I am the special one!

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

jose_thominho wrote:δωσε μου και αλλα κομματια απο το ημερολογιο μουρινιο!!!
Ο Ζοζέ Μουρίνο αποκάλυψε στην Βρετανική εφημερίδα «Guardian» κάποια αποσπάσματα του ημερολογίου του, από την χρονιά που φεύγει σε λίγες μέρες.

Ιανουάριος

Ενώ η εθνική ομάδα της Αγγλίας στο Κρίκετ ταπεινώνεται από την αντίστοιχη της Αυστραλίας, χάνοντας με 5-0, εγώ ψηφίζομαι ως ο 38ος πιο σέξι άνδρας του κόσμου, πίσω από τον Πρίγκιπα Γουίλιαμ. Αυτό αντιμετωπίζω τώρα?


Φεβρουάριος

Η Τσέλσι κερδίζει για ακόμη μια φορά το Carling Cup. Όχι και τόσο καλή ημέρα. Η καινούρια μου λακ, κάνει τα μαλλιά μου να φαίνονται στεγνά και αδιαμόρφωτα κατά τους πανηγυρισμούς. Στο μεταξύ, δύο Αμερικάνοι δισεκατομμυριούχοι, αποκτούν τον πλήρη έλεγχο της Λίβερπουλ. Είναι πολύ λυπηρό να βλέπεις έναν σύλλογο να πουλάει ακόμη και την ψυχή του σε λεφτάδες σαν κι αυτούς. Αυτό το είπα και στον Ρόμαν.

Μάρτιος

Η Αγγλία κερδίζει με 3-0 την Ανδόρα και ξαναμπαίνει στο κόλπο για την πρόκριση στο Euro 2008. Ακόμη οι οπαδοί της Τότεναμ με παρομοιάζουν με τον γιο μιας πόρνης, φωνάζοντας έξυπνα στιχάκια κατά την διάρκεια του μεταξύ μας αγώνα για το FA Cup. Ο Ρόμαν Αμπράμοβιτς παίρνει διαζύγιο. Δεν είναι όλα τα νέα τόσο άσχημα. Με έναν καλό δικηγόρο, η Ιρίνα (πρώην σύζυγος του Αμπράμοβιτς) μπορεί να πάρει ακόμη και τον Μίκαελ Μπάλακ.

Απρίλιος

Εξακολουθώ να απολαμβάνω την συντριβή της Αγγλίας από την Αυστραλία στο Κρίκετ (χωρίς να ξέρω το γιατί), την ώρα που ο Τύπος της χώρας με «στολίζει» με διάφορα επίθετα. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ψηφίζεται ποδοσφαιριστής της χρονιάς και πραγματικά είμαι πολύ χαρούμενος να βλέπω έναν συμπατριώτη μου σε αυτή τη θέση, ακόμη κι αν αυτός δεν είναι ικανός να εκτιμήσει ένα καλό κρασί από ποικιλίες του Μπορντό.

Μάιος

Η Τσέλσι κατακτά το FA Cup συνθλίβοντας την Μάντσεστερ Γιουνάιντετ με σκορ 1-0, σε έναν θρυλικό τελικό. Τώρα πλέον χρειάζομαι δύο χέρια για να δείξω πόσους τίτλους έχω κερδίσει χωρίς μέσα σε αυτούς να μετράω το Community Shield. Ακόμη, αφήνω την Μάντσεστερ να πάρει τον τίτλο στην Premier League. Πλέον από πρωταθλητής, είμαι ο μεγαλύτερος looser στο Νησί. Στη συνέχεια δίνω την ευκαιρία στη Λίβερπουλ να πάει στον τελικό του Champions League για να χάσει από την Μίλαν στην Αθήνα. Έχω κι άλλα προβλήματα. Οι εχθροί της Τσέλσι θέλουν να απελάσουν τον σκύλο μου. Τους αγνοώ και ζητώ την βοήθεια της αστυνομίας.

Ιούνιος

Ο Ρότζερ Φέντερερ, κατακτά το 5ο Wimbledon της καριέρας του, αλλά το επίτευγμά του επισκιάζεται από την μεταγραφή του Στιβ Σίντγουελ στην Τσέλσι. Παράλληλα ο Τόνι Μπλερ δηλώνει την παραίτησή του, τρία μόλις χρόνια μετά την άφιξή μου στην χώρα. Άλλος ένας μικρός θρίαμβος.

