Life And Times Of Djalma Feitosa Dias (aka Ολική Επαναφορά)

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε κοίτα... Το να πάρεις μια κούπα, ακόμα και δυο με τη μίλαν, δεν είναι και τίποτα σπουδαίο... Θέλουμε διάρκεια ντζαλμίνια!! Θα σε κρίνουμε μετά από τα πέντε πρώτα χρόνια... ( :D :D :D Συγχαρτητήρια ρε φίλος...!! =D> =D> =D> :victory: :victory: )
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ετς οι κουπες 8)

:drinking: :drinking: :drinking: :drinking:

Και Ευρωπη και εγχωρια -foumarw -foumarw

Παμε για οσα εμειναν -gioupi -gioupi
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ όλους σας για την υποστήριξη... :crybaby: ( -gay )


Την επόμενη μέρα είχαμε τις ανακοινώσεις των βραβεύσεων...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Μετά τις ανακοινώσεις ο Ustari δήλωσε πως τον βοήθησε το γεγονός οτι τον πίστεψα σαν παίχτη...Αλίμονο αν δεν πίστευα και τον Ustari...


Και την 1η Ιουνίου του 2011... δύο πρόσωπα της ηγεσίας της Milan εθεάθησαν σε γνωστό καφέ του Μιλάνου:
Image
Image
1 Ιουνίου 2011, 20:48
-Λοιπόν, κύριε Dias, ας ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα απο την αρχή... Η πορεία σας στο τιμόνι της ομάδας ήταν αξιοπρεπής... Μπορείτε να επαναλάβετε το εγχείρημα;
-Μα και βέβαια...Νομίζω όμως οτι σε αυτό το σημείο θα πρέπει να ενισχυθούμε σημαντικά...Καταλαβαίνω οτι τα λεφτά που δοθηκαν για τον Toure ήταν αρκετά λογικά αλλά δεν εντυπωσίασε σαν μεταγραφή...Πρέπει οπωσδήποτε να ενισχυθούμε στο αριστερο άκρο...
-Και ποιες είναι οι πρώτες σκέψεις σας;
-Μια ομάδα του επιπέδου της Milan θα έπρεπε να στοχεύει παίχτες όπως ο Silva, ο Robben ή ακόμη τον Downing...
-Αυτό αποκλείεται κύριε Dias... Θα σας συνιστούσα να περιορίσετε λίγο τις απαιτήσεις σας...Τα χρήματα είναι πάρα πολλά για να αποκτηθεί ένας τέτοιος παίκτης. Ίσως όταν θα έχουμε μια καλύτερη εικόνα για το budget να μπορεσουμε να συζητήσουμε περισσότερα. Κάτι άλλο..Κάποια στιγμή ο νεαρός dos Santos θα πρέπει να μας εγκαταλείψει καθώς οι οικονομικοί όροι δεν είναι και οι πλέον συμφέροντες.
-Διαφωνώ κάθετα κε Ramaccioni...Προς το παρών θα αποχωρήσω για τις διακοπές μου, ελπίζω να συζητήσουμε σε άλλη βάση τις επόμενες μέρες...
-Καληνύχτα σας, κύριε Dias, καληνύχτα σας...
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η θερινή μεταγραφική περίοδος μόνο ήρεμα δεν κύλησε για μας...

Καταρχάς οπώς είχα αναφέρει στην συνάντηση με τον κύριο Rammaccioni, τον διευθυντή του ποδοσφαιρικού τμήματος, για τη νέα σεζόν θα χρειαστούμε οπωσδήποτε ενα αριστερό χαφ-εξτρεμ. Παρά τις πρώτες επιλογές και την επιμονή μου σε αυτές (Silva, Robben και Downing) η διοίκηση συνέχισε να επιμένει για την απόκτηση ενός φτηνότερου παίχτη και μου έφερε καποιες προτάσεις. Ανάμεσα σε αυτές διέκρινα την περίπτωση του Reyes. Σε αυτές τις περιπτώσεις ξέρετε ποιος κερδίζει συνήθως...Έτσι λοιπόν ο Reyes απο την σεζόν 2011-2012 θα αγωνίζεται με την φανέλα της Milan.
Image

Ένας άλλος διακαής πόθος μου ήταν ο Micah Richards. Οι προτάσεις έπεφταν βροχή στην Manchester City και μετά απο πολυήμερες διαπραγμετεύσεις που άγγιξαν σχεδον τις 30 μέρες, ο Richards κατέληξε στην Liverpool αποζημιώνοντας την City με 50.000.000 Ευρώ. Η επικοινωνιακή ήττα αυτή λειτούργησε σαν σοκ στην ομάδα και με ραγδαίες κινήσεις υπογράψαμε τον Naldo που αγωνιζόταν μέχρι πέρυσι στην Werder Bremen.
Image

Ακόμα, καταφέραμε και ήρθαμε σε συμφωνία με την Inter για τα δικαιώματα του dos Santos, του οποίου τα δικαιώματα πλέον έχουμε στο 100%.

