...ευρώπη να σε δούμε και οτι προκυψει... [TP]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όνομα:Napoleon
Επίθετο:Ceidmaster
Ημ. Γέννησης:12-11-1975
Τόπος καταγωγής:Greece
Δεύτερη υπηκοότητα:-
Αγαπημένη ομάδα:Olympiakos
Ομάδα με την οποία ξεκινήσατε:Panachaiki
Ανοικτά πρωταθλήματα:Greece(B National & ABove)
Database:Huge
Παιχνίδι:8.0.0

Τίτλος Ιστορίας:...ευρωπη να σε δουμε και οτι προκυψει...

Αρχιζω να ποσταρω λιαν συντομως...Ελπιζω να φανω ανταξιος των παιδιων που εχουν ηδη δημοσιευσει τις ιστοριες τους.Πρωτη φορα γραφω αλλα το κανω με μερακι...Για παρατηρησεις και σχολια παρακαλω ποσταρετε η στειλτε πμ.Καλη μας αρχη Ναπολεων!!!! :-P :-P :-P
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πατρα 24/6/2007

Image

Γιατι δεν υπαρχει μερα να μην ειμαστε δεμενοι,παντα η πρωτη καλημερα από τα χειλη μας θα βγαινει?Γιατι δεν?

Σκασε γ@μω την Παναχαικη σου για κινητο!!!!
Ν-Παρακαλω?
Α-Ελα ρε φιλε?
Ν-Που χαθηκες ρε τσογλανε???
Α-Εμπλεξα ρε Ναπολεων .
Ν-Με γκομενες εεεε(χαχαχα)??
Α-Δεν εχω καρτα.Παμε για καφε????
Ν-Παμε.5 μιση ερχομαι και σε παιρνω Αντωνακη .
Α-Ελα.Αντε γεια.
Ν-Αντε?.(τουτ τουτ τουτ) γεια?Τσιγγουναρε κλεινεις το τηλ στα μουτρα μου?

Μετα από 2 ωρες?
Ν-Που εισαι ρε???
Α-εεεεεπ!!!!
Ν-Όλα καλα??
Α-Καλα..
.
.
.
Ν-Παμε να κατσουμε σε κανα καναπε??
Α-Ναι καλυτερα?
Ν-Πιασε μια αθλητικη εφημεριδα?
Α-Παρε.
Ν-Καλα ρε μιναρα την Πελοποννησο εφερες???
Α-Δεν ειχε άλλη.
Ν-Ρε αυτή για την παναχαικη λεει και αν?
Α-Σιγα ρε που τη σνομπαρεις κιολας!!!Εσυ μονο μια σχολικη ομαδα και μια ερασιτεχνικη που ανηκει στον φιλο σου εχεις αναλαβει?
Ν-Καλα δεν λεω?Αλλα δεν πηγαμε ασχημα?Ανεβηκαμε 2 κατηγοριες..Και με τα πιτσιρικια παιξαμε ημιτελικο?Εγω ονειρευομαι τον Ολυμπιακο?Galletti-Djole-Kovacevic-Lua lua?Πω πω πω σου λεω?Γι?αυτά τα πραγματα ειμαι πλασμενος?Τέλος?

Image

Γιατι δεν υπαρχει μερα να μην ειμαστε δεμενοι,παντα η πρωτη καλημερα από τα χει?

Ν-Ελα κουκλα μου..
Α-(χιχιχιχιχιχι)
Ν-Τι γελας ρε μπακουρα??Πες μου κουκλιτσα μου τι θες.(Ο αντωνης παντα με περιγελουσε για τον γλυκο τροπο που μιλουσα στην κοπελα μου?την Μαιρη)
Μ-Με ποιον εισαι??
Ν-Με τον αντωνη..
Μ-Με αυτόν τον βλακα???(αμοιβαια τα αισθηματα)Παλι σε κοροιδευει που μου μιλας γλυκα???
Ν-Ναι,κι εγω σ?αγαπαω(προσπαθουσα να μην καρφωθω)
Μ-Που εισαι και γιατι βγηκες παλι με αυτόν???Αφου ειναι σπαστικος?
Ν-Ελπιζω να μην με πηρες για ανακριση?(Αρχισα να φορτωνω)
Μ-Τιιι???Α ναι?Θελω να σου πω κατι που δεν θα το πιστεψεις.
Ν-Για πες και θα δω..
Μ-Θυμασαι που σου ελεγα πως ο πατερας μου είναι κολλητος με τον αντιπροεδρο της Παναχαικης?? ?Ε Μαντεψε..Εψαχνε το τηλεφωνο σου?
Ν-Ποιος αυτος με το καταστημα ηλεκτικων συσκευων???Θα με προσλαβει επιτελους???Αντε 5 μηνες πριν εκανα την αιτηση προσληψης?
Μ-Δεν νομιζω?
Ν-Ε τότε???Θελει τη συμβουλη μου για τπτ Η/Υ???
Μ-Ουτε?
Ν-Θα συνεχισεις να παιζεις με τα νευρα μου???
Μ-Όχι?Απλα ο Γεωργατος εψαχνε το τηλεφωνο σου?
Ν-Π..ποιος??Ο γνωστος??
Μ-Μαλλον..

