Άνθρακας ο χρυσός? The Flying Magpies

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ZZZZZZZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ZZZZZZZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ΝΤΡΙΝΝΝΝΝ.......... ΝΤΡΙΝΝΝΝ
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Αχμ.....ΦΦφ....... -ksilo
ΝΤΡΙΝΝΝΝΝ.......... ΝΤΡΙΝΝΝΝ
-Ποιος γαμ..... τέτοια ώρα.... -ksilo
ΝΤΡΙΝΝΝΝΝ.......... ΝΤΡΙΝΝΝΝ
-toixos2 Οκ, Οκ........
-Ναιιιιι?
-Hello there.....
-E?
-Hello.... can I talk to Mr. Sioutas please?
-Hello, Who's on the phone?
-Chris Mort, o Γενικός Διεθυντής της Newcastle!
-Οh, τι τιμή!
-Εξετάσαμε προσεκτικά με τον Κο Ashley, την αίτησή σας... οι συστάσεις πολύ θετικές, το βιογραφικό σας πολύ καλό παρά το νεαρό της ηλικίας, δείχνετε αποφασισμένος και ενθουσιώδης με την εργασία σας, το ωροσκόπιο σας ήταν ένα plus για την απόφασή μας, μιας και σαν Κριός, είστε πρωτοπόρος, εγωϊστής και παίρνετε πολλά ρίσκα ώστε να φέρετε εις πέρας και την πιο δύσκολη αποστολή. Μπορεί σαν αρχή να αντιμετωπίσετε την δυσπιστία του κόσμου, αλλά βασιστείτε σε μας.
-Σας ευχαριστώ πολύ για την εμπιστοσύνη σας, Κύριε Mort.
-Τον πρόεδρο να ευχαριστείτε Mr.Sioutas. Μιας και ιδεολόγος ήθελε έναν αγνό άνθρωπο με Ιδανικά για να προχωρήσει στην υλοποίηση του στόχου του, που δεν είναι άλλος από το να δει τις αγαπημένες του "Κίσσες" στην Κορυφή. On the Top όπως λέμε εμείς εδώ στην Αγγλία!
-Piece of cake! -puppie
-Πως είπατε Mr.Sioutas?
-Τίποτα, κάτι δικά μου, συγνώμμη.
-Λοιπόν, το εισιτήριό σας είναι ήδη εκδωμένο, αύριο το πρωϊ στις 9 με την πτήση 714, πετάτε για αγγλία, θα τα πούμε στο αεροδρόμιο. Θα φοράω μαύρο Κοστούμι, μαύρο παντελόνι, μαύρα παπούτσια και άσπρο πουκάμισο! Σαν την ομάδα μας δλδ. :D
-Σαχλέ!
-What?
-Ναι, θα τα πούμε αύριο. Σας ευχαριστώ πολύ Mr.Mort.

Μπορεί η αγαπημένη μου ομάδα στην Αγγλία να είναι η Έβερτον, αλλά αυτό που μου παρουσιάστηκε τώρα είναι ευκαιρία ζωής! Αυτοί εκεί παίζουν με τα εκατομμύρια!!! Πρέπει να το εκμεταλλευτώ, να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό και να κάνω τους πάντες να μιλάνε στο μέλλον για τον άγνωστο και μικρό τώρα προπονητάκο της σειράς όπως με αποκαλούν στα καφενεία!!! Μόνο ο Αλέφαντος με καταλαβαίνει!!! Κυρ Νίκο θα σε κάνω περήφανο!
Άκου όμως Κίσσες! εγώ ανθρακορύχους νόμιζα πως τους έλεγαν! Κάτσε να μπω στο νετ να ενημερωθώ λιγάκι.
Χμμμ.... Το κοράκι και η κίσσα τα εξυπνότερα πτηνά λέει!!! "Ενα είδος δείκτη νοημοσύνης για διάφορα είδη πτηνών υπολογίστηκε για πρώτη φορά από έναν Καναδό ορνιθολόγο. Η οικογένεια του κορακιού και της κίσσας φαίνεται ότι περιλαμβάνει τα πλέον πολυμήχανα πτηνά. H έρευνα του Δρ Λουί Λεφέμπρ στο Πανεπιστήμιο McGill του Μόντρεαλ βασίστηκε σε παρατηρήσει διαφόρων «νεωτεριστικών» τακτικών που ακολουθούν τα πουλιά για να τραφούν".
