Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Post Reply
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

http://community.sigames.com/showthread.php?t=65715

και έχει ξαναπαντηθεί από μένα στη σελίδα 30...

λέει και για το -1 error εκεί...

και για πιο μεγάλη ευκολία
You receive the ?Error -10, -1, -703, 12029, 12007.?
What we see most of, is people with -10, -1, -703, 12029, 12007 errors, who are simply blocked from getting out on the internet with our activator. This has mostly been Vista Firewall - but there all sorts of reasons ranging from firewalls, to anti-virus to proxies servers, routers and more. In the most severe cases the only program with internet access has been IE or Firefox.

Therefore, we have created a disconnected Activator Fix. This fix will let you create a file, go to a website, upload the file, and then install a response file so that you can play the game without the game ever needing the internet. We hope this fixes the problem for most of you.

Please download the fix here:

http://www.footballmanager.com/fixv3.zip this is v8.0 - we haven't changed the url as other posts are linking

To use the fix, please do the following:

1) Download the file to your desktop

2) Unzip the contents of the file - You must unzip ALL of the files... (ActivatorDLL.dll, FootballManager2009.jpg and RunMe.exe)

3) Click RunMe.exe

4) Enter your license key under the panel that reads "Step 1"

5) Press the "Save" button

6) Save the "Request.txt" file to your desktop

7) In Internet Explorer - go to http://keylookup.fm2009.softanchorin...eactivate.aspx - You may also click the link under the panel that says "Step 2"

8) In the web page that you have opened, please use the "Browse" button to upload "Request.txt" to the server

9) Press "Upload" and upload the file to the server

10) The server will then ask you to save a file called "Response.txt"

11) Save this file to your desktop

12) Next, go back to the fix program. Under the panel that says "Step 3" press the "Load" button and then find Response.txt on your desktop, or wherever you saved it to in step 11, for Vista users the default is the ?download? folder in Users Documents, for XP users the default is typically the desktop.

13) Once you have loaded the file - the application will tell you if you have been successful.

14) If you are successful - Please start your game.

15) If you are not successful - please email us the error code at errors@uniloc.com and we will continue to try and help you.
και το υφάκι υπάρχει γιατί οι λύσεις υπάρχουν αλλά ανα 5 ποστ γίνονται οι ίδιες ερωτήσεις...

και δεν είδα κανέναν άλλον να απαντάει από το Σάββατο οπότε έπεσες πάλι σε μένα... σόρρυ
Vagelisg
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Fri Oct 05, 2007 9:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αν δεν έχετε ούτε σταθερό ούτε Internet πάρτε το PC σε κάποιο φίλο που έχει internet ή σταθερό.

Αν αυτό είναι αδύνατο καλέστε στη zegetron από κινητό και θα κάνουμε μαζί ενεργοποίηση.
Τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπική άποψη και όχι η επίσημη γραμμή της Zegetron S.A.
rantaki
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Thu Feb 10, 2005 4:44 pm
Football Manager της ομάδας: SS Lazio
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Ελλαδιστάν
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε είσαι μέγας!!!
απλά σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Εγώ είχα κατεβάσει από το σάιτ της SI το fix που είχε... αλλά δεν έκανε τπτ!!
Ακολούθησα ΕΝΑ ΕΝΑ τα βήματα σου και τα κατάφερα!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!
ΜάΝγκες καλό μου λιώσιμο!! μετά από 3 χρόνια απουσίας από τα FM επιστρέφω :)

???????? ????! ???? ???? ???? ????!
juSt mE____
Dimitris Metaxas
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:27 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
θα ηθελα να πω οτι ενω το ειχα βαλει κανονικα και επαιζα για μια βδομαδα, αναγκαστηκα να κανω format στον υπολογιστη μου, χωρις να κανω uninstall και τωρα δεν μπορω να ενεργοποιησω το παιχνιδι με τιποτααααααααααα

ουτε με το fixv2 ουτε με το fixv3, μου βγαζει συνεχως οτι δεν ειμαι συνδεδεμενος στο Internet...

τι αλλο μπορω να κανω????
στο τελος θα παω να το ξανααγορασω μου φαινεται...... -wall
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον το εχω οριτζηναλ επιτελους σε περηπτωση φορματ θα χασω την 1 ενεργ. η επειστρεφη ξανα σε μενα??????????????

