UP THE IRONS !!!

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Joey
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 263
Joined: Sun Jul 29, 2007 1:39 pm
Football Manager της ομάδας: Stjarnan FC
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Πανναυπλιακός
Location: Νέα Σμύρνη / Ναύπλιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραία η ιστορία σου, συνέχισε! Σε παρακολουθώ λόγω συμπάθειας στη West Ham και λόγω τρέλας με τη μεγαλύτερη heavy metal μπάντα του πλανήτη!!! Iron Maiden's gonna get you no matter how far......
lastuvka-13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun May 20, 2007 6:28 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός - West Ham Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To πρόβλημα με τισ εικόνες ελπίζω να έφυγε.Τις έκανα όλες .jpg

Οκ σχεδόν όλες :oops: 2 photos δεν τις άνοιγε με τίποτα η ζωγραφικη..και δεν γινόταν να τις βρω στο παιχνίδι.
lastuvka-13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun May 20, 2007 6:28 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός - West Ham Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ανατολικό Λονδίνο , 3.51 π.μ.

''Μόλις μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων , και ο Bellamy σουτάρει και η μπάλα στα δίχτυα της Μίλγουολ !!! 1-0 για την Γιουνάιτεντ και πανικός στην εξέδρα από 80.000!!!! οπαδούς της Γουεστ Χαμ.Η Γιουνάιτεντ είναι πρωταθλήτρια Αγγλίας μ' αυτό το γκολ του Bellamy ο οποίος δεν θα γλιτώσει την κόκκινη κάρτα καθώς δείχνει τα γεννητικα του όργανα στους οπαδούς της Μίλγουολ''

Εκεί , άλλαξα πλευρό.

''Και ο Στηβ Χάρρις είναι έτοιμος να σηκώσει την κούπα στον αέρα , συγκλονιστικές στιγμ...''
-...Στηβ
-...
-Ρε Στηβ
-...
-Ρε μ......α ξύπνα,Στηβ..
-..μμμμγκφχκκχκ........
-....Στήβιιιιι...Στηβούκοοο
-..γκφμμ..Ναι..Τώρα ...σηκώνω το... κύπελλο
-Θα ξυπνήσεις ρε άσχετε προπονητή της δεκάρας??
-Πωω..Bloody f@ck..έλα ρε μ......α Μπρους , έβλεπα όνειρο...
-Τι όνειρο ρε?
-Ότι κερδίσαμε την Μίλγουολ τελευταία αγωνιστική με γκολ του Bellamy στο 94' και πήραμε το πρωτάθλημα...Πωω ωραία ήταν , αλλά αυτός ο Bellamy ακόμα και στο όνειρο πάλι κόκκινη πήρε ο πα....ρας, αύριο θα τον βάλω να κάνει 30 γύρους παραπάνω στην προπόνηση.
-Καλά άστα αυτά πάμε να πιούμε καμιά μπύρα ?Θα είναι και τα παιδιά , ο Janick , o Nicko , o Adrian kai o Dave.
-Τέτοια ώρα?όχι ρε συ εγώ τώρα δεν μπορώ να τα κάνω αυτά , πλέον ειμαι προπονητής ρε Μπρους
-Σιγά ρε Αλέφαντε , εξάλλου την κατέστρεψες την ομάδα
-Μπρους..F@ck off...
-Έλα ρε αμέσως θυμώνεις , πλάκα κάνω ,άντε ντύσου να πάμε.
-Καλά πάμε .....Να σε(!!) πω ρε Μπρους ,
-Λέγε
-Ποιός στο π...ο έιναι αυτός ο bloody ο Αλέφαντος που είπες πριν??
-.....Δεν έχω ιδέα....Κανένας μεγάλος προπονητής θα είναι και θα μου ήρθε στην γκλάβα.

Image



Kαι με τα πολλά φτάσαμε σε μια παμπ που συχνάζαμε πιο παλιά και εκεί είδα και τα παιδιά από το συγκρότημα που είχα καιρό να τους δω.
Image


Μετά από κανά 3 -4 μπύρες και αφού είχαμε βγάλει τρελό γέλιο σκεφτόμενοι τις λαλακίες που κάναμε παλιά με το συγκρότημα...ξαφνικά...Μπήκανε.


-Ώχχχχ
-Τι έγινε ρε Στηβ?
-Κρύψτε με..
-Τι λες ρε μ......α , τι έγινε?
-Ήρθανε..
-Ποιοί ρε ψυχάκια?
-Οι δημοσιογράφοι ρε @@ , εκείνοι εκεί στην γωνία , τους ξέρω , πάντα βρίσκουν ευκαιρία να γράφουν όλες τις πα......ές για μένα και την ομάδα.
-Στηβ νομίζω σε είδαν και έρχονται
-Όχι ρε γαμ...


-Καλησπέρα κ.Χάρρις
-Ναι ,...καλησπέρα ( κακή ψυχρή κ' ανάποδη ρε %!#$@%!@*#)
-Ξέρετε είμαι δημοσιογρ...
-Ξέρουμε ξέρουμε..
-Μάλιστα, εεε.. μήπως θα μπορούσατε να μας πείτε 2 λόγια για την ομάδα?
-Και γιατί να το κάνω?
-Γιατί ο κόσμος θέλει να μάθει.
-Τι θέλει να μάθει..?
-Εεε.. , οτι η ομάδα πάει για φούντο και εσείς είστε υπεύθυνος γι' αυτό, δηλαδή με λίγα λόγια την έχετε καταστρέψει και θα την ρίξετε κατηγ....