Το έξυπνο πουλί όμως από τη μύτη πιάνεται λέει μια ελληνική λαική παροιμία!!! :D
Τέλος πάντων! για να δούμε κι εδώ: The club's traditional kit colours are black and white striped shirts, with black shorts and socks. Supporters of Newcastle United refer to themselves as the Toon Army.
Έχει δλδ και πιστούς και φανατικούς οπαδούς!
Θα σας φτιάξω ομάδα ρε... Μάλλον ομαδάρα, αλλά θα σας τα πάρω και ΧΟΝΤΡΑ!!! 8)
Πάω να φτιάξω τη βαλίτσα μου!!! βουρρρρρ...... -kavala
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
23/6/2007
10.30.......

-Ντιν.... Σε λίγα λεπτά θα προσγειωθούμε, παρακαλώ προσδεθείτε.
Image
Σαν πολύ βόρεια δεν είμαι... Πάνε οι φραπεδιές στις ηλιόλουστες καφετέριες της Ελλάδας, θα με φάει η μούχλα... Υπομονή, μεγάλε!!! Για την Ελλάδα ρε γαμ*το!!! :wink:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Υοur Passport/ID Mr.
-Here you are...
-Hm... are you sure , its you here, Mr...
-Sioutas
-Yes, Mr.Sioutas
-Yes its me there when I was 16!
-16???
-Yes 16!!! a teenager, "που σε λίγους μήνες απο τώρα θα μιλάτε όλοι για μένα εδώ, ρε κόπανε"
-Και γιατί δεν έχετε πρόσφατη φωτογραφία στην ταυτότητά σας Μr.Sioutas?
-Πάρε το διαβατήριό μου, που είναι καινούριο, στο Ελλάντα οι ταυτότητες είναι ίδιες απο τότε που γεννιέσαι, ως να πεθάνεις!
-I see ...
-Πάρτον και σύ!
-What?
-Nothing. Is it ok now?
-Yes, You can pass Mr.Sioutas
-Thank you!
...Πού ναναι τώρα το μαυροφορεμένο κοράκι....ή μάλλον αυτή η Κίσσα ο Mort.
Last edited by sioutas on Sat Apr 12, 2008 2:36 am, edited 4 times in total.
Bill_xanthi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5131
Joined: Sat Oct 27, 2007 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Man United
Αγαπημένη Ομάδα: Glory
twitter: iBillxan
Status: As the Reds go marching, on, on, on!
Location: Glory
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πολύ καλό ξεκίνημα...Καλή συνέχεια Σιούτα...
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο
και τ' όνομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο..♪♫
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

...Ώπα, λες ναν' αυτός? Μαύρο Κοστούμι, άσπρο πουκάμισο... ρε τον Αθεόφοβο, ακόμη και ασπρόμαυρη γραβάτα φοράει -jerk
Image
-Μr.Mort?
-Mr.Sioutas?
-Hello, there... Nice to meet you!
-The pleasure is mine
-Eλάτε πάμε στα γραφεία, η λιμουζίνα μας περιμένει έξω...

Αυτό το τελευταίο μ' άρεσε, αρχίσαν οι ... χλιδές -doublekiss

Κατα τη διαδρομή άρχισα να αλλάζω γνώμη για το Newcastle....
Όμορφη πόλη, καθαρή, με ωραία κτίρια....
Image
γκόμενες...
Image
Σε λίγο καιρό θα τρέχετε με τα μπλουζάκια σας σηκωμένα... για να βάλω την ... υπογραφή μου στα στήθη σας!!!
-skepsh
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Ωραίο γραφείο έχετε Mr.Mort
-Thanx Mr.Sioutas, που να δείτε και τις υπόλοιπες εγκαταστάσεις της ομάδας!
-Φαντάζομαι :shock:
-Λοιπόν Μr.Sioutas, ας έρθουμε στο θέμα μας. Η ομάδα τα τελευταία χρόνια, βολοδέρνει κάπου στη μέση της βαθμολογίας, η καλύτερη μας θέση ήταν το 2003 που τερμάτισε 3η και βγήκε στο champion league, παίκτης της τότε κάποιος γνωστός και από την παρουσία στην Ελλάδα, ο Τιμούρ Κετσπάγια.