και ασχετο αλλα στο seven 45ευρω το εχουνε
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
User avatar
Paul21(R)
Coach
Coach
Posts: 2598
Joined: Wed Sep 07, 2005 11:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: pAyLoS.R.21
twitter: PaulPotamias
Status: και το ξέρεις καλαααα ... ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΟΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΣΤΑ ΜΥΑΛΑΑΑ !!
Location: Αιγαλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε περιπτωση που θες να κανεις φορματ να φροντισεις πρωτα να απεγκαταστησεις το παιχνιδι για να γυρισει η ενεργοποιηση σε σενα και να μην τη χασεις .
T’estimo, Barça!
ΑΕΚΑΡΑ σε χιονια και βροχες ......
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ευχαρηστω πολυ .
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

απο 2 υπολογηστες οταν παιζουν την ιδια ωρα υπαρχη προβλημα???????
για το κανονικο λεω οχι κοπυ..
λεω να το δοσω σε φιλαρακη.????
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
fphunter
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Thu Jan 15, 2009 8:44 pm
Football Manager της ομάδας: Brazil national team
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια γιατι οταν εσβησα το μανατζερ λογω format και το ξαναγραψα κρατωντας τα save δεν με εμφανιζει στο hall of fame,ενω πριν με εμφανιζε κανονικά?
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πριν κανεις φορματ εκανες unistal`?????
αν οχι μαλον αφτο φτει????
δεν ειμαι και συγουρος ωμος
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fphunter wrote:παιδια γιατι οταν εσβησα το μανατζερ λογω format και το ξαναγραψα κρατωντας τα save δεν με εμφανιζει στο hall of fame,ενω πριν με εμφανιζε κανονικά?
Το Hall of Fame δεν αποθηκεύεται στο save γιατί είναι ανεξάρτητο. Δεν ξέρω όμως που ακριβώς αποθηκεύεται δυστυχώς. Πάντως πρέπει να κρατηθεί και κάποιο άλλο αρχείο για να μη χαθεί το Hall of fame.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας παιδιά

έχω αγοράσει το fm εδώ και 2 εβδομάδες και ακόμα να τα καταφέρω να το ενεργοποιήσω
θέλω να πω ότι δεν έχω πρόσβαση στο ίντερνετ(τώρα δεν γράφω από το δικό μου laptop)
ενώ με το phone activation μου βγάζει πάντα ότι συνέβη κάποιο λάθος στο τρίτο βήμα.τι συμβαίνει?
Sotosvi13
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun May 11, 2008 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello! Μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να ενεργοποιησω το fm09 απο διαφορετικο υπολογιστη απο αυτον που το εχω εγκαταστησει (π.χ. ιντερνετ καφε) σε περιπτοση που δεν υπαρχει ουτε ιντερνετ στο συγκεκριμενο υπολογιστη αλλα ουτε σταθερο τηλεφωνο? Ευχαριστω
User avatar
FLOATING
Amateur
Amateur
Posts: 168
Joined: Mon Nov 22, 2004 6:28 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: AC Milan
Status: Όχι άλλο κάρβουνο....
Location: Out In Space With Hawkwind
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα και απο εμενα! Λοιπον εγω αναγκαστικα να αλλαξω σκληρο δισκο (ο παλιος ψηθηκε την τρελα μου μεσα) θα μπορεσω να κανω ενεργοποιηση ή θα μου παιξουν τα νευρα? Δεν βρηκα αλλον με παρομοιο προβλημα.. Ευχαριστω εκ των πρωτερων!
Prince#9
Manager
Manager
Posts: 4515
Joined: Sun Nov 21, 2004 10:47 am
Location: Aegean Airlines
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι σε εμποδίζει από το να δοκιμάσεις?

Για να μην βρήκες κάτι αντίστοιχο λογικά κανείς δεν είχε παρόμοιο πρόβλημα...

Αλλωστε έχεις 5 ανανεωσεις με κάθε παιχνίδι οποτε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
6-12-2008

Success is like being pregnant, everyone congratulates you but no one knows how many times you 've been fucked to get there...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”