Ιούλιος

Όχι και πολλά πράγματα, μεταξύ άλλων ο Ντέιβιντ Μπέκαμ ?ο δεύτερος πιο όμορφος άνδρας στο ποδόσφαιρο- κάνει το ντεμπούντο του με την φανέλα των Λος Άντζελες Γκάλαξι.

Αύγουστος

Ο Τάισον Γκέι, κερδίζει τρία χρυσά μετάλλια στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου. Εγώ απονέμω στον εαυτό μου ένα μετάλλιο ενόψει της έναρξης της νέας σεζόν.

Σεπτέμβριος

Αποφασίζω να φύγω από την ομάδα λύνοντας το συμβόλαιό μου «κοινή συναινέσει». «Αυτή είναι η επιθυμία μου», λέω στον Ρόμαν όταν με βοηθάει να βάλω το παλτό μου, «δεν μου αφήνετε άλλη επιλογή», συμπληρώνω φεύγοντας. Στη συνέχεια στέλνω σε όλους τους παίκτες μήνυμα από το κινητό μου για τους το ανακοινώσω. Το βράδυ είμαι δεύτερο θέμα στις ειδήσεις του ITV. Τι προσβολή; Μα καλά ποιος είναι αυτός ο Τζορτζ Μπους;


Οκτώβριος

Ο Λιούις Χάμιλτον χάνει τον τίτλο στην Formula 1 με ένα πόντο διαφορά. Ακόμη, η Νότιος Αφρική κερδίζει το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ράγκμπι νικώντας την Αγγλία. Εγώ κάθομαι αξύριστος στον καναπέ μου ακούγοντας Bon Jovi και προσπαθώ να σπάσω το προσωπικό μου ρεκόρ στο Pong (ηλεκτρονικό παιχνίδι). Όταν τα καταφέρνω η Τάμι (η σύζυγός του), υπερήφανη με παροτρύνει να κάνω καμιά βόλτα, να παίξω λίγο γκολφ ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Νοέμβριος

Την ώρα που πολλοί πρώην παίκτες μου, προσπαθούν να γράψουν το τέλειο sms για να με υποστηρίξουν για την απόφασή μου να φύγω από την Τσέλσι, η Αγγλία χάνει από την Κροατία στο τελευταίο παιχνίδι των προκριματικών και αποκλείεται από το Euro 2008. Εγώ προσπαθώ να αποβάλλω την πίεση και τσακώνομαι με ένα πιτσιρικά στην αυλή του σχολείου της κόρης μου.

Δεκέμβριος

Κάποιος Φάμπιο Καπέλο προσλαμβάνεται από την ομοσπονδία της Αγγλίας για να αναλάβει την τεχνική ηγεσία της εθνικής ομάδας. Δυστυχώς όμως η είδηση αυτή επισκιάζεται από κάτι ταπεινό. Ο Ζοζέ Μουρίνιο δεν δέχεται την πρόταση της FA λέγοντας πως περιμένει τη Ρεάλ Μαδρίτης να του προτείνει συνεργασία σε λίγο καιρό. Έτσι με έχασαν. Προς το παρόν οι ώρες μου περνούν με πολύ Pong.

Μετα απο ολα αυτα πως να μην ειναι the best of the best. Εισαι ενας μικρος θεουλης Ζοζε. Μας λειπεις πολυ...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BAI5x4BBD6o[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fICEw26W ... re=related[/youtube]

Μου ηρθε ιδεα. Θα προτεινω στο Τσακ να κανουμε ενα special τοπικ για το special one οπου θα βαλουμε δηλωσεις, βιντεακια κτλ απο το μεγαλο Boss...


Κλεινω με τη κορυφαια δηλωση του Αγαπημενου μου Ζοζε...