-Ναι, πολύ καλός παίκτης, έπαιζε στην ΑΕΚ.
-Παρότι ο Μr. Ashley έχει ρίξει πολύ χρήμα στην ομάδα, κάτι δεν πάει καλά και η ομάδα δεν μπορεί να ξαναβρεί το καλό αγωνιστικό της πρόσωπο, ώστε να γίνει ανταγωνιστική απέναντι στους άλλους μεγάλους της Πρέμιερ. Χρειαζόμαστε κάποιον ώστε να βρει το κουμπί της επιτυχίας, αυτό το κλικ, τη λεπτομέρεια δλδ που είναι πολύ σημαντική ώστε η ομάδα να ορθοποδήσει και πάλι.
-Πρωτάθλημα πότε πήρε τελευταία φορά η ομάδα Mr.Mort?
-Πρωτάθλημα?
-Ναι, πρωτάθλημα....
-Εγώ δεν είχα γεννηθεί ακόμη Mr.Sioutas :?
-Δλδ?
-Το 1927 !
-Πότεεεεεε? πω πω, (και μετά λέμε για την ΑΕΚ που έχει 15 :P )
-Κοιτάξτε Mr.Sioutas, η λέξη πρωτάθλημα για μας είναι ουτοπία, οι φίλαθλοι της newcastle δεν τρέφουν αυταπάτες... όσο υπάρχουν οι κολοσσοί, Chelsea, Manchester, Arsenal και Liverpool, το πρωτάθλημα θα παραμένει απλά ένα όνειρο για όλους τους υπόλοιπους. Εμείς θα θέσουμε ως στόχο η ομάδα μας ως τα επόμενα 2 χρόνια να είναι ανταγωνιστική απέναντι σε αυτούς και να μπορεί να τους κοιτάει στα ίσια. Όσο για φέτος νομίζουμε πως μια θέση στη μέση της βαθμολογίας είναι αρκετά ρεαλιστική.
-Μr. Mort, σύμφωνα με τα όσα με έχουν ενημερώσει οι συνεργάτες μου στην Ελλάδα, πιστεύω πως η newcastle, έχει αρκετά καλό υλικό και με την δική μου καθοδήγηση πιστεύω πως απο φέτος θα στοχεύσω πιο ψηλά....
-Δλδ?
-Μια θέση για το Ουέφα ας πούμε!
-Νομίζετε πως είναι εφικτό?
-Απόλυτα... Άλλωστε γι αυτό δεν με επιλέξατε? Επειδή μπορώ να φέρω εις πέρας τις πιο δύσκολες αποστολές.
-So be it.... Noμίζετε πως 64 εκ.ευρώ είναι αρκετά για μεταγραφές?
- :drinking: ε?
-64 εκ. για μεταγραφές και 84 εκ. για μισθούς κ.λ.π. είναι αρκετα?
- :drinking: εργκ.... Απολύτως Mr.Mort ...
-Deal...Mr.Sioutas
-Deal...
-A και το πιο σημαντικό... σας προσφέρουμε διετές συμβόλαιο... με 2.3 εκ. ευρώ το χρόνο και την ομάδα εν λευκώ, θα είστε το απόλυτο αφεντικό, εσείς θα αποφασίζετε ποιο παίκτες θα φύγουν, ποιοι θα μείνουν, ποιοι θα έρθουν, εσείς θα επιλέξετε το προπονητικό σας τιμ, συμφωνείτε?
- :shock: -diatakste , (τι λέει τούτος εδώ ρε? είναι να μην συμφωνώ?), βεβαίως, στις διαταγές σας mr.mort!
-You have a good sense of humor mr.Sioutas
-Ι suppose mr.Mort!
-Ας πέσουν οι υπογραφές τότε!!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Αύριο το πρωϊ Mr.Sioutas θα σας κανονίσω συνάντηση με τον Μr.Steve Round που θα είναι ο βοηθός σας, αν το επιθυμείτε βέβαια, για να σας κάνει την 1η ξενάγηση στο γήπεδο και τις λοιπές εγκαταστάσεις και για να σας ενημερώσει και να σας δώσει πλήρη αναφορά για την ομάδα, τους γυμναστές κ.λπ.