Δεν πρόλαβε να ολοκληρώσει ο χλιμίντζουρας και μέσα σε δευτερόλεπτα η παμπ έγινε american bar.

...την επόμενη μέρα..

''Τhe Sun''

''Crap the Irons"



Προσπάθησα να τα ξεχάσω όλα γρήγορα , γιατί είχαμε ένα πολύ σημαντικό ματς ,με την Manchester City εκτός έδρας.
Last edited by lastuvka-13 on Thu Mar 13, 2008 3:19 am, edited 1 time in total.
lastuvka-13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun May 20, 2007 6:28 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός - West Ham Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexevo wrote:Αδερφε συνεχισε ετσι.....ευχομαι τα καλυτερα.......Ευρωπη και αν μπορεσεις μεσα στην 4αδα....
(Μια ερωτηση......το skin που χρησιμοποιεις ποιο ειναι?.........αν μπορεις στειλε σε παρακαλω link
για να το κατεβασω.......)
Καλη συνεχεια....και ενημερωνε μας.......

To σκιν είναι το flex, δεν θυμάμαι απο πού το κατέβασα , αλλά νομίζω θα το βρεις εύκολα στο google.

ευχαριστω και για τα καλά λόγια :wink:
lastuvka-13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun May 20, 2007 6:28 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός - West Ham Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά το συμβάν με το ξύλο που έπεσε στην παμπ , με κάλεσε ο πρόεδρος στο γραφείο του....7 το πρωί..
-Καλημέρα κ.Χάρρις
-Καλημέρα(Τι καλημερα δλδ, έτσι όπως πάει η ομάδα απορώ πως δεν με έδιωξε ακόμα)
-Αυτό που έγινε χθες το βράδυ είναι ανεπίτρεπτο.Σας προειδοποιώ αν ξανασυμβεί θα απολυθείτε
-Έχετε δίκιο , ζητάω συγνώμη
-Αυτό μόνο ήθελα να σας πω.Μπορείτε να φύγετε
-Αντίο(Καλά τι λαλακας είναι, με φώναξε να μου πει μόνο αυτο..)
-Και κ.Χάρρις η ομάδα παίζει χάλια...

Ούτε που απάντησα , απλά έκλεισα την πόρτα και έφυγα σκεφτικός σχετικά με το αγωνιστικό πρόσωπο της ομάδας..



Premier League 13th
Image

Άθλια εμφάνιση και ότι χτίσαμε με κόπο τις προηγούμενες αγωνιστικές το γκρεμίζουμε...

Premier League 14th
Image

Σημαντική νίκη χωρίς όμως να παίξουμε καλά , είμασταν πιό τυχεροί απλά


Premier League 15th
Image

...................Την μέρα το εχτίζαμε , το βράδυ γκρεμιζόταν............


Premier League 16th
Image

Οι πρώτες μεγάλες αποδοκιμασίες για το προσωπό μου έκανα την εμφανισή τους και σ' αυτό δεν έχαναν ευκαιρία οι δημοσιογράφοι να γράφουν τα χειρότερα για μένα και την ομάδα


Premier League 17th
Image

Μια από τα ίδια , χάλια εμφάνιση , πολλές αποδοκιμασίες απο τους οπαδούς στο γήπεδο ( αλλά και έξω ) και βαθμοί χαμένοι...


Premier League 18th
Image

χάλια , χάλια , χάλια ( 3 όσα μας ερίξε και η τατιάνα η άρσεναλ) και συνεχίζουμε να βουλιάζουμε στον πάτο της Premier League καθώς με αυτήν την ( νέα) ήττα πέσαμε στην 3η θέση απο το τέλος...



Premier League 19th
Image

Ζητείτε επειγώντος ο κ. Uri Geller να με εξαφανίσει απο τον πλανήτη γη...



Μετά το τέλος του αγώνα με την Villa συγκεντρωθήκαμε όλοι απο την ομάδα στο προπονητικό κε΄ντρο.

-Τι έχετε πάθει?Γιατί παίζετε έτσι?Είναι δυνατόν να μας βάζουν στην περιοχή μας όλες οι ομάδες απο το 1'?Πότε θα πάτε μέσα και θα παίξετε με πάθος ?΄Οταν πέσουμε κατηγοριά?
Εκει ανασκουμπωθηκαν λίγο όλοι και με κοίταξαν με μεγαλύτερη προσοχή
-Κοιτάξτε για μεγάλα πράγματα δεν πάμε , να σωθούμε πρέπει ετσι όπως τα κάναμε τώρα.Θέλω απο τον καθένα σας σήμερα να κάτσει να σκεφτεί τι φταίει στην αποδόση του.Δεν μπορεί μια ολόκληρη Γιουνάιτεντ να παλεύυει για την κατηγορία.Λοιπόν πάτε σπίτια σας και σκεφτείτε αυτά που σας είπα...Εμπρός δρόμο..

