...ευρώπη να σε δούμε και οτι προκυψει... [TP]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μαλλον τα 50 πηγαδια
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το πουλμαν της ομαδας πλησιαζε προς το γηπεδο?Μολις το ειδα να ξεπροβαλει μπροστα μου η σκεψη μου γυρισε μερικα καλοκαιρια πριν?Σε ένα μικρο νησακι του Ιονιου ,στον Καστο,σε ένα αρχοντικο σπιτι,το σπιτι του μακαριτη παππου μου του Νιονιου?

Image

Καθομασταν ολο το βραδυ οι ανδρες από ολο το σοι και κουβεντιαζαμε?εγω ημουν ο μικροτερος.Μολις 15 ετων.Γι?αυτό λιγες κουβεντες ελεγα κι αυτες ισα που ακουγονταν ,ενώ κανενας δεν μου εδινε σημασια?Σε καποια στιγμη ειχα μουτρωσει και γυρισα την πλατη προς τους άλλους?Ωσπου ακουσα μια φωνη να μου λεει:


«Ναπολεων εχεις παει ποτε στο ναο???»,ρωτησε μια φωνη με ξενικη προφορα?Ηταν ο θειος μου ο Κωστας μεταναστης στην Αμερικη.
Ν-«Ποια εκκλησια λες βρε θειε???Και τι σχεση έχει αυτό με τα αθλητικα που μιλαμε???»,αναρωτηθηκα ετοιμος να δακρυσω επειδή κανενας δεν με επαιρνε στα σοβαρα.

Τότε ολοι αρχισαν να γελανε.Δεν καταλαβα αμέσως το γιατι.

Κωστας-«Σταματησετε βρε να γελατε.Το παιδι ντεν καταλαβε.Αγκορι μου σε ρωταω αν εχεις παει ποτε στο ναο,στο Καραισκακη,εκει που παιζουν οι παικταραδες μας?»

Τότε ντραπηκα πολύ?δεν ειχα φανταστει πως εννοουσε ενα γηπεδο.

Ν-«Όχι θειε» του απαντησα στεναχωρημενος? «Πότε?Δεν με αφηνει ο πατερας μου?Λεει πως γινονται επεισοδια».
Κ-Δεν πειραζει.Θα παμε μαζι?Σε 2 εβδομαδες είναι το πρώτο ματς απεναντι στον ΠΑΟΚ.εχω 2 εισιτηρια
Ν-«Ναι να παμε!!!»,αναφωνησα και σηκωθηκα πανω φιλωντας του τη φαλακρα?
«Εσυ δεν εχεις να πας πουθενα!!!»,φωναξε ο πατερας μου.
Ν-«Μα βρε πατερα?Με το θειο θα παω»,ειπα σαν βρεγμενο γατι?
«Ειπα όχι!!!Δεν θα πας δεν σ?αφηνω!!!»,μου ειπε αυστηρα μην αφηνωντας μου κανενα περιθωριο?

Τότε ηταν που εφυγα από την παρεα τους.Ανεβηκα στη σοφιτα και ξαπλωσα στο κρεβατι μου.Επειτα ξεσπασα σε λιγμους.Ενα από τα μεγαλυτερα μου ονειρα κατερεε?Κοιτουσα το φεγγαρι στο λιμανι που εδειχνε δακρυσμενο καθως αντικατοπτριζοταν στη θαλασσα...

Image

Σε καποια στιγμη καποιος πηγε να ανοιξει την κλειδωμενη πορτα του δωματιου μου.


«Δεν θελω να σου μιλησω ρε πατερα!!!»,φωναξα θυμωμενος .
Κ-Αγορι μου ο θειος ο Κωστας ειμαι.Ανοιξε μου να μιλησουμε.

Ξεκλειδωσα την πορτα και καθησαμε πλαι-πλαι στο κρεβατι.

Κ-«Αγορι μου μη λυπασαι.Οταν μεγαλωσεις θα πας στο ναο και σου υποσχομαι πως θα το ευχαριστηθεις τοσο πολύ που δεν θα το ξεχασεις ποτε.Ειδικα η πρωτη σου φορά θα είναι κατι το ξεχωριστο.Θα το νιωσεις,θα δεις»,μου ειπε παρηγορωντας με?

Εγω δεν ειχα δυναμη να του πω τπτ.Τον αγκαλιασα και με πηρε ο υπνος μετα από λιγο...Εκεινο το βραδυ ονειρευτηκα πως ημουν κι εγω σε αυτο το γηπεδο...

