Απο έρωτα!

Το πρώτο βήμα προς τη δόξα γίνεται εδώ
User avatar
yorgos23
Amateur
Amateur
Posts: 169
Joined: Thu Jul 09, 2009 9:24 am
Football Manager της ομάδας: newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Status: Ανάμεσα στο τίποτα και τη λύπη, προτιμώ λύπη..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όσο έπεφτε ο χειμώνας όλο και πιο βαρύς, η Κιμ ήθελε αγκαλίτσες και τα λοιπά... Όσο έπεφτε ο χειμώνας, όμως, φούντωνε και η σεζόν εκτός από την Κιμ.. Η προπόνηση στα σουτ πήγαινε μια χαρά, τα παιδιά από το φόρουμ δε μου είχαν απαντήσει ακόμα για το γήπεδο αλλά είχα ένα καλό προαίσθημα. Η επόμενη αναμέτρηση ήταν με τη Φέγενορντ στην έδρα μας.

Image

Ψιλοδίκαιο το αποτέλεσμα, μεγάλη νίκη κυρίως για την ψυχολογία, καθώς η εμφάνιση θα μπορούσε να είναι και καλύτερη. Τουλάχιστον άρχισαν να μπαίνουν τα σουτ..
Επόμενο ματς, στο Σάντσεθ Πιθχουάν της Σεβίλλης, για το Uefa. Είπαμε δεν είναι προτεραιότητα..

Image

Πολύ καλή εμφάνιση, άδικη ήττα, δεν πρέπει να μας πάρει από κάτω..
Το φανταστικό πρόγραμμα της Έρεντιβίζιε, μας έφερε δυο μερες μετά στην Χάγη και στη δύσκολη έδρα της Ντεν Χάαγκ.

Image

Δίκαιο το αποτέλεσμα, απολύτως δίκαιο.. Μια βδομάδα μετά επιστρέφουμε στην έδρα μας για ματς με τη Ρόντα..

Image

Τα δυο γρήγορα πρώτα γκολ μας έδωσαν μια νίκη που δεν αξίζαμε με βάση την απόδοση μας. Παρουσιάζουμε μεγάλη αστάθεια, ειδικά στην έδρα μας! Ευτυχώς, το επόμενο ματς είναι εκτός με την Ντε Γκράαφστσαπ..

Image

Ήμασταν χειρότεροι, αλλά η μεγάλη πλειοψηφία στην κατοχή ήταν το κλειδί για άλλη μια νίκη! Μεγάλη αστάθεια πάντως.. Ακολουθεί η τελευταία αγωνιστική για το Uefa, κι αποφασίζω να βάλω ρεζέρβες, για να μην διακινδυνεύσω τραυματισμό σε αδιάφορο ματς.

Image

Οι όχι ενδεκαδάτοι παίχτες μου έδειξαν πως μπορώ να τους έχω εμπιστοσύνη. Αντίο στη διοργάνωση έχοντας πετύχει τους στόχους μας. Θα τα ξαναπούμε του χρόνου- ελπίζω....
Έξω από Uefa, έξω από κύπελλο.. Επικεντρωνόμαστε λοιπόν στο πρωτάθλημα!!! Λίγο πριν τα Χριστούγεννα, έχουμε ματς με την Μπρέντα. Δυστυχώς, στην έδρα μας.....

Image

Άλλη μια κακή εμφάνιση στην έδρα μας. Δεν ξέρω τι να κάνω! Τουλάχιστον κερδίζουμε.. Ακολουθεί παιχνίδι στο Βίλεμ..

Image

Ω ναι! Τελικά εκτός έδρας είμαστε κλάσεις καλύτεροι και λιγότερο αγχωμένοι ίσως.. Από ατυχία χάσαμε τη νίκη! Είχαμε διακοπή για Πρωτοχρονιά και στη συνέχεια, στο πρώτο ματς του 2009 παίζουμε στην έδρα μας -ωχ!!- με την ουραγό Φόλενταμ.

Image

Εντάξει, ήμασταν καλύτεροι. Εντάξει, κερδίσαμε. Αλλά μόνο 1-0!!! Δεν είμαι ικανοποιημένος..

Μια μέρα πριν τα γενέθλια μου λοιπόν (9/1), ο πρώτος γύρος έληξε και με ένα εκπληκτικό φίνις μας βρίσκει σχετικά ψηλά, με πολλές δυνατότητες για ακόμα πιο ψηλά......

Image

.......................αλλά και χαμηλά αν δε σοβαρευτούμε!!!!!!! Ήδη προχώρησα σε μια μεταγραφή για το καλοκαίρι -αν είμαι ακόμα στην ομάδα-...

Image

.......ένας Σταμ-οειδής σκληροτράχηλος αμυντικός για του χρόνου, καθώς από τους 4 καθαρούς κεντρικούς αμυντικούς μου, ο ένας (Ζόμερ) είναι δανεικός, ο άλλος (Βίσγκερχοφ) δεν θέλει να ανανεώσει το συμβόλαιο του που λήγει, ο παράλλος (Ποτούιζεν) είναι για απόσυρση, άρα μένει μόνο ο Ραντόμσκι. Σύντομα θα βουτήξω στο μεταγραφικό παζάρι. Προς το παρόν όμως με καίνε άλλα πράγματα:
1)Γιατί η ομάδα παρουσιάζει τόσο μεγάλη αστάθεια ειδικά εντός (για το γηπεδικό δεν πήρα απάντηση στο φόρουμ);
2)Πως μπορώ να πείσω τους δυο μακράν καλύτερους παίχτες της ομάδας, τον Ούγγρο τερματοφύλακα Μπάμπος που πιάνει τα άπιαστα και την κολόνα της άμυνας, τον Ολλανδό Βίσγκερχοφ, που είναι και πρώτος σκόρερ της ομάδας(?????) με πολλά και κρίσιμα γκολ με κεφαλιές από στημένα, που παρεπιμπτόντως είναι και captain και vice-captain της ομάδας αντίστοιχα, να ανανεώσουν τα συμβόλαια τους που λήγουν το καλοκαίρι (ελπίζω να μου απαντήσουν και σε αυτό στο φόρουμ);
3)Τώρα που το σκέφτομαι, ασχολούμαι εδώ και πολύ καιρό με την ομάδα και την Κιμ έχω να την δω από πριν τα Χριστούγεννα....