Έπρεπε να τους τα πω αυτά εδώ και καιρό σκέφτηκα καθώς καθόμουνα στην καρέκλα του γραφείου μου και έβαζα ένα ποτήρι Cutty Sark να πιώ σαν άνθρωπος να ξεχαστώ λιγάκι...όμως μετά απο 5 λεπτά άκουσα την πόρτα του γραφείου μου να τη βροντάει κάποιος με μανία..Έχει πλάκα να είναι τίποτα οπαδοί έξω απο το γραφείο και να με αρχίσουν στις ψιλές

-Ποιος είναι ?
-Εγώ είμαι αφεντικό ο Μάρβιν.
-Α πάλι καλά νόμιζα ήταν τίποτα οπαδοί μας και θέλουν να με λιντσάρουν.
-Κοντά έπεσες αφεντικό είναι έξω απο τις πύλες του προπονητηρίου καμια 40αρια μεθυσμένοι οπαδοί μας και σε βρίζουνε
-Shiiiittt!!!
-Άκριβώς έτσι σε φωνάζουνε αφεντικό , που το ξέρεις?
-...Ρε @#$% χέσε με , λοιπόν τι κάνω τώρα ρε γαμώτο?
-Φύγε απο το πλάι αφεντικο πάω να σε ανοίξω.
-Οκ οκ , γρήγορα κάνε...

Κ έτσι κατάφερα να το σκάσω απο το πλάι όπου καβάλησα την μηχανή μου και όπου φύγει φύγει...



Η επόμενη μέρα ήταν το ίδιο σκατά..χτύπησε το τηλέφωνο και ήταν ο γιατρός της ομάδας

-Καλημέρα κ.Χάρρις ,Ρόναλντ εδώ
-Ποιός , ο Κούμαν?Άκου να σου πω το είπα και σε έναν άλλο απο την ομάδα σου , ο Arshavin δεν φεύγει ακούς?Δεν τον δίνουμε
-Όχι δεν με καταλάβατε κ.Χάρρις ο Ρόναλντ ο γιατρός της ομάδας είμαι..έχω να σας πω κάτι δυσάρεστο για τον τραυματισμό του Bellamy στην χθεσινή προπόνηση
-Τι δεν προλαβαίνει το ματς με την Bolton?
-Χειρότερα , χάνει την χρονιά..ο τραυματισμός ήταν τελικά πολύ πιο άσχημος απο όσο νομίζαμε στην αρχή, θα μείνει 5 μήνες έξω...
-.....ευχαριστώ ροναλντ..
-Γεια σας κ. Χαρ...
-τουτ τουτ - τουτ τουτ-...


Μέτα τον τραυματισμό αυτό χάσαμε έναν απο τους πιο αξιόπιστους παίχτες στην ομάδα...





Premier League 20th
Image

Χωρις τον Bellamy που όσο ψυχάκιας και αν είναι την μπάλα την βάζει στο πλεχτό...Και ενώ είναι και ο Arshavin αλλού πατάω και αλλού βρίσκομαι...τι να περιμένεις..ευτυχώς χάνουν και οι άλλοι απο πάνω μας και οι 2 απο κάτω μας και δεν ξέφυγαν..



Premier League 21th
Image

Μια φορά μετά απο καιρό παίξαμε υποφερτή μπάλα και χάσαμε πάλι...Δεν αξίζαμε με τίποτα να χάσουμε , αλλά πάλι @@




Fa cup 3rd round

Image
E αν χάναμε και απο αυτούς να πάω καλύτερα να τραγουδάω gangsta rap στις γειτονιές του bronx


Ώρα για μεταγραφές γιατί αλλιώς δεν την πάλευε η ομάδα..

Πήρανε τον δρόμο τον αγύριστο

Image

ειδικά ο ljungberg είτε έπαιζε είτε δεν έπαιζε το ίδιο ήταν, τίποτα ο σουηδός και οι άλλοι.


Μας ήρθανε

Image

Δυστυχώς δεν κατάφερα να φέρω την ''αδυναμία'' μου , το πουλέν μου τον

Image

Rafael van der Vaart


και το χειρότερο είναι ούτε η γυναίκα του δέχθηκε να έρθει σαν γραμματέας... :D


Image

Sylvie van der Vaart
lastuvka-13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun May 20, 2007 6:28 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός - West Ham Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πλησίαζε το μεγάλο ντέρμπυ με την ...Manchester Utd στο Upton Park και δυστυχώς από τις νέες μεταγραφές θα είχαμε μόνο τον Νίνη στην διάθεση μας , καθώς οι άλλες δεν είχαν ολοκληρωθέι ( απέμεναν τα τυπικά) ενώ ο Μ'Βαmi ήταν στο καταραμένο το Copa Africa και θα έλειπε λίγο καιρό ακόμα.Ήξερα ότι κατά μεγάλο ποσοστό θα χάσουμε , η Μαν.Γιου. πηγαίνει τρένο στην βαθμολογία με διαφορά.Ενώ εμέις...κλαύτα Χαράλαμπε αλλά και.. Bellamy...








Premier League 22th
Image


Το μόνο θετικό(τατο) είναι οι εμφανίσεις του Νίνη που δείχνει τρομερή ωριμότητα.Όσο για το ματς...τι να πεις
Α και για να μην ξεχνιώμαστε πήραμε και την καθιερωμένη κόκκινη κάρτα μας... :evil: , από το 23 ' κιόλας...