Image

Καθως τα τελευταια λογια του γυριζαν στο μυαλο μου,αρχισα να συνειδητοποιω και τον τροπο που επρεπε να αντιμετωπισω αυτό το παιχνιδι.Στον πολεμο του εσωτερικου μου κοσμου μεταξύ επαγγελματικης υποχρεωσης απεναντι στην Παναχαικη και της αγαπης μου για τον Ολυμπιακο καμια από τις 2 πλευρες δεν επρεπε να υπερισχυσει.Μονος κερδος από αυτή την ατυπη μαχη επρεπε να είναι η αγαπη μου για το ποδοσφαιρο..Αυτο αποφασισα να μεταδωσω και στους ποδοσφαιριστες μου?


«Παιξτε χωρις αγχος αποψε.Ολοι μας εχουν σαν αουτσαιντερ.Ευχαριστηθειτε το παιχνιδι όπως θα κανω κι εγω.Αποψε παιζουμε για να περασουμε καλα και το αποτελεσμα θα ερθει από μονο του.Απολαυστε κάθε στιγμη σε αυτό το γηπεδο -στολιδι και αποδειξτε σε ολους πως αξιζετε ότι εχετε κανει εως τωρα?Δεν θελω σε καμια περιπτωση να αγχωθειτε.Ολα θα ερθουν παιζοντας τη μπαλα που ξέρουμε.Σαν την πρωτη αγωνιστικη θυμαστε???»

Επειτα χαμογελασα πλατια και ολη η αποστολη μαζευτηκαμε φωναζοντας δυνατα «ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ»!!!

Το συνθημα ειχε δωθει?
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εεε,την παναχαικη εχεις οχι τον ολυμπιακο! :D
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ηταν η ωρα να βγουμε από τη φυσουνα.Εξω ακουγοταν ένα ηχηρο βουητο που οσο πλησιαζαμε προς την εξοδο αυξανοταν η ενταση του.Ηξερα τι ηταν και ανυπομονουσα να το δω.Καθως οι 2 ομαδες εβγαιναν στον αγωνιστικο χωρο ακουστηκαν επιδοκιμασιες.Εγω σταματησα ακριβως στην εξοδο.Αυτο που εβλεπα μπροστα μου ηταν μοναδικο?Για εμενα τουλαχιστον.Πρωτη φορά το ενιωθα και μονολογησα χαζευοντας με αυτά που εβλεπαν τα ματια μου:
«Ειχες δικιο θειο?»


Image

Image

Image


Georgiev-«What did you say boss?»
Ν-«Nothing.Let?s play football!!!»


10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ImageVSImage
Image

0?-Ο Ολυμπιακος κανει την πρωτη σεντρα.

4?-Ο Doudin πασαρει καθετα στον Ταραλιδη στην πλατη της αμυνας,πλασε με το αριστερο??.ΑΟΥΤ?καλη προσπαθεια.

6?-Ο Αρτσουμπι σεντραρει..κεφαλια?.ΑΟΥΤ?Ο Μαρκο Νε δεν μπορει να σκοραρει.

16?-Ο Kilian παραχωρει κορνερ μετα από σεντρα του Πατσα.Ο Alamo παραχωρει εκ νεου κορνερ σε απευθειας εκτελεση του Λεντεσμα.

25?-Ο Λουαλουα εκτελει φαουλ από το υψος της περιοχης αλλα η μπαλα περνα πολύ αουτ.

26?-Ο Νταρκο Κοβασεβιτς σουταρει εξω από την περιοχη?Αποκρουει ο Alamo!!!Πεφτει εντυπωσιακα στην αριστερη του γωνια και διωχνει?Ο Rouga απομακρυνει.

29?-Ο Petrov εκτελει φαουλ πισω από την σεντρα ,απομακρυνει ο Κοβασεβιτς με κεφαλια?Λουαλουα μονος του στην
αντεπιθεση,πλασαρει και
ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!Υποδειγματικη κινηση του
Κονγκολεζου?Πολύ ομορφο γκολ!!!Πολυ κακη εκτελεση φαουλ του Petrov?

31?-O Afanasiev πασαρει διαγωνια στον Harnik αυτος μονος του επιχειρει τη λομπα?Σωτηρια επεμβαση από τον Νικοπολιδη?Θα ηταν ένα θαυμασιο γκολ αλλα αποσωβειται από μια θαυμασια επεμβαση.

