UP THE IRONS !!!

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
lastuvka-13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun May 20, 2007 6:28 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός - West Ham Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δευτέρα 23 Ιουνίου , 2008
06.39

Έφτασα στο αεροδρόμιο του Manchester άπο όπου θα πετούσα για τον προορισμό μου όπου σκόπευα να μείνω 7 μέρες ώστε να ξεφύγω λίγο απο τα όσα συνέβησαν την περιόδο που πέρασε.Το αεροπλάνο απογειωνόταν στις 07.50 και αφού τακτοποίησα ότι χρειαζόταν για εισιτήρια και τέτοια τυπικά πήγα προς ένα μαγαζί που έιχε εφημερίδες. Ο τίτλος της SportNews ''Harris for Man.Utd?''
Καλά ακομά με αυτά ασχολούνται , σκέφτηκα και σιγά σιγά οι σκέψεις μου έφυγαν στο άπειρο κοιτώντας τον κρύο και σκοτεινό πρωινό ουρανό του Manchester.

Image




Eίχαμε απογειωθεί ευτυχώς χωρίς καμία καθυστέρηση και το πρωινό έκανε την εμφάνιση του όλο και περισσότερο καθώς πετούσαμε πάνω απο την θάλασσα της Μάγχης.

Image


Προορισμός , ποιός αλλός εκτός ενός πανέμορφου νησιού που ήθελα απο παλιά να πάω ..





η Σαντορίνη

Image

Image




Eκεί έμενε ο Μανώλης , παλιά μας οργάνωνε τις συναυλείες με τους Maiden στην Ελλάδα και τον είχα σε ιδιαίτερη εκτίμηση.Τώρα απο όσο ξέρω έχει το καλύτερο μπαράκι του νησιού.
'Εφτασα λοιπόν στo αεροδρόμιου του νησιού και αφού κατέβηκα απο το αεροπλάνο και πήρα τις αποσκευές , άρχισα να ψάχνω τον Μανώλη.

-ΣΤΤΤΗΗΗΒΒ!!!

Άκουσα τον Μανώλη να ουρλιάζει και τον είδα ν έρχεται κοντά μου.

-Μανώλη!Που είσαι φίλε μου, πόσο καιρό έχω να σε δώ?
-Ουυυ , άστα αυτά τώρα , πάμε μέχρι το αμάξι τις βαλίτσες και μετά πάμε να τις αφήσουμε σπίτι μου.
-Ναι αλλά μετά πάμε να μου βρεις και ένα καλό ξενοδοχείο
-Τι?????Τρελάθηκες ρε που θα σε αφήσω να κοιμηθείς σε ξενοδοχείο?Σπίτι μου θα μείνεις πάει και τελείωσε , αλλίως θα σε στείλω πάλι πίσω στην Αγγλία.
-Οκ Μανώλη ότι πεις...( ήξερα ότι οι Έλληνες ήταν φιλόξενοι αλλά όχι και έτσι )



Φτάσαμε στο σπίτι του και είπαμε να κάτσουμε να πιούμε ένα καφέ ( Φραπέ νομίζω τον είπε ) στο ..... ''φτωχικό'' του μπαλκόνι , με θέα τι άλλο?Την θάλασσα

Image




-Λοιπόν για πες ρε Στηβ πως τα περνάς?
-Τι να πω , χάλια.Περσυ όλα στραβα πήγανε με την ομάδα.Τραυματισμοί , διαιτησίες , οι οπαδοί κόντεψαν να μας πλακώσουν και είχα και τους
μ.....ες τους δημοσιογράφους να με πρήζουνε και να γράφουν ότι θέλουν.
-Α τόσο καλά δηλαδή...Πάντως σου είπα ότι έχω μια έκπληξη.Κάποιον που θέλει πολύ να σε γνωρίσει.Είναι αρκετά γνωστός εδώ στην ελλάδα σαν καλτ μορφή του ποδοσφαίρου.
-Ε πες ντε ποιος είναι?
-Υπομονή θα έρθει το βράδυ στο μαγαζί για ποτάκι και θα σε γνωρίσω , γιατί με έχει φάει τα συκώτια να σε γνωρίσει απο κοντά.
-Οκ.
-Α να σε πω , μην τυχόν και πας στην Manchester δεν την γουστάρω καθόλου την κωλοπετινίτσα :!: :!: :!: Γιατί εδώ στην Ελλάδα ακούγεται ότι θα είσαι ο επόμενος προπονητής της.
-Δεν ξέρω ρε Μανώλη και εγώ από τις εφημερίδες τα μαθαίνω.Δεν μου έχει πει κανέις τίποτα.Μάλλον ότ,ι να ναι γράφουν πάλι οι δημοσιογράφοι.
-Πάντως αν είναι να πας σε κάποια ομάδα πάνε στην Liverpool να τρελαθούμε λίγο με την ομαδάρα.
-..Θα δούμε...




