...ευρώπη να σε δούμε και οτι προκυψει... [TP]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν ξερω τι αξιζω σαν ιστοριογραφος αλλα εχω λιωσει μιλαμε...δλδ καποια ματς τα παιζω σε φουλ ματς για να μην μου ξεφυγει τπτ...βσκ αυριο τελειωνω εξεταστικη και μαλλον συντομα θα τελειωσει η σεζον...

Φιλε που θα μπορουσες να ησουν πατερας μου :D :D :D
πραγματι ειναι δυσκολο να αρχισεις να διαβαζεις μια ιστορια οταν εχει φτασει σε τετοιο σημειο...κι εγω το ιδιο εχω παθει με τις αλλες ιστοριες...καποια στιγμη ομως θα τις μελετησω εις βαθος..

Ευχαριστω πολυ και συνεχιζουμε...Να παρω μονο πρωταθλημα και δεν ξαναπαιζω ΦΜ!!!!

Εχω παθιαστει τοσο πολυ με τα κατορθωματα αυτης της ομαδας που ειδικα στα ντερμπι πηδουσα πανω και πανηγυριζα και η αδερφη μου μου ελεγε "χαζο εισαι παιδακι μου?"

επισης μου εχει τυχει να ξενυχτησω πολλες φορες οχι μονο για να παιξω αλλα και για να γραψω...

Απο τη στιγμη βεβαια π εχει μια Α απηχηση η ιστορια ολα αυτα μοιαζουν μικρα...

αντε να βγουμε ευρωπη μετα απο τοσα χρονια!!!! -kavala
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
giorgosp87
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Wed Nov 28, 2007 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Man Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ceidmaster wrote:δεν ξερω τι αξιζω σαν ιστοριογραφος αλλα εχω λιωσει μιλαμε...δλδ καποια ματς τα παιζω σε φουλ ματς για να μην μου ξεφυγει τπτ...βσκ αυριο τελειωνω εξεταστικη και μαλλον συντομα θα τελειωσει η σεζον...

Φιλε που θα μπορουσες να ησουν πατερας μου :D :D :D
πραγματι ειναι δυσκολο να αρχισεις να διαβαζεις μια ιστορια οταν εχει φτασει σε τετοιο σημειο...κι εγω το ιδιο εχω παθει με τις αλλες ιστοριες...καποια στιγμη ομως θα τις μελετησω εις βαθος..

Ευχαριστω πολυ και συνεχιζουμε...Να παρω μονο πρωταθλημα και δεν ξαναπαιζω ΦΜ!!!!

Εχω παθιαστει τοσο πολυ με τα κατορθωματα αυτης της ομαδας που ειδικα στα ντερμπι πηδουσα πανω και πανηγυριζα και η αδερφη μου μου ελεγε "χαζο εισαι παιδακι μου?"

επισης μου εχει τυχει να ξενυχτησω πολλες φορες οχι μονο για να παιξω αλλα και για να γραψω...

Απο τη στιγμη βεβαια π εχει μια Α απηχηση η ιστορια ολα αυτα μοιαζουν μικρα...

αντε να βγουμε ευρωπη μετα απο τοσα χρονια!!!! -kavala
Σου αξιζουν πολλα μπραβο!!Οχι μονο για τα κατορθωματα της ομαδας σου..αλλα γιατι εισαι πραγματικα καμενος!!Σου σφιγγω το χερι με σεβασμο!!
FM Forever!!!
1966 Was A Great Year For Manchester United..Eric Was Born..
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

31-1-2009


23:48

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
H ΠΑΕ Παναχαικη ανακοινωνει την αποκτηση του ταλαντουχου ποδοσφαιριστη Bastien Pergaud από την Montpellier εναντι του ποσου των 120Κ για 4 χρονια.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



O Bastian δεν είναι το κλασσικο βαρυ στοππερ.Αντιθετα είναι κοντος,ευκινητος και όμως πολύ καλος αμυντικα.Αλλη μια σημαντικη επενδυση της ομαδας.Οτι πρεπει για να μαρκαρει παικτες σαν τον Σαλπιγγιδη.Πιστευω πως θα βοηθησει την ομαδα μακροπροθεσμα.