39?-Η μπαλα φτανει δεξια στον Πασατζογλου.Σεντραρει παραλληλα στο πρώτο δοκαρι..Ο Ταραλιδης εκει ευκολα?ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ?.ΑΥΤΟΓΚΟΛ!!!!Ο Ταραλιδης δεν μπορεσε να διωξει και σκοραρε για χαρη της πρωην του ομαδας.Καταστροφη για τον αμυντικο χαφ των Αχαιων..

52?-Ο Αρτσουμπι πασαρει καθετα στην πλατη της αντιπαλης αμυνας,Ο λουαλουα παιρνει τη μπαλα,πλασαρει?..ψηλα πανω από τα δοκαρια η μπαλα..

60?-Ο Αρτσουμπι στο κορνερ?O Gioda παιρνει την κεφαλια?????..απομακρυνει ο Kilian πανω στην γραμμη!!!

70?-Ο Stoica εκτελει φαουλ 20 μετρα από την περιοχη δυνατα???μπλοκαρει εντυπωσιακα ο Νικοπολιδης!!!

72?-Djordjevic(IN)-Ledesma(OUT)
Galletti(IN)-Lualua(OUT)

74?-Bengelloun(IN)-Κατσικογιαννης(OUT)
Alex Fernandez(IN)-Harnik(OUT)

80?-Nunez(IN)-Kovacevic(OUT)

83?-O Grendel ανοιγει αριστερα στον Doudin ..Τρυπα στο κεντρο της αμυνας του Ολυμπιακου?καθετη μπαλια στον κενο χωρο,κοντρολ ο Alex Fernadez ,πλασε ?????..ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!!!Το περασε κατω από τα ποδια του Νικοπολιδη!!!Ομορφο γκολ!!!
Το γκολ της τιμης ή κατι παραπάνω???10 συγκλονιστικα λεπτα απομενουν!!!

89?-Queiroz(IN)-Ταραλιδης(OUT)

90?-O Raul Bravo δινει στον Νε αυτος καθετα στον Γκαλετι,τετ α τετ?..ΑΟΥΤ!!!!Μα πως το εχασε???Αραγε θα το πληρωσει ο Ολυμπιακος???

92?-Ληξη του ματς.Η Παναχαικη δεν μπορεσε να κανει τπτ περισσοτερο αλλα απεδειξε ποσο καλη ομαδα είναι.Λιγες ομαδες δυσκολευουν τοσο τους πρωταθλητες στην εδρα τους?Τρομερο ματς.



Image

MVP:Jose Rafael Alamo(3 αποκρουσεις)

Σχολιο:Hταν μια θετικη εμφανιση από τα παιδια,παιξαμε συμφωνα με τις δυνατοτητες μας και χασαμε από την κατά τεκμηριο καλυτερη ομαδα της Ελλαδος.Καποιες στιγμες μας ελειψε η συγκεντρωση και αυτό μας κοστισε.Παρ?όλα αυτά ειμαι ευχαριστημενος και ελπιζω στα επομενα μεταξυ μας παιχνιδια να είναι διαφορετικο το αποτελεσμα.Ολοι στην ομαδα χαιρομαστε που παιξαμε σε αυτό το γηπεδο και το αποτελεσμα ισως θ μπορουσε να είναι καλυτερο.Κραταμε μια καλη εμφανιση και προχωραμε.Αν θελετε καποια ερωτηση παρακαλω?

Δημοσιογραφος-Τωρα που η ομαδα σας εκανε την πρωτη της ηττα πιστευετε πως θα καταρευσει?Λογικο δεν είναι να μην συνεχισει την καλη της πορεια μετα από μια τετοια ηττα?

Ν-Δεν καταλαβαινω τι θελετε να πειτε.Ειλικρινα δεν πιστευω κανενας από εσας να πιστευει πως μια ομαδα μπορει να παει τρενο ως τη ληξη της σεζον.Και αν από μια ομαδα αξιζαμε να χασουμε αυτή ηταν ο πρωταθλητης.Δλδ τι ειδους ηττα υποστηκαμε???Μηπως καμια πενταρα ,η μηπως δεν καναμε φασεις?Μια ηττα είναι.Εχουμε τοσα παιχνιδια ακομα.Θα τα παλεψουμε όλα.

Δ-Τι εχετε να πειτε για το αυτογκολ του Ταραλιδη?Μηπως δειχνει ότι δεν κανει για μια καλη ομαδα?Επηρεαστηκε από την επιστροφη του σε αυτό το γηπεδο?Θα τον στηριξετε πλεον?