Με τα πολλά το βράδυ έφτασε η ώρα είχε πάει 21.52 και ο Μανώλης είχε κάτι δουλειές με γκόμενες και έλειπε απο το σπίτι.Είχαμε δώσει ραντεβού στο μαγαζί του στις 22.30.Τώρα το πως θα έβρισκα το μαγαζί χωρίς να χαθώ ήταν ένα καλό ερώτημα.Η μόνη οδηγία που μου έδωσε ο Μανώλης ήταν να κατέβω τα σκαλάκια και να κάνω αριστερά για να βγώ στην παραλία και να το δω μπροστά μου...


22.29 είμουν εκεί αφού το βρήκα πολύ πιο εύκολα απο όσο φανταζόμουν.Είδα τον Μανώλη να με κάνει νόημα να πάω στο τραπέζι που καθότανε και δίπλα του ήταν ένας πολύ περίεργος τύπος.....
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε πουτη μου κρατιεμαι τρεις σελιδες για να μην ποσταρω...αλλα εχεις ριξει ολα σου τα οπλα...Maiden,Harris,West Ham,Αλεφας...


Ε ΤΩΡΑ και με τη Σαντορινη δεν αντεξα αλλο.........Εκει γνωρισα τη κοπελα μου και μου εχει μεινει βαθεια χαραγμενο αυτο το νησι.... :roll: :wink: :oops:

Περαν τουτου σκιστους τα βαρδουλα αγορι μου...Θαυμαζω το κουραγιο σου που παρολο που απολυθηκες συνεχιζεις...Μπραβο.... :D
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα μας φάει η αγωνία. Ποιος είναι ο κύριος?
Πολύ καλό το στόρι. Συνέχισε έτσι.
Ωραία η ιδέα να ανακατέψεις και μουσική με ποδόσφαιρο και γουστάρω τις μουσικές σου προτιμήσεις.

Off Topic:
Νόμιζα ότι στην Ελλάδα τώρα πια ασχολούνται μόνο με σκυλάδικα και μαϊμουδιάρικα αράπ. Δεν ξέρω την ηλικία σου (εγώ είμαι 35) και είμαι της παλιάς σχολής που ασχολούνταν με πιο ποιοτική μουσική. Όχι όλοι αλλά τουλάχιστον σε μεγαλύτερο ποσοστό από ότι σήμερα που μόνο κάτι ξεράσματα ακούς από τα κωλοφτιαγμένα αυτοκίνητά τους με τα subwoofer, superdooper, bass my ass, kick my bass στο διαπασών. Γιατί πρέπει να ταλαιπωρούνται τα αυτιά μου από την αηδία που θέλει να ακούσει ο καθένας? Μου ξύπνησες αναμνήσεις γιαυτό και το ξέσπασμα. Σόρρυ.
lastuvka-13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun May 20, 2007 6:28 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός - West Ham Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προχώρησα προς το τραπέζι όπου βρίσκονταν ο Μανώλης και ο ..περίεργος τύπος .























