απορία με sponsorship

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Post Reply
User avatar
thpinio
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Tue Nov 04, 2008 9:03 pm
Football Manager της ομάδας: leeds,ολυμπιακός,tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπόν έχω πάρει leeds,ξεκίνησα από τρίτη κατηγορια με sponsorship 275.000 .μέσα σε 2 χρονια την ανέβασα premiership .μάιο τελειωσε το πρωτάθλημα τερματίζοντας 10th,μετά από λίγο καιρό έληξε και το συμβόλαιο με τον sponsorship και μου ανανέωσαν για αλλα 3 χρονια μέχρι το 2014 πάλι με 275.000!!!!!!στην premiership έχουν όλοι sponsorship από 10.000.000 και πάνω και εγώ ψίχουλα!!!είναι λογικό???εν το μεταξύ επεκτείνω και το γήπεδο τώρα με άλλες 15.000 θέσεις,έχω αρκετα λεφτά και αρκετά φιλόδοξη ομάδα γεμάτη ταλεντα . . και ο sponsorship είναι για τον ....
User avatar
stefanosd
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Wed Jan 04, 2006 1:43 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona, Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Barcelona
Location: Καματερό, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φίλε μου, κι εγώ έχω πάρει Καβάλα για να ξεκινήσω με κάτι δυσκολούτσικο...ενώ έχουν γίνει όλα άνω-κάτω στην ομάδα (βλέπε πώληση της ομάδας σε νέο πρόεδρο, ο οποίος έβαλε 700.000 ? στο ταμείο :D , πρωτιά με διαφορά 12 βαθμών στη Β' Εθνική στις πρώτες 21 αγωνιστικές, έχω περάσει στους 8 του Κυπέλλου, κλπ.) και ενώ έχω πάρει πάρα πολλούς παίχτες σε σημείο ο πρόεδρος να είναι δυσαρεστημένος και να μου πει ρητά να διώξω παίχτες (φαντάσου ότι οι μισθοί είναι 21.500? την εβδομάδα :shock: ) η συμφωνία με το σπόνσορα είναι 80.000 ? το χρόνο για 5 χρόνια !!!!!!! :evil: :evil: :evil:
Πες μου τώρα τι να πρωτοκάνω με αυτά τα λεφτά...??? -ksilo

Συνήθως, αν έχει υπογράψει η διοίκηση με τον σπόνσορα για κάποια χρόνια (που έτσι γίνεται...) δε νομίζω να μπορείς εσύ να κάνεις κάτι... :roll:

Τώρα αν ο πρόεδρος είναι τόσο τσακάλι και το παιχνίδι τόσο ρεαλιστικό που να γίνεται αναπροσαρμογή του συμβολαίου με το σπόνσορα...τι να πω !!! 8)
Τσεκάρετε το MySpace της μπάντας μου

http://www.myspace.com/apomixanistheos
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Όταν τελειώσει η χρονική διάρκεια της συμφωνίας, ο πρόεδρος διαπραγματεύεται καινούργια ανάλογα με την κατηγορία στην οποία βρίσκεσαι (άλλο Β' και άλλο Superleague) αλλά και το reputation της ομάδας. Λογικά παίζει ρόλο και τοπ Business skill του προέδρου :wink:
Asamoah Gyan
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Fri Dec 12, 2008 12:55 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ φίλε Λίντς έχω, την ανέβασα ασανσέρ, ήρθε νέος πρόεδρος με φράγκα, το Έλλανντ Ρόουντ έχω με χωρητικότητα 55.000, εγκαταστάσεις τέλειες, ουέφα, πρωτάθλημα και Λίγκ Καπ σε 2 χρόνια στη Πρέμιερ και πάλι τα φράγκα από sponsoeship είναι όιπως τα δικά σου. Η μπάρα της φήμης της ομάδας είναι φουλ και στο Τσου Λου τα πάω τέλεια. Τώρα προσπαθώ να κλείσω εμπορικές συνεργασίες με Αμερικάνικες ομάδες και ίσως και στην Ιαπωνία αργότερα μπας και ανεβεί. Δε ξέρω για ποιο λόγο ίσως θέλει λίγο χρόνο. Η Μάντσεστερ για παράδειγμα έχει αμύθητα ποσά...
tasos35
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 274
Joined: Sun Mar 23, 2008 9:17 pm
Football Manager της ομάδας: napoli,olympiakos,korinthos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

που μπορουμε να δουμε τα εσοδα απο τις φανελες?????
κοιταξα στο finances αλλα δεν βρηκα κατι...
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5168
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Merchandsing ή κάπως έτσι
Είναι όλα τα προϊόντα της ομάδας
User avatar
rino8
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Sun Dec 30, 2007 5:33 pm
Football Manager της ομάδας: a.c.milan
Αγαπημένη Ομάδα: a.c. milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2 χρονια πρεμιερ λιγκ εχοντας παρει ενα λιγκ καπ και ενα πρωταθλημα....
Spoiler: show
Image
rossoneri 4ever.....και τα μυαλά στα κάγκελα....
User avatar
lee-tock
Indispensible
Indispensible
Posts: 1856
Joined: Sat Jun 06, 2009 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: Money n Pressure
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δυστυχως οι μικρες ομαδες δεν εχουν προεδρους με μεγαλο Business skill και ετσι θα αργισεις να φτασεις την μαντσεστερ..
ΟΣΟΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΦΑΝΕ
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”