Η τιμή των Πρίτζι

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετρια η κληρωση...μπορεις να κανεις πολλα στην Ευρωπη. :wink:
Το κατσαρολικο στην Ιταλια το σηκωσες, σου μενει το αντιστοιχο στην Ευρωπη... :D

Καλη τυχη :!: :!:
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν σε φοβάμαι. Θα το πάρεις πάλι φέτος. Οι νέες μεταγραφές μπορεί να αργήσουν να ρολάρουν. Ε.. στους ομίλους δεν νομίζω να μην περάσεις στην επόμενη φάση.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με τα πολύ ενθαρυντικά λόγια των συναδέλφων, συνεχίζουμε στον Οκτώβριο.

Fiorentina - Napoli
Image


Από τα πιο τρελά παιχνίδια που έχω παίξει με την Νapoli. Στο 31' είναι 2-0. Τιλτάρω άσχημα και δίνω εντολή ''all out attack'' στο team mentality. To γυρίζω σε 2-2 πριν το ημίχρονο. Ξαναγυρίζω το team mentality στο normal. Βγαίνουμε για το 2ο ημίχρονο και το τρώω στο 47' 3-2!!! Ξανατιλτάρω, το ξαναγυρίζω στο all out attack και ισοφαρίζω εκ νέου στο 49!!! Διατηρώ το all out attack, μέχρι το τέλος και στα αποδυτήρια τους τα ψάλλω και αποκαμωμένος βουλιάζω στην καρέκλα μου και κάνω ένα τσιγάρο...Τι να πω...


Napoli - Tottenham
Image


Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Μπροστά πετάω φωτιές και πίσω είμαι Ελβετικό τυρί. Αλλά όλοι ξέρουν ότι οι τίτλοι κερδίζονται με την άμυνα. Νικήσαμε μεν, σε ένα καθοριστικό παιχνίδι αλλά η συνολική εικόνα της ομάδας δεν είναι καλή. Ευτυχώς υπάρχει διακοπή λόγω εθνικών και έτσι θα παρακολουθήσω κάποια σεμινάρια προπονητικής που διοργανώνει το FM Greece, δεν ξέρω αν το ξέρετε...

Ο προπονητής michael1 μου προτείνει ένα 4-2-3-1 που εφαρμόζει εδώ και καιρό. Είναι το παρακάτω:
Image

Οι αλλαγές που κάνω πάνω σε αυτό είναι οι εξής:
1-Mentality: attacking
2-Creative freedom: normal
3-Passing style: direct
4-Τικαρισμένο το counter attack
5-To ένα από τα δύο αμυντικά χαφ, έχει closing down rarely


To νέο σύστημα τεστάρεται εναντίον της Juventus...
Image


...και τα αποτελέσματα είναι τα ακόλουθα:
Image

Αρκετά καλά, θα έλεγα. Δεν πανικοβληθήκαμε από το γρήγορο γκολ, κυκλοφορήσαμε καλά την μπάλα και ισοφαρίσαμε με τον Pirlo (1ο του γκολ). Καλό μου φαίνεται το συστηματάκι. Θα το διατηρήσω μέχρι νεωτέρας...


Napili - Lazio
Image


Πρωτάθλημα και πολύ ''κουφό'' παιχνίδι...Προηγήθηκα στο 48', ισοφαρίστικα στο 61 με την πρώτη σοβαρή επίσκεψη που έκανε η Lazio στα καρέ μου. Τα πήρα στο κρανίο και έβαλα το mentality ''ALL OUT ATTACK'', ξανά!!!! Προηγούμαι ξανά στο 66' και κάνω το 3-1 στο 67'. Ξαναγυρίζω το mentality στο attacking (ένα κλικ μετά το τέλος του normal) και τρώω το 3-2 στο 71! . Αποβάλεται ένας της Lazio στο 79΄και εκεί τελειώνει το παραμυθάκι. Πολύ περίεργα πράματα...