-Στηβ , στην ώρα σου ήρθες.Να σου συστήσω τον άνθρωπο που σου έλεγα το μεσημέρι.Στηβ από 'δω ο
Image
κ.Μάκης Ψωμιάδης

-Aγαπούλα γειά σου..
-.......Γειά σας κ.Ψωμιάδη ( Oh my God ! τι είν' τούτος )
-Άκου να δεις Χάρρις.Εγώ μια αγάπη έχω στην ζωή μου , την Αεκάρα.Μέχρι πριν λίγες μέρες την είχε ένας χλιμίντζουρας κοντοπίθαρος με το ονόμα Ντέμης Νικολα'ί'δης.Αυτό το @#!##!#μένο έφυγε για να γίνει ποδοσφαιριστής πάλι και πήγε στην Αλ-Χιλάλ στην Αραβία να μαζέψει κανά φράγκο.Τώρα την Αεκάρα την έχω πάλι εγώ όπως πριν κάτι ένδοξα χρόνια.Όποιος πειράξει την Αεκάρα θα τον @##!@ήσω τον @*%^&#*ούστη.Προπονητή η ομάδα δεν έχει και για αυτό θα έρθεις εσύ να κοουτσάρεις αυτούς τους παιχταράδες που έχει η ομάδα.Αντιλαβού αγαπούλα?
-.....Μανώλη έλα να σου πω λίγο.

Πήγαμε λίγο στην άκρη

-Καλά ρε @#@#άκα τι είναι αυτός ο μουστακαλής με το χωνί που έχει για πούρο?Με δουλεύεις?
-Ρε συ είναι γνωστός μου εδω΄και χρόνια , με έχει ξελασπώσει πολλές φορές.Ξέρεις δουλειές της νύχτας και τέτοια.Μην τον βλέπεις έτσι ..κατα βάθος είναι ψυχούλα..
-Τι ψυχούλα και αηδίες ρε μπαγλαμά?Και από που και ως που εγώ θα πάω στην Αεκάρα???
-Κάλα τι να σου πω ρε Στηβ...Πάμε όμως πριν αγριέψει.


-Λοιπόν αγαπούλες?Τι λέγατε?Τίποτα για ποιούς παιχταράδες θα φέρουμε στην Αεκάρα?
-Κοίτα mr.Μάκη δεν ξέρω τι έχεις εσύ στο μυαλό σου αλλά ποιος σου έιπε ότι εγώ θα έρθω στην Αεκ?

Με κοίταξε για ένα λεπτό χωρίς να πει τίποτα.Ήρθε πιο κοντά μου και μου είπε


-Άκου Λαλάκη όταν ο Big Mac μιλάει είναι νόμος.Είπα θα έρθεις στην Αεκ , ο κόσμος να χαλάσει.Οκ αγαπούλα?Άντε μην τα κάνω #!@#$άνα εδώ μέσα γ@μώ το κερατό μου!!!


Και μόλις τα είπε αυτά έκανε μια κίνηση περιέργη με το χέρι του και σηκώθηκαν από ένα τραπέζι 2 τύποι και ήρθαν προς το μέρος μου.

Image



-Λοιπόν άκου για να ξεμπερδεύουμε, να πούμε , αύριο πετάς για Αθήνα και αναλαμβάνεις την Αεκάρα και αν κανένανς δημοσιογράφος σου πει καμιά @#!@κία θα τους ^%$@ήσω όλους τους !@##!$ούστηδες.Θα πας στην οδό που θα σου πω και θα συναντήσεις εκεί έναν έμπιστο φίλο μου και θα υπογράψεται το συμβόλαιο.Κατάλαβες??
-Μάλιστα...( τι να έκανα, μόλις δίστασα να απαντήσω οι Men in Βlack έβαλαν το χέρι τους μέσα στο σακάκι τους δείχνοντας μου τα όπλα τους
!)

-Για το συμβόλαιο μου τουλάχιστον μπορούμε να πούμε ?
-20.000 το μήνα σου φτάνουν?
-Πόσα????
-Τσου ρε Λάκη που θες και παραπάνω!Λοιπόν εγώ έχω κάτι ....δουλειές να τακτοποιήσω , να πούμε, και θα φύγω.Αύριο να είσαι στο αεροδρόμιο..


-Ρε αχαρακτήριστε αυτός είναι η ψυχούλα???????
-Δεν ήξερα ρε Στηβ , συγνώμη..Έλα να πιούμε κανά σφηνάκι.
-Μπα ρε τι σφηνάκια και βλακείες.Πάω σπίτι...
-Από τώρα?? Σε καμιά ώρα θα μαζευτεί πολύ γκομενοπαρέα.Κ'αθε βράδυ τέτοιες ώρες σκάνε μύτη.
-Δεν είμαι για τέτοια τώρα..