Ωστοσο ο ΑΝτωνης παρηγγειλε και για τους δυο.

Image

Εκεινη την στιγμη το βλεμμα μου επεσε πανω στην εφημεριδα?Ελεγε «Σαφαρι για προπονητη ? αγωνια για παικτες στην Παναχαικη ».Ενα διμετρο πιπινι ειχε πλησιασει τον Αντωνη?Μην χαιρεστε δεν βρηκε γκομενα ο αρχιμπακουρας?Του ζητουσε ευγενικα την εφημεριδα?Δεν το ακουσα καθως η μουσικη επαιζε στο διαπασων..Το διαβασα στα σαρκωδη χειλη της?Μολις ο Αντωνης σηκωσε την εφημεριδα για να την δωσει ένα βροντερο ΟΧΙ βγηκε από τα χειλη μου και το προσωπο μου αγριεψε καθως αρπαζα την Πελοποννησο..Η κοπελα τρομοκρατηθηκε..Ηταν ετοιμη να κλαψει..Αμεσως το υφος μου μαλακωσε και ευγενικα της εξηγησα πως ηθελα να δω κατι πριν της τη δωσουμε?Η κοπελα εφυγε φοβισμενη και σαστισμενη?

Μ-Τι γινεται εκει???
Ν-Εεεε?τπτ ψυχη μου..ειπε τι με ηθελε ο αντιπροεδρος της ομαδας??
Μ-Ααααααχχχχ(Η Μαρια πηρε το ναζιαρικο της υφος που λιωνει και παγοβουνο)?Αγαπη μου δεν θυμαμαι..Κατι για σωτηρια ελεγε και μεταβατικη περιοδο και κατι τετοια ποδοσφαιρικα που δεν τα καταλαβαινω εγω?Ειπε να περασεις από τα γραφεια της ομαδας αυριο στις 11..
Ν-Χμμμμμμμ(γυναικες?)Καλα μωρο μου τα λεμε αργοτερα..
Α-(χιχιχιχιχιχι)
Μ-Ενταξει μωρουλινι μου?Φιλακια πολλα..Και πες του να σκασει?(κλεινει το τηλ)

Πλεον ημουν σιγουρος?Ειχε εμφανιστει η μεγαλυτερη προκληση της ζωης μου?Μια θεση στο προπονηττικο τιμ της μεγαλυτερης ομαδας της πολης?Της ομαδας που παρεπιπτοντως πριν 5? χλευαζα?Πως αλλαζουν τα πραγματα?
Α-Τι ελεγε παλι μωρε???Παλι γυναικιες βλακειες??
Ν-Δωσε την εφημεριδα και ακου?(πηρα την εφημεριδα και διαβαζα το εκτενες αφιερωμα στην παναχαικη καθως ελεγα στον φιλο μου τι ειχε συμβει.Απο μικρος μπορουσα να κανω 2 η περισσοτερα πραγματα ταυτόχρονα όπως και ο προγονος μου Nαπολεων ο Βοναπαρτης?)

Α-Σοβαρα μιλας??
Ν-Όχι σε δουλευω?Σηκω..Παμε να παρουμε κοστουμι..Πως θα εμφανιστω μπροστα στον προεδρα???
Α-ΑΝτε παμε κερναω εγω σημερα?
Ν-Πως το παθες τσιγγουναρε..
Α-Ειπες τπτ???
Ν-Ευχαριστω πολύ λεω..
Α-Μαλιστα.Μαλλον παρακουω.
Ν-Μαλλον.

Πηγα λοιπον κι εγω και πηρα ένα κοστουμακι 500 Ευρωπουλα για να εντυπωσιασω τον καραφλο?
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πως καταφερες να ανοιξεις την γ εθνικη ...υπαρχει καποιο αρχειακι....
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jose_thominho wrote:Πως καταφερες να ανοιξεις την γ εθνικη ...υπαρχει καποιο αρχειακι....
Φιλε μου θα καταλαβεις στην πορεια πως δεν ανοιξα την Γ Εθνικη.Εξηγουνται τα παντα στη ροη της ιστοριας..Λιγο υπομονη.Ισως και σημερα να ποσταρω το δευτερο "επεισοδιο" της ιστοριας μου.
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
Kopinio21
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 363
Joined: Sun Aug 19, 2007 4:11 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/Roma/R.Madrid
Status: Τα ταξίδια του μυαλού,τα καλύτερα ταξίδια..
Location: Κάπου λάθος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος φιλε, συνεχισε ετσι..Δυσκολο εργο με την παναχαικη, αλλα θα τα καταφερει!!σε πιστευω!!!!Περιμενουμε τη συνεχεια..!!!
I'll love u,untill the end of time
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ολο το βραδυ γυρνουσα στο κρεβατι σαν σουβλακι? (: (: (: Ειχα αγχος..Πρωτη φορά μετα τις πανελληνιες?Παροτι αυπνος το πρωι σηκωθηκα με μεγαλη ορεξη και πηρα το παλιοPunto μου ώστε να φτασω σταγραφεια της διοικησης?

