JUVE στην κορυφή ...

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Μετά απο μια αποτυχημένη προσπαθεια να επιστρέψουν οι λατσιάλι(η παλιά μου ιστορία), αποφάσισα να επιστρεψω με νεα...Μετά το τέλος της ιστορίας του ακούραστου φιλόλογου ολοι θα θέλαμε μια Juve...


Όλα άρχισαν όταν στην gazzeta πρώτη φάτσα ήταν ο Image
...
και ο τίτλος: o Francesco Guidolin αναλαμβάνει την τεχνική ηγεσία της Juventus για τα επόμενα 2 χρόνια.... Σκέφτηκα τι τυχεροί είναι αυτοί οι άνθρωποι...Δουλέυουν στις μεγαλύτερες του κόσμου και εμείς (δλδ εγώ) κοουτσάρω την pistoiese...Aλλα αυτά έχει η ζωή....Πήγα να συναντήσω την ομάδα ομάδα στο γήπεδο...Η προπόνηση έγινε και όλα πήγαν καλά...Κουρασμένος λοιπόν πήγα να κοιμηθώ...Το άλλο πρωί σε μια καφετέρια....Ενώ έπινε τον freddocino ήσυχος ήσυχος βλέπω κάτω μια ταυτότητα...Την σηκώνω και και βλέπω την μαπα του guidolin την περιεργάζομαι και βλεπω το όνομα: francesco guidolin...Απίστευτο...λίγο πιο πέρα βλέπω δυο τύπους και μπροστα τον guidolin...Πού τον πήγαιναν τέτοια τούμπανα δεν ηξερα...Κι όμως έμαθα την επομένη από την gazzeta: όμηρος κρατείτε ο νεός προπονητής της γιούβε....Αυτή είναι η ευκαιρία μου είπα από μέσα μου και έκανα τρία πράγματα :
1.έστειλα με fax στην ομάδα την παραίτηση μου..
2.πήγα σε μια φιλη πλαστικό...(μου έδωσε περούκα με την χαρακτηριστική καραφλίτσα μπροστά και μου τράβηξε το μέτωπο..)
3.έβαλα πλώρη για τα γραφεία της juve οπου ο πρόεδρος έκπληκτοσ:
-Francesco σε άφησαν ελέυθερο πολυ χαίρομαι...Πάμε στο γραφείο να συζητήσου με για το μπάτζετ....

Στο γραφείο...:
-25 μύρια σου κάνουν..
-Φυσικά..
-Ωραία λοιπον σε περιμένουμε αύριο για την πρώτη προπόνηση..
-Μάλιστα κ.Πρόεδρε....

Tην επόμενη μέρα στην προπόνηση όλα πήγαν τέλεια ....Τα παιδία ηταν πολύ ηπακουα και δεν είχαν αντίρηση σε καμία άσκηση...
Last edited by nir_8 on Mon Jul 14, 2008 10:50 am, edited 1 time in total.
Image
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΜΕ ΡΕ ΓΙΟΥΒΕΝΤΑΡΑ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ! -kavala -traino
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

Πλέον έπρεπε να σκεφτώ και τις μεταγραφες ......Ήθελα 2 πάικτες για την άμυνα μιας και επειδή δεν πολυπάω τον stendardo επέστρεψε στην lazio...Πρώτος στόχος :?: :?: :?: Μα εννοείτε ο andrea barzagli.....Μαζί με αυτόν ήθελα και τον άλλον παίχταρα τον αργεντίνο με ιταλικό διαβατήριο leandro gioda...

Eπίσης η ομάδα χρειαζόταν ένα δεκάρι....πρώτος και αποκλειστικος στόχος...Rafael van der vaart....Μετά απο αυτόν ακολουθούσαν οι piatti και buonannote...Ταλαντούχοι και οι 2, αλλά κάπως άπειροι...Θα δείξει...

Ακόμα ήθελα ένα αριστερό χαφ, καθώς ο nedved γέρασε και δεν θα μπορέσει να δώσει τις βοήθειες που έδινε παλιά...Πρώτος στόχος ο Abdou Traore της Rosenborg...Αν δεν κάτσει θα στραφούμε στον Solari....

Tέλος θέλουμε ένα back up του gigi.....0 almunia πρώτος στόχος , αλλιώς πάμε στον πιτσιρικά coradini....

Όμως στην συνέχεια ήρθε η πώληση του David Trezeguet με 25 μύρια στην Liverpool ψάξαμε και έναν επιθετικό...

