Τρελά και Απίστευτα

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Post Reply
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βασικα πιστευω οτι τρελα και απιστευτα ειναι τα χρηματα που ζητανε μερικες ομαδες για να πουλησουν καποια απο τα αστερια τους..πιστευω οτι θα επρεπε να ειναι πιο ρεαλιστικα τα ποσα που ζητανε..δηλαδη,ζηταω τον torres και η liverpool ζηταει 210 εκατομυρια ευρω..αν ειναι δυνατον..υπαρχουν και αλλα τετοια παραδειγματα απλα εγω ανεφερα ενα..ποια ειναι η γνωμη σας γι αυτο?
BigBoss
Trialist
Trialist
Posts: 86
Joined: Fri Jul 04, 2008 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: manchester United-Olympiakos
Status: 30 οκτομβριου και φυγαμεεεεεε!!!
Location: Ρόδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν σκεφτεις τα ποσα που εδωσε φετος η ρεαλ τα ποσα που εδινε τοσα χρονια η Τσελσι τα ποσα που ετοιμαζεται να δωσει η Σιτυ
ειναι ακρως λογικο να ζητανε οι μεγαλες ομαδες για τους παιχταραδες τους που κανουν την διαφορα τοσα χρηματα γιατι γυρω απο αυτους φτιαχνουν μια ολοκληρη ομαδα
Όταν γεννήθηκα έπαθα τέτοια λαχτάρα, που δεν μπορούσα να μιλήσω για ενάμισυ χρόνο. :P
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναι εγω αλλο λεω..πχ η ρεαλ εδωσε 94 μυρια για να παρει τον ροναλντο..στο μανατζερ ουτε για πλακα δεν τον επαιρνες με τοσα..το ιδιο ισχυει και για τον κακα;)
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14548
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times


Off Topic:
και εγω πηρα τον messi με 39 (ρητρα) στη σιτυ σιγα μην τον επαιρνες με τα ιδια στην πραγματικοτητα...ειναι game...
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα αλλο η ριτρα...
BigBoss
Trialist
Trialist
Posts: 86
Joined: Fri Jul 04, 2008 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: manchester United-Olympiakos
Status: 30 οκτομβριου και φυγαμεεεεεε!!!
Location: Ρόδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιζουν ρολο πολλα για τα χρηματα που θα δωσεις για να αγορασεις εναν μεγαλο παιχτη κυριως Worldwide οπως μεσσι κακα ροναλντο αναλογα με τα συμβολαια τους ποτε λιγουν αν εχεις μεγαλυτερη φημη κτλ
τωρα για τα χρηματα αν θες να αγορασεις εναν τετοιο παιχτη σιγουρα το μπατζετ σου πρεπει να ειναι πανω απο εκατο εκατομμυρια δεν πιστευω οτι καμια ομαδα δινει απευθειας τα χρηματα ολα μαζι για εναν παιχτη ετσι και στο μανατζερ μπορεις να διπλασιασεις το μπατζετ δινοντας τα λεφτα σε δοσεις και αγοραζεις τον παιχτη που κανει πανω απο 150 εκατομυρια
Όταν γεννήθηκα έπαθα τέτοια λαχτάρα, που δεν μπορούσα να μιλήσω για ενάμισυ χρόνο. :P
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ismael blanco wrote:
MeReNdA wrote: Η Καβαλα ειναι Α' εθνικη? Ακου 45μ ..παναζια μου (που λενε και οι συντεκνοι) :D
Έχω ανεβάσει μέσω εντίτορ Καβάλα,Γιάννινα,Ατρόμητο και πέρασα και σχεδόν όλες τις μεταγραφές της Σουπερλιγκ.
45Μ έβαλε μόλις μπήκε,άρα φαντάζομαι ότι στη συνέχεια θα βάλει κι άλλα! (:



αυτο εχει γινει στο δικο μου μανατζερ.εχει παρει καποιος σερβος τον οφη και δινει καθε χρονο για μεταγραφες τουλαχιστον 50 εκατομμυρια ευρω :o
giannis1031977
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 634
Joined: Tue Jul 14, 2009 12:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Ασπρα Χωματα,Ανω Κοκκινια
Status: Living the rest of my days in peace...
Location: Στη κοσμαρα μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexakoss wrote:βασικα πιστευω οτι τρελα και απιστευτα ειναι τα χρηματα που ζητανε μερικες ομαδες για να πουλησουν καποια απο τα αστερια τους..πιστευω οτι θα επρεπε να ειναι πιο ρεαλιστικα τα ποσα που ζητανε..δηλαδη,ζηταω τον torres και η liverpool ζηταει 210 εκατομυρια ευρω..αν ειναι δυνατον..υπαρχουν και αλλα τετοια παραδειγματα απλα εγω ανεφερα ενα..ποια ειναι η γνωμη σας γι αυτο?