ΚΙΜ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ πού είσαι;
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

1) Δεν μπορείς να αλλάξεις τι διαστάσεις στην μέση της σεζόν. ΓΙα το άλλο δες λίγο αυτό: viewtopic.php?f=190&t=23147

2) Mπορείς να τους προσφέρεις υψηλά συμβόλαια με μεγάλο μπόννους υπογραφής, μεγάλα μπόνους συμμετοχών/γκολ και αν τους βάλεις και μια ρήτρα επίσης βοηθάει. Αν τους βάλεις και μια ετήσια αύξηση, αυξάνονται οι ελπίδες να υπογράψει. Αλλά πρέπει και να τα αξίζουν αυτά. Δεν μπορείς να δίνεις στον Κουτσομύτρα ξέρω 'γω, 1Μ/χρόνο :wink:
User avatar
yorgos23
Amateur
Amateur
Posts: 169
Joined: Thu Jul 09, 2009 9:24 am
Football Manager της ομάδας: newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Status: Ανάμεσα στο τίποτα και τη λύπη, προτιμώ λύπη..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν το πιστεύω πως την παραμέλησα τόσο πολύ... Πως το έκανα εγώ αυτό; Μου άλλαξε όλη τη ζωή, με έκανε προπονητή κι εγώ της φέρθηκα τόσο άσχημα.. Που να είναι; Τέλος πάντων, ο δεύτερος γύρος αρχίζει με ματς εντός.

Image

Δίκαιο αποτέλεσμα αλλά ήρθε πολύ δύσκολα. Συνεχίζεται το νικηφόρο σερί, πάντως, και η ομάδα δείχνει να στρώνει εντός! Λίγο πριν το επόμενο ματς με την Γκρόνινγκεν, δέχτηκα ένα τηλεφώνημα από την Κιμ. Μου είπε ότι πήγε διακοπές στη Βραζιλία για να με αφήσει να ασχοληθώ με την ομάδα.... Τι εκπληκτική χειρονομία!!! Αποφάσισα να πάω να την βρω αμέσως μετά τον αγώνα..

Image

Πολύ κακή άμυνα................. Πάει το νικηφόρο σερί κι εγώ πάω Βραζιλία!!
Στο μεταξύ, ο Βίσγκερχοφ έκλεισε να φύγει στο τέλος της χρονιάς προς Αϊντχόφεν μεριά και γι' αυτό έκλεισα δυο πολύ καλούς αμυντικούς για τον Ιούνιο.. (Αν και είμαι ταλεντοκυνηγός, η άμυνα είναι για τα μεγάλα παιδιά...)

Image

Image

Περάσαμε δυο υπέροχες μέρες με την Κιμ κι εγώ έφερα υπέροχα σουβενίρ από τη χώρα του καφέ και της μπάλας!

Image

Image

Η Κιμ αποφάσισε να παραμείνει εκεί κι εγώ σεβάστηκα την επιθυμία της. Έτσι θα αφοσιωνόμουν ολοκληρωτικά στην ομάδα.. Επόμενο ματς το εντός με τη Σπάρτα..

Image

Ήμασταν τυχεροί και φονικοί ταυτόχρονα. Αρχίζουμε να εκμετταλευόμαστε την έδρα μας επιτέλους. Επόμενο ματς είναι στο Φιλιπς Στάντιον. Δύσκολα τα πράγματα..

Image

...αλλά η ομάδα δείχνει χαρακτήρα και με φοβερή ανατροπή παίρνει μια τεράστια νίκη!! Παραμιλάνε όλοι για την απόδοση μας και τη νίκη μας, μέχρι και το μωρό μου με πήρε τηλέφωνο.. Στην έδρα του πρωτοπόρου Άγιαξ, δεν είχα τις ίδιες προσδοκίες αλλά έτρεφα κάποιες κρυφές ελπίδες.

Image

Η ανατροπή ήταν τόσο κοντά μα και τόσο μακριά.... Πολύ κακοί στο πρώτο, πολύ καλοί στο δεύτερο, δείξαμε ότι είμαστε σε καλή φόρμα παρά την ήττα.. Η βαθμολογία το καταδεικνύει αυτο...

Image

...η ατμόσφαιρα στα αποδυτήρια είναι πολύ καλή, το πρόγραμμα που ακολουθεί είναι πιο εύκολο, όλα είναι ωραία.. Αχ και να ήταν και η Κιμ εδώ να μοιραστούμε αυτές τις όμορφες στιγμες!!!...





ΚΙΜ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δε παμε και ασχημα :wink: καλη συνεχεια
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωχ, ωχ, ωχ. Πρόσεξε μην αρχίσει να φυτρώνει τίποτα δεν την βλέπω με καλό μάτι την φυγή στην Βραζιλία. Ειδικά απο τότε που είναι και ο Ρονάλντο ο Α' ο Παχουλός εκει. :sex:

Καλά τα πάει η NEC. Και απο του χρόνου πάμε και για μεγαλύτερα πράγματα! Καλή συνέχεια.
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
Post Reply

Return to “Mildly addicted”