Image


Μοντελο ημουν ο ατιμος..Στην τριχα..
Image


Ενα βημα πριν την πορτα του προεδρου κοντοσταθηκα πηρα μια βαθια ανασα και χτυπησα ελαφρως 2 φορες?


«Περαστε» ,ειπε μια φωνη που μου θυμιζε στιγμες ποδοσφαιρικης μαγειας?

Μπαινω μεσα κι εγω και βλεπω τον Γεωργατο να βγαζει τις ποδοσφαιρικες καλτσες του ενώ ολο το γραφειο μυριζε ιδρωτιλα?Πλεον μυριζε και η μποχα από τα ποδια του?Αντικριζοντας αυτές τις εικονες ενιωσα την γραβατα να με πνιγει και το κοστουμι να με τυλιγει και να με σφιγγει?
"Εδωσα 500Ευρω και αυτος είναι με την στολη της ομαδας??",αναρωτηθηκα.

Image

ΓΓ-Ο κυριος?Συγγνωμη για την εικονα που βλεπεις?(παντα ευθυς ο γρηγορης)Εκανα προπονηση και ξεχαστηκα?Βρε μη μου πεις?Εισαι ο Ναπολεων?Ο Ceidmaster?Ακου ψευδωνυμο που εβαλες?
Ν-Μαλιστα..(ειχα κομπλαρει ο κακομοιρης)
ΓΓ-"Χαιρομαι που μιλαμε",ειπε ο Γκεο και απλωσε το χερι του.
Ν-(Σιχαινομουν που του εσφιγγα το χερι αλλα ηταν αναγκαιο)"Παρομοιως",αναφωνησα τελικα.
ΓΓ-Ξερεις γτ εισαι εδώ σημερα??
Ν-"Για δουλειες" ,ειπα με αυτοπεποιθηση.
ΓΓ-Λαθος.Για να κανεις το ονειρο μου πραγματικοτητα.
Ν-??.
ΓΓ-Θα στα πω στα ισια τωρα γιατι από την μερα που σε ειδα να κοουτσαρεις τον Κεραυνο (ερασιτεχνικη ομαδα) κατι επαθα?.ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ???
Ν-Ποια ομαδα??(δεν ημουν και ετοιμος για κατι τετοιο)
ΓΓ-Θα σου εδινα την Ρεαλ αλλα μολις πηραν άλλο?.Μονο κατι σε Παναχαικη μας βρισκεται σου κανει???
Ν-Τι να σας πω???
ΓΓ-(Βλεποντας με να κομπλαρω ο γρηγορης ανελυσε την προσφορα του)Αν μου ξαναμιλησεις στον πληθυντικο δεν θα παρεις ποτε αυτή τη δουλεια?Σου δινω 900 Ευρω το μηνα και θετω ως κατωτατο στοχο την παραμονη τα επομενα 2 χρονια στη Β εθνικη?Εχεις να προτεινεις άλλο στοχο???
Ν-Superleague!!!(Ωωωωχ φωναξα αυτό που σκεφτομουν!!!!)
ΓΓ-Μαλιστα φαινεται πως εχεις βλεψεις?Αν στοχευεις τοσο ψηλα σου δινω 160Κ για μεταγραφες και 1Μ για μισθους παικτων τον χρονο?Πως σου φαινονται??Θα αναλαβεις???
Ν-Δεχομαι!!!(900 ευρω δεν επαιρνα τον μηνα ως τωρα-άλλο που ηταν μια ευκαιρια ζωης ώστε να πραγματοποιησω Και το δικο μου ονειρο)
ΓΓ-Ωραια.Αυριο στις 9 είναι η πρωτη συγκεντρωση των παικτων.Να εισαι στο γηπεδο?Μετα θα υπογραψουμε?Τα τυπικα μενουν για τα συμβολαια?(Μου εξηγησε καποιες αρμοδιοτητες μου καθως περπατουσαμε στο γηπεδο της νεας μου ομαδας αφου τα γραφεια της ομαδας στεγαζονταν σε αυτο)