+1000
Εγω ζητησα τον Φαζιο απο Σεβιλλη.Με τη τιμη του να βρισκεται στα 13.500.000 εδωσα στους Σεβιγιανους 11 παραπανω και η προσφορα απορριφθηκε. :shock: :shock:
Επειτα μου ειπαν οτι δεν τον εδιναν για κατω απο 30 :shock: :shock:
Πραγματικα ελεος.
Στην πραγματικοτητα δεν νομιζω να ειχαν αρνηθει μια τιμη γυρω στα 20.
Αυτο ειναι ενα λαθος που κανουν χρονια τωρα στη SI.Οτι δλδ η ομαδα ΠΟΤΕ δεν πουλαει εναν παιχτη στη τιμη που αναγραφεται στο value στο information του παιχτη.
The hand has five fingers, capable and powerful, with the ability to destroy as well as create. We have the power to stop and reverse the tides of time by making our awareness of abuse known to the powers of industry and their uncouth political arms. Only by raising this awareness and promoting personal peace within today's self-defeatist society, can we allow the planet a chance to avoid self-destruction! Open your eyes, open your mouths, close your hands and make a fist.
User avatar
Lord_Marks
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7151
Joined: Tue Apr 17, 2007 11:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GGMU
Status: Γεννήθηκα έτοιμος...
Location: Dubai, UAE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παίδες μια χαρά είναι αυτό το στοιχείο στο game...
Δηλαδή ο Ρονάλντο είχε value 97 μύρια?
Όχι...είχε καμιά 40ρια, ζήτησε τρελά λεφτά η Utd, τα πήρε και όλα οκ...
Επίσης, δεν νομίζω να πουλάτε εσείς οι ίδιοι τους παιχταράδες στις ομάδες σας με όσα λεφτά λέει το value...εγώ αν δεν πάρω τουλάχιστον τα διπλάσια δεν το δίνω...έτσι είναι...άμα κάνει ο Fazio 14μύρια και η Σεβίλλη έχει καταλάβει την αξία του, είναι φυσικολογικό να μην τον αφήνει να φύγει για κάτω από 30 γιατί είναι τεράστιο περιουσιακό στοιχείο :wink:

ΕΔΙΤ: Ότι ακριβώς λέει ο κάτω μου!
Last edited by Lord_Marks on Sun Sep 27, 2009 5:16 pm, edited 1 time in total.
“Art is not a mirror. Art is a hammer.”
AGAINST MODERN FMGREECE
Free Armyras, Free Morgoth
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το value λογικα ειναι αυτο που λενε η αξια ενος παιχτη στο ποδοσφαιρικο χρησματιστηριο. Αλλο λοιπον τι αναγραφει εκει κ αλλο το ποσο σημαντικο τον θεωρει ο προπονητης της εκαστοτε ομαδας για να τον αφησει εστω κ με 11 μυρια παραπανω απο αυτη την αξια...
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
giannis1031977
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 634
Joined: Tue Jul 14, 2009 12:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Ασπρα Χωματα,Ανω Κοκκινια
Status: Living the rest of my days in peace...
Location: Στη κοσμαρα μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα χρηματα πρεπει να ανταποκρινονται στα attributes.Και οχι στη τρελα που κουβαλαει ο καθε προπονητης.
Και παραδοξως τα attributes του Φατζιο δεν ειναι για 30 μυρια.Ελεος δλδ.
Αποψη μου ειναι αυτη λογικο ειναι να διαφωνουν καποιοι.
The hand has five fingers, capable and powerful, with the ability to destroy as well as create. We have the power to stop and reverse the tides of time by making our awareness of abuse known to the powers of industry and their uncouth political arms. Only by raising this awareness and promoting personal peace within today's self-defeatist society, can we allow the planet a chance to avoid self-destruction! Open your eyes, open your mouths, close your hands and make a fist.
User avatar
Erevis Cale
Coach
Coach
Posts: 2718
Joined: Thu Sep 24, 2009 1:36 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Μπανάθα , Man Utd, Valencia
Status: C, κρασί και AC/DC
Location: London, UK
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Εμένα με εκνευρίζει ότι για τους δικούς σου παίκτες ισχύει το αντίθετο. Πχ, είχα αγοράσει στον ΠΑΟ τον Alex 8m έουρος από την Ιντερνασιονάλ. Είχε βγάλει μάτια, αλλά η τιμή του μετά από 3 χρόνια στην ομάδα κυμαινόταν στα 4.7m..κι ενώ η ζήτηση ήταν πολύ μεγάλη καθώς τον ήθελαν ομάδες όπως Valencia,Bayern,Sevilla,Roma , ερχόντουσαν κάτι αστείες προτάσεις τύπου δανεισμός με 800k μπροστά και 2m οπτιόν αγοράς :drinking: Κατάφερα να τον πουλήσω στην Newcastle 12m την επόμενη χρονιά μετά από άπειρα negotiations.
Last edited by Erevis Cale on Sun Sep 27, 2009 5:24 pm, edited 1 time in total.
I think Supernatural is a pretty cool guy. eh has secs with Demons and doesnt afraid of anything!
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να πω κατι απλο..αν η ρεαλ εκανε προταση στν λιβερπουλ 100 εκ για τον τορρες δεν θα δεχοταν?θα δεχοταν..ενω στο μανατζερ με τπτ..εδωσα και αλλο παραδειγμα με τον κακα..επισης,οταν θες να παρεις εναν παιχτη που ειναι αναγκαιος για την ομαδα του ζηταει τρελα λευτα η ομαδα,ενω οταν αλλες ομαδες θελουν καποιο ''αστερι'' σου δεν δινουν αναλογα ποσα..