Sevilla - Napoli Τελευταίο παιχνίδι του 1ου γύρου του CL με την πρωταθλήτρια Ευρώπης. Ένα Χ, δεν θα με χάλαγε καθόλου. Κατεβαίνω πάλι με 4-2-3-1...
Image


Θρίαμβος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ναι, αποβλήθηκε ο Clichy στο 9'! Ας πρόσεχε, προβλημά του. Τεράστια νίκη που σόκαρε όλη την Ευρώπη. Δυο μπαλάκια μέσα στη Σεβίλλη δεν βάζει ο καθένας...Ο Dica, σε θέση AMCστην τριάδα πίσω από τον επιθετικό, πάλι πολύ καθοριστικός....Μεγάλος παίχτης τελικά.
Η βαθμολογία του ομίλου είναι:
Image

Θέλω να διατηρήσω την πρωτιά, για να έχω μια καλή κλήρωση στους 16...


Επιστροφή στο πρωτάθλημα με το τελευταίο ματς για τον Οκτώβριο. Reggina - Napoli
Image


ΑΨΟΓΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ!!!!!! Κανένα έλεος στη Reggina και η πρώτη νίκη εκτός έδρας για το πρωτάθλημα είναι γεγονός!!!!

Η βαθμολογία μέχρι τώρα:
Image
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
serkok7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:40 pm
Location: βεροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχισε να στρωμει η ομαδα και στην ιταλια :D
Μη μασας,δικο σου ειναι το πρωταθλημα!!!
alexevo
Trialist
Trialist
Posts: 68
Joined: Wed Feb 27, 2008 1:44 pm
Football Manager της ομάδας: GS Kallithea-Inter FC
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος-Inter FC-Man.United
Location: Καλλιθεα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε........το φετινο στο Ναπολι θα παει...........καλη τυχη αδερφε!!!!!!!!!!
100
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

serkok7
Αρxισε να στρωμει η ομαδα και στην ιταλια :D
Μη μασας,δικο σου ειναι το πρωταθλημα!!!
alexevo
Αντε........το φετινο στο Ναπολι θα παει...........καλη τυχη αδερφε!!!!!!!!!!
Γκράτζιε, γκράτζιε....θα το παλέψω..

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

Napoli - Brescia Αντίπαλος, μιά ομάδα που όπως έχω ξαναγράψει, παραδοσιακά με δυσκολεύει..
Image

...Αλλά όχι φέτος...Πάρτυ έγινε στο Sao Paolo. Αυτοί εκνευρίστηκαν κι άρχισαν να χτυπάνε από νωρίς, αλλά έχουν γνώση οι φύλακες...Πάρε μια τεσσάρα να έχεις...



Livorno - Napoli
Image


Η ομάδα είναι σε δαιμονιώδη κατάσταση. Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αυτό αλλά είναι ωραίο να το βλέπεις να ξετυλίγεται στις 4 γραμμές του γηπέδου. Ο ''Van the Man'', τα βάζει δύο-δυο τα γκολάκια. το κέντρο κεντάει, η άμυνα δένει και γενικώς όλα καλά...


Champion League. Napoli - Sevilla
Image


Μεγάλο παιχνίδι στο Sao Paolo. Αυτός ο Kanoute, ρε παιδί μου, όπου με πετυχαίνει με στριμώχνει. Αλλά πλέον δεν μασάμε από την Sevilla. To γκολ του Lavezzi στο 90' ήταν πάρα πολύ σημαντικό για ψυχολογικούς λόγους αλλά και για το γεγονός ότι μας διατηρεί στην 1η θέση της βαθμολογίας του ομίλου. Σε 2 παιχνίδια με την πρωταθλήτρια Ευρώπης, ΔΕΝ χάσαμε, κι αυτό είναι πολύ σημαντικό πιστεύω.


Επιστροφή στο πρωτάθλημα, Atalanta - Napoli
Image


Μας βγήκε η κούραση από το παιχνίδι της Τετάρτης. Δεν πάιξαμε ιδιαίτερα καλά, αλλά όσο να πεις, όταν το τρως στο 83' πονάει. Παρόλα αυτά, παραμένουμε αήττητοι...


