100χλμ μακριά απο την Κίνα και όμως και εδώ είναι Ευρώπη.

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και ενώ εγώ περιμένω τον αγώνα κυπέλου διαπιστώνω ότι αυτός είναι το Πάσχα... Οπότε οι παίχτες πάνε διακοπές. Τώρα που θα πάνε διακοπές μέσα στον Δεκέμβρη δεν ξέρω και δεν με νοιάζει κιόλας. Εγώ θέλω εκεί κοντά στο Φεβρουάριο να μαζευτούμε για να είμαστε έτοιμοι τον Μάρτη.

Και ενώ οι παίχτες βρίσκονται απο εδώ και απο εκεί εγώ εργάζομαι με το τεχνικό μου επιτελειο. Τους βλέπω έναν έναν και τους διώχνω εναν έναν. Πρώτοι την πληρώνουν οι φυσικοθεραπευτές όπου θεωρουνται υπεύθυνοι για τους συχνούς μου τραυματισμούς. Για την ακρίβεια τους διώχνω όλους καθώς ο καλύτερος απο αυτούς είχε Phys 10. Βγαίνω σεριάνι στις γειτονιές της πρωην ενωμένης Σοβιετικής ένωσης με κάμποσα από αυτά τα πετροδόλλαρα του αφεντικού και φέρνω 3 ολοκαίνουριους φυσικοθεραπευτές 2 Λευκορώσους και 1 Ουκρανό.

Έπειτα ξεκινάω με τον βοηθό μου. Αδερφέ η συνεργασία μας τελειώσε.
Σιγά σιγά περνάω και στους υπόλοιπους και έτσι επιτέλους φτιάχνω ενα σοβαρό και αξιόπιστο επιτελείο καμία σχέση με το προηγούμενο δηλαδή.

Before

Image
Image

After

Image
Image

Πάει αυτό τελειώσε. Αμα έβρισκα και κανένα scooter εκτός Ρωσίας δεν θα έλεγα όχι αλλα δε βιάζομαι.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ιστορία μας στο Βλαδιβοστόκ συνεχίζεται και για 2η χρόνιά. Πρώτο μέλημά μας μετά το προπονητικό team είναι οι ανανεώσεις συμβολαίων. Με προλαβαίνει όμως ο πρόεδρος ο οποίος με καλεί στο γραφείο του και μου προσθέτει άλλες 10000$ στο μισθό μου για συμβόλαιο μέχρι το Δεκέμβρη του 2009. Οι προσπάθειές μου για να τσιμπήσω κανένα φράγκο παραπάνω δεν έχουν αποτέλεσμα. Στη συνέχεια μου ανακοινώνει το budget για μεταγραφές και συμβόλαια για την νέα χρόνια.

-Αγαπούλα επειδή είδα ότι πέρυσι μια χαρά τα πήγες τα φετινά μεγέθη είναι για μισθούς: 5.200.000$ και για μεταγραφές 500.000$
- Μα πρόεδρε πέρυσι για μεταγραφές είχα 1.200.000$ και φέτος μου μειώνεις το Budget κάτω και από το μισό; Πώς να κάνουμε ένα βήμα παραπάνω;
- Δε σε φοβάμαι εσένα θα τα καταφέρεις όπως και πέρυσι. Μια χαρά θα τα πας.

Φεύγω αγανακτισμένος. Έξω από το γραφείο σε εκείνον τον καναπέ που πέρυσι καθόμουνα εγώ, βλέπω έναν άλλο τύπο και μου έρχεται στο μυαλό ο καημένος ο περσινός προπονητής. Ναι τώρα μπορώ να τον καταλάβω. Αλλά όχι δεν θα το βάλω κάτω.

Επιστρέφω στο γήπεδο και ξεκινάω δουλειά. Ανανεώνω το συμβόλαιο του Palat για έναν ακόμα χρόνο.

Ύστερα παίρνω τηλέφωνο τον Sheshukov. Θέλω να σε δω του λέω. Ξέρω ότι θες να φύγεις από την ομάδα όμως εγώ σε θεωρώ δικό μου άνθρωπο και πολύ καλό παίχτη. Μπορώ να σου διπλασιάζω το μισθό και από 160.000$ να σε πάω στα 350.000$ αρκεί βέβαια να δεχθείς συμβόλαιο μέχρι το 2011. Και επειδή δεν θέλω να σου κόψω και το μέλλον θα σου βάλω ρήτρα 3.300.000$ άμα βρεις ομάδα που μπορεί να μου δώσει αυτά τα λεφτά να πας. Θέλω να το σκεφτείς καλά και να μου απαντήσεις. Η θετική
απάντηση του με γεμίζει αισιοδοξία.