Please don't call me arrogant but i'm European Champion and i think i'm a special one
BbbyronR21
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1290
Joined: Thu Nov 08, 2007 4:10 pm
Football Manager της ομάδας: Debrecen
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Chelsea.Real M.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

VAMOS JOSE VAMOS!!!!
Δεν χωράει τρεις η Championship, απλά ΔΕΝ χωράει
Απο τους δημιουργους των επιτυχημενων Δεν χωραει δυο το Λονδινο και The Cook,The Thief,His Wife and her Lover
Because when the going gets tough, the tough gets going...
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε πόσο πυροβολημένος είναι αυτός ο Μουρμουρίνιο.....δεν έχει άλλη εξήγηση, πρέπει να είχε πέσει μικρός από την κούνια του....
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλα respect στον μικρο θεουλη Jose.... Ειναι ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ , ειναι ΜΟΡΦΗ , ειναι πραγματικα ο SPECIAL ONE...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Όπως καταλαβαίνεις...προχωρα, σε θέλει όλη η χωρα...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να κλεισουμε καποιες τρυπες στο ροστερ πηραμε δανεικους το Assou-ekoto απο την τοτεναμ για 3 μηνες και τον Manucho απο την united για ενα χρονο!!
Παραλληλα με την παρουσιαση των αποκτηματων εγινε και η παρουσιαση της νεας φανελας!!
Η εντος εδρας εμφανιση..
Image
Και η εκτος εδρας εμφανιση..
Image
(για τις εμφανισεις η ποιοτητα εικονας δεν μπορει να αλλαξει)
Image
Και το ονειρο της πρεμιερ ειναι ετοιμο να αρχισει για την ομαδα μας!!
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προπονητή έχουμε σούπερ-σούπερ, ομάδα ακόμα πιο σούπερ....με τις εμφανίσεις ολοκληρώσαμε και γίναμε πιο σούπερ από σούπερ.....περιμένουμε με αγωνία την συνέχεια.


ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΑΛΟΝΙΑ!!!!!!!

ΑΦΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ....ΠΡΩΤΑ ΦΕΥΓΕΙ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΟΥΙ!!!!

Image
johnyphx
Backup
Backup
Posts: 995
Joined: Sat Dec 22, 2007 12:39 am
Football Manager της ομάδας: Spurs re
Αγαπημένη Ομάδα: Paok-Phoenix-Barca
Location: 8ecniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμενουμε με αγωνια τα πολλα μπαμ! :P

Εχεις συμφωνησει ηδη κ δεν τους ανακοινωνεις? :o
Image
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε να τα σαρώσουμε όλα στην Πρέμιρεσιπ!
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Priemer League 2008-2009
Image

16.8.2008
Premier League
Loftus Road
Qpr-Reading
Image
Εστω και δυσκολα ηρθε η πρωτη μας νικη στην μεγαλη κατηγορια!!

20.8.2008
Premier League
Anfield Road
Liverpool-Qpr
Image
Σε ενα ματς που ημασταν καλυτεροι η λιβερπουλ ειχε τον διαιτητη να την σπρωχνει και ετσι χασαμε!

23.8.2008
Premier League
Loftus Road
Qpr-Man Utd
Image
Σε ενα ματς που η μαντσεστερ εδειξε την κλασση της σταθηκαμε επαξια σαν νεοφωτιστοι και μειναμε στο Χ

27.8.2008
League Cup 2nd round
Loftus Road
Qpr-Bournemouth
Image
Νικη με χαρακτηριστικη ευκολια απενατντι σε μια ομαδα χαμηλοτερης κατηγοριας

30.8.2008
Premier League
White Hart Lane
Tottenham-Qpr
Image
Διπλο με την τοτεναμ,συνεχιζουμε την πελατιακη μας σχεση!!

3.9.2008
Premier League
Reebok Stadium
Bolton-Qpr
Image
Σε ενα ματς που ειμασταν καλυτεροι οι αντιπαλοι βρηκαν δυο φορες τον τροπο να σκοραρουν και μας εκοψαν 2 βαθμους!

Να και η βαθμολογια μετα απο 5 αγωνες!!
Image
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είσαι όντως ο special one!
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cavani...Cavani....μεγάλο αλάνι..... νομίζω ότι σιγά σιγά που θα βρει την φόρμα της η ομάδα θα αρχίσουν να έρχονται και τα αποτελέσματα με τους μεγάλους. Υλικό υπάρχει για μεγάλα πράγματα.
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Συμφωνω με τον Μαξ απο πανω, ο Καβανι ειναι μεταγραφαρα..
Περιμενω Πρωταθλημα ΚΑΙ φετος.. -ksilo
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πολυ καλο ξεκινημα για νεοφώτιστος...
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακόμα, μόνο 9ος;;;;;;;;;;;;;;;; -oxi -oxi
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”