-Εντάξει....
- Κατά τις 10.00, λοιπόν.
-Ναι, οκ. Και από κατάλυμα τι γίνεται? Μου βρίκατε σπίτι ή θα μένω σε ξενοδοχείο?
-Σε σπίτι φυσικά, στην πρώην κατοικία του Μr.Allardyce, είναι στα βόρεια προάστια, πολύ ήσυχα και ιδανικά για να ξεκουράζεστε μετά από την γεμάτη και στρεσαρισμένη ημέρα σας. Μια στιγμή να ειδοποιήσω την γραμματέα μου, να σας συνοδεύσει ως εκεί... Julia????
-Yes, Mr.Mort.
-Συνόδεψε τον Mr.Sioutas στην νέα του κατοικία
-Με τα χαράς Mr.Mort!
-Εις το επανειδείν mr.Sioutas
-Γειά σας Mr.Mort.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Hi, im Julia!
Image
- :drinking: Hello Julia.... (μωρό μου, θα περάσουμε καλά εμείς οι 2. Do u know από Greek lover?)
-Shall we go Mr.Sioutas?
-Yes bab...., Yes Mrs Julia
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Μετά από μισή ώρα περίπου....
-Here we are Mr. Sioutas, Do u like your new home?
Image
-Absolotely Mrs. Julia, absolotely, I feel like Robin Hood
-He he, you are Kidding Mr.Sioutas
-Absolotely Mrs.Julia, absolotely :D
-Eδώ.. θα μπορείτε να ξεκουράζεστε και να πίνετε το ποτό σας ή το τσάϊ, τις απογευματινές ώρες τις ημέρας όταν δεν έχετε προπόνηση... :-D
Image
-Ε, ρε φραπεδιά πισινάτη που θα ρίχνω....
-Αnd this is your bedroom .... (γελάκια)
Image
-Τhe bed is too big for me, Mrs. Julia (:
-Who Knows? (γελάκια)
-(Υπονοούμενο...?) Σας ευχαριστώ πολύ Mrs.Julia για την ξενάγηση, θα καθίσετε να πιούμε ένα ποτό?
-Σας ευχαριστώ πολύ, αλλά με περιμένει στο γραφείο ο Mr. Mort, έχουμε πολύ δουλειά, πρέπει να πάμε στον συμβολαιογράφο να επικυρώσουμε το νέο συμβόλαιο του Μichael.
-Owen?
-Aκριβώς! 7.750.000 ευρώ, το χρόνο και δεν πρέπει να καθυστερούμε
-(Ε, ρε χρήμα, που πέφτει εδώ) Οκ, Mrs Julia, είμαι γοητεύμενος από την γνωριμία μας.
-(γελάκια) Είστε gentleman mr. Sioutas. Σας αφήνω τώρα.
-Bye, bye
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24-6-07
10.01
-Hello Mr.Sioutas, im Steve Round
- Nice to Meet u Steve, you can call me, giannis
-Ok, giannis. Giannis... u were 1 min late!
-(Πώ, πώ, ξέχασα πόσο τυπικοί είναι εδώ!) Sorry steve, but im the BOSS here. (Στο στρατό ένας λοχαγός μου έλεγε πως πρέπει να τους γα... από την 1η στιγμή,για να μην σου πάρουν τον αέρα :D )
-Συγγνώμη δεν το εννοούσα έτσι....
-Τέλος πάντων, ας το ξεχάσουμε steve, πάμε λοιπόν, θέλω πλήρη ενημέρωση... και ξενάγηση.

-Ιδού λοιπόν giannis το... st.james park, το παλάτι του newcastle
Image
Image
-Όντως ...στολίδι
-Έχει χωρητικότητα 52.387 καθιμένων θεατών. Ο αγωνιστικός χώρος καλύπτεται από φυσικό χλοοτάπητα με under soil heating, για να είναι πάντα στεγνό ακόμη και υπό συνεχή βροχή επί μέρες.
-Ε, ρε, τεχνολογία!
-Ελπίζω υπό την καθοδήγησή σας να ζήσει μεγάλες στιγμές αυτό το γήπεδο giannis.
-U can bet on that, Steve!