Επόμενος παίχτης ο αρχηγός της ομάδας Smirnov. Του προτείνω νέο συμβόλαιο και μου το επιστρέφει στη μούρη. Mία εβδομάδα μετά θα λείψει από την προπόνηση. Δεν έχω άλλη επιλογή. Του παίρνω το περιβραχιόνιο του αρχηγού. Είναι θέμα επαγγελματισμού και σεβασμού προς την ομάδα. Για μένα τελείωσες ως παίχτης και ως φίλος μου, του λέω. Μπαίνει προς πώληση. Τιμή 500.000$ και 20% σε περίπτωση μεταπώλησης. Η FC Moscow μου τα προσφέρει και έτσι φεύγει από την ομάδα μου.

Image
Image

Έτσι σιγά σιγά κλείνω παίχτες με τα λίγα λεφτά που μου έχω στην τσέπη. Σημαντικά θα ενισχυθώ στο τέρμα όπου θα έρθουν δύο νέοι τερματοφύλακες. Ο βασικός τερματοφύλακας της Εθνικής Ελπίδων Pomazan

Image
Image

και ο Gorodov ως ελεύθερος. Αυτό μου δίνει την ευκαιρία να πουλήσω τον περσινό αναπληρωματικό τερματοφύλακα καθώς ο περσινός του τραυματισμός τον έχει αφήσει πολύ πίσω. Η Τοm θα μου δώσει 300.000$ και θα τον κάνει δικό της.

Στη συνέχεια θα κοιτάξω για εκεί που πονούσα δεξί μπακ. Ο διεθνής 17/0, Stoican 31 χρονών μένει ελεύθερος από την Shakhtar και θα υπογράψει συμβόλαιο 1 έτους έναντι 230.000$.

Image
Image


Επίσης θα αποκτηθεί και ο πολωνός Bronowicki από τη Λέγκια.

Image
Image

Έτσι μαζί με τον γνωστό μας Temile οι τρείς τους θα αποτελέσουν τη δεξιά γραμμή κρούσης. Επίσης θα ελευθερώσουν και τον Κatulskiy

Image
Image


ο οποίος πέρυσι κάλυπτε το δεξί άκρο της άμυνας ώστε ανάλογα με τις απαιτήσεις της χρονιά να καλύψει είτε θέση στο κέντρο της άμυνας είτε να παίξει ως κόφτης στο κέντρο. Εννοείται ότι και φέτος θα παίξουμε 4-4-2 καθαρό, χωρίς ρόμβους κλικ και τέτοιους νεωτερισμούς.

Ψάχνοντας για έναν ακόμα εκεί στο κέντρο να καλύψει τον Smirnov εκεί στην Πολωνία (Legkia) βρίσκω και τον 24 χρόνο διεθνή 9/1 Burkhardt.

Image
Image

H μεταγραφή της χρονιάς είναι ο 24χρόνος διεθνής 4/0 Jokic ο οποίος έμεινε ελεύθερος από την Τοrpedo Moscow.

Image
Image

και για τον οποίο έγινε χαμός στο Βλαδιβοστόκ.

Image
Image

αν και εγώ θεωρώ πως το μπάμ της χρονιάς έγινε με αυτόν εδώ τον τύπο:

Image
Image

ο οποίος αποκτήθηκε για ένα τσουβάλι αλεύρι με σκοπό να βοηθήσει τους Delgado , Stojakovic και στη συνέχεια να αντικαταστήσει τον 1ο.


