ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Post Reply
paoksalonika1926
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sun Jun 14, 2009 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: P.A.O.K
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK,REAL MADRID
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΑΥΤΟ ΤΟ TOPIC ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ.
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΜΗΝ ΜΕ ΦΑΤΕ.
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τουμπανισμενη εθνικη ισπανιας η καλυτερη και παντου τουμπανη και τουμπανισμενη με παικτες που ειναι τουμπανοι... !!! και οι τουμπανες ομαδες νεων ειναι τουμπανισμενες με τουμπανα πιτσιρικια...

X.Alonso , S.Cazorla , C.Marcena , V.Valdez , J.M.Guti, J.Capdevilla αποκλισμενοι αιωνιος και D.Guiza να γιαλιζει παγκους





Τ-Ο-Υ-Μ-Π-Α-Ν-Α
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
Dirk#41#
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 573
Joined: Sun Mar 02, 2008 11:10 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
Status: Tη ζωούλα μας
Location: Toche Supporter
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ισπανια-Αγγλια-Αργεντινη κ Βραζιλια ειναι ΦΟΒΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ με τρελα ταλεντα για το μελλον....

Απο κ κ περα εγω προσωπικα ξεκινησα με Εθνικη Εκουαδορ αλλα απέτυχα σε ενα Κοπα Αμερικα (στοχος η προκριση στην επομενη φαση) κ παραιτηθηκα (Αφου δεν μου ηρθε ο Μπενιτεθ...που να παω??) κ μετα πηγα Ουρουγουάι που ειμαι μεχρι σημερα και ειναι μια χαρουλα....Μες στην καλητερη 15άδα του κοσμου!!!!

Απο κ κ περα φιλε paoksalonika μην γραφεις με κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις... :wink:

Δ.
Image
Image
Image
tiziano wrote: Αξίζει ένα δαχτυλίδι ο παικταράς ο Ντιρκ...
paoksalonika1926
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sun Jun 14, 2009 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: P.A.O.K
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK,REAL MADRID
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dirk#41# wrote:Ισπανια-Αγγλια-Αργεντινη κ Βραζιλια ειναι ΦΟΒΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ με τρελα ταλεντα για το μελλον....

Απο κ κ περα εγω προσωπικα ξεκινησα με Εθνικη Εκουαδορ αλλα απέτυχα σε ενα Κοπα Αμερικα (στοχος η προκριση στην επομενη φαση) κ παραιτηθηκα (Αφου δεν μου ηρθε ο Μπενιτεθ...που να παω??) κ μετα πηγα Ουρουγουάι που ειμαι μεχρι σημερα και ειναι μια χαρουλα....Μες στην καλητερη 15άδα του κοσμου!!!!

Απο κ κ περα φιλε paoksalonika μην γραφεις με κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις... :wink:

Δ.
Συμφωνω μαζι σου και ευχαριστω για την παρατηριση :!:
User avatar
lee-tock
Indispensible
Indispensible
Posts: 1856
Joined: Sat Jun 06, 2009 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: Money n Pressure
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε παοκσαλονικα ειναι παρατηρηση οχι παρατηριση :P αστειευομαι
εγω εχω εθνικη αυστραλιας και ειμαι στις 13 πρωτες !! εχω παρατηρησει οτι οσο καλυτερα παει μια χωρα τοσο πιο πολλα ταλεντακια βγαζει.θεωρητικα δηλαδη στα πολλα χρονια θα μπορουσες να κανεις την ελλαδα βραζιλια :D τωρα τελευταια μου εχουν βγει τοσο καλοι παιχτες στην αυστραλια που εχω αρχισει να τους παιρνω και στο αμβουργο!(Αλλα με εναν ηλιθιο νομο πρεπει να περιμενω μεχρι να γινουν 18 :evil: )
ΟΣΟΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΦΑΝΕ
paoksalonika1926
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sun Jun 14, 2009 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: P.A.O.K
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK,REAL MADRID
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω με χιλη δεν καταφερα πολλα μονο κοντρεραζ και εναν ματιας φερναντεζ ειχα αλλα ειχε την πλακα του :-D :-D
Gregory_Gero
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Mon Jan 14, 2008 1:40 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K. Βραζιλια
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K. Fc Barcelona
Status: Mas Que Un Club
Location: Αθηνα-Περιστερι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω εχω την Σκωτια -doublekiss .Με τον προηγουμενο προπονητη ειχαν παει μεχρι τον τελικο του Μουντιαλ, οπου χασανε απο την Ισπανια 1-3.Εχει πολυ ποιοτικη ομαδα ειδικοτερα στα ακρα αλλα εχει λιγο πολυ "τσαπακια" πισω στην αμυνα με εξαιρεση το αριστερο ακρο.Τωρα εχω μπροστα μου την Διοργανωση του Euro οπου γινεται στη Σκωτια και ετσι δν εδωσα προκριματικους παρα μονο φιλικα.Ελπιζω να μν μου κοστισει αυτο.Αν πηγε η ομαδα τοσο καλα στο Μουντιαλ στο Euro πρεπει να παω τουλαχιστον μεχρι τον τελικο.Θα δουμε...Θα ενημερωσω για τα νεα που θα προκυψουν παιδια.
Καλη επιτυχια σε ολους -falaina
Image
Image
Dirk#41#
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 573
Joined: Sun Mar 02, 2008 11:10 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
Status: Tη ζωούλα μας
Location: Toche Supporter
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μολις πηγα Βραζιλια εν ετη 2014 μετα το Μουντιαλ της Βραζιλιας (Νο 5 στον κοσμο) στο οποιο ο Ντουγκα εκανε 0/3 με Ιαπωνια Τουρκια Μεξικο και τον εδιωξαν αμεσως μετα το τελος της πρωτης φασης... :shock:

Το κακο ειναι κ αυτο που με ληπησε λιγο ειναι οτι ενω ημουν προπονητης της Ουρουγουαης (απο το 2011 την πηρα απο το Νο 56 και την εκανα Νο 23) η οποια επαιζε με 3 αποντες στο Μουντιαλ και στοχο ειχε απλα να ειναι ανταγωνιστικη...ενω εκανε 3/3 στον ομιλο με Ιταλια (1-0) Δανια (1-0) Μαλι (3-1) και περασε στους 16 την παγκοσμια πρωταθλητρια του 2010 Αργεντινη με 2-0 στην παραταση, επεσε με Γερμανια στην 8άδα...2 μερες πριν το ματς ηρθε η προταση της Βραζιλιας.. την οποια "it was too good to refuse" (: (:

Ενταξει , δεν περιμενα να το παρω με την Ουρουγουαι (καθως στο επομενο ματς με Γερμανια που μετεπειτα το πηρε θα επαιζα χωρις Γκοντιν-Κασερες και Λουγκανο (χωρις CB δηλαδη και θα χανα..οπως κ εγινε 3χασε 1-2 η Ουρουγουαι κ αποκλειστηκε) αλλα ηθελα να τελειωσω και τυπικα το εργο μου...Και ειχα ψηθει να μεινω γιατι το 2022 θα διοργανωναμε εμεις το Μουντιαλ στην Ουρουγουαι..(Παραγκα γιατι το 2018 θα γινει την Αμερικη..Εχει να ρθει Ευρωπη το Μουντιαλ απο το 2006 και το 1999 (: (: )Να τελειωσει το μουντιαλ κ μετα ρε παιδια :? ...

Δεν θα επρεπε να εχει μια τετοια επιλογη δλδ???Οπως με τα συμβολαια που λεει σε μια βδομαδα ή μετα το Μουντιαλ κ ετσι...?? :?:

Δ.
Image
Image
Image
tiziano wrote: Αξίζει ένα δαχτυλίδι ο παικταράς ο Ντιρκ...
neoskosmos
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sun Dec 09, 2007 10:53 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Neos Kosmos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι εθνικές με τη σειρά που τις έχω πάρει είναι Ελλάδα-Ισπανία-Ουζμπεκιστάν-Νέα Ζηλανδία-Ιράκ και πήρα τίτλο με όλες εκτός απ'την Ελλάδα. Με Ισπανία Μουντιάλ και Ευρωπαϊκό, με Ουζμπεκιστάν Ασιατικό, με Νέα Ζηλανδία Ωκεανικό και με Ιρακ Ασιατικό, αλλά μιλάμε για πολυ κάψιμο, έτος 2020+
User avatar
lee-tock
Indispensible
Indispensible
Posts: 1856
Joined: Sat Jun 06, 2009 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: Money n Pressure
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτο ειναι το προπονητικο μου ονειρο ! να παρω ευρο-ασιατικο-οκεανικο-κοπα αμερικα :D
μεχρι στιγμης εχω μονο το ασιατικο!
ΟΣΟΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΦΑΝΕ
Gregory_Gero
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Mon Jan 14, 2008 1:40 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K. Βραζιλια
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K. Fc Barcelona
Status: Mas Que Un Club
Location: Αθηνα-Περιστερι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εφυγα απο τη Σκωτια τρεχοντας μολις μου εκανε προταση η Βραζιλια -falaina !!!Τεραστια προκληση...Βεβαια δν αρχισα και τοσο καλα στους πρωτους δυο αγωνες :( .Εφερα 1-1 εκτος με την Βενεζουελα και 1-1 με το Περου οπου με ισοφαρισαν στις καΘυστερησεις.Προσπαθω να βρω τον βασικο μου κορμο ακομα.... :roll:
Image
Image
Dirk#41#
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 573
Joined: Sun Mar 02, 2008 11:10 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
Status: Tη ζωούλα μας
Location: Toche Supporter
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Gregory_Gero wrote:Εφυγα απο τη Σκωτια τρεχοντας μολις μου εκανε προταση η Βραζιλια -falaina !!!Τεραστια προκληση...Βεβαια δν αρχισα και τοσο καλα στους πρωτους δυο αγωνες :( .Εφερα 1-1 εκτος με την Βενεζουελα και 1-1 με το Περου οπου με ισοφαρισαν στις καΘυστερησεις.Προσπαθω να βρω τον βασικο μου κορμο ακομα.... :roll:
Ναι όντως..Το National Pool ειναι χαωδης της Βραζιλιας και εχει παρα πολλα πρωτοκλασατα ονοματα που δεν χωρανε ολα...Απιστευτο...Αλλα θα βρουμε την ακρη!!!! :wink:

Δ.
Image
Image
Image
tiziano wrote: Αξίζει ένα δαχτυλίδι ο παικταράς ο Ντιρκ...
paoksalonika1926
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sun Jun 14, 2009 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: P.A.O.K
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK,REAL MADRID
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειπα να αρχισω καινουριο με το Μεξικο τι λετε καλη ομαδα :?:
Dirk#41#
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 573
Joined: Sun Mar 02, 2008 11:10 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
Status: Tη ζωούλα μας
Location: Toche Supporter
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

paoksalonika1926 wrote:Ειπα να αρχισω καινουριο με το Μεξικο τι λετε καλη ομαδα :?:
Pamal :-D

Δ.
Image
Image
Image
tiziano wrote: Αξίζει ένα δαχτυλίδι ο παικταράς ο Ντιρκ...
Gregory_Gero
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Mon Jan 14, 2008 1:40 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K. Βραζιλια
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K. Fc Barcelona
Status: Mas Que Un Club
Location: Αθηνα-Περιστερι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dirk#41# wrote:
Gregory_Gero wrote:Εφυγα απο τη Σκωτια τρεχοντας μολις μου εκανε προταση η Βραζιλια -falaina !!!Τεραστια προκληση...Βεβαια δν αρχισα και τοσο καλα στους πρωτους δυο αγωνες :( .Εφερα 1-1 εκτος με την Βενεζουελα και 1-1 με το Περου οπου με ισοφαρισαν στις καΘυστερησεις.Προσπαθω να βρω τον βασικο μου κορμο ακομα.... :roll:
Ναι όντως..Το National Pool ειναι χαωδης της Βραζιλιας και εχει παρα πολλα πρωτοκλασατα ονοματα που δεν χωρανε ολα...Απιστευτο...Αλλα θα βρουμε την ακρη!!!! :wink:

Δ.
Πραγματικα ειναι χαωδης αλλα το ξεκασκαρτισα καπως για να αρχισω να μαθαινω και τους παικτες και να προσαρμοζω ενα συστημα σιγα-σιγα.δοκιμασα το 4-4-2 σε ρομβο και πιστεω οτι δουλεψε πολυ καλυτερα η ομαδα.Εχω αρχισει να βρισκω και ενα βασικο κορμο.Τωρα παιζω και ενα δυνατο φιλικο με την Ισπανια που πηρε το Ευρωπαικο.Ελπιζω να τα παω καλα -gioupi .
Καλη σου επιτυχια παντως και εσενα φιλε Dirk :D
Image
Image
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”