Τα φιλικά που δώσαμε:
Image

Και το ροστερ μας για την ερχόμενη σεζόν
Image
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στόχοι για φέτος είναι: η κατάκτηση του πρωταθλήματος, η κατάκτηση των 2 Super Cups (Ευρωπαικό και Ιταλικό), να φτάσουμε στον τελικό του κυπέλλου Ιταλίας, και στα ημιτελικά του Champions League....

Οι υποχρεώσεις μας θα μας βρουν με δυο απουσίες. Ustari και Naldo θα μείνουν για ένα μηνα εκτός. Τις θέσεις τους για αυτο το διάστημα και μέχρι να ανακάμψουν πλήρως θα έχουν οι Silvio Proto και Felipe.

Έτσι, θα δώσουμε τον πρώτο αγώνα για την πρώτη κούπα στις 21 Αυγούστου κόντρα στην Κυπελλούχο Ιταλίας, Juventus, στην έδρα μας.

San Siro, Milan, 21 Αυγούστου 2011
Άνετη επικράτηση...Βέβαια μας δώθηκαν 3 :shock: πέναλτυ....Γκολ με πέναλτυ και για τον Reyes στο ντεμπούτο του (μπήκε ως αλλαγή στο 60). Μεγάλος πρωταγωνιστής της βραδιάς ο Toure.
Image


Artemio Franchi, Florence, 27 Αυγούστου 2011
Αγχωτική νίκη στο 83 στην έδρα της Fiorentina για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος...Παρά το οτι σφυροκοπούσαμε συνεχώς την εστία η άμυνα των Viola και ο Frey κατάφεραν να μας αγχωσουν αρκετα
Image

Στο μεταξύ, έληξε και η μεταγραφική περίοδος:
Image

Και η κλήρωση για το Champions League:
Image


Stade Louis II, Monaco, 2 Σεπτεμβρίου 2011
Παρά το γεγονός οτι είμασταν πολύ καλύτεροι, χάσαμε απο αμυντικά λάθη. Στο δεύτερο γκολ ήταν καθαρό το λάθος του Proto, ενώ στο πρώτο ο Barragan έχασε σε προσωπική μονομαχία απο τον Ronaldinho σε μια αντεπίθεση...
Image
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ελπίζω η απώλεια του τίτλου να αποδειχθεί ευεργετική, να μας προσγειώσει. Απο την άλλη μπορεί να αποδειχθεί καταστροφική στην κούρσα για το πρωταθλημα αν μας πάρει απο κάτω...

San Siro, Milan, 5 Σεπτεμβρίου 2011
2η αγωνιστική σήμερα, κόντρα στην Palermo...Χρειαστήκαμε το δεύτερο ημίχρονο και την είσοδο του Martins για να γίνει το παιχνίδι μας πιο γρήγορο και να φτάσουμε σε πολλά γκολ.
Image


Armando Picchi, Livorno, 17 Σεπτεμβρίου 2011
Παρα το γεγονός οτι ήμασταν πολύ καλύτεροι πήραμε τη νίκη στο 69. Εξαιρετική αμυντική λειτουργία της Livorno και για να καμφθεί χρειαστήκαμε και πάλι τον Martins. Έχω την εντύπωση οτι θα πάρει την φανέλα του βασικού απο τον Pato.
Image


Stade Constant Vanden Stock, Brussels, 20 Σεπτεμβρίου 2011
Στις Βρυξέλλες για το παιχνίδι του ομίλου του Champions League θα ταξιδέψει ενας μεγάλος αριθμός αναπληρωματικών για να ξεκουραστεί ο βασικός κορμός. Καθόλου άσχημα, καθώς οι περισσότεροι ήθελαν να μου αποδείξουν οτι αξίζουν μια θέση στην εντεκάδα, δημιουργώντας έτσι έναν ευχάριστο πονοκέφαλο...
Image
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mη σε νοιάζει το Σούπερ Καπ και λοιπές mαλκίες(sic 8) :D )