Premier League 23th

Image

3 πουλάκια κάθονται....




Fa cup 4rth round
Image

Πολύ καλή εμφάνιση μετά από παααααρα πολύ καιρό και νίκη με πρόκριση




Premier League 24th
Image

Καλή εμφάνιση πάλι με τις μεταγραφές να αποδίδουν ,αλλά και να χάνουμε τη νίκη μέσα απο τα χέρια μας ενω είχαμε και παίχτη παραπάνω.
Τραυματίστηκε και ο Νίνης γ@μώ την ατυχία μου 1,5 εβδομάδα έξω , ενώ έχουμε 2 απο τα πιο σημαντικά παιχνίδια της χρονιάς στην συνέχεια.


Το 1ο από αυτά τα παιχνίδια είναι με την Derby η οποία βρίσκεται στην τελευταία θέση μόλις 2 βαθμούς πίσω μας.Θα γίνει χαμός δλδ..



Premier League 25th

Εδώ στο Pride Park Stadium θα παίζαμε με την Derby

Image


Image

Πολύ μεγάλη νίκη στο τελευταίο 10 λεπτο με καλή εμφανιση , αν και θα μπορουσαμε να το χάσουμε κιόλας


Premier League 26th
Και τωρα.....πλησίαζε το ακόμα πιο μεγάλο παιχνίδι με την Μiddlesbrough στο Upton Park και η νίκη ήταν το μόνο αποτέλεσμα που σκεφτόμουνα.Η ομάδα έχει πάρει λίγο τα πάνω της με τις συνεχόμενες νίκες και τις καλές εμφανίσεις.Ο Νίνης τελικά θα είναι έτοιμος και θα τον ξεκινήσω όπως και τον Μ'Βami που γύρισε από το Copa Africa , πρέπει να το ρισκάρω γιατί η Boro είναι 2 βαθμούς από πάνω μας με την Birmingham με διαφορά 1 βαθμού να είναι ανάμεσα μας.
Το γήπεδο γεμάτο , οι οπαδοί αρχίζουν να βλέπουν εμένα και την ομάδα όπως στην αρχή και όχι με απέχθεια όπως πριν λίγο καιρό...
Στα αποδυτήρια το κλίμα αρκετά καλό....

-Λοιπόν , παιδιά ακούστε, σήμερα θέλουμε μόνο νίκη τίποτα άλλο,αλλίως ετοιμάστε βαλίτσες για Championship.Παίξτε με πάθος και μυαλό όπως κάνατε στα προηγούμενα παιχνίδια.

-Σωτήρη έλα λίγο να σου πώ..
-Μάλιστα κ.Χάρρις
-1ον σταμάτα αυτό το κύριε Χάρρις λέγε με κόουτς
-Οκ κόουτς
-Και 2ον μπες και παίξε όπως ξέρεις εσύ.Όλα θα πάνε καλά..
'Εσκασε ένα πλατύ χαμόγελο και έφυγε με την υπόλοιπη ομάδα



Image

Γκ@ύλαααα...έτσι με τρέλα.Τι παιχτάρα ο Νίνης...!




και η βαθμολογία

Image
Last edited by lastuvka-13 on Fri Mar 14, 2008 12:07 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ντάξει, μην απογοητεύεσαι, δεν είναι και τόσο καλή ομάδα η γουέστ χαμ για να περιμένεις κάτι καλό από την 1η χρονιά... Υπομονή και με καναδυο καλές προσθήκες σε μια δυο χρονιές θα χτυπάς ευρώπη ασυζητητί. Είναι καλή ομάδα με κόσμο και δεν ξέρω μάλλον την πουσάρουν και λίγο. Μ' αρέσει πολύ ο φωμπέρ, κ για τον λούνμπεργκ μήπως βιάστηκες λιγάκι; Ο αρσάβιν είναι επίσης εγγύηση, το ίδιο κ ο φέρντιναντ, θα είναι ο αρχηγός σου για πάντα. Κ ο άστον στην επίθεση πρέπει να βγάζει φωτιές αν τον χρησιμοποιείς σωστά, έτσι δείχνει τουλάχιστον. Θέλεις όμως κ ένα καλό αμυντικό χαφ γιατί ο νόμπλ καλός κ άγιος, αλλά έχοντας μάλιστα τον αρσάβιν προωθημένο μπροστά, θέλεις παίκτη σκυλί τύπου μακελελέ. Καλή κ φτηνή πρόαση μέχρι να αποκτήσεις άνεση είναι ο φερνάντο της μπορντώ, τον οποίο είχα πάρει εγώ (στην 8.0.1 όμως) με 5 περίπου μύρια. Κάνε κ μια προσπάθεια για τον ντεφόε (αν δεν έχεις 8.0.2 γιατί εκεί είναι κλεισμένος στην πόρτσμουθ αν δεν κάνω λάθος). Είναι φτηνός και η γουέστ χάμ είναι η ομάδα στην οποία ανήκει... Έχει το καλό οτι παίζει και σε όλες τις θέσεις στο κέντρο. Έχεις ομάδα για στάνκου πάντως νομίζω, χτύπα τον πριν πάει η τιμή του στα ύψη...