Champios League. Napoli - Twente
Image


Πολύ άνετη νίκη. Δεύτερο συνεχόμενο ματς που σκοράρει ο Νίνης. Νίκη και ένα στοιχιωμένο ρεκόρ, είναι παρελθόν...
Image


Ο Νοέμβριος μας βρίσκει στη 2η θέση, αήττητους (εμείς και η Juventus) με αρκετά καλή ψυχολογία....
Image
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το συστηματάκι είναι παρόμοιο με αυτό που παίζω στην Ευρώπη αν θυμάσαι, με την διαφορά ότι το AMC το βάζω MC και σε περίπτωση που θέλω πιο επιθετικό σχήμα του βάζω βελάκι. Πιστεύω ότι είναι καλύτερο γιατί το κέντρο είναι πιο γεμάτο έτσι. Το mentality το βάζω attacking και το creative freedom normal προς much γιατί έχω τεχνίτες και καλούς πασέρ. Αν δεις το αποτέλεσμα αυτού του συστήματος είναι ότι δεν τρώω γκολ εύκολα. Δεν βάζω όμως και πολλά. Εκεί νομίζω είναι το κλειδί. Δική σου η απόφαση. Αν θέλεις να κερδίζεις με 4-3 το σύστημα είναι αυτό του φίλου, αν θέλεις το μηδέν στην άμυνα και 1 με 2 γκολ στην επίθεση είναι αυτό που σου προτείνω. Βέβαια έχει τύχει να βάζω και 4 και 5 γκολ αλλά αυτό γίνεται πιο συχνά με την παραλλαγή του ίδιου συστήματος που παίζω στην Ελλάδα και έχει την διαφορά ότι ο παίζω με ένα DMC και δύο MC με βελάκια μπροστά.
Την πρωτιά την έχεις σίγουρη στο Champions League, για το campionato δεν σε φοβάμαι.
ΤΟ ΕΧΕΙΣ!!! GOOD LUCK
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MaxKarapro wrote:Το συστηματάκι είναι παρόμοιο με αυτό που παίζω στην Ευρώπη αν θυμάσαι, με την διαφορά ότι το AMC το βάζω MC και σε περίπτωση που θέλω πιο επιθετικό σχήμα του βάζω βελάκι. Πιστεύω ότι είναι καλύτερο γιατί το κέντρο είναι πιο γεμάτο έτσι. Το mentality το βάζω attacking και το creative freedom normal προς much γιατί έχω τεχνίτες και καλούς πασέρ. Αν δεις το αποτέλεσμα αυτού του συστήματος είναι ότι δεν τρώω γκολ εύκολα. Δεν βάζω όμως και πολλά. Εκεί νομίζω είναι το κλειδί. Δική σου η απόφαση. Αν θέλεις να κερδίζεις με 4-3 το σύστημα είναι αυτό του φίλου, αν θέλεις το μηδέν στην άμυνα και 1 με 2 γκολ στην επίθεση είναι αυτό που σου προτείνω. Βέβαια έχει τύχει να βάζω και 4 και 5 γκολ αλλά αυτό γίνεται πιο συχνά με την παραλλαγή του ίδιου συστήματος που παίζω στην Ελλάδα και έχει την διαφορά ότι ο παίζω με ένα DMC και δύο MC με βελάκια μπροστά.
Την πρωτιά την έχεις σίγουρη στο Champions League, για το campionato δεν σε φοβάμαι.
ΤΟ ΕΧΕΙΣ!!! GOOD LUCK
Ναι, το έχω δει αυτό που λες, αλλά μέχρι τώρα το συστηματάκι, μου πάει καλά. Αν αλλάξει κάτι στην πορεία...βλέπουμε!

Συνέχεια μέχρι και το τέλος του πρώτου γύρου!


Lecce - Napoli
Image


Μόνος του πήρε το ματσάκι, ο Van the Man!! Δύο γκολάρες πάνω που άρχιζαν να σφίγγουν τα γάλατα και τέλος καλό όλα καλά.


Napoli - Milan
Image


Ντέρμπυ μόνο στα χαρτιά. Έτσι κι αλλίως η Milan παραπαίει, αλλά είναι πάντα Milan. Καθολική υπεροχή από το 1ο λεπτό, με τον Dica να ανοίγει και να κλείνει το σκορ. Η αποβολή του Luci, δεν άλλαξε τις ισοροπίες.