Tι κι αν ο Afanasiev γυριζει στην βασικη ενδεκαδα?Τρεις βασικοι μας παικτες δεν θα αγωνιστουν λογω καρτων.Ο λογος για τους Kilian,Doudin,Queiroz.Τα πραγματα είναι δυσκολα χωρις αυτους αλλα οφειλουμε στους εαυτους μας να κερδισουμε. Οι τραυματισμοι,οι τιμωριες και η ανετοιμοτητα καποιων παικτων μας αναγκαζουν να κατεβουμε με πειραματικη ενδεκαδα.


Image

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Image

Σχολιο:Επιτελους επανηλθαμε στις νικες παρα τα τοσα προβληματα.Βεβαια χασαμε τον Harnik .Moυ ειχε πει να μην τον ξεκιναω βασικο αλλα δεν τον ακουσα.Οριστε τα αποτελέσματα.Δεν θα λειψει βεβαια πολύ καιρο.Ενα απλο τραβηγμα είναι.Ο Fernadez γνωριζουμε ότι είναι μεγαλος σκορερ αλλα αργει να επανελθει από τον μακροχρονιο τραυματισμο του.Οταν είναι ετοιμος και από πλευρας φυσικης καταστασης θα επανελθει στη βασικη ενδεκαδα.Ως τότε θα παιζει ως αλλαγη.Βεβαια ο πρωταγωνιστης σημερα ηταν ο Jorge Luiz.Εδωσε άλλη ποιοτητα στο κεντρο μας.Φανταστειτε να επαιζε από την αρχη της χρονιας.Εβαλε και ένα τρομερο γκολ από τα 40 μετρα.Απιστευτος πραγματικα.Τα παιδια βεβαια κουραστηκαν πολύ για να γυρισουν το παιχνιδι οπότε τις επομενες μερες θα χαλαρωσουν.Ελπιζω απλα να συνεχισουμε ετσι.Δεν αρκει μια νικη.Αυτος ο Toshev είναι μεγαλος παικτης.Ο Λεβαδειακος είναι τυχερος που τον έχει αλλα όταν παιζεις με 7 παικτες πισω από την σεντρα δεν μπορεις να τον υποστηριξεις όπως πρεπει.

MVP Alex Fernadez(2 goals)


23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Image

Σχολιο:Νικησαμε πιο ευκολα από ότι δειχνει το 1-0 αλλα οι τρεις βαθμοι εχουν σημασια.Οι 2 τερματοφυλακες δεν ηθελαν να μπουν γκολ.Ισοβαθμουμε πλεον με τον ΟΣΦΠ.Στοχος μας πλεον είναι να εξασφαλισουμε την καλυτερη δυνατη θεση για τα πλει οφ.Εκει θα φανει τι αξιζουμε?

MVP Charles Andre Doudin(2 goals)

Image

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Image

Σχολιο:Για ακομη μια φορά δεν παιξαμε καλα μακρια από την Πατρα αλλα στο τέλος στεναχωρηθηκαμε που χασαμε.Ενταξει όταν τρως γκολ στο 80φευγα στεναχωριεσαι πολύ?Οσο χαιρεσαι βεβαια όταν βαζεις γκολ σε τετοιο χρονικο σημειο.Τελος παντων η διαρκεια είναι το ζητουμενο και δειχνουμε πως δεν ειμαστε η ομαδα του πρώτου γυρου.Ο απιστευτος πρωτος μας γυρος μας επιτρεπει να ευελπιστουμε στην εισοδο μας στα πλει οφ.Χρειαζεται όμως σοβαροτητα από κάθε μελος αυτης της ομαδας.Οχι στιγμες αδρανειας και αδιαφοριας.Καλη συνεχεια στη Λαρισα ,είναι πολύ καλη ομαδα και της παει πολύ το 4-3-3.Μακαρι να φτασουν και αυτοι στα πλει οφ.Εχουμε μια βδομαδα να ξεκουραστουμε.Θα το εκμεταλλευτουμε.