-Aκόμη διαθέτουμε ακαδημία νέων και παίδων, μπλα... μπλα... μπλα....
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Ο καλύτερος παίκτης της ομάδος μας, ο ηγέτης της και αρχηγός είναι ο Michael Owen
-Το γνωρίζω Steve...
-H ομάδα πιστεύω πως έχει αρκετά καλούς παίκτες, με αχίλλειο φτέρνα όμως το κέντρο της και συγκεκριμένα τη δεξιά πλευρά της, καθότι πιστεύω πως ο Milner δεν έχει τις εμπειρίες που χρειάζονται για να κρατήσει μόνος του αυτή την πλευρά....
-Οκ, steve.... τα υπόλοιπα άστα σε μένα, έχω τις λίστες μου και τα κονέ μου και πιστεύω πως θα φέρω τους κατάλληλους παίκτες ώστε αυτή η ομάδα να ζήσει μεγάλες στιγμές στο μέλλον. Πάμε τώρα να γνωρίσουμε τα παιδιά.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Guys, here is your new "boss" Mr.Sioutas
-Hello, hi, Hello, nice to meet u, e.t.c
-Λοιπόν παίδες, τα κεφάλια μέσα, θέλω όρεξη για δουλειά και πάμε να γευτούμε μεγάλες χαρές... Αρκεί να δουλέψουμε σκληρά, σαν μια ομάδα, μια οικογένεια, με πάθος γι αυτό που κάνουμε και να΄στε σίγουροι πως η επιτυχία θα μας χτυπήσει την πόρτα!
-Μαζί σου, coach, μαζί σου! :D
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...Το ίδιο βράδυ στην πισίνα, πίνοντας ένα ουζάκι και χαμένος μες τις σκέψεις μου....
Η ομάδα δεν έχει αρκετούς γυμναστές, το πρώτο που πρέπει να κάνω είναι να ψάξω να βρω ικανούς και υψηλού επιπέδου γυμναστές.
Η ομάδα δεν έχει μεγάλο ρόστερ και το αγγλικό πρωτάθλημα έχει πολλούς αγώνες, plus κύπελα, league cup, ευρώπες κ.λ.π.
Θέλω έναν καλό κεντρικό αμυντικό, παρτενέρ του Steven Taylor, έναν αμυντικό χαφ, διότι ο butt είναι ήδη 32 και ο barton τραυματίας για 2 μήνες, έναν αριστερό χαφ, διότι ο duff είναι εκτός για 4 μήνες!!! και έναν δεξί χαφ διότι όπως είπε κι ο steve o milner είναι λίγος.... Από επίθεση δεν χρειάζεται τίποτα καθώς με owen, martins και alan smith είναι πλήρες. Α, και ακραίους αμυντικούς διότι αυτοί δεν μου φαίνονται σόι. Ευτυχώς που έχω στη διάθεσή μου 64εκ. Άκου 64 εκ. ποιος να το πίστευε!!! Τα χώνει χοντρά ο κος Ashley!
Αύριο το πρωί θα πάρει το φαξ φωτιά. Ίσως πάρω τηλ. και τον Κυρ Νίκο, μπορεί να μου προτείνει κι αυτός κανέναν! Θέλω καλούς και φτηνούς :D
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Last edited by sioutas on Sat Apr 12, 2008 2:35 am, edited 2 times in total.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Λοιπόν...με τα δυο πρώτα ποστ καταγούσταρα...κανόνισε τη πορεία σου...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή τύχη και από μένα... Η νιούκαστλ είναι καλή επιλογή, γιατί έχει καλό υλικό και κόσμο που πηγαίνει στο γήπεδο (τρίτη σε εισητήρια όταν την έπαια εγώ). Και επίσης είναι σημαντικό και το οτι γενικά βολοδέρνει όταν μένει στα χέρια του αλαρντάις. Βέβαια εγώ έπαιζα με το 8.0.1, δενξέρω ποια έκδοση έχεις εσύ κ τι διαφορές έχει. Οι όουεν κ μάρτινς μπροστά βγάζανε φωτιές κ ήταν μόνιμα στις 5 πρώτες θέσεις των σκόρερ. Αν δεις οτι το σμπρώχνουν το μπαλάκι, προς θεού μην τους δώσεις! Έχει πολύ μπαγιόκο κ με καλή διαχείριση μπορείς να φτάσεις ψηλά σχετικά γρήγορα. Με μένα στον πάγκο δεν είχαμε κάνει φοβερό ξεκίνημα κ στα μισά ήμασταν στη μέση της βαθμολογίας. Στο δεύτερο γύρο όμως μαζέψαμε πιο πολλούς βαθμούς από κάθε άλλη ομάδα κ καταφέραμε να πάρουμε θέση για το ουέφα. Τη δεύτερη χρονιά πήγαμε τσάμπιονς λίγκ (2ος μάλιστα αν θυμάμαι καλά, με διαφορά ομως από τον πρώτο) κ την 3η που είχα φέρει κ φαν ντε φάαρτ κ ψιλοπετούσαμε... κρας ντάμπς...