Napoli - Messina
Image


Η τελευταία, Messina, δεν μπορούσε να ελπίζει σε κάτι καλύτερο, ειδικά μέσα στο Sao Paolo. Τρίτο συνεχές παιχνίδι που κερδίζουμε 2-0 και όλα δείχνουν ότι πάμε -traino !!!! Το μαρτυρά άλλωστε και το νέο ρεκόρ...
Image


Τελευταίος αγώνας για τους ομίλους του Champions League. Tottenham - Napoli
Image


Μαγική εμφάνιση από τον Mr. Fantastico, Andrea Pirlo. Aυτός έκανε το κόρνερ και το έβαλε ο Radoi, με κεφαλιά και στο 90' ο Άγιος Ανδρέας, με φανταστική εκτέλεση φάουλ, μας έδωσε τη νίκη και την πρωτιά στον όμιλο. Τα άσχημα νέα είναι ότι τραυματίστηκε ο Van the Man και θα μείνει έξω για περίπου 2 εβδομάδες. Σούπερ έκπληξη, ο αποκλεισμός της Sevilla καθώς έφερε ισοπαλία με την Twente εκτός. Αντίο, Kanoute!!!!!!!
Image



Eπιστροφή στο πρωτάθλημα με σούπερ ντέρμπυ με την Inter. H βαθμολογία πριν από αυτό το ματς, ήταν:
Image


Image


Πολύ καλή και ψυχωμένη εμφάνιση. Ο Luci, επιστρέφοντας από την τιμωρία του σκόραρε με σουτ έξω από την περιοχή. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και ένα στιγμιαίο λάθος της άμυνας επέτρεψε στον Adriano να μας ισοφαρίσει. Είμασταν όμως και λίγο άτυχοι. Στο 56' έκανα την τελευταία μου αλλαγή, Souza στην θέση του Luci (φοβήθηκα μην αποβληθεί πάλι, καθώς είχε ''κιτρινιστεί'') αλλά δέκα λεπτά αργότερα τραυματίστηκε ο Νίνης και έμεινα με δέκα!! Γκαντεμιά,αλλά δεν πληρώσαμε το αριθμητικό μειονέκτημα τουλάχιστον...


Πρώτος αγώνας για το κύπελο, με αντίπαλo τη Sienna, 5η στη Serie B.
Image

Διαδικαστική και πολύ άνετη νίκη. Κανένα πρόβλημα, απλά περιμένουμε τον τυπικό 2ο αγώνα.


Στη φάση των 16 για το Champion League μας πέφτει η Werder Bremen
Image

Το πρώτο ματς στη Γερμανία. Φοβάμαι λίγο την επίθεσή τους αλλά πιστεύω ότι έχουμε καλύτερη ομάδα. Σαν κλήρωση τη θεωρώ αρκετά καλή.

Napoli - Parma
Image


AAAXXXX!!! Μην με ξενερώνετε ρε παιδιά. Όλα πήγαιναν μια χαρά, μέχρι που βάλαμε το γκολ. Χαλαρώσαμε και το πληρώσαμε 3 λεπτά αργότερα. Κρίμα γιατί η Parma, έκανε 5 φάσεις μόνο και θα μπορούσαμε να είχαμε κλειδώσει το ματσάκι πιο νωρίς. Λόγω αυτής της ισοπαλίας, μας προσπέρασε η Inter στη βαθμολογία. Είμαστε ένα βαθμό πίσω...


Roma - Napoli. Πολύ δύσκολο παιχνίδι. Δεν είχαμε περιθώριο για ήττα, μετά την ισοπαλία με την Parma...
Image


Άψογη εμφάνιση, σπουδαίο διπλό!!!!!!!!!!. Ο Dica και πάλι έδωσε τη λύση σε ένα παιχνίδι που ελέγχαμε από την αρχή ως το τέλος. Πολύ καλή αντίδραση από την ομάδα μετά την γκέλα με την Parma. Η Inter παραμένει πρώτη, αλλά πάντα με μόνο ένα βαθμό.


Επαναληπτικός του κυπέλου με Siena
Image

Όπως και στο πρώτο ματς, ξεκούρασα πολλούς βασικούς και πάλι δεν είχαμε πρόβλημα. Άνετη και ξεκούραστη νίκη, χωρίς απώλειες παιχτών λόγω τραυματισμού ή καρτών. Επόμενος αντίπαλος για το κύπελο, η Lazio.


Τελευταίος αγώνας του πρώτου γύρου. Υποδεχόμαστε την προτελευταία Torino.
Image


No country for old men!!!! Τους σκορπίσαμε με μια ξεγυρισμένη τριάρα. Το ματσάκι δεν αντέχει σε κριτική. Είναι αδύνατον να χάσεις αν παίζεις μόνος σου, χεχε!! Παράλληλα, η Inter, γκελάρει και είμαστε πρωταθλητές χειμώνα...

