέσαμε στην 8η, και δεν έφτανε αυτό είχαμε και τον Zografaki να διαμαρτύρεται σε όλη την επιστροφή προς την Αθήνα γιατί τον έβγαλα από τον αγώνα στο ημίχρονο. Image
Image



Η διακοπή που υπήρχε στο πρωτάθλημα λόγο εθνικών ομάδων μας δεν μας βοήθησε ιδιαίτερα και έτσι ήρθε ένα φυσιολογικό 0-0 με τον Εθνικό Αστέρα στο γήπεδο μας.



Περιοχή : Νίκαια
Ώρα : Λίγο μετά το τέλος της προπόνησης


Λίγα λεπτά αφού τελείωσα την προπόνηση επιβιβάστηκα στο αυτοκίνητό μου με σκοπό να πάω στο σπίτι μου να ξεκουραστώ λίγο.

Image



Στα πρώτα φανάρια που σταμάτησα, κοιτάζοντας στον καθρέφτη παρατήρησα μια μαύρη Mercedes να με παρακολουθεί. Με το που άναψε το πράσινο και χωρίς να χάσω χρόνο ξεκίνησα γρήγορα και έστριψα αμέσως στο πρώτο στενό που βρέθηκε μπροστά μου.

Image


Ο οδηγός της Mercedes δεν αιφνιδιάστηκε και συνέχισε να με ακολουθεί ανενόχλητος από τα σλάλομ που έκανα μπροστά του με σκοπό να τον μπερδέψω. Τελικά αφού για αρκετή ώρα οδηγούσα σαν άλλος Σουμάχερ και δεν κατάφερα να του ξεφύγω αποφάσισα να σταματήσω την επικίνδυνη οδήγηση και να οδηγήσω σαν φυσιολογικός άνθρωπος.

Image Image


Όταν έφτασα στο σπίτι μου και σταμάτησα, η Mercedes πέρασε ακριβώς δίπλα με κάπως χαμηλή ταχύτητα, αλλά δυστυχώς όσο και να προσπάθησα να διακρίνω κάτι δεν τα κατάφερα γιατί τα τζάμια της ήταν πολύ σκοτεινά και δεν φαινόταν τίποτα.

Ποιος ήταν αυτός τώρα ;
Μάλλον θα ήταν κανένας paparazzi και φαίνεται θα ήθελε να με φωτογραφίσει εν ώρα οδήγησης.
Krazy
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1282
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Σκόντα Ξάνθης - ΟΣΦΠ - ΡΕΑΛ Μ.
Location: Μεταξύ αγάπης και μίσους
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ετσι ετσι :D
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ελα παμε λιγο!!!!!!!!!! :notworthy: :notworthy:
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τούμπανο το αμάξι σου.. Φαντάζομαι πόσα έσκασες για να το φτιάξεις.. :D :D :D
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”