Δυο φορές επιχείρησα στο μανατζερικό μου παρελθόν να παίξω με γουέστ χάμ και ήταν και οι δυο πετυχημένες. Η πρώτη μάλιστα στο CM 01-02 (ή μηήπως ήταν το 02-03;) ήταν ίσως και η πιο επιτυχημένη μου καρριέρα έβερ. Με την τριάδα ντεφόε (απίστευτος!) - κόουλ - κάρικ να είναι ο κορμός, τον τέρυ να τον παίρνω (με το αζημίωτο βέβαια) όσο ήταν ακόμη πιτσιρικάς και εξελίχθηκε σ' αυτό που είναι και στην πραγματικότητα σήμερα (ένας από τους κορυφαίους αμυντικούς...) και κερασάκι στην τούρτα τον ετό που έπαιζε ακόμα στη μαγιόρκα και ήταν attacking miedfielder έπαιζε πίσω από τους επιθετικούς δλδ. Πωπω μεγαλέια... Μετά από τρία τέσσερα χρόνια που πήρα για πρώτη φορά τον τίτλο και μέχρι το 2015 (ή 17, κάπου εκεί τέλοσπάντων) που σταμάτησα γιατί μπήκε στη ζωή μου το επόμενο μάνατζερ, κάθε χρόνο μια κούπα (πρωταθλητη) από την αγγλία και μια από την ευρώπη (του πρωταθλητή πάλι, χεχεχε...) έμπαινε στην τροπαιοθήκη μου.
lastuvka-13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun May 20, 2007 6:28 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός - West Ham Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα φάνηκε να ανεβαίνει αγωνιστικά και ψυχολογικά μετά τις 2 πολύ σημαντικές νίκες στο πρωτάθλημα με την Derby και την Borο.
Επόμενο ματς με την Coventry για το Fa cup.




Fa Cup 5th round
Image

Κάναμε μια όχι και τόσο καλή εμφάνιση και λυτρωθήκαμε με κεφαλιά του Meite απο κόρνερ προς το τέλος του αγώνα.
Η κλήρωση μας έφερε αντιμέτωπους με την πιο δύσκολη ομάδα ίσως που μπορούσε να μας τύχει την Man. Utd.
Επόμενο ματς με την Liverpool στο Anfield και ..έκανα τον σταυρό μου..




Premier League 27th
Image

Οι προσευχές έπιασαν και κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι ενώ μπορούσαμε να φύγουμε από το Anfield με τους 3 βαθμούς αν είμασταν πιο προσεκτικοί στα τελειώματα.



Premier League 28th
Image

Επίσης καλό παιχνίδι και αρκετές φάσεις αλλά πάλι είχαμε πρόβλημα στα τελειώματα.Σημαντικός βαθμός όμως από μια καλύτερη ομάδα απο μας.





Fa Cup 6th round


Και τώρα το ματς με την Μαν.Γιου. που διανύει μια καταπληκτική χρονιά και όλοι περιμένουν να μας διασύρει.


Image

Τι και αν είμασταν καλύτεροι απο την Μαν.Γιου σε ολόκληρο το παιχνίδι , τι και αν χάσαμε 4 τουλάχιστον κλασσικές ευκαιρίες να σκοράρουμε
αποκλειστήκαμε και αυτό έχει σημασία...Δυστυχώς χάσαμε από μια αδράνεια της άμυνας και ενώ πιέζαμε σε όλο το παιχνίδι να σκοράρουμε , δεν
τα καταφέραμε και η Μαν.Γιου συνεχίζει στον θεσμό του FA cup.
Επιστροφή στο πρωτάθλημα με τον πολύ σημαντικό εκτός έδρας αγώνα με την Birmingham όπου με νίκη της ξεφεύγαμε με 4 βαθμούς και
απομακρυνόμασταν απο τις θέσεις που οδηγούν στην ( μακριά απο 'δω ) Championship.





Premier League 29th


To St.Andrews στο Birmingham όπου θα αντιμετωπίζαμε τους Blues.


Image



και ο αγώνας ..

Image

Τίποτα και απο τις 2 ομάδες και το απόλυτο μηδέν κυριάρχισε.






Premier League 30th

10 αγώνες απομένουν για το τέλος και η ομάδα βρίσκεται στην 15η θέση όπου είχαν προβλέψει τα πρακτορεία στοιχημάτων στην αρχή της χρονιάς.Ο αγώνας με την Wigan στο Upton Park είναι πολύ σημαντικός όπως και όλοι άλλωστε.

Image

Άνετη νίκη και 3 πολύτιμοι βαθμοί.Σκόραρε 2 φορές ο Dyer και με έκανε ''ρόμπα'' γιατί είχα καιρό να τον χρησιμοποιήσω και γενικά δεν τον πολυπιστεύω.





Premier League 31th

Image

Ότ,ι να ' ναι στο ματς αυτό κάναμε.Φάσεις μηδέν και είμασταν και τυχεροί που ρουφήξαμε μόνο 2 μπαλλάκια , και πάλι καλά που έπαιξε ο Gk μας τρομερά ο Green , αλλιώς 0-5 θα έληγε.