Image

Καλύτερη επίθεση με 10 περισότερα γκολ από την δεύτερη σε αυτόν τον τομέα Inter και δεύτερη καλύτερη άμυνα με 13 γκολ κατά. Πρώτη άμυνα η Inter, με μόλις 9!! τέρματα κατά. Μάλλον είναι υπόθεση των δυο μας, το πρωτάθλημα....
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο ρε μαέστρο Dr Gonzo. Αφού πήραμε το πρωτάθλημα χειμώνα πάμε τώρα για το καλοκαιρινό. Όσο για την Βέρντερ ξηγήσου της όπως ο Θρύλος 3 μέσα 3 έξω και άντε γεια.
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

πωπω σίφουνας η ομάδα, πετάει φωτιές..

Χαλαρά τρέμπλ... (νταξ στο κύπελλο βάλε αναπληρωματικούς)
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είσαι ο γαλάζιος σίφουνας, έχεις να χάσεις από πρόπερσι, αλλά κάνε ρε συ καμιά μεταγραφή να μας τρελάνεις όλους! Να τινάξεις την μπάνκα στον αέρα και να χορεύουν στο σαν πάολο...! Ιταλία είσαι μη μου πεις οτι δεν έχει μπαγιόκο, ειδικά τώρα που το γήπεδο θα γεμίζει κιολας με καμιά 60ρια χιλιάδες ναπολιτάνους θα το φυσάς...

Άσχετο, μ' αρέσει που στην αρχή έλεγες οτι είσαι στην άμυνα σαν ελβετικό τυρί... Απλά έκανα μια σύγκριση με τις άμυνες των άλλων ομάδων... Πάλι υπερβολικό σε κόβω λιγάκι...
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sta8erman wrote:Είσαι ο γαλάζιος σίφουνας, έχεις να χάσεις από πρόπερσι, αλλά κάνε ρε συ καμιά μεταγραφή να μας τρελάνεις όλους! Να τινάξεις την μπάνκα στον αέρα και να χορεύουν στο σαν πάολο...! Ιταλία είσαι μη μου πεις οτι δεν έχει μπαγιόκο, ειδικά τώρα που το γήπεδο θα γεμίζει κιολας με καμιά 60ρια χιλιάδες ναπολιτάνους θα το φυσάς...

Άσχετο, μ' αρέσει που στην αρχή έλεγες οτι είσαι στην άμυνα σαν ελβετικό τυρί... Απλά έκανα μια σύγκριση με τις άμυνες των άλλων ομάδων... Πάλι υπερβολικό σε κόβω λιγάκι...

(: Για την άμυνα μουρμούριζα, γιατί σε δυο-τρια συνεχόμενα παιχνίδια τα σκορ ήταν κάτι 3-3 και 4-2 και δεν πολυγουστάρω τα over...Μετεγραφές δύσκολο, γιατί τα έσταξα το καλοκαίρι. Άσε που ο πρόεδρος μου τη λέει κάθε μήνα για το bugdet και με έχει ξενερώσει. Όχι από πρόπερσι ρε σύ, από τον Αύγουστο, από το Super Cup. :-D Και η Inter όμως, μια ήττα έχει...Μέχρι τέλους έτσι θα πάει μου φαίνεται...
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιανουάριος-Φεβρουάριος

Κύπελο. Δεύτερος γύρος. Lazio - Napoli
Image


Δεν αξίζαμε την ήττα, καθώς είμασταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Δύο τυχερές σουτάρες από μακριά όμως, βρήκαν δίχτυα και έδωσαν ισχνό προβάδισμα στη Lazio, εν αναμονή του επαναληπτικού. Είμαι αισιόδοξος και πιστεύω ότι θα καταφέρουμε να ανατρέψουμε το αποτέλεσμα...



Napoli - Catania
Image


Επιστροφή στο πρωτάθλημα με μια εμφατική νίκη. Κανένα πρόβλημα με το 3-0 να γίνεται πριν την πρώτη μισή ώρα του αγώνα. Μια καλή προπόνηση.