Ν-Εχετε βαλθει να με τρελανετε?Μια ατυχη στιγμη του παιδιου είναι?Ο καθενας μπορουσε να ειχε κανει ένα τετοιο λαθος.Ως τωρα ηταν πο τους καλυτερους παικτες της ομαδας.Ο Γιαννης εινι επαγγελματιας απλα ετυχε να μην διωξει σωστα.Δεν χρειαζεται στηριξη επειδή δεν εγινε τπτ.

Δ-Επεστρεψε ο Alex Fernadez και πλεον θα εχετε διλλημα για το ποιος θα παιζει στην κορυφη της επιθεσης?

Ν-Δεν νομιζω.Θα εναλλασω τους παικτες,θα παιζει αυτος που θα είναι σε καλυτερη κατασταση και καποιες φορες θα παιζουμε με 2 μπροστα,οπότε ουδεν προβλημα.

Δ-Κυκλοφορει φημη πως υποστηριζετε τον ΟΣΦΠ.Επαιξε καποιο ρολο σημερα στο αποτελεσμα?Πως βιωσατε το παιχνιδι?

Ν-Δεν παιζει κανεναν ρολο αυτό.Ειδατε καποια υποπτη κινηση της ομαδος μου?Καναμε ότι επρεπε αλλα λιγο η τυχη και λιγο η κουραση μας δεν μας το επετρεψαν.Δεν τρεχει τπτ ομως θα παμε καλυτερα στη συνεχεια.Προσωπικα ευχαριστηθηκα το παιχνιδι όπως και οι παικτες μου.Μακαρι να ζουσαμε καθημερινα τετοιες στιγμες αλλα να νικουσαμε κιολας.

Δ-Για τον Ολυμπιακο τι πιστευετε?
Ν-Ειναι μια εξαιρετικη ομαδα,ελπιζω να συνεχισει και το χειμωνα στην Ευρωπη και να παει ψηλα.Νομιζω καλυψαμε όλα τα θεματα.Καλη σας νυχτα?

Τακης Λεμονης:Η Παναχαικη είναι μια σφιχτη αμυντικα και επικινδυνη επιθετικα ομαδα.Αφου σπαταλησαμε καποιες ευκαιριες δεν είναι τυχαιο το γεγονος πως νικησαμε με ένα αυτογκολ.Ο συναδελφος έχει κανει καλη δουλεια και του ευχομαι καλη συνεχεια?Εμεις ημασταν μετριοι σημερα αλλα δεν παιζαμε μονοι μας.Ελπιζω να καθιερωθουμε πλεον στην κορυφη.Καληνυχτα.

Στα αποδυτηρια:
Ν-«Παιδια δεν θελω σκυμενα κεφαλια.Παιξαμε στα ισια τον πρωταθλητη και αυτό λεει πολλα.Θελω να συνεχισετε να παιζετε με παθος και θα καταφερουμε αυτό που θελουμε.»

Ταραλιδης-Ρε κοουτς όμως χασαμε για πρωτη φορά φετος και εγω εκανα μεγαλη βλακεια.
Ν-Αντε ρε μην λετε τις βλακειες των δημοσιογραφων.Μια ηττα ηταν,από την επομενη αγωνιστικη θα νικαμε ξανα και θα κοιταμε μονο προς τα πανω.Δεν υπαρχει κατηφορος για αυτην την ομαδα!!!Σωστα???

«ΣΩΣΤΑ!!!!»,ακουστηκε μια ομοβροντη και λυθηκε κάθε αμφισβητηση μεταξύ παικτων και προπονητικου τιμ.

Καθως οι αλλοι επιβιβαζονταν στο πουλμαν εγω καθομουν στον αγωνιστικο χωρο με τα φωτα μισοσβηστα...
«Θα επιστρεψω?»,ψελλισα και ακολουθησα την αποστολη...

Image

Δεν ημασταν πλεον πρωτοι αλλα δεν σημαινει κατι.Η ομαδα θα επανελθει σε ανοδικη τροχια.


Image
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mη μασάς ρε, φα τους!!! -fai -nutkick
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλά, η παναχαϊκή σου πετάει :D
ωχ, δεν έπρεπε να το πω αυτό πριν τη λήξη του πρωταθλήματος :-P
να μην τη ματιάσουμε τώρα :P
συνέχισε έτσι μεγάλε, μπορρείς!!!
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειμαστε ολοι μαζι σου....και ευχομαστε το καλυτερο...