Premier League 32th

Image

Άκομα μια άθλια εμφάνιση και τα 2 γκολ που βάλαμε μας κολακεύουν πάρα πολυ...
Πέσαμε και στην 17η θέση μ' αυτή την ήττα και αν μείνοθμε έτσι μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος κάνουμε μια ωραία βουτιά στην Championship ( και δεν την έχω ανοίξει στο παιχνίδι.. -suicide ).




Premier League 33th

Image


Image

......Πάλι 1-0 απο την χειρότερη ( στα χαρτιά και μόνο ) Sunderland...και τα πράγματα σφίξανε...




Premier League 34th

Image

Έχετε γεια βρυσούλες , λόγγοι βουνά ραχούλες....Όχι οτι περίμενα και να κερδίσουμε , αλλά η εμφάνιση μας ήταν ...άστα να πάνε..






Premier League 35th

Image


Όταν έχεις χάλια ψυχολογία ...απλά χέστα.Άναρχο παιχνίδι και ότι αλλαγές και αν κάνω στην ομάδα δεν βοηθάνε...






Premier League 36th

Image


Μια απο τα ίδια...και η κατάσταση γίνεται άγρια με τους οπαδούς να ζητάνε να με κρεμάσουν στο κέντρο του γηπέδου και να με αφήσουν εκεί να με φάνε τα όρνια...







Και έτσι μετά απο 2 μέρες απο το παιχνίδι με την Everton




Image


..και η αντίδραση μου..


Image





Y.Γ. η ιστορία δεν τελειώνει εδώ...( θα σας κουράσω κ αλλό :D -glwssa
lastuvka-13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun May 20, 2007 6:28 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός - West Ham Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η West Ham κέρδισε τα 2 τελευταία παιχνίδια και παρέμεινε στην κατηγορία ( αν είναι δυνατόν ..δεν μπορώ να καταλάβω τι διάολο κάνανε και κέρδισαν τώρα...)


Premier League 37th


Image



Premier League 38th

Image




η Premier League

Image






Δευτέρα 16 Ιουνίου , 2008
21.43

Καθόμουνα στο σπίτι μου και απολάμβανα ένα Cutty Sark Image και σκεφτόμουνα την σαιζόν που πέρασε με την West Ham.Εκείνη την ώρα χτύπησε το τηλ.

-Ναι?
-Καλησπέρα κ.Χάρρις είμαι ο Jordan Parks δημοσιογράφος στην εφημερίδα SportsNews , και θα ήθελα να σας πάρω μια συνέντευξη , δέχεστε?
-Όχι
-κ.Χάρρις ξέρω οτι δεν τα πάτε καλά με τους δημοσιογράφους αλλά δεν έχω κανένα κακό σκοπό , το μόνο που θέλω είναι να μου πείτε 2 λόγια για την ομάδα..
-Μάλιστα , οκ τότε
-Ωραία , θέλετε να συναντηθούμε αύριο στις 7.00 το απόγευμα στο lobby του Mandarin Oriental Hyde Park ?
-Οκ 7.00 θα είμαι εκέι
-Χαίρομαι κ.Χάρρις , καλό σας βράδυ.
-Καληνύχτα...


Αν και όπως είπε και ο Parks δεν τα πήγαινα καθόλου καλά με τους δημοσιογράφους , είπα να κάνω μια εξαίρεση και να δώσω μια συνέντευξη.
Η οποία ήταν και η πρώτη μου καθώς τους σιχαινόμουν τους δημοσιογράφους , αφού δεν έχαναν ευκαιρία να γράψουν τα μύρια όσα για την ομάδα και μένα..



Τρίτη 17 Ιουνίου , 2008
18.57

Βρισκόμουν έξω απο το Mandarin Oriental Hyde Park οπού είχα το ραντεβού.Πάρκαρα την μηχανή και προχώρησα προς το ξενοδοχείο Image
Έφτασα στο lobby Image
και είδα στο βάθος έναν τύπο να μου κουνάει το χέρι να πάω εκεί.Έφτασα στο τραπέζι και έκατσα.