Επαναληπτικός κυπέλου. Napoli - Lazio
Image


The Lavezzi show!!! Μπήκαμε πολύ δυνατά από την αρχή, επιβάλαμε τον ρυθμό μας και δεν αφήσαμε περιθώρια στη Lazio να ελπίζει για κάτι καλό. Δείξαμε χαρακτήρα σε ένα ματς που θα μπορούσε να πάει στραβά, πολύ εύκολα, αλλά το καθαρίσαμε γρήγορα, μας έφυγε το άγχος και παίξαμε και ωραία μπάλα. Περάσαμε στα ημιτελικά και αντίπαλός μας θα είναι η Milan.



Napoli - Chievo
Image


Ο Νίνης ήταν αυτός που μας έβγαλε από το αδιέξοδο. Η Chievo έκανε πέντε φάσεις όλες κι όλες αλλά μας ισοφάρισε στο 77'. Και εκεί που όλα έδειχναν ότι πάμε για ένα ανέλπιστο και πέρα για πέρα άδικο Χ, ο Νίνης με ένα ψύχραιμο πλασέ μέσα από την περιοχή στο 90', επανέφερε την τάξη. Μεγάλος παίχτης, τι άλλο να πω...



Sampdoria - Napoli
Image


Δεν κλειδώσαμε τον αγώνα όταν έπρεπε και ο Mpenza μας τιμώρησε στο 68'. Πάλι ο αντίπαλος έκανε μόνο πέντε φάσεις, πάλι φάγαμε γκολ κοντά στο 70', -wall αλλά αυτή τη φορά, αν και πάλι προσπαθήσαμε δεν καταφέραμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς.



Udinese - Napoli
Image


Σε μια κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος η άμυνά μας κάνει λίγα νερά. Βασικά όχι η άμυνα μας, αλλά ο Akinfeev. Το πρώτο γκολ που φάγαμε ήταν και πάλι ένα σουτ από μακριά που για τη κλάση του, μπορούσε να μην το είχε φάει. Αντιδράσαμε πολύ καλά, γυρίσαμε την μπάλα με υπομονή και πάλι με τον Νίνη πρωταγωνιστή προηγηθήκαμε. Αλλά από μια στημένη φ'αση (κόρνερ) δεχτήκαμε την ισοφάριση στο 83' -toixos2 . Με αυτές τις 2 σερί ισοπαλίες, μας ξαναπροσπέρασε η Inter...


Champions League. Φάση των 16. Werder Bremen - Napoli
Image


Party time, μέσα στη Βρέμη, όπως το είχε προβλέψει ο MaxKarapro!!!. Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ από την ομάδα. -gioupi
Είμαστε ήδη στους ''8''!!! Εντάξει η κλήρωση δεν ήταν πολύ δύσκολη, αλλά τους καθαρίσμαε σαν αβγά τους Γερμαναράδες. Έλαμψε και πάλι το άστρο του Dica!

Στους υπόλοιπους αγώνες:
Image
Image



Επιστροφή στο πρωτάθλημα. Napoli - Fiorentina
Image


Η Fiorentina μας βρήκε κουρασμένους και μας έκοψε βαθμό. Εδώ, έχω να καταγγείλω κάτι. Παίξαμε Τετάρτη στη Γερμανία, επιστρέψαμε τα ξημερώματα της Πέμπτης και η Liga μας έβαλε να παίξουμε τον αγώνα Σάββατο. Λίγος σεβασμός στην πρωταθλήτρια Ιταλίας δεν βλάπτει, αγαπητέ Γκαγκάτση της Ιταλίας!!!!!

Την Κυριακή, μια μέρα μετά, η Inter έπαιζε εντός με την Sampdoria και....ΕΧΑΣΕ!!!!!!! Εκμεταλευόμενοι το απίστευτο δώρο περάσαμε ξανά μπροστά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Image


Οι επόμενοι 5 αγώνες θα κρίνουν πολλα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Με αυτή τη σειρά αγώνων, το 0-3 μέσα στη Βρέμη, γίνεται ακόμα πιο σημαντικό αποτέλεσμα...
Image
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ηρεμία....ψυχολογικό ντοπάρισμα στους παίκτες...δηλώσεις - φωτιά αν έχεις παίκτες με ψηλό important matches και λίγο τρελούς και πάμε...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφού στο είπα δεν σε φοβάμαι. Είσαι ΚΟΟΥΤΣ με μεγάλα γράμματα.
Τι απόδοση είχε η πρόβελψή μου?
Μην ξεχνιόμαστε!!!! -kavouras
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”