General Manager,Director κ.τλ ερωτηση

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Post Reply
Bravejohn
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Mar 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εψαξα λιγακι και δε βρηκα κατι αντιστοιχο.Η ερωτηση μου ειναι αν και ποσο βοηθανε στη πραξη μια ομαδα οι παραπανω η αν απλως ειναι διακοσμιτικα στοιχεια.
Ειδα οτι πολυ λιγες ομαδες εχουν ολοκληρομενω δοιηκητικο team και συνηθως μεγαλες ομαδες.

Για παραδειγμα αν μια ομαδα εχει general manager θα κανει καλυτερες συμφωνιες για τηλεοπτικα σπονσορες και γενικα θα βγαλει περισσοτερα λεφτα?
Επηδει ειμαι μανατζερ μικρων ομαδων συνηθως που δεν εχουν τετοιο team,δεν ειχα καμια εμπειρια να δω καποια διαφορα..να παρεμβουν ας πουμε σε μια αποφαση μου να δω κατι στα news...

Εαν εμπειρικα ξερετε τι κανουν οι παραπανω και οχι τι υποτιθετε οτι κανουν ας πει καποιος :P
User avatar
EricTheGreat
Backup
Backup
Posts: 867
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd/Ο.Φ.Η/Π.Ο.Α
Location: Sir Matt Busby Way
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά, αλλά εφόσον τα συγκεκριμένα άτομα δεν έχουν stats, δεν νομίζω να παίζουν κάποιο ρόλο.
1966 was a great year for England, Eric "The King" Cantona was born


You are my Solskjaer, my Ole Solskjaer you make me happy, when skies are grey
Oh Alan Shearer was F***ing dearer, so please please don't take my Solskjaer away

boukoumtsa wrote:Ο ΟΦΗ είναι πολύ μεγάλη ομάδα για να χωράει σε μισή καρδιά
Byzas Megara City_4
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Wed Dec 12, 2007 11:56 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μ@λ@κιες ρε παιδια...

Νομιζω οτι ειναι απλα ενδειξη ρεαλιστικοτητας του παιχνιδιου προς εμας τους παιχτες!
Επειδη irl οι ομαδες εχουν καποιον Αντωνιου ή καποιον Αντωνιαδη τεχνικους διευθυντες πρεπει και στο game να υπαρχουν για να παρουσιαστει το staff μιας ομαδας ως εχει στην πραγματικοτητα!
ΒΥΖΑΝΤΑΡΑ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ...-4-


Image
Bravejohn
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Mar 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και γω δεν εχω δει να παιζουν καποιο ρολο αλλα ηθελα να σιγουρευτω
Παντως παρολο που δε βλεπουμε τα στατς τους στο παιχνιδι αν ανοιξουμε τον editor εχουν στατς τα οποια ειναι γι αυτους...
π.χ ο chairman εχει patience,business,resources και κατι ακομα που δε θυμαμαι...νομιζω τα στατς αυτα ισχυουν και για General Manager,Director.
Τωρα βεβαια και παλι δε ξερω ποσο ρολο παιζουν in-game γι αυτο ρωταω...
Ισως να παιζουν ρολο μονο οταν την ομαδα ελενχει το computer και οχι οταν εμεις ειμαστε μανατζερ...
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ισως παιζει καποιο ρολο...δλδ πχ αμα εισαι στην ιντερ και παρεις γκιγκς μπορει να χαρει η διοικηση(board confidence)...o giggs ως γνωστον ειναι fav.personel του μορατι...
Join the Universal Church of Truth
User avatar
vazelini_13
Amateur
Amateur
Posts: 160
Joined: Sat Jan 31, 2009 1:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

νομιζω οτι ο ρολος τους ειναι αυτος που ισχυει και στην πραγματικοτητα.απλα διακοσμητικος.Ρε παιδια γιατι τι κανει δηλαδη ο αντωνιου ως διευθυντης ποδοσφαιρου στον παναθηναικο.ή τι κανει ο θεοδωριδης στον ολυμπιακο.αφου ειναι καθαρα μελη διοικησης αυτοί.
Bravejohn
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Mar 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε θα ελεγα το ιδιο για τον Βρυζα ομως ο οποιος κανει πολυ δουλεια και εχει φερει καλους παιχτες...
pandelakis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:39 pm
Football Manager της ομάδας: hsv-hamburger
Αγαπημένη Ομάδα: panatha - lazio
Status: ONE LOVE(homosexuals are not included)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια παιζει ρολο .γιατι οταν αποχωρισει ο προεδρος ειναι πολυ πιθανο να αναλαβει καποιος απο αυτους.αυτο στην ιντερ πχ εχει σημασια γτ φευγει ο μορρατι που ειναι λεφτας και αναλαμβανει καποιος ,δεν θυμαμαι το ονομα του, που δεν εχει καλα στατιστικα στο business k resources
"the only guys that wear hawaiian shirts are gay guys and big fat party animals"
Gregory_Gero
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Mon Jan 14, 2008 1:40 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K. Βραζιλια
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K. Fc Barcelona
Status: Mas Que Un Club
Location: Αθηνα-Περιστερι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω που εχω την ΑΕΚ παντως και με πηρε απο το Νοτια ο Νικολαιδης ο Ντεμης εχει βολεψει ολο το σοι του σε διοικητικα ποστα.Μεχρι και εναν Ισιδωρο Νικολαιδη εχει βαλει gia General Manager :shock:
Image
Image
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”