Αναλυτικά οι μεταγραφές μου:

Image
Image

και τα αποτελέσματα στα φιλικά παιχνίδια:

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στόχος η γρήγορη σωτηρία. Πέρυσι βγήκαμε 10η. Νομίζω μια θέση μέσα στην 8η μπορεί να ακούγεται εξωπραγματική αλλά για μένα θεωρώ πως με αυτό το υλικό μπορούμε να τα καταφέρουμε.
Τα στοιχήματα έρχονται προς επιβεβαίωση ότι είμαι τρελός:

Image
Image

Kαι πάμε για πρεμιέρα. Ρίχνω μια ματιά στους κανόνες του πρωταθλήματος και με λύπη διαπιστώνω ότι έχουν μειωθεί οι θέσεις των ξένων. (Πας μη Ρώσος εννοείται πως είναι ξένος) από 7 σε 6. Αυτό σημαίνει πως πρέπει να έχω 5 βασικούς Ρώσους, πράγμα που με αναγκάζει σε υποχωρήσεις. Επίσης διαπιστώνω ότι από 1 δικό μου παίχτη με ηλικία κάτω των 20 φέτος πρέπει να έχω 2 και αυτό είναι καταστροφικό για μένα.

Image
Image

Mα που να τους βρω τους 2 Under -20 με τέτοιες ακαδημίες που έχω; Άσε που και το γήπεδο που κάνω προπόνηση μόνο για πικνικ κάνει; Βλέπετε εσείς κανένα τέρμα εδώ; Σαν αυτό του Ζαγοράκη είναι, μόνο η σημαία μου λείπει. Ά ρε πρόεδρε, αχ ρε πρόεδρε... -meaculpa

Image
Image

Έτσι μαζεύω το κουράγιο μου και ζητάω ραντεβού με τον πρόεδρο.
-Αγαπούλα πάλι εδώ; Τι θα γίνει με σένα; Τι νομίζεις μόνο εσένα έχω στο κεφάλι μου. Έχω και άλλες δουλειές.
- Πρόεδρε δε θα σε καθυστερήσω. (Κάπου εδώ μαζεύω όλο το κουράγιο μου). Πρέπει να βελτιώσουμε λίγο το προπονητικό μας κέντρο και τις ακαδημιές. Αυτό σημαίνει πως θα ρίξεις τώρα λίγα χρήματα στο μέλλον όμως που θα βγάζουμε καινούρια παιχτάκια και θα τα μοσχοπουλάμε θα βγάλουμε πολύ περισσότερα (αυτό το τελευταίο φαίνεται ότι έπιασε)
-Λες ε; $$$$$ πολλά; Άντε να δούμε τι άλλο θα μου ζητήσεις. Άντε για να μη λες πως δεν είμαι κοντά στην ομάδα. Θα το βάλω στον προγραμματισμό της ομάδας. Και τώρα φύγε με έχεις ήδη καθυστερήσει.

Πάλι καλά θα μπορούσε να μου πει και όχι σκέφτομαι. Πως το έπαθε (αναρωτιέμαι)
Να οι απαντήσεις και του προέδρου για να μη λέτε ?

Image
Image

Ωραία και πάμε για πρεμιέρα.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με το σκορ να με αδικεί?

Image
Image

Ακολουθεί παιχνίδι εντός έδρας, με μια ομάδα που την αντιμετωπίσαμε δύο φορές σε φιλικά το καλοκαίρι (ναι καλά καταλάβατε την Terek λεω) και είχα μία ήττα και μία ισοπαλία χωρίς να της βάλω και γκολ. Αλλά ο Stojanovic έχει ξεκινήσει ζεστός φέτος και καθαρίζει το ματς με γκολ από το 2ο λεπτό. Σημαντική σημείωση το κατάμεστο γήπεδο 9596 άτομα είναι μαζί μας.

Image
Image


Το τρίτο μου παιχνίδι θα με πάει στη Μόσχα για να αντιμετωπίσω την CSKA. Ξέρετε είναι από αυτά τα παιχνίδια που δεν περιμένω τίποτα. Μόνο ένα θαύμα και το θαύμα δεν ήρθε. Έπαιζα (για ακόμα μια φορά) με 10 παίχτες και θα χάσω με 6-2 και τα δύο γκολ ο Stojanovic.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

4ο παιχνίδι. Επιστροφή στο Dinamo Standium για να αντιμετωπίσω την Αmkar και επιτέλους βλέπω και ένα μεγάλο σκορ για μένα. Ο Stoican θα ανοίξει το σκορ και έπειτα θα χτυπήσουν από δύο φορές οι Delgado και Stojanovic. Δε χρειάζεται παραπάνω λόγια δείτε το screenshot.