Έφτασα σπίτι και έκατσα στο μπαλκόνι του σπιτιού και έβλεπα την θέα.Σκεφτόμουνα ότι απο αύριο θα πρέπει να πάω στην Αθήνα και να πιάσω δουλειά σε μια ομάδα που αναγκαζόμουνα να την κοουτσάρω...Καθώς τα σκεφτόμουν όλα αυτά χτύπησε το κινητό μου και είδα έναν άγνωστο αριθμό να με καλεί.

-Ναι?
-κ.Χάρρις , καλησπέρα , ελπίζω να μην σας ενοχλώ
-Όχι , ποιος?
-Robert Coar τεχνικός διευθυντής της Blackburn Rovers.
-..Μάλιστα και τι θέλετε?
-Ακούστε κ.Χάρρις η ομάδα είναι χωρίς προπονητή αυτήν την στιγμή και θέλουμε να την αναλάβετε εσείς.Τι λέτε?


Τι να έλεγα...ναι θέλω να έρθω αλλά δεν με αφήνει ο Μάκαρος?

-Ναι με ενδιαφέρει απλά δώστε μου 3-4 μέρες καιρό να το σκεφτώ
-Βεβαίως.Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και θα χαρώ πολύ αν μας πείτε το ναι.Καλό σας βράδυ
-Καληνύχτα..


Άσχημα τα πράγματα..Να πω όχι στον Μάκαρο δεν γίνεται γιατί θα βλέπω τα ραδίκια ανάποδα , να απορρίψω την Blackburn δεν θέλω γιατί με ενδιαφέρει..τι μπορώ να κάνω?Μόνο ένα θαύμα με σώζει...
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φυγε αγγλια να σωθεις απο τον μακαρο!!!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jose_thominho wrote:Φυγε αγγλια να σωθεις απο τον μακαρο!!!
ditto :-)
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πήγαινε στην ΑΕΚ να δεις πως παίζεται το ποδόσφαιρο και μετά βλέπουμε!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
lastuvka-13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun May 20, 2007 6:28 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηνα'ι'κός - West Ham Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και μετά από καιρό η ιστορία θα συνεχιστεί.Είχα πολλά προβλήματα με το internet και το pc γενικότερα -mperdema και δεν μπορούσα να γράψω τόσο καιρό .Τακτοποιήθηκαν όμως όλα και τώρα θα συνεχιστεί.
Τo be continued... :blob8:
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Υπάρχει εδω συνέχεια;;;

αν όχι, να κλειδωθεί και να μεταφερθεί στο κατάλληλο τομέα
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
ThanosTheHam
Amateur
Amateur
Posts: 182
Joined: Sat Mar 08, 2008 4:07 pm
Football Manager της ομάδας: Karvounaikos FC
Αγαπημένη Ομάδα: West ham,Milan,PAO,Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Που την εστειλες την Γουεστ Χαμαρα ρε ξαδερφε του Αλεφα -tsekouri

Ευτηχως σε εδιοξαν...
ΠΑΟ θρησκεια θυρα 13
Mattos
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue Nov 06, 2007 3:12 pm
Football Manager της ομάδας: Queen Park Rangers
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Location: Kavala Green North
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε αχρηστε παραλίγο να υποβίβαζες την wh (καλα που σε εδιωξαν δλδ) και μου θες και manchester? :drinking: :drinking: :drinking:
πανε αεκ να την ριξεις κι αυτη :D :D
KALITERA MIA KOUPA ME TI LEVENTIA...PARA 40 KOUPES ME PSEMA KAI #^!$#@! (APATEWNIA) :P
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυστυχώς δεν κατάφερα να φέρω την ''αδυναμία'' μου , το πουλέν μου τον



Rafael van der Vaart
Χαχα!!! Εγω τον εφερα με 15.000.000(Με το 8.0.2)
Βεβαια ολες οι φανελες εξαφανιστηκαν
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”