Μεσα στη βδομαδα ο Adilnofi με πλησιασε βηχοντας?Δεν χρειαζοταν να μου πει πολλα.Καποια ιωση τον ειχε προσβαλλει.Χωρις πολλα λογια του ειπα να μεινει σπιτι του για οσο χρειαστει.Βεβαια ο γιατρος μου ειπε πως αυτό το διαστημα θα μπορουσε να φτασει τις 2 εβδομαδες...Iσως επρεπε να το ειχα σκεφτει νωριτερα...Βεβαια του εδωσα αυτη την αδεια επειδη ηταν δυσαρεστημενος επειδη δεν επαιζε.Ισως εκτιμουσε αυτη την ενεργεια μου

Επιστροφη του Κατσικογιαννη ως βασικος και του Fernadez στην αρχικη ενδεκαδα,τον οποιο θα παρακολουθουσε και ο Φερρερ από κοντα για να διαπιστωσει αν μπορει να τον βοηθησει την επομενη χρονια.ΟStoica παραμενει για 4η αγωνιστικη αμυντικο χαφ ελλειψει αλλων ετοιμοπολεμων.


25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Image

Σχολιο:Ενταξει μια τυπικη νικη μας.Αφου περιορισαμε τους επιθετικους των αντιπαλων όλα εγιναν ευκολα.Αν ο Queiroz ηταν και πιο ευστοχος θα ητανκαι μεγαλύτερο το σκορ.Ολα μας πανε καλα εως τωρα.Λιγη σοβαροτητα ακομα και θα καταφερουμε το στοχο μας.Πριν το
« ντερμπυ κορυφης» όπως το χαρακτηρισατε,προεχει ένα παιχνιδι Κυπελλου που μπορει να μας οδηγησει στα ημιτελικα.Οποτε τα λεμε μετα από αυτό το παιχνιδι.Το γκολ του Afanasiev που κρεμασε τον τερματοφυλακα απο το κεντρο ηταν πραγματικα ασυλληπτο?


MVP Mikhail Afanasiev(1 goal)
Image

Image
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σαν να βλέπω ένα πρωτάθλημα να έρχεται...
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αμα φτασει πες το μου και μενα... :D

βασικα μενουν ακομα 7 αγωνιστικες ενω η ομαδα περναει κριση...ειναι ντεφορμε.... :roll:

παντως πολλα μπορει να γινουν μεχρι το τελος.. -suicide
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mπράβο ρε ceid -gioupi Τέλεια ιστορία....Αναλυτική παρουσίαση... -foumarw
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ceidmaster wrote:αμα φτασει πες το μου και μενα... :D

βασικα μενουν ακομα 7 αγωνιστικες ενω η ομαδα περναει κριση...ειναι ντεφορμε.... :roll:

παντως πολλα μπορει να γινουν μεχρι το τελος.. -suicide
Είσαι και θα παραμείνεις πρώτος...
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΩΧ !!!!! αυτό το πατέρας σου μου έκατσε άσχημα. -pappous
Πως τα πετάς έτσι ρε συ? Δεν είμαι και τόσο μεγάλος.
Ένα μεγάααααλο παιδί.... ναι!!! -kavala
Μακάρι να το πάρεις ΓΙΕ ΜΟΥ -puppie

ΥΓ. Ελπίζω να διαβάζεις και την δική μου ιστορία.
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

άντε ρε πάνω στην κρίσιμη καμπή μας άφησες! κάνεις μίνι-προετοιμασία για την τελική ευθεία?
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
serkok7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:40 pm
Location: βεροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμενουμε post συντομα...Θα με φαει η αγωνια!!!
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωρα Κυπελλου?Εδώ που φτασαμε πρεπει να κοιταξουμε πως θα διεκδικησουμε το πρωταθλημα.Γι?αυτό επιβαλλεται η ξεκουραση καποιων βασικων παικτων μας.Οποτε κατεβαινουμε με μια καλη μεν ενδεκαδα,ασυνδετη δε?Ειχαν ηδη πουληθει 7000 εισιτηρια και περιμεναμε πανω από 8000 στο γηπεδο?Ολοι θελουμε την προκριση και το 1ο ματς θα κρινει πολλα.