Image

ΓΓ-"Θελω να το γεμισουμε",μου ειπε κοφτα."Να ειναι οπως παλια,οπως οταν ημουν παιδι",και προσπαθησε να συγκρατησει τα δακρυα του . :cry:
Ν-"Αυτο θα προσπαθησουμε.Και ειμαι σιγουρος πως θα τα καταφερουμε καποια στιγμη",ειπα κι εγω προσπαθωντας να τον παρηγορησω αν και δεν το πιστευα.Γεματο το ειχα δει μονο σε αγωνα με τον Ολυμπιακο που ειχαν ερθει 5000 Ολυμπιακοι στο γηπεδο.
ΓΓ-"Μακαρι",ευχηθηκε και κατευθυνθηκαμε προς την εξοδο ενω αυτος ειχε σκυψει το κεφαλι.ΣΤη διαδρομη εφτιαξε καπως η διαθεση του.

Image

Ν-Ωραια?Χαρηκα και παλι?
ΓΓ-"Παρομοιως" ,μου απαντησε ο Γκεο και λυθηκαμε και οι 2 στα γελια?Επειτα χωρισαμε...
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
Panaxa
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 6205
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Μια ζωή μόνο Παναχαϊκή
Location: Κοκκινόμαυρος πλανήτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εδώωωω είμαστε στο στοιχείο μας.
Good luck με την ιστορία.
8)
Υ.Γ. Η καλή μέρα από το πρωϊ φαίνεται. Έβαλες το σωστό σήμα με τον Ηρακλή και την Νίκη 8)
Πάμε για σεντόνι.
:D
Όπου και αν πας και όσο κατρακυλάς για μένα είσαι θεά στον κόσμο άλλη καμιά και μοναδικιά...
http://www.axaioi3.gr

"1972-73
Για την εποχή που όταν καμία άλλη ομάδα, πλην αυτών της Αθήνας και Θεσσαλονίκης, δεν τολμούσε να σκεφτεί πως χρειάζεται διαβατήριο, η Παναχαϊκή ύψωσε ανάστημα.
Το απίστευτο είχε συμβεί. Μια ομάδα από την επαρχία, η οποία μόλις 24 μήνες πριν νικούσε δύσκολα 3-2 στο Κορωπί και ανέβαινε στη μεγάλη κατηγορία, θα έβγαινε στα ευρωπαϊκά «σαλόνια»!"
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εφυγα όμως προβληματισμενος?Γιατι Ο Γκεο δινει την ομαδα σε έναν τοσο απειρο προπονητη???Μπορουσε να παρει και καλυτερο?Εγω ένας πτυχιουχος προγραμματιστης ημουν με ένα διπωμα προπονητικης και ελαxiστη εμπειρια?.

Image

Η απαντηση δεν αργησε να ερθει?Οδηγωντας μεσα στην Πατρα αποφασισα να σταματησω να παρω έναν καφε στο χερι γιατι ημουν αυπνος και σε ένα τραπεζακι παραδιπλα ακουσα 2 κυριους να μιλανε για την παναχαικη?

Image

-Τον εδιωξε ο καραφλας τον μακρη ε???
-Σιγα μην εμενε..Δεν πηγαινε άλλο?Θα επεφτε η ομαδα από τα χρεη.Λεει ότι εχωσε πολλα λεφτα ο Γκεο.
-Ναι αλλα θα παρει καναν προπονητη της προκοπης???
-Δεν ξερω αν θα είναι της προκοπης αλλα ξερω πως θα είναι του χεριου του.(προς στιγμην αγχωθηκα)
-Γιατι ρε???Κοροιδο ψαχνει???
-Όχι βεβαια?.Εναν γατο ψαχνει..αλλα να είναι εμπιστος και να μην τον προδωσει?Δεν πρεπει να επηρεαζεται από άλλους και ειδικα από το μακρη.
-Μαλιστα.Σωστα τα λες.Να μην ειναι προδοτης σαν τον προηγουμενο.Καλος προπονητης αλλα και καλος ρουφιανος..Τι κι αν ανεβηκε η ομαδα???Λογω χρεων του Πανσερραικου ανεβηκε...Συνυπολογισε πως ολοι ειχαν τσακωθει εκει μεσα μεταξυ τους..
-Γι?αυτό σου λεω ότι χρειαζεται εξυπνο και εμπιστο ανθρωπο.
-Δικιο εχεις..
-Δικιο εχω αλλα που να το βρω?.