-Χαίρετε κ.Χάρρις , τιμή μου που σας γνωρίζω απο κοντά , βλέπω ήρθατε νωρίς στο ραντεβού μας σας ευχαριστώ.
-Χαίρετε κ.Παρκς , δεν μου αρέσει να αργώ στα ραντεβού μου.( Τι σκατά άγγλος θα είμουνα τότε :P )
-Πολύ ωραία αν μου επιτρέπετε να αρχίσω την συνέντευξη...
-Σας ακούω..
-Λοιπόν , θεωρείτε οτι μπορούσατε να δείξετε και άλλα πράγματα στον πάγκο της West Ham?
-Φυσικά.Κοιτάξτε κ.Παρκς , η χρονιά ήταν πολύ άτυχη.Ξεκινήσαμε με τραυματισμούς σημαντικών παιχτών και αυτό μας στοίχισε περισσότερο από οσο νόμιζα.Ο Faubert τραυματίστηκε κατά την διάρκεια της προετοιμασίας , ο Ashton λίγο πριν το 1ο ματς στην πρεμιέρα με την Bolton , χρόνος και χρήματα να κάνουμε μεταγραφές δεν υπήρχαν οπότε έπρεπε να συνεχίσουμε έτσι.Ο πιο φορμαρισμένος μας παίχτης ο Bellamy τραυματίστηκε σε μια περίοδο πολύ μεγάλης σημασίας και έχασε την σαιζόν μέχρι το τέλος.Αυτό μας έκανε τεράστιο κακό γιατί πάνω στον Bellamy στήριζα το σκοράρισμα και φάνηκε στην συνέχεια ότι οι άλλοι επιθετικοί που έιχαμε στην ομάδα δεν βοήθησαν.
-Άρα πιστεύτε οτι η χρονιά δεν πήγε καλά λόγω τραυματισμών?
-Δεν ήταν μόνο οι τραυματισμοί που μας αποσυντόνισαν αλλά και άλλα πράγματα , όπως έγιναν κάποια συμβάντα στις προπονήσεις μεταξύ των παιχτών και αυτό επηρέασε όλη την ομάδα.Κάποιοι παίχτες τσακώθηκαν μεταξύ τους και μας στοίχισε αγωνιστικά.Επίσης οι οπαδοί μας δεν μας στήριξαν όσο ήθελα.Όταν η ομάδα βρισκόταν σε άσχημη αγωνιστική κατάσταση μας γύρισαν την πλάτη και αυτό επηρέασε την αγωνιστική πράξη των παιχτών.Ένα άλλο που μας στοίχισε πολύ ήταν οι αρκετές κόκκινες κάρτες που δεχτήκαμε σε παιχνίδια σημαντικά.
-Ποιοί παίχτες τσακώθηκαν?
-Δεν χρειάζετε να πω.
-Μάλιστα.Πάντως η West Ham μετά την απομάκρυνση σας από τον πάγκο έκανε 2 νίκες και κατάφερε να κρατηθεί στην κατηγορία
-Πράγματι και χάρηκα πολύ γι' αυτό, αφού η Γιουνάιτεντ είναι η ομάδα που υποστήριζα απο μικρό παιδι και πάντα θα υποστηρίζω ότι και αν γίνει
-Πιστεύετε ότι στις 2 τελευταίες νίκες έπαιξε ρόλο το ότι δεν είσασταν στον πάγκο?
-Δεν το ξέρω αυτό αν έπαιξε ρόλο και δεν έχει σημασία.
-Τώρα τι σκοπεύτε να κάνετε.Ίσως να ξαναγυρίσετε στην μουσική?
-Όχι.Το κεφάλαιο μουσική έχει τελιώσει για μένα.Τώρα θα ξεκουραστώ λίγο και μετα .. θα δούμε
-Αρκετά δημοσιεύματα σας θέλουν να αναλαμβάνετε διάφορες ομάδες, ακούστηκε μέχρι και για την Manchester United , πως αν φύγει ο Ferguson ,είστε στους υποψήφιους να την κοουτσάρετε
-Ναι όντως έχω διαβάσει και εγώ πολλά για διάφορες ομάδες , αλλά προτιμώ να μην πω παραπάνω λεπτομέρειες.
-Θα σας ενδιέφερε η Manchester?
-Ποιόν δεν θα ενδιέφερε να εργαστεί σε μια ομάδα όπως η Manchester.
-Αισθάνεστε πίκρα για το ότι απολυθήκατε?
-Πίκρα?..χμμ..Ναι αισθάνομαι κυρίως πίκρα για το ότι δεν πίστεψαν στις δυνατότητες μου.Βέβαια ήταν μια πολύ άσχημη χρονιά για την ομάδα , αλλά πιστεύω ότι μπορούσα να δώσω πολλά στην συνέχεια.
-κ.Χάρρις υπάρχει μια προκατάληψη δικιά σας προς τους δημοσιογράφους?
-Κοιτάξτε , κατά την διάρκεια της χρονιάς πολλοί δημοσιογράφοι άρπαξαν την ευκαιρία της κακής αγωνιστικής ταυτότητας της ομάδας και έγραφαν ότι χειρότερο μπορούσαν.Μάλιστα αρκετοί ποδοσφαιριστές επηρεάστηκαν απο αυτό και η αποδοσή τους ήταν σε χαμηλά επίπεδα.Αυτά που έγραφαν όλοι αυτοί μας έκαναν πολύ κακό.
-κ.Χάρρις σας ευχαριστώ για τον χρόνο που μου δώσατε , θα ήθελα να μου πείτε κάτι δικό σας ότι θέλετε , για να κλείσουμε
-Up the Hammers and the Irons...

Έφυγα απο το ξενοδοχείο και έφτασα σπίτι.Αναρωτιόμουν αν θα γράψει ότι θέλει αυτός στην συνέντευξη...
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά αφού έβαλες Αλέφαντο μέσα είσαι κορυφή. Πάντως χαρά στο κουράγιο σου να τελειώσεις μια σεζόν σε δύο σελίδες.

Respect :notworthy: :notworthy:
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
lastuvka-13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun May 20, 2007 6:28 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός - West Ham Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thodorispalios wrote:Καλά αφού έβαλες Αλέφαντο μέσα είσαι κορυφή. Πάντως χαρά στο κουράγιο σου να τελειώσεις μια σεζόν σε δύο σελίδες.