ΑΝΑΚΟΙΝΏΣΕΙΣ

DC-Barzagli- 25m
Image
Image


DC-Gioda-2,7m
Image
Image


AMC-Van der Vaart-20m
Image
Image


AML-Solari-1,4m
Image
Image


ST-Anichebe- loan
Image
Image


Συνοπτικά
Image
Image


ΦΙΛΙΚΑ

Juventus-Sedan 1-1
Metz-Juventus 0-2
Juventus-Heracles 6-0
Milan res-Juventus 0-3

Στο επόμενο επεισόδειο τα πρώτα επίσημα ματς...
Image
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κακώς έστειλες πίσω τον Standardo... Κάνει πολύ καλό διδυμο με τον Barzagli... Δοκιμασμενα πραγματα :wink:

Gioda : πολύ καλος απλα δεν ξερω αν μπορει να σταθει στην Ιταλια και στην Γιουβε...

Vaart : χωρις σχολια.. Απλα παικτούρα

Solari : Χμμμμμ Σαν παίχτη irl τον παω πολύ... Στο ΦΜ δεν τον εχω δοκιμασει... Μπορουσες να βρεις και καλυτερο πιστευω... πχ D'Allesandro ή Aimar ή Vicente :wink:

Αnichebe : Ελπίζω να σου βγει. Και να μην σου βγει οκ δανεικός ειναι... ΑΑΑΑ Έχε στον νου σου τον Giovinco... Καπου τον εχεις στείλει δανεικό. Το καλοκαίρι θα ερθει... Το παλικάρι τα σπάει...

Και επίσης το καλοκαίρι που θα επιστρεψουν οι ΠΑΡΑ πολλοι δανεικοι που εχεις απο εδω και εκει ΠΟΥΛΑ....

Δωσε ενα ss απο την τακτικη που θα ακολουθησεις
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τον solari έχεις μεγάλο δίκιο...Αποδεικνυεται πατατας....Να σου πώ ότι επειδή διέκοψα κάποια λινκς με άλλες ομάδες ο giovinco γύρισε ,αλλά δεν ήξερα ότι είναι τοσο καλός..Θα τον δοκιμάσω....

Η τακτική είναι του siouta...Την προτείνω σε όλουσ:
Image
Image

Λοιπόν, εννοειται ότι καθε παρατηρηση σου είναι δεκτή...Αν θες πες μου και καμια άλλη τακτική δοκιμασμένη στην juve...
Image
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είπες οτι είχες ως πρώτο στόχο τον τραορέ και μετά το σολάρι... Τι έγινε τελικά;;; Μη μου πεις οτι έφαγες χυλόπιτα;;; Κατά τα άλλα, καλή τύχη... Πιστεύω οτι ίσως θέλεις λίγο παραπάνω στην επίθεση, αλλά από του χρόνου θα είσαι πύραυλος νομίζω...
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια χαρά είναι η τακτικη του Siouta... και η 4-2-3-1 είναι πολύ καλή για την Γιούβε και η περίεργη (weird balance) που χρησημοποίησα στην αρχη..

Α ναι ξεχασα να σου πω για τα link... Ακυρωσε τα ΟΛΑ... Ομαδουλες της πλακας με αστεια προπονητικα κεντρα που και να στειλεις δανεικο δεν κερδιζεις σχεδον τιποτα...

Και τωρα που βλεπω και το ροστερ και ο Nocerino ειναι πολυ εξελισιμος παιχτης... Να τον εχεις στα υπ οψιν...
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sta8erman:όχι δεν έφαγα χυλόπιτα , αλλα τα 5m που ζητούσε η rosenborg τα βρήκα πολλά...Και ετσι στράφηκα στον μακακα solari

filologe:Να τα διακόψω όλα δεν είναι λίγο υπερβολικό?...Αλλα για να το λες...ο Νοcerino όσες φορές τον έχω βάλει δεν με ικανοποιησε...ο Tiago είναι παρα πολυ καλός...Οσο για τις τακτικές θα τις δοκιμάσω....Thanks
Image
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΜΑΤΣ

Πλησίαζε η πρώτη αγωνιστική και το άγχος με είχε κυριεύσει...Ήθελα να δείξω τις προπονητικές μου δυνατότητες....και νομίζω πως για αρχή το κατάφερα...

1η Αγωνιστική


Η κόκκινη κάρτα του del bono στο 2 , ήρθε για να διαλύσει το άγχος...Περίπου 30 λεπτά αργότερα ο andrade με καρφωτή κεφαλιά μας έβαλε μπροστά...Χάσαμε πολλες ευκαιρίες και δεν μου άρεσε....Στο 76 ο Iaquinta καθάρισε το ματς και επαλήθευσε τις προβλέψεις για νίκη...Μόνο μελανο σημείο η μεγάλη δυστοκία...
Image
Image



3ος Γύρος Κυπέλλου
Καλή εμφάνιση στο 1ο ημίχρονο που συνοδεύτηκε με το γκολ camoranesi στο 18...Στο 2ο είμασταν πολύ κακοί και η udine εντυπωσίασε με την εμφάνιση της..Ευτυχώς ο Andrade στο 92 μας λύτρωσε...
Image
Image

2η Αγωνιστική
Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο με τα γκολ του Vaart και του Βarzagli να το επισφραγίζουν...Συντήρηση δυνάμεων στο 2ο...Εντυπωσιακή αμυντική λειτουργία....
Image
Image


Στο επόμενο τα ματς φωτιά με Lazio,Doria,Milan...
Image
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή επιλογή η Γιουβέντους!
Πολύ καλές οι μεταγραφές!
Πολύ καλή η τακτική!
Πολύ καλά αποτελέσματα!
:D

Περιμένουμε τη συνέχεια!!!!!!!!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

welcome back!!!!