Εφυγα με τον καφε στο χερι.Η αληθεια πρεπει να προσεγγιζε τα λογια των 2 ανδρων.Αυτη η μεταβατικη περιοδος επρεπε να περασει χωρις τριβες στην ομαδα.Ετσι καταλαβα και καποιες ακομα αρμοδιοτητες που ο καραφλος δεν μου ειχε επεξηγησει?Δεν ημουν απλα προπονητης?Ημουν κατι σαν ΜΑΝΑΤΖΕΡ κατι σαν τον Βενγκερ?Καλα μην τα παραλεω,αλλα ειχα αναλαβει μια γενικοτερη διαχειρηση της ομαδας?Ημουν προπονητης και παραλληλα μελος της διοικηση.Δηλαδή μονο εγω και ο Γεωργατος θα αποφασιζαμε για τα παντα μεσα στην ομαδα.Τελος παντων με περιμενε μια δυσκολη μερα καθως επρεπε να ενημερωθω για καποια πραγματα που ο Γεωργατος θεωρουσε αυτονοητα ότι τα ξερω?
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
Panaxa
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 6205
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Μια ζωή μόνο Παναχαϊκή
Location: Κοκκινόμαυρος πλανήτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Την κοτσάρισες την Αγίου Νικολάου με το καλημέρα βλέπω.
Νόμιζω ότι θα δω τον Αναστό σε καμιά καρέκλα.
Έκανε καταθέσεις γερές στα καφέ όταν ήταν εδώ.
Περιμένω ρόστερ.
Φέρε πίσω τον τρελλο Κομπέλι να γουστάρουμε.
:D
Όπου και αν πας και όσο κατρακυλάς για μένα είσαι θεά στον κόσμο άλλη καμιά και μοναδικιά...
http://www.axaioi3.gr

"1972-73
Για την εποχή που όταν καμία άλλη ομάδα, πλην αυτών της Αθήνας και Θεσσαλονίκης, δεν τολμούσε να σκεφτεί πως χρειάζεται διαβατήριο, η Παναχαϊκή ύψωσε ανάστημα.
Το απίστευτο είχε συμβεί. Μια ομάδα από την επαρχία, η οποία μόλις 24 μήνες πριν νικούσε δύσκολα 3-2 στο Κορωπί και ανέβαινε στη μεγάλη κατηγορία, θα έβγαινε στα ευρωπαϊκά «σαλόνια»!"
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν εφτασα σπιτι,και αφοτου ειχα αγορασει ότι εφημεριδα ανεφερε την νεα ομαδα μου(τι ωραια που ακουγεται!!!!) αρχισα να σερφαρω στο ιντερνετ για να βρω στοιχεια και.Πραγματι ενημερωθηκα για πολλα πραγματα και ειδικα για το ροστερ της ομαδας?

Η ωρες περνουσαν σαν τα λεπτα και τα ματια μου ειχαν πλεον κοκκινισει?Ειχε παει 1 η ωρα αλλα δεν μου κολλουσε υπνος?Εκεινη τη στιγμη αρχισα να συνειδητοποιω τι δουλεια ειχα αναλαβει.."Να αναβιωσω μια ιστορικη ομαδα που αντιπροσωπευε μια ολοκληρη πολη",οπως ειπε ο Γεωργατος?Να αφυπνισω τους πολιτες της Πατρας ώστε να μας ενισχυσουν για να επιστρεψουμε στη μεγαλη κατηγορια.Αρχισα να ιδρωνω.Ολα αυτά εγω??Μπα όχι?.

Εγω απλα θα προπονω την ομαδα όπως ξερω και θα κοουτσαρω.Τα υπόλοιπα θα ερθουν μονα τους. «Ναι αυτό θα κανω» ειπα,ενώ τα ματια μου ειχαν ηδη κλεισει από την κουραση.

Στις 8 και μιση το άλλο πρωι αρχισε να χτυπα το ξυπνητηρι?

Image

Ν-«Ότι και να κανεις δεν σηκωνομαι»,ειπα αλλα εκεινη την στιγμη θυμηθηκα τι ειχα να κανω.
Πεταγομαι από τον καναπε οπου με πηρε ο υπνος και ετοιμαζομαι στο πι και φι.Φορεσα μια φορμα και μια φανελα της ομαδας.Ημουν ετοιμος για την πρωτη μου προπονηση.Δεν ηθελα να φορεσω κατι επισημο,ηθελα να με νιωθουν κοντα τους οι παικτες?

Image

Φτανω λοιπον στο γηπεδο,μπαινω μεσα στον αγωνιστικο χωρο και τι βλεπω???Ολους τους παικτες μου με πολιτικα?Αλλοι με ακριβα τζιν και πουκαμισα αλλοι με σακακια αλλοι με λουστρινια παπουτσια..Σαν ζητιανος αισθανομουν .Που ηρθα???
Εεεεεε δεν παει άλλο!!!!Θα παρω στυλιστα!!!2 στα 2 ενδυματολογικα λαθη παει πολύ!!!!Και νομιζω πως τον βρηκα...Αχ αγαπη μου....