User avatar
elt
Amateur
Amateur
Posts: 173
Joined: Sun Jul 20, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιτυχία φίλε....άιντε μπας και δεί η κακόμοιρη Newcastle καμιά άσπρη μέρα...keep going...
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος ο Σιούτας!!!! Καλή συνέχεια φίλε!!!! :-D

Είμαστε όλοι μαζί σου!!
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

25/6/07
08:00
...στο γραφείο...

-Πολύ πρωϊνός today Mr.Sioutas!
-Όντως Julia. Julia?
-Tι μπορώ να κάνω για σας Mr.Sioutas
-(Έχε χάρη που έχω δουλειά :D ) Φώναξε μου τα λαγωνικά Julia.
-Ποια?
-Τα λαγωνικά... τους scouters, βρε παιδί μου.
-Αμέσως....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Λοιπόν κύριοι.... Ορίστε οι παίκτες που θέλω να μάθετε γι αυτούς. Ιστορικό, Κόστος, Ομάδα κ.λπ. Ελπίζω λείαν συντόμως να έχω τις αναφορές σας.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Οκ, πάει κι αυτό. Λοιπόν.... τι άλλο έχω να κάνω.... Ωχ, τον Κυρ Νίκο ξέχασα να πάρω...Λοιπόν 00302103456.....
ΝΤΡΙΝ ΝΤΡΙΝ
-ΝΑΙ?
-Κυρ Νίκο?
-Εσύ είσαι Γιάνναρε?
-Ναι Κυρ Νίκο, τι μου κάνεις
-Μια χαρά φίλε Γιάννη. Συγχαρητήρια, κιόλας. Έμαθα πως πήγες να φτιάξεις ομάδα, εκεί πάνω στα κοράκια, στους άμπαλους....
-Κίσσες Κυρ Νίκο, όχι κοράκια.
-Τέλος πάντων μαύρα είναι και τα δύο! :shock:
-Κυρ Νίκο, έχεις καμμιά πρόταση? Τίποτα καλούς παίκτες που θα μπορούσαν να σταθούν στο αγγλικό πρωτάθλημα?
-Ξέρω ένα σέντερ φορ, λαυράκι.... σου λέω!
-Δεν χρειάζομαι σέντερ φορ, είμαι πλήρες, έχω owen και martins
-Xα, χα, χα....
-Γιατί γελάς Κυρ Νίκο?
-Ακου, Γιαννάκη... ο owen κι οι σφαίρες αυτές είναι να παίζουν εδώ, μέχρι τη Β'Εθνική κατηγορία, για να παίξεις στην Ευρώπη... να βγεις.... πεθάναν οι 1.15 ύψος.... ξέχασέ τους.... ποιος owen και martins τώρα?
-Μένω άφωνος :shock:
-Γράφτο καλά το όνομα που σου λέω... Βοgdan Stancu.... Ρουμάνος... με Τσαγανό, έχει το γκολ στο αίμα του... έχει πάθος το παιδί σου λέω.
-Πόσο χρονών είναι Κυρ Νίκο?
-19!
-Χμ.... Νιάτο είναι Κυρ Νίκο.
-Βάλτον στη δεύτερη ομάδα... Ψήστον καλά, σου λέω... και σε 2 χρονάκια το πολύ... θα σου βγάζει μάτια....
-Οκ Κυρ Νίκο, κατεχωρήθη, σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου....
-Νασαι καλά φίλε μου και ότι χρειαστείς, εδώ είναι ο Μπαρμπα-Νίκος.