Image
Image


5o παιχνίδι και πάλι εντός έδρας με την Torpedo Moscow και η Luch έχει βρει τον τρόπο. Αν και θα βρεθεί πίσω από το 26? θα καταφέρει να γυρίσει εύκολα το ματς. Ύστερα από 34 παιχνίδια + 1 στο κύπελλο θα κερδίσουμε πέναλτι. Αυτό και αν είναι είδηση. O Stojanovic δεν θα δυσκολευτεί να ισοφαρίσει. Σημειωτέον ότι ο Stojanovic σκοράρει για 5ο συνεχόμενο παιχνίδι. 3-1 τελικό αποτέλεσμα.

Image
Image


To 6o παιχνίδι είναι με την Κryljia Sovetov εκτός έδρας. Σε ένα παιχνίδι που ένας ανεκδιήγητος διαιτητής θα βγάλει 3 κόκκινες κάρτες και θα βαθμολογηθεί με 4

Image
Image


θα λάμψει το άστρο του Nenad Stojanovic ο οποίος παίζει σαν διαμονισμένος. Θα βάλει 2 γκολ αυτή τη φορά:

Image
Image

και θα οδηγήσει την Luch στην ψηλότερη θέση που είχε ποτέ μέχρι σήμερα βέβαια.

Image
Image

H αλήθεια βέβαια είναι ότι αυτό οφείλεται στο εύκολο πρόγραμμα που είχαμε στην αρχή αλλά και στον Stojanovic που έχει 9 γκολ σε 6 συμμετοχές, όταν πέρυσι σε 22 συμμετοχές είχε όλα και όλα 6 γκολ.

Στην καθιερωμένη συνέντευξη τύπου ο Niraxovits θα δηλώσει:
Οι νίκες είναι πάντα ευπρόσδεκτες αρκεί να μην πάρουν τα μυαλά μας αέρα. Ο δρόμος είναι ακόμα πολύ μακρύς δεν ακροβάτουμε ξέρουμε ότι ο στόχος μας είναι μια καλή πορεία και μια γρήγορη σωτηριά και με 12 βαθμούς καμιά ομάδα σε αυτό το δύσκολο πρωτάθλημα δεν έχει σωθεί ποτέ και δεν πρόκειται. Συνεχίζουμε τη δουλειά. Μόνο αυτή η λέξη πρέπει να είναι στο μυαλό μας : Δουλειά....
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

7o παιχνίδι εντός έδρας με την Rubin. 9670 άτομα θα μετατρέψουν το γήπεδο σε κόλαση. Και μπορεί ο Stojanovic να μην σκόραρε αλλά αυτό είναι και η διαφορά μεταξύ μιας καλής ομάδας από μια μέτρια: Να μην εξαρτάτε από ένα παίχτη και αυτή τη φορά ήταν εκεί οι Marcin Burkhardt, Alexandr Tikhonovetskiy και ο γνωστός μας Temile 4-0 :ribo :ribo και πάμε για άλλα.

Image
Image


Ακολουθεί το παιχνίδι από το κύπελλο, εκείνο που ξεκίνησε πέρυσι πρόπερσι (που να θυμάμαι) εντός έδρας με μιας από αυτές τις Dynamo εμένα όλες ίδιες μου φαίνονται?Πριν τον αγώνα κυπέλλου μαζεύω τα παλικάρια μου:

Μάγκες. Μόνο αυτή η λέξη σας αρμόζει. Εχετε πολλά κιλά βαρίδια (δες δήλωση Θανάση Γιαννακόπουλου) δε με νοιάζει τι θα κάνετε σήμερα, μόνο κοιτάξτε να μην απογοητεύσετε αυτόν τον υπέροχο κόσμο:

Image
Image

και δεν τον απογόητευσαν. Ο Stojanovic σκόραρε για ακόμα μια φόρα και έστειλε την Δυναμό πίσω στην Μόσχα:

Image
Image

Φοβισμένος κοιτάω το επόμενο παιχνίδι του κυπέλου. Δε φαντάζομαι να είναι για του παραχρόνου. Το κύπελλο μας μάρανε τώρα. Τελικά ο επόμενος αγώνας είναι σε 25 μέρες και μάλιστα πάλι μεσα στο γήπεδό μου με την Saturn Oblast βρες λες?
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο φίλε,πολύ καλά τα πας...
Κι οι μεταγραφές φαίνονται καλές.καλή συνέχεια!
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια χαρά είσαι...καλές οι μεταγραφές!
Συνέχισε έτσι! :wink:

ΥΓ.Δε κουράζεται με τόσα ποστ??? :D


Spoiler: show

Off Topic:
Έχουμε και online ρε! :P :D
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aκολουθούν τα παιχνίδια με την τελευταία Khimki εκτός όπου ο Delgado θα μας χαρίσει τον βαθμό της ισοφάρισης 1-1.
Με την Rubin εντός έδρας όπου έκανα και πάλι sold out και 2-0.
Και με τη Δυναμό (που της έχω πάρει τον αέρα) εκτός και ο Stojanovic θα δηλώσει και πάλι παρών 1-0.

Και να ...

Image
Image

Επόμενο παιχνίδι το κύπελλο που λέγαμε. To sold οut είναι δεδομένο.
Θα χρειαστεί η διαδικασιά των πέναλντι αλλα μπροστά σε αυτόν τον κόσμο δεν είναι δυνατόν να αστοχήσει κανένας παίχτης της Luch και έτσι οι Andriano, Delgado , Stoican και Arkhipov θα στείλουν την Luch στον τελικό της 24η Μαίου κόντρα στη Zenith και πάλι εντός έδρας!

Image
Image

θα στείλουν την Luch στον τελικό της 24η Μαίου κόντρα στη Zenith. Και τώρα εδώ που φτάσαμε γιατί οχι. Κούπα είναι αυτή. Η Luch δεν είχε φτάσει ποτέ σε τελικο και ίσως να μην έχει τη δυνατότητα να ξαναφτάσει και πότε. Εισιτήρια μην ψάχνεται τα πουλάνει στην μαύρη.

O Νιraxovits στη συνέντευξη τύπου θα αρκεστει να δηλώσει:
Είναι ένα ακόμα παιχνίδι. 90 λεπτά αυτό είναι όλο. Με τον κόσμο στον πλευρό μας μπορούμε να κερδίσουμε και την Μπαρτσελόνα. Θέλω να είναι κοντάμε σε αυτήν την ιστορική στιγμή για την Luch, αλλα και να χάσουμε το κύπελλο η πορεία της ομάδας και η ιστοριά δεν θα ξεγράψουν ότι έχει γραφτεί. Το κύπελλο είναι απλά μια γιορτή και θα είμαστε εκεί για να το απολαύσουμε. Ο στόχος μας είναι η γρηγορη σωτηριά. Δεν θα κουραστώ να το λέω μέχρι να σωθούμε. Εχουμε 22 βαθμούς και δεν φτάνουν για τη σωτηριά. Αν είναι να έρθει η έξοδο στην Ευρώπη καλώς να έρθει, αν δεν έρθει δεν θα πεθάνουμε κιόλας.
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

philip21 wrote:Μια χαρά είσαι...καλές οι μεταγραφές!
Συνέχισε έτσι! :wink:

ΥΓ.Δε κουράζεται με τόσα ποστ??? :D


Spoiler: show

Off Topic:
Έχουμε και online ρε! :P :D
Thanks...

Αφού αποφάσισα να γράψω ιστοριά θα γράψω πολύ ....
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια χαρά τη βλέπω την νέα χρονιά. Και ξαναλέω...Χαρά στα κουράγια σου!!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στη συνέχεια παίζουμε με την Spartak Moscow. 9768 άτομα δηλώνουν παρών. Μήπως να ζητήσω και καινούριο γήπεδο; Ασε θα με πυροβολήσει ο πρόεδρος σκέφτομαι.
Με το μυαλο στραμένο στο κύπελλο το σκορ θα έρθει 1-1 με τον Stojanovic να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις και να κρατάει την Luch αήττητη για 10 συνεχόμενο παιχνίδι.