Image


Κυπελλο Hellas On Line

Προημιτελικα-1ο Σκελος

Image

Σχολιο:Ηταν ένα σχετικα ισορροπημενο παιχνιδι στο οποιο ειχαμε μια ελαφρα υπεροχη,επρεπε να ξεκουρασουμε καποιους παικτες αναγκαστικα.Οσο κι αν δεν ηθελα να το παραδεχθω αρχικα,το επόμενο παιχνιδι σημαινει πολλα για μας.Θα κανουμε οτιδηποτε για να νικησουμε.Θα παιξουμε 11 με 11000 την Κυριακη?Ας ερθουν να μας νικησουν.Μονο τότε θα αξιζουν το πρωταθλημα.Ο Ολυμπιακος είναι μεγαλη ομαδα,ολοι μας το ξέρουμε.Απλα μενει να μας το αποδειξει.Την Κυριακη θα δουμε ποιος το θελει περισσοτερο.Σχετικα με το σημερινο παιχνιδι,ηταν κακο το γεγονος πως δεχθηκαμε γκολ,αλλα πιστευω πως έχουμε ένα πλεονεκτημα ακομα.Το σιγουρο είναι πως στη ρεβανς θα πεσουν κορμια.Ο Ηρακλης είναι μια πολύ παθιασμενη ομαδα.Τα υπόλοιπα Θα τα πουμε στην συνεντευξη τυπου την Κυριακη.

MVP:Jose Rafael Alamo

Κυριακη 1 Μαρτιου
Με ξυπνησαν οι ηλιαχτιδες που ελουσαν με φως τον Αχαικο κολπο?Ανοιξα τα ματια μου και κοιταξα την θαλασσα.Ηταν μια ξεχωριστη ημερα...

Image

Σε μια εβδομαδα ειναι η παρελαση του καρναβαλιου,αυτή την Κυριακη θα κανει το γυρο της Πατρας το πουλμαν της ομαδας και θα καταληξει στη μαρινα οπου θα εχουν την ευκαιρια οι Πατρινοι φιλαθλοι να βρεθουν κοντα στην ομαδα.Θεωρησα σκοπιμο να γινει αυτή η ενεργεια προκειμενου να «ντοπαριστουν» ψυχολογικα τα παιδια.

Image

Όλα είναι ετοιμα λοιπον για το μεγαλο παιχνιδι.Η ατμοσφαιρα καυτη,τα εισιτηρια εχουν εξαφανιστει,οι φιλαθλοι στις θεσεις τους,οι ομαδες εκανα ζεσταμα και οι ενδεκαδες παραδοθηκαν στον διαιτητη και τα ΜΜΕ.

Image

Απομενει ενα σφυριγμα...


“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πανω στο καλυτερο το κοβεις ρε σειντ!
User avatar
Moggolos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 461
Joined: Sun Dec 23, 2007 7:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μην μας αφηνεις να περιμενουμε. Πιξε πενταρα στον Ολυμπιακο. Μη μου πεις οτι ειναι ακομα προπονητης ο Λεμονης?
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μην το κάνεις αυτό ρε συ!!!

Πάμε θέλω 5αρα στον ΟΣΦΠ γιατί μου έχεις σπάσει τα νεύρα να ρίχνεις μόνο στην ΑΕΚ!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jose_thominho wrote:πανω στο καλυτερο το κοβεις ρε σειντ!
Το καλυτερο δεν εχει ερθει...

Moggolos wrote:Μην μας αφηνεις να περιμενουμε. Πιξε πενταρα στον Ολυμπιακο. Μη μου πεις οτι ειναι ακομα προπονητης ο Λεμονης?
Ακομα ο Λεμονης ειναι και μια χαρα τα παει...περναει και στην ευρωπη...μια χαρα...αφου το ΦΜ δεν εχει κληρονομησει την παρορμητικοτητα του Σωκρατη :D :D :D
jimis21 wrote:Μην το κάνεις αυτό ρε συ!!!

Πάμε θέλω 5αρα στον ΟΣΦΠ γιατί μου έχεις σπάσει τα νεύρα να ρίχνεις μόνο στην ΑΕΚ!!!
Πως κανεις ετσι μια πενταρα και μια τεσσαρα τους εριξα :P :P :P
Βσκ η ΑΕΚ ειναι μια διαλυμενη ομαδα που ειναι λιγο πιο πανω απο την 10η θεση...οχι πως εκανα κανα θαυμα...αμα μπλοκαρεις 2-3 παικταραδες π εχει την νικας...

ΥΓ Θα βαλω τα δυνατα μου...
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”