Image

Ο προεδρας με υποδεχθηκε με θερμη και με γνωρισε στους παικτες..Καποιοι με υποτιμουσαν αλλα δεν πειραζει..Τους μπανισα και θα φανε παγκο..Εστειλα τους παικτες στα αποδυτηρια να αλλαξουνε.Μολις ηρθαν αρχισαμε να τρεχουμε ολοι μαζι γυρω από το γηπεδο για ζεσταμα..Ο κα8ενας μου ελεγε σε ποια θεση του αρεσει να παιζει και σε ποιες ειχε παιξει ως τωρα κι εγω σταματουσα να τις σημειωσω.Θεωρουσα παντα την επιθυμια του παικτη διαταγη για τον προπονητη.
Μετα το τρεξιμο & τις διατασεις παιξαμε ένα διπλο στο μισο γηπεδο.Περισσοτερο για διασκεδαση παρα για προπονηση.Οι παικτες το καταλαβαν και τους αρεσε.Το κλιμα ειχε βελτωθει καπως υπερ μου.Κι εγω ημουν χαρουμενος επειδή κερδισα καποιους παικτες από την πρωτη προπονηση.

Image

Ο Γκεο μου ειχε πει μολις τελειωσει η προπονηση να παω να συζητησησουμε για τα μεταγραφικα.Τι μου εκανε ο ατιμος.Με χτυπησε στο αδυνατο σημειο μου.Τρελενομαι για μεταγραφολογια...
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
Panaxa
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 6205
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Μια ζωή μόνο Παναχαϊκή
Location: Κοκκινόμαυρος πλανήτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Απαιτώ να αφαιρεθεί η προτελευταία φωτο του παραπάνω ποστ.
Δεν είναι δυνατόν στην ιστορία της Πανάχας να έχουμε φωτο $%^&*.
Συνέχισε Σιντμάστορα και πάμε λίγο και στα αγωνιστικά-μεταγραφικά.
8)
Όπου και αν πας και όσο κατρακυλάς για μένα είσαι θεά στον κόσμο άλλη καμιά και μοναδικιά...
http://www.axaioi3.gr

"1972-73
Για την εποχή που όταν καμία άλλη ομάδα, πλην αυτών της Αθήνας και Θεσσαλονίκης, δεν τολμούσε να σκεφτεί πως χρειάζεται διαβατήριο, η Παναχαϊκή ύψωσε ανάστημα.
Το απίστευτο είχε συμβεί. Μια ομάδα από την επαρχία, η οποία μόλις 24 μήνες πριν νικούσε δύσκολα 3-2 στο Κορωπί και ανέβαινε στη μεγάλη κατηγορία, θα έβγαινε στα ευρωπαϊκά «σαλόνια»!"
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η συγκεκριμενη φωτο δεν θα αφαιρεθει ακομα κι αν ασκησεις βετο κυριε σκαουτ....
Ο μικρος θεουλης Μαρκελλος δεν φευγει με τπτ...Ειναι μελος του προπονητικου τιμ... :D :D :D
Θελω να σου πω ευχαριστω για την στηριξη και σου αφιερωνω την ιστορια λογω της αγαπης σου για την συγκεκριμενη ιστορικη ομαδα...
Ισως το παραεκανα με την εισαγωγη αλλα επρεπε να σας εισαγω σταδιακα στην ΦΜικη μου διασταση που διαφερει καπως απο την πραγματικοτητα...
Μεταγραφικος οργασμος ενοψει!!!!
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
Panaxa
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 6205
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Μια ζωή μόνο Παναχαϊκή
Location: Κοκκινόμαυρος πλανήτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ceidmaster wrote: Θελω να σου πω ευχαριστω για την στηριξη και σου αφιερωνω την ιστορια λογω της αγαπης σου για την συγκεκριμενη ιστορικη ομαδα...
Εγώ σε ευχαριστώ για την ιστορία και το χρόνο που αφιερώνεις να την γράψεις.
Όσο για την αγάπη μου για την ομάδα:Τι κι αν μου πήρες τα καλύτερα μου χρόνια Πανάχα εγώ θα σ' αγαπώ αιώνια - Μαζί με χιόνια και βροχές μαζί στις δύσκολες στιγμές.
Τα κλασσικά δηλαδή.
Όπου και αν πας και όσο κατρακυλάς για μένα είσαι θεά στον κόσμο άλλη καμιά και μοναδικιά...
http://www.axaioi3.gr