Πάμε για τα ΠΑΝΤΑ φέτος -gioupi -gioupi
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mαρέσει που έβαλες στόχο να τα πάρεις όλα... Δε λέω είσαι μίλαν, αλλά εγώ είμαι της τακτικής να κάνω σούμα στο τέλος για να μην εκτίθεμαι κιολας. Οι τραυματισμοί των ουστάρι και νάλντο είναι αστείοι όταν έχεις καλούς μπακ απ (ειδικά ο φελίπε δε νομίζω οτι είναι χειρότερος από το συμπατριώτη του)... Μια χαρά το ξεκίνημα πάντως...
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bob4: Ευχαριστώ ρε φίλος :-D

sta8erman: Πάντα κοιτάζω να παίρνω τα πάντα...Λόγω ιδιοσυγκρασίας βρε αδελφέ..Πάντως να σου πω και την αλήθεια μου μ'αρέσει να βάζω ψηλούς στόχους στα πάντα...Κι ας τσαλακωθώ στο τέλος, ας σπαστώ. Για μένα αυτή είναι η μαγεία του FM. Οι αποτυχίες. Γιατί αν κέρδιζα συνέχεια δεν θα είχε νόημα το παιχνίδι για μένα. Ακόμα, αν στο τέλος δεν τα πάρω όλα, δεν πάρω τίποτα, θα έχω τουλαχιστον να σκεφτώ οτι δεν εκανα σωστά εκείνο ή το άλλο. Και θα έχω εναν λόγο για να φύγω απο την Milan. Να δω νέα πράγματα... Αυτά :D
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

San Siro, Milan, 24 Σεπτεμβρίου 2011
H Lazio φάνηκε απίστευτα τυχερή σήμερα...E όταν στο 86 νικάς 3-1, δύσκολα περιμένεις οτι η αντίπαλος θα ισοφαρίσει...Τιμωρηθήκαμε απο την απερισκεψία μας στα τελευταία λεπτά...
Image


Luigi Ferraris, Genova, 28 Σεπτεμβρίου 2011
Άνετη νίκη στην Genova κόντρα στην τελευταία Sampdoria
Image

Η βαθμολογία σε 5 αγωνιστικές:
Image


San Siro, Milan, 1 Οκτωβρίου 2011
Παρά το γεγονός οτι δεν είμασταν πολύ καλύτεροι, πετύχαμε μια εμφατική νίκη λόγω της πολύ καλής αμυντικής μας λειτουργίας
Image
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σαρωτικός .... μοιράζεις με ευκολία 4αρες και 5αρες σε Γιούβε και λοιπούς ..... κρίμα μόνο για το Σούπερ Καπ ... δεν πειράζει όμως .... πάμε για μεγαλεία φέτος ...
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σιγά το σούπερ κάπ... Ας πάρει όλα τα άλλα και το σούπερ κάπ θα τον μαράνει;
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

San Siro, Milan, 5 Οκτωβρίου 2011
Μετά την θριαμβευτική 4άρα επι της Juventus θα κάνουμε ενα διαλλειμα απο τις εγχώριες υποχρεώσεις μας και θα αναμετρηθούμε με την Steaua Bucaresti. Άνετη επικράτηση, με άλλη μια 4άρα, οι οποίες για φέτος είναι της μόδας και νομίζω θα φορεθούν πολύ...
Image

San Siro, Milan, 9 Οκτωβρίου 2011
Μόλις τέσσερεις μέρες μετά την αναμέτρηση με την Steaua θα αναμετρηθούμε με την Messina. Θα νικήσουμε και αυτόν τον αγώνα παρά το οτι προηγήθηκε η Messina μόλις στο 7ο λεπτό με τον Ailton
Image


Sant'Elia, Cagliari, 12 Οκτωβρίου 2011
Το επίπεδο μας σαφώς ανώτερο απο αυτό της Cagliari. Παρόλα αυτά στην επίθεση ήμασταν αρκετά άναρχοι και οι τελικές μας έμεναν πάντα τελικές...Στο 92 η Cagliari μας τιμώρησε και έτσι φύγαμε απο ενα σχετικα εύκολο παιχνίδι με μόλις 1 βαθμό.
Image

Spoiler: show
Στα δύο τελευταία παιχνίδια ο Ustari ήταν εκτός τόπου και χρόνου (5 και 6 η βαθμολογία, αντίστοιχα). Σκέφτομαι για τα προσεχή δύο παιχνίδια να παίξω με τον Silvio Proto. Απο την άλλη πλευρά ο Reyes αποτελεί την αποκάλυψη της μεταγραφικής περιόδου, καθώς δίνει συνεχώς απίστευτες assist, αλλά και κρατά επαφή με τα δίχτυα
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε αγόριμ δείξε λίγο έλεος να ούμ :D


Δεν το συζητάω,πάμε για τρεμπλ -gioupi -gioupi
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν υπάρχει έλεος Bob, δεν υπάρχει ελεος...
Πάντως πέρα απο την πλάκα, η επίθεση μας βγάζει φωτιές. Ξέρω οτι τα περισσότερα παιχνίδια θα έχουν...over, και στη νίκη και στην ήττα. Οπότε, αμα θες δίνει στανταρ χρήμα :wink:
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”