Football Manager Live τέλος τον Μάιο

User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

g-max wrote: Οπως έγραψε και ο πιο πετυχημένος Έλληνας Μάνατζερ στην ιστορία του FML, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ SI
Ρε συ ακομα δεν ποσταρα! Πως το ηξερες? :P :P
Ελπίζω να βγει κάποιος άλλος πιο σοβαρός και υπεύθυνος, να εξελίξει ακόμα καλυτερη match engine και database και το μέρος που είναι τώρα οι SI towers να γίνει Fish & Chips :)
Tα ελεγε ο Σεμπ πριν κανα χρονο.

Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
Serafeim
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Wed Dec 31, 2008 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Petros_V5 wrote:Δεν μπορείς να το κάνεις αυτό νόμιμα στο WoW. Και επειδή έχω παίξει παιχνίδι στο οποίο μπορούσες να βάλεις πραγματικά λεφτά για να βελτιώσεις την ομάδα/χαρακτήρα σου, ένα made in Serbia μανατζεράκι του facebook ονόματι TopEleven, σε διαβαιβαιώ πως είναι τεράστια ξενέρα να σε νικάνε κάτι μωρά παίζοντας χειρότερα, μόνο και μόνο γιατί αγόρασαν τους καλύτερους παίκτες αδειάζοντας την κάρτα τους στο παιχνίδι. Στο TopEleven, από κάποιο επίπεδο και μετά νικάει όποιος έχει επενδύσει τα περισσότερα πραγματικά χρήματα αγοράζοντας tokens. Γι' αυτό και δεν έχει competitve νόημα. Αν θέλω να ξεχωρίσω με τα φράγκα μου, προτιμώ να τα ρίξω σ' ένα καλό αγωνιστικό τηλεκατευθυνόμενο, να μου μείνουν κ' οι τσιρίδες από τις 40,000 rpm του μοτέρ! :D

Προφανώς σε κανέναν δεν αρέσει αυτό το concept του να δίνεις extra φράγκα αλλά το προτιμώ από το να κλείσει εντελώς το παιχνίδι. Γιαυτό είπα ότι θα μπορείς να το κάνεις κάθε 3-4 αγωνιστικές σεζόν και με ένα μικρό ποσό αύξησης μετοχικού κεφαλαίου.Πχ ένα εκατομμύριο το πολύ δικαίωμα αύξησης μετοχικού κεφαλαίου ή νέους τύπους φανέλας που δε παίζουν ρόλο στην ανταγωνιστικότητα του παιχνιδιού και κάποιοι θα γουστάρουν να αγοράσουν. Ιδέες είναι όλα αυτά. Αυτό που λέω είναι ότι δε προσπάθησαν να κάνουν τίποτα να σώσουν το παιχνίδι.Ούτε In game adds είδαμε,τίποτα.Εγώ μασούρι έκανα στο μάνατζερ. Μόνο πούλαγα και μπορούσα να είμαι ανταγωνιστικός μια χαρά.Τες πα. Όσο για το παράνομο δεν το γνωρίζω αλλά γνωρίζω ότι το μεγαλύτερο online παιχνίδι το κάνει κατά συρροή. Άρα κάποιο παραθυράκι θα υπάρχει ως συνήθως.
Founes
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Thu May 22, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αυτό που βλέπω είναι οτι τα online μανατζερ ξεπηδουν σαν μανιτάρια καθε μερα... κάπου διάβαζα οτι το CM αναπτύσει μια πλατφόρμα για ενα online manager που θα παίζεται και μεσω facebook...

και στην SI απλά προτιμάνε να βάλουν λουκέτο...

Πραγματικά στα @@ μου το 3d και η συνδεση με το twitter kai to fb.... εγω το παιχνίδι το έμαθα με τα "καπάκια" και έτσι συνεχίζω να παίζω και να το γουστάρω... Δεν είχα την καλύτερη ομάδα στο fml αλλά γουσταρα πολύ και την πάλευα με ανόδους και υποβιβασμούς... με youth academies και με μια καλή μεταγραφή κάθε 2-3 σεζον...

τι να πω... κριμα οι ωρες που καταναλωσαμε εκει... εχω ξενερωσει τοσο που δεν θα ξαναμπω μεχρι να κλεισει
god is a dj
morgoth
Banned
Banned
Posts: 12305
Joined: Thu Nov 20, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Xalandri, Athens, Greece
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Serafeim wrote: Όσο για το παράνομο δεν το γνωρίζω αλλά γνωρίζω ότι το μεγαλύτερο online παιχνίδι το κάνει κατά συρροή. Άρα κάποιο παραθυράκι θα υπάρχει ως συνήθως.
Δεν γνωριζεις καλα, στο Lineage μπορουσες να πουλας/αγοραζεις εξοπλισμο μεσω ebay, οχι στο WoW.