"1972-73
Για την εποχή που όταν καμία άλλη ομάδα, πλην αυτών της Αθήνας και Θεσσαλονίκης, δεν τολμούσε να σκεφτεί πως χρειάζεται διαβατήριο, η Παναχαϊκή ύψωσε ανάστημα.
Το απίστευτο είχε συμβεί. Μια ομάδα από την επαρχία, η οποία μόλις 24 μήνες πριν νικούσε δύσκολα 3-2 στο Κορωπί και ανέβαινε στη μεγάλη κατηγορία, θα έβγαινε στα ευρωπαϊκά «σαλόνια»!"
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η πιο μεγαλη ωρα ειναι τωρα....
TRANSFER MARKET OPEN
Ν-Γεια σου προεδρε.
ΓΓ-Γεια σου προπονηταρα μου!!!(χαχαχαχα)
Ν-Κατι με ηθελες.(το παιζω αδιαφορος για τις μεταγραφες).
ΓΓ-Ναι.Η ομαδα πρεπει να ενισχυθει όχι μονο για να ανεβει κατηγορια που είναι ένας αδυνατος στοχος αλλα ακομα και για να μην υποβιβαστει.Ειμαστε πολύ αδυναμοι.
Ν-Καλα προεδρε.Ξερω ηδη που ποναει η ομαδα και εχω καποιους παικτες κατά νου.Σου εχω ετοιμη μια λιστα και θα σου σημειωσω με ποια προτεραιοτητα τους θελω.
ΓΓ-Όχι βεβαια.Εσυ θα κανεις τις διαπραγματευσεις, μου ειπε.Αλλα θελω να είναι καλοι παικτες.Εχω κι εγω να σου προτεινω καποιους βεβαια.Θα ερθουν από αυριο για προπονηση ως δοκιμαζομενοι.
Ν-Ενταξει.Κατι άλλο.Νομιζω πρεπει να βρούμε καποια μεγαλα σωματεια για να έχουμε ως υποστηρiκτες.Να παιρνουμε δανεικους και τετοια.Ξερεις τωρα.
ΓΓ-Μην ανησυχεις ηδη έχουμε μια τετοια σχεση με τον ΟΣΦΠ ενώ ειμαι φιλος με τον Ζαγορακη.Ισως τα βρούμε και με αυτόν.
Ν-Πολύ ωραια.Ιδανικα θα ελεγα.Ευτυχως που ξερεις κι εσυ από μπαλα γιατι μονος μου τοσες ευθυνες δεν τις αντεχω.
ΓΓ-Μην ανησυχεις.Ξερω ότι εισαι ταλαντουχος και θα σε στηριξω με κάθε τροπο.Προχωρα και ο καραφλος είναι κοντα σου!!!(χαχαχαχα)
Ν-(χαχαχαχαχα)Ωραια από αυριο κιολας αρχιζει η προετοιμασια.Λεω να παμε Kαρπενησι.Θα ερθω σε επαφη με τους παικτες που θελουμε και θα αρχισουν οι ανακονωσεις.ΟΚ??
ΓΓ-Ότι θες εσυ.Απλα μην ξοδευουμε ασκοπα λεφτα.Δεν περισσευουν.
Ν-Ναι προεδρε.Ξερω τι κανω?Φευγω τωρα .Αντιο.
ΓΓ-Αντιο Λιπι της Πατρας!!!(μηπως ηταν ειρωνικο αυτό???Το προσπερναω)


Τις επομενες μερες αρχισαμε προετοιμασια στο προπονητηριο σε χαλαρους ρυθμους ενώ αρχισαν να ανακοινωνονται συμφωνιες με παικτες που προτεινε ο Προεδρος κυριως αλλα και καποια λαβρακια που βρηκα ως ελευθερους.Συγκεκριμενα:
Η ΠΑΕ Παναχαικη ανακοινωνει την συναψη συνεραγασιας 2ετους διαρκειας με τον ποδοσφαιριστη Pablo Paz ,ο οποιος αγωνιζεται ως CB.

Στη φωτο εικονιζεται σε εντυπωσιακο στιγμιοτυπο με αντιπαλο παικτη (αληθεια ποιος ειναι αυτος δεξια???)...
Image


Η ΠΑΕ Παναχαικη ανακοινωνει την συναψη συνεραγασιας 2ετους διαρκειας με τον ποδοσφαιριστη Tom Ponnet ,ο οποιος αγωνιζεται ως GK.

Η ΠΑΕ Παναχαικη ανακοινωνει την συναψη συνεραγασιας 2ετους διαρκειας με τον ποδοσφαιριστη Jorge Luiz ,ο οποιος αγωνιζεται ως AMR.


Image


Η ΠΑΕ Παναχαικη ανακοινωνει την συναψη συνεραγασιας 2ετους διαρκειας με τον ποδοσφαιριστη Georgi Georgiev ,ο οποιος αγωνιζεται ως DL.

Image

Η ΠΑΕ Παναχαικη ανακοινωνει την συναψη συνεραγασιας 2ετους διαρκειας με τον ποδοσφαιριστη Andre Kilian ,ο οποιος αγωνιζεται ως DR.