Άκου Β'Εθνική, ο οwen κι ο Μartins :drinking: Aθάνατε Κυρ Νίκο!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία αρχή...Εις υγείαν του καινούργιου προπονηταρά...
ImageImage
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Λοιπόν μήπως ήρθε η ώρα και για την μαύρη Λίστα ?
1)Geremi, 28 ετών.... παίρνει 3.400.000 το χρόνο! :shock: στη θέση του στο κέντρο, θέλω παίκτες με φαντασία, δημιουργικούς, αμυντικά δεν είναι και τόσο καλός.... Δρόμο λοιπόν.
2)Shola Ameobi, 25 ετών.... 1.100.000 το χρόνο! Πολύ μέτριος παίκτης.... Μου τη σπάει κι η φάτσα του, Όξω και συ.
-Julia....
-Yes?
-Ορίστε η black list, ανακοίνωσε σε παρακαλώ κορίτσι μου! στους εν λόγω κυρίους, ότι η ομάδα δεν θα χρειαστεί άλλο τις υπηρεσίες τους, μπορούν από τώρα κιόλας να ψάχνουν για νέα ομάδα.
-Done
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη τυχη!!!!!!!
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος ρε σιουτάκο. Φοβερή ιστορία...
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

...Tην ίδια μέρα κατά τις 17.00...
-Hey giannis, ακόμη εδώ είσαι?
-Ηi, Mr.Mort, ναι, έχω δουλειές με φούντες!
-Ελπίζω όχι "Ζωνιανές" (:
-Τί έφτασε μέχρι εδω η χάρη των Ζωνιανών? :shock:
-Ενημερώνομαι τακτικά από το BBC, giannis :wink:
- :shock:
-Το βράδυ κατά τις 21.00, μας έχει προσκεκλημένους στο σπίτι του για δείπνο, ο Πρόεδρος!
-Ο Mr.Ashley?
-E, φυσικά, ποιος άλλος, ο Αbramovich? (:
- :P
-Λοιπόν κατά τις 20.30 να΄σαι έτοιμος, θα περάσω να σε πάρω.
-Οκ!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Ok, giannis, φτάσαμε...
-Είμαι καλά ντυμένος Μr.Mort?
-Mην ανησυχείς, ο πρόεδρος είναι λαϊκός τύπος, δεν δίνει σημασία σ΄αυτά...
-Τέλος πάντων :?
ΝΤΙΝ ΝΤΙΝ
-Περάστε, ο Mr.Ashley σας περιμένει στο καθιστικό.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Chris!
-Mike!
- :shock: :shock: :shock:
-Giannis να σου συστήσω τον Mr.Αshley!
Image
- :shock: :shock: :shock:
-Whats up coach?
-eh?
-Tι χαμπάρια... πως το λέτε, εσείς εκεί στην Ελλάδα?
-Το ίδιο όπως κι εδώ Mr.Ashley...
-Tι Μr. και λιβάνια, σκέτο Μike, σε παρακαλώ! Μα τί έπαθες μοιάζεις σαν να είδες φάντασμα!
-Οχι... τίποτα... απλά.... σας φανταζόμουν αλλιώς
-Χα, χα, χα giannis, δεν δείχνω για εκκατομυριούχος ε? μοιάζω περισσότερο με χούλιγκαν, με Punk eh? (:
-Ερ... δεν θα το λεγα έτσι ακριβώς....
-Έλα κάτσε... κάτσε να πιούμε μια μπύρα, σαν άντρες! (:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Όπως θα σε ενημέρωσε κι ο Chris, όλοι μας εδώ παλεύουμε για να δούμε την αγαπημένη μας newcastle, όσο πιο ψηλά γίνεται. Απο σένα θέλω να σταθείς στο ύψος των περιστάσεων, να μην πτοηθείς από οτιδήποτε βρεθεί εμπόδιο στο δρόμο σου κι εδώ είμαι εγώ!
-Βασιστείτε επάνω μου, Μr.... ε... Mike! :-)
-Πρέπει να σου δημιουργήσουμε ένα πιο glamour profil, γιατί τα media εδώ είναι παράξενα ξέρεις....
-Τι εννοείτε?