καλές επιτυχίες... :wink:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-Mαγκες,σήμερα παίζουμε ένα δύσκολο παιχνίδι,αλλα πιστεύω σε εσάς...μπορείτε να το πάρετε...Παίξτε ψύχραιμα όπως έχουμε πει και όλα θα γίνουν...

Το ματς με την Lazio είναι σίγουρα πολυ δύσκολο,αλλά αμα πιάσουμε καλή απόδοση σίγουρα θα έχουμε το πάνω χερι...
Αυτά ήταν τα λόγια μου στους δημοσιογράφους πριν το ματς


3η Αγωνιστική

Το παιχνίδι αρχικά ήταν πολυ βαρετό...Στο 32 ο Radu άνοιξε με ωραία κεφαλιά το σκορ...3 λεπτά αργότερα ο Vicenzo Iaquinta ισοφάρισε με μακρινό σουτ....Το 2ο ημίχρονο κύλησε με εμας να χάνουμε το ένα τετ-α-τετ μετά το άλλο....
Image

Στα αποδυτήρια:
-Ρε καλά μου , ρε χρυσά μου θα την βάλετε την κ@λομπαλα στα δίχτυα :?: ...Ρε Vicenzo πόσα τετ-α-τετ μπορείς να χάσεις...


Ημουν πολύ εκνευρισμένος με την δυστοκια της ομάδας,που δεν μπόρεσα να δώσω οδηγίες πριν το ματς με την doria...


4η Αγωνιστική

Το πρώτο ημίχρονο ήταν χάλια από πλευράς ποιοτητας...Το 2ο ήταν φανερά καλύτερο και στο 48 ο Cassano άνοιξε το σκορ...Χάναμε πολλές ευκαιρίες,μέχρι το 87 που ο Solari με εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε...Αλλος ένας αγώνας που θα μπορούσαμε να κερδίσουμε...
Image

Δεν είχα να τους πω τιποτα....Αλλη μια φορά η μπάλα δεν εμπαινε με τιποτα...

-Λοιπόν,σήμερα με την milan θέλω νίκη...Αφού μπορείτε ρε ρεμάλια...Κάντε το....


5η Αγωνιστική

Ξεκινήσαμε πολύ δυνατα και μόλις στο 12 ο Iaquinta άνοιξε το σκορ και έστειλε τους οπαδούς μας στα ουράνια...Οι ευκαιρίες χανονταν και χάνονταν...Ομως ο νόμος του ποδοσφαίρου(κάνω φάσεις,τρωω γκολ) χτύπησε στο 37 ,όταν ο Gilardino με κεφαλιά ισοφάρισε...Στο 2ο ημίχρονο το παιχνίδι ισοροπήθηκε αφού και οι δύο ομάδες έκαναν μεγάλες ευκαιρίες...
Image


Ακολουθούσε το ματς στην Reggina, όπου απαιτούσα μεγάλη νίκη...

ΕΥΤΥΧΩΣ

6η Αγωνιστικη

Image

Η πρώτη φορά που εκμεταλευτήκαμε την υπεροχή μας...Το παιχνίδι δεν χωράει κριτικη...

Στα αποδυτήρια..

-Επιτέλους ρε μάγκες..Ετσι να παίζετε πάντα ρε....

-Στο μάτς με την Νάπολι σας θέλω τούρμπο και γενικά απο εδώ και πέρα...

7η Αγωνιστική

Μια φορά που οι εντολές μου εισακούσθησαν....Και ο σίφουνας Juve με λίγη δόση παράγκας(δεν πειράζει όμως.) νίκησε ΧΑΛΑΡΑ.Βέβαια η άμυνα ήταν ολα τα λεφτά....Δείτε παρακάτω:
Image

-Mπράβο ρε μάγκες..Συνεχίστε έτσι...
Image
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Philip και Tsak ευχαριστώ για την υποδοχή....
Image
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://www.picoodle.com/view.php?img=/4 ... &srv=img27

Kάνω πως δέν το είδα -ksilo -ksilo -ksilo
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sapsalomene τι να κάνω :?: :?: :?: Απλά εχω σουπερ ομάδα :D :D :D μάλλον για να πάει καλα η ομάδα πρεπει να την κοουτσαρεις εσυ.....
Image
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”