Image
Image

Η ΠΑΕ Παναχαικη ανακοινωνει την συναψη συνεραγασιας 2ετους διαρκειας με τον ποδοσφαιριστη Φανη Κατεργιαννακη ,ο οποιος αγωνιζεται ως GK.

Image

Από οσα ειχα δει στην προπονηση δεν ηταν κακοι παικτες?Το θεμα ειναι αν θα εγλιματιζονταν συντομα.Ολοι αποκτηθηκαν ως ελευθεροι. Εχω καποια σχολια για καποιους από αυτους.
Ο Jorge Luiz εινια παικτης που στη μερα του κανει τα απιστευτα αλλα μη σταθερος.
Ο Κατεργιαννακης είναι ο γνωστος πολύ καλος για τα δεδομενα της ομαδας μου τερματοφυλακας.
Ο Andre Kilian προερχεται από την Σαλκε και ότι και να πουμε είναι λιγο.Ταλενταρα!!!
Ο Pablo Paz θα είναι βασικος στην αμυνα ελλειψει αλλων εμπειρων.Βεβαια έχει παιξει σε Τενεριφη και Βαγιαδολιδ οπότε μαλλον δεν μπορουμε να τον κρινουμε βιατσικα?
Τέλος ο Georgiev είναι ένας ποδοσφαιριστης ηγετης με πολλες εμπειριες.


Image
Image

Το Βασικο σταδιο της προετοιμασιας συνεχιστηκε στο πανεμορφο Καρπενησι ενώ ανακοινωθηκαν καποιες συμφωνιες για δανεισμους παικτων.

Η ΠΑΕ Παναχαικη στο πλαισιο της συνεργασιας της με την ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινωνει την αποκτηση ως δανεικων των ταλαντουχων ποδοσφαιριστων Στελιου Δελιμπαση και Γιαννη Πεχλιβανη που αγωνιζονται αμφοτεροι στη θεση του ΜC.Οι παικτες θα αγωνιζονται ως δανεικοι για τον επόμενο χρονο στην Πατρινη ομαδα.

Η ΠΑΕ Παναχαικη ανακοινωνει την αποκτηση του ταλαντουχου ποδοσφαιριστη Alex Fernadez απο την ΑΕΚ που αγωνιζεται στη θεση του ST. Ο παικτης θα αγωνιζεται ως δανεικος για τους επόμενους 6 μηνες στην Πατρινη ομαδα.


Καλες προσθηκες στον αξονα οπου εχω προβλημα.Ταλαντουχοι παικτες και θα δειξει ποσο μπορουν να βοηθησουν...
Γυρισαμε στην Πατρα μετα την προετοιμασια και ηταν η ωρα να ανακοινωσω τις μεταγραφικες βομβες της ομαδας μου.
Image


Η ΠΑΕ Παναχαικη ανακοινωνει την αποκτηση του ταλαντουχου ποδοσφαιριστη Charles Andres Doudin απο την LA Chaux ?de-Fonds FC που αγωνιζεται στη θεση του ST εναντι του ποσου των 55Κ.

Image
Image

Η ΠΑΕ Παναχαικη ανακοινωνει την αποκτηση του ταλαντουχου ποδοσφαιριστη Erik Grendel απο την Dubnica που αγωνιζεται στη θεση του ML εναντι του ποσου των 70Κ.
Image
Image

Η ΠΑΕ Παναχαικη ανακοινωνει την αποκτηση του ταλαντουχου ποδοσφαιριστη Filipe Queiroz απο την Sao Paulo που αγωνιζεται στη θεση του AMC εναντι του ποσου των 35Κ.
Image

Αυτές είναι μεταγραφες!!!!Τρεις εξαιρετικοι παικτες που εχω δει σε παιχνιδια με τις μικρες ομαδες των εθνικων τους.Θα κανουν τη διαφορα.Μαλιστα καταφερα να διοχετευσω εμμεσως με πληροφοριες τις εφημεριδες ότι είναι παικταραδες και παθανε ολοι πλακα.Μεχρι και ο Γεωργατος με συνεχαρη προσωπικα.Ψαρωσε και ο προεδρος.ΑΥτη είναι η δυναμη των ΜΜΕ...

Επισης απεκτησαμε τον βετερανο Milen Radukanov για ρεζερβα αλλα δεν τoν ανακοινωσαμε καν επειδή είναι λιγο παλτο.
O κυριος με τα μπλε ειναι...Ειχα και ασπρομαυρη φωτο του αλλα δεν ταιριαζει με τις υπολοιπες...
Image

Τι μπορουν να κανουν όμως ολοι αυτοι στο γηπεδο??Στα φιλικα πηρα μια γευση?
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nαπολεων λεμονη 4-5-1 παιζεις και συ????
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”