Αλλα δεν την βλεπω την ομαδα να πηγαινει μπροστα,γιατι δεν παυει να ειναι ενα βατραχι που μαχεται αναμεσα στα βουβαλια..... :P

-rofl -rofl
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ας προσπαθησουν τα βουβαλια να μας φανε και θα τους κατσουμε στο λαιμο...αν ειμαστε σταθεροι την εχουμε την εξαδα :-D

επισης ο Γρηγορης δν ειναι και κανας γραφικος :P :P :P
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα την πρωτη φετινη μας ηττα απεναντι στον Ολυμπιακο ψαχναμε μια νικη για να μην μας παρει από κατω.

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Image

Σχολιο:Δεν ημασταν αρκετα καλοι αλλα καταφεραμε να νικησουμε.Ολα θα πανε καλα στη συνεχεια.Η ομαδα έχει δεσει και σιγα σιγα θα παρουν ευκαιριες και αλλα παιδια γιατι τους έχουμε αναγκη.Ηδη ο Φερναντεζ μπαινει στην πρωτη ομαδα για να βοηθησει στο σκοραρισμα.Δεν πρεπει όμως να επαναπαυτουμε.Οσο για το ακυρωθεν γκολ της Κερκυρας ,αν δεν δω ριπλει δεν μπορω να το κρινω.

MVP Erik Grendel(1 ασσιστ)

Image

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
02.12.2008
Image

Η ΠΑΕ Παναχαικη ανακοινωνει την αποκτηση του Λευκορωσου διεθνη με τις ελπιδες Kirill Pavlyuchek(DC) για 3 ½ χρονια.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Πηραμε έναν εξαιρετικο σεντερ μπακ που μπορει να καλυψει ευκολα κι άλλες θεσεις της αμυνας και του κεντρου,που όμως είναι μη κοινοτικος.Παντως το προβλημα με τους μη κοινοτικους θα το λυσω μετα από ένα μηνα καθως ο νεος παικτης δεν έχει δικαιωμα συμμετοχης μεχρι την επομενη μεταγραφικη περιοδο.


13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Image

Σχολιο:Καναμε ένα πολύ κακο παιχνιδι.Ολο μακρινα και αστοχα σουτ επιχειρουσαμε.Ομως αυτή η ομαδα έχει κατι το ξεχωριστο.Μπορει να γυριζει ευκολα παιχνιδια.Στο τέλος παιζοντας με 2 επιθετικους και έναν επιτελικο με καθετες μπαλιες από τον αξονα καταφεραμε να ανατρεψουμε το αποτελεσμα και να νικησουμε.Μπραβο στα παιδια για τη νικη αλλα δεν θα δεχθω άλλες τετοιες εμφανισεις.

MVP Mikhail Afanasiev
Image

H εντυπωσιακη μας πορεια αναγκασε τα καναλια να αγορασουν τα δικαιωματα και για μερικα ακομα ματς του 2ου γυρου 5 τον αριθμο.Συγκεκριμενα είναι τα ματς με τις μεγαλυτερες ομαδες της Ελλαδος.Ηταν μια οικονομικη ανασα στο ταλαιπωρημενο ταμειο μας.
Ο Κατσικογιαννης συμπληρωσε 7 κιτρινες καρτες και θα λειψει από τα επόμενα 2 παιχνιδια.


14Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Image

Σχολιο:Καλα να παθουμε.Ο Αρης ηταν πιο ευστοχος και νικησε δικαια.Δεν γινεται να ειμαστε παντα τυχεροι.Καλο είναι αυτή η ηττα να μας βοηθησει να πατησουμε στα ποδια μας επειδή δεν παιρνουμε και πολύ στα σοβαρα τα παιχνιδια πλεον.Ο Αρης είναι πολύ καλη ομαδα αλλα σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογουμαστε να έχουμε τετοια αποδοση στο γηπεδο μας.Ζητω συγγνωμη από τους φιλαθλους και αναλαμβανω την ευθυνη.Δεν μου βγηκε τπτ σημερα.Περα από το αρνητικο για μας αποτελεσμα ηταν ένα τρομερο παιχνιδι.Δεν είναι τυχαιο πως χασαμε από μια ομαδα αηττητη εδώ και 11 αγωνιστικες.

MVP Kelemen(4 αποκρουσεις)

Image

Επόμενο παιχνιδι απεναντι στο Χαιδαρι που είναι φαβορι για υποβιβασμο καθως δεν έχει νικησει ακομα στο πρωταθλημα.Ειναι πονηρο παιχνιδι και τελευταιο αυτης της χρονιας πρεπει να νικησουμε για να μην έχουμε γκρινιες μεσα στις γιορτες.
Θα κανουμε καποιες αλλαγες για να ξεκουραστουν καποιοι παικτες και να μην γκρινιαζουν καποιοι αλλοι.Αριστερο μπακ ο Adilnofi,Σεντερ μπακ ο Λισγαρας και ο Bengelloun σαν αμυντ.χαφ για δεύτερο παιχνιδι.