Καθώς βρισκόμαστε στο Μαϊο, αρχίζει σιγά σιγά η μεταγραφολογία για τον Άυγουστο. Ο πρώτος παίχτης που θα έρθρει είναι ο αδερφός του Hleb παίζει δεξί εξτρέμ και σέντερ φορ. Αγοράστηκε για να βοηθήσει τον Delgado του οποίου το συμβόλαιο λήγει τα Χριστούγεννα και οι πρώτες προσπάθειες για ανανέωση ήταν αποτυχημένες. Ο μικρός αφρικανός που αποκτήθηκε το καλοκαίρι δεν κρίνεται ακόμα έτοιμος για βασική ενδεκάδα ακόμα. Επίσης με βάση των προγραμματισμό της ομάδας θα γίνουν προσπάθειες να αποκτηθούν 2-3 Ρώσοι την καταγωγή, ένα καλό χαφ, ένα στόπερ και ίσως ένα αριστερο χαφ που να μπορούν να παίξουν απευθείας στην βασική ενδεκάδα, καθώς ο περιορισμός των ξένων μας σκοτώνει. Δεν θα βιαστούμε για μεταγραφές. Άλλωστε η ομάδα έχει δέσει και πάει παραπάνω και απο καλά. Αυτό φαίνεται και απο το κύπελλο όπου δεν υπάρχει ο περιορισμός σε ξένους και η ομάδα κατάφερε να φτάσει στον τελικό.

Εδώ η καρτέλα του παίχτη:

Image
Image

Και ενώ μετράμε ώρες για τον μεγάλο τελικό στο Bλαδιβοστόκ στο άκουσμα του Hleb έγινε χαμός. Eνδεικτικά ένα απο τα πρωτοσέλιδα:

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακολουθεί ο τελικός κυπέλου.
Ο Niraxovits πριν τον αγώνα όπως συνηθίζει σε τέτοιες περιστάσεις μαζεύει τους παίχτες.
"Παιδιά είναι απλά ένας αγώνας. Για 90 λεπτά όλοι θα κοιτάνε εσάς.
Βγείτε έξω και απολαύστε το παιχνίδι. Για μένα είστε ήδη νικητές.
Ύστερα ανακοινώθηκε η αποστολή με 2 μόνο Ρώσους στη σύνθεσή μας:

Vasilly ξεκινάς τέρμα
Palat και Stoican αριστερά και δεξία
Jokic θα παίξεις μαζί με τον Andriano στο κέντρο της άμυνας, προσοχή στον Arshavin να μη σας φύγει είναι διάολος

Temile αγόρι μου θα παιξεις τη δεξια γραμμή, δε χρειάζεται θα κατεβαίνεις μόνο όταν έχεις χώρο θα προωθείσαι και πρόσεχε απο εκεί παίζει τον Ricken oποίος προωθείται συχνά.
Bazaeev (ο ένας απο τους δύo Ρώσους) θα παιξεις αριστερά και εννοείται προσοχή απο εκεί θα περνα ο Arshavin
Μizin (ετών 35 παρακαλώ) Αρχηγέ μου μου ξέρεις ότι πιστεύω σε σένα, αυτός ο περιορισμός με τους ξένους με έχει σκοτώσει και ίσως να σε αδικώ λίγο φέτος αλλά σήμερα θέλω να αναλάβεις ειδικό ρόλο εκεί στο κέντρο. Θέλω να είσαι κόφτης με τα όλα του, πρόσεχε τους Domingez, Arshavin
Βurkhardt θέλω να βοηθάς των Mizin και να βγάζει και καμια πάσα.

Stojanovic δεν σ' αλλάζω με τίποτα εκεί μπροστά. Θέλω να κάνεις αυτό που ξέρεις καλύτερα φέτος να βάλεις γκολ

Και η έκπληξη είναι ότι αντι του Delgado προτιμήθηκε ο Ρώσος Tikhonovetskiy. ως προσφορά στον παίχτη με τις περισσότερες συμμετοχές στη Lych

Kαι τα λόγια είναι περιττά :

Image
Image

Κύπελλο στην πρώτη μου χρονιά στη Ρωσία!!! Αμα σας πω ότι το περίμενα είναι ψέμα.
Kαι η εφημερίδα ...

Image
Image
Mια φορά στην Ιταλία viewtopic.php?f=356&t=37724
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια για τη κούπα!
:wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav:



Και πάλι μπράβο!!!


Spoiler: show
Όταν είμασταν μικροί πάντα με κέρδιζε στα μονά!
-rofl -rofl -rofl -rofl -rofl
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai

Τίτλος!!!!! Πάρα πολύ καλή φάση μαν!!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”