εννοω αυτο π λεει ο φιλος απο πανω :wink:
giannis1031977
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 634
Joined: Tue Jul 14, 2009 12:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Ασπρα Χωματα,Ανω Κοκκινια
Status: Living the rest of my days in peace...
Location: Στη κοσμαρα μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Erevis Cale wrote:Εμένα με εκνευρίζει ότι για τους δικούς σου παίκτες ισχύει το αντίθετο. Πχ, είχα αγοράσει στον ΠΑΟ τον Alex 8m έουρος από την Ιντερνασιονάλ. Είχε βγάλει μάτια, αλλά η τιμή του μετά από 3 χρόνια στην ομάδα κυμαινόταν στα 4.7m..κι ενώ η ζήτηση ήταν πολύ μεγάλη καθώς τον ήθελαν ομάδες όπως Valencia,Bayern,Sevilla,Roma , ερχόντουσαν κάτι αστείες προτάσεις τύπου δανεισμός με 800k μπροστά και 2m οπτιόν αγοράς :drinking: Κατάφερα να τον πουλήσω στην Newcastle 12m την επόμενη χρονιά μετά από άπειρα negotiations.
Δεν εισαι ο μονος που του εχει συμβει. -toixos2
The hand has five fingers, capable and powerful, with the ability to destroy as well as create. We have the power to stop and reverse the tides of time by making our awareness of abuse known to the powers of industry and their uncouth political arms. Only by raising this awareness and promoting personal peace within today's self-defeatist society, can we allow the planet a chance to avoid self-destruction! Open your eyes, open your mouths, close your hands and make a fist.
User avatar
Lord_Marks
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7151
Joined: Tue Apr 17, 2007 11:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GGMU
Status: Γεννήθηκα έτοιμος...
Location: Dubai, UAE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό το ζήτημα με τις διαφορετικές τιμές είναι φυσιολογικό....
Δεν μπορεί να έρθει η Ρεάλ να δώσει 30 μύρια για τον Τοροσίδη όσο καλός και να είναι, γιατί το status και το reputation του Ολυμπιακού είναι μικρά για τέτοιες τιμές, άρα το value του παίκτη είναι μικρό...
Με την ίδια λογική σας λέω ότι κανονικά έπρεπε να παίρνατε Gignac, Lewadovksi και Aquino για 20 μύρια έκαστος...αλλά λόγω χαμηλού value(από μικρό reputation ομάδας) ουσιαστικά τους παίρνουμε για ένα κομμάτι ψωμί.
Και δεν ξέρει κανείς αν η Λίβερπουλ με καλές οικονομικές συνθήκες θα δεχόταν 100 μύρια για Τόρρες...τίποτα δεν είναι σταθερό...υπάρχουν παίκτες που σε ορισμένες καταστάσεις δεν έχουν τιμή και το manager κάνει προσομοίωση της πραγματικότητας...δεν είναι ακριβώς η ίδια πραγματικότητα....μπορεί να δει κάποιος δηλαδή σε save του να φεύγει ο Τόρρες και για 50 μύρια...
“Art is not a mirror. Art is a hammer.”
AGAINST MODERN FMGREECE
Free Armyras, Free Morgoth
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”