15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Image

Σχολιο:Οσα γκολ επρεπε να βάλουμε σε ολο το ματς τα βαλαμε στο τελευταιο δεκαλεπτο.Ειμαι ευχαριστημενος από την προσπαθεια των παιδιων αλλα πρεπει να σοβαρευτουμε στην τελικη προσπαθεια.Στις προηγουμενες αγωνιστικες δεν βρισκαμε στοχο.Σημερα βελτιωθηκαμε αλλα τα επιανε όλα ο τερματοφυλακας.Ειμαι ενθουσιασμενος με το χατ-τρικ του Doudin ,το ξέρουμε πως είναι ταλαντουχος αλλα αρχιζει και ωριμαζει.Ισως ηταν το πιο συντομο χατ-τρικ στην ιστορια της Λιγκας?Ηταν μια αγχωδης νικη καθως προερχομασταν από μια ηττα και καποια ακομα παιδια επαιζαν βασικοι ενώ δεν ειχαν πολλα παιχνιδια.Ολοι οι παικτες είναι ικανοι να παιξουν αλλα πρεπει να γινεται με μετρο.Αυτο ακριβως εφαρμοζω.Το Χαιδαρι διαμαρτηρηθηκε για οφσαιντ και στα 3 γκολ.Ρωτησα δημοσιογραφο και μου ειπε πως δεν ηταν κανενα.Θα τα δουμε ολοι το βραδυ.Το σκορ παντως λεει 3-0.Χαιρομαι που το τέλος της χρονιας μας βρισκει πρωτους.Θα προσπαθησουμε να διατηρηθουμε στις πρωτες θεσεις ως το τέλος.Η διαρκεια μετραει?

MVP Charles-Andre Doudin(3 goals)(Ποιος άλλος αραγε?)

Image

Image
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:


Off Topic:
Κατα πρώτων...να ζητήσω συγνώμη που δεν έχω δώσει σε αυτήγ την ιστορία τη δέουσα προσοχή....κωλοβάραγα το τελευταίο διάστημα και έχω αφήσει πίαω λίγο το τομέα...όμως τώρα είδα και...

Κάνεις εξαιρετική δουλειά...δεν χρειάζεται να πω "συνέχισε"...το κάνεις χωρίς να το πω...μπράβο μάγκα...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Dude_
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Thu Jan 24, 2008 10:15 pm
Football Manager της ομάδας: St. Pauli, Liverpoo
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πραγμάτικα πολύ ωραία ιστορία αλλά δεν κατάλαβα πως άνοιξε Γ εθνική ? :?
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω... :wink:

Βσκ αν διαβασες απο την αρχη και επειδη το εχω γραψει μεσα στην πλοκη της ιστοριας πως δηθεν ο Πανσερραικος υποβιβαστηκε γα χρεη και η Παναχαικη πηρε την θεση του στην Β Εθνικη..Ετσι αρχισα το παιχνιδι απο την Β εθνικη,εναλλασοντας μεσω εντιτορ την Παναχαικη με τον Πανσερραικο...Η επιλογη βεβαια εγινε τυχαια...

Παραλληλα μεγαλε ποσταρισες το 100στο ποστ...Κερδιζεις εναν καφε!!!!Μονο αν ερθεις πατρα... :D :D :D

Βσκ αυτη η ιστορια με εχει κανει να ξαναερωτευτω το ΦΜ καθως τα τελευταια χρονια ημουνα spacebarakias ...Τωρα πια το ψαχνω και απολαμβανω καθε παιχνιδι και καθε μερα... -gioupi
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο ceidmaster, πας πολύ καλά. Την Ευρώπη τη βλέπω σίγουρη και αν δεν αγχωθούν οι παίχτες σου, πιστεύω ότι και το πρωτάθλημα είναι πολύ κοντά. Τραυματισμούς να μην έχεις και όλα τα άλλα θα έρθουν :!: :!: :!: :-)
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπραβο σειντ βλεπω παναχα ευρωπη λειαν συντομος!!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Εύγε και για την πορεία της ιστορίας σου αλλά και για την ιστορία που γράφει η πορεία της Παναχαϊκής...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”