Σορυ για το οφφ.
Just give me one thing to live, or die for...
Serafeim
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Wed Dec 31, 2008 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

morgoth wrote:
Serafeim wrote: Όσο για το παράνομο δεν το γνωρίζω αλλά γνωρίζω ότι το μεγαλύτερο online παιχνίδι το κάνει κατά συρροή. Άρα κάποιο παραθυράκι θα υπάρχει ως συνήθως.
Δεν γνωριζεις καλα, στο Lineage μπορουσες να πουλας/αγοραζεις εξοπλισμο μεσω ebay, οχι στο WoW.


Σορυ για το οφφ.
ok ...έτσι είχα καταλάβει...sorry...αλλά αυτό συμβαίνει και σε παιχνίδια στο facebook το έχω δει... ποιος τα κυνηγάει αυτά και πιο είναι το δίκαιο στο οποίο υπάγονται...τες πα νομίζω ότι φεύγουμε από το θέμα...παίρνω πίσω τη πρόταση με την αύξηση μετοχικού κεφαλαίου :P ...δεν ξέρω έχω ξενερώσει απίστευτα.Απλά δε μπορώ να πιστέψω πως δεν υπάρχει χώρος στην παγκόσμια αγορά για ένα Online σοβαρό μάνατζερ.
Serafeim
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Wed Dec 31, 2008 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Founes wrote:Αυτό που βλέπω είναι οτι τα online μανατζερ ξεπηδουν σαν μανιτάρια καθε μερα... κάπου διάβαζα οτι το CM αναπτύσει μια πλατφόρμα για ενα online manager που θα παίζεται και μεσω facebook...

και στην SI απλά προτιμάνε να βάλουν λουκέτο...

Πραγματικά στα @@ μου το 3d και η συνδεση με το twitter kai to fb.... εγω το παιχνίδι το έμαθα με τα "καπάκια" και έτσι συνεχίζω να παίζω και να το γουστάρω... Δεν είχα την καλύτερη ομάδα στο fml αλλά γουσταρα πολύ και την πάλευα με ανόδους και υποβιβασμούς... με youth academies και με μια καλή μεταγραφή κάθε 2-3 σεζον...

τι να πω... κριμα οι ωρες που καταναλωσαμε εκει... εχω ξενερωσει τοσο που δεν θα ξαναμπω μεχρι να κλεισει
ασε και εγώ απο κεί που έμπαινα 4 ώρες τη μέρα μπαίνω μία φορά το 3ήμερο...Δε θα δω ποτέ τους πεντάστερους 18άριδές μου να αγωνίζονται στη πρώτη ομαδα :( ...Βασικά το παιχνίδι χάνει το νόημα εάν δεν υπάρχει μακροχρόνιος σχεδιασμός...
vasvas_78
Amateur
Amateur
Posts: 192
Joined: Tue Apr 12, 2005 8:36 am
Location: Ξάνθη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μακάρι να ασχοληθεί με το online manager καμια σοβαρή εταιρεια μπας και δουμε ασπρη μερα....
Football Manager Live....still missing you!!!!!!
User avatar
panteraz
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Sun Mar 28, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

www.hattrick.org

από το 1997 έως σήμερα... με εκατοντάδες χιλιάδες κάθε μέρα. Απλά είναι δωρεάν. Πληρώνεις για κάποια έξτρα που δεν σε βοηθούν στο παιχνίδι στην ουσία.
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Ας μπούμε όλοι για μια τελευταία φορά στις 18 του Μάη
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι ρε γαμώτο :( :( .. Και του χρόνου ήθελα να ξεκινήσω FML.. Υπάρχει περίπτωση να ξανα-ανοίξει;
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Καμια...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Τελευταία μέρα που είναι ανοικτός ο Gw Ramos σήμερα...

Πωπω, δε περίμενα οτι θα χαλαστώ τόσο.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Σίγουρα σήμερα; Νομίζω 18 του μηνός κλείνει.
Tsak πιστεύω ότι μετα από 2-3 χρόνια θα επανέλθουν με νέα πρόταση για MMO FM
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ναι, όντως 18 κλείνει αλλα τι να μπω αύριο ρε 'συ; Ήδη σήμερα μπήκα και χαλάστηκα, δεν είχα διάθεση...Απλά μάζευα αναμνηστικά screenshots.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
The Godfather
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 264
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:57 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΠΟΕΛ
Location: Λευκωσία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ένα γ@μημένο παιχνίδι έπαιζα... Όσα ελαττώματα και να 'χε, πρόσφερε όσα δεν προσφέρουν τα άλλα παιχνίδια μαζί. Ελπίζω κάποια μέρα να επανέλθει...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager Live!”