-Nα, στην αρχή θα δυσκολευτούν να χωνέψουν ότι ένας άγνωστος coach είναι στο τιμόνι μιας τόσο ιστορικής ομάδας και απο εδώ και στο εξής θα πρέπει να προσέχεις.
-Δλδ?
-Την προσωπική σου ζωή ας πούμε, με ποιους συναναστρέφεσαι, τι φοράς, που πας, τι αμάξι οδηγείς κλπ.
-Την εξωγηπεδική ζωή εννοοείτε?
-Ναι... Αλήθεια αμάξι δεν έχεις?
-Όχι, το έχω αφήσει στην Ελλάδα, αλλά θα βάλω κάποιον να μου το φέρει εδώ.
-Τι αμάξι είναι αν επιτρέπεται?
-Seat Ibiza!
- :-D :-D :-D
-Γιατί γελάτε? Έφτυσα αίμα να το φτάσω 230 άλογα, είναι 1.8 turbo, και τώρα με το μισθό που παίρνω θα το φτάσω 1.000 άλογα και θα τρώνε τη σκόνη μου κάτι πόρσε και κάτι Λαμποργκίνι !!! :D
-Θα αστειεύεσαι βέβαια! Είπαμε πρέπει να σου φτιάξουμε ένα πιο glamour profil και με τέτοιο αυτ/το δεν γίνεται! (:
-Χμ....
-Σκέψου καλά τι θα σου ταίριαζε κι αύριο πρωί, κάνε την παραγγελία σου, πάρε με τηλ. και μέχρι το μεσημέρι θα τόχεις!
Μετά από άφθονη μπύρα....
-Χα, χα, χα Μike
-Hey, giannis..... Newcastle, newcastle, newcastle.... Oe oe oe!!!
-Cheers guys!
Τρελός ο πρόεδρος! :drinking: :D
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...Tην άλλη μέρα το πρωϊ...
Πω, τι θα μου ταίριαζε γμτ? Πισωκούνα θα θελα, για να ρίχνω και τίποτα driftia να ξεδίνω. Κάτι όμως άγριο και λίγο ρετρό. Όχι Πόρσε και Λαμποργκίνι που έχουν όλοι οι φλώροι οι νεόπλουτοι.... Χμ.... -toixos2 τί όμως?
Ξεφυλλίζοντας περιοδικά....
Ώπα, ώπα εδώ είμαστε.... Ford Mustang, 8 cylinder, 4.6 lt engine.... αλλά μόνο 300hp? Γιατί ρε γμτ? Αλλά θα μου πεις στην Αγγλία βρίσκομαι, στη χώρα της τεχνολογίας, θα το παραγγείλω με έξτρα πρόγραμμα στον εγκέφαλο, πιο μεγάλες εξατμίσεις.... άλλα πιστόνια, μπιέλες και ΤΡΕΜΕ ΑΓΓΛΙΑ μετά!
Οκ, κατέληξα.... αυτό:
Image
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ΝΤΡΙΝ
-Ηello?
-Hi Julia
-Ηello Mr.Sioutas
-Λοιπόν Julia ενημέρωσε τον Πρόεδρο πως κατέληξα στην απόφασή μου για το αυτ/το, θα σου το περάσω με Φαξ...
-Οκ...
-Τί γίνεται με τα Λαγωνικά μας Julia? Mήπως είχαμε τις αναφορές που τους ζήτησα?
-Της έχω ήδη εδώ.
-Οκ, στείλτες στο σπίτι μου με τον Steve, σήμερα δεν θα έρθω στο γραφείο
-Done
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Last edited by sioutas on Mon Mar 24, 2008 3:52 am, edited 7 times in total.
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

LOL LOL LOL
Mε κρασοκανάτα πρόεδρο πήγες και έμπλεξες...
sioutas wrote:-Είμαι καλά ντυμένος Μr.Mort?
-Mην ανησυχείς, ο πρόεδρος είναι λαϊκός τύπος, δεν δίνει σημασία σ΄αυτά...
-Τέλος πάντων :?
Εδώ έλιωσα στο γέλιο!Σκέψου πόσο χάλια είχες ντυθεί! -rofl -rofl :D
Image
Image
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη στην ιστορια σου φιλε!προτοτυπη ομαδα να αρχισεις!! :wink:
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”