Respect :notworthy: :notworthy:


Η ιστορία θα έχει και Αλέφα στην συνέχεια...Προσεχώς :!: :wink:
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κρίμα ρε συ, για τη πορεία σου με τη West Ham, αλλά μάλλον ήταν πολύ άμπαλα τα παλικάρια. Και μια ερώτηση, εκτός από Αλέφα μήπως σκέφτεσαι να βάλεις και Άγγελο Αναστασιάδη; ( για να τα πάρει στο κρανίο ο θεούσος με τον Eddie the Head... :-) )
Image
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Locomondo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 279
Joined: Sun Jan 27, 2008 6:26 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Barcelona
facebook προφίλ: ThanPap91
Location: Παιανία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μου η ιστορία σου τα σπάει, πρώτη φορά κάθομαι να διαβάσω ολόκληρη ιστορία άλλωστε!Μην απογοητεύεσαι από την χρονιά με την Γουέστ Χαμ, όντως είχες πολλές ατυχίες αν και πίστευα στην αρχή πως θα πήγαινε καλύτερα η ομάδα γιατί όπως και να το κάνεις έχει παίχτες με ποιότητα...ΔΕΝ πειράζει όμως συνέχισε και όλα θα πάνε καλά!!!Σου εύχομαι να σε δούμε αντικαταστάτη του Φέργκι στον πάγκο της Γιουνάιτεντ :P !!! Και πάλι μπράβο από μένα :D
Solo Biancoverde
lastuvka-13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun May 20, 2007 6:28 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός - West Ham Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πέμπτη 19 Ιουνίου , 2008
14.09

'Εφτασε στα χέρια μου η εφημερίδα SportsNews όπου είχε την συνέντευξη που είχα δώσει.Ευτυχώς ο δημοσιογράφος έγραψε ότι ακριβώς είπα και φάνηκε ότι κράτησε τον λόγο του.
Πλέον σκεφτόμουνα να κάνω λίγες μέρες διακοπές και αναρωτιόμουν σε ποιό μέρος να πάω...Μη μπορώντας να αποφασίσω άνοιξα την τηλεόραση να δω κανά αθλητικό να ξελαμπικάρω λίγο.Καθώς άλλαζα τα κανάλια έπεσε το μάτι μου σε μια αθλητική εκπομπή και το άφησα εκεί να παρακολουθήσω...

''Hello all , today in our show we have a footballer from Bolton Wanderers , let me introduce you all the greek midfielder Stelios Giannakopoulos''

-Α τον καράφλα έχει , ε τι να πει και αυτός η Bolton δεν έκανε και τίποτα σπουδαίο...Ώπα αυτό είναι..Βέβαια , αν δεν πάω διακοπές εκεί τώρα πότε θα πάω..

Και πήρα στα χέρια μου ένα μπλοκάκι με διάφορα τηλ. που είχα μέσα και το άνοιξα.
-Maik ... , Maira ... , που είναι γαμώτο... Manolis νάτο!

Πήρα τηλ τον σχεδόν ξεθωριασμένο αριθμό δίπλα απο το όνομα του Manolis...

-Τουτ...Τουτ τοοουυτ...Τοουυτ..Τ...( κάποιος σήκωσε το τηλ. και άρχισε να φωνάζει σαν να τραγουδούσε Death Metal σε μια ακαταλαβήστικη γλώσσα..)
-Ρε αλήτη δεν κατάλαβες τι σου είπα πριν?Αν σε ξαναδώ στο μαγαζί μου θα σου κόψω τα πα'ί'δια ρε ζαγάρι!!Μην σε πετύχω μονο ρε παλιοπετούγια..
-M..Manolis?
-.....Ποιός στο τηλ.?Ο Νικήτας δεν είσαι ρε?
-Manolis?Steve Harris here , your friend from england. (η συζήτηση θα συνεχίσει στα ελληνικά για να υπάρχει κατανόηση :wink: αν και η συνέχεια ήταν εις την αγγλικήν (: )
-Στηβ?? Που είσαι φίλε μου ? Τι κάνεις , καλά ρε γιατί άφησες το συγκρότημα ρε , πήγες εκεί στην Ham και έφαγες τα μούτρα σου ρε.Πως και με θυμήθηκες ρε θηρίο?
-Έρχομαι στο νησί για διακοπές , θα με φιλοξενίσεις όπως μου υποσχέθηκες πριν κάτι χρόνια?
-Ναι ρε , πότε φτάνεις?
-Αύριο πάω να κλείσω εισιτήριο και θα σου πω όταν μάθω
-Οκ να έρθεις οπωσδήποτε γιατί έχω ένα φίλο εδώ που θέλει να σου μιλήσει.
-Ποιόν φίλο?
-Έκπληξη θα τον γνωρίσεις απο κοντά
-Οκ Manolis θα σε πάρω τηλ αύριο.
-Εγινε Στηβ, γεια σου άρχοντα!
-Bye...



Έτσι την επόμενη μέρα έκλεισα εισιτήριο με την Thomas Cook Airlines
Image

και πετούσα απο το αεροδρόμιο του Manchester Image καθώς από εκεί μόνο μπορούσα να πάω κατευθείαν στην ................
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μάλλον αυτός που σε περιμένει είναι ο Αλέφας!!!Θα δούμε όμως μπορεί να κάνω και λάθος!!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”